Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Egy párszor már írtam ide és lenne kérdésem:

Pipp tudsz esetleg valamit a költözésről, mármint hogy a Szabolcsból a MÁV-ba mikor viszik át a szülészetet? Én kezdek aggódni, ugyanis okt elejére vagyok kiírva és még mindig nem tudom, hogy hol is fogok szülni. Orvost semmiképpen nem változtatnék, az Unk doktorban nagyon megbízok. Azt hallottam, hogy a Szabolcsban a higéniás viszonyok katasztrófálisak (nincs villany a zuhanyzóban, wc deszkák eltörve stb), ja meg 12 ágyas szobában 18-an fekszenek. Ez tényleg így van?

UH: engem is a Szabolcs utcába küldtek UH-ra, de a doktor mondta is, hogy sokan lesznek, meg nem túl szép a környzet, így én visszamentem a régi Tisztibe, most már Gerincközpont és ott megcsinálták. Beutaló nélkül a genetikai UH 5 eFt, 3D-vel pedig 8 eFt. Nem kell sorbanállni...

Sziasztok, Csim



csim
 
 


Szaisztok! Szai Csim!

Senki sem tudja a költözés pontos dátumát...sajna. De...az Unk dr.ban 100 %-ig megbíznék én is, és a Szabolcsban sem őskoriak a körülmények. Nem olyan szép,mint a Tiszti volt, de a legnagyobb gyerekágyas kórterem 5 ágyas. A babás kórtermek, ahol tul képp bármikor kint lehetnek a gyerkőcök, az max 3 ágyas. A gyerekágyas nővérkék aranyosak. Ne izgulj! Vigyázni fognak Rád, Rátok! Ha valami kérdésed van, biztosan szívesen segítenek. Az Unk dr. pedig ott lesz! Úgy tudom, Edinának megszületett a babája az Unk dr.nál, ha itt lesz, kérdezd majd őt! Addig se izgulj! Ha tudok, én is segítek.


Sziasztok:Pipp
pipp
 
 


Szia Pipp!

Köszönöm az infókat! Egyre több helyen hallottam, hogy a költözés akár dec-ig is elhúzódhat. Arra gondoltam, hogy valamikor bemegyek a Szabolcsba és megnézem, hogy milyen, mert egyelőre csak a hallomásból tudom, hogy rosszak a körülmények.

Most szülésfelkészítőt keresek, mert elkezdtem járni a MÁV-osra, de már az sincs. A Szabolcsban van ilyen? A többi kismama, aki Honvédos az hova jár?

Szia, Csilla



csim
 
 

 
 

Sziasztok!

Szülésfelkészítő van a Szabolcsban. A 350 4781-es számon
( szülőszoba-Szabolcs u.) lehet részleteket megtudni róla.

sziasztok:Pipp
pipp
 
 


Sziasztok Lányok!


Megjöttem a szabiról. :( Alsópáhokon a Kolpingban jártatok már? Nagyon szuper hely. A gyerekekről szól minden. A párom 4 éves kisfia teljesen oda volt az egészért.

Pipp: köszi a híreket.

Sziasztok: Hekatee
hekatee
 
 


Sziasztok!

Nagy újságom van !!!!!

2007. július 23-án kora délután megszületett , Marci (Marcell) :D :D :D . 4220 gramm és 56 cm. Csodálatos kissrác. Hihetetlen, de igaz, hogy ANYUKA lettem :D

Edina: Igaz, hogy arra a napra te voltál kiírva, de biztos azóta már Ti is átéltétek azt a csodálatos élményt. Jelentkezz majd!

Dalo: Mizújs veletek? Programozott császár lett, vagy az utolsó pillanatban változott? Drukkolok nektek! Bár lehet, hogy már Ti is úsztok a boldogságban...

Még nem tudok képet feltölteni, de hamarosan...

Mindenkinek üdv, Pusy

Kép
pusy
 
 


Szióka csajok!

Csak röviden írok.
Edina már 2 hete megszült. Nagy baba lett 3950g.Majd rak fel képeket ha lesz egy kis ideje.
Dalo is megszült: 57 cm, 3250 g császárral.
Jól van mindkét mama-baba.

Pusy: azt hiszem Edina másnap szült ( 24.-e) Gratulálok a babához és majd kérünk képeket is :D :D :D

Elike: Emlékszem, hogy aranyérproblémáid voltak. Nem beszélhetnénk erről személyesen is? 06-30-657-7863 a számom és ha rámcsörögnél visszahívnálak. Nagyon megköszönném.

Mi jól vagyunk, csak a babócáim egyre kevesebbet alszanak. Állandó foglalkozást igényelnek ,ezért írok ritkán. Különben nőnek mint a bolondgomba. Haroon már 6100 g, Yasmin "csak" 5000g. Még mindig csak anyatejcit kapnak!!!!!Remélem még kitart egy darabig, bár már napi 3-4 filter tea kell, hogy elegendő legyen ( 150-200 g-ot esznek napi 6-szor).A héten leszünk 3 hónaposak. El sem hiszem. Rohan az idő. Vagy csak én érzem így???????

Majd felrakok képeket...
Pusz Mona

Kép
clivia
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagy örömmel osztom meg Veletek, hogy augusztus 7-én éjjel 2 óra 6 perckor megszületett a mi kis boldogságunk, Tomek baba.
Súly: 3250 gr, magasság (!!! :P ) 55 cm (nem ment össze :lol: , csak rosszul hallottuk a számot és azt küldtem el Monának sms-ben).

Miután a vajúdás elején felment a vérnyomásom (+ a faros fekvés is maradt) , így mindenképpen császár mellett kellett dönteni.

Tejci beindulóban. Röviden ennyit most, de hamarosan jelentkezem képekkel, új vonalzóval ...

Pusynak, Edinának szívből gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok Mindkettőtöknek!

Üdv Mindenkinek,
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok,

SZIVBŐL GRATULÁLOK A BABÁKHOZ! JÓ EGÉSZSÉGET, SOK TEJECSKÉT ÉS RENGETEG BOLDOG NAPOT KIVÁNOK A FRISS KISMAMÁKNAK!


Minálunk szépen lassan mennek a dolgok, Sára 5 hónapos múlt. Csodaszép és nagyon szépen fejlődik.

Clivia, Hajni (beha) az, akivel az emlitett dologról tudsz beszélni. Azért a számot felirtam, ha nem haragszol, hivlak majd. Csak úgy :D


Mindenkinek nagy csók, vigyázzatok magatokra.

elike

elike
 
 


Sziasztok!

Bár képet ígértem, de még nem jutott idő a feltöltésre... :(

Clivia, Elike, Dalo: Köszi szépen a jókívánságokat! Főleg a jó sok tejcis kívánság kellene, de naaagyooon!

Sajnos nagyon kevés a tejci Marci babának és még múlt péntektől hasfájós is lett. Szörnyű nézni, ahogy küzd szegénykém. Most az Infacol-t javasolta a doki néni. Remélem használ...

Kinek van újabb tejnövelő tippje? More Milk kapszula nem vált be, sem a homeopátia :( Segítség! Sajnos már néha kap tápszert, de nagyon nem szeretném.

Jujuj... felébredt! Ilyenkor jön a bömbi - hiszen oroszlán a lelkem...(júl 23)

Üdv, Pusy

Kép
pusy
 
 


Sziasztok!

Bár képet ígértem, de még nem jutott idő a feltöltésre... :(

Clivia, Elike, Dalo: Köszi szépen a jókívánságokat! Főleg a jó sok tejcis kívánság kellene, de naaagyooon!

Sajnos nagyon kevés a tejci Marci babának és még múlt péntektől hasfájós is lett. Szörnyű nézni, ahogy küzd szegénykém. Most az Infacol-t javasolta a doki néni. Remélem használ...

Kinek van újabb tejnövelő tippje? More Milk kapszula nem vált be, sem a homeopátia :( Segítség! Sajnos már néha kap tápszert, de nagyon nem szeretném.

Jujuj... felébredt! Ilyenkor jön a bömbi - hiszen oroszlán a lelkem...(júl 23)

Üdv, Pusy

Kép
pusy
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak beugróban vagyok, most éppen alszik Tomek baba.
Szeretném Nektek megköszönni a gratulációkat, igazán nagyon aranyosak vagytok.
Nálunk kicsit zsufi most minden, nem igen jut idő netezésre.

Kutyafuttában a szüléstörténet (semmi extra):aug. 6-án este éppen a barátőmmel beszélgettem telefonon, mikor is jöttek a fájások, rögtön 5-6 percenként félpercesek voltak és igencsak rendszeresek. Így hát elindultunk a kórházba. A helyzet ott sem változott (nem erősödött), viszont az én világhíres extrém alacsony vérnyomáson igencsak megugrott, így éjjel 3/4 2-kor műtőbe, epi + császár, majd 2 óra 6 perckor megszületett a babucink. Ügyelet és szülésznők oltári rendesek, de ezt elmondhatom szinte mindenkiről. Külön kiemelném a RITA nevű védőnénit, ő nagyon kedves, aranyos, rendes .... volt.
24 óra fekvés, az őrző után már rohangáltam, így a 4. napon már haza is engedtek minket, mert kutya bajom sem volt.
Mindennel meg voltam elégedve (igaz egy ágyas alapítványi szobában voltam), jó érzésekkel távoztam.
Röviden ennyi!

Jó tanács mostanában szülőknek: vigyetek mellszívót, pelenkát, popsitőrlőt, cumisüveget a kórházba, mert ezekből hiány van! Ruhát adnak a babának.

Új vonalzót + képeket majd legközelebb, sorry!

Üdv Mindenkinek,
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok lányok!

Bocsi,kicsit el voltam tünve...megszületett ugyanis Kyra baba,szemem fénye még július 26-án,csak nagyon lefoglalnak az anyai teendők,ezért nem tudtam írni :P .
Hétfőre voltam kiírva,de nem akart kibújni,így kedden befeküdtem.Csüt.-ig nem akartam tágulni,így csüt. de. megcsászároztak,amit annyira nem is bántam,mert tudjátok,hogy féltem a túlhordástól.Jó is,hogy így alakult,ugyanis nagy baba volt 3950gramm és 57 cm,11.5cm-es fejátmérővel,szóval nem biztos,hogy ki tudtam volna tolni.
Unkról annyit,hogy nagyon rendes volt,de végig,minden nap hívott a kórházban vagy bejött megvizsgálni,a műtét után is.Megtett mindent,mindig mindent elmondott,mosolygott és igyekezett megnyugtatni.Szóval tényleg csak jót tudok mondani róla,örülök,hogy így alakult a dokiváltás.
A kórház tényleg kicsit gáz(Szabolcs utcai),de már föl voltam rá készülve,meg nem is érdekelt,hogy hullik a vakolat a szoba faláról(amúgy nem volt wc a szobához,sőt nem is baba-mama szoba volt :( ),úgy voltam vele,hogy kibírom(főleg,hogy csak 3 napig voltam benn szülés után),hanem ami nagyon fontos volt,hogy a személyzet minden tagja nagyon rendes volt!!!!!!!,kivéve néhány csecsemőst.A műtősök,a nővérek teljes odaadással dolgoztak!!!!A császár utáni 12 órában,amíg feküdni kellett Kori és Andi nevű nővérek láttak el,majd két idősebb nővér,akik végtelenül kedvesek voltak és minden apró kívánságunkat teljesítették!
Itthon az első hét kegyetlen volt,szinte csak szoptatni keltem föl(anyukám segített 3 hétig).mert annyira fájt a sebem,alig bírtam mozogni,se oldalra feküdni stb..de a második héttől már egyre jobb volt,ma pedig már csak néha fáj a pocim,inkább a derekam,meg hát ez a kialvatlanság... :cry: ,nem bírom megszokni!!
Kyra baba viszont tündéri,minden fájdalmat elfeledtet :)Elég sokat eszik,volt,hogy 180 ml-t evett,de a védőnéni szerint ezt nem szabad hagyni,2 szopi közt inkább vizet kell adni,amit nehéz betartani,mert sajnálom szegénykét,elég kajás ugyanis és addig sír,míg jól nem lakik! Van elég tejem még túl sok is,van hogy 400 ml van a két cicimben.Majd teszek föl képet.

Köszi a gratulációt,én is gratulálok azoknak akik mostanában szültek!

Pusy:mi is kicsit hasfájósak voltunk,s az Infacolt is próbáltuk,de az Espumisan jött be.Meg az,hogy nem eszek egy ideje szőlőt...!Tejserkentő a Laktoherb tea(bár ezt biztos ismered),meg nekem a védőnő az Urtich Urens nevű golyókat ajánlotta,s a Fitolac-ot(nem emlékszem pontosan,de talán mind a kettő erre való).

Puszi mindenkinek.[/url]

Edina
edina:)
 
 


Kép Ahogy igértem: Kyra baba, aki éppen elégedetten alszik [/img]

Edina
edina:)
 
 


Szióka mindenki!

Megindult a fogzásunk!!!! Mind a két babucim borzasztóan nyálzik! Még mindig alig alszanak valamit, ezért írok ilyen ritkán. Különben minden ok.

Pusy: Tejnövelésre: Rengeteg folyadékot kéne innod!!! Mivel jó nagy súllyal született a babád, alkalmanként 80-100 g tejci kellene neki ( napi 8-szor). Ezt csak úgy érheted el, hogy a napi ajánlott 2,5 l folyadék mellé még megiszol plusz 1 litert. Tehát összesen MINIMUM 3,5 l folyadék naponta!!!! Akkor is igyál ha nem vagy szomjas. Én 4,5-5l iszom meg egy nap!!!!!( nekem kétszer több kell(alkalmanként 250-350g)). A teák nekem beváltak, de csak akkor iszom, ha kevésnek érzem a mennyiséget. Fejéssel is be tudod "csapni" a szervezetedet--ha nagyobb az igény, több tej termelődik. Én az első hónapban minden evés után fejtem. ( még mindig ebből van tartalékom)
Hasfájás: nekem az Infacol nem jött be, de azért próbáld ki. Homeopátiát használtam ami talán egy kicsit tompított a fájdalmon . Nekem is majd megszakadt-megszakad( a lánybabám még mindig hasfájós) a szívem amikor sírtak. Nem igazán tudsz rajta segíteni....sajnos. A fiúbabámnak már elmúlt, hála az Istennek. Sokat vidd a kezedbe, vígasztald és próbáld meg hason altatni. A hasfájós babáknak az jobb. Nekem a mai napig csak hason hajlandóak aludni.

Na megyek, mert éhenhalok!
Pusz
Mona

Kép
clivia
 
 


Sziasztok!

Múltkor elrohantam, mert Marci pont felébredt és jött a bömbi... Most ismét loptam egy kis időt magamnak.

Dalo, Edina: GRATULÁLOK A BABÁKHOZ!!! Legyen sok-sok örömötök a kicsikben!

Marci is nagy súllyal született (4220gramm) és a fejkörfogata is 38cm volt. A szülésznőm volt idő mikor kételkedett benne, hogy megszületik természetes módon. Meg is szenvedtünk mindketten, ami szegénykém szemén jó sokáig meglátszott. 7-re mentünk a kórházba CTG-re, 10 elött kezdődtek a fájásaim rendszereződni (mindjárt 3 percesekkel keztem) és délután 2-kor megszületett a szemünk fénye. Aránylag gyors szülés elsőre és néha azt hittem tényleg nem jön ki ez a nagy baba. De nem így lett :)

Civia: Köszi a tejnövelő tippeket! Próbálom mindegyiket, de csak nem akar dőlni a tejci :cry: Gondolom mégis valamit rosszul csinálok :oops:
Az Infacol nekünk talán egy kicsit jobb, mint az Espumisan, mert nem annyira görcsöl a kis pocija. Persze még mindig szenvedünk a hasfájástól. Pedig nem eszem semmit, ami felfúj.

Edina: "irigyellek" a jó sok tejciért!! Ha tényleg nagyon-nagyon sok van, én akármilyen kis mennyiségre vevő lennék kiegészítésnek. Sajnos az Anyatejgyűjtő Állomáson nem kaphatunk, mert nem felelünk meg a feltételeknek. Az Eszterlánc Alapítványt néztem most ki a net-en, mint tejtestvér közvetítőt. Gondold át, mert nem szeretném már most tápszerezni Marcit. Eddig összesen 3X evett 100ml-t (akkor ugráltunk örömünkben!), általában csak 60ml, ami jut szegénykémnek :cry: :cry: :cry: Ráadásul a bal mellemben sokkal kevesebb a tej és nem is akar rendesen rákapni. Pár napja a beszívós módszert alkalmazza, ami persze fáj és a tejcit sem tudja rendesen kiszívni. Nem akarja sehogysem kinyitni rendesen a száját. Persze, ha bömbölni kell, akkor bezzeg nagyra nyitja ... Szopi után próbálok ám fejni, de nincs mit :cry:

Most itt tartunk. Küzdünk a szopival, a hasfájással és az alvással, mert az sem megy könnyen. Reménykedem, hátha igaz, hogy az első 6 hét után változnak a babák és könnyebb lesz. Holnaptól megint kettesben leszünk és az nem kis műsor napközben.

Üdv mindenkinek, Pusy

Kép
pusy
 
 


Sziasztok,

Pusy, tejcivel kapcsolatban: én napi 5-6 l vizet megittam, lehet, hogy ezt valaki soknak találja, de megérte. Emellett Andris 5 hónapos koráig minden este csináltam szaporító fejést, miután letettem aludni. 7-7, 5-5, 3-3, 1-1 percig váltogatva mindkét ciciből fejtem. Nem baj, ha nem jön semmi, de ez stimulálja a mellet.
Egyébként van egy oldal a www.lll.hu, itt is sok infót találsz, és vannak telefonszámok is, akikkel tudsz beszélni, és segítenek, ha kell. Ami még fontos, hogy sokat pihenj. Tudom, könnyű ezt mondani, de amikor leteszed Marcit, pihenj te is. Néhány kaja is tud tejszaporító lenni. Ami nekem nagyon bejött az a gyümölcs leves, és a túrós csusza, illetve bármilyen tészta étel. Persze ezek az én tapasztalataim, kísérletezd ki, hogy mi az ami neked bejönne.
Ami a legfontosabb!!!! A pozitív hozzáállás, hogy te igenis fogod tudni szoptatni Marcit!
Remélem tudtam egy kisit segíteni.
Üdv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Na, azt elfelejtettem mondani, hogy a bal cicimben nekem is sokkal kevesebb tejci volt. Igaz, én mindig két mellből szoptattam, így bőven elég volt Andrisnak. Mindig túlette magát, sokat bukott is emiatt.
Aztán annyi lett, hogy egy csomót eltettem a méyhűtőbe, de nem kellett senkinek, pedig még a védőnőnknek is szóltam, de hiába. A vége az lett, hogy amikor lejárt, ki kellett önteni az egészet. :(
Üdv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Pusy: Elfelejtettem mondani: semmiképpen ne egyél és ne igyál semmiféle rostos dolgot: gondolok itt mint barack, szilva, sárgadinnye, szőlő...( csökkenti a tejet) Gyümiből csak almát egyél. Narancs és citrom TILOS! (ez allergiát okozhat) Hagyd el a paradicsomot, uborkát, paprikát.( ez hasfájást okoz a babánál ) Tejet csak kis mennyiségben fogyassz. Ezt mind a természetgyógyászom tanácsolta. Elég nehéz betartani, de a babák az elsők.
Kitartás!!!!!
Pusz Mona

Kép
clivia
 
 


Sziasztok Lányok!

Próbálok néhány fotót Tomek babáról feltenni.

Pusy: kitartás, én a HIPP Natal szoptatós teát iszom. Nem mondom, hogy dől a tejci, de annyi mindig van, amennyi kell.
Vonalzóra megint nem lesz időm :(

Üdv Mindenkinek,
dalo


Kép Megszülettem...

Kép Még a kórházban...

Kép Már itthon méricskélnek

Kép Sziasztok!

Kép Nagyon szép leszek...

Kép Szeretek fürdeni

Kép Délutáni alvás apával

Kép
dalo
 
 


Sziasztok újra!

Pusy: elfelejtettem írni legutóbb, hogy az LLL pilisi körzeti szoptatási tanácsadója Rózsa Ibolya.
Én találkoztam vele itt Szántón a baba-mama klubban (még pocakosan), nagyon aranyosnak, kedvesnek és segítőkésznek találtam.
Bővebbet (+ mobilszámát) olvashatsz róla a
www.iboly.hu
oldalon. Szerintem érdemes lenne vele beszélned telefonon akár - az nem kerül semmibe sem.

Megyek etetni,
pusz dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok, lányok!


Annyira, de annyira jó olvasni, hogy mindenki jól van, megvannak a babák.

Pusy, én ugyan nem voltam a szoptatás nagy bajnoka, de a következő babánál megpróbálom a következőket betartani:

- lelki béke (nálam NAGYON gáz volt ezzel és mivel teljesen kiestem, rossz lelki állapotban voltam, ezért nem tudtam megfelelő védőfalat emelni a sok terheléssel szemben)
- igény szerinti szopi és
- éjjeli szopi mindenképpen - ez a legnehezebb, főleg, ha alvós a baba, de muszály
- rengeteg folyadék
- az első perctől való fejés, már a korházban, ahogy felbirtam kelni, függetlenül attól, hogy jön valami vagy nem (egyébként javaslom a Lactina elektromos gép (kék csúfság, a Budaiban volt ilyen, biztos vitték tovább) bérlését, nekem legalább egy hónappal meghosszabbitótta a tejtermelést, amikor Sára már nem akart szopni, fejtem minden etetés előtt vagy után és üvegből adtam oda este, biztosan tudsz ilyet bérelni a Mester u. Brumi Maci bababoltban, de van másutt is)
- mindenféle testhelyzet (én nagyon bánom, hogy valamiféle apatkus állapotom miatt nem tudtam/akartam fekve szoptatni - tudsz aludni akkor, a baba meg akor kapja be a cicit, amikor kell neki)
- ahogy a barátnőm mondta - az első időben, amilyen hosszan csak tudod, szard (bocs) le a lakást, a rendet, mindent, csak a szopiért kelj fel, semmi se érdekeljen

Minden esetre, én meg tudlak érteni, mert rengeteget kinlódtam a szopival. Amikor még volt, akkor minden etetés előtt elkapott pánik, hogy megint nem lesz jó. Most meg, amikor játékból Sára odacuppan néha a mellemre, sirva fakadok, hogy igy elbaltáztam és nem voltam erősebb.
Még valami - ha pótolsz, használj u.n. Szoptanit berendezést, mert közben a melledet is szopizi a pici, igy folyamatos inger éri, ami nagyon kell (ha elfogadod, nagyon szivesen odaadom az enyémet, csak egy csőt használtam, igy tudod használni a többit, vagy - mindketten egészségesek vagyunk, koppkoppkopp - fertőtlenitve a használtat is).

Sára, hálistennek, nem volt hasfájós, csak az elején. Én azt figyeltem meg, hogy amitől én puffadok (pl. főtt káposzta), attól ő is.

Jaj, még egy személyes tapasztalat és tanács - én az összes pótlást, amit nem szoptanittal adtam, úgy adtam (most is, amikor tudunk), mintha szoptatnám - polót le, cicit ki, a babát odaforditva. Igy megőrződ a testi kontaktust, ami nagyon fontos, majdnem hogy fontosabb a szopiban, mint maga a táplálás. Én most még a hozzátáplálást is (tudod, főzelékek, papik) ölben tartva adom Sárának, nem ültetem babaülésbe (pedig van és kényelmesebb is abban az etetés), mert úgy gondolom, hogy igy ki tudom tolni egy picit a közvetlen, tudatalatti, fizikai érzékelésre alapozott kapcsolatunkat. Még az elhagyott majomkölyöknek is kell egy kis puha rongy, baba, amibe kapaszkodhat, mert különben mentálisan beteg lesz. Hát még a babáknak... Ne félj kézben tartani, rengeteg élményt ad és nyugodt babád lesz. Nekönk a kedvencünk most is a kaja utáni has-a-hashóz játék, amikor a még pucér hasamra fektetem Sárát és úgy beszélgetünk, játszunk. Ha jó az idő, akkor őt is levetköztetem.

LÁNYOK, ha valakinek kell - természetesen ingyen - BABE koszmó elleni sampon (nagyon jóóóóó!!!!), jelentkezzetek, mert a miénk októberben lejár és tuti nem használjuk el, viszont sajnálnám kidobni, ha valakinek még jó lehet. Egy két alkalom alatt kigyógyitja a fejbőrt, az ára viszont 1700 fotyi, inkább játékot vegyetek :lol:

Huf, én aztán jó sokat irtam... bocs :lol:

Üdv mindenkinek,
elike

elena75@freemail.hu

elike
 
 


Pusy, még eszembe jutott valami (bocsánat, hogy kéretlenül jövök itt a tanácsaimmal, de tudom, milyen rossz állapot, amikor nem jön a tejcsi).

Amikor azt olvasod a plakáton (tuti, nálatok is van a tanácsadóban), hogy az anyatej minden cseppje számit, akkor szó szerint értsd. A 10 gramm is mennyiség (bizony volt, amikor két, azaz két cicből tudtam ennyit fejni összesen, bőgve) és az is NAGYON fontos a babádnak.

Jóéjt, remélem, tudtam egy kis vigaszt adni.

elike
 
 


Sziasztok,

A sampon elkelt. De még lehet, hogy felbukkan :lol: :lol: :lol:

Üdv.,
elike

elike
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép [/img]

Kép
clivia
 
 


Sziasztok!


Mona, Elike,Macsek, Dalo: NAGYON-NAGYON KÖSZÖNÖM A SOK TANÁCSOT!!! Igazán rendes Tőletek, hogy ennyit foglalkoztatok a problémámmal. Elolvastam, de sajna nem volt időm írni.

Elike: Fel tudjuk venni a kapcsolatot szoptanit ügyben?

Nem tüntem el, csak sajnos magas lázas mellgyulladásom volt a múlt héten (39,1 C lázcsillapítóval). Nem kívánom senkinek azt a fájdalmat...majdnem feladtam a szoptatást, de végül soha nem vitt rá a lélek. Biztos van olyan, akinek sokkal könnyebben megy, de én megszenvedek minden szopit :( Most is égnek a mellbimbóim, mert Marci baba nem hajlandó rendesen bekapni. Bár sokszor kiveszem, hogy újra próbáljuk, de annyira felhúzza ezen magát, hogy feladom, csak egyen... Tudom ez az én gyengeségem, de nem bírom nézni a vörös fejecskéjét a bömbitől, hogy Anya csak incselkedik és nem is ad cicit... A harapása meg olyan erős, hogy nem is tudom mi lesz, ha eljutunk a fogacskákig...bár lenne addig tejem :o

A hasfájásra már mindent kipróbáltunk (espumisan, infacol, most gripe water), de igazán egyik szer sem hatott. Talán kicsit tompítja a fájdalmát, de nem múlt el :( :( Ha nincs semmi baja, akkor meg annyira tündéri baba :) :) :)

Most itt tartunk, de reménykedem, hogy javul majd a helyzet.

Köszi még1x a tanácsokat!!

Üdv, Pusy

Kép
pusy
 
 


Sziasztok Lányok!

Pusy: már nagyon vártam, hogy írjál, mi a helyzet Veletek! Nagyon drukkolok Nektek, sokat gondolok Rátok.

Velünk egyébkén ugyanaz a helyzet: van tejem, de nem elegendő, így mi is kénytelenek vagyunk pótlásra. Tudom, Te sem így tervezted, én sem... Én is sok mindent kipróbáltam a tejnövelésre, de igaziból eddig semmi sem vált be. Biztos genetika valamennyire ez is...

A mellbimbódra próbáltál bimbóvédőt használni???? Én például csak azzal tudok szoptatni, mert lapos a mellbimbóm. Eddig semmi gondunk nem volt ezzel, csak kicsit macerásabb, mint a sima szopi.
Szerencsére eddig nálunk nem nagyon jelentkezett a hasfájás, így ebben nem tudok tanácsot adni.

TÜRELEM, a babucik meg kárpótolnak minden szenvedésért. :lol:

Mona: tündériek az ikrek!

Tomek egyébként már olyanokat csinál, mint egy pár hónapos baba: iszonyú izmos és erős, már fordítgatja a fejecskéjét is!!!

Üdv Mindenkinek,
dalo

Kép 3 hetesen már ülni is tudok :-)

Kép
dalo
 
 


Sziasztok,
Pusy: Hasfájásra próbáljátok ki a szélcsövet, amikor nagyon kínlódik. Lehet kapni szerintem patikákban is, és gyógyászati segédeszköz boltokban is. (Ilyen van majdnem minden kórház környékén). Nem olcsó, de megéri használni. Kérd meg a dokitokat, hogy mutassa meg, hogyan kell csinálni. Én le tudom írni, de elég szörnyűnek hangzik, de a gyakorlatban nem olyan vészes. Először is ki kell főzni a szélcsövet, aztán a végét bekenni kb. 3-4 cm-en a popsikrémmel, és fel kell dugni a kis fenekébe. Jó pár percet is igénybe vesz a művelet, mire a sok szél távozni tud, sőt, sokszor még kaki is jön vele. Az jó, ha közben tornásztatod a lábacskákat, behajlítod-kinyújtod, hogy a belek mozogjanak. Nekünk ez sokat segített, amikor láttam, hogy nyugtalan Andris, és tudtam, hogy nem éhes, akkor használtuk.
Ami még nagyon fontos, az a büfiztetés. Ha nem büfizik, az is okozhatja a hasfájást.
Ha mindezek nem segítenek, akkor vedd a karodra a babát, hassal a földnek nézve, az is általában jó szokott lenni.
Szoptatásra ami még nagyon jó, ha szopi előtt jó meleg vízzel lemosod a melledet. Én belehajoltam a mosdóba, és egy párszor leöblítettem jó meleg vízzel.
Most hirtelen több tippet nem tudok adni,
Üdv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Pusy,
Irtam privit

elike
 
 


Pusy:szívesen adok nektek tejet,mert én is sajnálom kiönteni,pedig fagyasztani sem lehet ilyen sokat.Bár most kicsit csökkent a "termelés:)"(ahogy az az 5.-6. héten szokott),de még így is sok van.Egyeztessünk ez ügyben telefonon.Én Pestszentlőrincen lakom,nem tudom az nektek mennyire van messze.Telefonszámom:06204672886

Hívj föl!

Puszi.

Edina
edina:)
 
 


Sziasztok mamik!
Értesítek mindenkit,hogy péntekenként újra lehet jönni zenebölcsizni a II. ker.be(Máriaremetei út ), 9.30 és 10.30-kor lesznek a foglalkozások. Illetve szerda délután zeneovi indul lelkes csemetékkel Várlak Titeket szeretettel. Ha kérdésetek van, írjatok bátran az info@sunizene.hu cimre.
Jó pocakosodást, szoptatást, beszéditanitast Mindenkinek! Es éljenek a gyermekdalok, mondókák!
üdv.
Norka
norkini
 
 


Elike,
Írtam privit.

Kép
pusy
 
 


Elike,
Írtam privit.

Kép
pusy
 
 


Szia Edina!

Köszi szépen a felajánlást, de sajnos a doki néni szerint nem kombinálhatom a tápszert a saját és más anyatejével, mert Marci babának a hasfájóssága valószínűleg emésztési/gyomor problémával függ össze. Ez már nagyon megterhelné a fájós kis gyomrát.

Ma volt kint a doki néni látogatóban és most dolgozunk azon, hogy javuljon valamit a helyzet. Szegénykém nagyon szenved, de reménykedem a mai gyógymód hatásosságában. Nekünk nem segítettek az ismert gyógyszerek :( (espumisan,infacol,gripe water)

Most fele-fele arányban kap anyatejet és tápszert, de még az anyatejet is cumisüvegből, mert a rossz szopási technikája miatt nem tudja jóllakottra enni magát a mellemből. Ezért, meg a gyomra miatt sokat sír és semmivel nem lehet megnyugtatni. Bízom benne, hogy pár napon belül javul a helyzet. Már nem is a fájós mellbimbóm zavar, hanem a kicsi szenvedése.

Dalo: Nekem nem jött be a bimbóvédő, mert a kevés tejem is majdnem teljesen elapadt és továbbra is fájt a bimbóm. Én csak a bal mellemre használtam, mert sebesre rágta. A seben segített, csak tejem nem volt. Utána meg jött a lázas mellgyulladás azon az oldalon :( Tomek baba ennivalóan édes :)

Ha túl leszünk ezen a nehéz időszakon töltök fel képeket, mert NAGYON aranyos kisbaba, amikor nem fáj a pocija :) :) :)

Üdv mindenkinek,

Pusy

Kép
pusy
 
 


Sziasztok Lányok!

Pusy,
nagyon sajnálom Marci babát, de reméljük hamarosan enyhül a pociprobléma, nagyon drukkolok!!!
Milyen tápszert adsz neki? Tomek a Milupa Miluma HA-t kapja - most kb. 1/3-ad tápszer 2/3-ad anyatejci aránynál tartunk - de eddig szinte alig volt pocakproblémánk.
Tomeknél is az a helyzet, mint nálatok: nem tudja magát a szopival jóllakni, így a szorgalmasan lefejt anyatejcit még pótlólag cumisüvegből is adom neki.
Sajnos a tejecske mennyisége még mindig nem igazán akar beindulni, bár a kezdetekhez képest azért kicsit javult a helyzet. Sebaj, nem adom fel, kitartó leszek!!

Edina, Elike: le a kalappal a segítőkészségetekért!

A végére az egyik kedvenc képem:

Kép

Üdv Mindenkinek,
dalo

Kép
dalo
 
 


Szióka!
Pusy: nagyon sajnálom a babódat. Átérzem a helyzetedet. Yasminnak is csak pár napja múlt el a hasfájása ( végre!!!). Én legutoljára homeopátiát adtam neki (gyerekgyógyász-természetgyógyászom tanácsára). megadom a nevüket ( ártani nem árthat, de lehet, hogy használ( nekünk egy kicsit jobb lett tőlük). LYCOPODIUM 9 CH napi egyszer 3 golyó, COLOCYNTHIS 9 vagy 15 CH napi háromszor 3 vagy 2 golyó ( attól függ melyiket kapod 9CH: 3, 15 CH:2 golyó). Ezt egy kis kanál vízben oldottam fel és evés után fél órával adtam be neki. Nem drága!

"KÓLIKA, HASI GÖRCSÖK:
Az első élethetekben nagyon gyakori panaszt jelenthetnek a fájdalmas hasi görcsök, nyugtalanság, az általában etetés után, illetve elsősorban a délutáni órákban jelentkező, csillapíthatatlannak tűnő sírás. A panaszok leggyakrabban az első hat hétben, három hónapban gyötrik a babát.
A hátterében állhat túl mohó szopás, túletetés, sok levegő nyelése, esetleg a szoptatós anyuka által elfogyasztott étel, amely irritálja a kicsit. Talán a belek fejlődése elhúzódó, és az emésztés során keletkező gázok miatt húzódnak görcsösen össze.
Ha a betegség kizárható, kielégítő a súlygyarapodás, de megfelelő táplálás és büfiztetés ellenére is fennállnak a panaszok, a homeopátiás szerekkel gyorsan jelentős enyhülést érhetünk el."

"COLOCYNTHIS: Erős, görcsös hasfájás. A panaszok a pocak maszírozása vagy a lábak a hasra való hajlítgatására, melegre enyhülnek.
LYCOPODIUM: A babának erős görcsei vannak, amelyeket az anya által elfogyasztott ételek jelentősen fokozzák. A panaszok jelentősen erősödnek 16-20 óra között."

Próbáld meg! Ha ez sem használ akkor sajnos ki kell várni, amíg magától elmúlik. Nálam is egyik napról a másikra szűnt meg. ( három és fél hónapra) :(
Kitartás
Puszi
Mona

Kép
clivia
 
 


Pusy!
Elfelejtettem: nekünk sem használ az infacol!!!

Kép
clivia
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1189009422.38.jpg[/img] Kép [/img]

Kép
clivia
 
 


Halihó! Merre jár mindenki????????????????????????

Jól eltűntetek!Kivel mi újság?

Mi elkezdtünk enni!(répa, alma, burgonya), mert fogyóba van a tejcim egy kicsit. Éjjelente fel kell kelnem fejni (400-at), hogy nappal minden "cici" előtt tudjak adni egy kis pótlást. Ezután eszünk. Hála istennek az első pillanattól elfogadták ( 50 g-ot esznek napi háromszor).A tápszert mindenképpen ki akartam hagyni, mert nem szeretném, ha újra elkezdődne a hasfájós korszak ( abból elég volt). Hát....mi így vagyunk.

Írjatok!!!!!
Pusz
Mona

Képeket rakjatok fel!

Kép
clivia
 
 


Sziasztok Lányok!

...tényleg mi ez a pangás...???
Mi tegnap voltunk 6 hetesek (iszonyat, hogy rohan az idő!).
Jól vagyunk, szépen fejlődünk.
Írjatok, kivel mi újság!
Pusy: mikor láthatjuk Marcit, kérünk fotót???!!!!

Üdv, dalo

Kép Itt még 5 hetesen...

Kép Játék apával

Kép Mindenem a lámpanézés

Kép :-) :-) :-)

Kép Gyakorolom a kúszást

Kép ...azért néha bömbizek is

Kép
dalo
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Én 2006. novemberben szültem a Budai Honvédkórházban, a Kiss doktornál. Azóta voltam nála a Központi Honvédkórházban is, de most sehol se találom. Nem tudja valaki közületek, hogy melyik Kórházba ment át?

Előre köszi a segítséget!
Andi
andimagyar
 
 


Szia Andi!

Lehet, hogy Én tudok neked segíteni, mivel Én elvileg 5 hét múlva nála fogok szülni az összevont Honvéd-Szabolcs-Máv szülészetén. Egyenlőre Én nem tudok róla, hogy máshová igazolt volna.íTudtommal rendel a Központi Honvédban a nőgyógyászat+terhesrendelésen. Mivel Én a magánrendelőbe járok, kórházi rendelési időpontot nem tudok, de lehet, hogy telefonon meg tudják mondani. Ha ez a verzió nem sikerül, akkor próbálkozhatsz a magánrendelőjében.
Prevenció rendelő
1046 Sárpatak u. 10.
Tel: 230-4444
Kedd-Csüt. 18.00-21.00

Remélem tudtam segíteni!

Kerkira
kerkira
 
 


Szia Kerkira!

Köszi a segítséget! Megpróbálom őt így elérni. Megkérdezhetem, hogy egy vizsgálat mennyibe kerül a magánrendelőjében? Eddig mindig a kórházi rendelésein voltam.
Nagyon jó orvos, kár lenne, ha szem elől veszíteném. :)

Andi
andimagyar
 
 


Szia Andi!

A magánrendelésen a terhesgondozás díja 7000Ft. Erre havonta kellett menni. A normál nőgyógyászati vizsgálat tavaly 6000 Ft. volt, de lehet, hogy már az is 7000Ft. Ezt nem tudom biztosan. Egyébként ma voltam nála és elmondása szerint kedd és péntek délelőtt rendel a Központi Honvéd terhes és nőgyógyászati rendelőjében. Nekem is oda kell mennem legközelebb. Sok sikert a próbálkozáshoz!

Kerkira
kerkira
 
 


Szia Kerkira!

Próbáltam keresni őt, de nem értem el. A Központi Honvédban nekem ezt mondták, hogy már nincs nőgyógyászat. Az összevont helyileg hol van?

Bocs, a sok kérdés miatt.

Andi :oops:
andimagyar
 
 


Szia Andi!

A Központi Honvéd most Országos Egészségügyi Központ néven működik a XIII. kerületben a Róbert Károly Körúton. (Az Árpád híd pesti hídfőjéhez közel.) Bejárat a Papp Károly utca felől. A nőgyógyászat a félemeleten található. A földszinten kell először regisztrálni. Telefonszámuk (mármint a Nőgyógyászaté): 465-1800/71086 mellék. Ez biztosan működik, mert én ma hívtam őket, és sikerült.

Sok sikert!

Kerkira
kerkira
 
 


Szia Kerkira!

Sikerült velük beszélnem. :) Múltkor akivel beszéltem durcásan közölte velem, hogy náluk nincs szülészet-nőgyógyászat, még rendelés se.

Jó, hogy ilyen hozzáértő emberek vannak.

Még egyszer köszi!

Kitartást és ügyes legyél a szülésnél!

Andi
andimagyar
 
 


Szia Andi!

Örülök, hogy sikerült elérni őket!

Köszi a jókívánságokat, majd igyekszem. Bár a közelgő időpont miatt már kezdek egy kicsit parázni.


Szia!

Kerkira
kerkira
 
 


Sziasztok lányok!!!

Jól el van tünve mindenki. Babáztok, mi? :lol:

Sára tegnap volt 7 hónapos! Üldögél, kijött az első fogunk, nagyon rendes, türelmes kislány. Mindenkinek mosolyog (egyenlőre :roll: ), kacarászik, próbálgatja az integetést. Járunk baba-mama jógára (érdekel valakit? jó mozgás mindkettőnek), lefogytam már 7 kilót (persze, nem csak ettől), lassan gatyába rázódunk.

Puszi mindenkinek


Szentendrén kirándultunk, hajóztunk, szeptember vége
Kép

elike
 
 


Sziasztok Lányok!

Elike végre, de jó, hogy írtál, már azt hittem meghal a fórum...
Örülök, hogy minden rendben Veletek.
Hova jártok jógázni? Engem/minket érdekelne a tapasztalatod, de lehet, hogy ez még túl korai nekünk? Te mit gondolsz?

Mi jól vagyunk, éppen ma kaptuk meg a kéthónapos oltást (tényleg rohan az idő...).

TÖBBIEK: JELENTKEZZETEK!!!!

Íme a mostani kedvenc fotóink:

Kép Ezt a szép sapit a mamitól kaptam

Kép Ekkora gomba nőtt a kertünkben

Üdv Mindenkinek,
dalo

Kép
dalo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: