Új privát üzeneted érkezett!

szami,hogy derült ki a húgyúti fertőzés,mik voltak az első tünetek?Nyilván nem tudta mondani hogy csíp a pisi vagy valami.Most már rendben van Luca?

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Csajok, Nálatok kacagva nevetnek a gyerekek?! Én annyira várom ezt, de nem jön....... :roll:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


bibi15 írta:szami,hogy derült ki a húgyúti fertőzés,mik voltak az első tünetek?Nyilván nem tudta mondani hogy csíp a pisi vagy valami.Most már rendben van Luca?

Láz, mert a közérzete, étvágya jó volt. De volt egy másik kislány, akinél az anyukája azt mondta, hogy büdös volt a pisije.
Igen, bár még kap antibiotikumot két hétig. De úgy jöttünk el a kórházból, hogy jók a labor eredményei.

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 

 
 

nyuszika85 írta:Csajok, Nálatok kacagva nevetnek a gyerekek?! Én annyira várom ezt, de nem jön....... :roll:


Igen álmában, de most már a héten van úgy hogy rám is nevet de az nem kacagva magában a hangját probálgatja és ara is kacagot tegnap.
Megfogja már az ujjam, figyeli a tárgyakat amivel csörgök jobbra balra.

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Hát a kacagás még csak némán megy,rángatja a vállát és röhörészik nagyon,teli szájjal vigyorog,meg nyikog,és nagyon meglepődik ha sikerül hangot adnia nevetés közben.Amúgy egész nap gagyog magyaráz,tiszta apja be nem áll a szája.Türelem már nemsoká lesz az is,de még az is haladás ha nem ijednek meg a saját hangjuktól :D
szami jobbulást,szaglászni fogom a pelusát,ha egyszer is gyanús lesz

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Még annyi a hugyúti témához, hogy arra figyeljetek lányos anyukák, hogy ha kakil, akkor minél hamarabb cseréljetek pelust. Nálunk ott volt a gond, amikor álmában kakilt, és mivel hason alszik előre folyt. Egy ismerősünknek is volt ilyen, neki azt mondta a doki, hogy nagy melegben elég az is, ha pl kocsiban kakil és nem tudod rögtön tisztába tenni.
Kacagni még nem kacag Luca sem. Csak beszél :) ha rájön, akkor be nem áll a szája, olyan édes. :) Lassan majd kacag is :)

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


:)))
Szandi úgy nevetett a múltkor, hogy csuklani kezdett. De ez nálunk is csak egyszer volt, inkább csak nevetgél, és néha hangot hallat mellé, amin ő is nagyon meglepődik :)))

bee970311
Budapest
 
 


ma este megvolt az első igazi hanggal rötyögés.Nem kacagás,hanem hehehe-höhöhö és rázta a vállát is hozzá.Nagyon édi volt mint egy kárörvendő törpe,ahogy göcögött Emmára.Ja este 9 kor alvás helyett röhincsélt.Tegnap éjjel is valamire felébredt,és ha már ébren volt nevetgélt,sikoltozott egy órát utána visszakómált.Minek aludni, ha kacarászni is lehet. :D

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


valahogy így,nem is hiszem el hogy két ilyen nyugodt vigyori kölköt kifogtamKép

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


bibi15 írta:valahogy így,nem is hiszem el hogy két ilyen nyugodt vigyori kölköt kifogtamKép


Nagyon cuki:)

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Bibi, annyira édi :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

örömmel tudatom veletek,2011.09.14-én 4.20-kor megszületett Anikó!!!!!!!!3300 g és 55 cm. Tegnap jöttünk haza,ha picit erőre kapok,jön a beszámoló!

herkeildiko
Pécel
 
 


Na véééégre! Nem kapkodta el Ancsa,az biztos.Gratulálok Ildi !!!!!!!!hosszú karcsú baba,remélem minden rendben volt.sok boldogságot,és tejcsit kívánok :D

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Ildi, gyönyörűűűűséges!!!!! Gratulálunk és várunk vissza :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Gratulálok Ildi! :) Már nagyon várom a beszámolót. :wink:

Sok tejcsit és boldogságot!!!

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Hát Lányok, úgy látszik egyenlőre én maradtam utoljára, aki várja, hogy megszülessen a babája. :)
Kíváncsi vagyok, hogy mikor akar kibújni Marci baba, de eddig semmi jelét nem mutatja... Se fájás, se semmi... Tegnap is egész jól bírtam a sétálást az Andrássy-Bajcsy saroktól a Hősök teréig meg vissza. :)
Bár a dokinő szerda estéig nem elérhető, így annyira nem is sürgetem a szülést/születést. :) A legjobb a vasárnap lenne, de persze a férjem kérésére Forma 1 után. :D

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Ildiiii, gratula!!! Sok boldogságot, sok tejcsit, és izgatottan várjuk a beszámolót!

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok, jártam már nálatok pár kérdéssel....

Gratula a sok szép babához, mindenkinek sok boldogságot! :P

Tudna nekem valaki, valami jót írni Tóthné Mónikáról? Őt ajánlotta az orvosom.

A babáknak ugye nem kell ruhát bevinni, csak amiben hazamegyünk?

A friss emlékekről meséljetek nekem légyszi :lol: milyen a kaja, a csecsemősök, a hazaengedés, a látogatási idő, meg úgy nagyjából a napirend. Köszönöm előre is!

Kriszta

Dávid, Zézé, Csana, és Sára baba Anyája
futrinka33
 
 


bibi15 írta:valahogy így,nem is hiszem el hogy két ilyen nyugodt vigyori kölköt kifogtamKép


Édes Kistündér! :)))

bee970311
Budapest
 
 


herkeildiko írta:Sziasztok!

örömmel tudatom veletek,2011.09.14-én 4.20-kor megszületett Anikó!!!!!!!!3300 g és 55 cm. Tegnap jöttünk haza,ha picit erőre kapok,jön a beszámoló!


Gratulálok, nagyon jó egészséget, sok-sok tejcsit és boldogságot kívánok!!!

Bee

bee970311
Budapest
 
 


Sziasztok!

Hát íme Anikó!
Majd jön a beszámoló is.Csak meg akartam kérdezni tőletek,hogy nem tudjátok-e véletlenül,ha nem akarom kivárni a 2-3 hetet a tajkártyára,lehet kérni a tb-nél valami igazolás félét a tajszámról? MIntha valahol hallottam volna?! Kép

herkeildiko
Pécel
 
 


Szüléstörténetünk:

Kedden kellett volna reggel 8-ra felvételre jelentkeznem a kórházban,de előtte éjjel fájásokat éreztem több órán keresztül és habár bizonytalan voltam,hogy ez vajon már az-e,mégis bementünk hajnal 4 felé a kórházba,mint kiderült,ezek csak jóslók voltak,mert mire beértünk,ráraktak az nst-re,szinte megszűntek :oops: Kicsit ciki volt.Utána elég sokat várattak,majdnem dél volt mire szobát kaptam a nőgyógy részén.Gyorsan eltelt az a nap a kórházban,a dokim nem jött be,de telefonált,hogy tud róla,abbamaradt a "vajúdásom".
Este 8 felé megint kezdtem érezni a fájásokat,de akkor még 2 között igyekeztem aludni egy picit,mivel az előző éjjel is kimaradt.10-kor már szinte biztos voltam benne,hogy ez már nem jósló,mert folyamatosan erősödtek és hosszabbodtak,sétálgattam közben a szobában és többször lezuhanyoztam,az sokat segített,végül 1 óra körül átmentem a szülőszobába,megint nst,akkor már erősebb,de főleg rendszeres 4 percesek voltak a fájások,megvizsgált az ügyeletes doki,mellesleg a Varga H. dokinő volt,és nagyon szimpinek tűnt nekem!Mondta,hívhatják a dokimat,mert 2 ujjnyira kitágultam,mire engem a szülésznő előkészített a dokim már ott volt,de persze előtte hívtam a férjemet is jöhet,mert most már tuti szülünk.
A doki ahogy megérkezett már 3 ujjnyi voltam,burkot repesztett egyből,ami után hosszabb és erősebb fájdalmaim kezdtek lenni,de akkor már erre nem figyeltem úgy oda,mert feltűnt,hogy minden fájásnál nagyon leesik a baba szívhangja,és láttam a dokin is,hogy nem mozdul az nst mellől.Ekkor persze már ott volt apa is mellettem,aki egy hősként viselte végig a kórházat!
Mivel nem volt olyan fájásom az elkövetkező 1 órában,amikor nem esett volna le a szívhang,indokolttá vált a császármetszés.Így született meg a mi kis angyalkánk hajnal 4.20-kor.A nyakán,vállán,karján volt a köldökzsinór tekeredve.Mondta a dokim,nem tudtam volna megszülni természetes úton.
Szombaton jöhettünk haza.Igaz Ancsa kicsit sárga,ezért elég aluszékony,ébresztgetnem kell kajcsizni,de amikor már ébren van,akkor nagyon falánk kislány.Pénteken meg is indult a tejcim,most már annyi van,hogy nem győzöm fejni,és nagyon figyelnem kell,mert van,hogy 20 perc alatt beszippant 80-at i :D
Lassan én is kezdek megerősödni,de azért még eléggé gyenge vagyok.Tényleg nektek volt hőemelkedésetek?Nekem ma eddig 37,de figyelmeztettek,38-ig normális és várható is.
Szívem szerint annyit,de annyit mesélnék még nektek a babókámról,de már így is jó hosszúra sikeredett...És most már tudom és értem,miért olyan elfogult mindenki a saját gyerekével! :lol:
Jó babaázást nektek is!
Katka,ne izgulj,kitartás! Hidd el megéri!És ha már a karodban tartod,semmisnek fog tűnni ez a kis várakozás :wink:

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildi, nagyon szép a kislányotok, gratulálok hozzá :) És szuper, hogy elindult a tejed, örülj neki és tartalékolj!!!! :)

Nekem nem volt hőemelkedésem..... Így ebben nem tudok segíteni.

És milyen jó a mai tudomány, a sok vizsgálat?! Ez durva, hogy így rá volt tekredve a köldökzsinór. Legalább nem szenvedtetek tovább, hanem biztos úton jött világra :)

Sok örömet és nyugalmat Mindhármatoknak :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Ildi, olyan jó olvasni a szülés/születés történetet! Még egyszer tiszta szívből gratulálok!!! Anikó gyönyörű kislány! :)
És köszönöm a biztatást. :wink:

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Ildi szép baba Anikó! Én császáros voltam, de nekem sem volt hőemelkedésem. Az meg természetes, hogy órákig tudnál a kislányodról mesélni. :) Bármelyikünk így tudna tenni a sajátjáról.
A tajszámról adnak igazolás, ha bemész az oep ügyfélszolgálatra és kész. Mi úgy csináltuk, hogy apa kezébe kapta a pakkot, és kikérte a tajszámot, majd adta is be rögtön az igényléseket. Kb. 1 óra alatt végzett.

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


futrinka33 írta:Sziasztok, jártam már nálatok pár kérdéssel....

Gratula a sok szép babához, mindenkinek sok boldogságot! :P

Tudna nekem valaki, valami jót írni Tóthné Mónikáról? Őt ajánlotta az orvosom.

A babáknak ugye nem kell ruhát bevinni, csak amiben hazamegyünk?

A friss emlékekről meséljetek nekem légyszi :lol: milyen a kaja, a csecsemősök, a hazaengedés, a látogatási idő, meg úgy nagyjából a napirend. Köszönöm előre is!

A babának nem kell ruha. Lehet vinni, de nem szeretik, mert arra külön figyelni kell. Mi tök jó rucikat kaptunk, meg is lepődtem :)
A kaja szerintem szörnyű, pedig én nem vagyok válogatós. Azt mondta egy nővérke, hogy kedd-csütörtök ehető az ebéd, a többi napon nem. Szakácsfüggő...
fél 9-9 körül van vizit, külön nőgyógyászati és külön gyerekorvosi. A csecsemősök változók, hol jobb, hol rosszabb az összetétel. Ha kérdezel segítenek...Látogatási idő nincs, mindenki jön megy. Azt hiszem talán este 9-ig szabad a vásár. Hazaengedés 72 óra után, ha 6 után szülsz, akkor másnap reggel. Császárra ugyanez vonatkozik.
Hirtelen ennyi jutott eszembe...

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is a Bajcsyban fogok szülni, a céldátum október közepe, de iszonyat meglepi lenne addig húzni. Bokor doktor úr betege vagyok, szülésznőt nem választottam.

Kaja keddtől csütörtökig vagy csak kedden és csütörtökön ehető? :lol: :lol: Hátha tudok időzíteni.

Cumisüveget kell bevinni?
maszatmanó76
 
 


keddtől csütörtökig :)
Cumisüveget adnak, ha kell, de lehet vinni is. Mi kaptunk annak idején, mert én terhes diabéteszes voltam, és Lucának leesett szülés után a cukra, így kapott cukros vizet. Mivel én akkor "éledeztem" nem kérdezték, hogy van-e. Ha választhattam volna a sajátot adom oda :)

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Köszi az infót! Akkor viszek cumisüveget is- volt valami kiírás amikor benn jártam "ismerkedni" a kórházzal, de csak a kiskanál és a pohár rémlett.

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Sziasztok,
Elég rég jártam már itt, de örömmel látom, hogy igen aktívan folynak a beszélgetések:) Lenne pár kérdésem, remélem tudtok segíteni. A kiírt időpontunk október 4. Hihetetlen, hogy elrepült ez a közel 9 hónap:) A kérdésem az lenne, hogy mikor szokás a szülésért az előre megállapodott összeget odaadni az orvosnak? És mi szülésznőt is választottunk, neki mennyit szokás adni? Vagy konkrétan kérdezzünk rá tőle?
Valamint az orvosunk 09/30-10/02-ig szabin lesz, és ha éppen akkor érkezik kicsi lányunk, akkor ő Bokor dr úrral beszélte meg a "helyettesítését". Őt sajnos nem ismerjük, tudna valaki infót adni róla, hogy ő milyen?
Köszönöm előre is és mindenkinek nagyon szép estét kívánok!
tundi81
Hort
 
 


Szia Tündi!

Bokor doki: nekem ő az orvosom. Szakmai tapasztalatom vele kapcsolatban- vizsgálatokon korrekt, alapos. Sajnos nekem egyszer volt egy vetélésem, és akkor ő kapart, akkor találkoztam vele először, még Kistarcsán- minden rendben volt. Nagyon kedves volt, próbált segíteni, ahol lehet, vigasztalt. Alapvetően vidám fickónak tűnik, fiatal doki, nagyon igyekszik. Most nála fogok szülni, bízom a múltbéli tapasztalatban és abban, hogy a korábbi kezelőorvoson Dr. Fábián István főorvos is őt ajánlotta. Lelkiismeretes, hívott, hogy nézzem meg előre a kórházat, komplett túrát tartott nekem, hogy tudjam mi hol van, merre stb. Bizakodó vagyok :D Neten is rá tudsz keresni, van fóruma, ahol tanácsot ad, ott van fénykép is meg elérhetőségi adatok.

A tarifák engem is érdekelnének- fogadott szülésznőm nincs, de kíváncsi vagyok.
maszatmanó76
 
 


Pénzadás időpontja: mi a múltkor még hazaengedés előtt megoldottuk, megkérdeztem az akkori orvosom, hogy mikor lesz benn, és a férjem hozta be a borítékot. Most is ilyesmit tervezek.

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Sziasztok!
Én megkérdeztem az orvosomat, hogy mikor adjam majd oda a pénzt, és ő azt mondta, hogy abban a 3 napban, amíg bent leszek a kórházban összefutunk még, és akkor.
A szülésznővel kapcsolatban én úgy hallottam, hogy az orvos tarifájának a felét illik adni, ha fogadott a szülésznőd. Ha nem fogadott, akkor pedig rajtatok áll, hogy mennyit gondoltok.
Boldog babavárást! :)

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Köszönöm mindenkinek:) És boldog babavárást! Mi már nagyon izgulunk, így a 38. héten, hogy mikor érkezik majd kis Picurunk:) Van valaki, aki szintén október 4. körül várja?
tundi81
Hort
 
 


Köszönöm a gyors választ :P
a kaja általában mindenhol szar, én már háromszor szültem a mávban, oda sem a kaja miatt jártam :) bár, tavaly már elég jó volt, csak vajmi kevés :lol:

ez a látogatási rend, ami egy kicsit zavar, vagyis majd fog, de túléljük:lol:

tundi, lehet, hogy mi akörül szülünk :P

katka, Neked szép szülést, szerintem pár óra, és a karodban lesz a babád!

Kriszta

Dávid, Zézé, Csana, és Sára baba Anyája
futrinka33
 
 


Futrinka, köszi szépen. :) Már mi is tűkön ülünk, hogy vajon mikor lesz a nagy nap. Jó lenne, ha a hétvégén megtörténne a csoda. :)

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Szerintem én legkésőbb a legközelebbi frontnál szülök... folyamatos jóslók, jól össze-vissza, hasam feszül, olyan, mint egy kődarab, Vilmos alig várja, hogy kirúgja a ház oldalát... én spec iszonyat meglepett lennék, ha októberig húznám... :twisted:

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Akkor kitartást mindenkinek:) És lehet, hogy találkozunk a kórházban majd. Az orvosom azt mondta szombaton nekünk is, hogy szerinte szeptemberben meglesz. Már behelyezkedett kis Picurunk a születéshez:)
Hű, Katka, nektek már tényleg nagyon közeledik a nagy nap:)
tundi81
Hort
 
 


A látogatási rendről lemaradtam, meg tudnátok nekem is adni?
Előre is köszi!

tundi81
Hort
 
 


Tündi
Látogatási rend nincs,mindenki jön megy ahogy tetszik.A párom éjjel 11 után hozta be amire szükségem volt,senki nem szólt neki.Persze ha többen vagytok ,akkor a jó ízlésre van bízva.A szülésznőt ha fogadod,a dokiénak a fele tényleg.Ha csak beesel hozzá nem tudom,akkor nyilván kevesebb,hiszen nem kíséri a várandósságodat,nst vérvétel stb.
katka kitartás úúúúúgy irigyellek,ma is láttam 2-3 kismamát,emlékeztem arra a boldog és büszke érzésre,hogy életet adhatok.Sajnos már most tudom,hogy ha Hanga 1 éves kezd lenni,ismét megindul a vezérhangya.Pedig sajna gázos lenne egy harmadik,főleg anyagilag.Remélem kibírom hogy megálljunk kettőnél,különben sok könnyes éjszaka vár. :cry: Ez tuti kapuzárási pánik,illetve ezzel magyarázom,hogy amíg a testem képes rá muszáj pocakolnom,és szülnöm.Meg elég vén is leszek már,bár a dokinő szerint nem lenne semmi gond,ez vigasztal.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


ja és nem tudom normális e,de Hanga 7040 gr,eszetlenül szopizik hízik,és nyúlik.Annyira hogy nekem is feltűnik pedig én folyton vele vagyok.most fogunk pelust váltani,a 4-es liberó szétvágja a combikáját,és a 6-9-es tescos cuccok is visszamennek a dobozba.8 cm-t nőtt,és 2,5 kg-t hízott mióta hazajöttünk.A párom szerint tuti valami fejlődési rendellenesség,hogy ilyen nagymértékben gyarapszik,hisz csak 3 hónapos.Rendszeresen túlszívja magát,utána elájul,és vigyorogva ébred.Mostanában éjjel is 2-3 óránként szopizik,de rendes nappali mennyiséget,hulla vagyok,egy fáradt tejes tömlő,két fél téglával a cicim helyén.Ezzel a módszerrel rengeteg tejcsit gyárt magának,és Emmának is jut bőven,meg a fagyasztóba is.Vicces milka reklám lehetnék. :D

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
bibi15
 
 


Sziasztok,

Köszönöm a kedves és gyors válaszokat:)
Bibi, bár semmi tapasztalatom etéren, de biztos nincs semmi baj, csakhát nem egyformák ezek a gyerkőcök. Hangának kicsit jobb az étvágya, biztos csak erről lehet szó:)
Puszi mindenkinek!

tundi81
Hort
 
 


Bibi, nem semmi Hanga. Emlékszem újszülöttnek is hatalmas volt :) Egyébként ne keseredj el, Luca is túl van a 6 kilón (3300-zal született), és több, mint tíz centit nőtt. Pontos értékek ma délután, mert megyünk oltásra. Mi a 62-es ruhákkal jártunk úgy, hogy van olyan, amit nem tudtam ráadni. Már ekkora korban sem lehet bízni a méretezésbe :( Ja, és még mindig csak anyatej van. :) Bár szerencsére mi nem eszünk éjjel, csak egyszer 3 körül, de van olyan is, amikor átalussza az éjszakát. Viszont mióta a kórházban voltunk este csak cicin hajlandó elaludni...nem tudom, hogy hogy szoktassam le róla. Vagy hagyjam, hogy elhagyja magától?

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Aranyosak vagytok. :) Bevallom, én már egyre jobban várom, hogy megszülessen a kisfiúnk, mert az éjszakáim egyre rosszabbak, már sehogy sem jó. Érdekes, de jósló fájásaim nem nagyon vannak. Remélem ez nem annak a jele, hogy túl fogom hordani Marci babát. Már 3 hete azt mondták, hogy több, mint 3 kg, akkor most vajon mennyi lehet...?
Bár Bibi, te is milyen ügyesen megszülted Hangát!
Pénteken megyek a dokihoz vizsgálatra, lehet, hogy az majd rásegít a dolgokra. :wink:

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok,
látom, mindenki szépen gyarapszik.
Szandit hétfőn mérték, 63 cm, 5300 g. Nem mondanám soványnak, szép hosszú baba, de azért vannak hurkácskák itt-ott.
Nem tudom, írtam-e korábban, elkezdtünk egy Dévényes gyógytornászhoz járni, mert ún. ferde nyakat állapítottak meg. Ez amolyan tartáshiba, de gyógytornával nyomtalanul eltüntethető.

A kórházi csomagba én mindenképpen ajánlanám a saját cumisüveget, bizti, ami bizti (a másik kettőmnél nem vittem, és masszív kis szájpenészük lett, ami "öröm" volt a kisebesedett mellbimbó mellett... :( )

Mi a hathetes kontrollra vittük a dokimnak a pénzt, a szülésznő a szülés után, asszem még aznap kapta meg (az említett mértékűt).

Kaját bent nem ettem, mert az össz. három nap alatt volt annyi saját, hogy inkább nem kértem ki, a reggeli zsömlét és kávénak csúfolt lötyit viszont elkértem.
Javaslom mindenkinek a glicerin kúpot (én egy másik lánytól kaptam), így utolsó reggel sikerült, aminek sikerülnie kellett, paráztam, hogy esetleg emiatt nem engednek haza, vagy hogy füllenteni kell, de így nem volt rá szükség.
A szobákról pedig: aki teheti, egy vagy kétágyasba menjen (van nem fizetős is, kérdés, sikerül-e épp bekerülni).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bee970311 2011.10.04 15:47-kor.

bee970311
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratulálok a gyönyörű babákhoz! Élmény volt kicsit belelapozni a topikba!

Azért lapozgattam és olvasgattam,mert szerettem volna egy-két hasznosat kimazsolázni.
29 hetes vagyok és a Bajcsyba fogok szülni. Valamikor december elején.
Ez a harmadik baba,de az első kettő az akkor még létező Söfiben született,így teljesen járatlannak érzem magamat.
Szeretnék feltenni nektek pár kérdést:
- szokás szülésznőt választani? Ha van miben segít? HA nincs hogyan állnak az emberhez a szülésznők?
- kell vinni a szüléhez hálóinget,vagy adnak
- kell vinni a babáknak ruhát? Pelenkát, fürdetőt, krémet stb?
- szülésfelkészítő a honlapon csak aug 1-ig van,esetleg tud róla valaki,hogy mostanában mikor van.
- volt valaki ilyen szülésfelkészítőn? Érdemes elmenni?
- hogyan lehet bekerülni két ágyas szobába? HA van szülésznő akkor sikerül? VAgy nem tud ebben segíteni?

hú,most hirtelen ennyi jutott szembe.
Köszi szépen előre is!

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Bee, Szandi szép nagy baba :) És tünemény :)

Dodó is 62-63 cm, 6110 g volt tegnap :) Jó fogdosni, de egészségesen hurkás csak :)

imolyozs,
- hálóing szüléshez nem kell, kapsz. Az utána lévő napokra viszont kell saját
- szülésznőt nem muszáj fogadni, szerintem enélkül is el van az ember, de speciel én örültem, hogy volt saját, mert végig velünk volt és csak velünk foglalkozott. Én nem bántam meg.
- babának ruha nem kell, de pelus, textilpelus, kenőcsök igen
- szülésfelkészítőn nem voltam, de a lányok dícsérték
- fizetős szobát előre nem lehet foglalni, ez akkor derül ki, amikor szülni mész, ha van, válogathatsz, de ha foglalt, akkor vagy vársz, míg a 3 nap alatt szabadul, vagy nem jutsz privi szobához. Nekem mázlim volt, pünkösdkor született Dodó, senki nem volt, így válogathattam. Végül két ágyasba mentem, de végig egyedül voltam :)

Remélem segíthettem

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Bibi,nagyon aranyos kis manó baba Hanga,vagyis nem is olyan kicsi :wink: .Emlékszel még,mennyiket szopizott az első hetekben? Mert Anikó ha nem kapja meg a 100-120 grammot,megy a hiszti,még vissza nem rakom cicire.A védőnő szerint ne aggódjak ezen,mert úgysem tudok ellene tenni.Igaz,éjjel óta már teljesen egyedül ébred,olyan 3,5-4 óránként eszünk.
Én a dokinak a pénzt tegnap varratszedéskor adtam oda,mert előtte valahogy nem volt rá alkalom.
Nekem Zsófi(a vezetéknevét nem tudom)volt a szülésznőm,nem fogadott,és képzeljétek,amikor a párom adni akart neki pénzt,nem fogadta el,mondta,költsük csak a babára.Pedig azért is adtunk volna neki,mert igaz,nem normál szülés lett végül,de előtte és utána is nagyon aranyos volt velem.
Én 3 ágyasban voltam,hát azt kell mondjam,a látogatást szabályozhatnák,mert volt olyan,hogy vagy 10-en voltak a szobában úgy szoptattam,megjegyzem nekem már a saját látogatóim is terhesek voltak...

herkeildiko
Pécel
 
 


Hú, sok hasznos infó és cuki babó!!! :D

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


NYuszika! Köszi! :D

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: