Új privát üzeneted érkezett!

Sajtine!Kép
Igen non-stop ott van veled a törpe.Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok,
az előbb olvastam a régebbi István kórházos történeteket és ott láttam, hogy a babaváró csomagról írtak.
Ilyet hogy lehet beszerezni? Én a Felicitast hoztam el a Photo hall-bol de pár darab régi lejárt újságon kívül semmi nem volt benneKép
semilyen termékmintaKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sziasztok!

Szia Ilba!

Azt olvastam, hogy Te most jársz a tanfolyamra. Úgy volt, hogy mi is megyünk a párommal, de az első kettőre nem tudtunk, mert mindig közbe jött valami. Én most kezdem a 30. hetet.
Tényleg annyira tele van? Akkor inkább megvárom a következőt, legfeljebb nem megyünk az összesre, mert jön a babóca.
Indul egyből a következő, ahogy ennek vége?

Köszi, Hetti

Jó egészséget Nektek és Minden kis pocaklakónak.
hetti
 
 

 
 

Sajtine!
Én is anno a photo hall-ból hoztam el a csomagot,de akkor termékminták is voltak benne a/ lejárt /újságokon kívül.A múltkor amikor csomagokról "beszélgettünk"a csajokkal,az arra a csomagra vonatkozik amit szülés után kapsz a kórházban.KépEzt olvastad???

Hetti!
Bocsi,hogy beleszólok.KépDe úgy is lehet menni,a tamfolyamra,hogy most elmész a maradékra,és amelyiket kihagytad majd arra mész el a következő induláskor.Persze ha lesz még rá időd.KépSok sikert,már nem sok van hátra !KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia Lldicsi!

Igen, tudom, aranyos vagy, hogy azért mondtad!

Csak ha annyian vannak, hogy a férjek le se tudnak ülni? Azért gondoltam, hogy nem megyünk most el, csak a következőre! Azon már nem lesznek annyian!
Már nincs sok hátra és olyan izgi így a vége fele már, főleg, hogy ő lesz az első babánk.

November 24-re vagyok kiírva. Azért gondoltam, hogy még belefér a következő tanfolyam. Meg arra a párom is jobban eltud már jönni, a munkája miatt. Úgy mégis jobb, meg szeretne ő is ott lenni.

Sziasztok, Hetti
hetti
 
 


Sziasztok!

Volt ma valaki felkészítőn? Milyen volt a film?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Hetti!

Igen, egyből indul majd a következő tanfolyam, azon biztosan kevesebben lesznek már. Bár ma én sem tudtam elmenni, de mi azért erre a sorozatra fogunk járni továbbra is, holnap már a 33. hetet kezdem, szóval a következő már nem nagyon lenne jó. Kisfiú lesz, vagy kislány? És kinél szülsz?
Nektek is jó egészséget!
Ilba

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok,
igen arról a csomagról olvastam Dia.
Akkor ezekszerint kapunk majd?
Ma voltam megnézni a szülőszobát, nagyon szimpatikus volt.
Meg végül is beszéltem a felfogadott szülésznőmmel.Nagyon kedves volt.
Szept. 27-re vagyok kiírva. Már nagyon izgulok.
Valaki jön akkor tájt? mármint szülni Kép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Szia Hetti!
Ilyenkor már én is nagyon izgultam tavaj,szóval megértelek.KépHAJRÁ!!!Nekem is az első babucim született dec.8.án.KépDominik.Tiéd fiú vagy lány lesz?Hogy hívják majd?Ki az orvosod?Na,most jól letámadtalak a kérdéseimmel!KépÍme az én királyfim!Kép
KépKép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia Sajtine!Kép
Igen fogsz kapni csomagot szülés után.KépAzt hiszem volt benne:Domestos,mosópor,pelus,popsikrém,popsitörlő,melltartó betét,ujságok.Kit választottál szülésznőt?Ki az orvosod?Szep.27-re vagy kiírva???Ajaj,akkor már nagyon a finisben vagy!KépSok sikert,jó egészséget,sok tejcsit kivánok!KépAztán majd kérünk képet a babuciról!KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Lldicsi!
Nagyon édes a kisfiad. Köszönönm a sok kérdést.
Kislányunk lesz és Pálinkás Petra lesz a kis neve. Az orvosom a Várnai doktor Úr és a dagadt Marika lesz a szülésznőm.

Ilba!
Nem mentünk el tegnap, úgy beszéltük meg a párommal, hogy az utolsó 3-ra elmegyünk ebből a tanfolyamból és a következőnek meg az első 3 részére és így nem maradunk le róla és még az időbe belefér.
Nektek mi lesz, tudjátok?Készen vagy már a vásárlással? Na és az össze pakolással amiket kell bevinni?

Sajtine!
Neked nagyon szurkolunk a könnyű és gyors szüléshez. Szoktál beszélgetni babócáddal? Azt mondják, hogy jó dolog. szerintem is, én legalábbis úgy érzem, hogy már most érti amit mondunk neki.

Szép napot mindenkinek!

Hetti és Petra baba

Kép
hetti
 
 


Szia Hetti!Kép
Már most csoda szép a leányzó!KépNagyon szép neve lesz.
Dagadt Marika??????Ez a főnővér???KépÉn anno összeakasztottam a bajszom vele.KépÜdv.Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Sajnos voltunk három napot a Heim Pálban, nincs nagy baj, csak Líviának reflux hajlama van, ha valakinek volt már dolga vele, szívesen tapasztalatot cserélnék! Eléggé el vagyunk kenődve, tudom, vannak ennél sokkal komolyabb betegségek is, de kezdő szülőként nekem ez is épp elég. (A férjemmel épp beszéltük, hogy annyira tökéletes eddig minden, hogy valaminek előbb-utóbb történnie kell...)Írtak fel neki valami Nutriton nevű tápláléksűrítőt, hogy megkösse a tejet és ne liftezzen a nyelőcsövében, de szerintem ezzel csak azt értük el, hogy ugyanúgy liftezik, csak nehezebben öklendezi ki, mint a folyékonyat. Ez is a "majd kinövi" kategória, csak győzzük kivárni. Szegényke nagyon tud kínlódni, én meg csak nézem, de nem tudok tenni ellene. Elég szar érzés... Két eset van, az egyik, hogy elalszik büfizés közben, a másik, hogy a kaja után elkezd kínlódni szegény, sír keservesen a következő etetésig. Persze ebből van több. Olyan, hogy ébren van, és csak úgy nézelődik, elvan az ágyában, még nem is volt. Szóval, ha van, aki ismerős reflux téren, szívesen fogadok minden ötletet.
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Hetti!

Akkor elvileg jövő szerdán találkozunk az előadáson, bár ennyi ember között nem egyszerű összefutni.
Nagyon aranyos a kislányod, mikor voltál 4D-n? Mi pont tegnap, 1850 gramm a fiam, Benedek lesz a neve.
Vásárolgatunk, kuponokat váltottam be pont tegnap is a Brendonban, de közel sincsen meg minden. Az összekészített cumóhoz meg még a táska sincsen meg. Kép De lassan muszály lenne megvenni legalább a kórházba szánt cuccokat.
És Te hogy állsz?

Gabuska, Nektek sok türelmet és jó egészséget kívánok, én sajnos nem tudok a refluxról semmit.

Sziasztok: Ilba

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Gabuska,
Itt van néhány link a refluxról:

"http://www.kismama.hu/cikk.php?id=61&cid=13074
http://www.budaigyk.hu/szuloknek/betegsegek/reflux.htm
http://www.babanet.hu/faq/sebesz16.php
http://www.reflux.hu/show_cikk.php?id=6&fmid=1
http://www.vital.hu/themes/baba/csecsemotapl1.htm
Ebből az elsőt dr Veres Gábor írta, aki az I. Gyeremekklinikán gastroenterológus. Szerintem ez elég részletes, és nem csak felsorolásszerű."

Ezt a mi topikunkból másoltam ide, ott is volt akinél reflux gyanús volt a baba. Úgy tudom, ők aztán el is vitték Veres doktorhoz kivizsgálásra.

Kicsit könnyíthet Lívián, ha nem teszitek hasra, és ha háton fekszik megemelitek picit a felsőtestét, ill. a matracot is lehet, amin alszik, mert akkor nem folyik vissza a sav.

Egyébként nagyon aranyos ezen a képen.

KépKép
connie
 
 


Ilba, köszi a jókívánságot, igyekezni fogunk!

Connie, biztos voltam benne, hogy írsz majd valamit, tök jó, hogy bármiben lehet rád számítani! Az ágyat megemeltük, és evés után még egy fél órát dajkálom függőlegesben, viszont aludni a hasán szeret. Megkérdezem majd a gyerekdokit, mert erről eddig nem esett szó, hogy mi újság a hasonfekvéssel.
Ti hogy vagytok? Remélem nálatok minden oké!

G.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok Istvános kismamik!

Hallottatok valamit Ladányi Andrásról?

Ha igen kérlek informáljatok... sürgős lenne!

Amúgy ma elösször megnéztük a kicsit 26mm és 9+6 hetes kicsi nokedli Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Szia Sajtine,
Mi is voltunk tegnap a szülőszobán. A B. Bea lesz a szülésznőd? Én okt. 5-re vagyok kiírva, kislány lesz (a harmadik!), lehet, hogy találkozunk. Ki az orvosod?

Ilba,
A film fekete-fehér volt, unalmas, kb. 20 éve veszthette aktualitását. Benedekhez gratulálok!

Gabuska,
Nagyon édes a manód, kitartást és minél gyorsabb javulást kívánok Nektek!

Jucus
jucus73
 
 


Sziasztok,
Dia: köszönöm a jókívánságokatKép Dr. Hetényi G. az orvosom és Böszörményi Bea a szülésznőm.

Hetti: igen szoktunk beszélgetni a bébivelKép
Sőt ha róla beszélünk egyből boxol, tudja, hogy róla van szó.

Jucus 73: Neked ki az orvosod? Lehet, hogy találkozunkKép Nekünk is lányunk lesz, már nagyon várjukKép
Tegnap mi fél ötre érkeztünk és akkor már javában ment a szülőszoba látogatásKép De aztán a Bea aranyos volt elmondott megint mindent.

Én is mindenkinek Jó egészséget, szeretet, sok pénzt kívánokKép
Azt kívánom magunknak, hogy szorozzák be a GYES-t, GYED-et 100-alKép
Edina(Sajtine)

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sziasztok kismamik!

Mi ma voltunk az első vizsgálaton és 9 hét 6 naposak vagyunk.... 26mm-el.

Ha minden igaz ma este egy orvos körbevisz minket a kórházon Kép

Én az Újvárit fontolgatom... ha valaki szült nála kérem, hogy számoljon be alaposan... addig is próbálok visszaolvasgatni.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Gabuska!

Gyönyörű ez a kislány... Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!
Most regisztráltam magam és tanácsot kérek. Egypár hónapja már olvasgatom ezt a fórumot, mert valószínűleg majd az István kórházba szeretnék menni és eddig is sok hasznos infót szereztem.
Ha minden igaz, terhes vagyok (terhességi teszt szerint), mégpedig számításaim szerint ez a 3. hét.
Orvosom nincsen, és mivel az Országos Gyermekegészségügyi Intézetben (Bolgárkerék u.) voltunk a párommal felkészülés céljából, az ott megismert védőnőt kérdeztem, mi a teendő. Õ azt mondta, hogy majd a 6. héten kell elmennem ultrahangos vizsgálatra. Ebben meg is nyugodtam, de most elbizonytalanodtam, hogy tényleg terhes vagyok-e és talán jó lenne, ha orvos is megerősítené. Egyáltalán nem voltam még rosszul, semmi bajom, semmiből sem érzem, hgoy terhes lennék, csak elmaradt a menstruációm és kicsit érzékenyek a mellbimbóim. Meg tudnátok írni, hogy van-e értelme ilyen korai szakaszban egy ilyen vizsgálatnak és az miből áll? VAgy ha csak elmegyek egy laborba, és kérek egy vér- vagy vizeletvizsgálatot, megcsinálják beutaló nélkül, ha kifizetem?
Másik kérdésem, hogy az elmaradt menstruáció óta elég gyakran görcsöl kissé a méhem, vagy a petefészkem, szóval az a tájék, ez szerintetek normális?
Köszönöm!
füge
 
 


Sziasztok!
Gabuska!
Csatlakozom a többiekhez gyönyörű a kislányod!KépOlyan édi ahogy összegömbölyödve szundizik.KépSajnos a refluxhoz nem tudok hozzá szólni,de sok erőt kivánok neked!

Füge!
Hááát szerintem menj el dokihoz az a tuti!szerintem ha az Istvánba bemész az ambulanciára megnéz az ügyeletes doki.Valószínű,hogy hüvely uh-gal fog megvizsgálni.Nyugi nem fáj!KépA görcsölés a hormonváltozástól is lehet,de persze mástól is.....szerintem nem törvényszerű,hogy ha terhes valaki akkor rókázik is.KépLásd én.Semmi bajom nem volt.Légyszi majd írd meg mi lett veled!Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Füge,
Nem tudom, hogy hogy számoltad ki azt, hogy 3 hetes terhes lehetsz. Mert az orvosok az utolsó menstruáció első napjától számítják...tehát ha te a ciklus felétől számítottad a feltételezett fogantatástól akkor az 3 hét....de orvosilag már 5 hetesnek számít. És akkor már mindjárt 6 hetes vagy, szóval ha így van akkor azért már nem is olyan korai a vizsgálat.
Én az első 7 hétben semmit nem éreztem....nehezen hittem el, hogy tényleg terhes vagyok....persze utána jött az émelygés. (nem mindenkinek )
Üdv.Sode
sode
 
 


Füge!

Én messzemenőkig megértelek... egy pár héttel tartok csak előtted és fogalmam sem volt, hogy mi ilyenkor a teendő... tele voltam és még vagyok is aggodalommal. Annyi kezdett csak körvonalazódni, hogy az Istvánban szeretnék szülni ( a sok utánnaolvasás után már ebben is összezavarodtam Kép ) Barátnőm azt tanácsolta, hogy ráérek a 12. héten elmenni... így saját tapasztalatból ezt semmiképpen nem ajánlom... Szerintem menj el, hogy megnyugodj! Elég ha a kerületi egészségházba mész... (én épp ma voltam első alkalommal és 9 hét 6 naposnak ítélték babót Kép ) Nem kell bejelentkezni, csak egyszerűen kérj sorszámot a nőgyógyászatra... de ezt megteheted persze az Istvánban is. Ilyen korán még én sem éreztem semmi rosszullétet... most se nagyon csak ha éhes vagyok, és evés után émelygek egy kicsit- sokkal rosszabbra számítottam. A hasam nekem is szúrkált vagyis inkább húzódott az egyik oldalon ezért az egész nászúton rémképeim voltak... de az valószínűleg csak a méhszalagok húzódása amit érzel.

Amikor elmarad a menstruációd... rá kb egy héttel tesztel az ember... akkor már 5 hetes terhes vagy, a baba három hetes... de a vizsgálatokat az utolsó menstruációdtól számolják.

Sok sikert és izgalmas babavárást Kép
Azt megkérdezhetem, hogy merrefele laksz?

mamacka

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Most értünk vissza az Istvánból... egy kis esti séta... az egyik doki végigvezetett, megmutatta a szülőszobákat... Õ rezidens a kórházban, de nagyon szimpatikus volt. Elkértem Újvári doki számát is. Ha nála szült valaki kérem írjon pár sort! Köszönöm

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Füge!

Azt még elfelejtettem mondani, hogy kezd el szedni az Elevitet!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Gabuska,
Köszi, minden rendben nálunk, egész héten egy őrült burkolóval hadakoztam, de ma végre végzett, némi port meg koszt hátrahagyva távozott. Ákos se élvezhette olyan nagyon, ma alig aludt, és nehezen tudjuk elaltatani is, most apja ringatja, mert én már nem bírom el.Kép
Nekem is refluxom van, én nem is tudok hason aludni,amikor dühöng, és én már kinőni se fogom.Kép
Ákos már egy hete ül egyedül, és elkezdett kúszni is, mint a villám. Csak hátrafelé.Kép

Füge,
Az orvosilag számított 6. hét előtt azért nem érdemes elmenni, mert akkor még csak a petezsák látszik, a baba nem, és ezét hamarosan újra vissza kellene menned. Én 5. héten voltam először - mivel én már akkor javában émelyegtem, és ki is írtak táppénzre - de a 7. megint mennem kellett. Bár amennyit én hánytam, nem volt kérdés, hogy terhes vagyok-e.Kép

Macka,
Körvonalazódik?Kép

KépKép
connie
 
 


Hajni!

Igen-igen! A Bajcsyban a szopira nem igazán fektetnek hangsúlyt... Az Újvárit meg kellene lesni a 12.-ik héten Kép ... de így látatlanban egyre szimpatikusabb és még megfizethető.

Jó lenne ha a gyed dolog is körvonalazódna... Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Connie,
képzeld, a Veres Gábor írásában az van, hogy a refluxos babákat 30 fokkal megemelt matracon, hason kell fektetni. Nem tudom, neki van-e igaza, csak remélem, mert Livi nem hajlandó más pózban feküdni, úgyhogy megnehezítené a dolgunkat, ha nem tehetnénk hasra. De a 30 fok szerintem túlzás, ha belegondolok, hogy a derékszög harmada. Egy kicsit magas szerintem. Olvastam a felnőtt kori refluxról is, hát eléggé meg tudja keseríteni az ember életét, remélem nálad azért nem vészes.
Tegnap megint sokat bénáztam a szoptatással, egyszerűen képtelen vagyok eltalálni, mennyi ideig hagyjam enni. A mérlegnek sem hiszek, egy össze-vissza ficánkázó gyereket nem lehet mérni! (Hold-funkció ide vagy oda!) Volt olyan, hogy evés előtt többet mértem, mint utána, meg olyan is, hogy majd félóra szopizás után 10 grammot hozott ki. És evés után általában elégedetlenkedik a lányzó, én meg nem tudom, hogy még éhes, vagy pont hogy túlette magát. Tegnap este megelégeltem, és a lefejt tejet cumisüvegből adtam oda neki kimérve, azóta (bár lehet, hogy nincs összefüggés, csak véletlen egybeesés)nem bukott, és kaja után egy kis sétálgatás és bömbizés után békésen elalszik. Lehet, hogy tényleg a kajamennyiséggel volt a gond?
ÉN is egyre kevesebb ideig tudom tartani Líviát, bár még csak alig több mint 3 kiló, pedig nagyon szeretem a karomban tartani. De az én 40 kilómnak úgylátszik ez is sok. Te nem vettél észre Ákoson olyasmit, hogy Apucinál hamarabb megnyugszik? Nálunk ez a helyzet. Talált a férjem egy olyan pózt (hasonlít a büfizősre), amiben a legvadabb hiszti közben is elszenderedik. Én ugyanúgy megfogom, de semmi hatása. - Közben Lívia egyre lejjebb csúszik az ágyban, igazítok egyet rajta. Kép - HÁt igen, ez az a bizonyos apa-lánya kapcsolat! Kép
Tök aranyos lehet az a hátrafelé kúszás!
Neked nem volt eleged az első hetekben, hónapokban a sok orvoshoz járásból? Mert nekünk igen! Az ortopédiára nem is tudtunk eddig eljutni a csípőszűrésre, mert legalább harmincan vannak mindig és nem vagyok hajlandó 2 órát ott szobrozni egy ilyen pici gyerekkel. Azért is bosszantó, mert a rendelő 2 percre van tőlünk. Próbáltam üzletelni velük, hogy megbeszélt időpontra mehessünk, de úgy látszik, tiltja a vallásuk, mert nem mentek bele. Én meg hasraütésszerűen benézek oda séta közben, hátha elcsípünk egy laza rendelési napot, de eddig még nem sikerült. Ráadásul közbejött a Heim Pál 3 napja is, oda is vissza kell még menni a jövő héten kétszer is.
Nem szórakoztatlak tovább az izgalmasabbnál izgalmasabb történeteimmel, keltegetem a Törpét, mert 5 óra óta nem ettünk.
Szia!
G.

U.I.: Mindenkinek köszi Lívia nevében a dicsérő szavakat!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska,
A Veres doki biztos jobban tudja, ő a szakember.Kép
Hát eléggé untam én is a dokihoz járást, bár nekünk az ortopédidi klinikára kellett menni a Karolina útra, és kb. 40 perc alatt végeztünk.

Hogy-hogy meddig hagyd enni? Amíg magától abbahagyja, nem? Akkor biztos jóllakott. Mérni sztem tök felesleges, úgyse tudsz belőle semmi következtetést levonni, én is méregettem, meg irogattam az első két hónapban, de nem mentem vele semmire.Kép

KépKép
connie
 
 


Ja, és az első hetekben tényleg jobban megnyugodott apjánál, de egy idő után már inkább nálam.Kép

KépKép
connie
 
 


A Heim Pálos dokik mondták, hogy ne hagyjam hogy túlegye magát. Biztos van olyan baba, aki nem az éhségérzetére hagyatkozik, hanem mint némelyik felnőtt, addig eszik, amíg előtte van, aztán meg szenved. Látod, ez az én egyik bajom, hogy mindenki mond mindent (gyerekorvos, védőnő, kórháziak), én meg találjam ki, hogy mit fogadjak meg! Mindenesetre most, hogy kimérem az adagot, legalább tudom, mennyi megy a pocakba.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja értem. Elméletileg minden baba az éhségérzetére hagyatkozik, ha már jóllaktak, abbahagyják a kajálást. De refluxra tényleg jobb gyakran enni keveset. Van a www.nlc.hu-n egy szopis tanácsadó a szakértőknél, sztem kérdezd meg tőle, hogy csináld.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!
Úgy döntöttem, hogy az időmet fölösleges vizsgálatok végeztetésénél hasznosabban is el tudom tölteni, majd elmegyek uh-ra a 6. héten, amikor a védőnő javasolta. Persze azt nem tudtam megállni, hogy ne vegyek egy másik, más márkájú tesztet és az is pozitívnak bizonyult, úgyhogy én ezt kellően meggyőzőnek ítéltem meg. Szóval úgy néz ki, rendszeres levelezőpartner leszek itt.
Valaki közületek választott már dúlát? Én tervezem, kíváncsi vagyok, van-e valakinek erről tapasztalata.
Olvastam egy hirdetést a Kismamában, Down-kór korkázat vizsgálata anyai vérből. (Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrum) Engem ez nagyon érdekel, mert 33 vagyok, mit vagyok, elmúltam, szóval első frissességem már oda. A honlapjukat megnéztem, de tudtok valamit bővebben róla?
Köszi!
füge
 
 


Szia Füge!
Az Elevitet szeded?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka! Bocs, ezek szerint csak akartam írni, hogy az Elevitet 3 hónapja szedem, mert voltunk az OGYEI-ben és ott felhomályosítottak. De köszi.
füge
 
 


Sziasztok!
Az Istvánban szeretnék szülészt találni, de sajnos nem ismerek senkit aki ott szült. A fórumot olvasgatom és két orvos szimpi (az alapján amit eddig olvastam) Koiss Róbert és Horváth Mihály. Többek között az is érdekelne, hogy náluk mennyi a visit a magánrendelésen, és hol rendelnek (magán)?
Köszönöm: Veraa
veraa
 
 


Sajtine,
Nekem is a B. Bea lesz a szülésznőm és Ruttner Zoltán az orvosom. Azért ezek az utolsó hetek már nagyon izgik, nem?
Hogy tetszettek a szülőszobák? Én a kádat szeretném kipróbálni, a labda is jó lehet, a szülőszékről nem nagyon tudom mit gondoljak. De úgyis akkor és ott dől el, hogy mi a "legkényelmesebb" (már ha lehet ilyen fogalmakat használni a szüléssel kapcsolatban).

Van esetleg valaki, aki szintén a Ruttner dokihoz jár vagy nála szült?

Jucus
jucus73
 
 


Sziasztok!

Ilba!
Elméletileg megyünk szerdán, de gyakorlatilag még nem tudom. Igaz, nekünk még azért van időnk, bár már a vége fele vagyunk. A pakolászással, hogy állok? Hát, úgy naggyából már meg van minden, még pár dolog kell amit magamnak kell bevinni a kórházba, úgy tervezem, hogy 2-3 héten belül már minden meglegyen. Nemrég lettünk kész a baba szobájával és még a takarításnak at utolsó fázisai vannak, mert párom keveset van itthon és így lassan haladok. A nehéz melóval meg kell mindig őt várjam. Még függönyt kell venne Petra baba szobájába, valami édeset szeretnék. A héten szeretném megvenni azt is.

Gabuska!
Nektek jobbulást kívánunk! Nagyon édesek vagytok abban a pózban, aranyos nagyon.

Mamacka!
Neked gratulálunk pocaklakódhoz! Vigyázz rá és magadra nagyon.

Lldicsi!
Nem tudom, hogy a szülésznőm azonos-e a főnővéres Marikával. Szerintem nem, mert a főnővér nem lehet szülésznő! Vagy igen?

A Várnai doktor úr azt mondta, hogy nagyon szeretik és ha valaki simán szül nála, akkor még gátrepedése sem igen van, annyira ügyes.

Volt most olyan közülünk, aki elment eddig mind a 3 előadásra? Csak azért kérdezem, hogy melyikre érdemes, melyiknek van értelme szerinte?

Mindenkinek jó egészséget!

Hetti és Petra baba
hetti
 
 


Sziasztok!

Én a 'téli babák' topikból néztem át ide, most a 28. hétben vagyok. Olvasom, hogy többen is jártok az előkészítő előadásokra az Istvánba.
Nekem adott a dokim asszisztense egy hozzávetőleges listát az előadások dátumáról, és csak abban kérnék megerősítést tőletek, hogy valóban ezek a dátumok az aktuálisok-e? (mert a lista, amit kaptam az 1995-ös, és az instrukció annyi volt, hogy kalkuláljam ki szeptembertől, mikor mi lesz...:-)
Szóval:
Szept. 21.: Szülőszoba-látogatás, relaxáció
szept. 28.: Fájdalomcsillapítás
Okt. 5.: Szülőszoba-látogatás, relaxáció
Okt. 12. Babaápolás, szoptatás
Aztán indul elölről a sorozat, azaz:
Okt. 19.: A kórház szemlélete, a terhesség és a méhen belüli élet
Okt. 26.: Filmvetítés
Nov. 2.: A szülés történései
Aztán ismétlés....

Nagyon köszi, ha meg tudjátok erősíteni a dátumokat!:-) Ha pedig jók, akkor másnak is hasznos infó lehet.:-)

Üdv.: siccike

Kép
Kép
siccike
 
 


Sziasztok,
Jucus73
én azthiszem maradok a hagyományos szülésnél, de ahogy mondtad majd ott dől el mi a jó vagy nem jó.
A Bea nagyon szimpatikus volt. Neked is?
Azon meglepődtem, hogy szinte mindent be kell vinni a bébinek (ruha, pelus stb.)
még egy hetem van kb. Már nagyon várom, hogy babázhassam. Attól félek le sem fogom tenniKép

Esetleg valaki tudja, hogy hol lehet kapni hálózsákot a bébinek? (Lecipzározható ujjal)
Meg jó bababolt címeket.
Előre is köszi.

Kép

Kép
sajtine
 
 


Hahó Anyukák!

Látom van köztetek olyan, aki nem az első babáját várja. Tőlük szeretném kérdezni, hogy a SZOPTATÓS MELLTARTÓ mennyivel legyen nagyobb, mint a mostani melltartóm? Most 35 hetes vagyok, és 85 D a méretem.
Már kérdezősködtem, de mindenhol mást mondanak. Valaki szerint csak 1-2 hétig duzzad nagyobbra, aztán visszaáll a mostani méretre, és ne vegyek nagyobbat a mostaninál. Más szerint még 1 számmal nagyobb fog kelleni végig... Nem tudom.

Tudtok tanácsolni valamit??

köszi !
eper100
 
 


Sziasztok Anyukák és leendő anyukák!
Én egy éve szültem az Istvánban,nyugodtan állítom, jó helet választottatok. Valaki segítsen nekem! Amikor szültem a dokim az utolsó pillanatban lepasszolt a Hetényi doktornak. Most szeretnék elmenni hozzá, de nem tudom hol érhetném el. Segítsetek fontos! Köszike
anyuszi3
 
 


Sziasztok,
Anyuszi3
nekem is a Hetényi az orvosom
Kórház:455-5700 / 1489 mellék
Kedden és pénteken rendel a magánrendelőjében.1132 Váci út 16.
320-4268 16-20 óráig

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sajtine!
Te vagy a megmentőm.
Köszi!
anyuszi3
 
 


Eper,
Igaz, nekem az első babám, de ezen a fázison már túl vagyunk.Kép Nekem kb. 2 hétig volt nagyobb, mint a terhesség végi méret, de az se mindig, inkább éjszaka. Éjszakára én egyáltalán nem vettem fel melltartót, így ez nem volt gáz, abban a pár napban, amíg nappal is nagyobb volt, pedig megoldottam egy olyannal, aminek rugalmas az anyaga, így egy kicsit tágult. Ha nayon feszült, úgyis fejni kellett kicsit.

Sajtine,
Nekem a következő bababoltok jöttek be: MiniManó, Kenguro Gold üzletek (mi az Árkádban a Baby Bellbe járunk), C&A (ruhák) és a hipermarketek, Tesco, Cora, Auchan, ott is sok ruhát vettünk, és jókat. Pl. a tescos Items body abszolút kedvenc. Hálózsákot sztem mindegyik bababoltban lehet kapni. De ez a lecipzározható ujj lehet, hogy kényelmetlen a babának, nem? Hálózsákból egyébként 2-3 számmal nagyobbat is lehet venni, majd belenőnek. Mi vettünk egy 80-ast, mikor Ákos született, még most is használjuk.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok,
Köszi Connie. Én olyan hálózsákra gondoltam ami vastag. És olyat pont most nem találok seholKép
Amikor láttam (nyáron) akkor még nem mertem venni babonából, most meg nincs seholt.

Anyuszi3
nagyon szívesenKép
Nagyon aranyos doktor egyébként és végtelenül türelmes. Mindent elmagyaráz.
Ha valamiben tudok segíteni csak kérdezz bátranKép

Szerintetek a normál szülés után jó a homokzsák a pocin? Tudom ma már nem alkalmazzák rutinszerűen mint régen.
Ha van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata várom az irományát.

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sajtine,
Mi szombaton voltunk a Baby Bellben, ott pl. egy csomó hálózsák volt, bár nem néztem meg őket alaposan, mert az Ákosét én varrom. Vagy bundazsákra gondolsz, amivel ki lehet vinni a szabadba?

Én homokzsákot nem használtam viszont lehet kapni fűzös bugyit, azaz van rajta egy rugalmas, gumírozott rész, ami tartja a pocakot meg el is szorítja, az nagyon jó volt és kényelmes. Kettőt vettem, és a normál bugyira húztam rá. Van az Anitának is, de nekem nem olyan volt, hanem egy jobb és olcsóbb, a Kálvin téren, a Várandósok Szaküzletében (Kép) vettem.

KépKép
connie
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szorsi 2012.09.25 10:46-kor.

Kép

Kép
szorsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: