Új privát üzeneted érkezett!

Chessy,
Igen szerintem kell szülésznő, nekem ő volt a legnagyobb segítségem végig velünk volt, szinte mindent ő csinált.
Vendég
 


Sziasztok!

Chessy
Mi a 6 hetesen a magánrendelőbe mentünk.

...és így van - a szülésznő csinál szinte mindent!
A doki csak varr (+ tartotta a lábam :lol: )

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia, Panda,
ki volt a szülésznőtök? Kit tudnátok majd ajánlani? (Annak ellenére, hogy átalakult én a második babámat is szeretném a "volt" MÁV-ban szülni.) Nektek milyen tapasztalatotok volt a kórházzal kapcsolatban?

Kia,
ha a 6 hetes kontrollon a magánrendelőjében voltál, akkor ott is ugyan úgy elkérte a vizsgálati díjat, vagy akkor nem kellett fizetni?

Kép
Kép
chessy
 
 

 
 

Chessy
Én még a Szabolcsban szültem az utolsó héten, mert nem készült el a MÁV , hiába ígérték.

Én a dokitól kérdeztem, hogy kit ajánl, kivel szeret dolgozni.
Így lett a szülésznőm Kunné Irén.

A kontrollon is kellett fizetni.

Láttad már a szülészetet?
Én csak félkész állapotban láttam - biztos nagyon jó lett.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Én nem fogadtam szülésznőt és már nem is fogok, de állítólag mindegyik nagyon normális. Vagy szerintetek nagy hátrány, hogy csak fogadott orvosom van???

Judit
b_judyt
 
 


Judyt,
szerintem egyáltalán nem lehet hátrány, hogy nincs fogadott szülésznőd. Pandi is és Kia is azt írta, hogy nagyon rendesek a szülésznők. Ráadásul, ha nincs szerencséd - mint ahogy nekem nem volt - akkor lehet, hogy nem is lesz szükséged szülésznőre. (Farfekvés miatt nálam programozott császár volt, és a szülésznőkkel csak az adminisztráció miatt találkoztam.) De kívánom, hogy szép és gyors szülésed legyen, olyan amilyet szeretnél. :D

Kia,
még nem láttam a szülészetet, mi még csak most tervezzük a testvért. :D Azért legalább a kontrollt csinálhatná ingyen, ha már ad az ember a szülésért külön pénzt. :shock:

Kép
Kép
chessy
 
 


Chessy, Igazad lehet, végülis már mindegy, hogy mi lesz, csak tartanék ott :D Várom már a végét :)

Egyébként az mitől függ, hogy a kórházba, vagy a magánrendelőjébe hív? Vagy ezt nekem kell külön kérnem??
Mondjuk tegnap a kórházban voltam, mert ügyelt a doki, tehát csak mi voltunk már, és úgy éreztem magam, mintha a magánrendelőjébe lennék. Csak éppen nem fizettem semmit :)

KépKép
b_judyt
 
 


Judyt,
szerintem külön nem hívhat a magánrendelőjébe, ez a te választásod kell, hogy legyen. Egyébként a terhességem alatt én is végig a kórházba jártam hozzá, csak a szülés utáni 6 hetes kontroll vizsgálaton került szóba, hogy van magánrendelése. (Azt hiszem korábban nem is volt neki, ez 2006. júniusában történt....azóta saját elhatározásomból a magánrendelésére járok.)

Kép
Kép
chessy
 
 


Sziasztok, én is dr. Gulyásnál szültem, és csakis csak a lehető legjobbakat tudom elmondani róla. Bár végig komplikációmentes volt a terhesség, a 41.héten meg kellett indítani a szülést, mert magától nem akart. Sajnos nem a MÁV-ban, hanem a Szabolcsban kellett megszülni a babát (2007.okt). NEm volt szülőágy, két perc múlva kerítettek egyet... A szülésznőm, Kunné Irén a világ legjobb fej szülésznője, ha tehetitek válasszátok őt, és a dokival nagyon jól működnek együtt. A végén császár lett a szülésből, mert nem voltak fájásaim, hiába nyomták belém az oxytocin. A vágásom kb. 6 cm, és már alig látszik, három nap múlva már nem is fájt. Tényleg előny, ha sebész is az orvosod. :) A következőt is csak nála, és senki másnál.

 
 



Örülök, hogy minden jól ment.
Nekem is ők voltak "a páros". :wink:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok én is Gulyáshoz "járok egyszer voltam nála a magánba ő hívott oda mert nem volt bent a kórházban(nem fizettem)aztán most a 16hetes afp vérvét előtt felhívtam mondta menjek másnap regg nyolcra,na fél óra sorbanállás lent,fél óra fönt nincs is bent beutalót meg sem írta,tiszta fejetlenség mire valaki megírt egy beutalót megint fél óra,át a másik épület szintén lent fél óra fent fél óra mire levették a vért :evil: lehet túl hisztis vagyok ez mindenhol így megy :?:
Ti hogy szoktatok a kórházba menni hozzá,felhívjátok és ő mondja mikor menjetek,és mikor ott vagytok ti hívjátok fel vagy ott hívják fel mikor szól az ember hogy rá vár :?: a 188.heti genetikai uh előtt felhívjam vagy úgyis aztmondja menjek be aztán csináltassam meg mint most az afp.-t.
bocs ha hülyeségeket kérdezek,de olyan rossz hogy nem tudom mi a szokás és nem nagyon érzem magam biztonságban pedíg jó volna hisz ikerbabákra jobban kell állítólag figyelni.

lanyané
 
 


Szia!

Én úgy szoktam, hogy felhívom, amikorra megbeszéltük, ad egy időpontot, hogy pl. hétfőn fél 9-re menjek az ambulanciára, odamegyek és várok. Rengetegen szoktak lenni, várok egy kicsit, hátha meglátom, ha nem, akkor rátelefonálok.
Te hol szoktál állni fél órát? Én sosem szoktam lent bejelentkezni, vagy kellene, csak én azt kihagyom??
Sajnos ez a fejetlenség mindenhol van, én is fél-egy órákat szoktam várni, de még mindig jobb, a kerületi SZTK-ban 2-3 órát is
b_judyt
 
 


köszi judy a válaszod,akkor lehet,hogy lent nem is kellene sorbanállnom :oops: :lol:
te hány hetes vagy?az bizti,hogy sztk.-ba nem járnék,majd belejövök itt a menetbe,örülök,hogy beindult egy picit ez a topik :D téged hány hetente hív be?ott csinál uh.-is :?:

lanyané
 
 


Lanyané,
én még a változás előtt jártam hozzá a kórházba, és nálunk úgy működött, hogy megmondta hány órára menjek (vagy az ambulanciára vagy a ultrahangra) és mikor odaértem egyből felhívtam szólni, hogy itt vagyok. Így amikor tudott lejött (volt, hogy 10 perc múlva, de olyan is hogy szólt hogy éppen császároznia kell, kb. fél óra múlva tud csak jönni). Ez így nekem is jó volt, mert ha tudtam hogy később tud jönni, akkor ki tudtam menni pl. sétálni, nem kellett a kórházban várakoznom.
A vérvételnél (a kórház melletti rendelőben) korábban a kismamák soron kívül bemehettek, nem kellett sorban állni....ez most nem így van?

Kép
Kép
chessy
 
 


Nekem mindig azt mondta, hogy egyből menjek az ambulanciára. Bár ott most ki van írva, hogy lent is be kell jelentkezni, én eddig sosem mentem le :D
Most vagyok a 32. héten, eddig havonta találkoztunk, most majd 35 hetesen kell hívnom, és utána hetente bemennem. Nekem csinált Uh-t, egyszer kaptam róla számlát (persze ingyenes volt), most legutóbb pedig csak úgy megnéztük babót.
Egyébként a vérvétel tényleg úgy megy, hogy a kismamák soron kívül bemehetnek, bár én a terheléses vérvételen délben végeztem, de rengeteg kismami volt.

Gratulálok az ikrekhez!!! Hogy teszed fel a vonalzódat? Már én is próbáltam pár hozzászólással feljebb, de nekem nem engedi :( Mit csinálok rosszul?? :cry: :cry:
b_judyt
 
 


a babafalvás azt hiszem nekem sem sikerült,próbáld meg ezen a nőivonalon,nyomj a vonalzómra,regisztrálj,megcsinálod a vonalzót és a felső egész sort ami a PHPBB alatt van másold be az aláírásba :D

lanyané
 
 


Sikerült a babafalvás!!

KépKép
b_judyt
 
 


Nem tudja vki megmondani, hogy a szülőszobát mikor lehet megnézni? Vagy egyszerűen csak menjek föl, hogy be szeretnék menni?

KépKép
b_judyt
 
 


Nagyon eltűnt mindenki... :cry: :cry:

KépKép
b_judyt
 
 


Szia Judyt!

Jó lett a vonalzód!

A szülőszoba látogatáson tavaly voltam, amikor még csak félig volt kész.
Szerdánként volt előadás.. az egyik után pedig megnéztük azt is.
Erről az időpont lent, a nőgyógy-on volt kiírva.
Kérdezz rá, hogy mikor lehet menni.


Előtte a Szabolcs u-it néztem meg.. (itt is szerdánként volt - de itt minden szerdán 13 körül)
Itt szültem.

Remélem jön valaki és megmondja, hogy most hogy van...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Judyt,
bár én nem vagyok most ebben a témában kompetens, mert elég rég voltam a szülőszobán, de ha nem jársz szülésfelkészítő tanfolyamra, akkor szerintem beszéld meg a dokival, hogy mutassa meg. Ha úgyis a kórházba jársz hozzá, akkor nem állna semmiből megmutatnia, de szerintem ha megkéred biztos felvisz. (Nekem az első találkozásunk alkalmával megmutatta és ott is ültünk le beszélgetni, de ez még 2006-ban volt, a régi rendszerben.)

Kép
Kép
chessy
 
 


Sziasztok!

Judit! Az ÁEK-s topikban több információhoz juthatsz, hiszen ott több szülés előtt álló kismama is fórumozik.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok

én is nála szültem októberben, de még Szabolcs utcában. Kontrollra a magánrendelőbe mentem, és "pofátlanul" előre kértem magam, mert a babával voltunk.
Én is úgy voltam, hogy 10 perc alatt ott volt, eltűnt méhszájjal vettek fel szülőszobára. Nekem a szülésznőm nem ért be.. :roll:

Utólag is csak jókat tudok mondani, sajnos mi a picivel kórházba kerüétünk, és sos kellett egy chlamdya szűrés, nagyon normális volt, rendelési idő előtt odahivott, hogy ne kelljen várnom, és mehettem vissza a picihez. Amikor telefonáltam az eredményért, csak mondtam, h ki vgayok ,és egyből mondta, h negatív, nem kellett magyarázkodnom, hogy k ivagyok, miért keresem...ez nálam nagyon pozitív dolognak számit.

Mi a 6 hetes kontrollon adtuk neki oda, mert a Szabolcsban nem volt minden nap, de amikor ott volt, bejött, megnézett.

Mindenkinek boldog babavárást kívánok!

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok! 24 hetesen most én is dokit keresek a Mávban. Eddig a kecskeméti kórházba jártam, illetve egy itteni dokihoz, de a szörnyű körülmények miatt nem akarok itt szülni, a Mávot néztem ki. A Gulyásról jókat hallottam, írnátok pár dolgot még róla? Van-e magánrendelése (oda kell-e járni), menyibe kerül 1 vizsgálat UH-gal? El lehet-e érni telefonon bármikor? (Az én kméti dokim SOHA nem veszi fel és smsre sem válaszol csak 3 nap múlva...) Megbízható-e, szakmailag ott van-e a toppon? Sürgeti-e a szülést, vagy normális ütemben hagy vajúdni? KÖSZI!! (Privi is jöhet :))
vumenke
 
 


Szia Vumenke!

Én konkrétan a szülésről még nem tudok nyilatkozni, de a dokiról csak jókat tudok mondani. Én még sosem voltam a magánrendelésén, csak a kórházban, ott még nem adtam neki pénzt, majd szülés után szándékozom.
Ha hívom, mindig elérem, ad időpontot, és nem kell órákat várni és szerintem elég kedves, nem lekezelő a stílusa.
Egyenlőre én még csak ennyit tudok róla mondani, de hátha vki többet.

Judit

KépKép
b_judyt
 
 


Szia Vumenke,
én is csak jókat tudok róla mondani. Én többször hívtam a szülés után is különböző kérdésekkel és mindig nagyon kedves volt, soha nem éreztem, hogy a terhére lennék. Volt olyan, hogy éppen nem tudta felvenni a telefonját, de később visszahívott. Szerintem nagyon emberséges és szakmailag is a helyén van, kimerítő válaszokat ad a kérdésekre. Én csak dicsérni tudom. A szülésről én sem tudok nyilatkozni, mert az első babánk farfekvés miatt programozott császárral született, de egyébként nem ő erőltette, megkérdeztem több alternatívát tőle és hagyta, hogy én döntsek.

Kép
Kép
chessy
 
 


Köszi Lányok, elég jókat írtok :) A kórházas rendelée hogy működik? Telefonon bejelentkzetke, hogy pl. szerdán 10 fele szeretntek menni... és? A kórházban sorszámos a dolg és x órát kell várni, vagy hogy? Mivel én Kmétről járnék fel, nem mindegy, hogy mennyit kell várakozni a vizsgálatokra. Akkor inkább magánrendelés...
Chessy: a mi babánk is farfekvéses, de remélem, addig ficánkol egy picit és jó helyre kerül :)
vumenke
 
 


Mi úgy szoktuk csinálni, hogy felhívom, pl. holnap fogom hívni, mert holnap lépek a 35. hétbe, és ebben maradtunk, ad nekem egy időpontot, és bemegyek. Érdemes reggel háromnegyed 8 és 8 között hívni, az a biztos, mert utána megbeszélés van és esetleg műtét/szülés.
Tehát ad nekem egy időpontot, mivel itthon vagyok már, teljesen mindegy, hogy mikorra ad, én nem függök semmitől. Bemegyek a megbeszélt időpontra, esetleg várok fél órát, mert sokan vannak. Az is egy jó dolog, ha felhívod, ahogy ott vagy, hogy tudja, hogy megérkeztél.
Konkrétan én eddig egyből az ambulanciára mentem, de holnap megkérdezem tőle, hogy igaz, hogy vizitdíjat nem kell fizetnem, de attól be kell-e jelentkezni.

KépKép
b_judyt
 
 


csajok mennyivel előbb kell hívni,1-2 nap?minden nap van a kórházban?mennyi időt szokott foglalkozni az ember lányával?köszi a választ
judyt hogy vagytok?milyen időnként hív vissza?

lanyané
 
 


Ma reggel hívtam a dokit, és holnap reggel 8-ra megyek is be. Kérdezte is, hogy mikor lenne nekem jó, mondtam, hogy mindegy, én ráérek. Tehát nem kell hetekkel előtte felhívni, legkésőbb pár nap múlva ad időpontot.
Elfelejtettem megkérdezni, hogy be kell-e jelentkezni lent :oops:
DE holnap úgyis megtudom :D

Szerintem mindennap bent van a kórházban, és eddig velem min. negyed órát biztos foglalkozik alkalmanként, bár elég sokan vannak ott orvosok, és nincs elég rendelő, ez a baj. Ezért kell viszonylag sokat várni, meg nem tud annyi időt szánni az emberre, mint szeretné, mert már vinné be a következő orvos az ő kismamiját. De ez nem az orvos hibája, hanem a rendszeré.

Lanyané! Te még nem voltál nála? Mikor hívod??

KépKép
b_judyt
 
 


Ma reggel hívtam a dokit, és holnap reggel 8-ra megyek is be. Kérdezte is, hogy mikor lenne nekem jó, mondtam, hogy mindegy, én ráérek. Tehát nem kell hetekkel előtte felhívni, legkésőbb pár nap múlva ad időpontot.
Elfelejtettem megkérdezni, hogy be kell-e jelentkezni lent :oops:
DE holnap úgyis megtudom :D

Szerintem mindennap bent van a kórházban, és eddig velem min. negyed órát biztos foglalkozik alkalmanként, bár elég sokan vannak ott orvosok, és nincs elég rendelő, ez a baj. Ezért kell viszonylag sokat várni, meg nem tud annyi időt szánni az emberre, mint szeretné, mert már vinné be a következő orvos az ő kismamiját. De ez nem az orvos hibája, hanem a rendszeré.

Lanyané! Te még nem voltál nála? Mikor hívod??

KépKép
b_judyt
 
 


Sziasztok!

Judyt
Bejelentkezni 1x kell, amikor először jársz ott, hogy benne legyél a rendszerben.
Később, a többi alkalommal már nem.

Bár neked már nem kell sokszor menned hozzá. :wink:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


judyt egyszer voltam csak megnézni a magánjába hívott,de én a korházba szeretnék járni mert még ki tudnánk a magánt fizetni,de nem volt szimpi hogy 2 órát vártam és olyan flegma kismamák voltak ott,az egyik szinte feküdt a kanapén mellette volt egy fotel le akrtam ülni erre elkezdett velem üvölteni,hogy foglalt,mert a pasija kint telefonált,meg voltak akik úgy traccspartiztak mintha otthon lennének,
Te szoktál adni neki a kórházba pénzt :?:
lanyané
 
 


Jesszusom, szomorú, hogy vannak ilyen bunkó emberek is :cry:
Sajnálom, hogy ilyen élményed volt kismamikkal.

Ma voltam a dokinál, nagyon sokan voltak, életemben nem láttam még ennyi kismamát egy helyen :) Kb. háromnegyed órát kellett várni, mert egyszerűen nincs vizsgáló, de úgy vagyok vele, hogy ennyi belefér, mert nem a dokitól függ, hogy mikor jutok a soromra.
Még sosem adtam neki pénzt, a végére tartalékolom, bár ő ezt nem tudja, mégis mindig normális velem. Mennyit fizettél a magánban? Mikor kell újra menned, vagy hívnod??

KépKép
b_judyt
 
 


Ja, és tényleg nem kellett bejelentkeznem :D

KépKép
b_judyt
 
 


Ja, és tényleg nem kellett bejelentkeznem :D

KépKép
b_judyt
 
 


nem fizettem,mert úgy volt hogy ajánlották mert megjártam az előző dokimmal,aztán nem tudtam hogy működik bementem a kórházba éés kerestem,de nem volt bent ,felhívtam,hogy csak beszélni szeretnék vele mert orvost keresek,csak találkozni akartam vele,hogy szimpatikus e ,és ő monta hogy csütörtökön menjek a magánjába,húsvé után szeretnék menni majd felhívom kedden és akkor bizti fogad azon a héten,és mikor ott vár a sok kismami szólitanak hogy ki menjen be :oops: bocs hogy ilyen hülyeségekkel sokkollal,de tiszta srtessz vagyok e miatt :oops: :lol: minden rendben vivikével :D :?:

lanyané
 
 


És amúgy szimpatikus doki? Milyen volt az első benyomásod?

Engem már megismer a doki, de érdemes felhívni akkor, amikor odaérkezel, hogy megjöttél, hogy tudja, hogy ott vagy.
Abból a 20 kismamiból, akik az ambulancián voltak, kb 4-en vártunk rá. Elég hülye a rendszer sajnos. Vagy elkapsz egy nővért, hogy a dokit keresed, mert ha vársz arra, hogy szólítson, hát..., akkor elég sokat kell várni:)

Vivike nagyon jól van, együtt érzett velem, amikor vasaltam :lol:
Te babóid jól vannak? Gondolom már érzed a mocorgásokat, nem??

KépKép
b_judyt
 
 


Lanyané,
tényleg volt olyan alkalom, hogy a magánrendelőjében 2 órát vártál rá? :shock: Én idáig 3 havonta mentem hozzá, de sose vártam fél óránál többet....lehet, hogy "csak" szerencsém volt? Úgy tudom du. 3-tól 7-ig rendel, te mikor mentél oda, az elején vagy a végén?

Jövő héten én is menni akarok - tervezzük a kistestvért - de akkor lehet, hogy jobb ha felkészülök a legrosszabbra, mármint várakozásilag. :?

Judyt,
nem visel meg, hogy egyik nap kellemes idő van, a másik nap hűvős és esős? Befordult már Vilike?

Kép
Kép
chessy
 
 


igen már érzem őket olyan jó csak néha mikor fekszek és fordulnék vagy felkelnék kicsit furán begörcsöl,de elmúlik egy pilanat alatt lehet hogy csak megnyomom őket :lol:
igen ez az első lesz a rossz,hogy még nem ismer meg arcról,tehát majd felhívom ha ottvagyok és ha meglátom letámadom,hogy én vagyok :D :lol: :D
a terhesség alatt hány hetente hívott vissza :?: én nagyon szeretnék 3 hetente menni mert két babával parásabb a dolog.gondoltam adok neki 3Eft.ot majd mindíg.te mennyit adsz majd szülésnél :?: ja meg le akarok venni kenetet mert az a parám állandóan,hogy van valami nyavalyám csak nincs tünete,és most hallottam egy ikres koraszülést pont e miatt :oops: hogy volt valami és nem kezelték mert nem vették észre.jó kis parás vagyok :D :lol:
chessy fél négytől voltunk ott és majdnem hatkor jöttünk el,de igazán a légkör sem tetszett ott.

lanyané
 
 


Chessy!

Én ebben a rossz időben nagyon jól érzem magam, ha egy kicsit is javul, akkor kezdek rosszul lenni. nem is tudom mi lenne velem nyáron :)
Asszem a tesót is majd télre időzítjük :wink:
Gergő is fog kapni egy kistesót? Az nagyon jó :D

Lanyané!

40ezerre gondoltam, hogy adok neki, sajnos többet nem igazán tudunk. De eddig egyszer sem vettem észre, hogy várná a pénzt.
Hogy mikor hívott vissza? Kb havonta jártam hozzá, bár én is csak a 20. héttől kezdődően. De ha szerintem megmondod neki, hogy szeretnél sűrűbben járni hozzá, azzal nincs baj, ha téged ez megnyugtat.
Én is nagyon parás voltam, de a doki megnyugtatott, azóta a panaszaim is elmúltak :lol:

KépKép
b_judyt
 
 


Lanyané,
én a rendelőben a légkört nem szoktam figyelni, örülök hogy el tudok szabadulni egy pár órára és tudok nyugiban könyvet olvasni. :lol:
Szerintem ez a "parázás" teljesen normális, az ikreknél tényleg nagyon oda kell figyelni mindenre...de szerintem a Gulyás dokinál jó kezekben lesztek.

Judyt,
Gergő véleményét még nem tudom, hol azt mondja szeretne testvért, hol pedig azt, hogy nem. :D Hétvégén "kapott" egy kiskutyát, neki kitartóan magyarázza, hogy melyik játék az övé és melyik nem, gondolom a tesóval is hasonlóan fogja csinálni. :D

Kép
Kép
chessy
 
 


Sziasztok!

Nagyon nagy a csönd, remélem mindenki jól van.
Ma voltam CTG-n először, az én kis drágám mindig az ellenkező oldalra sétált át, nagyon aranyos volt :lol:

Szülőszobát majd jövőhéten nézem meg, ma elég későn végeztem, de már nagyon kíváncsi vagyok rá.

Ha vki épp erre jár, írhatna pár sort magáról :lol:

KépKép
b_judyt
 
 


szia judit,örülök,hogy jól vagytok :D vivike még jól érzi magát van helye.hogy viseled nem nehéz :?: kiváncsi leszek a véleményedre a szülőszobáról.én pénteken tervezem,hogy fölhívom a dokit,hogy megkérdezzem kedden reggel mehetek-e vizsgálatra,már nagyon várom van pár kérdésem tőle meg remélem rendesen megvizsgálja a méhszájat,babákat meg ilyesmi meghát a 16.heti vérképre mit mond arra is kiváncsi leszek :D

lanyané
 
 


Szia Lanyané!

Az éjszakáim elég szörnyűek, fájdogál a pocim, de dokibácsi azt mondta, hogy ez már normális.
Kár, hogy nem szerdán jössz dokihoz, én aznap megyek megint CTG-re, vagy te a magánrendelésére akarsz menni?
A kórházban borzalmasan sokan vannak, bár halad, mert sok doki van, és nem mindenki a Gulyás dr-ra vár :D

De izgalmas, hogy ikreid lesznek:) Hogy viseled a terhességet?

KépKép
b_judyt
 
 


Judit szegény átérzem az éjszakákat,én sem alszom túl jól mindíg hason aludtam és most csak forgolodok ide-oda sehogy nem jó.
képzeld hívtam előbb a dokit,hogy jöv héten mennék,nagyon kedves volt csak eggyből azt mondta csütörtök a magánrendelőjébe menjek :( de két okból sem jó nekem a csütörtök megyünk anyukámékhoz vidékre,meg most nincsúgy pénzünk sem meg akarjuk venni a babkocsit(80E.ft)úgyhogy mondtam neki hogy inkább kedd szerda lenne jó,mondta kedden du.-tán hívjam akkor majd fel.remélem azért nem fog rám neheztelni mert nem a fizetősbe megyek,na mindegy most megint stresszelem magam.remélem egyben vagy még :wink:

lanyané
 
 


Judyt, Lanyané
lenne egy kérdésem. Ti kezdtetek el szedni magzatvédő vitamint a teherbe esést megelőzően....tehát mikor elhatároztátok, hogy na akkor jöhet a bébi, illetve bébik :) ?
Mi most már rajta vagyunk a testvér projecten és elgondolkoztam ezen a kérdésen. Gergőnél még nem tudtam, hogy egyáltalán létezik ilyen, az akkori dokim az első vizsgálatkor mondta hogy kezdjem el szedni. Azóta egy kicsit kikupálódtam :oops: a témában és több helyen azt olvastam, hogy a terhesség előtt el kéne kezdeni szedni. Nektek mi erről a véleményetek?

Lanyané,
én terveim szerint jövő héten csütörtökön megyek a magánrendelésére, de "csak" azért mert nekem a délutáni-esti rendelésen könnyebb megjelennem. Ne érezd magad rosszul amiatt, hogy nem tudsz - vagy akarsz - a magánrendelésre menni, jogod van a kórházba menni és különben is hol van az előírva, hogy mindenkinek tudni kell finanszírozni a magánrendelést? Sokkal nagyobb szükséged van - és lesz - a pénzre, főleg hogy két piciről kell majd gondoskodnod....szóval szerintem ne aggódj emiatt, ahogy a dokit ismerem, ő sem fog ezért neheztelni.

Kép
Kép
chessy
 
 


Chessy!

Nálunk más volt a helyzet, ugyanis nekünk babóca becsúszott :lol:
Bár szerintem olyan nincs, hogy "becsúszik" a terhesség, mert vagy védekezik vki, vagy nem:)
Csak mi sem gondoltuk volna, hogy elsőre sikerül. Úgyhogy én akkor kezdtem el szedni az Elevit-et, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok és úgy döntöttem, hogy megtartom. De a kistesónál már biztos, hogy fogok szedni vitamint, mielőtt elkezdjük a projectet :D Még mindig szedem 2-3 naponta.

Lanyané!

Szerintem se aggódjál amiatt, hogy mit szól a doki, mert a kórházba szeretnél menni, biztos nem rajtad szeretne meggazdagodni. Én még nem adtam neki semmit, mert mint írtam a végén szeretnék adni, bár ez nincs előre megbeszélve, mégsem érzem, hogy neheztelne rám emiatt. Bár kicsit ég a pofám, úgyhogy a kistesónál biztos fogok neki közben is adni egy keveset, mert mindig rendes velem. Most egyszerűen nincs rá keret, de nincs is lelkiismeretfurdalásom emiatt. Ez van :roll:

KépKép
b_judyt
 
 


köszi csajok remélem elmúlik ez a parám majd,de apával megbeszéltük,hogy kerke perec majd megmondjuk neki,hogy egyszer a koriba egyszer a magánba tudunk menni és akkor mindenkinek jó lesz,csak legyek már túl a vizsgálaton,hogy minden rendeben a kicsikkel a méhszáj zárva meg ilyenek,na meg a találkozáson a dokival :oops:
chessy nekünk tervezett babák nagyon is mert lombikkal sikerülltek,nekem ott azt mondták hogy a folsavat nagyon fontos teherbeesés előttől szedni,a terhesbóvitamint én nem is szedem mert rosszul vagyok minden márkájútól,úgyhogy külön szedek azóta is folsavat,jódot,c vitamint,magnéziumot,omega 3,meg sok gyümi zöldség :D
kellem es ünnepeket nektek :D

lanyané
 
 


Lanyainé! Szerintem se aggódj, menj nyugodtan a kórházba. Nekem is ő a dokim és én is hol ide, hol oda mentem. Nekem sajnos még nem sikerült ugyan a baba, de mi is lombikozunk. Inszeminációval 2x voltam terhes (2 inszemből 2x), de az 1. méhenkívüli volt, a 2. biokém. Azóta 1 lombikunk volt, ami nem sikerült. Most várom a 2. lombikot. Ha sikerül, akkor úgyis visszairányítanak Dulyás dr.hoz. Nagyon rendes orvos, ezt én is igazolhatom. Ő műtött a méhenkívülivel.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: