Új privát üzeneted érkezett!

Sunflow, ez téényleg szép kis nap lehetett. Jó, hogy van programotok a régi ovival :) .
Húúúúú, mobilkikapcsolás...de bátor vagy :lol: !

Judit, a Heim Pál tényleg normálisabb kórház? Még nem volt dolgom velük (hál'istennek).
Megértem Vivit pörköltügyileg...én sem szeretem igazán :? , de a szüleim gyakran csinálnak.

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok,

gyors bejelentkezés

Mi is itthon vagyunk, igaz arra jöttünk haza, hogy mindkét fiúnak mandulagyulladása van és lázas!!! Szuper!!!

Úgy tűnik Petra refluxos. 5* volt légzéskimaradása az alváslabor ideje alatt, de csak pár másodperces. Ugyanabban az időben bukott is, most előetetőt kap, utálja. Hajnalban nem adtam neki. Szerintem hülyének nézne,ha akkor is kanalat dugdosnék a szájába.
Egy hónap múlva kontroll. Velünk mindenki kedves és aranyos volt. Nem volt gond, kivéve egyet: NEM VOLT FŰTÉS A SZOBÁBAN!!! úgyhogy óránként kapcsolgattam a hősugárzót, nehogy megfázzunk. másnap reggel el akarták vinni egy másik kórterembe, mert mi dél körül úgyis hazamegyünk!!!!!!! Volt ez reggel 7-kor, mikor Petra is még aludt. Mondtam,hogy délig még használjuk, nem szeretném ha elvinnék, így otthagyták.
Juditékkal találkoztunk bent, szegénykém pont úgy nézett ki, mint ahogy elképzelitek, ha elolvassátok a sorait. (Bocs Judit)
Lillácska szerintem gyorsan túl lesz rajta, csak te fogsz rá emlékezni!!! Ha Lilla érzi rajtad,hogy feszült vagy, ő is az lesz!!! Egy anya soha nem borulhat ki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (legalább is nem tudhatnak róla. ) hiszen a gyerekek csak ránk támaszkodhatnak. (Egyébként én is kiborultam amikor hazajöttünk :-(((, főleg,hogy vissza kell mennünk.

Megint nem olvastam vissza, bocsánat, de mennem kell Lukácsnak lázat mérni és mindjárt indulunk a dokinénihez. ... ja és közben Petrust vinnem kellene 3 hónapos státuszra (kicsit elcsúsztunk)

Puszi

Kriszta

Kép
Kép
Kép
mkriszta75
 
 


Judy,
birom meg :) Minden a polcon hever es utanad sohajtozik :)
En szeretem a porkoltet....

Ripley,
en nagyon sokszor otthon hagyom a mobilom. Regen nem volt telefonunk es megis tok jol elvoltunk. Ha valaki akar valamit akkor majd ujra hiv vagy kuld sms-t. En nem nagyon telefonalgatok senkinek. Egyebkent is le van halkitva. Olyankor veszem fel ha latom, hogy villog :) Vannak nehanyan akiknek nem szivesen veszem fel :)

Kriszta,
azzal teljesen egyetertek, hogy egy anya nem borulhat ki a gyerek elott. Ha en hangosabban szolok Annara Dorka azonnal felsir. Nem szabad a gyerekeket feleslegesen stresszelni. Hallottam mar olyat anyuka szajabol oltas elott, hogy jaj... nagyon fog fajni.... persze, hogy orditott a gyerek meg mielott bementek volna. :?

Nem akarok panikot kelteni, de en eddig nem hallottam jot a Madaraszrol. Mellesleg az I. gyermekklinikarol sem. Nem volt meg szerencsenk a korhazhoz, egyikhez sem, de amikor alkalmankent rovid ideig kellett menni a Bethesda-val es a Heim Pal-lal nem volt problemank.

KépKép
sunflow
 
 

 
 

Sziasztok!

Judit, hogy vagytok?
Kia, nagyon szépen fejlődik a pici lány! Már nagyon várjuk :D Levi új szobájáról kaphatunk képet?
Sunflow, a rota a legdrágább az oltások közül, de nagyon megéri! Rota vírus gyanújával azonnal a László kórházba utalnának, ami szintén feketelistás a Madarásszal+I. gyermekklinikával együtt... Tényleg bevállalósak vagytok, hogy ennyit kalandoztok Dodóval :lol:
Judyt, Vivi nagyon cuki lehetett :lol:
Ripley, ez a kép fantasztikus!!! Nagyon férfias :D
Kriszta, sok erőt és kitartást Nektek! Ez a pár másodperces kimaradás nekem teljesen normálisnak tűnik, persze én nem ástam bele magam a témába. Nekünk kétszer riasztott a légzésfigyelő az első hónapban, mert Blanka túl mélyen aludt. Apájával kiugrottunk az ágyból, ő megállt az ágy mellett és szólongatta, én persze idióta módon kikaptam az ágyból és úgy megráztam szegényt, hogy szerintem azóta sem mert olyan mélyen elaludni :lol:
Timi, örülök, hogy minden ok!
Jucus, ne haragudj, amiért nem küldtem még képet a kendőről, pótolni fogom!
Velünk is rendben van minden. Csütörtökön megyek GI-hez rákszűrésre, addig apa-lánya program lesz itthon. Blanka két felső foga pedig előbukkant a hétvégén.

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Kezdünk alakulni, legalább is lázügyileg rendeződni látszik. (kopp-kopp-kopp). Még a sírdogálások megvannak.
Tegnap jól megijesztett minket, reggeltől délután 4-ig nem volt hajlandó semmit sem elfogadni, sem tápszert, sem főzit, sem teát, csak keservesen sírt és rágta a cumiját. Teljesen olyan volt, mint amikor hasfájós volt. Felváltva sétáltunk vele.
Nem tudtam, hogy ez most talán fogzási jelek, vagy a pocija fájhat már a huruttól. Este végre evett 80 tápszert. Már megijedtem, hogy újra visszakerülünk, infúzióra.
A fogzás járhat ilyen hosszú, keserves sírással?
Ma hajnalban 1/2 4-kor kelt sírva, evett és 1 órai játszi, sírás után visszaaludt 3/4 10-ig.
Utána már eszegetett és játszott is, sőt 1x rám is mosolygott!!!!!!!!!!!!!!!!! Megint alszik a drágám.
Most egyelőre ott tartunk, hogy nem nagyon tudom egyedül hagyni, rögtön sír, remélem ez is elmúlik.

Ripley, azt mondta a gyerekorvos, hogy akkor fújjam be baby hallerrel, ha úgy hallom, de mit kell hallanom, kérlek segíts. Én a kórházban sem hallottam olyan vészesnek, hogy 8x2 puff naponta, na ezen a gyerekorvos is kiakadt amikor meglátta a zárójelentést. A hidegpárásítót nem is ajánlották. Azt mikor kell használni?
Igen, biztos, hogy direkt húzzák, hogy bent maradjon az ember, + 3000.-Ft/éjt kellett fizetnem.
Nem semmi férfi test, nyáron hódíthat a fiatalúr.

Kriszta, semmi gond, tudom, hogy borzalmasan néztem, ki úgy is éreztem magam. Még jó, hogy nem ijedtél meg tőlem :)
Igen, tudom, hogy nem láthatja rajtam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
El is felejtettem írni, hogy találkoztunk és Petrus egy tündi baba, főleg a haja nagyon édes.
Szegénykém, nektek is minden összejött.
A mi kórtermünkben meg nagyon meleg volt. Érdekes, hogy ott a másik oldalt meg hideg volt.

Sun, nem vagy semmi, ekkora kirándulásokkal! :wink:

Szecs, gratula az újabb 2 fogacskához. Írd már le, hogy milyen jelek voltak, azt tudom, hogy hígabb, gyakori széklet. Sírások??? Gondolom, nem ilyen mint a Lillánál, hogy fél napig nem hagyja abba?! Lehet, hogy a pocija fájt a gyógyszertől.

Judyt, azért fincsi lehetett a malacpöri :-)
Köszi, jobban vagyunk.

Lányok! hány nap láztalan állapot után mehetünk levegőzni? Most csak szellőztetek.

Kép
judit70
 
 


Judit,
adjal Lillusnak normafloret. csecsemoknek is adhato es segit a gyogyszer okozta hasfajason. altalaban antibiotikumos kezeles mellett szoktak adni. En adtam Annanak annak idejen. 1-2 ampulla naponta csecsemoknek vizben oldva. De szerintem adhatod a tapszerben is. A fogzas pedig okozhat gyakori sirasokat es hogy nem eszik. Ne aggodj, enni fog ha ehes lesz. most egyebkent is zizegosebb napok vannak. Jonnek mennek a frontok es mondjak is hogy nyugtalanabbak az emberek. Annaval mi is nagyon rosszul aludtunk tegnap ejjel.
Kitartas es nehany het mulva nyugisabb lesz. Allitolag az aprilis vegig zizegosebb lesz.
A hidegparasitot lehet egesz nap is. Nekunk is kellett Annanal. De en keveset hasznaltam, mert allandoan kohogtem tole. Kb naponta 3-szor fel orakat.

Szecs,
en utalok itthon ulni. Vannak napok amikor pihenek, de reggel mikor viszem Annat oviba utana olyan jo kint lenni kicsit. Friss a levego es meg nincs kint senki. Aztan delutan ugyis kell menni megint.

KépKép
sunflow
 
 


Kriszta, akkor ti is megjártátok a hadak útját a Madarászban... :roll: . Mit jelent az, hogy Petra előetetőt kap?
A fiúknak gyógyulást kívánok! És persze Petrának is, hogy kinője ezt a refluxos dolgot!!!

Igazatok van, egy anyának ki kell tartania! A gyereknek ő a támasza, főleg, ha beteg. De azért nem vagyunk robotok, néha előfordul... :roll (Egyébként szerintem a gyerekek a ki nem mutatott feszültséget is simán letapogatják a "belső csápjaikkal")

Szecs, szegény Blanka nem értette, anya miért vele csörgőzik éjjel :wink: . Győző babakorában többször is megszólalt a légzésfigyelő. Olyankor kipattantam az ágyból és füleltem ezerrel, hogy veszi-e a levegőt. Szerencsére mindig vette :) . Zalánnál nem riasztott egyszer sem.

Sun, jó lehet a reggeli sétátok :) . A frontot illetően: ma nagyon fájt a fejem :( .

Judit, örülök a Lilla mosolynak :) . Még biztos kicsit érzékeny a történtek miatt, de biztos vagyok benne, hogy már holnap többet eszik és kevesebbet sír :) . A befújással kapcsolatban kérdezd meg a dokit, hogy pontosan mondja meg, mikor kell használni, milyen légzésnél, milyen hangnál. Győző esetében krupp volt, és a párásító is ezért volt jó.

Kép

Kép
ripley
 
 


Nagyon car éjszakánk volt. Lilla fél óra-óránként felsírt, cumi a szájába és aludt, de nagyon dobálta magát. 3 órakor enni kért. Ilyen már nagyon rég nincs, hogy éjjel egyen. Utána magunkhoz kellett venni, mert csak ott nyugodott meg.
Éjszaka 2x is bepittyent a légzésfigyelő. Nem beriasztott, hanem 1-1 pittyenés volt. Nem tudom, hogy ez mi lehet.

Valószínű, hogy útravalónak hazahoztunk a kórházból valamit, 2-3 napja nekem is és apának is hasmenése van + hidegrázás, hányinger, fejfájás. Baromi gyenge vagyok, iszom egy kortyot és rohanok a mellékesbe. Éjjel is felváltva szaladgáltunk :(
Jajjj, csak Lilla maradjon ki belőle.
Timi, lehet, hogy úgy jártunk mint az ismerősöd?

Kép
judit70
 
 


Judit...mielőbbi gyógyulást Nektek!
A légzésfigyelőben nem lehet, hogy merül az elem?

Sajnos a kórházból nagyon könnyen haza lehet vinni bármit...de hamar túl lesztek rajta! A szülők erősek...és Lillácska is megnyugszik majd lassan.

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi, én is arra gondoltam, de nem olyan régen cseréltünk elemet, bár ez nem jelent semmit. Most éjszaka még megvárom, hogy pittyen-e, holnap akkor elemcsere.

Ma már kacarászott is a drágám. A földre egy nagy plédet leraktam, mert körbe-körbe forog. Tehát, kezd jobban lenni. Nem merek elmozdulni mellőle, mert még erről is leforog. A fél szobát beforogja, de akkora lendületekkel, hogy ihajjjjjjjj. Ha meg nem engedem továbbforogni elkezd sírni. Ti ezt hogy oldottátok meg?

Kép
judit70
 
 


Kriszta...remélem a kontrollnál is hasonló pozitív élményeitek lesznek a kórházról.
A fiúk jobban vannak már?

Sun...mi se bírunk egy napig itthon lenni Zsoltival. Se ő, se én nem viseljük jól a bezártságot. A napi két séta már ismét meg van...igaz, a háztartás kissé elmaradott állapotot mutat :)

Szecs...gratula a fogacskákhoz! Csak így tovább...mindjárt itt a vége :)
Nekünk már csak az utolsó 4 hiányzik :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Boldog Zalán névnapot kívánunk!
Ha nem ma tartja, akkor is

KépKép
b_judyt
 
 


Judyt, milyen korai vagy :) . Köszönjük szépen a köszöntést!

Kép

Kép
ripley
 
 


Boldog névnapot Zalán babának!

Timi
Kép
vt72
 
 


Pótolok egy kis elmaradást fényképügyileg :)

Kép
Csomagot hozott a posta!


Kép
Érdeklődési terület nyilvánvaló :D


Kép
Sorbanállás a reptéri új terminálnál.

Kép
Ami finom, az finom :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Zalán babának én is boldog névnapot kívánok!

Timi, nagyon szupi képek. Hatalmas már Zsolti is! Zsoltiból informatikus lesz? :wink:

Kép
judit70
 
 


Judit...Ti hogy vagytok?

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi..... apa tegnap már tudott enni egy kicsit /1 napig itthon is volt, mert nem tudott elszakadni a mellékhelyiségtől, már vasárnap óta tart/, én még mindig nem eszem, csak iszom, ha ételre nézek kavarog a gyomrom.
Lillus teljesen felborult, éjszaka is kel, kér enni, pedig 2,5-3 hónapos kora óta végigaludta az éjszakát. Hát, ennyi a kórházi nem alvás, így felborította. Felsírások még vannak, már ritkulnak. Most éjszaka viszont már a kiságyában visszaaludt evés után. Tegnap már volt játszás, nevetés, séta.
Remélem szép lassan, de helyrejön. Bízom benne, hogy visszaáll az evése is, mert most 2-3 óránként eszik, valószínű, most pótolja be a kórházi elmaradott étkezéseket. Az alvás is remélem rendeződni fog.
Úgy látom, hogy talán kezd bennem újra bízni, tegnap már nevetett rám játszás közben, eddig ha meglátott sírva fakadt, apa tudta csak megvigasztalni, valószínű, hogy hozzám a rossz élményeket kötötte, amikor le kellett fognom naponta többször, stb. Most már az itthoni környezet is újra a régi neki. Amikor hazajöttünk olyan volt, mintha nem tudná hova hoztam.
Köszönöm a kérdésed, remélem alakulunk. :-)
Ebéd után megyünk sétálni.

Kép
judit70
 
 


Sziasztok Lanyok!

Megint kihalt mindenki...

Nalunk semmi ujsag. Delutanonkent kiszabadulunk az utcara vagy a jatszora es ott vagyunk estig, bandazunk Anna ovistarsaival meg mas kisbabas anyukakkal. Dodoka szepen fejlodik. Mosolyog nagyokat es gagyaraszik. Probalgatja a hangjat. Nagyon cuki mert neha meglepodik azon ami kijon a szajan :) (a hangokra celoztam)
Jovo heten valamikor 2 hos oltas, de meg nem egyeztettem a doktornenivel.

Azon kivul, hogy szep lassan behozom a lemaradasokat (virag atultetes, varras, ablakmosas stb) nem nagyon csinalok semmit. Mostanra kezdem megszokni, hogy itthon vagyok es meg tudom csinalni mindazt amit eddig elhalasztgattam. Megvarrtam a szoptatos kendot is de meg nem hasznaltam.

Majd jelentkezzetek...

KépKép
sunflow
 
 


Sziasztok!

Nálunk is rendben van minden. Élvezzük a jóidőt...rengeteget vagyunk lakáson kívül :)
Beruháztam egy BKV-bérletbe, így jövő héttől irány a Városliget, Margitsziget és környékbeli ismeretlen játszóterek is a mi felfedezésünkre várnak :)

Zsoltinak tetszik ez a közlekedési mód...így bátran vágunk neki a nagyvilágnak :D

Sun...cuki lehet Dorka nagyon!
Örülök, hogy jól haladsz a semmittevéssel :) Jó dolog az otthonlét...nekem már csak 7hónap :(

Ma pasimentes délelőtt van...úgyhogy már nagyüzemben megy a konyha...meg egy gigaporszívózás is be van tervezve. Csend és nyugalom van...olyan mintha megállt volna az idő :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Mamik,
technikai kerdes: ti hogy a szoszben szeditek/szedtetek ki az anyatejes babakakit a ruhakbol es textilpelusokbol....???? nekem sehogy sem jon ki. Probaltam a Vanisht meg az Arielnek a folteltavolitojat, mososzappant... de nem hasznalnak.

Elore is koszi!

KépKép
sunflow
 
 


Hogy áll most akkor a találkozó kérdése? Nekem 31-éig érvényes a bérletem...még a végén körbelátogatok mindenkit :D
Persze azért csak az elérhető távolságban lévőket :) De valami nagy közös bandázás is jó lenne :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Sun...én ha jól emlékszem ugyanúgy szenvedtem ezzel. A Vanish szappannal való bedörzsölés utáni mosás vált be a legjobban.

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Én sosem vettem drága Vanish-t, Tomi-t használok mindig, a textilpelusokat hipo-ztam, és a fehér body-kat is. Általában pelus fölé mindig fehéret adtam, pont a kaki miatt. Ha a színes lett foltos, akkor áztattam Tomi mosóporos vízben, majd kimostam a gépben. Nekem általában kijött, vagy jócskán halványodott.
Most ha Vivi bugyija kakis lesz, kidobom :D

A találkozót hv-re, vagy hétköznapra tervezitek?

Timi, 7 hónap múlva jöhet a következő baby, addig csak megnyeri valaki a lottót :lol:

KépKép
b_judyt
 
 


Judit...úgy legyen :)
Sajnos most a héten is csak egy számot sikerült eltalálni :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Koszonom a tippeket.

A talalkaban en is benne vagyok. Nekem ugy lenne jo, amennyiben hetkoznapra tervezunk, hogy 3 korul itthon kell legyek mert Annaert megyek az oviba es pentekenkent jon anyu hozzank. Hetvegen mindegy mikor mert barhova el tudunk menni.

KépKép
sunflow
 
 


Nekünk is jók a délelőttök. A hétvégén inkább a szombatok amikor Zsolti is jobban ráér...vasárnap én vagyok szabadabb, de szerintem Zsolti nélkül nem az igazi :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Nálunk is minden rendben, sokat sétálunk, ill. a kertben nézelődik Lilla amíg én teszek-veszek.

Nem tudom, hogy nálatok volt olyan, hogy: Lilla 4-5 éjszaka 1 óra körültől azt csinálja, hogy hasra fordul és emelt fejjel, csukott szemmel sirdogál. Visszafordítom, alszik egy picit fél óra-óra, utána megint. Ez megy hajnalig 1/2 4-kor enni kér, utána mellettem alszik, ott nem forog.
Mi a túrót csináljak? Vagy ez el fog múlni? Hason nem akart picinek sem aludni. Most is emelt fejjel sirdogál éjszaka, amíg meg nem fordítom. Alig alszom így. Mi lehet?

Sun... én is Vanish szappan dörzsöltem, de sokszor eredménytelenül, még ami jó, vettem Perwoll White Magic mosószert és ebben áztatom és dörzsölgetem most is a büfis pelusokat, teljesen így sem jönnek ki a kaja foltok, de halványak legalább.

Kép
judit70
 
 


Judit,
a fogzas produkal fura dolgokat a piciknel. Probald meg kitamasztani mindket oldalat egy osszehengergetett takaroval a hona alatt (azert ott hogy ne takarja be az arcat ha megis arra fordulna) hatha ugy nem tud megfordulni.... csak tipp...
Anna oldalt alvos volt, Dorka hason alvos.... ugyhogy nem tudom....

KépKép
sunflow
 
 


Sziasztok!

Nem tüntem el,vagyok .
Izám még itthon van azért nem vagyok mindennapos a topikban.Anyukám is hazament tegnap.:-(( ,élesben mennek a napok a mai naptól.

Jól vagyunk,Zsófia tündérbaba :lol: eszik, alszik,időnként fáj a pocija,de 1-2 nagyobb puki és megoldja a problémáját.Espumisannal kicsit segítek neki,így képes 4órát is kibírni,amit végig is alszik :D :)
A védőnő azt mondta 4óránál tovább ne hagyjam aludni.Anyukám pedig azt mondja ő sem ébresztett minket,mindig tudtuk mikor kell ébredjünk . :)

Judit...Nagyon sajnálom ,ami veletek történt.Lilla baba remélhetőleg hamar elfelejti a történteket.
Ez a gyönyörű idő ,nagyon jó lesz mindkettőtöknek.Én is azt mondom amit Sun ,próbáld meg kicsit az oldalán altatni Lillát.
Most tudom azért milyen az hogy nem alszol éjjel,pedig csak az első 2hétben kellett keljek .

Jucus :-)

Kép

Kép
jucuss3
 
 


Sziasztok!

Judit, nappal is sírdogál, ha hason van és nem tud visszafordulni?
Vivinél sosem volt ilyen. Mennyire sír? Épp csak pityereg, vagy üvölt? Ha csak éppen, akkor kicsit hagyjad, ne ugorj egyből szerintem.

Ma voltam a védőnőnél, 5 kg-ot híztam, szerinte ez sok. Szerintetek is annyira sok majdnem félidősen? Mondtam is a védőnőnek, sokszor éhesen fekszem le, és egész éjjel forgolódom, mert korog a gyomrom. Most éhezzek nappal is vagy mi van?

Vivikém 20kg, úgyhogy mehet suliba :lol:

KépKép
b_judyt
 
 


Judy...Szerintem nem sok,de ez alkati ,és öröklött dolog is.
Én félidőig mindkét terhességnél ,5-6 kg híztam.Sajnos utána viszont rohamosan jöttek a kg-k, :oops: :roll: amiből maradt is rajtam :shock: ,bár a vizesedés miatt nem tudtam eldönteni ,mi okozza a sok + kg-t.
Azért ne éhezz ,mert az a babának sem tesz jót.
Vivinek szép a súlya :lol:
Iza tartja a versenysúlyát :) 14kg :P

Jucus :-)

Kép

Kép
jucuss3
 
 


JUDIT
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK ERŐBEN ,EGÉSZSÉGBEN!!!

Kép [/b]

Jucus :-)

Kép

Kép
jucuss3
 
 


Jucuss..köszönöm a köszöntést, nagyon édes kis versike. Tavaly ilyenkor kölyökpezsgővel koccintottam a 40-re. Most meg ásványvizezek magamban :-)
Aranyos vagy.
Úgy látom Zsófi babus, jó baba!!!!

Judit, szerintem nem sok az 5 kg egyáltalán. Szerintem se éhezz!!!!!! Küldök egy kis székelykáposztát :-)
Vivinek szép súlya van :-)
Egyébként napközben nem sír Lilla és vissza is fordul. Éjszaka van ez, hogy félálomban, csukott szemmel, hasra fordul és felemelt fejjel sirdogál, olyan közepesen, de inkább erősen. Jahhh és a napközbeni alvásából is így ébred. Napközben majdnem végig hason van és játszizik, megunja akkor egy kicsit háton, utána megint hason.
Megpróbálom amit Sun írt, hátha akkor nem tud fordulni és alszik nyugodtan, mert így neki sem jó, alig pihen valamit.

Kép
judit70
 
 


Judit...boldogságos születésnapot Neked!!!!

Timi
Kép
vt72
 
 


Judit...ilyet nálunk Zsolti nem csinált, de ő is szokott álmában sírni, ilyenkor kicsit várok és ha abbahagyja, akkor alszik tovább, akkor nem kelek fel hozzá. Ha erősödik a sírás, akkor persze felkelek...valószínűleg rosszat álmodik.

Jucuss...örülök, hogy Zsófi jó baba :)
Iza beteg vagy csak segít a hugicájának? :)

Judyt...szerintem sem sok az 5 kg.
Vivibaba jó súlyban van :) Zsolti a fele...közelít a 10 kg-hoz :)

Mi ma voltunk a Margitszigeten Ripley-ékkel, jót sétáltak a fiúk. Zsolti persze bealudt hazafele a buszon, de itthon felébredt...úgyhogy a mai alvása bő 45 perc volt. Aztán még anyumékhoz is elugrottunk délután egy órácskára. Annyira élvezzük, hogy van bérletem :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Képzeld Timi, Zalán csak f2-kor aludt el :o ... De akkor már én is. Igazából ő sétáltatott meg engem a Margit-szigeten :lol: .

Jucus, én anyukádnak adok igazat alvás-felébresztés ügyben.
A szülésbeszámoló még mindig érdekelne minket...

Judit, boldog szülinapot kívánok neked! Lilla felébredéséhez hasonlót nem tapasztaltam, de más furcsaságokat igen. Ha melletted megnyugszik, akkor jó :) .

Judyt, az 5 kg egyeltalán nem sok! A védőnő biztos csak irigy a csinos kismamákra :D .

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

A legfontosabbal kezdem:
Zalánnak nagyon boldog névnapot kívánunk - utólag :oops:!!!
Judit, Isten éltessen sokáig szülinapodon!!!

Timi, szuperek a képek :D Nagyon helyes nagy fiad van! Minket ki ne hagyjatok, ha már így élvezitek a BKV fantasztikus szolgáltatását.
A találkozó részünkről is rendben!!! Hétköznapra szavazok elsőként, de ha mindenki hétvégére voksol, az sem gond. A délelőtt nekünk is rendben.
Ripley megint jól szólt, nagyon várjuk a szüléstörténetet Jucus :wink: Jó hallani, hogy ilyen simán veszitek az akadályokat a picivel :D
Sunflow, nem semmi, hogy a lemaradásaidat hozod be az elhalasztott teendők terén :shock: Én csak gyarapítom a 'to do' listát, mióta megszületett Blanka :lol:
Judit, szerintem sem kell aggódnod, ha a közeletekben megnyugszik. A mozgásfejlődés produkál ilyen alvászavarokat a piciknél, majd elmúlik. Nálunk most a kanalazással nehéz a helyzet a két felső fog miatt, gondoltam is rátok :roll: Minden megoldódik, ne aggódj!
Judyt, kérünk képet, hogy eldönthessük ezt a súlygyarapodás dolgot :lol: Vicceltem, tudod, hogy csinos vagy, az 5 kg-al sincs semmi baj. A védőnők túl sok gyakorlati/hasznos tanácsot nem tudnak adni (főleg egy gyakorló édesanyának), de mégis lovagolniuk kell valamin, ha már megkapják a fizetésüket. És ebbe a legkönnyebb belekötni. Ha jól érzed magad, akkor senkinek ne szerezd meg azt az örömet, hogy ezt elvegye tőled!!!
Kia, ne bújj el! Te vagy a következő, olyan izgi :wink:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Ripley...Zalán nagyon jól bírta tegnap :)
Nekem nem sikerült aludni...de az éjszaka (kopp-kopp-kopp) mostanában egész jó :)

Szecs...a jövő héten sajnos már nincs szabad délelőttünk...legalábbis jelen állás szerint. (De ez, mivel kisgyerekes randevúkról van szó, változhat...egyeztessünk egy közös séta tervével majd.)

Timi
Kép
vt72
 
 


Köszönöm mindenkinek a szülinapi köszöntéseket, csak megtudtátok, nem tudtam elsumákolni, hogy már megint öregebb lettem 1 évvel :lol:

Én is a mozgásfejlődésre gondoltam, hogy Lilla ilyeneket produkál, hát majd csak elmúlik, bár elég fárasztó, azért hajnaltól már kettőnk között volt. Bár a hajnali evése újra furi, hiszen 3 hónapos korától, csak reggel kelt és kért enni.
Végre vannak már mosolyog, kacagások is, háááááááát a kórház után másfél hétnek kellett eltelnie, hogy rendbe jöjjön lelkileg.
Ráadásul szombaton elutaznánk anyóshoz 1 napra, vasárnap jövünk vissza, nem tudom, hogy nem zavarom-e be megint szegényt, de december eleje óta nem voltunk, mindig a férjem ment a fiát látogatni és a rokonokat.
/nyár végétől hozzánk költözik, itt tanul tovább/. Na az sem lesz semmi egy kamasz fiú!!!!!!!!! Bár lekopogom nagyon komoly felfogású, a focit pedig csak itt tudja komolyabban folytatni, vidéken nem megy.

Nekünk még nincs fogacskánk!?!

Szecs miket esztek?

Timi, gondoltam, ha lesz bérleted meg sem álltok. :lol: Jó lehetett, hogy ripley-ékkel közösen voltatok, legközelebb meg Szecsék is! Szupi!

Jucuss, jó lehetett, hogy anyukád pár nap híján 1 hónapig tudott neked segíteni, így te is nyugodtabb voltál és tudtál pihenni.

Kép
judit70
 
 


Jucuss.... Zsófikának boldog 1. hófordulót! Puszi

Látom mindenki csavizni van, mi már megjöttünk, közben főzök, Lilla evett és alszik.
Nem tudom, hogy mi van, ma csak tápszert volt eddig hajlandó enni, biztos most ezt kívánta.

Kép
judit70
 
 


Jucuss...boldog 1 hónaposságot a pici lánynak!
Most úgy belegondoltam, hogy milyen régen volt, hogy Zsolti 1 hónapos volt :) És mégis, mennyire rövid időnek tűnik :)

Judit...mi ma Városligeteztünk a fiatalúrral. Fél10-kor indultunk a Közlekedési Múzeumtól és 11kor a Dózsa Gy. útnál ült be a babakocsiba. Közben volt dombra fel és lemenetel, játszóterezés...úgyhogy elfáradtam tisztességgel. És kibírta hazáig ébren...úgyhogy itthon aludt ebéd után 1,5 órát. Még szerencse, hogy apája itthon van szabin a héten és megcsinálta ebédet, mire hazajöttünk :)

Most meg elmentek sétálni, én addig sütök egy kuglófot az öcsém elmaradt szülinapi ajándékaként...meg magunknak egy nagyon finom duplacsokis muffint :)

Örülök, hogy Lillácska jobban van :)
Kamaszfiúért nem irigyellek, de hátha egy kicsit még segítség is lesz :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Ne hargudjatok a zavarásért, de lenne egy kérdésem, biztos tudtok segíteni. Hamarosan szülni fogok G.I.-nál, pontosabban császár lesz, ez biztos. A magánrendelésére járok, viszont nincs infóm a szülési tarifáról, és én nagyon béna vagyok ahhoz, hogy erre rákérdezzek, árlistát pedig nem láttam kirakva, pedig az egyértelműbb lenne és kevésbé kellemetlen.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy mennyi az annyi, ill. ha nincs fix tarifája a szülésnek, akkor mennyit adtatok? (bocsi, ha ez túl intim kérdés valakinek, de futottam már bele olyan dokiba, aki visszadta a közepesen tömött borítékot, hogy ezt pótoljam még ki, elég kellemetlen helyzet volt)
Előre is köszönöm a válaszokat, nagyon hálás lennék érte.

Szép napot nektek!
hlsz
Esztergom
 
 


Timi..... Zsolti nagyon jól bírja a menetelést, ha így folytatjátok visszanyered a versenysúlyod :-)
Ügyesek vagytok.
Lillával mi is megyünk sétálgatni, de hosszabb úton elkezd nyűgösködni és érdekes módon most hogy fél ülő helyzetben sétálunk, már csak itthon hajlandó aludni a babakocsiban nem.
Most ez van, de legalább már nincs az egész napos sírás, mint amikor hazahoztuk még egy 1 hétig volt. Olyan jó végre mosolyogni látni újra :-)

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Rég írtam...

Jók a képek...

Zalánnak BOLDOG NÉVNAPOT!

Judit BOLDOG SZÜLINAPOT! (itt is)

Mi jól vagyunk - leszámítva, hogy Levi is ismét köhög, folyik az orra.... így a héten nincs bölcsi...

Már a babaruhákat válogatom, mosom...
Lassan mindennel kész leszek.

Ha a laptop nem készül el hamarosan - letöltöm erre a gépre a képszerkesztőt és rakok 1-2 képet...
...csak Levi mellett nem könnyű..

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Köszönöm a névnapi köszöntéseket!

Kia, milyen gyorsan telik az idő...két hónap múlva te is babázol előről :D .

Szia hlsz! Gulyás dokinál bármekkora összeget adhatsz (akár sovány borítékot is) mert nem határozza meg. Pont annyit adj, amennyit tudsz és amennyit szíved szerint adnál, szerintem.

Kép

Kép
ripley
 
 


Kia, köszi újra a köszöntést! :-)
Hát, igen tényleg rohan az idő, nem rég írtad, hogy pozitív teszted lett, most meg mindjárt jön a csajszika :-)

hlsz-nek privibe én is hasonlókat írtam mint ripley.

Ma jó cccaaaarr idő van és pár napig ilyet hallottam, hideg nincs, csak nagyon erős szél.
Puszi, jó hétvégét mindenkinek!

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!
Ripley...Megkésve kicsit :oops: :oops: :oops: BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK ZALÁNNAK!! :oops: :oops:

KÖSZÖNÖM A ZSÓFIA HÓFORDULÓS KÖSZÖNTÉSÉT!! :lol:

Timi ..Iza még a pici miatt van jelenleg is itthon.Nagyon nagy segítség!Ezt most nem viccből mondom.:-)
Ugyanis volt szerencsénk szülés előtti éjszakától a hányós -f@sós vírusból.Még éjfélkor hajat mostam a drágámnak,úgy összehányta magát,és reggel 8-ra meg már bent voltunk a szülőszobán.Akkor még csak hányás volt,de mire Apa hazaért tőlem ,akkor már hasmenése is volt.Nem is tudta így behozni látogatni sem. :cry:
Ezért inkább itthon van. :wink: :D

3napja már közösen megyünk a játszóra.Zsófikát megetetem és Izával nyugodtan tudok lenni.Ebben a nagy szélben nem is tudtam mit adhatok rá,és hogy takarjam be,ki ne kapja a szél a kocsiból :roll: :wink:

Jucus :-)

Kép

Kép
jucuss3
 
 


Sziasztok!

Hoztam én is képet... amíg Levi nem volt itt - nagyizott és uncsitesózott, addig szerkesztettem néhányat - lassan hozzák haza...
...bár állandóan változik valami a lakásban... már nem sok idő kell és minden a helyére kerül...

30. hét
Kép
Levi
Kép
Nappali
Kép
Manószoba
Kép

Zsoltinak BOLDOG NÉVNAPOT - holnapra!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Timi, Zsoltinak nagyon boldog névnapot kívánok :D !

Kia, óriási pocak, aranyos gyerek, gyönyörű lakás...mi kell még :) ?

Kép

Kép
ripley
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: