Új privát üzeneted érkezett!

Keressük az év legjobb szülésznőjét
Az Év Bábája díj

Az Országos Bábaszövetség minden évben a kismamák és a szakma javaslatai alapján odaítéli egy szülésznőnek az Év Bábája díjat.
Kérjük, ha van szülésznő, akire szívesen emlékeztek, aki megkönnyítette a vajúdás-szülés folyamatát, írjátok meg e-mailben vagy levélben nekünk, hogy Szövetségünk vezetősége a javaslatok alapján a legjobb szülésznőnek átadhassa a díjat.
A levélben írjátok meg akár nekem privátban, akár az endomed@t-online.hu címre:
- a neveteket (bizalmasan kezeljük, senkinek tovább nem adjuk),
- hogy mikor szültetek – az sem baj, ha évekkel ezelőtt szültetek, de most jutott eszetekbe, hogy szavazzatok rá –
- a szülésznő nevét és a kórházat, ahol dolgozik
- és az is jó volna, ha írnátok róla néhány sort, miért őt választottátok, miben segített…
A Nemzetközi Bábanapon, vagyis a Szülésznők Napján, május 5-én adjuk át a díjat, mely ünnepségre szeretettel várunk minden kismamát.
A Bábanapról, a helyszínről és a díjról olvashattok még a Kismama újságban is.
nováky_rita
 
 


Márti!

nem tudom, kérdéses-e még, de a lifttel szembeni folyosón ahogyan a többiek is írták alaptíványi szoba, orvosi szobák és terhespatológiás kórterem volt/van?

Szerencsemék! Gratulálok a babához!

mtunde
 
 


sziasztok

én ma voltam ctg-n..már az új folyosón. hát, pont az ajtó mellett ültem, állandó a mászkálás :roll: :roll:

uh pedig most nincs is az 5.-en, csak a rendelőintézetben, így nekem el is maradt :roll: :roll:

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 

 
 


Kép
Kép
kriszta36
 
 


sziasztok!

ahogy így olvasgatok, úgy tűnik, h a Kútvölgyiben van remény.
Sipos Sándort ismeri valaki bővebben? esetleg korábbi daganatot túlélve szülési tapasztalata van nála?
van türelme a kérdésekhez? válaszol arra is, ami kevésbé pozitív kimenetelű dolog?
mennyit kell fizetni?

előre is köszönöm
sordély
 
 


Sissy, Szerencsemák!

Gyertek már, úgy szeretnék gratulálni! És hozzatok képeket és szüléstörténetet is! Meg kérünk szépen beszámolót az átalakulóban lévő szülészetről! Eddig nem túl bíztató, amiket hall az ember...

borossné becz márta
 
 


Márti: én úgy veszem, hogy már gratuláltál is ;-)

MTünde: Neked is köszi a gratulációt!

Íme egy viszonylag friss kép a fiatalemberről (szombaton készült, itt bő 3 hetes).

Kép


Szüléstörténettel nem nagyon szórakoztatnálak titeket, röviden annyi, hogy észleléstől babaszületésig 14 óra telt el, végig nagyon jól éreztem magam, vigyorogtam, mászkáltam, beszélgettem, telefonáltam, aztán a kitolási szakasz igencsak elhúzódott, és borzalmas volt, de szerencsére már nem emlékszem a fájdalomra :wink:

Én még egy voltam a szerencsések közül, akik nem nagyon érezték az átalakulást, majd a 6 hetes kontrollon fogom, mert akkor már a csilli-villi új rendelőbe mehetek, potom 15ezer ft-ért. Nagyon sajnálom, hogy privatizálták a szülészetet, én teljesen elégedett voltam mindennel (ok, kivéve a kaja, de szerintem kevés olyan finnyás ember van, mint én, és ez ugye könnyen áthidalható dolog, otthonról kaptam a finomságokat) és mindenkivel, viszont ilyen árakon nekem nem hiszem, hogy bele fog férni ez az intézmény a jövőben.

A szülésznőknek és a csecsemősöknek ezúton is köszönök minden segítséget! Csak jó tapasztalatom volt, és el vagyok szontyolodva, hogy a következő csemetét nagy valószínűség szerint nem a Kútvölgyiben fogom világra hozni...

üdv:

szcsm[/img]

Kép
szerencsemák
 
 


Szerencsemák!

Gratulálok, gyönyörű a kisfiad! És örülök, hogy ilyen jó élmény volt a szülés! Gyere azért, ha a fiatalúr hagy időt!
Már nekünk is csak napjaink vannak 2in1!
Mi volt a baj a kajával? kevés vagy rossz vagy mia volt a gond?
Mondjuk éhen halni én sem fogok, a családom (ilyenkor is) nagyon kitesz magáért!

Sissy!

Várunk téged is!

borossné becz márta
 
 


Szerencsemák!

Gratula gyönyör kicsi Fiatokhoz! :wink: És jó, hogy bekukkantottam ide is, hisz így láthattam Róla a fotót! :wink: ű

Márti!

Sissy születéstörténetét megtalálod a másik Kútvölgyis.....Kútvölgyis anyukák beszámolója......topikban. 993. oldal legutolsó hsz-e. :wink:
Kaja az meg lehet kevés is meg néha nem túl jó. Bár nekem mindegyik ízlett! :wink: Nekem inkább a mennyiség volt a kevés! 8)
Te mikorra vagy pontosan kiírva?
Drukkolok, hogy minden simán menjen!

Szép álmokat!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Tigrincs!

Március 6-ra, de eddig minden babám minmum 1 héttel előbb érkezett! Szóval a dokival inkább most hétvégére számolunk, aztán majd meglátjuk! A hivatalos (menzesz szerinti ) dátum március 1. lenne, de tudjuk pontosan, hogy a baba a ciklus 20. és nem a 14. napján fogant!
Infót, drukkot köszi!

borossné becz márta
 
 


Márti: Köszi szépen! gondolok majd Rád, akkor nagyon a finisben vagy már! Ügyesek legyetek, aztán jelentkezz ám, hogy mi újság!

Kaja: nem vagyok mérvadó, iszonyat válogatós vagyok...Próbálom szemléltetni: tavaly 3 olyan étteremben is voltam, ahol SEMMIT nem tudtam választani az étlapról. Szóval tényleg gáz vagyok ilyen téren. Mondjuk a reggelire és vacsorára mások is húzták a szájukat (pl 2 kenyér meg 1 macisajt.,stb..), de az ebédet megették a csajok. Ja, és amikor én voltam bent, mindenkinek rengeteg kajája volt, így meg is osztottuk egymással :wink:

Tigrincs: bocs, hogy nem küldtem eddig képet...:oops: Remélem, nem haragszol!

Kép
szerencsemák
 
 


Szerencsemák!

Dehogy haragszom! :wink: Inkább örülök, hogy láthatom! :wink:
Remélem minden okés Veletek! :wink:

Márti!

Nincs mit! :wink: Akkor most rajtatok a világ szeme! :wink:
Drukkoljak akkor a holnapnak, vagy azért 6-ig "kibírod még"? :wink:

Szép tavaszt Nektek! :wink:

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Juti!

Gratulálok Blankához! :wink: Mekkora lett a kisasszony? Szülés milyen volt? Remélem könnyű és gyors! 8)
És akkor Ő hanyadik Gyerkőcötök?
Többieknek vonalzó??? :roll:

Sok tejcsit és nagyon jó egészséget az egész Családnak!

Pussz!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Sziasztok!

Nemrég fedeztem fel az oldalt. Május elejére vagyok kiírva, és elvileg a Kútvölgyiben szülök. Segítenétek eligazodni egy kicsit, hogy milyen változások érintenek ezáltal minket?

Úgy vettem eddig ki, hogy akkor a járóbeteg rendelő fizetős lett/lesz márc.1-től. Vagyis ez azt jelenti, ha oda küldene a dokink vizsgálatra, akkor fizetnünk kell. Viszont a szülészeten is el tudják végezni ugyanazokat a vizsgálatokat, és ott nem kell majd fizetni? Vagy rosszul gondolom? Teljesen tanácstalan vagyok... :(

Egy másik kérdésem is lenne: azt olvastam valahol, hogy elvileg minden hónap szerdáján van "szülés felkészítő/előkészítő" program a Kútvölgyiben. Ez még működik? Nem tudjátok, hogy hova kellene mennem? Be kell e jelentkezni előtte?

Elnézést, hogy ennyi kérdést teszek fel, de első babánk lesz, és csak márciustól tudtam eljönni a munkahelyemről, most szeretnék felzárkózni infokból...

Köszönöm előre is a segítséget!!!!!

- Vica -
vic01
 
 


Szia Vic,

A mai naptól kezdve pénzbe kerülnek a vizsgálatok.
Hogy mit hol végeznek: ez is olyan, amire a orvosodnál/szülésznődnél kéne rákérdezni. A ctg is vizsgálat meg a vérvétel és az UH is, de nem ugyanott csinálják.
A szülészetet most alakítják át, nincs még meg a dolgoknak a végleges helye.

Szülésfelkészítők mennek tovább ugyanúgy. Olvass egy kicsit vissza, valamelyik oldalra be vannak másolva pontosan az időpontok.

További jó várandósságot!

M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Tigrincs, szerencsemák!

Köszi az infókat! Mi még egyben, nem nagyon tűnik úgy, hogy a fiatalúr rászánná magát a kiköltözésre! Így viszont már igazi tavaszi baba lesz! Nagyon remélem, hogy ez már a mi hetünk!

borossné becz márta
 
 


Szia Vica!

A vizsgálatok mától 15 ezer forintba kerülnek a CTG 4 ezer ft.
A vizsgálatokat a rendelőben...az 1. emeleten az új helyen.... végzik a CTG...szerintem....marad a kórház részen. De mindkét helyen fizetni kell. Mert végül is egy helynek számít.
A szülésért Neked nem kell fizetned, mert június 30-ig TB támogatottak. Utána viszont 400 ezer ft lesz! :shock:
De ahogy Memme is írta a legjobb, ha rákérdezel az orvosodnál vagy a szülésznődnél. Ők mégis csak napra készebbek!
További szép és jó várandóságot kívánok!

Márti!

Hát az most már tuti, hogy a fiatalúr tavaszi lesz! :wink:
És a neve meg van már? Megszavazták? :lol: :wink:
Vagy titok marad míg megszületik? 8) Van még ebből a napból is egy jó pár óra, de azért drukkolok, hogy 6-ig meglegyen a Kisember! :wink:

További szép napot!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Ja még annyit....

Szerencsemák!

Zsadánynak esetleg egy szupi vonalzó?! :wink: :D

Pussz!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Márti: hajrá, elvileg jönnek-mennek a frontok, hátha az is segít...Majd jelentkezz ám, hogy mi újság!

Tigrincs: az én 6 hetes kontrollom is fizetős lesz már :twisted: Vonalzót szerkesztek hamarosan, most el kell rohannom manikűr-pedikűrre :P . A fiam egész nap alszik, csak enni kelt fel eddig. Remélem, éjszaka is hasonló lesz a helyzet :lol:

Kép
szerencsemák
 
 


memme írta:Szia Vic,

A mai naptól kezdve pénzbe kerülnek a vizsgálatok.
Hogy mit hol végeznek: ez is olyan, amire a orvosodnál/szülésznődnél kéne rákérdezni. A ctg is vizsgálat meg a vérvétel és az UH is, de nem ugyanott csinálják.
A szülészetet most alakítják át, nincs még meg a dolgoknak a végleges helye.

Szülésfelkészítők mennek tovább ugyanúgy. Olvass egy kicsit vissza, valamelyik oldalra be vannak másolva pontosan az időpontok.

További jó várandósságot!

M.



Köszönöm Memme!!!!
vic01
 
 


Szia Márti!

Neked is ezer köszönet!! :)

Akkor majd érdeklődöm.
vic01
 
 


Hú, Csajok, este 19h óta jó erős kis jóslóim vannak, előszőr 10, majd 5 percenként,volt némi hasmenés is, de most kiritkult, megint 10 percenként jönnek és már egész kellemetlenek!
Remélem, alszunk még egy jót, bár nem is tudom, ha meg a reggeli csúcsban kell bejutnunk Budára...no mindegy, holnap így is-úgyis randim van a dokival, meglátjuk, mi lesz!

Tigrincs!

Titok marad, de az Állami Egészségügyi Központ-os topicba megy a hír (3 babám született ott) majd, illetve jöhet ide is, ha valaki esetleg priviben dob egy tel.számot!

Mindenkinek köszi a drukkot, majd délelőtt jelentkezem, ha itthon ragadtam...

borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Tud valaki arról valamit, ha magánrendelésre járok a dokihoz, és a kútvölgyiben vezeti le a szüléseket, akkor is kell majd fizetni?? Akkor neki is, meg a kórháznak is?? Vagy ez most hogy van???
Előre is köszi a választ!!!
feketeboci
 
 


sziasztok,

Feketeboci: Én pont ma voltam a dokimnál aki a Kútvölgyiben van, és azt mondta, hogy július 1-től lesz ez a fix összeg amit fizetni kell a szülésnél, de az tartalmaz már mindent, nem kell a dokinak külön adni.
Említette, hogy egészségpénztári kártyát elfogadnak majd egyelőre a Dimenziót, és a szülés 1/3-át lehet majd kifizetni vele, de bővebben kb. 1 hónap múlva lesz erről infó.

Remélem segíthettem.

Zsu
kátaizsu
 
 


Szerencsemák!

Bocsi a kérdésért, de nem úsznád meg olcsóbban a 6 hetes kontrollt, ha a doki magánrendelőjébe mennél vissza? Vagy a 6 hetes kontroll a kórházban/rendelőben "kötelező"?????
Hát még mindig borzongok ezektől az áraktól! :evil:
Pusszkók! :wink:

Márti!

Most én köszi az infót! :wink: Akkor mától minden nap bekukkolok az "Állami topikba" is! :wink: 8)
Drukkok továbbra is! Azért elég jól megtréfált ma ez a Kisember! :wink:
Annyit még elárulnál nekem, hogy mekkorák a nagyobb gyerkők és hogy hívják őket? :wink: Több fárasztó kérdésem nincs! 8)
Pussz Nektek is!

Feketeboci-Kátaizsu!

Sziasztok!

Fboci!

Zsu válaszolt a kérdésedre. Én biztos nem tudok erre választ adni. De szerintem kérdezd még meg a dokidat. Bár szerintem ha ennyit kell fizetni a szülésért, akkor szerintem nem kell adni a dokinak külön is.

Szép estét!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Zsu!

Bekukkoltam az Államis topikba Márti miatt, de látom még 2in1 nyomja! 8) Vagy lehet éppen szül?! :roll: Na majd hamarosan megtudjuk! :wink:
Csak nem akartam odaírni, mert "nem tartozom" abba a topikba. 8)
Szóval....
Látom dokid elmondta az árakat júliustól. De azt is mondta, hogy március 1-től azaz tegnaptól a vizsgálatokért is fizetni kell 15 ezer ft-ot a CTG-ért meg 4 ezret?
Egyébként mennyi idős várandós vagy? És ha nem vagyok túl indiszkrét elmondod ki a dokid? Jöhet privibe is! :wink:
És az ÁEK az tul.képp melyik kórház? Helyileg hol van? :oops: :roll:
És ha nem a Kútvölgyiben, akkor ott fogsz majd szülni?

Na jó, most már tényleg megyek, mert reggel korán kelés van! 8)

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Márti!

Nagy Gratula Domonkos Álmoshoz! :wink:
Nagyon ügyesek és gyorsak voltatok! :wink: És a méretei is szépek! :wink:
Sok tejcsit Nektek és jó egészséget az egész Nagy Családnak! :wink:

Tesómék kisebbik fia is Domonkos....csak Álmos nélkül! :D Szóval tényleg szép neve van. Nekem mindkettő tetszik! Főleg, hogy az egyik legjobb gyerekkori barátomat Álmosnak hívják! 8)

További szép napot!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Sziasztok,

Tigrincs:Nyugodtan írhattál volna, én is új vagyok, például ebbe a topikba csak tegnap írtam először.:)

Tegnap a többi árat is elmondta a doki, szóval teljesen képben vagyok. Nem tudom írtam-e, hogy egészségpénztári kártyát is elfogadnak majd, csak még tárgyalás alatt van, hogy melyik pénztárak jöhetnek szóba, egyedül a Dimenziót mondta, hogy már biztos.
Én még nagyon "kop-kop" vagyok, egyelőre nem kiabálom el mi van velem. Nekem szeptemberben volt egy 22. héten megszakított terhességem:(úgyhogy én óvatos vagyok:)még pár hét és nyilatkozom:)
Harsányi Lehel az orvosom mint Mártinak, a kisfiamat is nála szültem, nagyon kedvelem. Az ÁEK a régi Máv kórház a Dózsa György úton van, én szeptemberben ott szültem meg a babám, nagyon szép és jól felszerelt a szülészet.
Nem tudom mi lesz a jövőben, az sok mindentől függ:)kinél, hogyan és mikor fogok szülni:)Még nem döntöttem el..

Zsu
kátaizsu
 
 


Márti: NAGY NAGY GRATULA DOMONKOSHOZ!!!

Tigrincs: nem tudom, melyik Márti másik fóruma, megosztod a részleteket? Előre is köszi! Dokimnak fogalmam sincs, van-e magánrendelője és hogy ott mi a tarifa, lelkileg jobb lesz nekem a Kútvölgyi, el szeretnék köszönni tőle :cry:

Feketeboci: én úgy tudom, hogy ha máshova jársz terhesgondozásra, akkor is szülhetsz a Kútvölgyiben, annyi a feltétel, hogy (asszem) a 38. héttől kötelezően kell a Kútvölgyibe menni a vizsgálatokra.

Kátaizsu: Hajrá, biztos minden rendben lesz most! HA majd publikus, akkor majd mesélj!!! A 400ezerben mi van benne? Mert én úgy tudom, hogy a fix összegben csak a 38. héttől esedékes dolgok, addig is perkálni kell a 15e/vizsgálat díjakat. De ez még 1.5 hónappal ezelőtti info

Kép
szerencsemák
 
 


Köszönöm mindenkinek az infókat!! Hétfőn megyek a dokimhoz, majd megkérdezem őt is, de nem valószínű, hogy 400e szeretnék szülni. Esetleg ha nyerek a lottón.
feketeboci
 
 


Lányok!

http://maternity.hu
Itt találtok infót. :(
Szeretettel
Vendég
 


Erika
Köszönjük az információkat.


Tigrincs
köszönjük a gratulát:) Blanka 3000 grammal született.
a szülés gyors volt és könnyű az utolsó félórát kivéve.
3,5 óra alatt lett meg:)
B a 3. gyermek, van két nagy és okos bátyója:) 7 és 5 évesek, egyelőre imádják....

én 6 hetes kontrollra a dokim magánrendelőjébe megyek...
szülni meg már nem tervezek :cry:
de a csecsemőuh-ra lehet hogy visszamegyünk a Kútvölgyibe, most néztem a honlapon...úgyis Dimenziós vagyok.

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Erika!
Köszi az oldalt.

Mondjuk jó lenne, ha a www.kutvolgyi.hu oldalon be lenne linkelve, ha már...

Kép
Kép
kriszta36
 
 


Sziasztok,


szerencsemák:persze ha már biztos vagyok elmesélem.:)
Nekem csak a doki annyit mondott el amit leírtam, én a Harsányihoz magánrendelésre járok, nem mondta, hogy ezután máshova kéne mennem.

Zsu
kátaizsu
 
 


Sziasztok!

Szerimák! :wink:

Állami Egészségügyi Központ, amit eléggé a "névsor" elején találsz.
Én is onnan tudtam meg, hogy megszületett Domonkos. Írta nekem feljebb, hogy ott szülte 3 gyerkőjét is és oda is jár még, és ott fogják majd hozni a jó hírt! :wink:
Nagyon szép vonalzót csináltál a Fiatalúrnak! :wink:
Elköszönést, meg nem csodálom......én is! :(

Erika!

Köszi a linket! Hát nem valami szívderítő látvány olvasni!!! :(

Zsu!

Köszi az ifót az ÁEK-ról. Tudom is, hogy melyik az, tesóm felesége ott szülte az első gyermeküket.
A "saját infóidat" is köszi! És megértelek! Sajnálom! :(
De már nagyon várom majd a jó híreidet! :wink:

Boci!

Nincs mit! :wink:
Remélem legalább dokit nem kell majd váltanod! :roll: Egyébként Te kihez jársz? És Ő lesz az első Gyerkőtök?

Juti!

Akkor nagyon ügyesek voltatok a Kisasszonnyal együtt! :wink: Nagyobbik lányom nekem is 3,5 óra alatt lett meg. :wink: A kisebbik meg.....na Ő gyorsvonat volt! :wink:
És Blanka, hogy hogy nem lett "G" betűs nevű? :wink: Vagy a G betűk a fiúknak voltak fenntartva? :wink:

Most robogok!

Szép napot Nektek!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen nem jártam erre, és most ülök és folynak a könnyeim a Kútvölgyiért.

Teljesen sokkoltak az információk, már 2 és fél éve, hogy a legkisebb megszületett, azóta két-háromszor voltam ott, vizsgálaton, látogatóban, ilyesmi.
Kész vagyok, de teljesen. :(

Ehhez kapcsolódik a kérdésem: 13 éve Mészáros Gábor doktor úr az orvosom. Nála (és Várnai Gabival) szültem mindhárom csemetémet. Ha ezek után szeretnék elmenni hozzá rákszűrésre, azért is fizetnem kellene 15 ezer forintot?
Vagy csak szülészetként fizetős, nőgyógyászatként nem? Ez kicsit zavaros.

Légyszi, írjatok erről, aki jobban informált, ugyanis már aktuális a rákszűrés, és nem mindegy az ezzel kapcsolatos válasz.

Köszönöm, és mindenkinek jó éjt!
Zsuzsi

Kép
Kép
Kép
zsuzsóci29
 
 


Sziasztok!

Zsuzsóci!

Én is 13 éve "Mészáros Gáboros!" :wink:
A kérdésedre a válaszom: IGEN! A sógornőm is Mészis és tudok neked tuti infóval szolgálni, ugyanis most akart menni rákszűrésre a Kút.rendelőbe és a bejelentkezésnél majd se...re ült az ártól. :shock: :evil:
Szóval, a betegfelvételis hölgy közölte Vele, hogy 15 ezer ft. a vizsgálat + 3 ezer ft a citológia. Szóval összesen 18 ezer ft-ba kerül ott egy rákszűrés.
Nincs külön szétválasztva az, hogy éppen terhesgondozásra jársz vagy "csak" úgy valamilyen vizsgálatra jöttél.
5 hozzászólással feljebb Erika (zahimam) szülésznő feltette a linket, ahol megtekintheted az árakat, amit az új magánklinika kiadott.
Hát nem valami szívderítő látvány amit ott olvasol. :?
Szerintem, ha bármit is szeretnél, hívd fel Mészit mobilon és érdeklődj tőle. Magánrendelése egy 5-sel olcsóbb. 8) De hogy ott csinál-e rákszűrést és hogy mennyiért, azt sajna nem tudom. :roll:

Remélem valamennyit tudtam segíteni!

Üdv!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Tigrincs: köszi, megkeresem! MEg köszi a vonalzó dícséretet is :lol:

Én úgy terveztem, hogy a 6 hetes kontrollon csináltatok vérképet és rákszűrést is. De akkor még nem tudtam, hogy azért pluszban kell fizetni :twisted: Eleve én azt hittem, hogy júliusig még van OEP finanszírozott rendelés is :(

Juti: gratula Blankához! De jó gyors szülésed volt! Nem akarok kampányolni a Kútvölgyi ellen, de a volt honvéd kórházban, ami ma már szintén magán intézményként üzemel (Budai egészségközpont vagy vmi ilyesmi a neve, a Királyhágó utcában van), 6ezer ft a csecsemő csípőszűrés+hasi+koponya ultrahang együtt. És ugyanúgy időpontra mész, nem kell várakozni. Mi oda megyünk majd.

Kép
szerencsemák
 
 


Márti, Juti, gratulálok! Isten hozta Domonkost és Blankát a fedélzeten, jó babázást! :)

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok!

Én csak ritkán olvaslak titeket, sajnálom hogy ilyen változások lettek itt?

Rákszürés: sima SZTK-ban is meg lehet csináltatni 3 perc teljesen ingyen.
Aztán akinek ez a kh drága, van helyette annyi más pl János KH szülészet is felujított és jó orvosok vannak, ÁEK is és vannak klinikák is.

Amit irt valaki kh annak itt a honlapja. Vannak fizetős és TB-s vizsgálatok. http://www.ogk.hu/

Minden jót nektek

kispatak
Vendég
 


Szia Kispatak!

Örülök, hogy ez ilyen egyszerű, de hidd el, általában az ember (nő) ragaszkodik a bevált és megszokott orvosához. Mert nem vagyunk egyformák. És ezért nem ilyen egyszerű. Én voltam már egy pár nőgyógyinál, és a tapasztaltak alapján nem szívesen kezdeném újra a keresgélést.

Szép napot Neked: Kriszta

Kép
Kép
kriszta36
 
 


Ja, a Budai Egészségközpont: www.bhc.hu

Kép
Kép
kriszta36
 
 


Kispatak!

Igazad van, hogy Sztk-ban is simán és INGYEN! megcsinálják a rákszűrést.
Csak szerintem itt nem erről van szó, hanem ahogy Kriszta is írta, azért ha az ember már 10-15-20 éve jár egy dokihoz....főleg nőgyógyászhoz.....és meg van vele elégedve, akkor nem szívesen vált. :roll: Mondjuk én a fogorvossal is így vagyok! Ez a két doki az részemre, amit nem váltok, ha nem muszáj!!!!! Max. ha nyugdíjba megy vagy meghal. :roll:
És itt tényleg nem csak a rákszűrésről van szó. Hanem mondjuk, ha ne adj Isten bármi "elváltozást" vagy akármit észlelnék magamon, biztos nagyon nehéz lenne egy "vadidegenhez" fordulni, aki életében még nem látott, mint ahhoz, akihez már évek óta járok és mondjuk még szültem is nála 1-2-3 stb, gyereket és aki már "ismer".
Inkább ezekről a dolgokról van szó.

Ezt most NE vedd magadra bántásnak!!! Mert én biztos nem annak szántam!!! Csak leírtam, hogy én mit gondolok erről.
És ehhez hozzáteszem, hogy sajnos a muszáj az nagyon nagy úr!!! :? :evil: :(

Szép napot Neked! :wink:

Üdv!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Sziasztok!

Igazatok van: tudom én mit jelent orvost váltani, nem könnyü és nem jó.

Én 16 év után kényszerültem nőgyőgyit váltani, mert akkor már nem volt olyan, mint előtte, pedig gyerekemet is nála szültem.

Én is járok egy helyre, amelyhez ragaszkodom is. Az addig jól is müködött, mig megcsináltak minden vizsgálatot sőt többet mint az átlag. Aztán a finanszírozás már idáig nem futja. Ekkor kényszerültem elgondolkodni, hogy egy rákszürésért akarok-e fizetni. Érdeklődtem, mit tehetek, hát ez a megoldás született. Azaz ezt megcsináltatom sztk alapon a legjobb orvossal, akivel lehet - nem bántam meg. A leletet pedig elviszem a saját dokimnak, ahol továbbra is minden egyebet meg tudok csináltatni, kivéve ezt.

Fogdokiváltás: sajnos ebben is részem van. Most ment nyugdijba, majdnem 20 évig jártam magánba, az SZTK-t hagytam ott, mert nem láttak el. És most gondoltam, kipróbálom először mi van ott. Hát kivételesen nem csalódtam ill. pozitivan csalódtam. Mert max ellátást kaptam és most nem is mennék máshová.

Minden esetre szorítok nektek, a fizetős dolgokra már csak egy megoldás lehet, egészségpénztári tagság - én már 5 éve vagyok egyéni tag és nem bántam meg.

üdv

kispatak
Vendég
 


Sziasztok!

Egy ideje olvasgatlak Titeket, mert én is a Kútvölgyiben fogok szülni, elvileg április második hetében.
A fizetős járóbeteg ellátás nagyon felháborított, miután ősszel - a terhesgondozásom kezdetén - még azt mondták hogy július 1-ig van támogatás. 2 hete írtam egy e-mail-t az OEP-nek, hogy akkor hogy is van ez, és ma ezt a választ kaptam:

"Hivatkozva február 25-én küldött levelünkre az alábbiakról tájékoztatom:

2010. március 05-én a Semmelweis Egyetemtől, mint finanszírozási szerződött szolgáltatótól Pénztárunkhoz érkezett szerződés módosítási kérelem eredményeképpen a S. E. Kútvölgyi Klinikai Tömbben a szülészet- nőgyógyászat járóbeteg szakrendelés és terhesgondozás 2010. március 31-ig finanszírozott szolgáltatás (társadalombiztosítási jogosultsággal térítésmentesen igénybevehető).

2010. április 01-jétől a fenti ellátás átkerül a Semmelweis Egyetem I.sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Nőgyógyászati ambulanciára ahol a továbbiakban, is mint finanszírozott szolgáltatást, térítésmentesen veheti igénybe.

Tisztelettel: Dr Felaki Erzsébet ov "

Felhívtam a Maternity-t, de ott továbbra is március elsejét mondanak, az OEP-s tájékoztatás pedig szerintük félreértés...
zagor
 
 
 
 


Hát, érdekes ez a levél... Én is már március 1-től nyögöm a költségeket, lassan 2 naponta, naponta kellene járnom ctg-re.
Vajon ezt hogy tudnánk érvényesíteni, ha ez így van?

biribon
 
 


Jó kérdés... Elvileg tisztázzák az ügyet és tájékoztatnak...

18.000 forintot már én is kicsengettem, a számlát félre is tettem a biztonság kedvéért.

CTG-re végül bejelentkeztem a János kórházba, de elég értetlenül fogadta a nő hogy kútvölgyis dokival hozzájuk megyek... Kaptam időpontot, de egyenlőre kétséges hogy ki fogja kiértékelni és aláírni az eredményt...

Kép
zagor
 
 
 
 


Zagor: ez nagyon érdekes fejlemény. Ha történik valami érdemleges, légyszi írj majd ide!
Én jövő héten megyek a 6 hetes kontrollra, a számlát akkor én is el fogom tenni. Anno nekem is azt mondták, hogy július 1-ig lesz OEP finanszírozás

Kép
szerencsemák
 
 


Ok, szólok ha kiderül valami!
zagor
 
 
 
 


Sziasztok!
Felhívtam az OEP-es hölgyet, mivel nekem a héten aktuális avizit. Nagyon kedves volt, és azt mondta, hogy most a SOTE rektorának írnak, hogy mi is az ábra, merthogy a SOTE április 1-től kérte a szerződés módosítást (azaz akkortól kerül át az ellátás az I.sz. női klinikára), tehát elvileg márciusban még nem kellene fizetősnek lennie az ellátásnak.

Azt mondta, hogy Zagornak mindenképpen válaszolni fog (azt mondta, hogy néhány hétbe beletelhet), addig is csak számla ellenében fizessünk, és rakjuk el a számlákat, mert ha kiderül, hogy még nem szedhettek volna pénzt, akkor vissza kell, hogy térítsék.

Zagor: ctg leletet végül sikerült kiértékeltetni?

üdv:

szcsm

Kép
szerencsemák
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: