Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megoldódott a beutaló ügy. Az aszissztens felveszi az adataimat, ő bent lesz kedden, le is veszi a véremet és azt mondta így nem kell órákat várnom :P MIlyen rendes? 8)
Aztán 25-én UH. Már izgulok...ja és a vércsoportomra is kíváncsi vagyok, mert eddig nem tudtam:)

Szép napot!

Üdv.Andabella
andabella
 
 


Andabella!

Örülök :D

Én negatív vagyok, a férjem pozitív, de amikor Gergő született csak a 3. napon kaptam anti-b-t :twisted: , akkor is szólni kellett, ez fent volt a terhes patológián. Akiknek a NIC-n van a babájuk, azok ott vannak, és ott elégé leszarják a jó népet.
Most már másnap megkaptam, mert persze Milán is pozitív.
Tökre meglepődtem, hogy rutinból csak azoknak a babáknak nézik a vércsoportját a csecsemőn, akinek negatív az anyukájuk..., pedig szerintem ez alap lenne. Na mindegy.

Próbálok képet tenni......

Kép
A két fiacskámmal.....

Kép
Gergő..., amikor hazahoztuk, picuri volt (2 kiló)

Kép
Milán 10 percesen ( a kedvenc képem)

Puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válszokat, visszaolvastam és a kórházról többen is írtatok már részletesen ugyan nem nekem, de azért utólag is köszi. Minden infó jól jön.

Én a Szentiványi Zoltán doktorúrnál voltam, illetve ő műtött.

És ugyan elég sokat beszéltünk egy csomó minden nem került szóba, többek között, hogy ő egyáltalán vállal-e terhesgondozást stb...

Mivel ő egy nagyon fiatal orvos 28-30 éves körüli ezért ez még kétséges. De majd 6 hét múlva kiderül.

De ha esetleg mégis tudna róla valaki valamit az jól jönne.
maca
 
 

 
 

Ppetike!

Az 5000 ft. az jó, mert a magánnőgyogyómnak 8000 ft-ot adtam alkalmanként és volt, hogy ez 5 perc volt és semmi érdemi dolog nem történt.

Szerencsére nekem is van már egy kislányom 2 és fél éves, úgyhogy nem igazn volt időm sopánkodni azon ami történt, bár most úgy gondolom jó lett volna egy hétig depizni.

Őt a Nyírő Gyula kórházban szültem magánorvossal ((magánáron)). Akkor minden egész korrektnek tűnt, de rájöttem, hogy csak addig volt így amíg problémamentes voltam. A valódi gonddal nem igazán akart foglalkozni az orvosom, nem tűnt úgy mintha érdekelné mi is van velem.
(Ha van gyerek van vizsgálat (pénz), van szülés (pénz), akkor ok., ha meg nincs akkor várjunk amíg lesz baba, mert a problémákat nem szereti) Vagy valami ilyesmit szűrtem le így utólag.

De remélem ez a klinika jó lesz. Igaz a hétfői napon meglepődtem (mivel én általában este vagy éppen éjszaka :cry: voltam ott) olyan volt mint a hármas metró aluljárója reggel fél nyolckor. :shock:
Rengetegen voltak .... Ami kicsit jó is volt mert szinte mindenki nagypocakos, vagy kispocakos anyuka volt :D :D :D

Bevallom kicsit irigykedtem is.

Bocsánat, hogy megint sokat írtam. Lehet hogy naplót kéne inkább vezetnem, mert nagyon jó így kiírni magamból a dolgokat.
Már csak az a kérdés, hogy akkor ki válaszolna?

Jó éjszakát!
maca
 
 


Ismét sziasztok! :wink:

csandy!
Akárhonnan nézem a laboreredményért való fizetést: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :evil: :evil: :evil: :evil:
Mi vetettünk le köldökzsinór vért is. Bevett gyakorlat a Klinikán, sokszor találkoznak vele. Ehhez képest jól meglepődtem, amikor hazamenetel után észrevettem, hogy nincs meg a gyerek vércsoportja. Nem nézték meg. :shock: :shock: :shock: :evil: Úgyhogy szegénykémmel 6 hetesen mentünk el vért vetetni a Budai Gyerekkórházba. (Amit meg kellett ismételni 2 hét múlva, mert eltörték a kémcsövet. De ez már egy másik történet... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :? )


andabella!
Vércsoport nemtudásért ejnye-bejnye, mert az azért nagyon nem árt tudni egyéb esetekben sem... :wink: :lol: :lol: :lol: :P A beutalóhoz viszont gratula! :P


maca!
Szerintem 99,9%-ra veheted, hogy elvállal. Sok fiatal orvos van és presztízs ott dolgozni. :wink:
Engem időnként egy központi pályaudvarra emlékeztetett a Klinika forgalma, de nem csoda, hiszen országos feladatokat is ellátnak. :)
Ide is nyugodtan írhatsz, naplót is vezethetsz, depizhetsz 1 hétig is ha akarsz lényeg, hogy jól érezd magad, kiegyensúlyozott legyél, mert azzal is segítesz a leendő kistesónak. Merthogy LESZ. Ugye...? :roll: :wink:

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Sziasztok!

Ejnye-bejnye? :( Régóta szerettem volna tudni, de sosem nézték én meg külön nem kértem...De most kiderül!!! :lol: :lol: :lol:

Csandy!
Nagyon szépek gyerkőcök:):):)

A vizsgálatért, terhesgondozásért én is 8000 Ft-ot fizetek a magándokinál.

Andabella
andabella
 
 


Sziasztok!

Andabella: Köszi :wink:

Maca: Az én orvosom 35 éves, és már Gergőt is nála szültem.
Kistesó.... hajrá!!!!!!
Tavaly júliusban nekem is volt egy vetélésem, bár koraibb volt kb. 4 hetes. Még nem volt szívhang se. De nagyon megviselt....., a doki mondta hogy mehet tovább a próbákozás..., és lám szept 7.-én menstruáltam utoljára, és itt is a Milán.
Én úgy hallottam, hogy egy vetélés után nagyobb az esély egy ujjabb babára, mert emlékszik a szervezet. De lehet hogy ez hülyeség. :oops:
Irjál nyugodtan mindent, mi válaszolunk!!! :wink: :wink:

Én nem adtam minden alkalommal pénzt. Bár én sokat jártam, az előző koraszülés miatt. Nézték a vizeletemet , uh két-három hetenként, kétszer volt terheléses cukor (bár ezt nem tudom, hogy miért ). 33. héttől , heti 2 ctg.
És az ambulanciára is sokat jártam hozzá (mindig mondta, hogy azért hogy megnyugtasson) Elég idegesen viseltem a dolgokat, rémálmaimban mindig attól féltem, hogy megismétlődik ez előző dolog .
Én időnként egy tizest adtam. Kb 100 ezret az egész gondozás alatt. A szülés után pedig 60-at, meg egy kis ajándékot.
De egy fillért se sajnálok, megdolgozott érte.

bocsi hogy hosszú voltam..., ismét. :oops:
(pedig még annyi irni valóm van...... :roll: ...)
puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

I !

Igen persze szeretnénk még egy kisbabát, de így azért necces, hogy lassan 2 éve nem menstruálok (mégis összejött a baba..... talán ez keltette fel a figyelmét a dokinak).

Persze a barátnőm szerint csak így akarok pénzt spórolni a betéten a tamponon meg a fájdalomcsillapítón.

A pénzről csak annyit, hogy az ember persze "bármit" kifizet ha tudja, hogy jó kezekben van.

Egyébként az itteni dokik adnak mobilszámot amin esetleg el lehet őket érni ha valami van. Bár én nem vagyok az a hívogatós fajta, a régi dokimat 5 év alatt egyszer hívtam hétvégén de akkor tényleg gond volt.

Csandy!

Amit a dokinak fizettetek szerintem az teljesen jó nagyjából ugyanezt hallottam másoktól is. Ez azért jó, hogy bár nem magánnak adjuk mégis van egy közel hasonló összeghatár amit fizetni "szokás". Így van mihez tartani magunkat és az orvosokat sem éri nagy meglepetés. Persze biztos olyanok is vannak (ismerőseink között is) akik úgy gondolják, hogy közkórház, adózunk meg minden miért adjak még külön pénzt is. De én azt gondolom, hogy ha tényleg szívvel-lélekkel odafigyelve dolgoznak akkor igenis megérdemlik.

Maca
maca
 
 


Szió!

Maca!

Teljesen egyet értek. Gergő 10 hétig a NIC-en volt, hordtuk a pénzt rendesen, meg az ajándékokat a nővéreknek. Tudom , hogy enélkül is elláták volna szívvel lélekkel, de nekem valahogy jobb volt. Reménykedtem, hogy kicsit meg is simogatják néha, már ha én nem voltam vele. A dokimnál pedig pont az volt szimpatikus, hogy akkor adtam, és annyit, amennyit én gondoltam, és nem volt kötelező.

Bár azért orvosa válogatja, ki kell fogni.

Ja, nekem adott a doki mobilszámot, de mondta hogy ez nem a privát száma. Ha kicsöng és nem veszi fel, akkor prógálgassam, mert valszeg a műtőben van, de elérhető.
Ha ki se csöng, és nagy baj van, írány a korház, ők elérik bárhol.
De szinte mindig elérhető volt. Én sokat hívtam, pl azért hogy mikor menjek hozzá, vagy eredmények miatt.
puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

CSandy!

Köszönöm a választ!

Szép hétvégét mindenkinek! :D

Maca
maca
 
 


Sziasztok!

Megvolt a vérvétel:) Hétfőre lesz eredmény. Szerintem nagyon szép ez a kórház, és mindenki nagyon kedves volt a portástól a terhes ambulancián dolgozókig és a laborosig.
Jó aug.20-át mindenkinek, mi szerintem bicajozni fogunk és pihizni:)

Kép
andabella
 
 


Andabella!

Örülök!
Igen, szerintem is szép.....

Vigyázz azért a bicajozással!!!!!

Andi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Klassz volt a vízilabda, ügyesek voltak a fiúk 8) Hétvégén nekem nem volt időm írni, itt voltak a rokonaink vendégsében, ill. vidámparkban voltunk 8) Kicsit izgultam a hullámvasúttól, de nem volt semmi gond, nem rázkódott:)
Elif! Nagyon szép név az Almina:)
Én holnap megyek 13 hetes UH-ra, ill. holnap tudom meg a laboreredményemet, vércsoportomat stb.

Üdv.Andabella

Kép
Kép
andabella
 
 


Bocsi, összekevertem a fórumokat. Az Elif-es mondat nem ide tartozik :lol:

Kép
Kép
andabella
 
 


Sziasztok!

Andabella: Nem semmi vagy, én sehogy se merek a hullámvasútra felülni, nemhogy terhesen.
Szép a vonalzód! :wink:
Mindenképp írd meg, mi volt az uh-n.
Mi hétvégén lagziba voltunk, Szegeden...., Milán nehezen bírta, gergő nagyon élvezte.
Nekem is jó volt kicsit kimozdulni.
Ma megyünk tornára (Dévényes ), 3 hete a 2 hós oltáson a dokinő kicsit beparáztatott, hogy jobban is emelhetné a fejét Milán, tény alig emelte....., így kértem időpontot egy állapotfelmérésre, és azt mondták, tényleg lógatja kicsit, így heti fél óra torna, ma megyünk másodjára, múlt héten szabin volt a csajszi. Erre tegnap ezt a fotót csináltam:


Lehet, hogy elsiettem a tornát, tartani 3 hósan kell stabilan, ( Milán legalább 3 percig tartotta ), és még addig van két hetünk....
Na mindegy, majd mond ma valamit a csajszi.

Puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Bakker a kép lemaradt:

Kép

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziaó!

Voltam tegnap 1.UH-n. A vércsoportom A+, szóval férjem megúszta a vérvételt:) Az UH-n azt mondták, hogy megnyugtatóan jól mozgatja mind a 4 végtagját és hogy nagyon jó a szívműködése is a babának. :lol: A laboreredményem is jó, azt mondta dokim, hogy látszik, hogy egészségesen étkezem:)Kaptam egy csöpp uh képet, de azon én nem igen tudom kivenni mit látok, de sebaj már 8 cm. A nyakiredőt hol írják, hogy mennyi?
Találtam egy olyat hogy BPD 2,26 cm az jó?

Nagyon aranyos a képen a baba:))))

Andabella

Kép
Kép
andabella
 
 


Andabella:
Örülök, hogy minden ok.
BPD: a feje a picinek, a két halánték között.
A nyakiredőnek 1-1,5 között kéne lennie.
Valami ilyet keress.


http://abbcenter.com/index.php?t=kismamalinkek&m=Linkek

Másold be, itt sok érdekességet találsz!!!

puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Kép 1. UH kép


Szia Csandy!

Köszi, megnéztem a tarkóredő 1,1 mm, azt mondják 2,5-ig jó:)
Raktam fel képet:)

Üdv.Andabella

Kép
Kép
andabella
 
 


Sziasztok!

Annabella!

Jó, hogy minden ok nálatok, az ilyen híreknek mindíg tudok örülni.

CSandy!
Mi volt a Dévényes tornán, mi is jártunk a Bogival hipotónia miatt.

Többieknél hírek????

Maca
maca
 
 


Sziasztok!

A második babámat várom és Őt is a SOTÉ-n szeretném világrahozni, viszont a korábbi orvosommal nem igazán voltam megelégedve, ezért váltani szeretnék.
Dr Magyar Zoltánt javasolták nekem. Szimpatikus és találkoztam is már vele párszor, de kíváncsi lennék, hogy mint orvos milyen.
Aki szült már nála írja le nekem pár mondatban a tapasztalatait.
Előre is köszönöm
Gabi
gabka77
 
 


SZIASZTOK! VALAKI TUDJA HOGY VAN-E CSABA ÁKOSNAK MAGÁNRENDELÉSE, ÉS HOL :?: LÉGYSZI ÍRJÁTOK MEG, ELŐRE IS KÖSZI :P
hopszegymopsz
 
 


Sziasztok!

Sajnos nekem dr. Magyar Zoltánról és Csaba Ákosról nincs infóm...de! Hopszegymopsz! írj julcsi-79-nek privit...ő a várandósság/2009 februári babák fórumon hozzá jár!:)

Többiek? Maca, Csandy veletek mizujs?

Én csütörtökön megyek 2. UH-ra itt már lehet, hogy meg tudják mondani a baba nemét? Ja és megtudom az AFP eredményt...még nem érzem a mocorgást, de már nagyon várom!!! :)

Üdv.Andabella

Kép
Kép
andabella
 
 


KÖSZI ANDABELLA! NEKEM A 19. HÉTEN MOZDULT MEG, ÉS A 20. HETI UH-N TUDTAM MEG HOGY KISFIÚ!! SOHA NEM FOGOM ELFELEJTENI AZT A PILLANATOT, ÉS AZT A NAPOT! A KLINIKÁRÓL HAZAJÖVET, CSAK ÚGY REPÜLTEM LEFELÉ A LÉPCSŐKÖN, MINT EGY KISMADÁR, A BOLDOGSÁGTÓL...
:P KÍVÁNCSIVÁ TETTÉL, MAJD ÍRD MEG HA MEGTUDTAD!!!!
hopszegymopsz
 
 


Kép Kis Donátom
hopszegymopsz
 
 


Kép Ja! És talpig férfi... itt 2 hónaposan, 64 cm, 6400gr!!!! :shock:
hopszegymopsz
 
 


Hello Mindenkinek!

Sajnos nem tudtam meg, hogy kisfiú-e vagy kislány lesz, sőt azt mondták hogy kicsit korán jöttem UH-ra ezért két hét múlva meg kell ismételni. Viszont az AFP és a mai UH is rendben van, mondta ezt a dokim, akire kb. 4 órát vártam...valami melegfront lehetett, mert minden doki a műtőben volt :(
Ari a kis Donát, milyen pici kukaca van :D

Üdv.Andabella :)

Kép
Kép
andabella
 
 


Kép II. ultrahang

Íme itt a második ultrahang képe :)

Kép
Kép
andabella
 
 


Sziasztok!

Andabella: Örülök hogy minden ok. Hogy telik az idő....., lassan félidős leszel.
Nekem mindkétszer tök hamar kiderült, hogy fiamim lesznek.
Milánnál már a 12. hetes uh-n megkérdezte a doki, hogy akarjuk e tudni, a férjem rávágta, hogy persze. Így mondta a doki, hogy ő úgy látja fiú, és igaza is lett. :D

Hogy hogy korán mentél uh-ra??? Ezt hogy értik a dokik???

Hopszegymopsz: Csodaszép kisfiad van!!!!! Jó kis méretekkel. :wink:
Milán 3 és fél hós kb 62 centi , és 10 napja volt 6900 gramm, és ő is vasgyúró. Legalábbis Gergőhöz képest. Most lemértük végre....és 11 kiló :( ( két és fél éves), de hát ő nagyon kicsike volt!

Mi az hogy kicsi a kukaca!!! :lol: Miláné is ekkora......
Ja és a Gergőé is :wink: :wink: :wink: A fiúknak később nő meg..... :?

Nálunk is telnek a napok. Most beteg vagyok kicsit, remélem hamar elmúlik. Milánnal tornára járunk...., remélem már nem sokáig. Gergővel küzdünk a szobatisztasággal, kisebb nagyobb sikerrel.
Nekem múl héten feltett a dokim egy spirált. Most kicsit vérezgetek, meg hőhullámaim vannak. :?

Írjatok sokat!!!

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia CSandy!

Igen, telik az idő:)Hát úgy értették, hogy még nem voltam betöltött 18. hetes, de hát ekkorra kaptam időpontot. :lol: KÉt hét múlva megismételjük, de 4D-re jövő pénteken megyünk férjemmel:)

Üdv.Andabella

Kép
Kép
andabella
 
 


MI MÁR A NAGY " KUKACOKHOZ " VAGYUNK SZOKVA, SZÓVAL AHHOZ KÉPEST BIZTOS KICSI... :oops: A LEGNAGYOBB GONDOM MOST AZ, HOGY VIZELETET KELL PRODUKÁLNUNK, ÉS CSAK A REGGELI JÓ! SZÓVAL 7- KOR KEL, ÉS 9-IG VAN LABOR, ADDIG CSAK PÁR CSÖPPET TUDUNK " ÖSSZEHOZNI", AZ PEDIG NEM ELÉG... PÁR HÓNAPPAL EZELŐTT MÉG NEM IS GONDOLTAM HOGY ILYEN PROBLÉMÁIM LESZNEK, DE EZT NEM PANASZKODÁSKÉPPEN ÍROM :D REMÉLEM CSÜTÖRTÖKIG SIKERÜL, HA MÁS NEM, AKKOR FÖLKELTEM ÉJJEL, ÉS RÁRAKOM AZT AZ ARANYOS KIS ZACSIT :P PUSZI MINDENKINEK!!!
hopszegymopsz
 
 


Hello!

Hopszegymopsz!

Gergőnek kiskorába sokat vizsgálták a vizeletét....
Én úgy "csináltam", hogy reggel ébredés után, ha korán kellett sajna ébresztettem, lemostam a kukacát, feltettem a zacsit, és hideg vizes ruhával simogattam kicsit az alhasát. Tudom hogy nem hangzik jól, de elég jól türte, és garantált pisi volt két percen belül.
A korházban mondták, hogy így csináljam....

Sok sikert!!!!

Ja, és valami gond van, hogy kell a vizelet, vagy rutin vizsgálat?

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


SZIA CSANDY! CSAK RUTIN VÉR ÉS VIZELET VIZSGÁLAT. DE JELENTEM MA REGGEL SIKERÜLT!! FÉL 5-KOR FÖLKELT, RÁRAKTAM A ZACSIT, ÉS FÉL 8-IG ÖSSZEGYŰLT ELEGENDŐ :P A VÉRVÉTELNÉL NAGYON ORDÍTOTT SZEGÉNY, ANNYIRA SAJNÁLTAM :cry: DE AZÉRT KÖSZI A TANÁCSOT, ELRAKTÁROZOM LEGKÖZELEBBRE, HA LESZ RÁ SZÜKSÉG. PUSZI!
hopszegymopsz
 
 


Sziasztok, lenne egy nagy kérdésem a klinikával kapcsolatban.
Az előzmény annyi, hogy 38 hetes terhes vagyok, és a dokim be akar fektetni a kórházba, úgymond a "biztonság kedvéért" . Ez alatt azt kell érteni, hogy nincs semmi komoly bajunk és a szülésnek sincs semmi jele, csak a baba nagy mérete miatt állítólag nem árt a megfigyelés.
Az orvos vmi olyasmit mondott, hogy olyan osztályra kerülök, ahonnan napközben ki lehet járni a városba, ill. hogy hétvégére mindig hazamehetek.
Őszintén szólva nekem ez egy kicsit furán hangzik, főleg a városba kijárkálós rész. Tudnátok segíteni, hogy ez valóban így működik a klinikán, mindenki szabadon mászkálhat ki-be, vagy létezik egy spec. osztály ahol a "nembetegek" vannak és ott ilyen lazák a szabályok? Ha elhagyom napközben a kórházat az nem számít szökésnek? Ilyenkor valahol adminisztrálja magát az ember és mehet a dolgára, vagy esetleg még adminisztráció sem szükséges?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
kriszta1004
 
 


Szia Kriszta1004!

Igen, van a klinikán. De viszont fogsz kapni egy karszalagot.Ki az orvosod?

Amethiszt
amethiszt
 
 


Szia Amethiszt,
köszönöm a válaszodat, nagyon jó hír! Ez a karszalag mire szolgál és hogy működik? Úgy képzeljem el, mint pl. a Sziget fesztiválon? Remélem nem vmi nyomkövető :))
A dokit megírom priviben - biztosan nem értékelné, hogy egy fórumon leellenőrzöm miket mond :)

Kriszta1004
kriszta1004
 
 


Kriszta1004,

ez egy kék színű karszalag, amin a neved és a TAJ-számod lesz rajta, valamint az intézmény neve.
amethiszt
 
 


Hello Amethiszt,

Értem, akkor a szalag gondolom arra szolgál, hogy ha menet közben mondjuk elüt egy úthenger akkor tudják, hogy melyik kórházba vigyen a mentő.
:D

Ezek szerint Te már voltál bennt megfigyelésen. Megtennéd hogy pár sorban leírod, hogy milyen vizsgálatokat végeznek ilyenkor, milyen az elhelyezés, stb? Sokat segítene más SOTE betegeknek is, akik hasonló cipőben járnak majd a későbbiekben.

Köszi,
Kriszta1004
kriszta1004
 
 


Szia Kriszta1004!

Nálam UH-t meg CTG-t csináltak. A CTG-t az naponta 2-szer, reggel és este. Az ellátás szerintem az jó, az ennivalók azok finomak (legalábbis Nekem ízlettek). Én mindennel meg voltam elégedve.

Amethiszt
amethiszt
 
 


Szia Amethiszt,
akkor a konkrét kérdéseim. Elnézést, kicsit sok lett, de utoljára 3 éves koromban voltam kórházban összesen 2 napot. Egyelőre Frankenstein kamrájának tűnik....

- Vérvétel, mindenféle nőgyógyászati vizsgálat milyen gyakran van? (vegyük azt, hogy alapból nem ilyen probléma miatt kell bent lenned)
- Ugye ezek nem úgy zajlanak, hogy körbeáll 50 orvos + diák, az ember meg ott szanaszét... Ha igen, akkor lehet azt mondani, hogy Te így nem szeretnéd?
- Mindig a saját orvosod vizsgál vagy aki éppen beesik?
- Saját vitaminokat, gyógyteát, stb. használhatsz, vagy csak amit a kórházban adnak?
- Az étkezéseket kötelező bent tölteni? (vegyük azt, hogy nem vagy spec. diétán)
- Kényes kérdés jön: pénz. Nővéreknek szokás adni? Ha igen, kb. mennyit? Mert gondolom a megfigyelés alatt önmagát látja el az ember.
- És az orvosodnak? Magánrendelésen ugye van fix tarifa. Itt u.azt az összeget illik kifizetni vizsgálatonként, a zsebbe-dugdosós módszerrel? Vagy ami itt történik, az benne van a szülés árában?
- A kórteremben mit visel az ember? Van vmi kötöttség? (csak hálóing, stb).
- Van olyan, hogy kötelező "villanyoltás"? Úgy értem, a szobákban kötelezően sötétnek kell lenni pl. este 9-től, vagy lehet olvasni, stb amíg jólesik?
- Hol tartja az ember a holmiját? Bőröndben az ágy alatt vagy vannak zárható szekrények?
- Hűtőszekrény, TV, internet használható vhol a kórház területén?

Köszi a segítséget,
Kriszta
kriszta1004
 
 


Szia Kriszta1004!

-a kötelező labor vizsgálatokat azt meg kell csináltatni (3 db normál labor, 1db AFP, 1DB Hepatitis, valamint ha szükséges akkor a vércsoport meghatározást +ellenanyag szűrés)
-ezeknél a vizsgálatoknál nincsenek ott orvostan hallgatók
-mindig a saját orvosod vizsgál, de vannak olyan helyzetek is (ezt jó ha előre letisztázod az orvosoddal), hogy ha nem egyezel bele és nem beszéled meg az orvosoddal, akkor akár orvostan hallgató is megvizsgálhat
-saját gyógyszert szedhetsz, de erről tájékoztasd az orvosodat
-az étkezéseket nem kötelező bent tölteni, de ajánlott, mivel volt már rá példa, hogy étkezés előtt 5-10 perccel volt a főorvosi vizit
-Pénz:Én a nővéreknek nem adtam, csak az orvosomnak (az összeget priviben megírom)
-a ruházatra nincs kötöttség (napközben viselhetsz akár szabadidő ruházatot is).Hálóing vagy pizsama tök mindegy
-kötelező villanyoltás az van, este 22-kor
-a holmidat lehet tartani bőröndben az ágyad alatt vagy pedig minden betegnek van egy szekrénye, ami zárható
-hűtőszekrény van, TV illetve Internet az egyéni megoldás alapján

Amethiszt
amethiszt
 
 


Szia Amethiszt,

még 1 dolog eszembe jutott.
Hány vizit van egy nap? Olvastam itt a fórumon hogy van reggeli és esti, plusz van még külön főorvosi meg sima orvosi?
A viziteknek van kötött idejük, pl. 8-9-ig, vagy bármikor lecsaphatnak, mint derült égből a villám?
Mi történik, ha a "beteg" véletlenül nincs ott az egyiknél, vagy nem végzett el egy lázmérőzést, számolást, stb.? Fejvesztés garantálva?

Üdv, Kriszta
kriszta1004
 
 


Sziasztok!

Nem is tudtam, hogy ilyen része is van a korháznak.
Az első fiam nagyon korababa volt, vele a szülés előtt és után is bent voltam. Több mint két hetet, de én a terhes patológián, ott nem lehetett kijárni. (Mondjuk nem is voltam olyan állapotban).
A második kisfiam a korházba érkezés után 4 órával megszületett, és 3 nap múlva otthon voltunk. :wink:

De hogy ilyen is van nem tudtam.

Bocs, hogy itt filozofálok.... :oops:

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Hello Csandy,
elég furcsa nekem is ilyen fitten kórházba menni, eddig úgy tudtam ott azok vannak, akik "nincsenek olyan állapotban". De hiába, nagyon eltökélt a dokim :?
Majd ha kint leszek megírom, tényleg ilyen nagy-e a szabdság :)
kriszta1004
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre. De ezer dolog történt az elmúlt időben.

Az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki valamit az alapítványi rendelésekről (ami magán jelleggel működik úgymond), hogy mennyit szokás fizetni vizsgálatért uh-ért.

Köszönöm a segítséget.

Bocsi, hogy csak ilyen röviden, de késő van és kezdenek leragadni a szemeim, majd holnap (ma :oops: )részletesebben írok.

Maca
maca
 
 


Hali Kriszta1004!

A SOTE I.-től nem kell félni, csak várni kell sokat!
Én 2x szültem ott és ismerek egy nagyon jó dokit is.
Dr. Máté Szabolcs, őt bátran ajánlom!
http://korutiorvosicentrum.hu/munkatars ... gyasz.html
borcinorci
 
 


Sziasztok!

Én is a Máté Szabolcsnál szültem. 2x is. :)
Ajánlom mindenkinek. Csak jót tudok mondani róla!!! Szuper doki!!!!

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Dr. Szabó Gábor elérhetőségét meg tudná adni valaki?

Amethiszt
amethiszt
 
 


Sziasztok,
túl vagyok a nagy SOTE-s kalandon, megszületett a babám, uh. most gyorsan megörökítem az utókor számára a tapasztalataimat.

A várandósok megfigyelése a terhesosztályon történik (biztosan van tudományosabb neve is a részlegnek). Nagy szabadság, kijárkálás nincs, hivatalosan ezt nagyon szigorúan veszik. Voltak, akik hétvégére hazamehettek, de nekem összesen egy vasárnapi ebédet sikerült kikönyörögni.
Vizit elvileg 3 van egy nap, de nem mindig kerül sor mindre. Nincs igazán fix időpontjuk, hanem az orvosok elfoglaltságától függ, így teljesen váratlanul csapnak le az emberre.
Sajnos a vizsgálatokat bent nem feltétlenül a választott orvos végzi, főleg, ha hivatalosan nem a terhesosztályon dolgozik. A protokoll szerint történik a vizsgálódás - azaz az éppen ügyeletes orvos vzsgál. Hát, itt azért szükség van a szerencsére...
Sajnos ugyanez igaz arra, hogy milyen vizsgálatokat írnak elő, ill. az eredmények kiértékelésére is. Nekem úgy tűnt, onnantól kezdve hogy vki bekerült, a választott orvosának kevés ráhatása van az eseményekre. A szülést/műtétet viszont ő végezheti el.
A kórházi koszt változó, ízre nem vészes, amolyan menzás. A tápértéke viszont messze nem az, amit otthon megszokott az ember. Én a második éjszakán korgó gyomorral ébredtem, innentől a rokonoktól rendeltem a kiegészítést.
Kötelező ruházat valóban nincs, és villanyoltás sem, az utóbbinál inkább a szobatársakon múlik, mennyit tolerálnak. A folyosón viszont akár reggelig is lehet ücsörögni.
A nővérkék szerintem kedvesek voltak, igaz én is igyekeztem emberi hangon szólni hozzájuk - sajnos nem minden beteg tesz így...
A szörnyű az a CTG gépek levadászásával töltött idő volt. Az egész osztályra (kb 30-40 beteg, köztük jó pár ikres anyuka) összesen 3 gép volt, miközben délre eredményt kellett volna produkálni. A gépek megszerzése aki kapja marja elven működik, úgyhogy ENSZ béketárgyalói tapasztalattal rendelkezők ill. pankrátor hajlamúak előnyben.
A másik katasztrofális dolog a higiénia, ill. annak hiánya volt. Bár mint utóbb kiderült, a csecsemős osztályhoz képest a várandós részleg maga a Hilton, azért őszintén szólva ha egy étterem vagy szálloda ilyen állapotban van, azt a hatóságok bezáratják.
A csecsemős osztályról már sokan írtak előttem, így nem részletezem, de abban megerősítem az előttem szólókat, hogy továbbra is szörrrnyűűű!!!
kriszta1004
 
 


Sziasztok!

Én meg voltam elégedve a klinika ellátásával. Igaz, a csecsemő részlegen a higiénia hagy némi kivetnivalót maga után, de Én úgy voltam vele, hogy a kisbabámmal foglalkoztam, mintsem, hogy a klinika higiéniájára fordítottam időt. A CTG-vel kapcsolatban pedig annyit, hogy Nekem is a Koraterhes (PAV2) osztályon csinálták meg, Nekem sohasem kellett sorban állnom a CTG miatt. Nekem volt fogadott szülésznőm, aki mellesleg a Koraterhes osztályon a főnővér.


Amethiszt
amethiszt
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: