Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A 3. emeleten foglaltattam magamnak egy helyet a 2 ágyas szobában. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen tapasztalatotok volt ( már aki igénybe vette ), és a babócával mennyit foglalkoznak, v. hozzák-viszik amikor kéred,v. hogy mûködik ez az egész?

köszi

Brokkoli

36
brokkoli
 
 


Szia Brokkoli!

Korábban már bekapcsolódtam hasonló kérdésben, de újra csak megerõsíteni tudom: szerintem jól döntöttél, de tudnod kell pár "apróságot":
- a csecsemõsöket kérdezni kell mindenrõl, maguktól csak ritkán tárják fel a nem is olyan magától értetõdõ dolgokat (sokszor rájuk kell telefonálni, ha pl. nem viteted mindig vissza a bébit, hogy nem felejtsék nálad...)
- ami a tuti, és nem is mellékes (!), itt bármennyi betétet kapsz a szülés utáni nem kevés vérzéssel járó idõszakra. Ha szerencséd van, abban a szobában vagy, amelyik mellett tárolják, a Timi nõvér még meg s mutatta, és önkiszolgálás volt (így kevésbé ciki mindig kérni)
- bámikor hozzák-viszik amúgy a bébit, kivéve reggelente, amikor gyerekorvos vizsgálja õket és este a fürdetés idején, akkor lent kell legyen. Azért nézz utána, hogy mikor mivel etetik-itatják, mert elõfordul az elsõ napokban, hogy neked még nem lövell be a tejed, a gyerkõcöt jóllakatják, s mire hozzád kerül, persze hogy nem szopizik, ami miatt késik a tejbeindulás. A legjobb, ha bírod, hogy ha veled marad a baba.
Ha egyéb kérdésed van, csak írj, idén év elején szültem ott és én is a fizetõsben voltam.
NKata
törpe
 
 


Szia Brokkoli!

Korábban már bekapcsolódtam hasonló kérdésben, de újra csak megerõsíteni tudom: szerintem jól döntöttél, de tudnod kell pár "apróságot":
- a csecsemõsöket kérdezni kell mindenrõl, maguktól csak ritkán tárják fel a nem is olyan magától értetõdõ dolgokat (sokszor rájuk kell telefonálni, ha pl. nem viteted mindig vissza a bébit, hogy ne felejtsék nálad...)
- ami a tuti, és nem is mellékes (!), itt bármennyi betétet kapsz a szülés utáni nem kevés vérzéssel járó idõszakra. Ha szerencséd van, abban a szobában vagy, amelyik mellett tárolják, a Timi nõvér még meg s mutatta, és önkiszolgálás volt (így kevésbé ciki mindig kérni)
- bámikor hozzák-viszik amúgy a bébit, kivéve reggelente, amikor gyerekorvos vizsgálja õket és este a fürdetés idején, akkor lent kell legyen. Azért nézz utána, hogy mikor mivel etetik-itatják, mert elõfordul az elsõ napokban, hogy neked még nem lövell be a tejed, a gyerkõcöt jóllakatják, s mire hozzád kerül, persze hogy nem szopizik, ami miatt késik a tejbeindulás. A legjobb, ha bírod, hogy ha veled marad a baba.
Ha egyéb kérdésed van, csak írj, idén év elején szültem ott és én is a fizetõsben voltam.
NKata
törpe
 

 
 

Kata,

szia, nagyon szépen köszönöm az infót, sokat segítettél, ha lesz még kérdésem, majd jövök.

Brokkoli
brokkoli
 
 


Remélem írtok még, sziasztok én is itt szülök elvileg karácsony tájékán, de remélem egy kicsi t elõbb a dr. Kósánál. Engem is érdekelnek a tapasztalatok, úgy hallom újabb fizetõs szobák készültek el, plussz a lift is szerencsére.
Üdv
Andi (34)
Névtelen
 


Szia ANdi!

Én is most fogok szülni 1-2 héten belül, és tapasztalataim még nincsenek, de majd..... Igen, az 1.emeleten újabb 3 ágyas fizetõs szobák vannak, én is lefoglaltam rögtön egy helyet. A dokim ajánlotta, mert ezen az emeleten vannak a csecsemõsök is, és így többet tudnak velünk foglalkozni ( gondolom én ), nem kell telefonon hívogatnunk õket, csak odasétálunk, ráadásul nem kell lépcsõznünk.
Azt hallottam, hogy intim betétbõl, és pelenkából kapunk amennyi kell, ami elég jól hangzik.

üdvi
Brokkoli
38
brokkoli
 
 


Szia Andi!

én is Kósánál fogok szülni, csak január elején. Ha tudsz majd, írd meg légyszi a tapasztalataidat (mind korházról, mind dokiról). köszi elõre is!és jó pocakoskodást még a hátralevõ hetekben!
Adrienn
Névtelen
 


Sziasztok!

Én november 4-én szültem a második lányomat a kórházban. Nagyon könnyû szülésem volt, a kórházzal kapcsolatban elég jók voltak a tapasztalataim. Én a harmadikon voltam 2 ágyas szobában. A babát szívesen nálunk hagyták, nekem nem volt gondom a szoptatással sem, persze sokat jelent a tapasztalat és, hogy második baba.
- új rendszer van a kórházban: elméletileg neked kell a babának body-t, pelenkát, popsikrémet, popsitörlõt vinned, fõleg, ha nálad van a baba. Ez elmélet, mert tõlem senki nem kért, de amikor rákérdeztem, mondták, ha van, akkor adjam oda. Ha fizetõs szobában leszel, akkor viszont minden kell, mert a csecsemõsök nem adnak semmit, és ha a baba egész nap veled van, neked kell pelenkázni. (Két éve még mindent adtak a babának)
- betétet minden nap adnak, amennyi csak kell. Kétszer van gátkezelés naponta, reggel és este.
- a lit most már mûködik, de nekem még szülés után fel kellett a harmadik emeletre sétálnom.

Remélem jó tapasztalaitok lesznek majd a kórházban.

Sziasztok
Tünde

Ha van kérdésetek, szívesen segítek, ha tudok.

schkft@axelero.hu
Névtelen
 


Szia Adrienn!
A Kósáról nincs igazán sok tapasztalatom, nem mond semmit magától, csak ha kérdezi az ember, de remélem minden rendben lesz, ha odaérünk. Egy barátnõm szült nála, õ ajánlotta, de õ a másodikat szülte. Jõvõ héten megyek hozzá utoljára a magánrendelõjébe, ez a 35. hetem, én karácsonyra vagyok kiírva, úgyhogy még akár összefuthatunk a kórházban.
Üdv
Andi
Névtelen
 


Szia Andi!
Nekem is a 36. héttõl kell majd CTGre mennem, ez valamikor dec. közepée esik, úgyhogy tényleg összefuthatunk!
Hát nekem is eléggé sokat kell kérdeznem Kósától,de azért alapjába véve rendes dokinak tartom. Te választottál szülésznõt? Ha igen, kit tudsz ajánlani? Fizetõs szobát mikor célszerû lefoglalni?

Üdv,
Adrienn
Névtelen
 


Sziasztok!
Adrienn,
Tudom, hogy nem engem kérdeztél, de remélem nem baj, ha belekotyogok.
Fizetõs szobát a 36. héttõl célszerû lefoglalni, már van az 1. emeleten is 3 ágyas ( 4000Ft/nap ), és a 3. emeleten pedig 1, ill. 2 ágyas ( asszem 5000Ft/nap ) szobák vannak. Nekem az 1. emeletit ajánlotta a dokim, és itt is foglaltam le, mert nem kell lépcsõzni,liftezni, és a csecsemõsök is ezen az emeleten vannak. CTG-re pedig Dobosi Ágnest ajánlanám, mert mindig nagyon pontos az idõpontot illetõen, szinte sosem kell várni. Ja, és nagyon kedves, normális nõ!
Szülésznõt nem választottam, mert a dokim azt mondta, hogy õ mindenkivel szívesen dolgozik, és mindegyik nagyon érti a dolgát. Bõvebbet asszem majd csak szülés után tudok mondani.

Tünde,
Tényleg vinni kell a bébinek ruhát, body-t, és pelenkát? v. mit javasolsz?

Brokkoli
39
brokkoli
 
 


Szia Brokkoli!
dehogy kotyogsz bele! köszi az infot.
Kitartás még erre a hétre! szorítani fogok ha itt lesz az idõ!
Adrienn
Névtelen
 


Sziasztok!
Adrienn, még nem tudok semmi újat, de látom segít nekünk Brokkoli, sõt ha jól látom nemsokára szül!
Én egyébként azt hallotam a barátnõmtõl, aki október közepén szült, a III.em. 4-ben volt, az 2 ágyas, a közös fürdõ elég vacak állapotú, de kibírható. Ha nem adott õ a babára ruhát, akkor adtak rá, úgyhogy nem feltétlen kell vinni, pelenkát is adtak, de õ is vitt és ott is hagyta direkt lent. A babát - bár vele volt - sûrûn elvitték vizsgálni. Akkor még rossz volt a lift is.
Én is az I. em.-i fizetõsökre gondoltam, látta már valaki?
Én szerintem nem bírom ki karácsonyig, valahogy úgy érzem, de szerintetek lehet ilyesmit érezni? Már mindenetek megvan a babához?
Üdv
Andi
Névtelen
 


Sziasztok!
Mi már majdnem mindent beszereztünk, még egy-két apróság hiányzik, fõleg nekem (pl. melltartóbetét, szoptatós melltartó stb).
Nem volt valamelyikõtök tegnap a szülésfelkészítõn a koházban? A fájdalomcsillapításról volt szó, sajnos nem tudtam ott lenni, mert elég vacakul éreztem magam.
Mit tudtok az epidurálisról? elõr meg kell beszélni, hogy kérek, vagy szülés közben is kérhtek? Tényleg kell érte fizetni (valahol azt hallottam)?
Amúgy én is úgy érzem, hogy nem fogom jan.13-ig kihúzni. már most eléggé keményedem, és húzódik az egész alhasam, nagyon lenn van má babóca.
Fehérfy Kriszta (remélem jól emlékszem a nevére)szülésznõt tényleg érdemes megfogadni?

Mindenkinek jó pocakoskodást!

Adrienn (32)
Névtelen
 


Sziasztok!

Andi,
Én már mindent beszereztem ( legalábbis úgy érzem ), persze már nagyon a cél elõtt állok, és ez ilyenkor természetes is. AMúgy a 36. héten kezdtem el a kórházi pakkomat összerakni. Én is az 1. emeleti fizetõsben foglaltam le ágyat, de még nem láttam, gondolom elég kulturált, de majd mesélek, remélem nemsokáraKép

Adrienn,
Az epidurális érzéstelenítésrõl annyit tudok, hogy 15.000 Ft-ba kerül, és elõre szólni kell, ha kéred. Én nem kérem, mert én is és a dokim is nagyon ellene vagyunk. De ezt persze mindenkinek szíve-joga hogy eldöntse kéri-e. Szülésznõt sokan választanak, és dícsérik a Fehérfy Krisztát, én ezt sem választottam, mert a dokim mondta, hogy mindenkivel szívesen dolgozik, és jól tudják a dolgukat. Aztán majd kiderül.

üdvi
Brokkoli
39+6
brokkoli
 
 


Szia Brokkoli!
Az az igazság, hogy én sem nagyon akarok epidurálist, nem igazán vgyok híve ezeknek a dolgoknak!de majd meglátjuk...
Tegnap voltam benn a dokinál a korházban, és összefutottam gyik kolleganõmmel, aki hétfõn szült. õ a harmadikon van 2 ágyas szobában.bekukkantottunk hozzá, tényleg nagyon kellemes volt a szoba, tettszett nekem. viszont lehet hogy a nõvérek közelsége miatt tényleg az elsõ emeletit kellene választani.
hajrá!hajrá!

Adrienn
Névtelen
 


Sziasztok!
Adrienn, szoptatós melltartó nekem is kéne, de az Anitában 5000-6000-ért láttam korábban, valami olcsóbb kéne, tudja valaki, hogy hol érdemes? Eldobható melltartóbetétet már vettem, de azt hiszem kéne mosható is.
Én az elõzõ fájdalomcsillapítós elõadáson voltam. Itt ebben a kórházban csak az epidurális van, elõre meg kell beszélni, mert lehet egy-két kizáró ok (pl. gerincferdülés), tényleg 15000, de én is azt hiszem, hogy nem kérem, mert úgyis csak kétújjnyi tágulásnál kezdik és a szülésre már nem hathat, mert különben nem igen tud az ember nyomni, szóval a köztük lévõ idõ meg ki tudja mennyi? biztos kibírható.
Brokkoli drukkolok neked, gondolom már eléggé várod a babát! Én már most a 35. héten is olyan nyûgös vagyok esténként, olyan nehezen mozgok, meg minden, talán jobb lenne már túlleni, de persze a babának még hízni kell. Én meg a + 18 kilómat cipelem ilyen nehezen.
Sziasztok
Andi
Névtelen
 


Sziasztok !

Brokkoli !

Sok sikert és kitartást a finisben !

Andi és Adri ! Én is dr. Kósánál fogok szülni, de csak április elején. Nagyon kiváncsi vagyok majd a tapasztalataitokra, mert róla még itt nem nagyon írtak. Remélem csak pozitív dolgokról számoltok be. Eddig nekem jók voltak vele a tapasztalataim, lévén, hogy ezt a kis pocaklakót is neki köszönhetjük (az 5. inszeminációnk eredménye!).
Addig is ha nem baj köztetek maradok és gyûjtöm a tapasztalatot az utolsó hetekre !

Üdv: Sziszuka
sziszuka
 
 


sziasztok!

A Babaházban (Árkád, Europark) lehet kapni 3850 ftért szoptatós melltartót. Azt mondta a nõci (mert telefonon beszéltem velük), hogy pamut anyagból van. ezután már tényleg csak 5-6ezerért vannak.

Sziszuka,
én is meg vagyok elégedve eddig a dokival, remélem a szülésnél is minden rendben lesz!Majd adjuk az infokat!

Brokkolira kíváncsi vagyok, lehet már babázik?:-)
Adrienn
Névtelen
 


Sziasztok!

Köszi,hogy gondoltok rám, jó érzés nagyonKépKép
Még mindíííííííg egyben vagyok!!!! Bármennyire is görcsölgetek, néha van 1-1 fájásom, a kisasszony ott alul feszeget, de még nem óhajt kibújni. Pedig már úgy babáznék!
Ma megyek a Schöpfibe CTG-re + dokihoz, kiváncsi vagyok mit mondanak. Majd jövök este.

Brokkoli
39+3 v. 40+3
brokkoli
 
 


Brokkoli !

Te aztán jól bírod ! Nem baj, jön megint a meleg front, akkor minden baba kibújik ! Gondolom, hogy már sokkal szívesebben babáznál, mint várakoznál ! Hajrá !!!! Gondolunk rád, hogy már ne várasson magára sokat a babuci !

Adrienn !

Köszi ! Számítok az infokra !
Én ma voltam nála a szokásos havi látogatáson. Kicsit meglepett, mert eddig kétszer határozottan azt mondta, hogy van valami a gyerek lába között, szóval ksifiú. Ma meg azzal jött, hogy nagyon jól látható, hogy kislányunk lesz. Még jó. hogy nincs több variáció. Na, ezentúl csak babucinak szólítjuk a gyereket, mert eddig szegénykét le Kristóf-oztuk. Mit szól majd hozzá, ha kislány lesz ?????

Ti Mindannyian mit vártok ??? Fiú ? Lány ?

Üdv: Sziszuka (20+4)
sziszuka
 
 


Sziasztok!
Sziszuka nekem is volt egy hasonló élményem vele. Úgy volt az elején, hogy ikrek lesznek, és a 12.héten azt mondta, hogy már biztos. Na akkor szétkürtöltük a nagyvilágban, a következõ hónapban pedig kiderült, hogy mégse, ill. az egyik még a 12. hét tájékán elhalt. Állatólag ez sokakkal elõfordul, esetleg nem is tudják meg, hogy eredetileg kettõnek indult, de azért nem kellett volna elõre elkiabálni. Azóta mindenkitõl azt hallottam, hogy a 20. hétig még semmi sem biztos. Mindenesetre nagyon rossz volt, amikor az ismerõsök kérdezték, hogy na mi hogy vannak a picik, és rendszerint azt kellett válaszolnom, hogy ja még nem tudod, sajnos csak egy van...............
Látni azt a sok sajnálkozó arcot!!!
Szerencsére én azért nem viselõdtem meg annyira, mert egybõl el kezdtem aggódni, hogy ugye a másik azért jól van.
Márpedig Csenge (biopszia is volt!) már a 36. hetet tapossa.
Üdv
Andi
Névtelen
 


Sziasztok!

Még mindííííííííg 2in1, de tegnap estétõl kicsit erõsödtek a fájások, és mintha ma reggel találkoztam volna a nyákdugó részével, de nem vagyok benne biztos ( olyan barnás-nyálkás valami ). Andi, nekem is úgy indult a terhességem, hogy 2 petezsák volt, és a 8. héten az egyik felszívódott, így maradt 1 babó. Csak bújna már ki a picurka. Ha 28-ig nem jön ki, be kell mennem flowmetriára + a szokásos CTG-re. Hát ANdi te is közel jársz már a finishez!

üdv.
Brokkoli
39+4
brokkoli
 
 


Sziasztok!

Én májusban szültem a Schöfibe.

Adrienn!!
Nekem a Fehérfi Kriszti volt a szülésznöm és csak nagyon nagyon nagy szeretettel tudok róla nyiltkozni, még most is fel-fel hívom ha "megoldhatatlan" helyzet áll elõ a kisfiammal kapcsolatban.
Csak ajánlani tudom Neked öt, remek szülésznö, nagyon sokat segített nekem!!!

Ha bármi kérdésed van írj nekem nyugodtan!

Sok sikert mindnyájatoknak és jó babázást!

Dojika

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Lányok, iszonyúan kiújult az aranyerem! Már csaknem azt hiszem, hogy ez rosszabb, mint a szülés. Fekszem, mozdulni sem tudok, a krémek nemigen használnak, egyelõre!
Félek, mi lesz így velem!
Bocs, remélem hamarosan kigyógyulok.
Brokkoli, hajrá!!!
Aztán beszámolj nekünk!

Andi
Névtelen
 


Sziszuka!
Nekem is a 12.héten azt mondta a doki, hogy mintha kisfiú lenne, de utána a következõ UHn már tuti biztos kislányt mondott. Azóta még mindig kislány a babóca :-)
(Igaz, hogy én elejétõl kezdve fiút érzek)
Azért tettünk fiú nevet is a tarsolyba.

Brokkoli,
HAjrá!hajrá!hajrá!

Dojika,
Hú de jókat hallok Fehérfy szülésznõrõl! hogyan lehet idõpontot kérni tõle? Mikor érdemes? Most vagyok 33.hetes.Várjak még egy kicsit?(mennyi volt a tarifa?)

Andi,
:-( az aranyér miatt. hála nekem ilyen téren nincs problémám. Hamarosan ki fogsz gyógyulni belõle!!

Azt olvastam valahol, hogy az egy ágyas szobákban az apuka is benn lakhat! Ez igaz lányok?

Mindenkinek jó hétvégét!
Adrienn
Névtelen
 


Igaz, hogy a múlt héten egy anya elvérzett és meghalt?
Mit tudtok errõl?

gara
Névtelen
 


gara,

hol? a schöfiben? kinél?
biztos, hogy igaz ez? ne émisztgess! már elég rég óta nem hallottam ilyenõl!

adrienn
Névtelen
 


Sziasztok!

Még mindííííg egyben vagyok, de ha hétfõig nem akar kibújni a kisasszony, kedden megindítja a dokim a dolgokat. MÉg egész jól alszom éjszaka, de már nagyon izgulok. Ha lesz valami majd jelentekezem, és mesélek, addig is köszi a drukkokat, rámfér.
Ez a gara féle rémisztgetés nem éppen jókor jön.Kép

Brokkoli
40+3
brokkoli
 
 


Adrienn!

Szerintem érdemes mostmár felkeresned Krisztit, ha Öt választod. És én ezt csak javasolni tudom Kép
Bármikor bármilyen kérdéssel fel lehet Öt hívni, szívesen segít bármiben.
Amikor 2 hetet bent feküdtem még jóval szülés elött, de már kapcsolatban voltunk, ha dolgozott mindig meglátogatott és jókat beszélgettünk. Szóval "szupercsaj" Kép

"Tarifa"
Mi 20 ezret adtunk neki, mert ennyit éreztem jogosnak. De komolyan mondom, a szülöszobán és a korteremben Mátécskával készült képeknek jobban örült. (Gyüjti ám öket)
Most is küldtünk neki képet, hogy Máté fél éves lett.

Bármilyen kérdésed/kérdésetek van, írjatok.

Üdv. Dojika

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Brokkoli,
még mindig HAJRÁ, HAJRÁ, HAJRÁ!Majd tudja az a kölök hogy mikor akar kibújni!

Dojika,
köszi. Elõször hívom majd telefonon (remélem a központ tudja kapcsolni), gondolom megbeszélünk majd egy idõpontot, úgyis a szülõszobára is kíváncsi vgyok!
Máté babának boldog fél évet!:-))

Adrienn
Névtelen
 


Senki nem írt semmit a Schleffer dokiról. Él még? Dolgozik? NA, ha a Szõnyi pénzéhes, akkor a Schleffert nem ismeritek. Állítólag nála 60-70 ezer ft egy szülés mostanság.
Én januárban lesz 10 éve, hogy ott szültem a Shöpf-Méreiben az elsõ fiamat, akkor nála 15 ezer ft, volt a tarifa. 1995-ben 20 ezer ft volt a tarifa. 2000-ben meg úgy állt hozzá a dolgokhoz, hogy azt mondtam bármennyire is szerettem a Kórházat, ott kell hogy hagyjam, dokit is váltottam.
2001. szeptemberében szültem meg a lányomat a Kistarcsai Kórházban, egy másik fogadott orvosnál, és ég-és föld volt a hozzáállás, pénzügyileg is. Most 2001-ben 35 ezer ft volt a szülés.
Bevallom, nõiesen, hogy eszembe sem jutott a szülésznõnek ennyi pénzt adni, mint amennyit Ti szándékoztok adni, mivel úgy gondoltam, hogy a doki neki adott pénzbõl biztosan ad. Most már belátom, hogy hibáztam, és buta voltam, hogy ebben az anyagias világban arra számítottam, hogy a doki megosztja a pénzt, amiért tulajdonképpen nem is õ dolgozik meg valljuk meg õszintén, hanem a szülésznõ.
Ha jól emlékszem, most a 3. szülésemnél, annyira elszálltam a boldogságtól, hogy a 2 fiú mellé született egy kislányunk, hogy kemény 3 ezer ft-ot adott a férjem a szülésznõnek. Ciki.

Az Ili hány éves körüli lehet? Nem egy 35 év körüli nõrõl van szó? Mert 10 évvel ezelõtt is volt egy Ili, és õt is mindenki szerette, és akkor szõke volt. Ennyire emlékszem.
Zsuzsa
Névtelen
 


Sziasztok!

En most keresek dokit magunknak es valaki a Ferenczi(y)-t ajánlotta. Ismeritek? A Kosát is ajánlották. Szeretnék egy olyan dokit, aki válaszol a kérdéseimre és nem dirigál. Létezik ilyen orvos egyáltalán?

babocza
Névtelen
 


Üdv mindenkinek!

Már régóta olvasom azt a sok hasznos információt, amit vagytok szívesek megosztani másokkal. Nagy segítséget jelentenek idõnként, amikor az ember tanácstalan.
Köszönöm!

Jómagam egyelõre nem sok mindennel szolgálhatok, mivel elsõ babánkat várjuk. A 33. hétben járok és átestem egy méhlepény- mintavételelen. Ha bárki úgy érzi, érdekli õt a dolog, szívesen megosztom élményeimet.

Érdekelne, hogy Arnold doktorral kapcsolatban van-e valakinek személyes élménye, tudniillik õ az orvosom.
Az én eddigi tapasztalataim pozitívak vele kapcsolatosan, de eddig még csak mint orvossal sikerült beszélnem vele (valahogy úgy érzem, nem túl szerencsés, hogy kérdezgessem õt, amikor elfoglaltnak látom - és eddig szinte mindig annak láttam) és érdekelne, hogy milyen emberileg fõként a szülés során. Eddig ne sokat (=semennyit sem) olvastam róla a topicban, remélem, akad azért valaki, aki ismeri õt!

Sziasztok!
Beigli

(Bocsánat, de egyelõre nem tudom, hová írtam fel a jelszavamat!)
Névtelen
 


Babocza!

A Ferenczy doktort futólag ismerem, Ö nagyon szimpatikus és jó orvosnak tartom.
Ha engem kérdezel, hogy van-e olyan orvos akit keresel (bármikor bármit kérdezhetsz töle, stb.), hát az én orvosom ilyen. Nekem az elmúlt hosszú évek során csak jó tapasztalataim vannak az Ö személyével kapcsolatban. És ezt a hugom is megerösítheti, neki is ö az orvosa.
Ha több is érdekel : dojika@freestart.hu

Üdv
Dojika

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok!

Leírom nektek a kórházi tapasztalataimat, valamint a születéstörténetem. Kicsit hosszú leszek

Ahhoz képest, hogy elsõ szülésem volt, azt mondták, hogy könnyû és gyors volt. Hát, pedig én akkor nagyon brutálisnak és nehéznek tartottam, le is írom nektek, amíg Zsófi alszik ( már reggel 8 –as szopi óta )

Szóval: 3-án, kedden bementem a kórházba, és mondta a dokim, hogy nem indítja még meg, hanem várunk 1-2 napot a kórházban, és majd utána.

Aznap este 23 órakor kezdtem érezni az „igazi” fájásokat, amik 5 percesekkel kezdõdtek. 20 perc után elmentem pisilni, amikor is elkezdett fojni belõlem a vér. Gyorsan lementem a szülõszobára, ott megvizsgált az ügyeletes doki és CTG-re raktak. Ekkor 1 ujjnyira voltam csak kitágulva. Elég gyorsan 3 majd 2 percesek voltak a fájásaim. Hajnali 2-kor behívtam a férjem, és 3:30-kor felhívtam az orvosom, hogy jöjjön. Ekkor már 2 ujjnyira tágultam. Utána borotválás,beöntés, vajúdás a WC-n, séta, burokrepesztés, vajúdás a labdán, aztán oldalt feküdtem, de akkor már iszonyúan fájt, a férjem és az orvosom masszírozták a hátamat. Férjem nagyon jól bírta a dolgokat, fogta a kezem, simogatott, és jól esett nagyon, szükség volt rá, hogy velem legyen! Ekkor már 1 percesek jöttek, és bõ 3 ujjnyira tágultam. Mivel nem kaptam fájdalomcsillapítót mondtam, hogy már nem bírom, és a kaptam egy kábító szurit. Aztán jöttek a tolófájások, ami elég gyorsan ment már, kb. 10-20 perc lehetett. 3 szakaszban kellett nyomni 3x, és aztán egyszerre kicsusszant Zsófi baba 6 óra 38 perckor. Kicsit vágni kellett a gátamat, és Zsófi be is repesztette A szemem kicsit bevérzett, ami azóta is piros, és a gátsebem is fáj, de szerencsére felszívódó a varrat, legalább varratszedésre nem kell mennem. Én a születése pillanatában is nagyon szépnek láttam, és mikor még nem vágták el a köldökzsinórt rárakták a pocakomra. Utána elvitték fürdetni, lemérni, és a férjem is ment a picurral. Addig a dokim összevart. Varrás után a dokim hozta Zsófit tiszán megfürdetve pólyában, és rárakta a mellemre. Egybõl elkezdett szopizni, és szerencsére azóta is úgy szopik, mint egy búvárszivattyú. Az orvosomnak nem lehetek elég hálás, mert annyira rendes volt velem, hogy szinte hihetetlen, hogy léteznek ilyen emberek. Nemcsak a szülésem alatt, hogy segített masszírozni, odahozta a picurt, hanem mert az utána való napokban minden nap meglátogatott, megmutatta hogyan kell szoptatni, „megfejt”, sokat beszélgettünk a táplálásról, az intim tornáról, stb…..


A kórházról:
A 3. emelet 4. szobáját kaptam meg, ami fizetõs ( 4000 Ft/nap ), és 2 ágyas. A szobatársnõm aznap szült, tehát szinte végig meg tudtuk beszélni a dolgokat, és a picurokkal kapcsolatos teendõket. A csecsemõsök elég normálisak, van amelyik magától felhozza és leviszi a babákat, van amelyik felcsörög, hogy menjük le értük. Hát ez utóbbi fájó gátsebbel elég fárasztó volt, de persze mentünk mint a nyíl. Éjjel lent hagytuk a babákat a csecsemõsöknél. Reggel 6 kor hozták õket szopizni 7-ig, utána lent kellett, hogy maradjanak, mert a gyerekorvos vizsgálta õket. A következõ etetésre hozták õket fel, ami 10 órakor volt, majd délután 13 óra, 16 óra és 19 óra, majd az utolsó 22 órakor. Ha van tejed akkor nem adnak nekik pótlást, csak éjszaka, és az is anyatej, nekem szerencsém volt, mert egybõl beindult a tejem, így elég szépen tudott már a kórházban is enni a picur. A csecsemõsök mindig tisztába teszik a kicsiket, szépen megfürdetik este 8-kor, nem kell se pelenkát, se ruhát vinni. Ruhát azért sem célszerû, mert elkeveredik, persze véletlenül, de ezzel számolni kell.
A nõvérek és a szülésznõk is nagyon rendesek ( kivéve 1-et ), a Timi nagyon – nagyon aranyos és rendes, és az Éva is. Õk hozták be a szobánkba a hõmérõt, kaját, és õk csinálták a gátkezelést is, és amire szükségünk volt tõlük lehetett kérni. Teát hoztak, ha kértél, sõt betétbõl is annyit adnak amennyire csak szükséged van, szerintem kár beruházni Tena betétbõl, és szerintem amit ott adnak jobb is. A kaja nekem ízlett, mert nem eszem amúgy se sósan, és szeretem pl. a sóskát és a finomfõzeléket is.
A szülõszobán a szülésznõk is szinte mind aranyosak, persze van kivétel. Én nem választottam szülésznõt, mert az orvosom azt mondta, hogy õ mindenkivel együtt tud dolgozni, és én is úgy gondoltam, hogy mindenki jól tudja a dolgát. Ez így is van, csak én pont kifogtam egy érzéketlen tuskót, aki a vajúdás alatt is alig szólt hozzám, nem mondta hogy vegyem a levegõt, nem mondta, hogy ne igyak vajúdás közben, mert kitaccsolom az egészet ( így is volt ), a végén oda se jött, csak lejárt a munkaideje, vette a batyuját, aztán viszontlátásra. Hát nem is adtam neki egy fillért se. Szerintem válasszatok szülésznõt, sok az aranyos. Nekem a dokim pótolta az õ dolgát is, még szerencsére, legalább az orvosomtól kaptam elég támogatást és szeretetet!
A kórházat különben most gõzerõvel újítják fel, és szerencsém volt, hogy kipróbálhattam a hiper-szuper szülõágyat is, amit kb. 3 hete hoztak a kórházba.

Szóval el kell mondanom, hogy jól éreztem magam itt, és ha még1x szülni fogok, akkor is a Schöpf-Méreibe fogok.
Ha egyéb kérdésetek van szívesen válaszolok rá, nyugodtan írjatok az emilemre: dioda1@freemail.hu

üdv.
Brokkoli és a holnap 2 hetes Zsófi


Babocza!

A Ferenczi doktorról én is csak jót hallottam,UH specialista, és elég profi bár a stílusa elég kimért, de elvégre nem ez a lényeg.
Az én dokim viszont nagyon kedves, minden nap meglátogatott bíztatott, megmutatta a fejést, beszélgettünk a táplálkozásról, sok mindenrõl! Ha gondolod írhatsz az emilemre, és akkor elárulom a nevét, és a rendelését.
brokkoli
 
 


Bocsi lányok, Zsófi nem a reggel 8-as szopi óta alszik, csak a születéstörténetem nem most írtam.
brokkoli
 
 


brokkoli,
hatalmas gratula a babóhoz!

én most voltam elõször CTGn, ami olyan szép görbéket mutatott, hogy a szülésznõ karácsonyra igéri a babát. én szeretném, ha legalább a karácsonyt még benn töltené a pocimban, mert eredetileg jan.13ra vagyok kiírva. pénteken megyek a dokihoz, majd õ elemzi a görbéket, megvizsgál és csak tud majd valamit mondani az idõpontról.
A szülésznõm Horváth Gáborné Marika lesz (a doki ajánlotta), nagyon kedvesnek, segítõkésznek mutatkozott. hát remélem így is lesz!
Névtelen
 


jaj,csak a nevemet hagytam le ebben az izgalomban :-)

Adrienn
Névtelen
 


Mi májusra várjuk az elsõ Pocaklakót, most vagyunk a 19. hétben. Kósa dokihoz járok és én is szívesen látnám a véleményeket róla.

Siska
Siska
 


Sziasztok!

Brokkoli!
Nagyon sok szeretettel gratulálok Neked a kislányodhoz!
Nagyon sok boldogságot kívánok hozzá!

Milyen ez az új szülöágy? És melyik szülöszobában van?
Ha van idöd írsz egy kicsit a felújításról, hogy ez mit takar? a szobák újjítják fel? az elsön is?

Én most májusban szültem és én is a 3.-on voltam.
Jó lenne tudni mire jön a következö babócánk, milyen állapotok lesznek a kórházban...

Ha gondolod írhatsz a mailcímemre is: dojika@freestart.hu

Üdv és mégegyszer gratula!
Dojika

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Szia Dojika!

Köszönöm a gratulációt.
A 3 ágyas szülõszobában van 2 új ágy, amelyek lábbal elektronikusan mûködtethetõk a magasságuk is,és a fejtámlájuk is, tehát kényelmesnek is mondható. A szülõszobában még 2 új CTG készülék is van.
Felújításról:
liftet kicserélték, és hát 1-2 szobát is felujítottak, persze a többség még mindig úgy néz ki, mint egykollégiumi szoba. Az elsõn vannak fizetõs 3 ágyas szobák amik most készültek el, persze ezek szépek.
Mikor szeretnétek a következõ babócát? ki az orvosod?

Brokkoli és a 2 hetes 4 napos Zsófi
brokkoli
 
 


Sziasztok!
Brokkoli gratulálok, már aggódtam, hogy mi lehet veled!
Adrienn, csak nem megszülsz elõttem, amikor én dec.27-re vagyok kiírva vagyis holnapra!!?? Igazán mehetnénk együtt is! Nekem egy gyógynövényboltban egy "látó" asszony azt jósolta, hogy 30.-a körüli lesz a baba.
Brokkoli leírása szerint az új szülõágyon CTG-ztem 24-én, a 3-as szülõszobában a középsõ ágyon és tényleg volt valami lábpedál, a CTG készülék pedig sokkal szuperebb volt mint lent. Holnap megyek megint, 28-án pedig a dokihoz (Kósa)vizsgálatra. Nekem is a Marika a szülésznõm, nagyon kedves. A múltkor elõttem pont õ náluk született egy fiúikerpár, az anyuka még bent feküdt mellettem (kicsit sirdogált)a Kósa gratulált a többieknek, hogy milyen jól együtt dolgoztak, bár õ maga kicsit fáradtnak tünk meg egy kicsit szórakozottnak, azt hitte, hogy már befektetett egyszer.
Én a vajúdó szobáról nem tudok sokat, ha tudtok valamit, írjatok, de gyorsan ha lehet, mert nem tudom mennyi idõm van még!

Sziasztok

Andrea (akinek holnap kéne szülnie)
Névtelen
 


szia Andi!
ugy néz ki, hogy nem jön még a pocaklakó!(jaj csak januárig huzzam ki). én is 24én voltam 12.30kor CTGn, csak én az egyágas szülõszobában, ott volt egy bordásfal is, és hallottam az ikerszülésrõl! elõzõleg a háromágyas szülõben voltam, és tényleg nagyon klassz motoros ágy volt.
a vajudóról én sem tudok semmit, majd rákédezek Marikánál.
remélem minden rendben lesz veletek, nagyon szurkolok!HAJRÁ!HAJRÁ!HAJRÁ!

Adrienn
Névtelen
 


Szia Adrienn!
Jól van, ezek szerint egyben vagy még!
Voltam ma is, megvizsgált a doki, de még teljesen zárt a méhszáj is, de holnap is, holnapután is kell mennem CTG-re.
Aztán ki tudja? Én még mindig a 30-31-el számolok. Azt mondta a doki, hogy az 1 hetes túlhordás még normális. Azt nem mondta, hogy utána mi lesz.
Te mikor mész CTG-re?
Nagy segítség volt amit Brokkoli irt, mindjárt ki is vettem a csomagból a babaruhákat! Már így is annyi mindent odapakoltam!
Na szia és kitartás!

Andi
Névtelen
 


szia Andi!
ma voltam CTGn, 11.15 körül jutottam be. semmi méhösszehúzódás, baba jól érzi magát.utána megvizsgált a doki, biztosra mondta a januári szülést, de hamarabb, mint a kiírt idõpont.nagyon lent van már a baba feje és a méhnyak is rövidül.
végül foglaltál le szobát?melyiket?
tudjátok kb. milyen súllyal fog jönni a baba?
Adrienn
Névtelen
 


szia Andi!
ma voltam CTGn, kb.11.15 körül jutottam be. jól sikerült, méhtevékenység semmi, babóca jól érezte magát!
utána megvizsgált a doki, a baba feje már nagyon lent van és a méhnyak is rövidül, de ha minden igaz, akkor januárban fogunk szülni, de a kiírt idõpon elõtt (jan.13).
neked mikor volt utoljára UH? sokfelõl azt hallom, hogy csinálnak a 38.héten, nekem eddig még semmit sem szólt róla a doki!
szobát foglaltattatok?
neked mondta Marika a kakaóvajas zsíros krémet? én sehol nem kapok :-( (de garmastant vettem)
szia és még mindig hajrá!
Adrienn
Névtelen
 


Szia Adrienn!
Én reggel voltam CTG-n kb 1 órát feküdtem, mert a baba nem akart mozgolódni (reggel, délelõtt egy kicsit mindig lusta, na de aztán este bepótolja)és a szülésznõ nem akart elengedni, pedig a doki még az elején aláírta. Holnap megint megyek, sõt most már mindennap CTG-re, holnap megvizsgál és UH-n is megnézi az áramlást (??)
Kakaóvajas krémet én se kaptam, de 2 db garmastant is vettem, remélem jó, nem túl olcsó. Szobát úgy foglaltattam, hogy 2 vagy 3 ágyasat kérek és ahol majd lesz hely, ha több is lesz, remélem válogathatok. Azt hiszem jó lenne az I. emeleten az újak valamelyikében, bár amikor benéztem egy kicsit zsúfoltaknak hatottak. Nekem idõ szerint max. jan 3-án szülnöm kell, én nem is bánom már ha átcsúszok jõvõre, ha egyébként minden rendben.
Ja az 1-es szülõszobában voltam, az egész normálisnak tûnik, jó lenne ott szülni, oda a páromat is jobban be tudom cipelni, mert egyébként nem biztos.
Neked is hajrá, drukkolok!
Szia
Andi
Névtelen
 


Szia Andi!
nagyon szurkolok, talán már babázol is!
jelentkezz majd ha tudsz!

Elõre is kívánok minden topic olvasónak BOLDOG ÚJ ÉVET!

Adrienn
Névtelen
 


Szia Adrienn!
Még itt vagyok, de rajtunk kívül senki sincs itt? Ma este is voltam CTG-n és holnap reggel is megyek. Eddig minden tökéletesen rendben. A doki azt mondta, hogy 3-án megvizsgál, de 4-én mindenképpen be kell feküdnöm (az lesz a betöltött 41. hét) és kapok oxi....-t (tudod azt a gyorsítót)de csak próbából, ha attól semmi nem indul, akkor 2 nap múlva megint és ha attól se, akkor már addig kapom, míg meg nem szülök! A szülésznõ ma behívta a papát is (pedig nem akaródzott neki bejönni) és neki kellett fogni a CTG korongját! Eleinte morcos volt, de aztán annyira belejött, hogy nagyon büszke volt a teljesítményére! Jópofa dolog volt! Így még talán a szülésre is bejön!

Na majd meglátjuk! Legközelebb talán 1-én nézek be, addig én is BUÉK-ot kívánok mindenkinek és hajrá akinek kell!!
Andi
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: