Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Csenge!
Kívánunk Neked nagyon szépséges 4. születésnapot!!!!

Kép
niki30
 
 


CSENGÉNEK NAGYON NAGYON BOLDOG 4. SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


Csengének boldog születésnapot kívánunk!!

Zsófi jó hogy újra jöttél :wink:

Hihi én tavasszal belefértem a 40-es promod farmerbe (már ez nagy öröm volt), de kifogytam belőle, jövő héten megyek venni a 38-ast (szülés előtti méret!!! na jó én 3 éve szültem :roll: )

Juli 7 hónaposan kezdett el forogni, pedig ő akkor volt 7 kiló. Mondjuk az utolsó amire tippelnék most látva, hogy sportoló lesz :lol:

Klári
Kép
ganti
 
 

 
 

Nagyon köszönjük a köszöntést, Lányok!!

Zsófi, welcome back :wink: Én is, én is szeretnék 38-as farmert (nekem Csenge előtti méretem volt), de jelen pillanatban már az is boldogsággal tölt el, hogy a két gyerek közötti ruháim kezdenek feljönni rám :oops:

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Nah, tök jó, h. mindenki ilyen tök jó formában (38-as) van, hihi :)
Hajrá fogyás :)

Ma megyünk úszni, kiváncsi vagyok Emma hogy fog viszonyulni a vízhez. Rég voltunk már.

Zsófi, szó se róla, jól nézel ki, azért az a minusz 13 kg, az nem semmi!

Kép
niki30
 
 


Csengének nagyon boldog szülinapot!!!!!

Rajtam lötyögnek a szülés előtti 38-as cuccaim (ehhez vagyok 174 cm)- nagggyon gáz! :?
Ezzel a bébivel szereték 15 kg-ot hízni, de félek, h nem fog menni!
Nincs valami jó szénhidrátmentes hízókúrátok?

Zsu
svs
 
 


Zsu! DIÓ? (az ráadásul finom is!)

nannó
nannó
 
 


Sült kacsacomb, reggel, délben, este :wink:
Töpörtyű?

Ezek tuti hizlalnak :wink:

Klári
Kép
ganti
 
 


Zsu, Neked is köszi :wink:
Szénhidrát mentes hízókúra? Olajos magvak, nagy zsírtartalmú (sertés) húsok, banán, szőlő, tésztaételek, rizs (ezek "jó" szénhidrátok).

Niki, én már csak álmaimban leszek 38-as, attól tartok :oops: Egy stabilan tartott 40-es méretnek is nagyon örülnék, de dolgozom az ügyön (miközben egy dupla csokis torta figyel a hűtőben :oops: és holnap is lesz még kettő :oops: :oops: ) De az Óceán ovi jót tesz nekem is, mert amikor csak lehet, sétálunk, ami azért összesen 2x50 perc sétát jelent egy nap :wink:

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Csengének boldog szülinapot!

Én is Zsuhoz csatlakozom, a szülés előtti méretem egy kicsit nagy, 34-36-os között mocorog. Anyukámék mindig azzal csesztetnek, hogy egyek már rendesen, pedig én rendesen eszem.

Ez a kismama bérlet tiszta röhej. Én naív azt hittem minden kismamára vonatkozik.

Mostanság sokat volt szó bölcsiről, oviról. A magán árakat már írtátok, de mennyibe kerül egy állami bölcs, ovi?

Nelly

Kép
breeki
 
 


Köszi, Nelly!

Állami bölcsi, ovi általában étkezés+csoportpénz összegben van. Az étkezés árát az önkormányazat határozza meg, a csoportpénzt az intézmény, de nincs is mindenhol ilyen. Nálunk általában 5000 Ft körül van egy havi étkezés (ebből az előre lemondott napokat jóváírják a következő hónapban) + a bölcsiben 500 Ft volt, az oviban most 1000 Ft a csoportpénz. Az ovis külön foglalkozásokért (torna, angol, kézműves, balett, úszás, korcsolya, stb.) külön kell fizetni (ezek kiscsoportban nincsenek, csak középsőtől lehet járni).

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


* * * * * B O R I N A K * * * * *
Kép
Boldog 1. születésnapot kívánok!

nannó
nannó
 
 


BOLDOG 1. SZÜLINAPOT BORINAK!!!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


Isten éltesse Borit első születésnapján!!!!

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Isten éltesse Csengét és Borit!!!

Megjöttem...jó sokáig nem voltam, de képzeljétek, hogy még mindig beteg vagyok. Ma már 3 hete. :(
Luca pár napja gyógyult meg teljesen. Én nem tudom, hogy ez milyen genyó betegség, de az egész családon átment, most éppen anyu beteg 3 napja.

Múlthét vasárnap még a Jánosban is voltam mellkasröntgenen, ugyanis az ügyeletről beküldtek tüdő és mellhártyagyulladás gyanúval. Szerencsére nincsen egyik sem, a rengeteg köhögéstől fájnak az izmaim. Olyan érzés, mint amikor izomlázad van, ez tart már nekem 2 hete (a jobb mellemtől végig a hátam közepéig).
Antibiotikumot is kellett szednem. Tudjátok, hogy van egy nagyon durva gyógyszerallergiám, szerencsére sikerült a dokinak olyat találnia amit lehet szoptatás alatt is és még allergiás sem vagyok rá (ez nagy szám, mert amióta jelentkezett először, szinte egy gyógyszer sem volt amitől ne jött volna ki).
Még most is köptetők zabálok napi 3-szor és még orrcseppet is kell használnom. Remélem hamarosan teljesen meggyógyulok.
Ráadásul az egész betegséget úgy kellett végigcsinálnom, hogy a Kornélnak próbaidőszaka volt a színházban. Minden este egyedül fürdettem, altattam, nagyon kemény volt.
Na, de nem panaszkodom tovább. :)

Olvasgattam, de likas az agyam. A tv-s dolognál lemaradtam. :oops:
Próbálok újra bekapcsolódni.

Hoztam egy képet is.

Kép

Edis

Kép
ediske
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Bori nevében is a köszöntést, aranyosak vagytok :wink:

Edis, nagyon cuki a téliesített Luca :wink: Gyógyulj meg mostmár gyorsan, tényleg jól elkapott ez a nem tudom, micsoda :(

Megvolt a buli, hát az én lányom olyan, de olyan boldog volt, hogy az minden fáradtságot és pénzt megért :wink: Képzeljétek, a bohóc még Borinak is tetszett, édesen rötyögött rajta! Majd letöltöm a képeket, töpörítem, és rakok fel.

Szép vasárnapot mindenkinek!

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Bori "Nyuszilánynak" nagyon boldog első szülinapot kívánunk!!!!!!!

Edis: nektek jobbulást!

Lányok, köszi a kajatippeket, majd kipróbálom. Az a baj, h próbálnék diétázgatni, mert Emmával nem volt túl jó a terheléses cukrom, de közben ugye hízni is szeretnék és persze majd megveszek az édességekért! Nehéz ügy, de majd lesz valahogy!
Banánt, szőlőt szigorúan tilos, úgy tudom. :roll: :? Most épp töpörtyűs pogácsát eszek! 8)
Ketteske: igen, én is abban bízom (vagy bízok? :oops: ), hogy azért profitál a bébike az Emmával való beszélgetésekből!

Kriszti: tessék jönni és mesélni magatokról! Hogy van a kis vőlegényünk? :wink:

Niki: sikeres volt az út a bérlet ügyben?

Végre jó idő, megyek is a kertbe a többiekhez!

Zsu
svs
 
 


Hol van már az a jó idő? :shock: :)
Majd szétfagytam ma a Városligetben. Huzamosabb ideig már nem lehet kinnt meglenni. Én legalábbis mint fagyosszent, nem bírom. Emmának is jég hideg volt a keze.
Edis, milyen jó kis sapija van Lucának! Nagyon édes benne!

Andi, várjuk a fotókat :)

Kép
niki30
 
 


andi: kérünk képeket!! gartula a jól sikerült bulihoz!!!!
edis: örülök, hogy jobban vagytok! nagyon durva, h 3 hete beteg vagy! főleg, h segítség nélkül nyomtad végig! le a kalappal! drága luca nagyon édes a kalpagban :)
niki: milyen volt az úszás?? élvezte a vizet emma? sztem ma viszonylag jó idő volt, legalábbis tegnaphoz képest mindenképpen.
nannó: hogy vagy? mostanában nagyon keveset írsz, el lettünk kényeztetve!! :) :)

kriszti gyere!!!
vajon mi van vikivel és benivel?

mi ma megvettük samu nagyfiús ágyát! :) (azért most mert most találtunk nagyon olcsót a neten, mert újonnan az ikeában nagyon drága) iszonyatosan élvezte, egész du azt szerelték csabával és olyan nagyon boldog lett tőle! és aminek én örültem, h végre mellé bújva meséltünk énekeltünk ma este :) (eddig az ő bent az ágyban, én mellette a földön koreográfia ment)
kerekpocak
 
 


Na végre én is itt :D :D
Először is Borinak és Csengének nagyon boldog egyedik és negyedik születésnapot kívánok!!!
Örülök,hogy ilyen jól sikerült a buli,el is képzelem,hogy mekkora élmény lehetett ez a nagylánynak.Nagyon várom,hogy a fényképeket is láthassam.
Edis-nem semmi,mennyire letepert ez a betegség,remélem most már vége,és jó darabig elkerül,mert te most vezekeltél rendesen.Luca nagylány nagyon édes ebben a sapiban.Nekünk is hasonló van,csak fiúsban.
Zsu-annyira irígyellek,hogy pocis vagy,annyira jó érzés lehet.Kis menyasszonyjelöltünk hogy viszonyul ahhoz,hogy kistesó érkezik?Tudom hülye kérdés,és lehet ha már írtad is,kisfiút vagy kislányt szeretnétek?Irígyellek karcsú alakatod miatt,rám még mindig a negyvenes rucik jönnek fel,nagyon dúrva.És ami a legdúrvább szoptatás alatt híztam leginkább.ahelyett,hogy olvadnának le a kilók,mint ahogyan reméltem,egyre csak kúsznak fel,de most aztán már megálljt parancsoltam.
Banánt, szőlőt miért nem szabad enni?Én ezt nem is tudtam
:oops:
Niki-nagyon ügyes Emma,ahogy visszaolvasgattam,kár volt ennyit aggódj a a bölcsi miatt,mert iszonyatosan hamar belerázódott a dologba.De hát ügyes,talpraesett kislány mint az anyukája.És az hogy anyásabb lett ne csodálkozz,de gondolom azért most,hogy te is dolgozol,neked is jólesnek ezek az összebújások.
Hogyan fogadtak a munkatársak?
A kismamabérlet meg tényleg gáz,kész tortúrán kell keresztülmenjen az ember,hogy végre kézbekapja a cuccost.A MÁK-tól meg egyenesen hidegrázásom van.Mióta megszületett Balázs még egy fityinget nem kaptunk,minden hónapba mire fizetésre kerülne a dolog valamit kitalálnak :x
Zsófi-aztaa igazi nagyfiús ágya lett Samunak :o Nem semmi,de hát nagyfiúknak nagyágy dukál.Annyira édesek a képeken.Jónás is mindjárt fél éves basszus :shock: Hihetetlen nem igaz?
Na ezt most elküldöm

macarella
 
 


Én ma nem is voltam kint, annyira még nem vagyok tökéletesen, hogy huzamosabb ideig a hidegben legyek.

Zsófi: édes Samu, majd meséljél, hogyan telt az első éjszaka az új ágyban.

Hoztam a keresztelőről meg a szülinapról pár képet, ma kaptam meg őket. Bocs, ha sok.

Kép Nővéremmel (keresztanyuval) Kép no comment Kép Kép Kép Kép

Edis

Kép
ediske
 
 


nagyon jók a képek!!! főleg a legutolsó! nagyon szépek vagytok edis!!!

kriszti: az nagyon gáz, h még nem kaptatok csp-t!!! mindenképpen járj utána, mert ez már hiperkéső!!! jó h jelentkeztél!!! hogy van balázs?
kerekpocak
 
 


Ez a méreg nem a cián :evil: :evil: Írtam egy hosszú hozzászólást és eltünt. :evil: :evil:

Fatima-Tarek kilenc kiló?Basszus Balázs már tíz.Le kell állítsam a családot a nagy zabálásról :D :D
Muti képet a kiscipőről,biztos nagyon tuti.Akkor te is dolgozó nő leszel nemsokára.Hiába na köll a munka köll a pénz :D :D

Marcsi-hogy vagytok?Lolóka miket csinál mostanában?Kérbeztél a bizniszről,röviden úgy néz ki,hogy sikerül apával nyitnunk egy kis patikát a szonszéd faluba(egyenlőre csak fiókpatikát)de így legalább önállósodhatunk egy picit,mert még mindig anyósék nyakán csüngünk.Úgy néz ki,hogy januártól lesz esedékes,de már most nekiláttunk az előkészületeknek.

Nelly-örülök,hogy jól telt Madridban,érdekes,hogy csak ilyen kevesen beszélik az angolt,az ember azt hinné,hogy nagyrészük azért beszél valamilyen szinten.Édes,drága Szonjus,gondolom hogy bújhatott hozzád,de azt hiszem neked is hevesebben vert a szíved mikor landolt a gép.
A korira visszatérve,én csak hobbiszinten koriztam,és nagyon amatőr szinten,csak élveztem síklani a jégen.Nagyon messze állok a profi korcsolyától.

Nannó-mostanság tényleg nagyon szűkszavú vagy,tényleg ellettünk kényezteteve általad,de én csak hallgassak.Remélem továbbra is minden ok veled,majd írj magadról.

Klári-Juli nagykislány ezek szerint szereti az oviba.

Rólunk röviden...Az éjszakáink továbbra is változatlanok,sokszor ébredünk.Zsófi elolvastam a cikket amit bemásoltál,tanulságos volt,de mi sajna már maradunk a cicin elalvásnál,mert csak így hajlandó elaludni az én kisfiam.Sajnos nem nagyon akar mostanában enni semmit tejcin kívűl,úgy kell beleerőszakoljak pár kanál gyümölcsöt vagy főzeléket,de gondolom ebbe most az is nagyba közrejátszik,hogy most bújnak a felső fogacskák.Továbbra sem kúszunk-mászunk,mi leragadtunk az ülésnél,de egyre stabilabban tud már állni.Tapsikol,megmutatja hol a lámpa ha kérdezzük(illetve inkább csak oda fordul :D ),mondja hogy mamama,bababa.Tegnap voltunk először usszodában,nagyon szerette a vizet,így minden hétvégén elvisszük egy kicsit uszizni.

Tényleg Niki-mi volt ma veletek az uszodában?Emma hogy viszonyult a vízhez ennyi kimaradás után?

Kb ennyi volt,ha valaki kimaradt ezer bocsi,de ezt is kutyafuttában írtam.
Puszi mindenkinek,ezentúl megpróbálok minden nap jönni,mert rossz volt ennyi ideig kimaradni.

macarella
 
 


Borinak nagyon boldog első szülinapot kívánunk!

Szia Edis jó hallani rólad, sajnálom hogy így elkapott téged ez a betegség! Jobbulást, és vigyázz nagyon magadra.
Luca baba nagyon édi a téli sapiban! A keresztelős fotókból nekem is az utolsó tetszik.

Kriszti, rólatok is jó hallani, azaz rólad, mert Balázsról nem írtál semmit. Mesélj mi újság a nagyfiúval?

Zsófi, kíváncsi leszek hogy fog aludni Samu az új ágyikóban?! Mesélj majd.

Nelly

Kép
breeki
 
 


Kriszti, most látom hogy írtál közben magatokról is! :D

Nelly

Kép
breeki
 
 


Edis-nagyon, nagyon szuperek a képek.Annyira szépek vagytok,és te milyen csinos vagy basszus :shock:

Zsófi-mi már mindent megtettünk amit lehetett,mindig hitegetnek minket,most utoljára azt mondták,hogy végre minden papír megvan,így várhatjuk a pénzt.De persze hazudnak rendesen,így nem nagyon számítunk rá :evil: :evil: A csj már fél beszélni velünk annyiszor leüvöltöttük a fejét,de már tényleg felháborító amit leművelnek.

macarella
 
 


kriszti az a cikk nem nektek szólt ám!!! :lol: :lol: :lol:
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Itt az elveszett bárányka két fiával ...

Borinak és Csengének BOLDOG SZÜLINAPOT!!!


Elolvastam az utolsó oldalt ugyan, de reag most nem fog menni, kezdek kidőlni...


Inkább gyorsan magunkról...

Próbálok belejönni a kétgyerek anyuciszerepbe. Hát nem mindig megy zökkenőmentesen :?
Van hogy az amúgy pikk-pak elkészíthető tojásleves négy óra alatt készül el, a reggel bepakolt és közben kimosott mosógép tartalma csak éjfélkor kerül kiteregetésre, a vasalnivalók is csak gyűlnek, gyűlnek... Ha néha-néha sikerül is utolérnem magamat, egy hétmúlva ott az ugyanakkora kupac :? :shock: Néha már mosómacinak érzem magam. :wink:

Bala a vártnál könnyebben vette az óvodai első próbatételeket. Alapvetően szeret járni, csak minden reggel nyűgösek vagyunk, hogy egyáltalán menni kell. Aztán amikor már ott vagyunk, akkor puszit sem kapok, úgy berohan.
Most csak az a gondunk, hogy elkezdődött a bacik támadása, így a múlt héten takonykórral voltun itthon. De szerdától újra mehetünk. Kiváncsi leszek mit szól majd újra hozzá.
Gyógytornára kell járnunk, s naponta tornázni, mert az ortopédusunk kezdődő hanyagtartást állapított meg Balánál. Hát nem egyszerű rávenni Balát, hogy csinálja a feladatokat a dackorszak kellős közepén. :?
A féltékenység kezd kitörni rajtunk, de mondjuk számoltam vele, így nem ért váratlanul, de még így is olyan rossz hallani, amikor közli, hogy:
"Anya! Tedd le a Danit, mert nem szeretem, ha a kezedben van!"
"Vigyük vissza Danit a kórházba!"
"Dani nem akar ezzel játszani, kikapcsolom!"
"Dani nem akarja hallgatni a zenét, csak én!" --> befogja Dani füleit
Tudom lehetne ennél sokkal rosszabb, de remélem nem lesz, s szép lassan majd ezek is lecsengenek nála.
Mindezek ellenére szereti Tesót, s puszilgatja, meg szeretgeti, ha sír rohan hozzá, hogy "Dani mi a baj?", s oda adja a cumiját, s megsimizi, s utána jön hozzám, hogy "Sír a Dani, biztos kiürült a pocija vagy telerotyizta a pelust..."


Dani nő mint a gomba, s lekopogom a Bala által hazahozott takonykórt nem kapta el tőlünk.
Szerencsénk van :), Ő is alapvetően egy nagyon nyugodt baba. A lényeg, hogy tele legyen a pocak és tiszta legyen a pelus.
Éjszaka is már csak egyszer kelünk, de volt, hogy már az is kimaradt, s csak reggel kelt (bezzeg én a dagadó cicieimmel már alig vártam, hogy ébredjen).

Ház: háááááát Lelassultak a folyamatok. Mind építésileg, mind kipakolásilag. Még mindig vannak tele dobozaink a költözködésből.
De olyan jó már itt lakni :)

Jönnék jó pár képpel is, de a rendszer nem engedi feltenni őket :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Puszi mindenkinek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Képek helyett még is csak egy kis reag!

Zsu!
De jó hogy ismét lesz MiniiManónk a topikban! :)

Edis!
Tündéri Luca! És tényleg milyen csini vagy!


No és a kilók... :evil: :x :?
Itt mindenki csak fogy? Akkor ez ragadós ugye? Mert én nem :(
Mondjuk most nem is szeretnék a szopi miatt, de utána jó lenne egy huszast ledobnom ... Szép álom :oops:
1995 Apát megismertem: 58 kg
2003 Esküvő: 64 kg
2005 Balaterhesség kezdete: 71 kg
2008 Daniterhesség kezdete: 73 kg
Most 76 kg (remélem ez a plafon)
És mindehhez vagyok 156 cm :oops:
A gardróbban a kihízott ruháim sorakoznak, szuszogok, fájnak a térdeim és utálok tükörbe nézni :evil:
Nem tudom hogyan, de muszáj lesz leadnom a kilókat, mert ez így katasztrófa. Arra az időre, míg szoptatok mindenki eltiltott a fogyókúrától, de ez érthető, ígyvan egy év haladékom, addig megpróbálom, hogy legalább ne szaporítsam a túlsúlyom.
Balát egy éves koráig szopiztattam. Remélem Daninak is meg tudom majd adni ezt a "startot". Így egy év (azaz 10 hónap) múlva ezerrel bele kell majd kezdenem valami életmódváltásba. Már előre félek tőle, de muszáj...

Na jó nem kesergek tovább, inkább megpróbálkozok újra a képfeltöltéssel, hogy lássatok is minket, azaz a Mackóimat :) Magamról inkább nem teszek fel képet a fent leírtak miatt...

Kép

Kép
timtom
 
 


Továbbra sem sikerül :evil: Mára feladtam a dolgot :x

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Köszönöm a hiányolásokat, kedvesek vagytok! :)
Amikor hozzájutok, akkor mindig visszaolvasok addig, ahol korábban "elvesztettem a fonalat".

EDIS! Nagyon jók a képek (a sapkás is, meg a keresztelői/szülinapi is), és ahogy már a többiek is mondták, annyira szépek vagytok Lucával a kettesben készült képen! Olyan megható, ahogy anya és lánya áhítattal egyfelé néz. Egyáltalán nem látszik rajtatok a betegség! Jobbulást kívánok, gyógyulj meg mielőbb!
Az egyik képen, amit feltettél, nagyon ismerős nekem Luca keresztanyuja. Elárulod nekem a keresztnevét? (akár priviben)

Fatima! a "talicska" történetet én is szóról szóra úgy értelmeztem, ahogy Marcsi. Jót nevettem, amikor kiderült a "helyes megfejtés". Hogy álltok bölcsi-nézés ügyében? Akadt olyan, ahol kedvezőbbek a kondíciók?
Zsu! A diót írtam, mert annak van a legnagyobb energiatartalma, de bármilyen olajos mag jó a hízókúrához, és azt bármikor lehet nasizni. (Az energián kívül egy csomó hasznos dolog van benne, fehérjék, ásványi anyagok...)
Andi! Még egyszer gratula a születésnapos lányokhoz! És várjuk a fotókat!
Marcsi! (egyfelé jár az agyunk: ld. fent, Fatimánál) :wink:
Nekem is az volt a tapasztalatom, hogy a szekrényekből való zokni-rámolás és a konyhapolcok kiürítése, a fedő-"cintányérok", a fakanál-lábos "dobok", a kiürült flakonok jó ideig nagyobb élvezetet okoztak a "valódi" játékoknál. :roll:
Kriszti! Jó, hogy jól haladnak a patika-ügyek!
Én nagyon szeretem a Vekerdyt, de nekem az "igazi szerelem" azért inkább "a Ranschburg". A napokban levettem a könyvespolcról a "Szülők lesznek"-et. És amit (az egy éven aluliak) "kényeztetéséről" ír, annyira közel áll a szívemhez! A sok testi kontaktus ebben a korban biológiai szükséglet és nem "elkényeztetés" — mondja. Balázsod még bőven benne van ebben a korban, bújj vele össze szíved (és az ő vágyai) szerint, nem fogod "elrontani". :wink:

Ehhez kapcsolódva, a TV/csoki ügyre egy gondolat erejéig visszatérek (ami a múlt héten elszállt, azt azért nem fogom itt újra írni):
Naszóval (bizonyos alap-szükségletek kielégítését kivéve) tulajdonképpen nem is az a lényeg, hogy – persze józan határok között – éppen mi a szülők véleménye egy adott kérdésben, hanem az, hogy igyekeznek-e a saját elveikkel összhangban megvalósítani a gyakorlatot. Mert akkor tudnak hitelesen működni a saját maguk és a gyerek szemében. És akkor nyújtanak kellő biztonságérzést nekik. És a környezetüknek (pl. nagyszülők, anyós!) éppen abban kell(ene) támogatnia a fiatal szülőket, hogy a saját érzéseik, elveik szerint tegyék a dolgokat a gyerekek körül.
Hozok egy példát, hogy érthetőbb legyek (direkt nem TV/csoki):
Nekem – a tapasztalataim és olvasmányaim alapján – van egy elképzelésem arról, hogy kb. milyen idős korban "optimális" egy gyereknek közösségbe kerülnie (persze ezt is gyereke válogatja). Egy két hónapos baba mamáját nyilván megpróbálnám lebeszélni a bölcsődéről, egy öt évesét pedig arról, hogy otthon tartsa ivadékát, de hogy egy és négy éves kor között mit javasolnék az adott mamának, az teljesen az ő konkrét helyzetüktől és érzéseiktől függ. Abban próbálnám megerősíteni, amit ő valóban jónak gondol.

Zsófi! Gratulálok Samu szobatisztasági haladásához. Ügyes nagyfiú!
Niki! Hogy halad Emma-vizisellő pályafutása? Milyen volt a hétvégi uszi? És neked milyen érzés a hétfő reggel? Hogy bírod az új életformát?
Klári! Juli továbbra is meg van elégedve az ovival? És te a munkával?
Teri, Viki! Merre vagytok? Nagyon eltűntetek!
Timi! És te? A te távollétedet betudjuk Dani körüli sűrű teendőidnek. :wink:

No, azt hiszem "behoztam magam". Sőt!!! (akkor is szóljatok, ha sok vagyok!)
Jó éjszakát mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 19:33-kor.

nannó
nannó
 
 


Most nem tudok hosszan jönni, de mindenképpen szeretnék utólag is

NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNNI CSENGÉNEL ÉS BORINAK!!!

fatima
 
 


Zsófi! Előbb láttalak a gyerekekkel :) még integettem is az autóból, nem vettél észre. Pont a zebránál álltatok.
Merre voltatok?

Kép
niki30
 
 


tényleg??? jajajjjj de kár :( hogy nem láttalak meg!! voltunk játszón, mentünk boltba.
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a bókokat Luca nevében is. :) Én egyébként most teljesen lefogytam, vagyis vissza. Kevesebb vagyok, mint szülés előtt. Mondjuk a csípőm elég széles lett (amúgy sem voltam "deszka"), de jó ez így is.

nannó: Petrának hívják a nővéremet.

Én is szoktam látni egy csomószor Zsófiékat. :) Mondjuk elég közel lakunk egymáshoz, így nem nehéz.

Edis

Kép
ediske
 
 


Szép estét mindenkinek!!!

Edis nagyon szépek vagytok és szerintem nagyon hasonlítotok Lucával :wink: Fránya betegség :twisted: Neked van segítséged?Nagymama, valaki? Hogy kicsit tudj pihenni, legalább pár órát?

Timi jó hallani rólatok! Tényleg, még nem írtad le hogy szökött meg Bala első nap az oviból. Vagy csak én maradtam le? :roll: Majd lemennek azok a kilók!

Kriszti jól hangzik ez a patika! Valamelyikőtöknek ez a szakmája, vagy magához a nyitáshoz csak a "bizniszhez" kell érteni? Mármint hogy honnan szerzel pénzt, a rendszer, stb.

Ma is voltunk oviban, az eredmény:
1 db jókedvű Juli
1 db gyöngyfűzött nyaklánc és karkötő
1 db ének, kívülről és tisztán (Csigabiga gyere ki, ég a házad ideki, kapsz tejet vajat holnapra is marad) - itthon ezt soha nem énekeltük, tényleg ma tanulta.

Hozzá két negatívum: egész délelőtt nem pisilt, nem mert szólni, de visszatartotta (ez mondjuk jó), valamint ismét nem aludt délután, úgy felpörgött. Asszem ott fog aludni hamarosan.

A hétvégén megtanult 5-ig számolni, már az ujjaival is mutatja.
:shock:
Ma este meg közölte hogy nem kell pelus éjszakára. Hmm. Drukkoljatok légyszi.

8)

A munkámról: nagyon jó, mert nem túl sok, a főnökömmel még soha nem találkoztam (telefon meg internet), én osztom be az időmet. Ideális, nekem legalábbis.

Klári
Kép
ganti
 
 


Én most kb annyi kiló vagyok mint terhesség előtt, de nekem is szélesebb a csípőm és nagyobb a cicim is. Jó, mert az arányok megmaradtak csak nőiesebb lettem. Világéletemben sovány voltam, most pedig elégedett vagyok. De hozzáteszem én már 3 éve szültem, (nehogy egy még szoptató kisbabás anyuka frusztrálva érezze magát) és mostanra lett ez a helyzet.

Borinak boldog szülinapot!

Nannó tök jókat írsz! Te vagy a mi házipszichológusunk, mindig hozod az idevágó tanulmányokat. Én ennek nagyon örülök!
:wink:

Klári
Kép
ganti
 
 


Klári!
:oops:

Gratula a remek ovis fejleményekhez! Meg Juli számolási tudományához is! És drukkolok az éjszakai pelusmentességhez.

Ez a jó főnök!!!:wink: A "láthatatlan"!
:lol: :lol: :lol:


Timi! Tényleg! A Bala "meglógás" történet részleteire én sem emlékszem!
És - így utólag - boldog 2. hófordulót Daninak!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 19:36-kor.

nannó
nannó
 
 


Klári-mind a ketten gyógyszerészek vagyunk,sőt anyósék is,ezért jött jól most ez a lehetőség,mert egy patikában négy gyógyszerész egy kisfaluban már luxusnak számít.

Ezek nagyon jó dolgok amiket Juliról írsz.Mennyire ügyes kislány,ezek szerint nagyon szívja magába az új dolgokat.Könnyebb így neked is,hogy nem kell azon aggódj,hogy rosszul érzi magát az oviban.ítényleg magától szólt,hogy mne adj rá pelust éjszakára?Azta ,remélem nem lesz semmi baleset.

Timi-várjuk a képeket Daniról meg Baláról,gondolom már nagyot nőttek mindketten.Ja és tényleg a szökős sztori meséld el lécci..Teljesen normális,hogy úgy érzed,hogy nem érsz sosem a dolgok végére,nem lehet könnyű egy kicsi meg egy pici gyerekkel.

macarella
 
 


Értem már Kriszti! Akkor most leváltok Anyósékról! Te is fogsz akkor dolgozni?

Juli ilyen, amikor fejbe összerakja a dolgokat, akkor érett meg rá. A nappali bilizést is erőltettük, meg mondogattuk neki, próbálkoztunk, aztán egyszer közölte, hogy akkor ma bilibe pisil és kész, onnantól megy.

Másik példa: tengerpart: nála kisebb gyerekek is vígan rohannak a vízbe, ő nem, sőt tüntetőleg háttal játszik a tengernek. Beimádkozzuk térdig (hogy ha érzi hogy milyen klassz hátha ráérez), visít mintha vízbe akarnánk fojtani. Aztán utolsó nap (10. nap), amikor utoljára fürödtünk, szólt hogy na most ő is jön, majd fél órát mint egy halacska lubickolt.

Mindennel így volt, ő akkor kezdett el járni, beszélni, amikor már gyakorlatilag tökéletesen ment neki.
Eléggé önfejű, az nincs rá túl nagy hatással ha 20 gyerek körülötte jobbra megy, akkor ő előbb vár, megnézi mi lesz, de ha jobbnak ítéli, balra megy.

Emiatt sokan azt hiszik, hogy antiszociális, én is ezt gondoltam, de rájöttem, hogy ilyen a személyisége, valójában nagyon szeret társaságban lenni, csak nem túl befolyásolható. Mondhatni nem hat rá a tömegpszichózis. :lol:

Mondtuk neki a férjemmel, hogy aki őt feleségül veszi az nagyon fogja szeretni, mert a rigolyáit nem lesz könnyű elviselni.
:lol:

Klári
Kép
ganti
 
 


Klári, milyen érdekes hogy ilyen picinek ilyen erős egyéniség Juli! Ez szerintem tök jó. Az a gáz, hogy az emberek mondják egy ekkora gyerekre hogy antiszociális.

Timi, örülök hogy jöttél! Ne aggódj előbb-utóbb belerázódtok a kétgyerekes létbe, és minden a helyére kerül.

Edis-Nannó, kicsi a világ?! Ez annyira jó! Úgy imádom az ilyen találkozásokat! :D

Nelly

Kép
breeki
 
 


Még egy kis Juliduma aztán lelövöm magam:

Tanultuk, kit hogy hívnak a családban (vezetéknév+keresztnév). Mondom neki, hogy a Mamát (anyukám) Sütő Klárának hívják.
Erre elkezd nevetni, olyan na persze nevetéssel, és közli: Én meg Herwerth Főző Júlia vagyok!
:shock:

na erre varrjatok gombot! Van humora mi??

8)

Klári
Kép
ganti
 
 


Klári! Haláli a Juli szöveg!
(ne szabadkozz, én például, a magam részéről szívesen olvasom a "Juli-dumákat")
Egyébként szerintem nem antiszociális, csak "egyéniség". Attól, hogy valaki olykor nem megy a "nyájjal" (hanem egyedi, saját ötletei vannak!), még lehet nagyon is szociábilis!!! :D
És olykor nagyon is jól jöhet, ha egy gyerek nem túl befolyásolható!
Egyébként meg - a leírásod alapján, szerintem - "tökéletességre törekvés", ami még jellemezheti Julit: azért kezd bele akkor a dolgokba, amikor már biztos magában.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 19:39-kor.

nannó
nannó
 
 


Sziasztok!

Nos először a képek, míg hagyja a rendszer, hogy feltegyem őket.
Előre szólok sok lesz, hogy bepótoljam a lemaradásunkat + nehéz szelektálni a képek közül :)
Aztán reag és ovis story.

Remélem Apának lesz ennyi türelme... :wink:

Kép

Kép
timtom
 
 


Huncut Bátyus:
Kép Kép


Danómanó:
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép

Kép Kép
Kép



A híd alatt, a híd alatt, a zenélő híd alatt...
Kép Kép
Kép Kép

Kép Kép

Kép

Kép
timtom
 
 


Timi!
Jaj, de édesek!!!
És Danómanó már tud nevetni is! Fantasztikus!
Bala meg a "bátyó szerepben" - irtó helyes!

nannó
nannó
 
 


Nannó!
Köszönöm Dani köszöntését! :)
"vigyétek vissza" mondat anno Apa szájából is elhangzott, amikor megszületett a két évvel fiatalabb öccse. De mondjuk náluk a mai napig nem tökéletes a testvéri viszony, de ez egy későbbi gyerekkori perpatvaruk oka. No de ez egy külön történet... Meg remélem, hogy a testvéri viszonyt a nevelésükkel mi tudjuk befolyásolni, s nem a gének hordozzák. Ezt csak azért írom, mert anno én azt mondatm magamnak, hogy nekem biztos jó evő gyermekeim lesznek. Erre Bala rácáfolt. Nem találom a hibát, hogy én szúrtam volna el a dolgot nála, hogy ilyen válogatós, s nem evős lett a lelkem. S rá kellett döbbennem, hogy a kajatémában a gének is szerepet játszanak. A férjem családi vonaláról :? :roll:. Az Anyósom saját bevallása szerint nagyon rosszevő volt és a Sógórnőm is csak azért eszik, mert muszáj.

Nelly, Kriszti!
Aranyosak vagytok, hogy bíztattok :)
Remélem idővel tényleg belejön az ember lánya, azaz anyja :)

Klári!
Örülök, hogy nálatok is viszonylag zökkenőmentes az ovikezdés :)
Jól hangzik a munkád :)
A éjszakai peluselhagyáshoz drukk! Menni fog! Pláne így, hogy Ő kérte. :)

Bala fordítva működött, mint Julid.
Míg délben hazahoztam: annyira lefáradt, hogy már a kocsiba énekelgettem neki hangosan, hogy ne aludjon el. Itthon gyors kaja, s már vinnem kellett, azaz ment magától (ez nagy szó ám nála) aludni, s durmolt 2,5-3 órákat. :)
Aztán jött az ottalvás, s az is simán ment :)
Csak most belém ült a para, hogy mi lesz, hogy most nem voltunk 1,5 hetet a takonykór miatt. Szerdán megyünk újra.

Bala detto Juli a "tömegpszichózis" terén :)
Őt aztán rá nem lehet venni, hogy csoprtos táncban, éneklésben részt vegyen. Sőt kiakad, s elkezd vezsekedni a többiekkel, hogy "Ne énekeljetek!, Ne táncoljatok!" :shock: :? Ez mondjuk már nem biztos, hogy annyira jó, de remélem kinövi.
Balának sem lesz egyszerű feleséget lelni, aki elviseli a dolgait. 8)

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Nannó-Bagoly! :)

Igen, vigyorog hatalmasakat, s magyaráz, hogy
"höööööö, grrrrrrrr, heeeee", s közben elrepül, úgy kapálódzik örömében :)
Tünemény, imádni való :)

Kép

Kép
timtom
 
 


És a végére a szökős story:

Egy kis előzmény:
Bala nagyon kötekedő lett az elmúlt időben. Szabályszerűen lerohanja a néniket (40 felett) és a gyerekeket és kötekszik, böködi őket. Kész ciki, de valszeg a mostani sűrű változások ezt hozták ki belőle. Nem könnyű, de egyszer majd csak vége lesz... Úgyhogy szép kis képregények pörögtek le álmatlan terhes éjszakáimon a fejemben, hogy Bala hogy fog viszonyulni az ovihoz, ahol "hatezer" gyerek és óvónéni veszi majd körül, s nem lesz ott Anya, aki leállítja, hogy "Bala! Tudod, megbeszéltük már többször, hogy nem kötekszünk, nem rontunk rá a másikra..."

Első nap az oviban: Óvatos kezdés. 8:30-ra mentünk, s maradhattunk mi is a csoportban/udvaron, s leshettük, hogy miként reagál a gyerkőcünk az első megmérettetésekre az oviban. S ha bármi gond adódott, mi ott voltunk nekik támaszul. Nem volt hosszú program aznapra. Délelőtt a csoportteremben a játékok felfedezése, majd utána futás ki az udvarra.

Először csak a kis csibék lettek kieresztve az udvarra, majd fél óra múlva jöttek a nagyok is. Nos Bala megtalált egy nagycsoportos srácot, s Balának pláne, hogy az a laszti kellett, ami a kis srác kezében volt. (Anya távolról figyeli a fejleményeket...) Haver nem haver, nem adja a hőn áhított labdát, s még lök is egyet a pici fiamon (Az anyatigris már ugrott volna, hogy na neeem, de tűrtőztettem magam...). Bala zokon vette a történteket, s elkezdett vele kiabálni, hogy "Én haza megyek Szentivánra!" S ezzel elindult a kapu felé. Ami elvileg ugye mágneses zárral záródik, azaz gyerekek által ki nem nyitható, mert a kapcsolója igen csak magasan leledzik. Csakhogy a kapu zárnyelve akad, s ha a kedves szülő nem figyel rá, hogy rendesen behúzta e az ajtót, akkor az látszólag zárva, de egy erőteljesebb húzásra kinyílik. Nos Bala dühe elég erőt adott ehhez, s így pikk-pakk kint találta magát az udvaron kívül. Én nem kezdtem el egyből rohanni, amikor láttam a történteket, mert úgy voltam vele, hogy tapasztalja csak meg, hogy innen márpedig nincs olyan könnyen hazamenetel. S majd csak utána megyek oda ápolgatni a lelkét. No de a kapu nyílt... Anya rohan ezerrel, meg az első napos Óvónénink is, akit utána fél napig locsolgatni kellett, olyan fal fehér lett, hogy hogy történhet meg ilyen. Pláne vele, az első napon. Mondjuk a történtek után én is egész nap agyaltam az elkövetkező napokban, amikor már nem maradtunk mi ott anyucik lesni a porontyainkat. Következmények: két hét múlva jó volt a kapu (hogy miért nem rögtön másnap, azt ne kérdezzétek :evil:), s a két óvónő és a dadus is állandóan Balázst leste, hogy merre játszik, s nem akar e hazaindulni :)

A jelmondata még mindig él Balának "Én hazamegyek Szentivánra!" , ha valami sérelem éri. De legalább már nem indul el, csak az óvónőket nyúzza vele. Ők meg türelmesen mondják neki minden alkalommal, hogy "De hát Balázskám! Szentivánon vagy, csak az oviban!" :D


Puszi mindenkinek: Timi
Ui.:Apa közben elaludt a nappaliban...

Kép

Kép
timtom
 
 


Timi! Még itt a Nannó-bagoly, de már megyek szundikálni, mert leragad a szemem.
Jó éjt!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 19:45-kor.

nannó
nannó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: