[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
SOTE I.KLINIKA - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Hoka,Zsuzsa
Nekem Adél ahogy hazamentünk a kórházból megkapta a cumit. Onnantól kezdve, ha hagytam mindig a szájában volt. Amíg el nem aludt. Akkor magától kiköpte. Egyáltalán nem befolyásolta a szopási kedvét. Cumi nélkül sem volt nagyobb. Két hónaposan akart rászokni az ujjára, de kicsit erőltettem a cumit, így azt megúsztuk. Fél éves korától már csak alváshoz kellett neki, 1,5 évesen pedig teljesen el tudtam venni tőle. Egyik napról a másikra nem kereste többet. Szerintem ez gyerek függő, de ha a szülő kicsit ráhatással van a cumiról akkor is könnyebb leszoktatni. Bár az oviban van arra is példa, hogy az egyik kisfiúnak még mindig ott van a szájában a cumi, de neki már attól is eldeformálódtak a fogai. De cumival ritkán látni már akár középsős gyereket is, az anyukám és az unokanővérem viszont még 16 évesen is szopták az ujjukat. Én ezért vagyok inkább cumi párti.

Detti 27+4
nyfdetti
 
 


Nyfdetti:
Hát nekem nagyon erős ellenérzéseim vannak a cumival kapcsolatban. Meglátok egy gyereket cumival a szájában, mindg az jut eszembe, hogy ez is olyan, mint amikor leültetik a TV elé a gyereket, hogy ne kelljen foglalkozni vele.. (félre ne értsd, nem rád mondom)
Adélnak mázlija volt, hogy nem lett cumizavaros, sajnos nem ez a jellemző..

Zsuzsa (28)

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Lányok,

hol tart most az előadássorozat? És mikor van pontosan?

KépKép
KépKép
scullyx
 
 

 
 

Scullyx:

Ezen a héten úgy tudom, nincs, jövő héten lesz megint. Még van 2 előadás és az utolsó egy filmvetítés ha jól emlékszem.. Most nem tudom, fejből, mik lesznek a témák, de délután otthonról be tudom írni, ha akarod.

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Boti nekem is cumizik.Marci öklendezett tőle.
Ha valahova el kellett mennem intézkedni,Anyukámra bíztam mindkettőt,és akkor üvegből ettek,ha nem sikerült hazaérnem a köv. szoptatásra.Nem rendszeresen!!!És nem lett Boti cumizavaros.
Amúgy szerintem is még mindig jobb a cumi,mint az ujjszopás!Én is 6 éves koromig szoptam az ujjamatKép

Dóri
angelheart
 
 


Én is cumi párti vagyok!

Amikor a Zsolti született, még nekem is voltak olyan ideáim, hogy majd mi megpróbáljuk cumi nélkül! 2 napig tartottam magam ehhez. Kép

Anikó is cumizik, és egyik sem lett cumizavaros. Zsolti másfél éves koráig szopott, addig csak előjött volna a cumizavar. Kép

Zsuzsa, ez nem foglalkozás kérdése: minden gyerek megtalálja azt ami számára az elalvást, megnyugvást segíti. Szerintem is jobb a cumi mint a hüvelykujja. Ezt ugyanis itthon lehet hagyni...

És bizony vannak gyerekek, akik elég sokat nyűgösek, bömbölnek, látszólag minden ok nélkül. (egyszerűen azért mert újszülöttek) Én a magam részéről még mindig kisebb rossznak tartom a cumizó babát, derűs anyával, mint azt aki már megőrül attól, hogy a gyereket nem lehet letenni egy pillanatra sem, csak ringatva lehet elaltatni stb. Egy másodiknál meg kivitelezhetetlen, ugyanis nem lehet egyszerre mindkettővel egyformán foglalkozni. Ja és még főzzünk saját biokaját, gyártsunk kreatív babajátékot stb. (ahogy szintén a Kismama típusú orgánumok sugallják) Persze biztosan vannak tökéletes anyák, de én sajnos nem vagyok az! Kép

(Tényleg miért van az, hogy amíg vártam a gyereket, addig lelkes olvasója voltam a lapnak, amióta megvan(nak) iszonyúan idegesaít a KismamaKép)

Kópé
Vendég
 


Még mindig ezen morfondírozok, és egyre inkább az a meggyőződésem, hogy ez a téma pont ugyanaz, mint a szoptatás kérdése a Kismama újságban: érezz lelkiismeret furdallást, ha cumit adsz a gyereknek! Nem vagy jó anya, ha nem a cicivel nyugtatod meg!

Én pl. még nem is láttam cumizavaros gyereket (és itt csak a játszócumira gondolok)! Olyat láttam, akinek nem kellett a cumi, olyat is, akit egy rongydarab szopogatása nyugtatott meg ( az mennyivel jobb), vagy az ujja.

Kópé
Vendég
 


Lányok,

szerintem is inkább cumi, mert minden babának kell komfortszopi, és az ne a mellem és ne az ujja legyen. Egyébként én is az ujjamat szoptam, lett is olyan fogsorom tőle, hogy a pókot kiharaptam a sarokból, évekig jártam fogszabályozásra. Liza sem lett cumizavaros, ő is már csak alváskor cumizik.
Zsuzsa,
én nem érzem magam szemét anyának, mert a gyerekemet a cumik közé vetettemKép És nagyon sok ismerősöm váltott álláspontot, amikor megszületett a baba. Hidd el, van az a decibel, amikor már nem ellenség a cumi...

Katus
Vendég
 


Sziasztok

Kcsilla
Na akkor azert ahogy latom neked sem sikerult a kizarolagos szopi 6 hoig, megsem vagy ettol depi es ez igy a joKép
Azert a csazar sem a vilag vege,plane annak akinek mas aleternativa nincs is,de attol meg akar gyereketKép
Ez is e gy fajta beparaztatas az anyanak hogy erzed magad rosszul ha csaszival szultel,miert is??Kép

Dori
Ahogy monod,ilyenkor egy ikres haz babagyar,csak esznek emg pelenkat termelnekKépMeddig maradnak nagymaminal,a tesomnak 8 hoig volt allando babysittere itthonrol,utana jott az hogy akarhogy is deegydul kell boldogulnia.Persze azota mar a kicsi is van es siman megy neki,csak bele kell ebbe is jonniKép

Hoka
Leninek jobb napokat fogszabalyzovalKépMEg scharosabb lesz vele KépNem semmi ez az ujjszopas.En is csak rosszakkat hallottam errol,lattam is hogy barinom kisfia 4 evesen milyen ujjal rendelkezik es a fogaval meg kesobb kezdenek majd valamitKép
JO pihit neked otthonra,most pihenj jo elore isKépKép

Detti
Neked is jo utolso munkanapokatKép

Zsuzsa
Szules elott en is tartottam a cumizavartol es nem id vettunk neki.Aztan par het elteltevel amikor mar ugy sirt hogy eleg volt beadtuk a szajaba es elaludtKép Ez ment 8 hos koraig ,csak alvashoz adtuk neki oda aztan mivel 8 hosan kikopte en meg nem adtam neki visszaKépUgyhogy cumit azota is elfeledtukKépTudom konnyen beszelek mert magatol hagyta el,de pl O a cumival meg nyugodtan szopizott ,es uvegbol is evett.Ugyhogy a cumizavar nem osszekeverno azzal hogy valaki meg az oviban is cumizik.Ami szerintem sem tul esztetikus es egy bizonyos kor utana igenis legyen mas ami megnyugtatja a gyereket mint a cumija. Nekem ugye nem volt cumi de ha sirt inkabb idot szantam ra mint bedugtam a szajaba a cumit.

Kope
Teljesen igazad lelkiismeret furdalas okozo meg a Mikor szobatiszta a gyerek?Mikor kezd beszelni?Sejpit-e?Mikor eszik-iszik onalloan?? stb....

Katus
Decibelben igazad vanKépKépAz ember elhataroz dolgokat aztan a nagyja borul.De persze ezt eg pocis kismami nem erti emg,de pont ez benne a joKép

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


kataa
nem is ezt mondtam, csak a szoptatásrol beszéltem. de látom most a cumi van napirenden, erről meg az a saját tapasztalatom, h én tartottam magam még terhességem alatt, h nem lesz cumi, sem cumisüveg, mert a lányom amikor megszületett nem kellett neki a cumi, de a cumisüveget elfogadta, gond nem volt a cumizavarral szépen szopizott mellette. viszont a cumisüveg rabja lett, és még 5 évesen is üvegezett. ez nem csak kinos, de nemis egészséges szerintem. a legrosszabb az volt, h az ex anyösom ha nem verem ki a balhét mind a mai napig adna neki belőle kakaot, vagy bármilyen más folyadékot. ennyire b..nem részletezem. na mindegy. szerencsére mégis gyönyörú egészséges fogai vannak.

a fiamnál ezért határoztam el h egyik sem lesz. a cumit mikor kiváncsiságból próbaképpen odaadtam neki, nem is fogadta el, mint ahogy a cumisüveget sem. azóta sem hiányolja, csak kanálbol eszik, iszik. de ha sir, elég a cici neki az megnyugtatja, persze nem tudom később mi lesz, ha már nem lesz cici, és sirdogálni fog. de ez még szerintem odébb van de biztos h időt szánok rá,és nem lököm el én sem magamtol, hiszen azért is vagyok az anyja, h én vigasztaljam nem más.

Csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Szerintem aki cumival nyugtatja meg a babáját még nem biztos, hogy eldobja a gyerekét. Van gyerek akinek szüksége van valamire, ez lehet cumi, egy pelenka, az ujja stb. Cumiból legalább már lehet fogszabályzósat kapni. Mi ugyan nagyon szigorúan nevekjük Adélt a kezdetektől fogva, már két hónaposan hagytuk a kiságyában hagy sírjon. Volt rá példa, hogy két órán keresztül bírta. De ha nem hiszti volt és tudtuk mindig megnyugtattuk, és nem feltétlenül cumival. Attól függetlenül ha valaki egyedül intéz mindent a bevásárlástól kezdve a bankon, postán át a főzés mosásig, vannak olyan szituációk, amikor meg kell oldani, hogy csendben legyen a gyerek. Senkinek nem kívánom azt, amit én átéltem Adéllal egy buszon 10 hónapos korában. 1 óra hosszáig ordított. Le nem szállhattam, a kedves utasok persze nem mertek szólni, de nekem nagyon ciki volt. Adél amúgyis olyan tipusú gyerek, ha fáradt és belellovallja magát a sírásba addig nem nyugszik meg, míg saját magát meg nem nyugtatja. Már egész picinek ilyen volt. Pedig sok mindent kipróbáltunk.
Mindenesetre a szigorú nevelése ellenére ma az oviban azt mondták a fogadóórán, hogy a gyerek nagyon kiegyensúlyozott, látszik rajta, hogy boldog, bár a gyerekekkel nem játszik, de kívűlről nagyon szereti őket nézni és jókat kacag rajtuk. A közös, óvónénivel együtt levő játékokban nagyon aktív, de a barátjának engem nevezett meg. Szerintem a cumi ellenére lehet valaki nagyon jó anya. Bár én saját magamat nem tartom annak, mert sokszor érzem, hogy nincs elég türelmem munka után. Az a baj, hogy nem a cumi az igazi probléma. A cumis időszakon már rég túl vannak a gyerekek, amikor az igazi problémák jönnek, akkor kell mellettük lennünk igazán és nem biztos, hogy az állandóan ölben levő gyerekek kevésbé veszélyeztettebbek például a kábítószerrel szemben. Nem a cumi a mérője a szeretetnek.

Detti
nyfdetti
 
 


Sziasztok!

Na voltam klinikán UH-n ma. Papír szerint 28 hetes vagyok pontosan, UH szerint 28 hét + 5 nap.
1280 g a baba és most már teljesen tuti, hogy kislány lesz,úgyhogy Eszterke Kép

Cumi-ügy: hát lehet, hogy ha majd meglesz már Eszterke, változik a véleményem, de egyelőre eléggé idegenkedem tőle. Hát majd meglátjuk. Semmi nem kizárt Kép

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Zsuzsa
Érdekelne a program, ha nem gond neked beirni.

Szerencsére megatív lett a cukorleletem, annyira örülök. Nagyon izgultam.

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


Scullyx:

A program:

December 22. A korai anya- apa - gyermek kapcsolat és kommunikáció. Az újszülött korházi és otthoni ellátása. A csecsemő gondozása érzelmi szükségletei - Dr. Lipták Márta egyetemi adjunktus és Orosz Szilvia szülésznő

Örülök, hogy jó lett a cukrod! Kép

Üdv:
Zsuzsa (28+1)

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Zsuzsa!
Gratulálok Eszterkéhez,nagyon szép neve lesz.Az én Chiarám szerintem nagyon elkezdett nőni.Néha alig kapok levegőt úgy nyom.alig várom ,hogy beforduljon végre,megnyugodnék ha végre megállapodna fejjel lefelé.egyenlőre még próbál forogni,de már nincs túl sok helye.

H.Kata(32+5)
hoka
 
 


Zsuzsa!
Gratulálok Eszterkéhez,nagyon szép neve lesz.Az én Chiarám szerintem nagyon elkezdett nőni.Néha alig kapok levegőt úgy nyom.alig várom ,hogy beforduljon végre,megnyugodnék ha végre megállapodna fejjel lefelé.egyenlőre még próbál forogni,de már nincs túl sok helye.

H.Kata(32+5)
hoka
 
 


Hoka:
Köszi szépen Kép
Enyém babó befordult szerencsére, bár ez nála semmit nem jelent, eddig minden UH alkalmával más pozitúrában volt, de most már remélem leáll a propellerkedéssel Kép
A Chiara név anyakönyvezhető itt Mo-on? Nem hallottam még. Egyébként szép név ez is! Kép

Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


sziasztok!

Már rég nem jártam nálatok, és sajnos időm sem volt arra, hogy fel jöjjek olvasgatni!
Miúság errre fele? Van valakinek Babája november közepe óta?

Olyan gyorsan telik az idő, észre sem vettem és már 5 hetesek lettünk. most kicsit több az időm, a babám alszik. Minden héten vizsgázom, sokat kell(ene) tanulni, dde a baba az még fontosabb! Elég sűrűn vannak mostanában a frontok, nagyon érzékeny rá és görcsöl a hasa is. Hát nagyon össze jött! Tegnap alig aludtunk,(etetéstől-etetésig) ami kb 3 óra, végig sírta, mitöbb üvöltötte! Iszonyat volt! Még a cumi sem segített! Egyéként Én is írtóztam a cumitól, de sokszor segített, mikor nem tud elaludni, simogatás hatására sem. Csak addig kell nekünk is míg el nem alszik, aztán kiköpi.
Szóval a lényeg szerintem, mki meglátja ugyis a babáján mennyire nyügös esetleg hisztis és úgy használja majd a cumit!
Én egy hétig, nem adtam neki, de a pelusozást úgy végig ordította, hogy zizinek éreztem magam és tehetetlennek is. Persze a cumi is kevés néha, amikor szörnyen éhes 10 mperc múlva ki is köpi. nehéz eldönteni egyen és peluscsere vagy fordítva, setleg mikor elalszik a cicin, közben gyorsan kicserélni. Én már kipróbáltm mindent.
Hasi görcsre nagyon jó ha meleg hajszárítót használtok. Görcsre az espumisant használtuk, de attól megy a hasikája. Nekem bejött és a fenekére is szoktam használni mikor nagyon piros. a múlt héten ment a hasa és kissé hólyagos lett. a sudocrem és a hajszárító csodákat tett!
Most megyek, felébrett és van háta még némi idő az etetésig. Elég sűrűn eszik volt hogy, 1,5 óra múlva éhes volt, most próbálkozunk a 3 órával, de 2,5 óra után felébred és követeli ami jár neki.

jó hét végét mindenkinek!


A 3 hetes Danikám
KépKépKépNyuszimami
nyuszimami
 
 


Zsuzsa,
Muszály lesz nekik anyakönyvezni.A Kiarát biztos ,hogy lehet,de a férjem olasz és ragaszkodik a CH-hoz.Annyi hülye nevet lehet már anyakönyveztetni,nem hiszem ,hogy bele fognak kötni.

H.Kata(32+6)
hoka
 
 


Nyuszimami:
Danika nagyon édespofa, még egyszer gratula hozzá! Kép Kép

Hoka:
Ha a férjed olasz és olasz állampolgár is, akkor szerintem engedélyezni fogják, akkor lenne gáz valószínűleg, ha mind a ketten magyar állampolgárok lennétek. De ennek nézzetek utána mindenképp időben szerintem!

Zsuzsa 28+2

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Hoka:
Ja, baba-növés: Hát Te már a finisben vagy gyakorlatilag, az utolsó hetekben nő a legtöbbet a baba. Befordulni az utolsó héten is befordulhat, az a "probléma".. Van ismerősöm, akinek a babája szülés előtt pár nappal fordult be!

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


sziasztok


csak szeretném veletek megosztani, h diana aki itt irt nektek már többször tegnap este 6 óra előtt, császárral, 11 órás vajudás után világra hozta kisfiát, gábort. a többit majd ő elmeséli.

csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


sziasztok,

nem régen beszéltünk a cumizavarról, meg a szoptatásról, és most számomra egy ismerösömön keresztül aktuálissá vált ujra ez a témakör.és érdekelne a véleményetek, mert azon tünödtem de nyugodtan irjátok meg ha hülyeség, h miért van az h ugye vannak egyes anyukák akiknek sikerül szoptatni, ez a többség, de vannak akiknek nem , genetika vagy egyéb okokból kifolyolag, mégis amédia, és egyéb internetes honlapok, csak az szajkozzák, h szoptass, mert fontos az anyatej. ok ez t elismerem, de aki nem tud szoptatni, annak miért ajánl a tv pl. tápszert, miért nem csinálnak olyan reklámot amivel pl.hirdetnék h vannak tejgyüjtő állomások ahol lehet anyatejet venn és nem kell mellőzni a pici babának. szerintem ésszerübb és emberségesebb lenne, de ezzel nem akarok bántani senkit aki tápszert ad a babának. ez csak egy gondolatmenet részemről. ismerősöm azóta azon meditál h tápszer vagy anyatej.

ha lesz időtök és kedvetek irjatok, kiváncsi vagyok mi a véleményetek.

köszönöm, csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok!


Először is gratula az aranyos kis Dani babához és Diana Gáborkájához (remélem előbb-utóbb olvashatjuk a beszámolót, és láthatunk fotót is!)

Csilla,

Bár ebben a témában nem mélyedtem el, de azért sejtem, hogy annyi anyatej nincs a tejgyűjtő állomásokon, hogy minden igénylő kaphasson. Valószínűleg ezért. Nyilván első körben a koraszülöttek és az egyéb egészségügyi okból rászorultaknak írják fel, és egyébként is csak egy ideig. Ráadásul nem biztos, hogy a kapott mennyiség elég lesz, akkor amúgy is ki kell egészíteni. 10 hónaposan már nem valószínű, hogy felírnak anyatejet, viszont tehéntejet még nem ihat, tehát marad a tápszer.

Ami a leadást illeti, hát bizony szégyellem magam, de annak idején csak játszadoztam a gondolattal, pedig megtehettem volna. Most már sem időm sem energiám nem lenne az ilyesmire, meg aztán fejni is nagyon utálok. Minden elismerésem a Dórié, aki ezt végigcsinálta!

Kópé
Vendég
 


Kcsilla:
Hát a válasz egész egyszerű.. Az anyatejben nincs annyi lóvé mint a tápszerben..
Ahogy egy kedves ismerősöm frappánsan megfogalmazta: Az "anyatejgyártók" nem szponzorálnak kutatásokat.
Ha engem kérdezel, ennyi. Kép

Üdv:
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Hát igen, sőt, pénzbe kerül, mert ugye a leadott anyatejért fizetnie kell a TB-nek.

K
Vendég
 


Kópé:
Nekem is van egy ismerősöm, tavaly decemberben szült, és rengeteg tejet leadott, ő azt mondta, hogy még házhoz is jönnek ha kell.
Valami oklevelet is kapott Kép

Én is elhatároztam, hogy adok le majd, ha lesz miből. Kép

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


kópé, kzsuzsa

köszönöm a válaszotokat, ez eszembe se jutott h fizetni kell utána. de ha logikusan igy utolag belegondolok igen, hiszen bevételük származik belőle, de a másik oldalt sem ismerem, nem tudom mennyi tej gyülhet össze. anno én is gondolkodtam rajta, de inkább fejtem csak úgy, szinte soha nem adtam oda még a lányomnak sem, inkább kiöntöttem,és hagytam h akkor cicizen amikor szeretne,amit meg kifejtem az alig volt mérhető, de ahhoz meg sok volt h ne fejjem ki.meg elég tapasztlatlan és tájékozatlan voltam e téren.(na ezt jól leirtam) most viszont annyi van ami a fiamnak kell, főként alváshoz, mert az csak cicin megy. de bizakodom h ez még egy darabig eltart.

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok,

csak gyorsan,mert aztán mennem kell...
Igen ,én is adtam le.Egész jól fizetnek érte,van olyan,akit csak ez inspirál!Engem inkább az motivált,hogy a csapba ne öntsem egy cseppjét sem,ha lehet!
Igaza van Kópénak,elsősorban a korababák,kis súlyúak,és az ikrek akik jogosultak a tejgyűjtőből kapott tejre.

Zsu,

valóban házhoz jönnek,csak győzzed kivárni!Ráadásul én Marcit pont abban a kánikulában szültem(2003.Ápr.29.-már akkor indult a nyár!!!),és azért nem volt olyan kellemes a soförre várni,ahelyett,hogy lent hűsöltünk volna egy fa alatt,na meg a cuccok sterilezése.És az éjszakai szopi után fejni,mosogatni....Ezt már Boti mellett is nem tudtam volna megcsinálni.Így a lefej tej egy része ment a fagyiba,a többit meg Marci kapta meg.
És amire még büszke vagyok:soha nem volt egy pozitív eredményem sem a tejleadáskor!


Egyébként védőnői hálózattól függ,de van,ahol nagyon segítik a tejtestvérek közvetítését!

Dóri
angelheart
 
 


Dóri:

>> soha nem volt egy pozitív eredményem sem a tejleadáskor!
Ez mit is takar pontosan? Nem értem Kép

Én is ezért akarok majd, persze ha lesz annyi, belegondolok, hány gyerek van, akinek szüksége van rá...

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok

Latom itt sem nagy az elet,mindenki kari elotti utolso intezkedesben van??
En nem igan,vagyism ar majd minden keszKépMeg holnap takaritok+bevasarolunk vacsi hozzavalot es keszKépInkabb a munkaban vagyok elhavazva,minden napra jut egy uzleti ebed,ugyhogy nem unatkozom,de az ev vege ilyen.

Detti
Sirni en Alexet 11 hos koratol hagytam a kisagyban,mert akkor lett elgunk a ringatva elalszik szindromabolKépeloszor csak fel orat sirt (de en azt is az udavarrol hallgattam,mert bent nem birtam )utana a 3.napon mar egyaltalan nemKépTalan jo korbankezdtuk mar megerett ra egy kicsit jobbanKép
En is mindent egydul inteztem,jo a ferjem a nagybevasarlasokat atvette,de koyeli nagyik hijan mindenhova vittem a gyereket,ugyhogy tudom mirol beszelsz,bar nekem nem volt nyugos,de azert igy sem volt egyszeru meg a fogorvoshoz is vinni....
Es igazad van minel nagyob egy gyerek akkor jonnek az igazi problemak hogy ugy neveljuk oket hogy ertesek mi az ertekes es mit kell figyelmen kivul hagyni (alkohol,drog ).

Kzsuzsa
Eszterkenek szep sulya van marKép

Hoka
Ne aggodj meg sian befordulhat a 36,hetigaddig meg van ra helyeKép

Nyuszimami
Sani nagyon cukiKépA Grippe Watert nem probaltaok,nekukn egyedul az jott be hasgorcsokre.

CSilla,
IGaza van alanyoknak csak az kaphat anyatejet a gyujtobol legalabbis itt Pesten9 akinek kora vagy beteg a babaja.En is hetekig kerleltem a dokinot mire felirta,es idovel a valtozatlan mennyiseg mar keves volt,ezert csak 6 hoig kertem.Aki lead annak fizetnek erte szepen (perszem eg is erdemlik) es lemennek a tejert,neknuk viszon menni kellett erte,ami nem volt egyszeru az elso telen,plane ugy hogy cska magamra szamithattam,ha esett ha fujt menni kellett,mert munkaidoben apat sem kerhettem meg mindig.

Na szep napot mindenkinekKép
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Csilla
Szerintem a fő gond nem az, hogy fizetni kell érte a tejadó szülőknek, hanem, hogy túl sok a rászoruló. A törvény amúgy is azt írja elő, hogy max. 600 ml/nap adható egy gyereknek és az is max. 8 hónapos koráig. A napi 600 ml pedig nem elég túl sokáig egy babának egész napra, ráadásul sokan (talán a védőnők hibájából is) nem tudják, hogy hol lehet leadni a tejet. Nekem szerencsém volt, mert annak ellenére, hogy nem kellett sokat pótolni a doki zokszó nélkül felírta. Persze ez könnyebb egy ilyen kis városban, mint pl Pesten. Persze amikor műtöttek megigényeltük a maximumot és meg is kaptuk, így Adél 2 hónapig mindig megkapta a maximum adagot. De utána mi is egyre kevesebbet kaptunk, volt amikor csak 100 ml-t, mert nem volt elég a tej, és érthető módon itt is azok kapták a többet, akik korábban születtek, ikrek vagy beteg gyerekek (esetleg anyukák) voltak. Én biztos, ha sikerül most szeretnék leadni, mert nekem is nagyon jól jött Adéllal. Az biztos, hogy a védettséget a saját anya teje adja meg leginkább, de bárkié is csak jó hatásai lehetnek. Persze a tápok is nagyon jó minőségűek mostmár, de jó lenne, ha minden baba kaphatna egy kis anyatejet is. Minden esetre akinek nincs is türelme leadni a tejet az se öntse ki, mert a fagyasztóba eltéve nagyon jó hasznát lehet venni amikor már főzeléket kell belőle főzni. Nekem volt amikor a műtét után maradt egy kevés, azt mindig elraktam, volt az utolsó időkben, hogy onnan adtam oda cumisüvegben is, és semmi baja nem volt.

Hoka
Szerintem sokat nem tudsz tenni, hogy megforduljon nekem is csücsül még, bár nekem még több időm van hátra. Próbálj meg beszélgetni vele, azt mondják az használ. De tényleg ne aggódj, mert még az utolsó pillanatban is megfordulhat. Az egyik ismerősünket már felkészítették a császárra, amikor egyszercsak láthatóan megfordult a baba, így a műtő helyett a szülőszobára vitték.

Detti 28+1
nyfdetti
 
 


Zsuzsa,

a leadott tejet nagyon komolyan bevizsgálják(szűrik mindenféle kórokozóra).Ha negatív,akkor ügyes a tejadó anyuka,megfelel a sterilitás követelményeinek,amit ilyenkor előírnak.Ha pozitív,akkor valamit nem jól csinált.Azt a tejet kiöntik!,és azért nem is fizetnek.
Adnak egy kis füzetecskét,abban minden le van írva,meg rajzolva,meg van benne tel.szám,ha elakadnál valahol.De a lényeg a tisztaság.És a tej megfelelő tárolása,mert hozzánk heti 3x jöttek érte.És azért én izgultam abban a nagy melegben.Pl.:ne a hűtő ajtajában tartsuk a lefejt tejet,mert ott "melegebb" van,meg ilyen apróságok.Meg az állandó,de állandó kézfertőtlenítés.A kezem rosszabbul nézett ki,mint,amikor dolgoztam,és zömében gumikesztyű volt rajtam...

Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok!

2005-12-16.-án 02:52-kor megszületett Marcell.

Bocs,hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem.

Kép
Inci

Kép
Kép
incike
 
 


Inci,

hatalmas gratula!!!!
Pihenjél sokat,most ez a legfontosabb!
Pont egy év van a fiaink között,ugyanis Botim is Dec. 16.-án született,csak ő 04:35-kor...(és 2004-be)
Kép

Dóri
angelheart
 
 


SZiasztok!

Kataa:
Hja, lestem én is.. Szép darab csemete lesz, ha így halad Kép Bár az ilyen UH-s súlybecslésnek elég nagy a hibaszázaléka..
Hát majd kiderül Kép

Dóri:
Ja, világos Kép

Inci:
Hatalmas gratula Nektek! Pihizz amennyit hagy a manó!

Kérdés: Van köztetek, aki vizesedett terhesség alatt? A nap végére ha zokni volt rajtam, úgy néz ki a lában mint egy szaloncukor.. rettenetes.. Olyan a bokám mint egy elefánté, pedig mennyire büszke voltam rá mindigis, hogy milyen szép vékony bokám van.. Brühhühhűűűű....
Ugye elmúlik ez majd? Mennyi idő kell neki a szülés után, hogy elmúljon?

Üdv:
Zsuzsa (28+6)

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Zsu,

szülés után pikk-pakk kipisiled a sok vízet,de addig még sok idő van,odafigyelni erre!Naggyon minimálisan sózzál csak!!!!
Így jár az akinek túl jó a vércukor értékeKép

Dóri
angelheart
 
 


Dianabnak is hatalmas gratula!!!!


Dóri
angelheart
 
 


Még gyorsan vissza olvastam...
Lehet,hogy egy boszorkány lakozik bennem????
Emlékeztek,amikor Inci írta,hogy elment a nyákdugója?!Nos,én azt írtam,hogy abból lehet még akár két hét múlva is szülés.Ezzel a véleményemmel egyedül voltam akkor...erre Dec. 16.-án bújt ki Marcell!

Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok!


Inci! Gratulálok! Ezek szerint Marcell tényleg nem kapkodta el a dolgot! Kép

Dóri! Boldog első szülinapot Botinak így utólag is! Hogy telt? Örült a tortának?

Ha nem írnék: Mindenkinek boldog karácsonyt!
Kattints ide! Kép


Kópé
Vendég
 


Kópé,

köszi!Igen ,jól telt,volt torta is,meg mindenféle,mi szem-szájnak ingere.

Lányok kattintsatok,mert ez nagggyon király!!!!!

Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok,

gratulálok az új babákhoz! Incike, légyszi szüléstörténetet, ha szusszanásnyi időd van!

Nyuszimami, te is szűkszavú vagy. Vajon miért...?Kép És Nyuszipapi hogy bírja a gyűrődést? Ha nem alszik, akkor már apának érezheti magát!!!Kép

Botika
Isten éltesen!!!

Hoka,
régen írtál, hogy vagy?

Képzeljétek, liza egyre többet beszél, nagyon mókás! Beni meg már 5 kg és GYÖNYÖRÛÛÛÛÛ! Õ az új szerelmem, sokáig szoktunk szemezni és vigyorog!

Katus
Vendég
 


Katusom,

de jó,hogy jelentkeztél!!!
Liza már kész nőci lehet.Mennyit fog csacsogni??!!!
Beniről meg lassan kéne majd friss kép,olyan régen láttuk!!!
Szülinapi jókívánságokat Neked is köszönjük.Hihetetlen,hogy már ő is elmúlt egy éves...


Én is NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDANNYIOTOKNAK,MEG A PICIKNEK IS(kintre,bentre egyaránt)!!!

http://www.icq.com/img/friendship/static/card_7944_rs.swf

Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok,
Latom nem nagy itt mostansag az elet.
En ma meg dolgozom delig,de ra is erek,Alex anyueknal van tegnap ota,mert nalunk sincs mar bolcsi. Ok elvittek uszodaba oket Zalannal.Hat az en fiam ki sem akart jonni a vizbol 2 oran keresztul,minden felsz nelkul ugralt a kismedence szelerol,es nem ijedt meg ha felborult a vizbenKépKépUgyhogy ideje elkezdeni vele az uszast ,tevezzuk is apavalKépKép
Ugyhogy en mindent megcsinaltam a nagy szabadidomben delutan:takaritas+mosas+vasalas,maradek ajandek csomizas+vacsi alapaanyag beszerzes,.Ma reggel megvettuk a fat is, hat 2m-es lett es normannKépKépDelutan feldiszitjuk+megfozom a levest holnapra es kesz is vagyunkKépKép

Inci
Nagy gratula kisfiadhoz,minden szepet nektekKép

Zsuzsa
en vizesedtem ,de csak a 32.hettol,a labam mint elefant volt,de a kezem az nemKépNagyon utaltam,de amint kijottukn a korhazbol el is mult,ne aggodj a bokaid miattKépNe egyel semmi sosat+fuszereset,mert az meg csak ratesz.

Dori
Botinak utolag is nagy nagy graula az elso szulinapjahozKépKép

Katus
Beszelo LizaKépTenyleg nagy elmeny ezKép

MINDENKINEK NAGYON SZÉP KARÁCSONYT KIVÁNOK SZERETETTELKép

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok Lányok!

MINDENKINEK BOLDOG, BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!!

Clair 19+2
clair
 
 


Inci!
Gratulálok és kívánok sok-sok egészséget és boldogságot!

Én is babázni akarok,ma kimostam és kivasaltam mindenét Chiaranak.de szerintem a hátra lévő 1hónapban még egyszer ki fogom mosni.Lehet,hogy kezdek meghülyülni !? Én szerencsére nem vízesedek,épp ellenkezőleg állandóan pisilek.Jelenleg az egyetlen kényelmetlenség a légszomj.Felmászok az első emeletre és fújtatok mint egy gőzmozdony.

ISTEN ÉLTESSE BOTONDOT!!

Süteményeket kéne sütnöm az egész családnak(én vagyok a süti felelős),de annyira nem érzem ,pedig muszály lesz.Na sziasztok!
BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYT MINDEN KICSINEK ÉS NAGYNAK,PAPÁNAK,MAMÁNAK!

h.Kata
hoka
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek nagyon boldog Karácsonyt kívánunk!!

Pusszancs:
Zsuzsa és Eszterke

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok!

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Scullyx
29+5

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


Sziasztok!
Remélem mindenkinek olyan szuper jó volt ez a három nap, mint nekünk Kép
Megvolt az első karácsonya Pankának is (mondjuk sokat még nem érzékelt belőle), és Szabinak nagyon tetszett mindenhol a fa.
Anyósékkal, szülőkkel minden oké volt nálunk. Szóval tényleg kívánom Mindenkinek ezt a nyugit, ami itt van.
Békés, boldog hétköznapot a mamáknak, babáknak, kicsiknek és nagyoknak Kép

Puszi, Ildiék.

Kép
Kép
macskási
 
 


Hello Lányok!
Van pár percem még szopiig, így gyorsan írok.
Csilla,
hm, honnan az infók, csak nem bennfentes vagy? Köszi, hogy megírtad a lányoknak mi újság.

Szóval Gáborka megszületett 2005.12.17-én 17:55-kor, 55cm-rel és 3260 g-mal, és igen a végén csaszival. Nem bánom, a baba a legfontosabb és Õ jól van, így nekem sincs okom panaszra. Megúsztam a nehezét.....mennem kell!
Mindenkinek kellemes ünnepeket!

Kép
dianab
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: