Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Voltunk a 4D-n, hatalmas élmény volt, álmomban nem gondoltam volna, hogy ilyen lesz. Minden rendben van, szépen fejlődik :)

Itt a kép is, megállapításunk szerint tiszta apja fia :)
Kép

Kép
buthu
 
 


Kriszti!
Habár csak fényképről láttam a férjedet, de tényleg hasonlít! Pedig én az ilyet nem szoktam meglátni!

Mi ez a pangás?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Hali,

Kriszti, de jó képet sikerült készíteni 4D-sen, biztosan nagyon jó élmény volt!!!! :) NAgyon formás baba!

Olga, szépek lettek az ovis jelek!!! Nekem akasztós a türcsi....
Mire írtál, addigra már rendeltem is egy utazóágyat, mondjuk nem csk kölcsönbe kellene nekünk, sokszor hasznát vennénk még, így vettem egyet a teszveszen.

Ma megvolt Szabi ballagása, aranyosak voltak nagyon a gyerekek, furcsa, hogy már olyan nagy Szabi, hogy túl is van egy ballagáson :)



Kép gondozónénikkel
Kép a gyerekekkel...
Kép csokorral

Kép
Kép
dorkáék
 
 

 
 

Sziasztok!

Kriszti! Nagyon formás Előd! Már alig várom én is a júli 13-át... Látni szeretném már a lányomat! :wink:

Mostanában napközben is sokat mocorog a kisasszony a pocakomban, tegnap este meg hullámzott az egész, itt röhögtem rajta. :lol:

Tényleg nagy a pangás most, én épp husilevest főzök, a párom tegnap ünnepelte a haverokkal a szülinapját és amilyen állapotban hazaesett, szerintem kelleni fog neki..... :shock: :lol:

Holnap kertipartizunk a sógornőméknél, majd hozok képeket.

Többiek? Írjatok! Kivel mi újság????

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!

Szuper lett az UH kép Kriszta! Nekünk nem lett, néha sajnálom. Szépen kivehető Előd arca.

Dorka! Okés, akkor marad itt az utazóágy. Ballagáson szépek vagytok, és te borzasztó csinos is vagy! Verseket mondta Szabi a többiekkel?

Mi még mindig Debrecenben, közben sikerült a saját jelszómmal belépni. :oops: Na, a géppel szoktam megjegyeztetni, hogy nekem ne kelljen aztán ilyenkor vannak gondok. Szép idő van, játszin vagyunk sokat, főzünk, sütünk, ami ilyenkor szokás. Babó jól bírja, lehet keddig kihúzzuk itt.

Üdv!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Úgy látom a jó időben mindenki a szabadban van és nem a gép előtt :D !!!

Olga,Balwin:jók a törcsik honnan is rendeltétek végül?Lehet hogy nekem is kellett volna rendelnem,mert már 2éve használtunk kettőt felváltva de még két évet már nem bírnak ki,jókor találom ki :? !

Kriszta:szuper lett a 4D-s képetek a kis legényről,hát szerintem nem kis paraméterekkel fog megszületni már most olyan jó kis húsos nekem persze nem rossz értelemben :wink: !!!

Dorka:szépek vagytok szokás szerint és igen túl vagytok az első "ballagáson"nekünk azóta repül az idő valahogy ne is mond!!!! :D

Rólunk:Virág jól van élvezi a jó időt és a szabadságot júli 1-óta itthon aug.23-ig.Én már kevésbé vagyok jól de nem vészes,másfél két hete fájdogál a hasam éjszaka főként,ezért csináltattam egy vérképet csütörtökön,pénteken háziorvos,meguhuzott és azt mondta hogy kezdődő vastagbél gyulladásom van mondom hurrá mi jön még :shock: ,egyenlőre reggel éhgyomorra kamillatea aztán tíz nap múlva vissza és hát tényleg jobb remélem ennyivel megúszom.Valakinek esetleg erről valami infó???

Kati Kép
virag9
 
 


Sziasztok!

Kati, írtam privit neked, de csak utána néztem ide be és kicsit vissza is olvasgattam a múlt hetet.
Őszinte részvétem a nagyid miatt, remélem már jobban vagy kicsit lelkileg! :(
Meg ez a betegség is... nem lehet hogy az idegességtől alakult ki?

Virágról tettél már fel rövidebb hajas képet? Mert azt nem láttam, de lehet csak nem voltam még alapos ;)

Ovis törölköző nekem is kellene még, úgyhogy mi rendelhetünk együtt ha gondolod :) Én is kimaradtam a körből, nem itt jártak a gondolataim még a múltkor.

Szami, nektek is őszinte részvétem.. :(
Majd gyere azért beszámolni! Lányok hogy bírták nélküled?

Dorka, nagyon klasszak a képek, iwiwen is megnézegettem :) Te pedig csini és naggggggyon fiatal anyuka vagy! :)

Kriszti, édes a babóca :) és a szája tényleg a férjedé, ezt én is egyből megláttam!
Hát nem is olyan sokára már szültök Ritával :shock: Hogy telik az idő!

Tud nekem valaki abban segíteni hogy ha én egyénileg igényelek üdülési csekket, akkor a munkáltatómtól még kaphatok, vagy van valami limit?
Valamint ha apuka megkapta év elején a gyerekek után járó 4nap szabit, de nekem most kellene, akkor tőle simán levonják ha kéri?
Köszi a segítséget! ;)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Kicsit "kemény" hét áll mögöttünk, nem bánom, hogy elmúlt...

Köszönjük a részvétnyilvánításokat. Lehet, hogy morbidnak fogtok tartani, de én is így szeretnék egyszer elmenni: 80 év boldogságban-egészségben, 2 hét gyengélkedés fájdalom nélkül, gyors és fájdalommentes elmúlás. Kedden volt apósom katonai szertartása, s meglepődtem, mennyire emberi és szép volt. Egy katona-pap "vezényelte le" az egészet, nagyon szépen beszélt és nagyon-nagyon igazakat, nem elszállt, vallásos monológot mondott. Tényleg apósom volt a középpontja, az ő életútja, milyensége, s az, hogy miért is fog hiányozni. Én nem vagyok vallásos, hívő, féltem is kicsit a pénteki református temetéstől. Hááát, egyrészről igazam is lett. Sokkal kevesebb szó esett az elhunytról, mint Istenről és arról, hogy tkp. örülni kellene a halálának... Na, ez az, ami tőlem nagyon-nagyon távol áll. (remélem, senki hívő lelkébe nem tapostam bele, nem volt szándékomban, ez az én ateista véleményem).

Eredetileg úgy volt, hogy csütörtöktől-vasárnapig Szokolyán lettünk volna a lányokkal, hogy bepótoljuk az utazás okozta hiányérzetüket (ami azárt a 2-3 naponkénti msn-nek és a sok programnak hála, meglepően nem volt vészes), de a temetés miatt a húgom utazott le velük, mi csak tegnap és ma tudtunk velük lenni.

A két nagy a jövő héten lovas táborban lesz.

Közben Csaba is rosszul lett kedden éjszaka, úgy, mint előző évben. Gyorsan kerestem egy helyet, ahol még aznap megcsinálták az MRI-t, igaz, szép summáért, de legalább kizárták, hogy a nyaki erek vagy az agyban lévő erek miatt lenne a gond. Úgyhogy most megyünk tovább, kedden egy otoneurológiai (fül-ideggyógyászat= a középfülben lévő folyamatok felelnek az egyensúlyrendszerért) szakrendelésre ("szédülésklinika") megyünk Pestre, persze ismét magánrendelésre, mert ilyen rövid időre ugyan a mai magyar egészségügyben hol kapnánk időpontot?!

De legalább Máté jól van. Kitűnő lett a bizonyítványa, 3 dicséretet is kapott, angolból, nép- és honismeretből és rajzból. Azt kicsit fájlalta, hogy matekból nem kapott, mert összesen , egész évben egy 4-es dolgozata lett, a többi mind ötös és elég jó helyezéseket is ért el a versenyeken, de a tanár néni szerint, akinek egy 4-e is van, az nem lehet dicséretes...

Remélem, a jövő héten lesz időm leszedni a gépről a képeket és feltenni ide, én párat láttam belőle, azok nagyon jók, nemhiába, ez az új gépe Csabának azért már más kategória.

Vera, engem nagyon meglepett, amit írtál, (tudom, nem sok közöm van hozzá), de olyan szép családnak tüntetek, valahogy mindig az volt az érzésem, hogy veletek "minden kerek". A szabadságról (elvileg) év elején kellett nyilatkozni, hogy ki veszi igénybe. Ha rugalmas a munkáltató, összetépi a papírt és újat ír. Az üdülési csekkel kapcsolatban nem tudok segíteni. Pontosan melyik hotelben voltatok és melyik utazási irodával? Vagy egyénileg szervezted? Mi is gondolkodunk a Balaton helyett egy rövidebb, 4-5 napos tengerparti pihenésben a gyerekekkel és a szüleimmel, ezért kérdezem.

Dorka, mindig irigykedem, hogy milyen csinos vagy! Az meg külön öröm, hogy jó a szemed! Én is áldom az eget (meg a babanetet), hogy belevágtam a műtétbe! A fiúk is olyan helyesek. Bár engem meglepett ez a bölcsis ballagás, nálunk nem volt ilyen.

Olga, jó pihizést Debrecenben! Nálunk elég alkoholos filccel belerajzolni mindenbe a jelet, viszont szigorúan minden egyes ruhadarabba, még cipőbe is kérik az óvó nénik.

Kati, jobbulást Neked! A sok idegeskedés biztos nem a legjobb hatással van rád. Segíteni sajnos nem tudok ebben.

Kriszti, nahát, egészen meglepődtem , hogy én is látok valamit a képből! Nagyon tetszik az Előd név, Ritával együtt mindjárt itt a nagy nap! Igazán irigylésre méltó dolog lehetett látni a kis csöppséget! El is hiszem, Rita, hogy már várod te is! Biztosan csodálatos lesz!

Na, kb eddig jutottam. Bocs, akinek nem reagáltam. Remélem, most már jobban tudok jönni.

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Vera! Üdülésicsekknél annyi van csak, hogy a te nevedre max a minimálbér összegéig kérhetsz egy évben egyszer. De ha többre van szükségetek, akkor a gyerekek nevére is lehet kérni, ha van adószámuk.

Majd holnap még jövök, csak most nagyon fáradt vagyok. Hosszú napom volt. 8)

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Szami, Rita, köszönöm! :)

Az üdülési csekket azért kérdeztem csak mert én elvileg kaphatok majd a munkahelyen, és ha nem lehet korlátlanul igényelni akkor nem fárasztom magam hogy egyénileg is igényeljek ;) Max. akkor a gyerekek után..

Szami, Sidé-ben voltunk, a Hotel Alba Resortban. 3szállodából áll az Alba: Resort, Royal és Queen. A Resort a legrégebbi (5éves) és a legjobban bejáratott is, a Royal tavalyelőtt épült és 12év aluli gyerek nem mehet, a Queen tavalyi, puccosabb, de drágább és állítólag nem annyira jó. Alig van kert pl. hozzá. Nekünk nem ajánlotta az utazási iroda.
Én csak a Resortba mennék újra a gyerekekkel, mini állatkert, hatalmas kert, játszótér, gyerekklub és 4medence van, és nagyon jó a hangulat egész nap :) Szól a bulizene, pörgés van, játékok, programok este is, naggggyon jó volt :)
Viszont asszem már nincs hely egyáltalán nyárra :( ugyanis én egyből megnéztem mikor hazaértünk és nem volt dátum sehol hozzájuk :(
Mi február végén az utolsó családi szobát foglaltuk le magunknak :roll:
Pedig még utószezonban visszamennék ;)

Csabának jobbulást!!!! Már jól van azért? Majd írj hogy mit mondtak kedden!

KépKép Kép
76vera
 
 


Áve.

Gyors leszek, elfáradtam, nem reagálok, bocs.

Szülinapoztunk ma, hoztam képeket:

Az ünnepelt
Kép

Közös ( :mrgreen: ) ajándékbontogatás
Kép

MókaMaki
Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Tegnap Besenyszögön voltunk sógoroméknál, névnapoztunk, szülinapoztunk. Sógorom bográcsban főzött apósammal körömpörit, isteni finom lett! Iszonyatosan bekajáltam.... :) Délután hozok képeket, mert otthon hagytam a fényképezőmet. Keresztlányaim 4 évesek lesznek augusztusban, olyan szövegük van....rengeteget nevettem. Nagyon jól sikerült az egész, de borzasztóan elfáradtam. Ma délután terhesgondozásra is megyek, megint egy élmény lesz.... :?

Délután folyt.köv.! 8)

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Jaaaaaa, balwin Judit! Az a Némós torta nagyon jól néz ki!!!!! Zagyvás????

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Jó reggelt!

Hunort Isten éltesse!
Kép

Az ugrálóban teljesen Annaluca klón! A torta megent saját? mesés!

Dorka!
Nagyon szépek vagytok, én is megkuksiztam az iwiwes képeket is! Nálunk is kimaradt a ballagás, de van egyébként, csak az évközbeni váltás miatt...

Szami!
Jaj! baj baj hátán! Miklóson egy szajoli? hölgy, mint búcsúztató is szokott temetni, hallottam már, nagyon szép! Én református vagyok, de a hitet sztem mindenkinek magának kell éreznie, azt hogy mit mondnak nekem a szószékről, még nem leszek az.

Csabának jobbulást, majd gyere az eredménnyel!

A nagyoknak jó táborozást! ottalvós? Máténak grat a jó eredményhez, és a tanárnőnek mínusz pont! emberség, is van a földön, és úgy gondolom a kicsiknek is van rossz napjuk!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk...

Balwin:már 1 éves Hunor,még most szültél...!Isten éltesse sokáig!!!
Ugye a tortát te csináltad???Csoda szép...na és a gyerekek nagyon helyesek!

Kati Kép
virag9
 
 


Hunornak Boldogságos Születésnapot!!!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


HUNORNAK NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!!!!!

És nem, nem fogom elhinni, ha azt írod, te készítetted a tortát.... :wink: :lol:

Kép

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Dorka!
Aranyos a két fiú a képeken!
Jól vagytok egyébként?

kriszti!
Előd baba nagyon aranyos a képen,és már mindjárt itt a vége!Hogy repül az ídő!

Szami!
Hát igen a magyar eü-jobb nem írni róla
Sajnálom hogy így összejött minden

Ovodai hímzett dolgok nagyon jók,én még most sem tudom mi lesz Robi jele:(

Balwin!
Ez a torta!!!!!!!!!!!!!
Hát ha te csináltad akkor minden elismerésem,és biztos páyát tévesztettél :wink:

Mi megvagyunk!
Robika egy ideje már nappal teljesen pelómentes,csak éjjelre kell.Vencel meg ismerkedik a világgal,nagy dumás a kislegény :wink:
Tegnap Jászladáyon voltunk a nagymamámnál,hát amit ott művelt a vihar az szörnyű látvány volt a falun ahogy keresztülmentünk csak a kidőlt fákat láttuk.Mamának szerencséje volt csak két palát vitt le a melléképületről,viszont apuméknál megbontott a tetőt,és a két nagy akác is kidőlt,az egyik gyökerestől a másik a szomszéd házára :cry:

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina!
igen voltatok is eszembe Anikóval, ahogy a tévében mutatták Jladányt! Hihetetlen mekkora ereje van a szélnek! Mindig kétkedve fogadtam az amerikai szelekről a tudósítást, hogy szétszedett mindent a szél, mondván azokat a fából tákolt izéket, nem is csoda, de amit itt is művel, kezd ijesztővé válni!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Csajok! Ha azt a tortát tényleg Judit csinálta, akkor mostantól tőle fogok rendelni! :shock: 8)

Hát én most félve teszem fel a Mojito tortámat, mert ez kinézetre nem valami nagy durr, de finom volt:
Kép
Sógorom főzte a körömpörit:
Kép
Maja keresztlányom:
Kép
Rebeka keresztlányom:
Kép
Hullámkeltés: 8)
Kép

A csajok kétpetéjű ikrek, augusztus 1-jén lesznek 4 évesek.

Ja, és persze rólam nem készült kép, mert csak én fényképeztem....majd legközelebb.

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!

Balwin, az a torta!!! :shock: :shock: :shock: Boldog szülinapot! :lol:

Rita, engem a mojito torta receptje is érdekelne, imádom azt az ízvilágot! Természetre mennyire hasonlítanak a keresztlányaid?

Katlina, nem semmi, mire képes a természet! Mekkora a kár a szomszéd házában? Hozhatnál képeket a fiúkról.

Judit, tábort elkiabáltam, Anna az este/éjszaka belázasodott (idén először beteg...), úgyhogy ő lemaradt a programokról. Ha belenézel a torkába, nem is látszik, hogy piros, a doktor bácsi szerint egészen mélyen van begyulladva, ő is csak lámpával látta. Antibiotikum, gyerekkerülés... :roll: De szerencsére meg tudtuk beszélni a lovagoltató kiscsajjal, hogy esténként, a tábor után, amikor már nincs egy gyerek se, egy órát lovagolhat, óránkénti díjazással. Annyira el volt keseredve, ez legalább egy picit feldobta. Nem ottalvós, 8-5-ig tart, busszal hozzák-viszik őket, mert Csemőben van.

Vera, köszi a választ, a végén lehet, hogy mégis itthon maradunk... :roll: Kaptunk belföldön, a balatonföldvári Family Hotelből ajánlatot, ismeri valaki? Bababarátnak hírdetik magukat, nem nagy szálloda, de megfizethető. Bevallom, a repülős utak úgy, hogy a szüleimét is mi fizetnénk, kicsit húzósnak tüntek. (így már 7 fő lenne...)

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Szamóca! Itt a Mojito torta receptje: http://www.mindmegette.hu/mojito-torta-46542
Annyi hiba van benne, hogy csak 5 dl tejszín kell hozzá, nem 7, és ugyan nem írja, én a habfixálót a tejszínnel felvertem. És nekem a krém nem állt össze fél óra alatt, legalább 2-3 órára hűtőbe kell tenni. Egyébként tényleg olyan íze van, mint a koktélnak, nem tömény édes, fincsi volt.

A csajok totál különbözőek, Rebus igazi királylány, kistáska, szájfény kell neki, imád öltözködni. Maját az ilyen dolgok nem érdeklik, ő labdázni imád, homokozni, babaházzal játszani. Az oviban is teljesen külön játszanak, más barátaik vannak. Otthon persze játszanak együtt éás imádják egymást. :wink:

Family Hotel....mi tavalyelőtt voltunk ott, én nem mennék mégegyszer.... A képek nagyon szépek róla a neten, de a valóságban nem olyan. Mi ugyan nem a főépületben voltunk elszállásolva (ott a német vendégek voltak főleg), hanem volt egy mellette is, a szoba nagyon egyszerű volt, de szépnek nem mondhatnám, a fürdőszoba borzalmasan lepukkant volt. Láttam a családiszobát, volt babaágy, pelenkázó, szóval az a része végülis rendben volt. Reggelinél a svédasztalon volt kb 3-4 féle kaja és ennyi, vacsorára kétféléből lehetett választani, de az is iskolai menza jellegű volt. A zárt parkolóban parkoltunk, utolsó nap derült ki, hogy külön fizetni kell érte.... Annyi pozitívum volt, hogy a Balaton part közel volt és maga Földvár klassz hely. A hotelt én nem ajánlom, nekünk nagy csalódás volt. :?

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Szami!

Jobbulást Annának! Rosszkor jött, de hátha a hétvége felé már mehet!

Ongón nézz szét, mit ajánlanak!

Rita!
jól néz ki ez a torta! Elolvastam, nem olyan könnyű, de még bevállalható! rummal csináltad, vagy aromával? mert gyerekek miatt ez utóbbi lenne a szimpi, na nem mintha az enyémek beleütnék a kanalukat, a gyümölcstortával amit a hétvégén kreáltam is magam küzdök...

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Judit! Picit macerásnak tűnik, de nem vészes. Én rummal csináltam, de nagyon keveset tettem csak a piskótára (magam miatt is), szerintem aromával is biztos jó.

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Hol tudok venni szolnokon hűtőbe hőmérőt??

Kép

Kép
katlina
 
 


Rita, nagyon köszönöm, legalább egy kellemetlen élménnyel kevesebb jut. :?

Lányok, ha van ötletetek balatoni szállodával kapcsolatban, ne tartsátok magatokban! :lol:

A tortát egyszerűbbnek gondoltam, bár nekem minden kicsit magas, ami sütiféle... :roll:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Sziasztok!

Katlina!Én még nem akartam hűtőbe hőmérőt venni, de lehet, hogy esetleg a buszállomáson, a Brendon bababoltban van ilyesmi. A károkat sajnálom.

Most olvastam vissza, összekuszálódott.

balwin Judit! Úgy utállak! Olyan szép lett a tortád! Mostmár adhatod nekem a továbbképzést! :D Hunornak nagyon boldog születésnapot!
Te pedig nagyon ügyes vagy!

Szami! Annának jobbulást! Döbbenet, hogy a Csaba megint rosszul van. Egyébként ha most ünnepel, akkor boldog névnapot kívánok neki!
Szállodát én nem tudok ajánlani neked sajna.

Mi ma dél körül érkeztünk haza. Sajna Peti nincs itthon, majd csak délután jön, de jövőhéttől szabin van 3 hétig!

Vera! Én újra csak azt tudom írni, hogy nagyon sajnállak benneteket, főleg téged, hogy "egyedül" maradtál a két csodaszép, aranyos gyerkőcöddel. Biztos nem könnyű neked, de ez a hosszászólásaidban nem látszik. Üdülési csekkel én sem vagyok képben, de gondolom már megtaláltad a honlapjukat. Gyerek utáni szabi: én lemondtam róla ebben az évben már 3x!, annyira nekem akarták adni, nem apának. Nem vagyok biztos benne, de ésszerűnek tűnik, hogy addig vissza lehet csinálni, míg apa ki nem veszi az összes szabiját. Egyébként van olyan ismerős, ahol mindkét szülő kiveszi a gyerek utáni szabikat, ráadásul 3 gyerkőcük van! Soha sehol nem derül ki... Ez most nem buzdítás volt! :oops:

Rita! Még nem néztem meg a torta receptjét, de tuti, hogy valamikor megcsinálom!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Nem vészes a kár egyik házban sem,Anikóra én is kíváncsi lenénk náluk lett-e valami
Ja és tegnap jött egy nagy borulás este,hát komolyan féltem a szombati után :?

Hőmérő azért kellene mert jön egy rokon kislány a dédihez nyaralni és Turner szindrómás,minden nap oltják és a vakcina amit kap csak 2fokon tárolható,de itt nálunk nem lehet kapni,még a brendont megnézem,ja mert nálunk tartanák a szuriskészletet


Tényleg Judit csinálta a tortát???????JUDIT jelentkezz és írd le hogy a viharba csináltad ezt-már mint receptet kérek

Kép

Kép
katlina
 
 


Kriszti! Vettél már át ingyenes várandós csomagot? Tök jó termékminták, meg kuponok vannak benne.

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Olga, köszi neked is ;)
Hát nem látszik,mert nem mutatom... nem itt fogok lelki életet élni, gondolhatod... ;) :roll:
De egyébként jól is vagyok már, többnyire... :?

Katlina, csak spéci hőmérő jó a hűtőbe? Mi anno mikor tejet adtam le Bence kicsikorában, sima hőmérővel mértünk... De nem semmi lesz 2fokot tartani :shock: vagy külön hűtő lesz erre? Mert nekünk az 4-5fok is gáz volt a tejnél.
Szegény kislány! Nem tudom mi ez a betegség, de nem lehet neki sem könnyű :(

Szami,
Anna Mária Villa Balatonföldvár http://www.amv.hu/csaladi.html
Szindbád Hotel, Balatonszemes http://www.szindbadhotel.hu/
Jók voltak ezek is ;)

Anna hogy van??? És a többiek? Nem akarsz képet tenni? ;)

BalwinJudit, nagyon boldog szülinapot Hunornak!!!!
A torta meg gyönyörű... :shock: A gyerekek is édesek persze, mindenki a tortát dicsérgeti :lol:

KépKép Kép
76vera
 
 


Jaj tényleg Anna Mária! most van akciójuk, ha viszel még egy családot! jött valami hírlevélben! még én is megnéztem! de hát lukas az agyam...

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Rita: nem vettem át még, de folyamatosan ki van készítve, csak mindig elfelejtem. Te hol váltottad be?

Benne vagyunk a gyerekszoba festésbe nyakig, holnap pihenek, mennem kell az okmányirodába, aztán csütörtökön folyt köv. A lábam elkezdett dagadni, totál ki vagyok tőle, nem vizesedik csak dagad.

Kép
buthu
 
 


Kriszti! Én a Sólyom úton, a Babavilágban. Egyébként is arra volt dolgom, meg legalább szét is néztem kicsit, eddig oda nem jutottam el.

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Hali,

Judit, szóval TE készítetted azt a csodatortát? :roll: :lol:

Szami, családod hogy van? Anna,Csaba? Javulgatnak?

Katlina, erről a szindrómáról én sem hallottam... Én még a vegyiáru vegyesáru boltra gondotlam a rossmann mellett, sima- és vízhőmérőt tuti árulnak. A vihar meg nagyon ijesztő volt, remélem én is, hogy Anikóék rendben vannak!

Vera, üdülési csekk és szabi témában nem vagyok sajna járatos. Remélem azért megoldódik!
Voltam fodrásznál, tesód is dolgozott, hallod, annyira azonos a hangszínetek, hanglejtésetek, olyan volt, mintha Te beszéltél volna :)

Rita, mi is kerti partiztunk szombaton, épp a hússütés közepén áztunk el :) De bent folytattuk! :)

Mi holnap megyünk Szabival vérvételre, a fogyás miatt... Még sosem vettek tőle, aztán most hirtelen kétszer is kell (Pesten is 21-én).
Bálintnak végre átbújt a 7. foga, ezzel megszenvedtünk, napokig nyűg, híg széklet stb.... Remélem most már alszunk is :)

Kép
Kép
dorkáék
 
 


A Turner-szindróma egy kromoszómarendellenesség. Henry Turner amerikai orvosról nevezték el, aki néhány jellemzőjét a 1930-as években leírta. Nem minden lehetséges tünet van mindig jelen, de az ok mindig ugyanaz: a tipikus két nemi kromoszóma (XX vagy XY) helyett csak egy X kromoszóma van, a másik hiányzik. Ezt X0-nak hívják. Az oka nem ismert. Egy másik X kromoszóma hiánya ritkán fordul elő. A Turner-szindrómás nők az alábbi illusztrációban összegzett testi jellemzőkkel rendelkezhetnek:

Külső jellemzők:

* alacsony termet
* extra bőr a nyakon
* széles mellkas
* mellbimbók egymástól távol
* gerinc esetleg ferdült (scoliosis)
* a karok enyhén kifelé fordulnak könyöktől
* rövid ujjak
* kövér kezek és lábak

Belső jellemzők:

* fejletlen petefészkek
* meddőség
* nincs menstruáció

Lehetséges problémák:

* szívproblémák
* magas vérnyomás
* fül- és hallási problémák
* rövidlátás
* tanulási nehézségek
* pajzsmirigyproblémák
* veseproblémák
* cukorbetegség
* csontritkulás
neki ebből a vese,alacsony termet van meg,most növesztő szurit kap,tini korban pedig női hormonokat

sima mezei hőmérő is jó,majd háztartási boltban nézünk

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Voltam ma Úri Szabónál, most csak UH volt. Minden rendben a bébivel, fejfekvésű (remélem már nemis fog megfordulni) most elég nyugis volt, nem nagyon mocorgott közben. Kb 35 cm hosszú és 1100 gr körül van most.

Viszont éjszaka nem hagyott aludni a kis piszok :) , ha a jobb oldalamra fordultam, azonnal mocorgott, rugdosott, csak a bal oldalamon alhattam, akkor volt nyugton. Lehet, hogy kezdődnek a nyugtalanabb éjszakák....

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Rita: nálunk pont fordítva működik a dolog, a jobbon aludhatok, a balon nem enged, pedig már úgy vágyok rá. Ha már hason nem lehet :)

Kép
buthu
 
 


Áve.

Megint gyrosan...csak hogy kételyt oszlassak...ehehe. A torta saját. Recit ha felnyomom a blogomra, rakok majd linket is.

Köszönjük Hunor nevében is a köszöntéseket!

Luca beteg, hőemelkedéses, fosós, hasfájós. Most alszik...már egy órája. Diétáznia kell. Meg normaflore, magneB6, nurofen. Remélem nem ragályos, nemkéne Hunornak is belecsúsznia.

Majmég jövök...nemtommikor.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

balwin Judit! Lánykádnak jobbulást! :cry: Szegény drága. Ráadásul most anyudnál vagytok ugye? Bár lehet "jobb" így, ha ő is be tud segíteni neked.

Katlina! Hallottam, tanultam a Turner szindrómáról. Hát sajnálatos, hogy előfordul a családotokban. Téged szűrtek a terhesség alatt ezzel kapcsolatosan?

Kriszta, Rita! Most hogy írjátok tényleg... Nem volt egyszerű az alvás pocakosan. :D Meg mintha olyan is rémlene, hogy a védőnő azt mondta, hogy a bal oldalán altassam a gyereket a szíve miatt. Hogy valamiért azon az oldalukon szeretnek aludni. De már nem emlékszem tisztán. :oops:

Dorka! Vérvételt hogy vészelte át Szabi? Mondtak esetleg valamit? Eredmény mikorra várható?

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga! Én annyit tudok, hogy állítólag ha a bal oldalamon fekszem, akkor valamiért jobb a baba keringése. Lehet, hogy ezt ő is tudja, mert ma éjjel magint nem hagyott a jobb oldalamon feküdni. :) Bal oldalon elvagyok egy darabig, de háton nem nagyon tudok aludni, majd most kénytelen leszek hozzászokni....

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Kriszti! Egy ismerősöm nemrég szült a Hetényiben, tőle kértem egy listát, hogy ő miket vitt be magával. És kérném a többieket, hogyha valamivel kiegészítenék, akkor írják már meg ők is!

"Szóval a szülőszobára a dolgokat egy külön kis táskába tedd:
- hálóing
- papucs (fürdős)
- törölköző
- tusfürdő
- wc papír, wc ülőkére papír
- 1 bugyi + betét
- esetleg a telefon

Gyermekágyra Neked:
- bugyi + betét (én 2 csomag TENA bugyit és 1 fél csomag betétet vittem, tök jó volt!)
- pizsama (Én utálom a hálóinget, az ügyeletes doki úgyis csak a hasad nyomkodja meg, a saját doki is csak 1× nézi meg a gátsebet, akkor meg le lehet tolni a nadrágot. Ha elöl gombos az nem rossz, de én pl. csak simán felhúzom szoptatáshoz.)
- köntös
- zokni (a folyosó nagyon huzatos)
- szoptatós melltartó + melltartóbetét (én csak akkortól használtam mikor már belövellt a tej)
- papucs a szobába
- törölköző (kicsi + nagy, én alsó fertályra vittem külön mert azt rögtön össze is véreztem, ne az egész nagy törcsi legyen olyan.)
- tisztálkodó szerek (valami semleges illatú tusfürdő, hogy ne zavarja a babát)
- bimbóvédő krém (az Aventes tök jó) (mivel 2 óránként mellre kell tenni a babát, nekem pl. két nap alatt elkezdett kisebesedni a cici)
- wc papír, wc ülőkére papír
- pohár, tányér, evőeszköz, szalvéta
- iratok
- telefon töltő
- olvasnivaló (bár én csak Mátét bámultam 3 napig)

Gyermekágyra a babának:
- kisruhák (body, rugdalózó, sapi, mert amiket ott adnak azok nagyon szakadtak)
- pelenkából esetleg 1-es méret, mert amit ott adnak a hónaljukig ér (de csak pár darab, még nincs sok kaki)
- popsitörlő (ezt egyáltalán nem adnak, hanem azt mondják mosd meg a csap alatt... no comment...)
- textil pelus a feje alá, egyet adnak egy napra, de az is elég koszlott."

Én még a mellszívón gondolkodom, de kb ezek kellhetnek szerintem is.

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Rita!
Ez teljesen korrekt lista,én nem tudnék hozzáfűzni semmit!!!


Olga!
Akkor derült ki a kislánynál amikor nekem már egy hónapom sem volt hátra,nameg fiú így nem vizsgáltak.

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina! Okés, hogy neked fiaid vannak, csak azt hittem, hogy ezt a szűrést a terhesség korai szakaszában elvégzik...

Rita! Én szerintem is jó ez a lista. Arra ügyelj, hogy vagy legyen egy külön szülőszobás tagyód, vagy a csomagod tetejére tedd a hálóinged, papucsot, wc papírt. Nekem persze a csomag aljáról kellett mindent előhalászni beöntés után... :oops: :lol:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Katlina, Olga! Köszönöm! Azt tudtam, hogy a szülőszobára külön cucc kell, csak azt nem, hogy pontosan mi....És a többi cuccom addig hol lesz? Azt majd a párom be tudja hozni nekem? Vagy hogy oldottátok meg?

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Rita: köszi a listát, ez nagyon jól jött :)

Nekem pl gőzöm nem volt róla, hogy a szülőszobára külön rakjam a cuccot.

Kép
buthu
 
 


Hali,

Rita én az "apa-szettel" egészíteném ki a szülőszobai cuccot:
- fényképezőgép elemekkel;
- pár müzli szelet vagy csokii :)
- ásványvíz (Neked is, legfeljebb csak a szád nedvesítéséhez);

amúgy nagyon kompakt kis listát kaptál :)
A többi cuccod egy zárható szekrényben lesz, közvetlenül a szülőszoba mellett, a kulcsát nekem a szülőágyra kötötték :) Vagy Apa csuklójára. ha mégis kell a nagy pakkodból valami, akkor a szülésznő beviszi Neked a csomagodból, segítenek.
Ja, és esetleg 2 papuccsal készülj, egyet a fürdéshez, egyet a szobába.


Judit, hogy van Luca? Alakul? Jól viseli? Hunor és a család megúszta?
Ha a normaflore esetleg nem válik be, nekünk nagyon jó volt a pro kid +, 2000 FT körül van 30 adagnyi por. Se a Lactiv, se a protexin nem jött be.

Szabi vérképe teljesen rendben van, kis gyulladás van (füle v. mandulája). Attól félek, hogy hatalmas maradt a garatmandulája, és esetleg kikapják azt is... Majd 21-én megmondja a pesti doki.
A szúrást meglepően jól viselte, bátor volt, de azért a végére eltörött a mécses. De nem rángatta a karját vagy ilyesmi.

Bálint elkezdett "érthető" dolgokat is mondani, pl. mama, tata, cica, vau-vau, háp-háp és társaik már mennek. És igazi hisztis lett :) Olyan igazi "fejemet a földbe verem" típus egyelőre, igyekszem megnevelni :)

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Sziasztok!

Hunornak Boldog Szülinapot!

Csak bekukk, holnap indulunk Pécsre :)

Rita, nálam volt mindig instant tejelválasztást serkentő tea is, folyadékot úgyis inni kell, akkor hátha haszna is lenne. Homeobogyó is volt nálam szintén tejcsi szaporításra. Én mellbimbó védőnek a Garmastan krémet vittem, azóta már lehet van jobb.
Körömvágó ollót is használtam a csajok óriás kiázott körmeire, habár van ahol nem engedik. És a fényképezőt nyugodtan visszakérheted apától, az első napos képek készítésére.
Itt a kórházban nem volt olyan, aki esetleg úszógumit vitt be? Pesten többeknél is láttam az ülés segítésére.
Ja, és csajos anyukáknak a kórházban hazamenetel előtt ha kérték beletették a fülbevalót a gyerek fülébe. Én mindig kértem ezerötszázért.

Ma volt a bankos értékbecslő, hát kíváncsi leszek rá mire értékel. Ha kevesebbre mint amiért vettük akkor :twisted:
Ja, és amikor beadtuk a hitelkérelemhez a papírjainkat, az ügyintéző nőci úgy akart minket átvágni, hogy csak lestem. Majd leestem a székről, amikor állítólag az ajánlat során alkalmazottakkal 20 ezerrel többre hozta ki a havi törlesztőrészletünket a második évtől. Még nekem kellett bizonygatnom, és az előző ajánlatot visszavinnem (persze hazamenni érte), aztán nagy kegyesen közölte zárt ajtós tárgyalás kollégákkal, aztán még 2-3-al előttem is, + kiolvastuk együtt a szerződési feltételeket, és előírásokat, hogy ja, bocsi. Basszus, így szívnak mások, akik kevésbé szemfülesek, nem veszik észre a lap közepén, alján lévő dolgokat.
Persze még így is biztosan átvágnak, csak még nem vettem észre a többit.

Még az Illetékeseket "várom", kíváncsi leszek rá, hogy 700 ezer kifutja-e :cry:

Alkudozok egy szekrényre, és egy étkezőre, merthogy bútorra szükségünk lesz.
http://www.teszvesz.hu/item1095452371.html
http://www.teszvesz.hu/item1101721116.html

Tusolókabinunk megvan, mosogatógép még a kanyarban sem.

Elindult a Szülők Lapja T-GYÁS-GYED-GYES kalkulátora!
http://www.szuloklapja.hu/baba/body/bab ... d_gyes.php


Megszült a barátnőm, ő az akinek Nóra lánya egyidős az iker fiaival, csak 3 évvel később született. Szóval Nóra baba érkezett az ikrek mellé.

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Sziasztok!

Dóri! Persze, fényképező készenlétben lesz mindenképpen! Bár még az nem biztos továbbra sem, hogy Zoli lesz bent velem....majd kiderül addig.

Judit! Már kaptam teát, meg homeos bogyót a tejelválasztás serkentésére, egy ismerősmnek megmaradt. Már van olyan párna (olyasmi mint az úszógumi, csak kisebb), ami kifejezetten szülés utánra találtak ki, olyan 1500 Ft körül van, én majd azt veszek. Én nem fogok fülbevalót tetetni neki, majd ha ovis lesz vagy ha már ő akarja. Sógornőmék nagyon sokat szenvedtek vele, nagyon begyulladt a csajok füle tőle, azóta sincs fülbevalójuk.

Tegnap este csuklott a kismanóm, úgy sajnáltam szegényt, majdnem fél órán keresztül... :)

Kati! Nelliéknél a tesó is fiú lesz! :)

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Jó reggelt!

Judit!
De jó nektek! ez hány nap?

a gardrób nagyon szép! Hajrá!

Hát szemfülesnek álla világ, bankban is, de azért nagyon durva dolog!

Dorka!
Örülök, hogy rendben van mindnen Szabival!Bálint hisztis? nem hiszem el, az a mindig mosolygós édibébi? kizárt! :lol:

Judit!
akkor mégegyszer gratu a tortához! annyira ügyes vagy! de most jut eszembe neked van rajzolói vénád is!

Gyerekek? Hunor nem kapta el? Annalucusnak jobbulást!

Rita!
én nem írok semmit hozzá, amúgyis már rég volt, mikor ott jártam!

Én is rákattantam a teszveszre... régen volt már börze, ahol töltődtem volna, de kezdenek elvonási tüneteim lenni, amit a teszveszen élek ki, de annyi kincset találtam az elmúlt napokban!!!!!kellene már tanulni, hogy elvonjam a figyelmem...

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Szerencsére mindenki jól van, Csabánál az otoneurológus (fülészeti ideggyógyászat) megállapította, hogy bppv - betegsége van, ami valamiféle jóindulatú szédülés, amit egy speciális tornával és a már szedett gyógyszereivel kordában lehet tartani, de meggyógyítani nem. Annácska is jól van, 2 nap alatt átszaladt rajta a vírus.

Elkezdem feltenni a képeket, bár még csak ma láttam én is őket és nagyon le kell kicsinyíteni mindet egyesével. Így biztos, hogy pár hétig élvezhetitek a képeket az én tempómban. És előre szólok, nem lesz kevés, mert végülis 19 napig tartott az út... :oops:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: