Új privát üzeneted érkezett!

Cas

Én a tolókar átfordíthatóságú kocsik mellett vagyok. Sajnos a legtöbbnél ezt nem lehet, kivéve egy-két Graco-t, de ott sem a tolókart lehet átfordítani, hanem a magát a fekvő részt lehet kivenni és átfordítani. Az elég macerás, vagy legalábbis nem egy mozdulattal teheted ezt meg. Mi ezért vettünk Pierre cardin-t, mert azoknál szinte mindegyiknél átfordítható. Nekem fontos volt, hogy ne a háta mögött legyek amíg picike, hanem szemből lássam. És sajna a legtöbb kocsit mind hátulról lehet tolni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Mucus
Az elején én is szemben akarok vele lenni. Aztán amikor már ücsörészik, akkor úgyis nézelődni akar, így már mehet ő előre. Szóval az átfordíthatóság tényleg jó lenne..,
Nem is lesz olyan könnyű megtalálni az ideális kocsit! Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Átkukkantok ide is, bár utána fogom csak elolvasni mi volt eddig (ha lesz időm). Milyen márkájú pelenkát vegyek? Azt hittem, hogy a newborn csak a babylove-ba van, de láttam liberoba, huggiesba és talán pampersba is. Ki melyikre esküszik?
Hány db textilpelusra van kb. szükség?

Mzsx
Te aztán jól otthagytál a másik topicba, már hozzám se szólsz... Kép Ja és ez szól Zsuzsának is!

Na pusz Niki
nikcsi
 
 

 
 

Nikcsi!
Az én tapasztalatom pelenka ügyben:
Baby Love és a Libero szerintem tök ugyan olyan minőségre. Nekünk newbornban Libero és Pempers volt, a Libero kisebb valamivel, ezért az az elajén jobb. A Libero és a Pempers közötti különbség: a Libero hátul gumis, míg a Pempers nem, a Libero szerintem puhább is.
A Huggiest később próbáltuk, illetve most szenvedünk elhasználni. Én nagyot csalódtam benne, mert ennél van a legtöbb pisi-kifolyós balesetünk. De talán a héten elfogy mind, és soha többet nem veszek.
Nálunk a kedvenc a Libero, ezt használjuk főként.

Textil pelus: nekünk 15 db van, ez pont elég. Ha gyakran mosol, akkor szerintem 10 is elég lehet, de nem árt ha van több. Én anyutól kaptam 6-ot, vettem egy 10-est, de egyet szétdaraboltam fürdetni.
aranyhold
 
 


Nikcsi

Ha jól emlékszem, ezt a témát már egyszer a másik topikban jól kiveséztük, bár inkább mégegyszer, mint hogy tanácstalan legyél.
Én akkor is és most is azt mondom, hogy talán annyból érdemes a Liberót venni, mert a kórházban is ezt hsználják, így a baba bőre már hozzá szokott. Ugyanis sokak nagyon érzékenyen reagálnak a pelus cserére (kiütések).
Az elején én is vettem egy Baby Love-osat is, de a Libero abból a szempontból is jobb volt, hogy magasabb, és a köldökcsonkot eltakarta. A dm-es pedig pont azt dörzsölte.
A Pempers újszülöttesről nem tudok véleményt írni, azt a későbbiekben használtam, de állandóan kiütéses lett tőle, úgyhogy nem is próbálkoztam többet vele.

Textilpelust én kb.10-12 db-ot vettem, ez bőven elég volt. Ha jól emklékszem Laga írta, hogy neki viszont többre volt szüksége. Ez abban az esetben van így, ha a baa sokat bukik stb.
Az én fiam amit megevett már nem "adta" vissza, úgyhogy gyakorlatilag én csak arra használtam, hogy ráfektessem.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Aranyhold, Mucus
Köszi, amúgy egy newborn 26-dbos babylove-os peluscsomagot vettünk, de a 26 db gondolom nem fog sokáig tartani... Akkor utána valószínű Liberot fogunk venni. Pampers mások tapasztalata alapján is kizárva (pelus téren)!
KÖSZI
nikcsi
 
 


Mi először egy 26 db-os babylove-os, most pedig a második csomag 44 db-os pampers newborn pelenkát használjuk el (nem választottam, ezeket kaptuk ajándékba), de nekünk mindkettő bevált. Se kiütés, se szivárgás. A Babylove-os kisebb.
Az az 1 db Huggies amit a próbacsomagba adtak, nagyon nem tetszett. A kórházi Liberót pedig csak 1 napig használtuk mert Minit adnak, az pedig óriási volt a gyerekre.
myra
 
 


Köszi Myra! Kép
nikcsi
 
 


Sziasztok itt is,
na akkor hagy bonyolítsam a helyzetet: a legeslegjobb nálunk a Huggies volt. DE: egyszerűen ebben a kérdésben nem lehet konszenzusra jutni. Mindenkinek más jön / jött be. Vegyetek egy-egy csomagot mindegyikből és próbáljátok ki. Ahogy én hallottam, a lányok kevésbé nehéz esetek: mivel alul pisilnek, jobban eloszlik a pisi. De erről nincs személyes tapasztalatom. Majd szülés után kiderül, ha tényleg kislány...
Egyébként meg nagyon gyorsan fogynak a pelusok, ne aggódjatok, mind el fog fogyni.

Mostanában lehet kapni Fixies-t? Annak idején volt és elég jó volt, de mostanában nem láttam. Lehet hogy csak figyelmetlen voltam?
Többiek?

Laga 24+1
laga
 
 


Laga
azt hiszem, hogy lehet kapni. Bár konkrétan a popsitörlőre emlékszem.

Ja! a Helen Harper nevű pelust, még véletlenül se vegyetek. Én kaptam, megmaradt egy babától, de....

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok!

Zsófi, Zsuzsa
Köszönöm azt a néhány szót! Elhiszem, hogy nincs sok időtök, csak láttam, hogy ide írtatok néhány sort...
Zsófi még a szülés előtt tervezem, hogy megyünk hozzátok, persze előtte bejelentkezünk!

Laga
Fixies termékeket talán itt lehet kapni: 1015 Bp. Csalogány u. 42/A
Kb. félidős voltam, amikor voltam itt, de nem emlékszem konkrétan pelusra. Kaptam egy árlistát, melyen sokféle pelus van, de külön márkák nincsenek feltűntetve. Pénteki talira elviszem! Viszont az árlistán Fixies melltartóbetét van...

Segítsetek, mi az amire szükség lesz a legeslegelején a babának? Pl.: jelenleg nincs hőmérőnk, milyet vegyünk? A kádba használtok hőmérőt vagy csak kézzel nézitek?
Kellenek: krémek (kórházba megkapjuk az első adag receptjét), pelus, textilpelus, cumisüveg, pelenkázó, kiságy, stb. A babakocsi állítólag ráér még...
Tényleg kell állítólag a kórházba vinni cumisüveget, de milyet? Azt én fogom használni, vagy valami másik helyen lesz (szobán kívül)? El fog tűnni (csak hogy egy drábábbat, vagy olcsóbbat vigyek)?
nikcsi
 
 


Lányok még azt felejtettem el megkérdezni: igaz az, hogy szülés után csak hónapok múltán kapunk pénzt?
Eleve mit és hol kell intézni? Milyen sorrendbe? Azt se tudom, gyes, gyed, tgyás, meg mitom én milyen rövidítések vannak még?
nikcsi
 
 


Nikcsi,
a Fixies melltartóbetét nagyon jó! Annak idején egy doboz (talán 20-30 db) 525,-Ft volt. Most biztos több...

Cumisüveg: az üveg tökmindegy (mármint az igazából többnyire műanyag). A cumi része a fontos. Álatlában 3 féle lukméretet lehet kapni: teás (legkisebb lukú), tejes (közepes), főzelékes (nagylukú). Figyelj arra, hogy 0-6 hónaposiig legyen a méret. Szerintem a tejes (közepes luk) az ideális. A teásnak olyan pici a luka, hogy behorpad a gyerek halántéka, mire egy kortyot kiszív. A főzelékes meg ömlik. Ja és lehetőleg szilikonos legyen a cumi része, ne latex, mert az allergiát okozhat.

Laga 24+5
laga
 
 


Laga
Köszi a cumis ismertetőt, még jó, hogy mondtad ezeket a lyukas méreteket... Kép Ja és Avent, Nuk vagy melyik? Bár gondolom ez is babafüggő. És hány db üvegre van szükség? Egy darab van (Nuk), milyet vegyek? Ugyan olyat, vagy inkább pont másikat?
Fixies melltartóbetét eldobható 30 db 424,- akciós ár. Csüt.-ön lehet, hogy el is megyek a boltba, szerintem érdemes. Én a cseh textilpelust akarom ott megvenni! Kép
nikcsi
 
 


Nikcsi

Először a gyás-t fogod kapni, ha jól emlékszem hat hónapig. Ez a fizud 70 vagy 75%-a, ezután jön a gyed, ugyanannyi csak másképp hívják. Ezt a második éveg kapod, és az utolsó évben a gyes, ami meindenkinél ugyanannyi valami 20-on ezer Ft.
Én elég hamar (1 hónapon belül) megkaptam az első gyást. A gyorsaság azon is múlik, hogy aki intézi mennyire igyekszik vele. Az munkahelytől függ, hogy kinél ki intézi, sokan személyesen ill. apuka. Nálunk a cég ez ügyben illetékes alkalmazottja intézte. Érdelődd meg, nálatok hogy megy ez a dolog. Egyébként akkor kell intézni a következőt, amikor az előző már lejárt.

Cumisüveg: szerintem célszerű egyformát venni, hogy a babának csak egyet kelljen megszokni. Ha nem szopik akkor mindenképpen kell a kettő (egyébként sem árt) egy a teának és egy a tejnek. Ezeket külön üvegbe szokták adni. Én nem igen használtam őket, mert a fiam szopott, inni meg nem kért külön.
A kórházi cumisüvegről nincs tapasztalatom, de másoktól úgy hallottam, hogy hiába vittek, nem használták a csecsemősök.

Hőmérő: nem látfontosságú, de ha bizonytalanok vagytok, akkor célszerű az első időkben mérni, amíg nem szokja meg a kezetek a víz hőfokát.
Milyet? mi vettünk két félét is, de mindkettő elromlott. Talán a Bebe Comfort-os teknősbéka tovább bírta.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok!

A GYÁS és a GYED között az a különbség, hogy a GYED maximálva van asszem bruttó 83eFt most.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Mucus
Köszi, utána is kérdezek! Egyik kolléganőm okt.-ben szült, lehet, hogy őt is felhívom...

Köszi Cory, de sajnos nem vagyok ennél az állami cégnél olyan jól bejelentve, hogy többet kaphatnék a max. 83e-nél... Kép

Eleinte mindenki egy szobába alszik a kicsivel? Azt hallottam, hogy ez max. 6 hónapig legyen így? És kb. hány fok van éjszaka, és nappal? Ugye nem kell szaunát csinálni a gyerek miatt?! Esetleg csak fürdéskor.
nikcsi
 
 


Zsófi
Elmondanád, hogy volt a Czeizel féle genetikai vizsgálatod? Barátnőm szeretne elmenni. Hányadik hétben van? Hova kell bejelentkezni? Vérből vagy miből állapítják meg?

Puszi Niki
nikcsi
 
 


Babakocsi
Tegnap elugrottunk a Minimanóba, sajnos nagyon kevés időnk volt, úgyhogy csak a kocsikat tudtuk megnézni, és azt se nagyon.
Mi a véleményetek a Pierre Cardin-ről? Kinéztem egy klassz kocsit (a mózes a fixa ideám, úgyhogy végül nem mondtam le róla... Kép). Dönthető háttámla és lábrész teljesen vízszintestől ücsörészősig, teljesen lefektetve megy bele a mózes. A tolókar átfordítható, állítható magasságú. A kerekek bolygósíthatóak, fékezhetőek. A kocsi összecsukható. Súlya 12 kg. A napellenző rész olyan fejnél szellőzősre kinyitható. Alul van tároló rekesz.
Szerintetek mit kéne még tudnia? Nekem az ár-tudás arány eléggé bejött, de a Pierre Cardin mennyire tartós?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Nikcsi: én első terv szerint 1 éves korig akartam velük egy szobában maradni. Baluval úgy alakult, hogy ő végül akkor költözött külön tőlünk, mikor Zsoma, azaz Balu 3 éves volt ekkor, Zsoma 1 éves. Balu ráadásul 1,5 éves koráig velünk aludt, de azóta eszébe sem jut közénk jönni (első ébredésig a saját ágyában volt, csak utána köztünk). Szóval nálunk ez tök jól működött. A következővel is így szeretném majd.

Cas: passz, de szép súlya van.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cas
Szerintem ugyan ezt a tipust néztük ki mi is. Én jókat hallottam a P.C. dolgokról!

Cory
Köszi, valahogy gondoltam, hogy ezt is a baba fogja kialakítani, nem pedig én/mi.
nikcsi
 
 


Nikcsi,
tényleg érdemes 1 féle cumira szoktatni a bébit. Nálunk a NUk jött be, de sokaknak az Avent. Egyébként a komplett cumisüvegben cserélhető a cumirész. Ha nem jön be pl a NUK, akkor lehet, hogy a cumirészét ki tudod cserélni Aventesere (ha passzol). Ja és 2, de inkább 3 cumisüveg elkel. Ha lefejsz tejet és beteszed a hűtőbe, mert még nincs annyi, hogy lefagyaszd, és később még fejsz, akkor a később meleg tejet, nem tudod ráfejni a hidegre. Vagyis először a második adagot is le kell hűteni, majd együtt lefagysztani. (Ez idáig 2 cumisüveg.)
Nálunk volt egy olyan időszak, hogy a Vilmos csak úgy volt hajlandó elaludni a babakocsiban, ha előtte kapott 1 korty vizet. Csak 1 korty és már aludt is. (Ez volt a 3. cumisüvegünk.)
Szóval én inkább a 3 cumiüveget ajánlom.

Cory,
egy ismerősünknél a babakortól való szülői ágyban alvás a gyerek 8(!) éves koráig tartott!
Mindenesetre jó nagy ágyatok lehet ha négyen aludtatok benne!

Gyás / gyed / gyes: amikor megigényled a gyás-t, akkor megigényelheted a gyed-et is. Előnye, hogy nem kell kétszer menni + folyamatosan kapsz pénzt, nem lesz szünet a kettő között.

Laga 24+6
laga
 
 


Laga
Minden infot köszi! Akkor még egy NUK cumisüveget veszek! Ja tényleg, van különbség a nagyságban (ml). Azt hogy érdemes? Amit kaptunk az nagyon pici. Amit veszek az nagyobb legyen? Vagy nagyobb ml-es 0-6 hónapos korig nincs is?
nikcsi
 
 


Cumisüveg!
Matyi a kórházban az ottaniból evett, az olyan hagyoményos bocicumi, és bár lehetett vinni sajátot, volt olyan nővérke, aki meg is mondta, hogy ő úgysem abból fogja a babának adni, mert a kórháziból könnyebb enni, így a baba nem fárad el annyira. Én ezért nem is vittem. Itthon mi csak avent cumisüveget használunk, a cumiből tejnek a 2-es, teának az 1-es vált be. Játszó cumiból is egyedül az aventest fogadta el eddig, bár mostanában már az sem kell neki, csak az ujja, meg az ökle!
Amúgy csak az a 2 cumisüvegünk van, amit a mellszívóhoz adtak, csak vettünk 2-es cumit is hozzá. Teát, meg lefejt tejet tárolni van még olyan gagyi fajta, promós Hippes, meg anyutól régről 2 üveg.

A gyás és a gyed között még van olyan különbség is hogy a gyásból nem vonnak valamit, talán nyugdíjjárulékot, mert az a fél év nem fog beleszámítani a ledolgozott éveidbe.

Mi együtt alszunk Matyival, és tuti hogy nem csak fél éves koráig. Ezt mindenki maga dönti el, van akir rögtön külön szobába teszi a babát, van aki meg még 2 évesen is közös szobába alszik vele. Persze gondolom gyerekfüggő is a dolog. Csináljátok először úgy ahogy jónak gondoljátok, aztán meg majd kialakul.

Nálunk úgy 24-25 fok van kiságymagasságban, mert panelben lakunk, távfűtés van. De Matyi fagyols, még így is hideg néha a keze. Na de azért ennyi legyen már elég! Mi fürdésre sem csinálunk melegebbet most már, eleinte bekapcsoltunk egy hősugárzót. Szerintem nyugodtan legyen annyi fok nappal, amennyit ti is szerettek, fürdéshez lehet melegebb, és akkor a baba így fogja megszokni, vagy pedig kicsit jobban felöltözteted nappal.

Én a lefejt tejet mindig simán ráöntöm a hűtőben lévőre, semmi baja nem lesz. Az nlc-s szoptatási tanácsadó szerint is lazán lehet így csinálni!

Én nem szeretem, ha Maty köztünk alszik. Eleinte nem bántam, de most már zavar, mert nagyon tud ám terpeszkedni. Szerencsére sosem szoktattuk rá, csak néha, ha nagyon nyügi volt, akkor jöhetett. Éjszaka bár fekve szopizik, és a nagyágyban, de ha végzett mindig megy vissza a helyére. Anyuék is megszívták hugommal az egy ágyba alvást, sőt később a szobájukból is alig tudták kitenni! Pedig nem egyedül kellett volna aludnia, hanem velem!

A suttogós könyv szerint mindent érdemes úgy kezdeni, ahogy később csinálni akarja az ember, mert könnyebb az elején rászoktatni, mint utána leszoktatni valamiről.
aranyhold
 
 


Aranyhold,
szerintem a hideg tejre nem túl jó ráönteni azonnal a testhőmérsékletű tejet. Nem vagyok egy mikrobiológus, de a hirtelen hőmérsékletváltozás elindíthat kedvezőtlen folyamatokat bakteriális szempontból. (tej alapanyagú árukkal foglalkozunk.)
Persze minél gyorsabban fagyasztod, annál kevesebb baktériumot fog tartalmazni. Egyébként én mindig 24 órán belül fagyasztottam. Vannak olyan vélemények is, hogy elég 48 vagy 72 órán belül. Hááát, én minél frissebben akartam eltenni.

Vízhőmérséklet: mi is vettünk hőmérőt, de nem használtuk. Nézzétek a könyökötökkel a vízhőmérsékletet. Ott érzékeli a test a legjobban a hőfokot. Egyégként meg úgyis kiderül mi a baba kedvenc hőfoka.
Én kb 40 fokos vízben fürdők, Vilmos egyáltalán nem szereti a forró vizet.

Laga
laga
 
 


Anno én önthettem meleg tejre a hideget vagy fordítva. Volt a fagyasztóban legalább 20 liter tej, de a lányom nem volt hajlandó a fagyasztott tejet meginni, mikor elfogyott a tej. 7 hónapos volt mikor már kevés volt neki, egyik napról a másikra minimálisra csökkent a tejem. Semmit sem volt hajlandó meginni. 2 hétig üvöltött mire találtunk a dokival egy olyan tápszert, amit megivott. Kb. 2 féle főzeléken és kekszes barackon élt a gyerek, mert semmit sem volt hajlandó megenni.
Engem a lányom már úgy beedzett, hogy kevés dolog lesz amin meg fogok lepődni.

Cumisüveg
Volt az Avent Isis-ben két kicsi üveg + hozzá ajándékba még egy. Én nem fogok venni, mert szerintem az ismerősök 80%-a cumisüveget fog hozni ajándékba. Legalábbis ez volt az én tapasztalatom.
hmmc
 
 


Sziasztok!

Laga: én kulcsnak azt érzem, hogy az én gyerekeim az éjszakát nem a mi ágyunkban kezdik/kezdték, hanem a sajátjukban, csak az első ébredéstől aludtak köztünk. Balu onnantól kezdve, hogy átaludta az éjszakát (ez nála 18 hó volt), nem jött át hozzánk. 1,5 éven át meg nem bírtam volna ki, ha minden éjjel teljesen fel kell ébrednem a szoptatáshoz... De ez családja válogatja. Ahol 6 hetesen alszik a baba, ott egészen más a helyzet, mint a sokáig ébredősben. Meg hát mi is különbözőek vagyunk, mindenki mást bír.

Cumisüveg: én nem vennék csak max 1-2-t, és ha valamiért több kell, akkor még mindig lehet később is venni. De mi pl egyáltalán nem használtunk cumisüveget egyik fiúnál sem.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Helló!

Nem hiszitek el,de már harmadszor írom le. Tegnap elszáll, ma meg hiába írtam le újra, nem küldte el ez a nyavalyás.

Nikcsi
mi kilenc hónapig aludtunk együtt a babával. Szerencsére nem volt semmi gond amikor átkerült a saját szobájába, de azt mondják enél tovább már nem nagyon szabad halogatni, ha a külön alvást szertnéd.
Nálunk éjszaka 20-21 fok van, de mi nem szertejük a melegben való alvást. Így a baba is ehhez szokott hozzá. Meg egyébként a babáknak nagyobb a hőleadásuk, ami veszélyes a túlfűtött szobában. Szakemeberek szerint ez is okozhatja a bölcsőhalált.

Igaza van Corynak, szerintem sem érdemes a cumisüvegekből bevásárloni, mert mi sem használtuk. Most viszont jó, mert van mivel játszania!

Cas
A pc kocsikról én csak jót tudok mondani, mert nekünk is az van. Hogy mennyire strapabíró? Egy drágább kategóriás sem bírja tovább. Én aztán csak tudom, mert tettem bele jó pár km-et, hóban, árban ,stb. és semmi baja sincs.
A bolygó kerekest szerintem könnyebb tolni, bár ki mit szok meg.
Ha meg már szétnéztél, akkor Te is láthattad, hogy nem nagy a választék az átfordíthatós kocsikból. Szerintem nem kell ennél jobb kocsi.

Tali:
Elveileg eltudok menni, ha a fiam nem lesz betegebb, mert most nagyon köhög. De ha jobban lesz, akkor is nélküle mennék.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok!

Mucus
Én is bajba vagyok a küldéssel! A másikra egy üzim kétszer ment, de hogy?

Köszönöm szépen a segítségetek!
A hőmérséklet azért érdekelt, mert most hogy felköltöztünk nagyon jó a hőszigetelés, a párom pedig úgy állítja be, mint amikor panelba a 10-en laktak... A hálóba már 24 fok is volt (alváshoz), ekkor közöltem vele, hogy vagy válunk (ha-ha), vagy én kint alszok a nappaliban. Szóval most a ti véleményetek alapján fogom meggyőzni nincs a babának ilyen magas hőmérsékletre szüksége! Éjszaka a 20 fokba egyeztünk ki, én még a 18-at is elviselném...
nikcsi
 
 


Babakocsi
Megvettük, tegnap minden funkcióját ki is próbálgattuk anyóssal, neki is nagyon tetszett (nekem meg egyre jobban, tök jók a funkciói!). Jól elkapkodták a kocsit egyébként, mert hétfőn még volt nekik belőle 10, mire tegnap eljöttünk, addigra már csak 1!
Mózest végül nem kaptunk hozzá (csak nagyon más színben volt), úgyhogy azt megnézem a Babadiszkontban ma.

Hőmérséklet
Nálunk a lakásban alapvetően 18-19 fok van. Először szokatlan volt (panelban nőttünk fel mindketten), de azóta nagyon jól érezzük benne magunkat, és mostmár a panel 22-24 fok tűnik zavaróan melegnek.
Egy kikötésem van, éjjel fázós vagyok, úgyhogy éjszakára a hálóban 20-21 fokot szoktunk csinálni.
Na most ha itt lesz a baba, ennél nyilván melegebbre lesz szüksége, de én sem tervezem 24-25 foknál melegebbre (max. fürdetésnél kezdetben).
Aztán úgyis jön a nyár, akkor meg már biztosan nem fogunk a fűtéssel vacakolni... (max. ha kint nagyon vacak idő lenne)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Voltam a Babadiszkontban, klassz hely! Sajna ott sem volt olyan mózes, amit szerettem volna, így kénytelenek vagyunk a Minimanóra várni, ott ígértek új színeket pár hét múlvára.
Viszont nagyon szép és praktikus bababútort találtam! TÉnyleg jók az áraik, remélem nem kell megrendelnünk, mert az még 3-4 hét lenne, hanem lesz nekik raktáron...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Hát nálunk Apuka nagyon precízen figyel a hőmérsékletre. Képes a szakkönyvekhez igazodni, amik szerint a babának az ideális alváshoz a 21-22 fok, fürdéshez pedig a 24-25 fok. Ennek örömére mivel Én meg nagyon fázós vagyok, éjjelente megfagyok KépKép
myra
 
 


Myra
Komolyan ilyen hőmérsékletet ír a szakirodalom?! Rögtön a kezdetektől?
(Azt gondoltam volna, hogy szegénykék kikerülnek a 36 fokból, így lassan kell hozzászoktatni őket a mi hőmérsékletigényeinkhez...)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas
Myrát csak megerősíteni tudom a hővel kapcsolatban.
Tényleg ez az ajánlott.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok!

Segítsetek! Milyen az ha elfolyik a magzatvizem? Először annak a nyákdugónak kell jönnie? Mennyi ideig szivároghat a magzatvíz? Reggel volt egy kis folt a lepedőn, és mintha most is valami lenne a bugyimba, na mindjárt megyek is ki a wc-re megnézem.
Most gondoltam bele: milyen szörnyű ez a szülés, mármint azért mert fel sem tudok rá lelkileg készülni (a csomagomról még ne is beszéljünk), mint pl.: egy vizsgára. A vizsgának mindig fix időpontja van x nap x óra, a szülés meg ki tudja? Na és az előjelek sem mindig egyértelműek! Szegény férjem mondja ez tuti nem az, mert nem egy-két cseppből áll a magzatvíz... Az nagyobb foltot hagy az ágyneműn. De ez nem így van! Pontosabban csak akkor van így, ha a méhszájnál (hüvelynyílásnál) reped meg a burok, nem?
És ha még olyan taknyos nyákdugós dolgot nem tapasztaltam????
Miből tudom, hogy ez az? Aranyhold nálad éjszaka volt. Jó néhányszor leültem az ágyra bugyi nélkül, de semmi (persze 1 perc se volt).
Segítség!
nikcsi
 
 


Nikcsi!
Tapasztalatom nincsen, mert nekem burokrepesztésem volt, de azt tudom, hogy a magzatvíznek nem feltétlenül kell ömleni. A víz mennyisége attól függ, hogy hol és mennyire reped meg a burok. Olyan is lehet, hogy a baba fejétől nem tud ki folyni. A lepedőre ülős próbát csináljad, vagy egy betét vagy valami.
A nyákdugóm sem jött ki előre. A szülés előtti napon megvizsgált a dokim, és Ő egy kicsit meg is piszkálta. Erre sem jött ki, csak egész nap kis foltos vérezgetésem volt.
Viszont azt tudod, hogy a nyákdugó eltávozhat a szülés előtt 1-2 héttel is.
Szerintem a magzatvízre figyelj nagyon, mert ha szivárog, akkor akkor bekell menned, fertőzés veszély miatt. Na meg akkor már nincs visszaút!
A csomagodat pedig ne halasztgasd összekészíteni.
Szorítok Neked!!!!!!!
Ma már nem leszek gépközelben, de remélem du. még találkozunk!

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Mucus
Remélem, hogy találkozunk du.! Az azt jelentené, hogy még maradunk 2 in 1.

Kint voltam megnézni a bugyim - fehér van rajtam. Nagyon kis 3 csöpp folt van benne. Ráadásul olyan érzésem van, amikor megjön (hüvelyfolyás). Szóval ha ez így marad, akkor ne Cas felé, hanem a kórházba menjek? Itt vagyok a mh.-en, persze nem lakok messze, de nincs semmi összekészítve (autóm sincs, a párom szinte Budafok határában dolgozik - fel sem merem hívni). Na akkor most nagyon kezdek becsinálni! Mi a jele annak, hogy szülni fogok, ez a csepegés épp elég? Meddig üljek itt "nyugodtan" a babérjaimon?
nikcsi
 
 


Szegény Nikcsi! Borzasztó lehet neked most így bizonytalanon! Nem tudod felhívni a dokinénidet? Ha bent van tuti soron kívül megnézi, és ő el tudja dönteni hogy mi folyik! Amúgy én úgy tudom teljesen normális a te idődben, hogy bővebb hüvelyi folyás van, nekem is volt, és én is paráztam, hogy szivárog a magzatvíz. Pedig nem az volt!

Amikor nekem elindult a dolog, nem folyt belőlem sem olyan nagyon. Méhösszehúzódáskor folydogált de nem pár csepp, hanem azért több. Nyákdugót én sem láttam, azt sem tudom elment-e, vagy kiszedték, de azt tudom, hogy nekem feljebb repedt meg a burok nem alul.
aranyhold
 
 


Aranyhold
Már azt sem tudom kit hívjak! Nem akarok szülni, ezért még próbálok dolgozni, de ez nem megoldás!
De olyan cikinek tartom, hogy bemegyek és nem is az. Nem folyásnak tűnik, mert az kicsit sárgásabb... Most kiderítettem, hogy van ez a magzatvíz teszt, lehet, hogy azt kéne beszerezni!
Szerinted meddig várjak?
nikcsi
 
 


Nikcsi
Szerintem mindenképp menj el a dokidhoz!!! (Az a biztos, amit ő mond.)
És ha fuvar kell, szólj, itthon vagyok, kocsi is van, hazaviszlek a csomagodért aztán vissza a kórházba, ha kell.
(Ui: Épp most láttam vmelyik gyógyszertárban vmi tesztet, ami megállapítja, hogy magzatvíz folyik-e vagy sem... Esetleg ugorj ki egyért...)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Nikcsi, bár én annakidején mentem volna a "kicsit tovább keményedik mint szokott" észrevételemmel fölöslegesen orvoshoz, mint hogy így jártunk! Inkább legyen vaklárma, mint hogy ti is a PIC-en kössetek ki. És nem ússza ám meg sokmindenki olyan lazán mint mi! Tessék szépen felhívni a dokinénit! Nem csak rólad van szó! Én a következőnél minden gyanús jelre, tuti szaladok!

Amúgy én úgy tudom, hogy az a gyógyszertári tesz baromi drága, olcsóbban megúszod a kórházzal!
aranyhold
 
 


Aranyhold
Na igen 2.900,-Ft a teszt, én sem gondoltam volna!
Most, hogy mondod megnéztem a pocim és nem is keményedig! Nincs semmi, de ha megyek Cas-hez és valami nem OK, akkor előbb oda megyek!
nikcsi
 
 


Sziasztok!

Nikcsi: magzatvízelfolyásnál két eset van.
Az egyik, hogy egyszer csak eláraszt a víz. Ezt egyszerűbb észrevenni. Olyan, mintha bepisilnél, csak szintelen, szagtalan a víz, és nem tudod megállítani.
A másik, hogy nem alul reped a burok, hanem felül, és csak szivárog a víz. Ez olyan érzés, mintha folyamatosan szivárogna a vizelet, csak itt is az van, hgoy színtelen és szagtalan.
Nekem Zsomával a 33. hét végén folyt el a víz, és nem távozott előtte a nyákdugó.
Az első gyerekemnél viszont a nyákdugó távozása után még 2 hétig egyben voltunk, és végül fájásokkal indult a szülés.

Ja, és mindkét esetben, ha magzatvíz, akkor azonnal kórház a fertőzésveszély maitt.

Szerintem hívd fel a dokid, hogy mit tegyél.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Nikcsi
Én is azt olvastam a könyvben, hogy szülés előtt gyakori a hüvelyfolyás.

Boglárka
boglarka
 
 


Sziasztok!

Niki
Megkésve bár, de törve nem...jelentkezem. Kép
2 féle teszt van. Én az integral tesztet csináltattam, az összetettebb, mint a sima quartett teszt. Itt 2* vesznek vért...1* a 10-13 héten (ha jól emlékszem), utána meg a 15-20. héten. Innentől számítva 2 nap alatt megvan az eredmény. Ja, és még csináltatnak egy genetikai UH-ot is, az ő dokijukkal. Ez összesen asszem 35 e Ft. Szóval a vérvétel a Bolgárkerék u. 3-ban van (Örs közelében) Őket kell először fölhívni, és adnak időpontot vérvételre is és UH-ra is.
A tel.szám.: 273-1913
Az UH a II.ker Bem J. u. 7 szám alatt lesz.

Egyébként örülök, hogy nincsen semmi komoly bajod!

Puszi,
Zsófi
mzsx
 
 


SziasztokKép
Néhányan talán még emlékeztek Rám, bár elég régen eltüntem a Margit kh-as topikból mert nem volt időm rendesen követni az eseményekt...BocsánatKép
NikcsiKép
Jól megijesztettél, de látom már, hogy egyben vagytok mégKépKép

Csak azért jelentkeztem be ide, mert mi is Margitos Babák vagyunkKép(bár nem ott születtünk) Ikergyermekeim 2003.10.10.-én a terhességem 31.-hetén születtek meg a SOTE I-en. Elötte egy hónapot feküdtünk korházban. A koraszülés szomorú ténye miatt a túlzottan pici súlyú babákra való tekintettel szülni átszállitottak a SOTE-ra és három hét múlva térhettünk vissza már hármasban a Margit kh PIC-ére amit nagyon-nagyon vártunk már és végtelenül hálás vagyok azóta is Mindenkinek aki segitett nekünk azokban a nehéz hetekbenKép 5 hetet töltöttünk a PIC-en és nyugodt szivvel merem állitani nagyon készséges, profi, rendes és emberséges csapat dolgozik ott együttKépKépKép Tény, hogy nem mindenki "tökéletes" de hát mi sem vagyunk azok, viszont szakmailag és emberileg is többségük a legkiválóbb elismerést érdemliKépKépKép
Gyerkőcök most 15 hónaposak, "késői mozgásfejlődés" figyelhető meg náluk de korrigált koruknak megfelelően fejlődnek. Dévény tornára járunk időszakosan és most szemészeti problémáink is adódtak bár nem teljesen biztos, hogy mindez a koraszülöttség következménye. Lili és Gergő nagyon eleven, rosszcsont baba, mindent lepakolnak, kirámolnak és a villanytűzhely gombjait is profi módon kezelikKépKép

Minden Pocakosnak drukkolok és könnyű szülést kivánok a babázóknak pedig türelmet és jó egészségetKépKép

Puszi:Doris
Kép
doris
 
 


Lányok
Tapasztalatokat kérek az egy szobában alvással kapcsolatban!!!
Ti egy szobában alszotok a párotokkal és a babával együtt? Mert mi ezt tervezzük...
A szobánk kb. 12-13 nm körül lehet (aki volt nálunk palcsizni láthatta, hogy annyira nem kis szoba, és a belmagasság is nagyobb, mint pl. egy panelben), szerintem tágas, az egyik fele lesz a babáé, a másik a mi hálószekciónk, a kettőt kb. 2-3 lépés fogja elválasztani.
Anyám viszont folyamatosan rágja a fülemet, hogy ne aludjunk ennyien egy szobában, mert hamar el fog fogyni a levegő, és az szegény babának nagyon nem tesz majd jót. (Én sem terveztem zárt ajtónál aludni, és akkor a nappali felé jól szellőzik a szoba...) Véleményét azért nyomja ennyire, mert öcsém tényleg akkor aludt csak jól, ha egyedül aludt külön szobában...
Szóval? Közös szoba vagy külön?!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas! Én először úgy terveztem, hogy Matyinak külön szobája lesz, és eleinte én ott alszok vele egy matracon, majd később teljesen egyedül fog aludni. Aztán már nem is tudom miért, de úgy alakult, hogy vettünk a matrachoz egy ágykeretet, és beköltöztünk a gyerekszobába. És Matyi már oda került, és azóta sincs semmi gond, nagyon jól érezzük hármasban magunkat. Nekem sokáig nagy megnyugvást jelentett, hogy láttam, és tudtam nincs semmi baj, alszik szépen. Most hogy elkezdett hason aludni, most is jó. Ha lesz kistesó, akkor már 4-en fogunk egy szobában aludni, amíg nem sikerül nagyobb lakásba költöznünk. Persze hallottam már olyat is, hogy a babát zavarták a szülők, és amint külön szobába került nyugodtabban aludt. A másik véglet a hugom, aki majdnem 3 éves koráig anyuékkal egy szobába volt csak hajlandó aludni! Próbáljátok ki, majd kialakul.
aranyhold
 
 


Cas,
mivel nekünk csak egy szobánk van máshová nem is kerülhetett, de nagy megnyugvás, hogy a saját ágyunkból is rá tudok pillantani. Ha külön szobában lenne valószínűleg 2 percenként rohangálnék be hozzá. Na meg ő nem sírással jelzi, hogy éhes, hanem halk lihegéssel. Ezt meg se hallanám egy másik szobából.
Szerintem ráér késöbb különszobába kerülni.
myra
 
 


Cas

ua. mint Myra véleménye!
Egyetértek.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: