Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
A barátnőm a Rácznál szült és nagyon meg volt elégedve! Mellesleg ezt én tanusíthatom , mert ott voltam végig!
Ha gondoljátok ,kérek a barátnőmtől egy jellemzést és bepötyögöm nektek (náluk nincs Net).
Kanga-Zsebibaba
 


Kanga-Zsebibaba!
Köszönöm a gyors választ! Igen, nagyon örülnék, ha a barátnőd tudna írni pár sort akár az e-mail címemre is, benced@freemail.hu az orvosomról, mert én teljesen véletlenül, egy sztk rendelőben akadtam rá.
szóval mégegyszer köszönöm, és már nagyon várom a beszámolót.
Nita
Névtelen
 


T-Sea,
bocs, csak most néztem vissza erre a topic-ra, és láttam meg a szeptember elejei kérdésedet a közös nõgyógyászunk "tarifájával" kapcsolatban. Az az igazság, hogy nem szívesen teszem ki annak a doktort, hogy így az internet végtelen közössége elõtt leírom, én hogyan, pénzzel vagy anélkül köszöntem meg a munkáját. Ha írsz nekem egy e-mailt, akkor szívesen elmesélek minden, a dokival kapcsolatos tapasztalatomat.
Üdv, Adrien
Adrien
 

 
 

Kanga-Zsebibaba:
olvastam itt valahol, hogy a W. dia írt egy beszámoló a rácz dokiról, de sajna én egyik archívumban sem akadtam rá. és azt is olvastam, hogy te személyesen is ismered. megkérdeznéd tőle, hogy elvehetném-e vele a kapcsolatot akár e-mail-en is, egy kis tájékozódás céljából?

előre is köszi!
Nita
benced@freemail.hu
Nita
 


Sziasztok!

A Péterfyben lesz tervezett császárom,dr.Zacher az orvosom.
Ha tudtok segítsetek már olyan apró részletekben pl.lehet-e saját hálóinget vinni,vagy kórházit adnak,van-e szekrény a szobákban,stb.Végülis minden érdekelne.
Ha esetleg szült valaki vidékrõl is így(tervezett császár),megírhatná,hogy az utolsó hetekben esedékes NST-re hogyan került sor.
Köszi,elõre is.

Mariann
Mariann
 


Szia Nita!

Megtudtál valamit a Rácz doktorról? Engem is nagyon érdekelne.

Andrea
andrea (andrea)
 


Mariann,
én is a Zachernál szültem tervezett császárral májusban. HA A Fentebbieken kívül van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok. Lehet saját hálóinget vinni (magához a mûtéthez nem kell, ott csak betakarnak egy lepedõvel az elõkészületek során), szobában van szekrény (én egyágyas fizetõsben voltam, ehhez külön fürdõszoba is van, plusz hûtõ, mikro, és fogadhatod a látogatóidat a szobában éjjel-nappal. Hát... az NST-re be kell menni, mint a többire! Nekem egy hétfõi napra volt kitûzve a mûtét, elõtte való pénteken bementem az utolsó NST-re, aminek az eredménye alapján fél óra múlva mûtött a Zacher. 1/2 12-kor 'ugrottam be' az NST-re, 1/2 2-kor pedig már a szobámban téregettem magamhoz.
A Zacher egyébként NAGYON jó választás volt!!!
Andi
andi
 


Kedves Mariann!
2 napja jottem ki a korházbol, be kellett varrni a méhszájamat, a Zacher csinálta.3 éjszakát toltottem bennt egy 2 ágyasban, terhesen, egy ujszolott társaságában, elég érdekes felállás, ugy tunik, itt nincs terhespathologia.
A mutéthez adtak háloinget, ne a sajátot vérezzuk, utána abban vagy, amiben akarsz.
A Zacher naponta megnézett, de nem tunik egy bobeszédu palinak. Kedves, de kicsit titokzatos, Nem? Andi, neked mi a véleményed?
A fizetos szobában van szekrény, mosdo, telefon (ki is telcsizhetsz)zuhany Wc-vel.TV, reluxa (fehér)de ez lényegtelen, fél 6-kor jonnek homérovel ébreszteni.
Visszatérve a Zacherra: Ti a magánjába jártok? Illetve az Andi csak járt. Akkor is elkérte a 6000-t, mikor egy pár perces ellenorzés tortént?Megegyeztetek a szulés tarifájában, hiszen ez egy mutét? Azért kérdezek ilyeneket, mert még csak a 24. héten vagyok, de ilyen korulmények kozt lehet, nekem is kinéz egy csaszi.
Kicsit csapongok a témákban, de még annyi eszembe jutott, hogy látogato csak a fizetos szobákban tartozkodhat este 8ig, a tobbi szobába és a folyosora nem léphet be kulsos. Ki kell tolni a babákat ( meg magadat is) a keresztfolyosora, ami mutét utáni napon nem egy orom.
Ha van megoszthato infotok még a doktorunkrol, és estleg nem publikus, megbeszélhetjuk magánban is.
Ja, én is vidéki vagyok, mint Mariann!
Sziasztok! vjudit
vjudit
 


Andi,köszi!
Ha az vagy,akire gondolok,akkor döntõ voltál abban,hogy a Zachert választottam.Feltéve,hogy ez a második császárod volt,és korábban már a babanet egy másik topicjában (ha jól emlékszem a "szülési esélyek császár után c.") már beszélgettünk.
Azt szeretném még megkérdezni,hogy mikortól és milyen idõközönként kellett menned NST-re?December 16-ra vagyok kiírva,és dec.10-én kell befeküdnöm,kb.kettõ nap múlva pedig mûtét.
Arra,hogy vidéki vagyok,annyit mondott,hogy igényel majd egy kis szervezést,de már járatos benne,mivel Kalocsáról is volt már kettõ betege,meg Bajáról is.Szóval bízom benne.
Az elsõ terhességemnél minden második nap kellett mennem NST-re,ez bejárva nem megoldható.Na,meg izgulok amiatt is,hogy nehogy hamarabb legyen burokrepedés.
A kétágyas szoba mennyibe kerül,nem tudod véletlenül?
Te vittél saját hálóinget?Mert gondolom választhatsz.
Milyen volt a mûtét után a felépülésed?Szép lett a heged?Valóban annyival jobb ez a módszer,mint a hagyományos császár?Mikor engedtek haza,volt bent érdeklõdni nálad Zacher,amíg a kórházban voltál? Mikor adtál neki paraszolvenciát?Mennyi az általános ilyen császárnál?
Ha gondolod,az emilem:csokimano@mailbox.hu.
De ha valami benyomás,vagy hasznos tudnivaló eszedbe jut,szívesen elolvasom.
Köszi elõre is.

Mariann
Mariann
 


Szia,Judit!

Most láttam a hozzászólásodat,de nagyon örülök,hogy más is írtKép
Jelenleg a 32.héten járok,de csak most kezdtem el Zacherhoz járni,éppen a kímélõ császár miatt.Még csak egyszer voltam a magánrendelõjében az Újpesti rakparton.Hatezer forintot fizettem,ez egy hosszabb beszélgetés/vizsgálat volt,gondolom azért, mivel ekkor voltam elõször.Kb.45 percig voltam bent.A felesége az aszisztense,nála kell fizetni és az új idõpontot pontosítani.A beíratkozásnál láttam,hogy 15 percenként vannak beírva a páciensek.
Még csak elõször láttam a dokit,de nekem szimpi volt.Nem túl bõbeszédû,de ha egy szóval kellene jellemeznem,azt mondanám:korrekt.
Judit,megkérdezhetem,hogy hol laksz?Neked mondott már valamit a késõbbiekrõl?(NST,vizsgálatok,stb.)
A tarifáról még nem volt szó,de úgy hallottam valakitõl,lehet,hogy korábban éppen Anditól,hogy nincs meghatározott tarifája a szülésnek.De próbálok érdeklõdni.

Szia,Mariann
Mariann
 


Sziasztok!

Én is a Sacherhez járok és szintén császárral fogok szûlni nála január végén, ezért engem is nagyon érdekelnének amiket Mariann kérdezett.
Nekem már van egy két éves fiam és õt is császárral szültem (részben ezért is lesz most megint mûtét). A védõnõnk a Sacherrõl eddig jókat hallott és szerintem is szimpatikus, bár nekem sem tûnt túl bõbeszédûnek, de amikor kérdeztem tõle mindig nagyon részletesen válaszolt.
Arra egyébként kiváncsi lennék, hogy az utolsó hónapban hetenként is elkéri a 6000-et?
Azt mondta a doki, hogy pár órával a mûtét után, már fel lehet kellni és majd "könnyedén" fogok mozogni. Ez most még számomra teljesen elképzelhetetlen, mert legutóbb 1 nap után, amikor felállítottak én éppen csak vonszolni tudtam magam és nagyon fájt a sebem!Szóval annak is örülnék, ha valaki tudna mesélni a mûtétrõl meg az utána történtekrõl!

Köszi! Betti
Betti
 


Kedves vjudit!
Nekem is, mint neked, azt ajánlotta az orvosom,hogy össze kellene majd varrni a méhszájamat a huszadik hét körül, mivel ikreket várok.errõl a mûtétrõl semmit nem tudok, ill. azt hittem, hogy valami kis beavatkozás, de amint olvastam,te három éjszakát töltöttél a kórházban. írnál nekem errõl a mûtétrõl? nagyon kíváncsi vagyok, és egy kicsit megijedtem, amikor olvastam a soraidat.
elõre is köszi!
írhatsz az e-mail-emre is: benced@freemail.hu
Nita
Nita
 


Sziasztok!

Hogy meglodult ez a topic!

Ugy látom, tobb kérdésunkre az Andi tudna igazán válaszolni, ha felbukkan. O már tul van egy ilyen kimélo császáron.
A 2 ágyas szoba 4000/nap. Nekem szombati eljovetelemkor nem adtak csekket, gondolom majd postán utol érnek.
A Zacher elso nap 2* is bent volt, utána minden nap jott nézni, begorcsolok-e. Ez az oka, ami miatt benttartják az embert 3-5 napig. Én végul is majdnem 4-et voltam bent.
Sajnos szigoru ágybanfekvésre vagyok itélve, mert ha mászkálok, nem tart a varrat 3 hétnél tovább és ha kinyilok, akkaor sajnos vetélés lesz. De itthon azért jobb fekudni, mint egy távoli korházban. Egri vagyok és az epidurál miatt választottam ezt a korházat, mert itt nem kell konyorogni a fájdalomcsillapitásért. Egerben igy nem szulesztenek.
Arra én is kiváncsi vagyok, hogy a végén tényleg heti 6000-be fog kerulni a mi jo doktorunk?
Mikor felfedezte, hogy kinyiltam, akkor 10 percet voltam bent a rendelojében, Ha majd megyek 2 hét mulva kontrollra, gondolom megint ennyi lesz, ezért a korházban nem adtam neki semmit, tkp. nem is volt rá alkalom.
Nita!
Maga a mutét az asztalra valo felfekvéstol kezdve 15 perc. Csak boditást kaptam vénásan, amitol durván 10 perc mulva magamhoz tértem, még épp elért egy fájdalom hullám, de semmire nem emlékszem. 2-3 nap vérezgetés koveti, de fájdalom semmi+dontik az emberbe a magnéziumot.Az egész nem vészes igy utolag, inkább maga a stressz, hogy elvesztheted a magzatodat, az sokkalta rosszabb.

Hirtelen ennyi. Csak igy tudok jonni estefelé, a fránya telefontarifák miatt. Inkább ide irjatok, hogy egyikonk se maradjon le semmi inforol, amit a másik tud.

Sziasztok:vjudit
vjudit
 


Sziasztok!Berta vagyok,én nyitottam ezt a topicot júniusban.Október 11.én megszületett a kisfiam. A szülészetröl a legjobb véleményt tudom mondani,nagyon emberségesek,kedvesek voltak velem.Imába foglalom annak az orvosnak a nevét aki kitalálta az epidurális érzéstelenítést a szülészetben.Az elsö gyermekemet nem epidurálban szültem, elmondhatom a különbség óríási.Nem gondoltam ,hogy lehet úgy szülni,hogy az ember megörizze a méltóságát.A szülésznöm is nagyon kedves volt velem,és profi a szakmájában.Az orvosom meg a legemberségesebb a világon.A csecsemös nõvérek is nagyon rendesek voltak,kettö kivételével.Mindenkinek ajánlom a kórházat,nagyon jó élményekkel jöttem haza!Köszönöm az osztály dolgozóinak!
Berta
 


Sziasztok!
Én is a Péterfyben szültem, de nekem a szülésznõrõl nincs jóvéleményem,mert nekem volt választott szülésznõm, de amikor bementünk a korházba Cser Kati nem hivta be, és igy sajnos nála kellett megszülnöm a babát. Ez a szituáció nagyon rosszul esett. Különben nagyon megvoltam elégedve az osztály dolgozóival, külön a csecsemõs növérekkel, mert mindenben segitettek , nem voltak durvák a babákkal sem, mindent elmagyaráztak a babával kapcsolatban. A csecsemõs fõnövér is nagyon rendes volt.
Köszönöm az osztály nõvéreinek, csecsemõsnövéreinek a lelkiismeretes munkájukat, és hozzáálásukat, bár a fizetésük nagyon kevés lehet. Mégis nagyon jól dolgoznak.
kispocak
 


Berta!
Gratula a babához!

Mariann
(mindenki másnak is,aki szült,de a Bertáé még alig egy hetesKép)
Mariann
 


Kispocak!
Miért nem hívták be a választott szülésznõdet?Nem adta meg a telefonszámát?Az én választott szülésznöm (Farkas Adrienne)megadta a mobil számát és kérte bármi van szóljunk neki és bejön bármikor.
Mariann!Köszönöm a gratulációt!Martin baba este tízkor lesz egy hetes!
Berta
 


Sziasztok, Mariann, Vjudit, Betti!
Nincs idõm mostanában mindennap netezni, de itt vagyok. Megpróbálom összefoglalni a tapasztalataimat, remélem bíztatóan fog hangzani a számotokra is! Én sem a Zachernál szültem az elsõt, ami szintán császár volt (engem olvastál a másik topicban, Mariann), második terhességem során a 20. hét tájékán sikerült a Zacherra rátalálnom, addig kerestem, kimondott igényeim voltak, mivel tudtam, hogy a második is császár lesz. A Zacher doktor úttörõje ennek a kímélõ módszernek, itt, az interneten is bemutatja részletesen (majd megpróbálom megtalálni, is megadom a honlapot) és a TV-ben is bemutatták egykoron a mûtétjét. Jelenleg õ a Péterfyben a nõgyógyászati osztály vezetõje, a Krasznai doktor vezeti a szülészetet, évenként váltogatják egymás közt a két osztály vezetését, hogy minden területen frissek maradjanak. Bevezetõleg annyit, hogy az elsõ vizit alkalmával elmondtam, hogy kb. mit szeretnék, és minden abszolút az én elképzeléseim szerint zajlott teljesen az utolsó percig, amennyire a szakmai dolgok engedték.
Az utolsó hetekben sem hív be többet a magánrendelõjébe, mint addig, tehát feleslegesen nem fog ötperces vizitekért pénzt leszedni senkirõl. Minden 'végsõ' uh és NST a kórházban zajlik, amiért nem fogad el semmit. Az NST-re külön rendelõ van a kórházban, ott adnak mindig idõpontot, aminek az eredményével mindig át kell menni a Zacherhoz és akkor ha kell, megnéz UH-n is (így került sor az én villám szülésemre is). Az utolsó egy-két hétben, ha minden OK, heti két NST van. Ha vidéki vagy, kérésedre befektet, vagy pedig bejársz továbbra is... ha minden OK, de döntöd el.
A kórházban úgy tudom, csak a fizetõs szobákba érdemes menni. A kétágyas 4000, az egyágyas (amibõl egy van) 6500. Csekket a végén kapsz, és utólag kell befizetni. Ha ilyen szobába akarsz kerülni, csak szólni kell a Zachernak elõre, intézi. A többi szobával az a baj, hogy kommunális a fürdõszoba, és állítólag katasztrofálisak az állapotok. A saját szobadba senki nem lép be kopogás nélkül, fogadhatsz látogatókat, még a nagyobb gyerek is bejöhet, nálunk ez döntõ szempont volt.
A mûtét a hagyományos császárral szinte összehasonlíthatatlan. Most nem részletezném, hosszú, de olyan, amilyennek ígérik. Én kb. 4 órával a mûtét után talpon voltam, egy picit szédültem de nem fájt semmim, elsõ perctõl kezdve velem lehetett a kislányom. Az elsõ éjszakára elviszik, ha akarod, de én nem akartam, nekem az volt jó, hogy ott van mellettem. Egyedül az volt kényelmetlen a lábadozásban, hogy a 160 centimmel nehéz volt az ágyra felmászni és leszállni róla, ilyenkor húzott a sebem. Pénteken szültem, kedden mentem haza, akkor kiszedte a kapcsokat, és csütörtökön még be kellett menni a rendelõjébe ahol soron kívül kiszedte a varratokat. Vidékieknek kérésre felszívódó külsõ varratokkal zár, így nem is kell visszamenni a hazamenetel után.
A mûtõben nagyon vidám hangulat uralkodott, nemcsak a nõvérek, de a Zacher is végig beszélt hozzám és mindent kommentált, abszolút részese voltam az egésznek. Férj/társ bemehet a mûtõbe is, és apuka láthatja el a babát rögtön szülés után.
(Szerintem a Zacher elég beszédes alkat!!!)
Minden nap bejött, hétvégén civilben beugrott amikor éppen ment az anyukájához ebédelni. Még rögtön mûtét után egyébként rákérdeztem, hogy van-e tarifája, amire azt felelte, neki nincs. Mi adtunk, varratszedéskor, ha valakit érdekel, mennyit, e-mailban megírhatom. Gondolom mindent elfogad...
Hát, most ennyire futotta, írjak még valamirõl? Egyébként pont ma öthónapos Emma, gyönyörû gyerek!!!!
Minden jót nektek!!!! Andi
andi
 


Sziasztok!

Andi!
Érdekelne 1-2 személyes dolog és a tarifa is. Irj kérlek: svdental@agria.hu

Berta!
Én is gratulálok nektek, én 10-14-ig voltam bent, ki gondolná, hogy ismeros is van bent a Net-rol. Visszaolvastam az eddigi irásokat, megtaláltam Andit is, meg Téged is.

Sziasztok:vjudit
vjudit
 


Andi,

de jó,hogy írtál,azt hittem eltüntél.
Arról írj már még légy szi,hogy a pelenkát,törlõkendõt adnak-e,vagy inkább vinni kell?
Köszi,Mariann
Mariann
 


Sziasztok!

Mariann!
Konkrét választ én is tudok adni.Mindennap hoznak egy 5-os csomag liberot, 3-6kg-ig. Szegény szobatársnomnek folyton kikakilt belole a baba, inkább javasolnék neked 2-4kg-osat, talán ennél nagyobb babád nem lesz. Amit adnak, az meg jo lesz otthon késobb.
Popsitorlot vinned kell, az nincs. Koldokcsonkhoz adnak alkoholt, vattát, gézt. Bufihez vigyél textilpelust, az sincs. A babucik angol polyában és kisingben vannak. Fél 9-kor van furdetés, akkor átoltotetik oket és tisztába is teszik, joszagun kapod vissza. Ha bekakil, a polya is olyan lesz, kérhetsz tisztát.
Más? Remélem tudtam segiteni. Ja, és a szobában van szekrény is, logatos is a nadrágnak, kabátnak, mintha ezt is kérdezted volna.

Sziasztok:vjudit
vjudit
 


Vjudit,
emailen jelentkezem.
Én utálom az angolpólyát, vittem saját ruhát és azt adták rá a babára.
andi
andi
 


Akit érdekel, a következõ honlapon megnézheti a Péterfys császárt, részletes leírással, képekkel kísérve:

www.orvosok.com/korhaz/peterfy-szul-no/misgav.html

andi
andi
 


kedves andrea!
igen, megtudtam egy-ké dolgot, ha megírod az e-mailed szívesen mazsolázgatok neked belõle, mert nekem is oda küldték, és mégsem akarom más irományait itt közzétenni.
nita
benced@freemail.hu
Nita
 


Sziasztok!
Köszi az információkat,Vjudit,Andi!
Ha a tarifáról tudnátok még valamit mondani:csokimano@mailbox.hu
Andi,jól értettem,hogy a saját ruhákat is be lehet vinni a kisbabának?

Köszi,Mariann
Mariann
 


Andi, Nita!

Izgalommal várom a maileteket!

Koszonettel:vjudit
vjudit
 


Mariann,
én behozattam a kicsi saját cuccát, szó nélkül ráadták, amikor kértem. Az angol pólyával az a baj, hogy nagyon szép, amikor a nõvérek ráadják, de én sose tudtam megismételni a mûveletet! Ha valami még érdekel, írj emailt, azt gyakrabban megnézem.
asamu@drotposta.hu
Andi
andi
 


Sziasztok!
Berta!
Gratulálok a babádhoz! Örülök, hogy meg voltál elégedve a kórházzal!
Andi!
Én téged már égen-földön kereslek a túl az elsö napokon topicban! Ide kellett volna jönnöm, de csak most jutott ez eszembe! Ha nem haragszol leírom az email címed és küldök fotót magunkról, légyszi te is küldjél! kovacseves@axelero.hu
Remélem jól vagytok! Pici Emma már biztos nagylány! Kamilla hogy van?
Puszi, Evey
Lányok! Ha bárkinek lenne kérdése Dr. Czikmántoryval, vagy a kórházzal kapcsolatban, írjatok nyugodtan nekem is, amire tudok válaszolok!
Sziasztok, Evey
Evey
 


Mariann és VJudit,
írtam emailt de napok óta nem tudom elküldeni, állandóan megszakad a kapcsolat. A férjem épp külföldön van, de a hétvégén megnézetem vele, hogy mi a gond (tõlem több nem telik ez ügyben.....). OK?
Evey,
örülök,hogy még emlékszel rám! Nyomon követem ám sorsotokat az elsõ napok topicban is... próbálkoztam oda is írni egy párszor, de nem tudok rendszeresen jelen lenni, is így nem az igazi. Nagyon sajnálom ezt az esti néhány órát a gép elõtt tölteni (annyire mindig futja, hogy elolvassam a napi hozzászólásokat, de írni ritkán írok mostanában), inkább olvasok, férjezek - amikor itt vagyok, akkor vagy késõn jön a férjem, vagy épp külföldön van, mint most is. Hát ez az oka. Egyébként jól vagyunk, és mihelyst sikerül újra email kapcsolatot létesítenem, írok neked hosszabban, én is gondoltam rád sokat, és hogy jó lenne tartani a kapcsolatot. Hisz szinte mind a két gyerekünk egyidõs, lenne mirõl eszmét cserélni. A két lány imádja egymást, olyan hihetetlen, soem gondoltam volna, hogy ilyen jó és könnyû lesz két gyerekkel. Kamilla egy percig nem volt féltékeny, egy ici-picit billent az egyensúlya (hiszti formájában jött elÕ), de tudjuk újra kezelni.... Csak annyihoz ragaszkodik, hogy ebéd után menyjek érte az oviba, nem akar ott aludni, de nem is erõltetem. Csak én is ráncigálom ide-oda szegény Emmát, mint te Adriánt - de Emma ezt szokta meg, jól bírja, egyébként is VÉGTELENÜL nyugodt gyerek. Éjszaka 12 órát alszik, képzeld el!
Jaj, mindenkitõl elnézést, hogy elkanyarodtam a topictól, Evey írj emailt, és ígérem, a hétvégén válaszolok. Találkozhatnánk is valamikor (láttam, hogy te az ilyesmire nyitott vagy, egész bababulit szerveztél...), ha van kedved.
Köszi, hogy gondoltál rám.
Andi
andi
 


Sziasztok!
Én is a Péterfyben szültem,igaz 1999-ben (már olyan régnek tûnik)
Csodálkozom,hogy valaki nem volt megelégedve a CSer Katival,nekem õ volt a választott szülésznõm és remek ember.Én is császárral szültem dr.Abkarovics Gézánál és õt is nagyon tudom ajánlani.Akklor szakvizsgázott,mikor kórházban voltam,de nagyon lelkiismeretes és kedves,beszédes és még nincs elrontva (hálapénz szempontjából sem).Én biztos másodjára is hozzá megyek.
A nõvérekkel én baromira nem voltam megelégedve.NEm segitettek a szoptatásban sem,nem vitték idõben fürdetni a kicsit,volt ugy,hogy 9 helyett 11-kor már ugy kellett odatelefonálni,hogy ugyan már ma még esetleg sorra kerülünk?
És nekem egyszer kicserélték a babámat,másét hozták be a reggeli szoptatáshoz....Szóval,ez egy kicsit sok volt.Én is fizetõsben voltam,a kommunális szobák nem igazán jók szerintem.Fõleg,hogy nincs WC,zuhayzó.Császárosoknak nehezebb kibaktatni és nem is szivesen hagytam volna ott a kicsimet egyedül.
Hát,hirtelen nekem ennyi.
Gitike
Gitike
 


Sziasztok!

Most nyolc hónapos terhes vagyok, tehát még véleményem túl sok nem lehet, de azért írok 1-2 dolgot.

Voltunk a párommal a kórházban egy elõadáson, ami a szülésznõk szerepérõl szólt, és összeismerkedtünk egy számunkra szimpatikus szülésznõvel, Vargáné Erõs Gabriella a neve. Éppen aznap délelõtt elmaradt a dokim terhesrendelése, így kútba esett életem elsõ NST-je is, és amikor ezt "elpanaszoltam" neki, azonnal csinált egyet az egyik szülõszobában.
Aztán pár nap múlva felhívtam, mert úgy éreztem, mintha a fejfekvéses babám visszafordult volna és erõtlenül mozog. Éppen ügyeletes volt, és bár megnyugtatott, azért felajánlotta, hogy ha gondolom, menjek be a kórházba, megnyugtatásként megvizsgálnak. Ez meg is történt.

Ebbõl az egészbõl tulajdonképpen csak azt szeretném kihozni, hogy így, hogy többször voltunk már ott, korántsem tûnik az egész olyan idegennek. Ismerõsek az emberek, ismerõs a környezet, és ebbõl kifolyólag teljesen nyugodtan nézek a következõ (immár utolsó) hónap és a szülés elé.

Mariann! Azt is elmondták az elõadáson, hogy mit ajánlott bevinni a babának:
- vékony sapkát (mert ha jönnek látogatók és kitolod a folyosóra, ott egy picit hûvösebb van)
- bodyt (mert õk kisinget használnak, ami hátul gombolós, de könnyen kigombolódik és akkor kényelmetlenül összegyûrõdik a baba háta alatt)
- pelust és popsitörlõkendõt (ezekbõl hónap elején van, de hónap végére sajnos kevesebb marad).

Sziasztok: Laura
Laura
 


Szisztok!

Én is Péterfyben szültem, 2001. novemberében. Az orvosom Dr Boros Judit volt, a szülésznõ Cser Kati. Én maximálisan meg voltam elégedve mind kettõvel. A szülés utáni napokban is, többször benéztek hozzám és a babámhoz, hogy hogyan vagyunk. Ez nagyon jó volt, mert a nõvérek részérõl nem volt túl nagy az érdeklõdés. Az igaz, ha kérdeztem és kértem mindíg segítettek, de e nélkül nem sûrûn néztek ránk.
A fizetõs szobáról annyit, hogy én megbántam, hogy nem kértem. Amikor én szültem, nem jöhetett a fizetõs szobába még az apuka sem, nem, hogy látogató. Ezért én úgy döntöttem, nem fizetek azért, mert a zuhanyzó messzebb van. Gondoltam a séta jót is fog tenni. A séta lehet, hogy jót is tett, de a közös zuhanyzó és wc állapota szerintem katasztrófális volt. Én nem csak kopottnak, koszosnak is találtam. Nekem nem volt császárom, még gátvágásom se, mégis féltem még a kilincset is megfogni. Viszont a fizetõs szobák állítolag szépek és tiszták. Szóval legközelebb másképp döntenék. Nem a kényelem hanem a higénia miatt.(Természetesen ha ezt akkor megtehetem.)

Sziasztok! Prü
prü (prü)
 


Bocsi, az elõbb elírtam a dátumot.2000 novemberében született a kicsi Manónk.

Prü
prü (prü)
 


Laura,
köszi Kép

Mariann
Mariann
 


Sziasztok!
Szerettem volna a Cser Katit választani szülésznõnek,de sajnos baleset érte eltört a karja.Állítólag ebben az évben már nem is fog dolgozni,hát nagyon sajnálom mert az elsö babámat is nála szültem és fantasztikus ember és jó szakember.
JOBBULÁST KÍVÁNUNK!
Ágnes
 


Sziasztok!
Az én szülésemnél 2000 májusában szintén Cser Kati volt a szülésznõ. Én nagyon meg voltam elégedve vele, de megértem azt is, aki csalódott volt, mivel nem hívta be a választott szülésznõjét. Biztos megvolt ennek is az oka, de a kismama helyzetét nehezítette, hiszen egy "biztos ponttal" kevesebb segítette az idegen környezetben. Én nem találkoztam olyan szülésznõvel a Péterfyben, akiben nem bíztam volna meg maradéktalanul. Idõsebbek, fiatalok mind nagyon segítõkészek voltak az NST(CTG)-k idején. A csecsemõsnõvérek és a minket "ellátó" nõvérekrõl jót nem nagyon tudok én sem írni. Én is a Péterfys negyedikek közé tartozom (császármetszés) és a mûtét utáni "horror" még mindig bennem él (lázasan meztelenül feküdni a nyitott ablak alatt, túltöltött a nõvér az infúzióval, branül a kézben úgy, hogy nem tudtam fogni, de pelenkázzam én a gyereket stb...) Mindent külön ki kellett harcolni, azt is hogy felkelhessek (elfelejtették a katétert kivenni). Ezek biztos apróságok, de nekem megnehezítették az életemet. Amit tanácsolni tudok azoknak, akik ezután szülnek: Kérjétek, ami jár nektek! (Az én idõmben, nem volt ágynemû és hálóing sem elég, hálóinget vittem eleget, de legközelebb lepedõt is viszek)
Kistestvér
 


Sziasztok! 100%-ig meg voltam elégedve a Rácz doktorral. Nagyon megértõ és rendes volt hozzám. Mindenkinek csak ajálani tudom!

Andrea
Andrea
 


Berta!
Válaszolok a kérdésedre, volt választott szülésznõm, megadta a telefonszámát is , de a Cser Kati nem hivta be, mindig azt mondta, hogy probálja Õt hivni de majd késõbb. Én igy lemaradtam, de vele nem voltam megelégedve. Azt is mondta, hogy ne bizzam a csecsemõsnövérekre a babámat. Én nagyon gyenge voltam szülés után és a babámat rábíztam a csecsemõsökre, és nagyon meglepõdtem milyen ügyesen, hozzáértõn bánnak a babával,kedvesen beszéltek hozzá. Bármikor kértem /éjszaka is/ szivesen vigyáztak rá. Segitettek a tisztába tevésnél is. Volt két vagy három csecsemõs akikkel külön is megvoltam elégedve.
Sziasztok: kispocak.
Névtelen
 


Sziasztok!

Tud valaki valamit Mensch Henrik doktorról? Nagyon fontos lenne!!!!!!!!!!!!
Elõre is köszi
Másikviki
másikviki (m&aacut
 


Sziasztok,
Eddig csak olvasgattam a topic-ot, de úgy néz ki, hogy Krasznai dr-hoz megyek át a jelenlegi orvosomtól és császárral szülnék. Rengeteg értékes infót találtam, egy valamit azonban nem találtam, talán andi tudna rá válaszolni:
Milyen lett a mûtét után a heg? Mennyivel másabb, mint a hagyományos császár?
Van valaki, aki Krasznai dr. mûtött már ezzel a módszerrel?
Elõre is köszönöm a segítségeteket,
wanna
wanna
 
 


Sziasztok!

A múlt héten szültem programozott császárral a Péterfyben dr.Zachernál.Nagyon tudom ajánlani a kórházat is és különösen Zachert.Nagyon kedvesek,minden apró részletre ügyelnek(milyen legyen a második seb az elsõ heghez viszonyítva,stb).
Tényleg meg voltam elégedve mindennel,kivéve néhány csecsemõs nõvért,meg a takarítónõket.De ezeket olyan -számomra mellékes körülményeknek tartottam,hogy ettõl még ugyanitt szülném a következõ gyerekemet.

Sziasztok.Mariann
Mariann
 


Mariann,
gratulálok, gratulálok, gratulálok!!!!!! Légy szíves, írj emailt, ha van idõd... minden érdekel, hogy vagytok, milyen a pici stb. Nagyon örülök, hogy meg voltál elégedve a kórházzal, Zacherral.

Wanna,
írj te is emailt, ha részletesebben érdekelnek a dolgok (asamu@drotposta.hu), fõleg ha a két módszer közti különbségek érdekelnek. A heg, most, hét hónappal a szülés után szép halvány rózsaszín, és mint Mariann írta, tényleg korrigálták még az elsõ hegemet is a második császárnál - túl vastag volt, kivágtak belõle, és próbáltak egyenesíteni. A Krasznai jelenleg a szülészet vezetõje, profi és NAGYON kedves, a Zacherral együtt õ a kímélõ császár bevezetõje a Péterfyben, az országban. Sok kapcsolatom nem volt vele, de minden vizitnél megcsodálta a kisbabámat, és mindig volt egy pár kedves szava, soha nem rohant, nagyon nyugodtnak és jól szervezettnek tûnt. Én rá is ugynaolyan nyugodtan rá tudnám bízni magam, mint a Zacherra.
andi
andi
 


Kedves Wanna!
Az én tapasztalatom az, hogy itt a dokik profik, és összedolgoznak. Egy ismerõsöm választotta a Krasznait, mert mindenféle problémák miatt császárra volt szüksége. Egyetlen gondja volt, hogy a prof. elég elfoglalt, és így alkalomadtán az ügyeletes orvosok segítségét kellett kérnie. Azt tanácsként elmondom, ha bármi gondod van a szülés körül és a prof nem ér rá, nyugodtan fordulj az ügyeletes orvoshoz. Õ nem tesz veled semmit a prof engedélye nélkül, de ha gond van, azonnal riasztja. A heggel kapcsolatban: Nekem teljesen sima és alig látható. Azonban a heg gyógyulása nagyban függ az egyéni hajlamtól. Aki ducibb, annak nagyobb lehet az esélye hegszétválásra (a bõrön), de erre oda szoktak figyelni. Van akinek burjánzó hegszövettel gyógyul a sebe, ez is megelõzhetõ, bõrgyógyász tud segíteni. Sajnos, utólag nem sokat tehet, de a kezdõdõ burjánzást teljesen meg lehet állítani és szép lesz a seb. (Lehet kicsit hosszú voltam, de hátha hasznos lesz másnak is.) Ne aggódj, ha császárra van szükséged, tényleg a lehetõ legjobb helyet választottad! Megjelent most egy könyve a Krasznainak, azt hiszem Babát várunk címmel, tele képpel és hasznos információkkal!
kistestvér (elfelejtettem a jelszómat, azért névtelen)
Névtelen
 


Szia Névtelen Kistestvér!

Nekem az elsõ császár után sejt burjánzással gyógyult a sebem.Kicsit félek,hogy ez a keloidos dolog valamilyen hajlam kérdése,és esetleg a második sebem is így gyógyul majd.Érdekelne,mit tudsz arról,hogy hogyan tudna ezen segíteni a bõrgyógyász,mikor kellene menni hozzá,stb.
Ha még jársz erre,köszönöm a válaszod.

Mariann
Mariann
 


Szia Mariann!
Amikor már nem heges, érdemes megmutatni, pár héttel a szülés után. Ezután, ha úgy ítéli meg, akkor helyileg apró tûvel a hegbe juttat hormont ami megelõzi a burjánzást. Kb. hat hetente újra megnézi, ha kell újra megszúrkálja (nem fáj). A bõrgyógyászom szerint semmi hatása sincs a szoptatott babára, a nõgyógyászom szerint a bõrbõl is felszívódhat a hormon. Szerintem nagyon csekély a kapott mennyiség, és az sem a véráramba kerül, ami veszélyesebb lehetne a szoptatott babára. Érdemes egy jó maszek bõrgyógyászt választani. Az új császárnál kivágják a régi heget, így annak nyoma nem marad. És van lehetõség a csúnya heg plasztikázására is!
Van krém is, amit talán már az elsõ hét után lehet használni. Az is segít!
Kistestvér
Névtelen
 


Sziasztok!

Én csak augusztusban fogok szülni. Az itt olvasottak alapján szerettem volna Zacher dr-nál szülni, de õ jelezte, hogy akkor szabadságon lesz. Ezért úgy döntöttem, hogy keresek egy másik orvost.
Az itt írtak alapján Krasznai dr-ra gondoltam.
Így szeretném tõletek megkérdezni Krasznai dr elérési lehetõségét. (Elsõsorban magánrendelésre gondolok.)

Köszi
PSzi
pszi
 
 


Szia Pszi!
Én olvasgatom a hozzászólásokat és a Péterfy Kórház szülészetérõl jó esetben a Krasznai és a Zacher van megemlitve.Pedig dolgozik ott több nõgyógyász is,akik ugyanolyan profik és jók,csak nem fõorvosi beosztásban vannak.Én például dr.Abkarovics Gézánál szültem,aki bár fiatal orvos (akkor szakvizsgázott),de lelkiismeretes,becsületes,nem volt elõre megszabott tarifája,és mindig segitett mindenben.Császárral szültem nála,a hegem annyira szép (igaz,már két év telt el),de már alig látszik belõle valami.
Szóval,én csak annyit akartam irni,hogy vannak más ritkábban megemlitett dokik is,mint pl:az enyém,aki szintén jó szakember,úgyhogy én bátran merem õt ajánlani (nekem a szülésemet a szakvizsgára készülése idején vezette le,külön bejött azért,mert egyébként már szabin volt és utána mindennap bejött megnézni hogy vagyok stb. )Szóval szerintem nemcsak a Krasznai létezik !
Gitike
Gitike
 


Egyetértek Gitikével! A Rácz doktor is nagyon lelkiismeretes, kedves, megértõ orvos.
Én is bátran merem Õt ajánlani bárkinek!

Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok,
en sokat irtam a Zacherrol, mert nala szultem, ot ismerem, de az ott latottak alapjan szerintem is valasszatok barmelyik Peterfys orvost, nagyon jo kis csapat van ott. Egy orvos pedig esetleg csak azert ritkabban megemlitett, mert nem irnak a nala szulok tobbet rola, nem azert, mert nem jo. En is azert valasztottam a Zachert, mert tobbekkozott a babaneten olyan sok jot hallottam rola... andi
andi
 


Sziasztok!
Szerintem is van elõnye a nem fõorvosoknak is. Több az idejük rád, és talán lelkesebbek is. (persze a fõorvosnak is van elõnye) Ami fontos, hogy megtaláljuk vele az összhangot. Mert lehet bármilyen jó szakember, ha nem bízunk benne, ha ellenszenves, vagy nem ért meg minket. Ajánlhatunk mi egymásnak bárkit (ill. akár az orvosok is ajánlhatják magukat), ha az éppen neki nem az "esete". Volt a terhesgondozáson velem egy lány, aki úgy választott orvost, hogy minden évben máshoz ment rákszûrésre, és az ott tapasztaltak alapján döntött. Sajna, ez a módszer neki éveket vett igénybe, babával a pocakban nem kivitelezhetõ.
Kistestvér
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: