[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
SOTE I.KLINIKA - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Majd jövök késöbb,mesélek a terh.-ről,csak most naggyon elfoglalt vagyok!

Dóri
angelheart
 
 


LÁnyok!
Tudtok valami olyasmiről, hogy többször is csinálnak terheléses vércukrot? Már nem emlékszem Adéllal hogyan volt.
Szerintetek MagneB6-ból mennyit szabad szedni a terhesség utolsó szakaszában, mert tegnep egy kicsit szurkált a pocakom alul, és úgy érzem az segített, de túlzásba sem szeretném vinni.

Detti
nyfdetti
 
 


Na,sziasztok,ideértem.

Szia Zsani!

Még egy kismami!
Terheléses v.c. vizsg.-ot a klinikán "löttyös"formában végzik.Nem túl kellemes,de ez a módszer a legmegbízhatóbb!Lehet vinni citromot,és azzal ízesíteni a cukros vízet,de nekem speciel nem sokat használt,így is majdnem elhánytam magam.

Detti,

szerintem csak akkor csinálják meg többször,ha eleve diabéteszes a kismama.Úgy tudom,hogy ilyenkor nem csak a kötelező időben,henem hamarabb is megterhelik.
Nyugodtan szedheted a Mg-ot,terhességben megnő a szervezet igénye rá.De azért szerintem beszéld meg a dokiddal,hogy mennyit!
(A Mg-ot túl lehet adagolni...)

Dóri
angelheart
 
 

 
 

sziasztok

köszönöm a hozzászólásokat fütyi témában sokat segitettetek!

a magneb6ot én ugy tudom végig lehet szedni, én Is sZedtem.
csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


<!--attachment: 6-328034.unk*attachment_icon.gif*application/octet-stream*141.8**6%2edoc --><center><pre>
Kép
6.doc (141.8 k)</pre></center><!--/attachment-->

Boldog Új Esztendőt Kívánok mindenkinek!

Üdv. Zsuzsa
kormosmzs
 
 


Detti,
MagneB6-ot a 36. hétig lehet szedni, akár 3x2 is, ha sokat keményedik, nekem ennyit kellett!
Itt Egerben 2x van terheléses cukor, ez az új rend, a védőnők ostoroznak érte, de én a nemtörődöm kismama megtagadtam a másodikat, mivel tökéletes volt az első.

Katus
Vendég
 


Sajnos valamilyen okból csak így sikerül feltennem képeket!

Bocsi, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem. Most viszont újból itt vagyok! Még nem olvasgattam vissza, mert rengeteget kellene olvasnom, ezért kérdezek:
- mindenki jól van?
- lettek-e új babák?
- kinek hogy teltek az ünnepek?

Üdv

Zsuzsa<!--attachment: 7-328040.unk*attachment_icon.gif*application/octet-stream*206.3**7%2edoc --><center><pre>
Kép
7.doc (206.3 k)</pre></center><!--/attachment-->
kormosmzs
 
 


detti, 3*2 magneB6 szerintem is, bár nekem nem segít...
6 hete görcsölök, szinte folyamatosan, pedig majdnem egész nap fekszem.
ennek ellenére a méhszájam teljesen zárt, ma nézték.

29+2 vagyunk ma, a baba másfél kilós, a fejkörfogata 28cm! Így tuti nagyobb lesz 3 kilónál, aminek nem nagyon örülök, mert én elég picike vagyok. Meg a feje is nagy lesz. Melózhatok a kitolással...

Látom fütyitémában sok a kérdés, én 2 hónapos kortól olvastam, de orvosi utasításra.
Ha nem lehet könnyen felhúzni akkor meg doki.

Lehet, hogy hülyeség, de én sohasem értettem, hogy a körülmetélt pasik pl. hogy maszturbálnak?
Mert (az értelmezőszótár szerint) ez a fityma húzogatása a makkon. Meg mondjuk a párjuk hogy csinálja nekik, meg ilyesmi...
Van vkinek tapasztalata körülmetélt pasival, amit megosztana velem? Tényleg érdekelne...Persze nem tervezem megcsalni a férjem , szóval értitek....
katicuska
 
 


Katicuska

Az hogy kicsi a termeted, még nem biztos, hogy nehezen fogsz szülni. Én is csak 152 cm vagyok, mégis simán kicsúszott a lányom annak idején. Ha jött volna a következő ott a szülőágyon vállalkoztam volna rá. Bár a szülésznő sógornőm nekem is azt mondta szülés előtt, hogy 3,5 kg-nál nagyobb gyerekkel igencsak megszenvednék, de mivel Adél 3,25 lett, így ezt nem tudtuk meg.
Mindig attól függ, hogy mennyire tágulsz, az pedig nem termet függő, hanem genetika.

Mit jelent, hogy görcsölsz? Mert az valamilyen módon az természetes, ha feszülnek a szalagok és az fájdalmas. Nekem az a baj, hogy az epeműtétem óta néha nem tudom, hogy mi is fáj.

Körülmetélt pasival nem volt tapasztalatom, de azt írják a szakemberek ők jobban, tovább bírják. Egyébként szerintem ahhoz nem feltétlenül kell húzogatni a fitymát, hogy jó legyen a pasinak.

Köszi a tanácsokat a Mg-al kapcsolatban.

Detti
nyfdetti
 
 


Katicuska

Kép, de -sajna- nincs tapasztalatom a témában. De szerintem megoldják! Kép

A görcsölésre talán jobb a Magnerot, én végig azt szedtem.

KormosZsuzsa,

Jó, hogy újra itt vagy, aranyosak a gyerkőcök!

Kópé
Vendég
 


Hát igen, biztos megoldják....

A görcsök hasonlóak a menstruációs fájdalmakhoz, olyankor nem bírok kiegyenesedni. Van, hogy 1-1 fájdalmasabb hasfeszülés eltart másfél órát is.
mostanában a méhszájam is nyilall, biztos nyomja a babó feje. Szedek Magne B6ot meg Elevitet, és igyekszem sokat feküdni. A méhszájam zárt és ez a lényeg....
katicuska
 
 


Katica,

az UH csak BECSÜLI a baba súlyát,de mondja meg 100%-ra,hogy mekkora.A mért adatokból számolja ki a gép a súlyt.Úgyhogy erre annyira ne adjál.
Én a helyedben már abbahagynám az Elvitet,és mindenféle gyümölcsöt,meg zöldségetnyomnék magamba helyette...

Dóri
angelheart
 
 


Dóri,
azért szedem, mert minden télen beteg vagyok, ha nem szedek pl. béres cseppet, hiába eszek sok gyümit.
Ilyen béna az immunrendszerem.

A súlyt egyébként úgy írták az UH papírra, hogy a megadott hibaszázalék alapján kiszámoltam mennyi a legkisebb súly és még lefele is kerekítettem.
Így jött ki lehető legkevesebbnek a másfél kiló...
katicuska
 
 


Katica,

akor sem kell izgulni.
Botim alszik,Marcit átvitték Anyukámék,most gyorsan előkotortam a lelteimet,csak Neked!Kép
Na,figyi:
Botond pont a 31. héten:1990gr,BPD:83mm
Marci 28 hét+3 nap:1500gr,BPD:76mm
31 hét+2 nap:2250gr,BPD:84mm
Születési súlyok:Boti 3100gr,Marci 3300gr.
Szóval megnyugtattalak?Ja,én is csak 163 cm vagyok...

Szilveszterkor így piált anya és fia:
Kép
angelheart
 
 


Zsuzsa,mi van Veled,olyan nagyon hallgatsz...
angelheart
 
 


Sziasztok!

Dóri: Most én Zsuzsa vagy Kormosmzs? Kép
Nagyon tuti a szilveszteri sztárfotótok!!! Kép Kép Kép

Mi jól vagyunk, Eszterke dorbézol ezerrel, nagyon bejön a kitámasztok-befeszítek mutatvány neki, amit kitalált, azóta is azt gyakorolja.. Kép

Jövő héten csütörtök este 7re megyek UH-ra, akkor leszek éppen 32 hetes.
Most már kezdek izgulni kicsit, kezd tudatosulni bennem, hogy vészesen közeleg a szülés. Nem mintha félnék tőle, magától a szüléstől nem félek, de nagyon tartok a komplikációktól. Valamelyik nap mondjuk egy barátom megnyugtatott egy kicsit, ő boncmester, szóval elég jól ismeri az izmokat, szöveteket, stb. Szóval azt mondta, hogy 1,5 alatt nagyon jól regenerálódnak már az izmok, szóval nem tartja valószínűnek, hogy probléma lenne a sima szülésből..
Úgy legyen Kép

Puszi mindenkinek:
Zsuzsa (31+1)

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Na, kimaradt a lényeg.
szóval 1,5 alatt = 1,5 ÉV alatt

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok!
Január 3.án kérdeztem Tőletek ismeritek e Dr.Hidvegi Jánost ,de sajna ahogy látom ,senki nem jár hozzá és még hallomásból se hallottatok Róla.
Sebaj, nem is ezért írok, hanem azóta kiderült babát várok.most meg nem merek elmenni az első vizsgálatra ,mert nem tudom ,hogy zajlik egy ilyen vizsgálat.hallottam hüvelyi ultrahangról ami nem veszélyes, de hallottam a kitapintásos módszerről, ami vetéléshez is vezethet.első baba lenne nem szeretném ha történne valami rossz ,így is izgulok ,mert kedden bekerültem a sürgősségire mert szintiszta vért pisiltem ott adtak augmentin gyógyszert ami doki szerint nem veszélyes babára körzeti doki meg miután beszedtem 5 db tablettát mondta ne szedjem mert mégse jó.labor semmi gyulladást nem mutat ki helyre is jöttem de tegnap ota meg barnás tapadós váladék jön a hüvelyemből.bocsánat hogy ennyire nyíltan leírtam, de ahogy olvasom eléggé közvetlenek vagytok egymással és segítetek egymásnak.kérdésem ,volt valakinek terhessége legelején ilyen barna micsoda vagy összeszedtem egy fertőzést?azt se tudom hol tartok mert dec.4én volt meg utoljára ha jól számoltam most kb 19 napnál tartok Kép
menjek nyugodtan vizsgálatra vagy még várjak?
nem tudom mit csináljak egyik pillanatba mennék ,nehogy gáz legyen ebből a barnás micsodából de mellette félek a vizygálattól.
Köszönöm segítségeteket
zsuzsi

KépKép
suezika
 
 


Suezika:
SÛRGÕSEN nyomás dokihoz, ha barnázol!!!
Ilyenkor egy Utrogestan hüvely-bigyót szoktak felírni, elkerülendő a vetélést, ezt nagyon komolyan kell venni!!

Üdv:
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Suezika!
Nekem is volt az elején vérzés/véres pisi, egyből elmentem a kórházba, ahol az UH kimutatta, hogy nincs gond a babával, így megnyugodtam. (egyébként ha élő terhességet igazol az UH, akkor úgy tudom, hogy általában nem szokott jelentősége lenni a vérzésnek) Ezután nekem még pár hétig volt barnás folyásom (bár nem "tapadós", csak sima), de azzal már foglalkoztam. Azóta is hál istennek minden rendben van, most járom a 18. héten

De ha nyugatalan vagy, szerintem is azonnal menjél be a kórházba, ne halgass az itteni sztorikra (mert lehet, h nálam nem jelentett semmit, nálad meg igen - bár nagyon drukkolok nektek!)
bargul
 
 


Bocs, az előbb kimaradt a "nem" szó: de azzal már NEM foglalkoztam.

Kicsit gyorsan gépelek, így néha összekeverednek a betűk/szavak Kép
bargul
 
 


Suezika,

vedd komolyan,NE félj a vizsgálattól,és minÉl hamarabb menj el a dokidhoz!(Akit én csak látásból ismerek)
Van,akinél egy-két hónapig van ilyen barnás "izé",amikor pont menstruálnia kellene.De Nálad azért voltak más problémák:pisi,antibiotikum.
Szorítunk értetek!

Zsuzsa,

igen Rád gondoltam,Kormi most adott jelet magukról!

Dóri
angelheart
 
 


Ha görcsölni is kezdenél,és komolyabbá válik a folyás,irány a klinika.Ügyelet megvizsgál!
angelheart
 
 


Dóri
Ugye te a klinikán dolgoztál? Ha igen, kérdeznék valamit mailben. Nem gond?

Scullyx
31+4

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


Szeretném felhívni a figyelmét a Szülők Háza és a Nő Ezer Arca együttműködésében szervezett várandósok és kisgyermekes szülők számára tartott "Család születik" programra!

A programban lehetőség nyílik:
- egyéni, állapotfelmérésre, tanácsadásra
- egyéni és csoportos szülésfelkészítésre,
- terhes meditációra,
- anya-magzat kommunikáció építésére.

A program a szülésre való felkészítésen túlmutatóan, segítséget nyújt:
- a születendő újszülött körül felmerülő kérdések megválaszolásában
- az újszülött megértésében,
- az újszülöttel való kommunikációban
- életvezetési kérdésekben a szülés után
- kisgyermekes családok problémáiban
- társintézmények, szakellátások ajánlásában
- szülés körüli intéznivalókban, tudnivalókban (juttatások, anyakönyveztetés,)
- különböző szerepek egyeztetésében (anya, feleség, nő, dolgozónő stb.)
- kapcsolati háló változásaiban (szülőtárs, szűkebb, távolabbi család)


Amennyiben felkeltette érdeklődését a "család születik programunk", kérem hívja:

Dr. C. Molnár Emma, ügyvezető igazgatót, a Nő Ezer Arca vezetőjét:
telefon: 06202269191

további információ: www.anoezerarca.hu, www.szulokhaza.hu
julcus
 
 


Scullyx,

nem.Én egy másik klinikán dolgozom,itt csak szültem.Jöhet a mail,mint eü. dolgozó megpróbálok segíteni,ha tudok.

Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a tanácsokat
Bargul kicsit rámhoztad a frászt azzal, hogy lehet nem élő a terhességem eddig ez eszembe se jutott.neked is annyira fájt mint nekem?
kapartam a falat.és ahogy megittam liter vizet teljesen elmult igaz addig 5 percenként visitottam kb fél deciért.nem görcsölök semmi baj nincs hasam fájdolgál mint amikor megszeretne jönni de csak ritkán.megyek kedden mert csak akkor dolgozik a doki klinikán.
köszönöm a szurkolást Kép
zsuzsi

KépKép
suezika
 
 


Angel, köszönöm, hogy megnézted a leleteket.
Tényleg megnyugodtam!
Akkor ezek a méretek végülis normálisak.
A szilveszteri fotó nagyon aranyos!
És mi volt a cumisüvegben? Pezsgő? Mert a picur nagyon vidám! (Csak vicceltemKép
katicuska
 
 


Sziasztok!

Halgatásom oka tulajdonképpen az volt, hogy a két gyerek pont váltotta egymást alvásban,(mikor Martin aludt, akkor Albert fennt volt és fordítva), így egész napos tevékenységem legfőképpen a gyerekekre irányúlt. Párom immárom harmadik hónapja dolgozik (remélem véglegesíteni fogják), és minden az én nyakamba szakad. Nem egyszerű, de szeretem csinálni és jól megvagyunk! Bár a tegnapi nap kiborító volt, Martinkám teljesen kikelt magából, hisztirohamot kapott. Sajnos még nem igazán tudom miként kezeljem az ilyen helyzeteket, mert ő maga sem tudja ilyenkor, hogy mit is akar igazán. Most a húgomnak fogok segíteni munkát keresni és az én munkahelyem is felszámolás alatt áll. Röviden ennyi ami velünk történt.

Páromat január végén megműtik, mert az arcüregében cysta van, utána pedig engem fognak megműteni, mert daganat van az ujjamban. Sajnos ilyen nyamvadtak vagyunk. Remélem a gyerekek nem örökölték tőlünk mindezeket a nyavajákat.

Skála_kópé

Nagyon aranyosak a gyerkőcök és igazán szépek! Ahogy nézem, neked is egyik kicsi, másik pici. Te, hogy boldogúlsz velük? Hogy viseli a nagyobbik a picit? Könnyen tudsz velük közlekedni? Te mit csinálsz, ha a nagyobbik egy igazán velős hisztit előad neked?

Dóri

Nagyon édi a fiad, ahogy iszik a varázspohárból! Képzeld Martinnak vettünk gyerekpezsgőt és rögtön a fél üveggel meg is itta, persze a szénsavat azért megpróbáltam kirázni belőle.

Aki tud tegyen fel új képeket, hogy láthassam kinél mekkora a változás.

Dóri, te, hogy tudod lekicsinyíteni a képet, hogy fel tudd másolni ide?

Zsuzsa
kormosmzs
 
 


Kép Kismamaruha adás-vétele Kép
Kismamaruhákat bizományba átveszek belvárosi nőiruha üzletembe!
LÁTOMÁS, VII. Kerület., Dohány utca 20., az Astoriánál.
Nyitva: H-P 12-18, Sz: 11-16
Telefon : 266-5052, 06-70-246-6596
julieszontagh@freemail.hu
zsüli
 
 


Suezika!
Dr. Hidvégiröl csak annyit mondhatok, hpgy nagyon jó szakember. Régi bútordarab már a klinikán, az idősebb korosztályhoz tartozik. Jó pár szülés van a háta mögött és rengeteg műtét. Nagyon ügyes dokibá, és mégsem a legpopulárisabbak közé tartozik. Ezt csak azért mondom, mert könnyebb az elérhetősége.
Ami a másik dolgot illeti én bemennék az ügyeletere. Kötelességük ellátni és mégiscsak 1 szakember lát el.Ami az első vizsgálatot illeti kell hogy legyen ez is az is. Kb a 12. hétig hüvelyi UH-ot csinálnak utána normál hasit. Vetélés kozkázata=0. Rendes vizsgálatot pedig időnkét el KELL végezni, különben honnan tudná a doki, hogy pl. zárt-e a méhszáj!
Szóval fel a fejjel és minél előbb keress dokit, ne várd meg a keddet!
szigfrid
 
 


Sziasztok!
Itt vannak Gáborkáról a képek.
Kép
Kép

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!

Na ma voltunk a Fogarasi úti Tesco-ban babaholmit venni.
Nagy mázlink volt. Baromi olcsón lehet tiszta pamut, jó minőségű bébicuccokat venni.
Hosszú- és rövidujjú body-k 380-400 Ft-ért
Kis pamut pulcsik 299 Ft-ért. ugyanilyenből szett, tehát kis nacival együtt 500 Ft. Hálózsák 800 Ft-ért, ez is tiszta pamut..

Szóval akinek még hátravan a vásárlás, ajánlom melegen, irány a Tesco. Gondolom, nem csak a Fogarasi útiban van ilyen akció, hanem a többi Tesco-ban is..

Vettünk még újszülött méretű Pampers pelust, babahintőport, fürdetőt meg popsitörlő kendőt..

Tapasztalt anyukákat szeretném kérdezni, mi az, ami még feltétlen szükséges már a legelején megvenni, hogy legyen, mire megjön a baba?
(matrac, bútor, ágyneműn kívül, nyilván Kép )

Üdv:
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Dianab:
Jólfejlett kis csemete Gáborka, nagy gratula hozzá!! Kép Kép

Tesco: ja meg még rugit is vettünk, egy ujjatlant meg 1 hosszúujjút. Kép Ebből még kéne vagy 2-3 db, gondolom..

Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Zsuzsa,

Babahintőport, fürdetőt szerintem kár venni, egyrészt mert felírja a gyerekorvos, és a patikai a legjobb, abban nincs semmi illatanyag stb, másrészt, úgyis visz majd ilyesmit aki megy babalátogatóba. Kép
Bár most már mindegy, el fog fogyni!

Nekünk nem volt túl sok hosszú ujjas rugink, mert dög meleg van nálunk, szerintem a hosszú ujjas body és az ujjatlan rugi jó megoldás.

Ami kellhet még: téli kezeslábas, ill. zsák, sapka, pokrócok. Nekem bizony nagy segítségemre volt eleinte a mellszívó, és hát a cumi. De ugye erről már beszéltünk...Kép (egyébként is lesz az ajándékcsomagban!) Mi vettünk még kis ollót, körömvágáshoz (tompa végűt), dig. hőmérőt és még nyilván egy csomó felesleges dolgot.

Túl sok 56-os rucit nem érdemes venni, meg a legkisebb pelusból sem kell feltankolni, mert ezeket nagyon hamar kinövik.

Kópé
Vendég
 


Dianab,

Még egyszer gratula Gáborkához, de egyszer -ha lesz egy kis időd- bővebben is írhatnál róla, meg az élményeidről, tapasztalataidról! Kép

Kormos Zsuzsa,

Nálunk 2 év 3 hónap a korkülönbség. Bevallom, én rosszabbra számítottam, egész jól kijönnek egymással, és én sem őrülök bele, igaz nem sok időm jut egyébre, mit a folyamatos rendrakásra, mosásra, vasalásra, na meg, hogy néha (?) benézzek ide Kép Szerencsére Zsolti elég jó gyerek, az az igazi hiszti ritka nála. Lakáson kívül elég ritkán fordul elő, itthon meg igyekszem nem nagyon foglalkozni a hisztizéssel. Martin mennyi idős is?
Mi leginkább a környéken mozgunk, sétálunk. Nyáron, ősszel is legtöbbet az udvarunkon voltunk (társasház, van kis homokozó, hinta). Elég unalmas, de legalább nem idegeskedem. A vásárlásokat igyekszem egyedül megoldani, amíg valaki (nagyszülők, apa) vigyáz rájuk.

Ami nem megy: a főzés. Többiek, ti ezt hogy oldjátok meg? Most, hogy már Anikó sem csak fekszik egész nap, nincs 5 percem, hogy folyamatosan egy dologra tudjak koncentrálni. Ha nekiállok főzni, tutira odaég, szétfő stb. (Na meg egyébként is utálok főzni Kép)

Kópé
Vendég
 


Köszi Kópé, jegyzetelek szorgalmasan KépKép

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Zsuzsa!
Ami szerintem még fontos lehet : orrszívó(szerintem a sima kézi is megteszi),lekerekitett végű körömvágó olló,puha hajkefe,vízhőmérő.Én vettem 10db textilpelust,mert nagyon praktikus böfiztetésnél+a Leninek annak idején a feje alá is tettem a kiságyba,így amikor "bukott" még böfiztetés után ,nem kellett mosnom a lepedőjét ,elég volt kicserélni a textil pelenkát( nagyon jól fertőtleníthető,kifőzhető,vasalható )Én személy szerint nem vásároltam semmiféle "márkás"tisztálkodási cuccot a babának .Jobban bízok a gyógyszertári készítményekben,főként az első pár hétben-hónapban.Én úgy emlékszem annak idején a gyerekorvos fel is írta receptre.Úgy rémlik ,hogy már a kórházból recepttel jöttünk ki (de erre nem mernék megesküdni,elég régen volt)

Én már annyira izgatott vagyok így a célegyenesben.Nagyon kiváncsi vagyok ,hogy milyen lesz a pici Chiara.Annak idején a Lenit is lánynak vártam és órákig zokogtam amikor az UH-n közölték ,hogy fiú.Tudom hülyeség,mert annyira csodálatos kis krapek ,imádom.Viszont rövidesen valóra válik az álmom és kislányom fog születni...
Na jó elég a lelkizésből......

Diana ,
Gyönyörű hajas babád van!!!!Gratulálok!

Dóri!

Nagyon helyes ez az ivos kép,de én látom a manó szívesen cserélne üveget! :-)

Üdv mindenkinek!
H.Kata(35+6)"A mormota"
hoka
 
 


Most látom amíg írtam a Kópé megelőzött!
Viszont örömmel olvasom ,hogy Õ is a gyógyszertári cuccokat ajánlja.
hoka
 
 


Szigfrid!
Köszönöm Képamit Adjunktus Úrról mondtál.
Ma bentjártunk az ügyeleten egy fiatal doki megvizsgált nagyon finoman és óvatosan.annyit mondott, igy még nem tudja megmondani mi a helyzet csak felpuhult a portio.
de hogy mi az a portio Ti talán már jobban tudjátok. azt mondta kérjek ultrahang időpontot két hét mulva mert kmég olyan friss a terhesség még nem mutatná ki.tehát várok egy hetet és bejelentkezem a dokimnál.A barnás izé is átváltozott arany sárgává a doki azt mondta ez normális.ugyhogy most boldogan várom az uh-t.
zsuzsi

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok!
Van pici időm, megpróbálom leírni a szüléstörténetem. Picit most apja eteti pótlással..
Szóval:
December 12-re voltam kiírva, de babu nem akart kijönni, így 12-től naponta kellett ctg-re járnom. 13-án benntartottak biztonsági okokból, mert alacsony volt a baba ctg-je. Minden viziten elmondták a dokik, hogy én vagyok az, aki tök fölöslegesen van itt, minden rendben. A doki, aki beutalt, túlbuzgó volt állítólag...de így utólag ez lett a mázlim. Szóval benn parkoltam 13 óta, csináltam a ctg-t magamnak minden nap 2x, meg elküldtek ide-oda, de nem történt semmi. Dokim mondta, innen csak gyerekkel a karomon enged már ki, és ha nem indul meg a szülés, akkor 19-én elindítja, türelem, itt jó helyen vagyok. Hát...szörnyű volt, sok problémás kismama között, minden nap történt vkivel vmi rossz, szóval... nem volt felemelő...
Aztán 17-én reggel 3/4 6-kor jöttek a fájások!!! Dokim pont akkor volt ügyeletben, így megvizsgált, levitt a szülőszobára, ott is buzeráltak, meg beöntés, meg borotválás, zuhi, stb. Aztán ráraktak a ctg-re, és kaptam infúzióban cukros vizet. Szülésznőm Nedda volt. Helyes, kedves csaj.
A 2 méteres ctg-s zsinegen lógva járkáltam az ágy mellett föl alá, tologatva az infúziós állványt, mondván segítek a babának kijönni. A párom velem volt végig, és a kék szobát kaptuk meg. Szép nagyon az egész!
Mivel a dokim hazament pihenni, egyéb orvosok gondjaira bízott. Kb öten vizsgáltak meg + a szülésznő, és az 5 dokiból 1 volt rendes össz-vissz. A többi mogorva, utálatos. Pocsék érzés volt, már csak a tanuló csapatot hiányoltam, de azok szerencsére nem jöttek, gondolom mert szombat volt.
A lényeg, hogy nem tágultam semmit, a fájások meg hiába voltak erősek, ritkultak. És akkor 16:45 körül a babának megint leesett a ctg-je. Az összes doki megjelent az enyémen kívűl és elkezdtek a fejem fölött kiabálni, hogy meg kell csaszizni, mert a gyerek élete, stb. Akkor már 11 órája nyűglődtem, nem értettem mi van, csak jól megijedtem. Az egyik doki, valami főbigyó meg úgy beszélt velem, mint vmi degeneráltal, kiabált, stb, és mint kiderült a folyosón anyámmal is tök bunkón beszélt.
Akkor már mindegy volt, csak legyen meg a baba, és persze követeltem az orvosom. Mondták, már úton van, Õ fog műteni. Ez megnyugtatott.
A műtőben találkoztam vele. Aranyos volt, szépen elmondott mindent, azt mondta fájásgyengeségem van, és nem tágultam semmit, a baba ctg-je meg hirtelen esett le, így cselekedni kell. Ezt a babát nem tudom megszülni, ki kell venni.
A műtőben mindenki aranyos volt, poénkodtak, és próbáltak megnyugtatni. Esküszöm, ott volt a legjobb!
Megkaptam az érzéstelenítőt gerincbe végig és nem is éreztem semmit. Pik-pak kinn volt Gáborka. A férjem kikísérte a nővérkével és az Õ jelenlétében fürdették meg, kapta meg a karszalagot, stb, és Õ hozta vissza. Miközben stoppoltak, babázhattunk. Az az érzés leírhatatlan.
Műtőből intenzívre vittek, ez a rend, nem volt semmi bajom. Baba a csecsemősökhöz került.
az intenzíven a legkedvesebbek a nővérek! A terhesosztályon, ahol üdültem szörnyűek voltak!
Másnap dél körül lementem a gyermekágyas részre, megkaptam a babámat, megmutatták a helyem, és magamra hagytak. Egyik nővér se mondott semmit, csináljak a gyerekemmel amit akarok. Hát első gyerekes anyukaként ez elég gáz....lettek is belőle gondok, de ezt most nem részletezem.
A lényeg, hogy az 5. napon jöhettünk ki, és aznap volt a varratszedés, ami semmiség volt. Nagyon féltem, tök fölöslegesen.
Az orvosom egyszer se okozott nekem fájdalmat, beleértve a terhesgondozást is. Mindig meg tudott nyugtatni, és 100%-ig megbiztam benne. Jó fej, és csak ajánlani tudom mindenkinek!
Hát egyenlőre ennyit, kérdezzetek bátran, főleg leendő anyukáknak tudok teljesen friss tapasztalatokkal szolgálni.

Kép
dianab
 
 


Zsuzsa,

szerintem rugiból legyen minimum 6 db,és bodyból is legalább ennyi.Kocsikabát,kis sapka is kell.Ha nagyon híg a kaki,a legjobb pelusból is kifolyik,és lehet átöltöztetni a babust...
Kis zoknik!A mi körzetünkben minden orvos,és védőnő azon a véleményen van,hogy zokni az első 3 hónapban éjjel-nappal legyen a kis lábukon.Ha esetleg kánikula lenne,akkor is az első egy hónapban.
Fürdető,popsikenőcs,alkohol,spéci hintőpor a köldökápoláshoz...,ezeket a körzeti gyerekorvos fel fogja írni,és receptre naggyon olcsó!Van ahol már előre odaadják,van ahol,csak akkor,ha első látogatásra megy a dr.Szerintem beszéld meg a védőnővel,hogy inkább előre írja fel az orvos!Legyen otthon lázcsillapító kúp is.Törölközőnek használni legjobb szerintem a kifogót.Abból 2-3 db elég.Ez olyan anyagból van,mint a textil pelenka.
Ami még fontos,cumisüveg!Nem tudja az ember,hogy mikor kényszerül pótlásra.
Általában a legtöbb mellszívóhoz cumisüveg is van,érdemes ilyet venni.Én az Aventre esküszöm,de a Chicco is nagyon jó.
Hát ennyi hirtelen,majd még késöbb jövök.

Kópé,

ha legközelebb jövök,Neked számolok be a napi "kínlódásainkról"Kép

Dóri
angelheart
 
 


Zsuzsa,
nálunk a törlőkendőtől kipirosodott a popsi, így sima vizes vattával törlöm le, utána tetrapelussal felszárítom, popsikrém-doki néni írta fel,receptes-, és kész. Jó darabig még nem kell a törlőkendő, max a kezednek, ha nem a füriben cseréled a pelust.
A kórházban napi 5 pelust adtak, liberot, elég volt, pedig én is vittem be.
Most dm-est használunk, mert 5 csomival vettünk, és már kipróbáltam a pamperst, amiből kipisilt. Nálunk a libero vált be legjobban, így ha kifogyunk, azt fogunk venni mindenképpen. 3 hetes a baba és 4 csomi fogyott eddig+ a promociók, szóval úgy 120 db, és még csak 3,5 kg, így a pici méret fog még kelleni egy darabig. Talán azért nem érdemes bevásárolni, mert nem tudod előre, melyik fog beválni.
Viszont tetra pelusból van vagy 40 db-om, és az kell. Nálam állandó forgásban vannak, mindenhez használom őket.
Cumi: én baby novát vettem és tök jó. Egy teás van, az picike, a többi nagy, 3 db, de nem elég, csak nem tudok elmenni venni, a család meg....mindegy. Ha kell pótlás, úgy 6 db cumisüveget vegyél, annyi elég. Én a 3-mal csak kínlódom! Kevés.
Ha érdekel, mesélek a kórházról, így utólag azt tartom a legfontosabbnak, fel kell készülni testileg-lelkileg, és ez most tényleg komoly! Én idegroncsként jöttem ki, nem akartam szoptatni, és ez csak a jéghegy csúcsa, voltak egyéb gondok is. Hála az anyukámnak a szopi megoldódott és most azon igyekszem, hogy elég legyen a picinek csak az anyatej, kemény...., de nem adom fel.
Szóval kérdezz, ha kellek!

Kép
dianab
 
 


SziasztokKép

Alex jelentem meggyogyult,meg a heten nem vittem bolcsibe,mert jobb ha teljesen kipigheni magat,de a doki amr szerdan gyogyultnak mondtaKép
Na ezm eg is latszott rajta,egy kis mozgekony ordogocske volt itthon,fel napot en voltam vele felet meg Evi nenik,akinek szerencsere jo sok lelemenyessege+turelme vanKépKép

Hoka
Apa mindig ilyen keson jar haza?Bar neked ott lesz delutan Leni tarsasagnak+segitsegnekKép

Kormoszs,
Nagyon edesek a fiukes hasonlitanak mint ket kis gombaKépKép

Katicuska
Hat Alex nem teljesen csak reszlegesen van korulmetelve,tehat van mit rajta huzogatniKépEgyebkent nem van tapasztalatom mindket fajta pasibol,es hat zongorazni lehet a kulonbsegetKépKép

Dori
Jo a fototok,hiaba anyja fiaKépKépCsini voltalKép

Zsuzsa
Akkor megprobalod elobb a sima szulest??Remelem minden ugy lesz ahogy nektek joKép
Gratula a sok vasaralshoz,de azert jobb par jo minosegu bodyt is venni,mert TESCO-sok nem sok mosast birnak ki,elgalabbis szerintem.Nagyon jo a LEOpoldi es a Prince Oliver marka,es nem tul dragak,de tartjak a minoseguket.
Viszont jo ha tobb ruhad van az elejen is,mert sokt kell oltozteteni az elejen,pisi+bukas miatt.Legalabb 6-8 db mindenbol hogy ne kelljen surun mosnod es minidg legyen tiszta.A Libero a tuti pelus szerintem +DM Babylove,ezeknek gumis a drereka es semmi sem folyt ki nekunk sohaKép
Cumisuvegbol nekem az AVENT valt be,mellszivobol a MEDELA.

Suezika,
Udv itt:0Hat akkor latom kozben voltal dokinal es minden rendbenKép

Diana
Cuki Gaborka,szomoruan olvasom hogy voltak rossz tapasztalataid a sokikkal,mega bent lettelKép
Viszont hatalmas gratula hogy megy a szopi megis,ez nagy dolog,pl;ane annak akinek nem indult simanKép

Mennem kell mert vendegek jonnek,a tesomek ebedre Zalannal.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen mindenkinek a jótanácsokat! Kép
Látom a gyógyszertári kencék bejöttek mindenkinek, akkor lehet, hogy átváltunk erre, ezzel a körrel tartoztunk az ördögnek Kép

Pelust mi egy 44 db-ost vettünk kezdetnek, meglátjuk, hogy válik be, aztán legfennebb váltunk egyébre Kép

Ezek a Tesco-s cuccok amúgy elég jó minőségűnek tűnnek, nem az a gagyi vékony pamut, de hát majd meglátjuk.

Az tuti, hogy rugiból még venni kell párat, sajn rugi-ügyben teljesen kifosztották a Tesco-t, csak a body-kat hagyták meg.. Kép

Mellszívó valószínűleg Chicco lesz, van tudniillik 10.000 Ft értékű Chicco vásárlási utalványunk, amit még nászajándlékba kaptunk, valószínűleg abból megvesszük, kis ráfizetéssel.

Kataa:
Nem tudom, még a doki dönti el majd februárban, azt mondta.. Én szeretnék spontán szülni, csak aggódom nagyon, nehogy komplikációk legyenek a hegeim miatt (bár nem vágták át a méhfalat, csak a felületén mókoltak kívülről, ez sokat lendít a dolgon).

Üdv:
Zsuzsa (31+3)

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Szia Suezika,

Bocs, nem akartalak megijeszteni!!!! Tudom milyen érzés, mert én mindjárt a legrosszabbra gondoltam, mikor elkezdtem vérezni.
Nekem úgy volt, hogy görcsöltem kb. 1 órán keresztül úgy, hogy alig bírtam ülni (épp vendégségben voltunk, ahol még nem tudtak a babáról, így még jó pofát is kellett vágnom, mintha semmi nem lenne) és kb. 2 órával később jött a vérzés.

Szóval még mindig nagyon drukkolok, remélem minden rendben lesz kedden!!!
bargul
 
 


Na én is most olvastam tovább a hozzászólásokat! Örülök, hogy közben jártál dokinál és rendben vagytok!!!

Lányok, van valakinek Quinny Buzz babakocsija? Ha igen, mi a vélemény róla? Mi ezt néztük ki, és ugyan a barátnőmnek is ilyen van, de még csak pár hetes a babája, így még nem tud véleményt mondani. A másik, meg hogy azon vacilálok, hogy érdemes-e megvenni a mélykocsi részét is, vagy elég a Maxi-Cosi, amit rá lehet tenni a vázra? Mindenkitől azt hallom, hogy iszonyat hamar kinövik, és mivel nyári babát várunk (jún. eleje) a Maxi Cosi is megtenné. Bár tudom, hogy abban eleinte csak max. 2 órát lehetnek a babák, de gondolom eleinte egyébként sem mennék nagyon hosszabb időre. Meg az ehhez való Dreami mélykocsi amúgy elég kicsi a mélykocsik között is. Mit gondoltok? Nektek mennyi ideig volt jó a mélykocsi?
bargul
 
 


diana, gratulálok a szép nagy babához!
Jó lehet már ott tartani...
Remélem én nem fogom túlhordani, mert már most kezd elegem lenni....

A Fogarasi TESCOban szeritem több babakellék van mint a többiben. Voltunk bent péntek du., de olyan sokan voltak, hogy el is jöttünk.. Amúgy a Soroksáriba járunk és ott nincs ennyi minden.

Katica
29+6

Kérdések!!!!!
A klinikán automatikusan szűrnek szreptococcusra, vagy kérni kell?

milyen régi házassági anyakönyvi kivonatot fogadnak el? hivatalosan 300 naposat, de ez intézményenként változik....
katicuska
 
 


Katicuska:
Házassági anyakönyvi kivonat 300 napnál nem régebbi kell, mondták múltkor előadáson.

Streptococcust nem tudom, de engem is érdekelne!

Zs.-

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Streptoc. szűrés nem kötelező,és nem is csinálják automatice a klinikán,csak ha kéritek.
angelheart
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: