Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Szeretnék csatlakozni a topikhoz és kérdezni tőletek. 16 hetes vagyok és a hétfői vizsgálatom után teljesen kiborultam és most orvos és kórház váltáson gondolkozom. Sok minden közbejátszott: messze is van a jelenlegi dokim és a kórház is... és valószínű a hormonjaim is egész jól játszanak velem (meg a vizsgálat sem olyan volt, mint ahogy én elvártam volna).
Különben nagytarcsai vagyok, szóval a Flór Ferencben szülni kézenfekvő megoldás lenne, de nem tudok semmit a kórházról és 3 hete költöztünk ide, szóval nem is ismerek senkit itt, akit leinfózhatnék. Egy barátnőm ajánlotta Dr. surányi Tibort. Róla sem tudok sokat. A kórházról meg hallottam olyanokat, hogy "na, ott többet nem szülök"... meg, hogy szörnyű körülmények vannak , stb. Persze ezek a valaki mesélte, hogy valaki mondta kategóriás infók...
Én viszont most teljesen összezavarodtam, döntenem kéne, de megfontoltam, jól akarok dönteni. Légyszi segítsetek nekem. Minden infóért és véleményért a kórházról és Surányiról is nagyon hálás lennék.

köszi előre is
era
erosmintegylo
 
 


Era!

(örülök, hogy nem a nickneveden kell szólítsalak :lol: )

Surányiról majd mások, mert nem ismerem személyesen. Viszont furák ezek a valaki mesélte kategóriás infók, én csak jókat hallottam a kórház szülészetéről. Azóta már feküdtem bent kétszer is, abból az egyik pár hónapja volt, amikor a kisfiam született és én csak jókat tudok mondani. A körülmények meg....csak alternatív szülőszobák vannak, bordásfallal, káddal, szülőkerék, szülőszék, labda, mécsesek, gyertyatartó, halk zene ha szeretnéd. OLyan, mintha egy szobában szülnél, nem pedig egy kórteremben. Ja! A kórtermek 6 ágyasak, na ott tényleg találni kivetnivalót, de így is olyanok, mint a többi kórházban. Kórterem, ahol betegek vannak...wc a folyosón, az is, mint egy kórházban, senki sem szereti. Viszont vannak alapítványi szobák 2 ágyasak (azt hizsem ez nem minden kórházban van így) ami ugyan fizetős (3000 ft egy napra, nem vészes szerintem), de cserébe van külön fürdőszoba 2 emberre, a szobában van tv. mikró, hűtő, légkondi. Tiszta szállodai körülmények. És ha ez még mindig nem elég, akkor van 1 ágyas szoba is, ami persze drágább, de ott egy családtag is bent lehet veled. Kajáról megint csak majd mésok, mert én nem vagyok válogatós, nekem megfelelt. Nyilván nem anyukám főztje :lol: , de az a legkevesebb, szerintem ha valaki finnyás, akkor majd hoznak neki a rokonok kaját. :wink:

Több dokihoz is volt már szerencsém, és tulajdonképpen mindegyikkel meg voltam elégedve. Volt egy szülésznőm akit felkértem a szülésre, ő naygon kedves, lelkiismeretes, és segítőkész, másokat nem ismerek, csak az osztályról (asszem a szülésznő és a nővér egy és ugyanaz, csak attól függ épp hova van beosztva az osztályra, vagy a szülőszobákra) volt aki mufurc volt, de talán csak rossz napját fogtam ki, amúgy ők is kedvesek voltak. Csecsemősök is segítőkészek, ott egy valaki volt, akire kiakadtam, álmomban se jöjjön elő :roll: :lol: , de ilyen tuti mindenhol van. Ha még valami eszedbe jut, kérdezz nyugodtan! ;)

(úgy látom én tartom a frontot a többiek jól eltűntek... :roll: )

Kép
Kép
tabati
 
 


Szia Tabati!

Nagyon köszi a hosszú választ. Én sem szeretem a "valaki mesélte" infókat, de ha a babáról van szó, akkor az ember (vagyis én) könnyen kizökkenthető a reális gondolkodásból.

Akkor Surányi után még nyomozok, bár beszéltem vele telefonon, de az ugye semmit nem jelent.

Különben ha minden igaz, nekem császáros lesz a szülés, amit altatásban képzeltem, de a korábbi hsz-ekből olvastam, hogy ez nem ilyen egyszerű... Hát igen: a gerincérzéstelenítéstől kiver a víz... rettegek, stb, de nem ez alapján fogok kórházat választani. Csak túléljük valahogy. :?

Fura különben, hogy idáig az élmény része dominált annak, hogy terhes vagyok, most meg már aggódok minden hülyeségen... nagymamám szerint ez már így marad, amíg élek :)

era
erosmintegylo
 
 

 
 

Szia Era!

Surányiról küldök privit, én nála szültem :)

A kétágyas szobák a kórtermekhez képest jók, bár én légkondit nem láttam, csak ha kinyitottuk az ablakot (ami novemberben egész jó légkondi volt :lol:).
A tisztaság hagyott némi kívánnivalót maga után, dehát nem kell mezítláb mászkálni (3 nap után a szőrös papucsom elég gusztustalanul nézett ki, pedig nem sokat szambáztam a folyosón - gátsebbel amúgy se olyan könnyű :lol:).
Ja, és a füdő/külön WC nem két emberre van, hanem négyre (2 szobánként egy), de még így is sokkal jobb, mint a közös a folyosón.

Én kaptam EDA-t, azt nem tudom, hogy a spinális érzéstelenítést is ugyanaz a dokinő csinálja-e, de nekem már a gondolattól is hányingerem volt, hogy a gerincem környékén matatnak, ráadásul iszonyat közel vannak egymáshoz a csigolyáim és nagyon nehezen szúrta meg, de semmit nem éreztem és a figyelmemet is tök jól elterelte... na, ezt megnyugtatásul írtam :)

Szülésznő és nővér tényleg ugyanaz és vannak még a csecsemősök, róluk inkább nem mondok semmit, mindenkinek mások a tapasztalatai :wink:

A kaja ehető (kórházi, szóval nem a Waldorf :lol:), csak annyi vele a bibi, hogy nem kimondottan csecsemőbarát. Puffasztós, csokis, tejes, élesztős kaják, amiket nem minden baba pocakja bír el. De erre vannak a rokonok, hogy hozzák a finom, babapocak-kímélő házikosztot. Az én fiamnak nem volt vele gondja (bár én mondjuk terhesség alatt se kíméltem :)), és nem tudom, van-e összefüggés, de most a rendes kajáktól sincs semmi baja (puffadás, hasfájás, ilyesmi).

A szülészet viszont első osztályú! Ha másért nem, azért tutira ott szülném a második babámat is (na jó, meg nyilván a doki miatt :lol:)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok

Én a harmadik babócámat várom most. A másodikat itt szültem Kistarcsán a Szabó dokinál és nem bántam meg, most is hozzá járok nem véletlenül:-) A kórház is tetszett, éppen akkor nyitották meg az új szülőszobákat úgyhogy az elsők között próbálhattam ki:-)
Kérdésem az lenne, hogy tudjátok-e Ignáthné Éva (szülésznő) vállal e még szülést, esetleg megvan e valakinek a telefonszáma? Szeretném ha megint ő lenne a szülésznőm, de sajna nem találom a telcsi számát.

Előre is köszönöm:
Kata
molkat
Kistarcsa
 
 
 
 
 
 


Molkat!

Évike biztos vállal még szülést, én is őt kértem fel. :wink: Most nem találom a telómat, de holnap este megírom priviben a számát! :wink:

Gabi!

akkor ezek szerint nekem szerencsém volt az alapítványi szobában is, ugyanis van olyan is, ahol tényleg 2 emberre van 1 fürdőszoba. :wink: De láttam azt is amiről te beszélsz. :wink: MIndegy amúgy az is szuper, csak ne kelljen 18 emberrel megosztani. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Ja! És tényleg volt légkondi, még nevettünk is a szobatársammal, hogy ki az aki az újszülött gyerekére bekapcsolja... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Era!

Neked akartam még írni, tegnap... Ugyan én pont az érzéstelenítéstől nem féltem, mármint a szuritól (amúgy minden mástól igen, hogy pl. nem hat majd az érzéstelenítő, mert fogorcosnál volt már ilyen....bár tudom mérföldek választják el a kettőt egymástól), de tényleg semmi extra. Először kapsz egy szurit kis tűvel, hogy leérzéstelenítsék, így a amikor a rendes nagy tűvel kapod a gerinc mellettit, azt tényleg egyáltalán nem érezni. Szülés után, később még van egy kis kellemetlen érzés, de elmúlik. Annyi van még, hogy műtét után nem szabad emelgetni a fejedet. Forgatni lehet, csak megemelni nem. Ezt volt nehéz nekem betartani, mert egyrészt mindig elfelejtettem... :oops: másrészt meg nehéz volt pl. inni, amit meg sokat kell a katéter miatt. Egyszer félre is nyeltem.... :shock: hát ne tudjátok meg azt az érzést, frissen műtött hassal félrenyelni.... :shock: :x :?

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!

Na hari, akkor ezek szerint van különbség a kétágyas alapítványi szobák közt... :oops: :)
Hát, a légkondit én se kapcsolnám be, de mikor Kristóf született november végén, úgy fűtöttek, mint az őrült, ráadásul nem lehetett szabályozni plusz napközben besütött a nap egész nap a szobába, szóval volt olyan, hogy még éjjel is nyitva volt résnyire az ablak. Kicsit féltem is, nehogy valami baja legyen, de amúgy meg úgy izzadt szegénykém...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


SZIASZTOK!

Kéz és lábápoló, műkörömépítő tanfolyamra járok Gödöllőre! Pedikűrhöz illetve műkörömhöz modelleket keresek, akik esetleg valamelyik hétfőn 16-20 óra között vagy szombaton 9-13 óra között /persze előre megbeszélt időpontban/ el tudna jönni! A segítségért cserébe szép ápolt lábakat, vagy műkörmöt tudok felajánlani! :-)

Köszönöm előre is a segítséget!

Pamacs
12pamacs
 
 


Sziasztok!

Igen rég jártam felétek! Látom uj tagokkal gyarapodott a topik!
Mindenkinek nagyon szép és boldog babavárást kivánok és az anyukáknak meg nagyon jó babázást!

Tabati! Csütörtökön lesz 5 hete, hogy 7 hetesen és 4 naposan hazahozhattam a kis manonkat! Már jól van csak sok gyogyszert szed! De ezeknek remélem hamarosan vége és mi is végre egészséges kisbabát nevelünk tovább!
Veletek mi zu?? Hogy van a kis Noel???

Gabilány! ti hogy vagytok!
Úr isten, hogy szalad az idő már 10 hónaposak vagytok! Az igen! Hamarosan szülinap!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálok minden babához :lol:, hébe-hóba olvasgattalak ám titeket. Furi dolog, hogy milyen gyorsan megy az idő otthon a babával - de ezt gondolom Ti is így érzitek.

Huhh, nagyon-nagyon régen nem írtam írtam ide... valahogy úgy voltam vele, hogy mostmár a vegyes töltetű emlékeimen kívül nem sok minden fűzhet ehhez a Kh-hoz, ám kiderült, hogy rosszul gondoltam, februárban újból bentlakó leszek pár napra (ha minden igaz).

Rögtön akadt is egy kérdésem :oops: :
Van valamelyikőtöknek tapasztalata/infója Dr Bokor Andrással kapcsolatban?

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Redwings! Tudod mindenkinek mások a tapasztalatai és nekem sajna rosszak! Azaz mint ember kedves volt! Engem a 31. héten beutaltak toxémiával és Ő vett fel! Mikor megvizsgált azt hittem menten megszülök annyira fájt és még 3 nappal is éreztem mikor leültem!!! És sajna csak otton a zárombol tudtamm meg, hogy 1 ujjnyira nyitva vagyok kivül is és belül is és ezt elfelejtette közölni velem!! És így 1 hét után hazaengedett és 2 hétre rá megszültem a kislányom! :cry: :cry: :cry: :cry: Utána 8 hétig feküdt korházban mivel a kis tüdelye éretlen volt, de ez már minegy vége és most már minden rendben! De nekem nem jött be! Nagyon fiatal szerintem és ez nekem nem tesűtszik! Amugy a szülésznöm nekem a barátnöm is és Ő meg dicséri! Szal nekem mint fogadott doki nem kéne!!!
De szívből gratulálok a második kicsi babodhoz!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nóci, nagyon köszönöm a gyors reagálást!

Igen, olvastam Regibaba kálváriáját, és nagyon örülök hogy végül minden rendben van Vele (az vhogy elkerülte a figyelmemet - ha írtad, tényleg nem emlékszem erre - hogy ő vizsgált meg korábban)!

A dokit amúgy egy ismerősöm ajánlotta, aki védőnő itt Gödöllőn ahol lakom, és ő nála szült. Nagyon dicsérte, hogy milyen rendes és szakmailag is hozzáértő, hát ezek szerint ez utóbbi mégsem korrekt infó. :(

Kösz a gratulációt :)
már a neve is megvan:
Bene Botond

Kép

Kép
redwings
 
 


Jééé egy Red, és megint pocaklakó!!!! Jippijéééé :lol:
Én is eltűntem a topikról, de néha bekukkantok és nagyon örülök nektek. nem mondod h 1 éves már a kislányotok? :shock: még most írtad a kézműtétjét.... tényleg, avval ugye minden rendben?

Bokorról nekem is csak rossz infoim vannak, ugyanolyanok, mint amit Nócika írt :(

Surányit nagyon nagyon ajánom, ha gondolod, mi Andussal februárban nála szültünk (ill Andusék átcsúsztak márciusra picit :))

Szólj ha kell info és dobom :)

Puszi a pocakra :) (jajj énisénisénis akarok :))

KépKép
hugic
 
 


Szió, Hugic!

Ja-ja, bizony túl vagyunk az első gyertyafújáson!
:lol:
A keze totál rendben van, semmi gondja ezzel kapcsolatban, hacsak nem az, hogy a mai napig retteg a fehér köpenyesektől/ rendelőszagtól...

Háááát... tulképp mi még nem terveztük a kistesót, :oops: csak hát becsúszott a kis cseles (Mercilon bogyi mellett :shock: ), de nem tudtuk rászánni magunkat az abortuszra.
A gyógyszerártalom miatt+ugye az előzmények miatt, hogy P-nak végső soron fejlődési rendellenessége volt) voltunk genetikai kivizsgálásokon is, de hál istennek minden rendben!

Surányiról kérdeznék is:
Személyesen csak 2x találkoztunk, és meggyőző volt, hogy ha kérdeztem, mindent elmondott (nem magától ugyan, de mind1), de nem tom, hogy a mufurcsága csak nekem szólt (sz*r napja volt tán?), vagy ő általában ilyen?
És ha nem vok indiszkrét, mennyit kért a szülésért, illetve mondott-e árat, vagy adtál amennyit gondoltál?
Gondozásra hányszor mentél és szintén mennyiért?
Milyen idős pocisan kérted fel?
Melyik szülésznővel dolgozik, vagy szimplán ügyeletes sznő van bent vele?

:oops: lehet, hogy kicsit sok voltam, bocsi :D

itt egy tortapiszkálós kép:
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Azannyát! Tündérpanka milyen cép kislány
Privit küldök minnyá :)

KépKép
hugic
 
 


hehh, haja nincs, foga se a kis boszinak :D de nekem tényleg ő a legszebb, még ha hasonlít is anyósra ;)

Kép

Kép
redwings
 
 


Redwings! Surányi nagyon jó! Nekem egyszer volt vele dolgom egy nagy uhu kapcsán! de a szülésznőm mesélt róla és tényleg ilyen, de szerintem nem mufurc csak egyszerüen lyen! De szakmailag és emberileg nagyon jó doki! Én szívesen ajánlom, de ha nem tartasz a női dokiktól akkor én szívesen ajánlom figyelmedbe Dr Szabó Andit! Én nála szültem mint ügyeletes doki és nagyon aranyos volt és attol, hogy rettenetesen fiatal nekem nagyon bejött! És Kovácxs Rékáról sak mint emberről tudok mondani ugy nagyon jó doki!!! Én őket tuti ajánlom! Ja és Szentágotairól is csupa jókat halottam!!! De szerintem Bokort kerüld!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
És ez a kis torta piszkálos kép nagyon cuki!!!! :D :D :D :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Köszi a dicséretet is, és az infókat is!
Még meglátom...

Kép

Kép
redwings
 
 


Bezzeg mikor benézek, pangás van, most meg, hogy kicsit lankadt a figyelmem, itt pörögtök :lol:

Nócika:
kimondhatatlanul örülök, hogy Regusod jól van és hazamehettetek.
Szoktalak olvasgatni, hogy mizu veletek :) Képet majd mutatsz?
Ja, és nem akarok bepofátlankodni a másik topikba, de csibucnak üzenem, hogy a TSH-t jól karban lehet tartani, én végig vérvételre és kontrollra jártam a terhesség alatt és most is, szedem a gyógyszert és semmi tünetem nincs és Kristóf is egészséges

Red:
gondolom, minden infót megkaptál Surányiról. Én is csak ajánlani tudom, tesóbabával is tuti hozzá fogok majd menni.
És ja, hát ő ilyen ("mufurcság" is mega harapófogóval kell mindent kihúzni belőle is). Meg lehet szokni az elején nekem is tök furi volt.
Pankád nagyon édes, de én szoktalak elvétve zugolvasni :oops: , úgyhogy nagyjából képben vagyok.
Mostanában sokszor eszembe jutott, mert nekünk is múlt héten jött ki az első fog... hát, Kristóf se siette el.
:lol: Viszont ma már láttam neki, hogy 2. is áttört, szóval ha egy üzlet beindul!

És akkor a végére, hogy egyensúly legyen: :P
Kép

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Aztaaaaaa.... Kristóf ekkora? :shock: :shock: :shock:

Gabikám, lassan Ti is fújjátok a gyertyát :lol:

Na akkor én is :) Marcusom:
Kép
Van egy bal1es egy jobb1esünk is már :)

Tabati, ti hogy vagytok?

KépKép
hugic
 
 


Szép jó reggelt!

Gabilány! Igen én is rettenetesen boldog vagyok, hogy végre kezdünk normális kerekvágásba áttérni! És kép is lesz! Igérem!
DE ha olvasol gyere és csatlakozz hozzánk! Szívesen veszük! Ott nem csak manóra várok vannak, hanem anyukák is! Szal gyere bátran és írj!!!
És milyen helyes kis gavallérod van!! Gratu a fogacskákhoz! És ahogy mondod, ha egyszer egy üzlet beindul akkor nincs megállás!!!

Hugic! Nagyon édes a kis Marcika!!!

Itt egyre jobb pasik vannak! És a korkülömbség se nagy! Lehet itt fogok férjet a lányomnak!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika: te kis kerítő :lol: :lol: :lol: :lol:
köszi az invitálást, lehet, hogy benézek... mostanában keveset járok babaneten, így nem merek semmit ígérni.

Hugic: én is majdnem dobtam egy hátast, mikor tegnap megláttam a vonalzódat... majdnem 8 hónapos Marcid... a fene se gondolta, hogy így múlik az idő :D
Nagyon édes kisfickó, és milyen ügyesen áll!
Ja, már nézegetem, hogy milyen tortát gyártsak a fiatalembernek, amit jól szétkenhet, mert szerintem enni nem sokat fog belőle :lol: :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


hehh, édes pasik!
Regiről is kéne ám gyorsan1 kép, hogy ne legyen pasiuralom :wink:

P-nak még csak a jobb 2-ese nődögél kifelé, a többi egyenlőre még kéreti magát (továbbra is), valszeg örökletes oka van a késői fogzásának, mert D-vitaminban nem szenved hiányt.
Most meg kis vámpírrá válik lassan :roll:

Bezony, Gabilany, lehet gyűjtögetni a recepteket :lol:
(Nálunk nagy sikere volt a meggyes túrótortámnak)

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak sok fórumba irogatok, időm meg egyre kevesebb. :wink: Örülök, hogy mindenki jól van. Mi is, Noé nagyon akaratos baba, s ha valami nem úgy sikerül ahogy ő akarja, akkor bedühödik. :lol: Lassan fel fog ülni, és forogni is fog, ahogy látom, tekeredik ezerrel. Foga is mocorog már, de aztán ki tudja ebből mikor lesz valami. Sajnos a hasfájás még mindig megvan, de azért már sokkal jobb. Néha vannak rosszabb napok. Az esték általában nyügösek, de éjszaka hagy minket aludni szerencsére. :lol: És ami a legjobb, tejem még mindig van, így Noé anyatejes babává lépett elő :wink: . Remélem minél tovább tudom szoptatni. Én is rakok fel képet:

Kép

Kép

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!!!

Tabati! Nagggyon édes a kis Noé baba! És milyen kis mosolygos a képen! Meg lehet zabálni!
A hasfájás remélem hamar elmulik! Nálunk is sokat jelen volt, de hál istennek ugy tünik muloban! Sajna mi táposok vagyunk, de ettől még teljes életet élünk! Nekünk sajna a kakival vannak gondok, de ezt is ügyesen korigáljuk!
Képet én is hozok már, de minidg kevés az időm! A saját topikokba írogatok azaz csak egybe és oda is egyre ritkábban van időm! Szal én is hozok ám képet!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Én még csak a 9.hétben vagyok, de sajnos szintén orvos váltásra kényszerülök, mert nagyon nem vagyok elégedett a mostanival. Első babánk lesz, és nem is kérdez, nem mond semmit - ha én kérdezek, még ő nézett furán, hogy "mit izgulok"... Na mindegy, szóval a Tarcsai kórházat néztük ki, mert az lenne a legközelebb - és jókat is hallottam róla.

Abban kérném a segítségeteket, hogy ki lenne az az orvos szerintetek, aki gondoskodós, és jó szakember - és nem csak magánrendelése van (ami fizetős). Sajnos nekem sok lenne vizsgálatonként 10.000Ft - és különben is fizetem a TB-t rendesen, nehogy még külön is fizessek mindenért... :) Szóval egy jó dokit keresnék - lehetőleg olcsót. :) Persze azt tudom, hogy illik nekik adni pénzt, ez meg is lesz, úgyhogy nem is szúkmarkúskodni akarok, csak sajnos sokat nem tudunk bevállalni.

Előre is nagyon köszi az infókat,
Timi
zsizzsencs
Pécel
 
 


Szia Timi
én ügyeletesnél szültem, illetve: látott egy doki amikor megjöttem a szülészetre, meg egy másik doki mikor már kinnt volt a lányom.
szal a lényeg, hogy nekem nem volt választott orvosom, de leginkább a Surányit ajánlják, amennyire én körbeérdeklődtem.

kérdés:
még mindig abban a zöld vacakban kell szülni Tarcsán? Tavaly ősszel még kötelező volt azt felvenni, és most jutott eszembe, hogy azon nincs gomb elől, nem is megkötős vagy vmi, csak egy zsákszerű cucc - ergo nem tudnám megszoptatni az újszülöttemet?
:shock: :?
merthát alulról csak nem fogom a nyakamba felhajtani...

Kép

Kép
redwings
 
 


Szia Timi!

Hát, én is csak Surányit tudnám mondani, nekem ő volt a dokim, de magánra jártam hozzá...
Viszont van egy fiatal doki, a nevére nem emlékszem :? , őt van, aki nagyon dicséri és a kórházba járt hozzá terhesgondozásra zéró pénzért (neki tavaly még nem is volt magánrendelése). Talán lesz, aki megmondja a nevét pontosan...
Közben rájöttem, hogy talán Toldinak hívják, de az a doki már sajna nem dolgozik Tarcsán :(

Red
nemtom, nekem már opcionális lett volna a saját hálóing, csak praktikussági okokból szültem inkább a kórháziban (gyakorlatilag úgy összekeni az ember, hogy a saját mehet kukába, de persze a kényelemért beáldozható). Mondjuk nekem nem volt vele bajom, adott pillanatban nem is molyoltam rajta, hogy miben szülök, aztán meg így visszanézve a fotókat, nekem fel volt hajtva a nyakamba :oops: :)
Viszont voltak, akik saját hálóingben szültek...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gabilany79 2009.11.11 21:30-kor.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Nócika!
Már annnnyira kíváncsi vagyok Regusra!

Tabati!
Noé baba tüneményes! És milyen ügyes!

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Szia Timi!
Nos én is az ügyeletesnél szültem és elmondhatom, hogy egy nagyon korrekt dokival feküdtem szemben! Én Dr Szabó Andreánál szültem! Nagyon kis kedves fiatal dokinéni volt! Nos azt hogy ki hol rendel nem magánban nem tudom! De azt tudom, hogy én sem tehettem meg, hogy fogadok dokit! Szoval nekem nagyon jó kis ismeretségem van a szülészeten és mindösszesen csak annyit tudok mondani, hogy kb 2 orvos van akinél nem jó szülni! Az egyik a Várkonyi! Állitolag szonográfus specialista és ebben nagyon jó! Volt hozzá szerencsém 2x is! De voltam Surányinál is! Elég fura egy fazon, de nagyon normális! Nem tudom merre laksz, de szerintem menj be a korházba azaz hivd fel és mond, hogy te oda szeretnél járni terhes gondozásra és szerintem segitenek neked! De ha gondolod akkor a benfektesemmel beszélek aki ott szülésznő és majd kérek neked infot, ha gondolod!



Red! Én a nyáron szültem ott és valóban abban a zöld vacakban kell szülni! Szerintem jobb minha a sajátodat kened össze! A végén meg ugy is átöltözöl a sajátodba és abban tudsz nyugodtan szopiztatni! Azon a 2 percen nem mulik! Tehát rendberaknak és a szülésznő biztos segit átöltözni!!!

Gabi! Én ugy tennék fel képet csak az én gépenen nem tudok kicsinyiteni! De már elküldtem egy babanetesnek a képeket és majd szolok, hogy tegye fel ide is! Oksi??

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1258050049.2339.jpg[/img]

Bocsi, hogy kicsi, de csak így tudtam feltenni!!!

Nos fiús anyukák ez nem csak egy skalp!!

[/img] Kép

Sexi kép!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Na még egyet!

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1258050395.793.jpg[/img]

Itt hárman párban![/img]

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Köszi szépe az infókat mindnkinek. :)
Surányit nekem is ajánlották, de ha jól tudom ő csak magánban vállal terhesgondozást - és 10.000-12.000Ft a tarifája vizsgálatonként, és a szülés kb 100.000pénz - ezt meg sajna nem engedhetjük meg magunknak.

Nócika,
Ha kicsit kérdezősködnél nekem, azt nagyon megköszönném!!! :):):) Hallottam egy orvosról, aki fiatal és még nincs magán rendelése: Dr Bokor András - állítólag ő nem fizetős és jó. Vagy esetleg más? :)

Köszi mindenkinek - és jó babázást! :)
zsizzsencs
Pécel
 
 


Nócika!
Jaj, de gyönyörűséges a kiscsaj! És az is nagyon jó, amin hárman vagytok.
Ha nem titok, megkérdezhetem, hogy mi a hasán az a ragtapasz? :oops: :roll:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!!!

Timi! Inkább kéredezek neked CSAK A BOKORT NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Engem a 31. héten ugy megvizsgált, hogy még 2 nap mulva is fájt!!! Fiatal pasi az igaz! DE van még rajta kivül már fiatal is akinek tuti nincs magánja én nála szültem! milioszor az mint egyszer Bokor!!! Róla lebeszéllek! És nem csak én vagyok az egyetlen aki így vélekedik róla! Sőt itt a topikban is volt aki ugyanigy volt vele mint én!!! Figyu! Szerdán jön a szülésznőm és beszélek vele!!! Ugy hogy szerda délután vagy este felé tudok mondani neked konkrétat! Majd küldök privit! És akkor ugy kérdezzem, hogy felfogadod csak ne agánab keljen járni hozzá??? Mert a szülésnél adsz neki csak a magánra is már sajna nem futja?? Mert akkor így kérdezem meg! Meg a korházba be tudsz menni rendelésekre???

Gani! Köszönjük a dicséretet! Amugy nem titok, hogy mi az a tapasz! Az a helyzet, hogy nagyon sokat erőlködik a kaki miatt ésa korházban nem figyeltek rá eléggé és így kijött neki a köldök sérv! És ezt ragasztottuk! Már nem, mert szépen erősődik a hasfala és már szépen kezd helyre jönni!

Kedves anyukák! Én is kérnék valami jó tanácsot! MIt tegyek, hogy a manó tudjon legalább 2 naponta kakilni?? Mert semmi nem segit! Már vagy 100 féle tápot kiprobáltunk és semmi nem segit! Valami ötlet????? Mert már unom, hogy állandoan glicerines kupot kap vagy beöntést!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!
Kristófnál 1,5 hónaposan voltak kakigondok (ő egy hétig nem kakált...), akkor a doktornénink Normaflore kúrát javasolt. Gyakorlatilag napi 1 fiola a tápiba, míg tart a doboz (asszem, 10 fiola van benne). Totál ártalmatlan, természetes dolgokat tartalmaz, de rá is kereshetsz. Nekünk ez vált be...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi!
Köszi a tippet! Remélem nekünk is beválik! Mert ha nem akkor nem tudom, hogy utána mi tévő legyek!!! :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Jók a képek! Regina is növöget szépen. :wink:

Kakigondokra nekünk a laevolac szirup jött be. szokták ajánlani a cukros kamillateát, de én tuti nem adnám a cukor miatt.

Zsizzsencs!

dr. Szabó Lászlóhoz jártam terhesgondozásra a kórházba, teljesen ingyen, de nem fogadtam fel a szülésre. Ennek ellenére azért foglalkozott velem a nagy napon, bár a műtétet nem ő csinálta (császáros voltam), hanem dr. Kovács Réka, akit nagyon tudok ajánlani. Bár nem tudom, hogy természetes szülésnél hogy áll a dolgokhoz, de sokan ajánlják őt is. Nekem a lakóhelyemen a nőgyógyász akinél voltam a 6 hetes kontrollon, nagyon megdícsérte, a sebemet, hogy milyen szépen összevarrtak.

Akit még ajánlani tudok, a Túri doktor, ő nagyon kedves is, és a lelkeddel is foglalkozik. Mert a Szabó doktorról ez nem mondható el, de nekem nem is volt lényeg. viszont ha neked fontos...de ő is mindenben segített, bármit lehetett kérdezni tőle.

MÉg annyit tudok tanácsolni, ha elfogadod, hogy nem feltétlen szükséges ám dokit fogadnod, mert olyat is lehet, hogy csak szülésznőt választasz. Én sem tehettem meg, hogy rengeteg pénzt a dokinak kifizessek, ezért nem kértem fel (nem csinált problémát belőle, ugyanúgy ellátott a terhesgondozáson), viszont szerettem volna egy bennfentest, egy támogatót, aki segít a szülésnél, akire támaszkodhatok, esetleg a szülés után is. Nekem bevált, a szülésznőm nagyon sokat segített a szoptatásnál is, meg a fejésnél. No persze tudom, hogy van aki ragaszkodik a választott orvoshoz, csak elmondtam az én véleményem. :wink:

És még annyit a kórházi terhesgondozásról, hogy én úgy tudom, csak azok mehetnek oda, akiknek a településén nincs nőgyógyászat, ezért oda tartoznak. Nálunk van, de én ide semmiképpen nem akartam jönni. Én direkt a Szabóhoz szerettem vona menni, de már a telefonon megmondták, hogy dokihoz nem tudnak időpontot adni, csak adnak egyet és aki lesz ahhoz megyek. (kvázi az volt a lényeg, hogy ez nem magánrendelés, ne válogassak) Persze ha Nócika megkérdezi neked, akkor lehet tudni, hogy a kiválasztott doki melyik napon rendel, így arra a napra tudsz kérni időpontot. De nekem is volt oyan pl., hogy a dokim szabadságon volt, és más volt helyette, hozzá kellett mennem. De nem volt probléma, hisz ez tényleg nem magánrendelés. Én ha akartam volna sem tudtam volna a magánrendelésére menni, mert az nagyon messze van tőlünk, Gödöllőn.

Gabilány!

Noé ügyes, mert kinyomja magát, azért írtad? Nagyon erős baba, hamar kinyomta magát, mondjuk sokat is van hason, mert mindig úgy altatjuk. Már olyat is csinál, hogy ha rátámaszkodik a kezemra, akkor állásba kinyopmja magát, és ott rugózik. :lol: JA, és mondják, hogy ne erőltessük, de nem mi erőltetjük, ő hisztizik, ha nem nyomhatja ki magát. :lol: Mostanra szerencsére már nem ez érdekli igazán, inkább forogni szeret. Hasról hátra már át tud fordulni. Meg állandóan jár a lába hason, nagyon el akar már indulni, de még nem megy neki. :lol:

Szép napot mindenkinek! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Nócika!
Majd írd meg mindenképp, hogy bejött-e?

Tabati!
Arra írtam, hogy már vannak jelei, hogy forogni fog meg minden. :D Kristóf ezeket nagyon későn kezdte el csinálni, de mondjuk mi dévényre jártunk sokáig....
A laevolac is tömény cukor... :roll: én mondjuk sokáig ittam terhesség alatt és utána is egy darabig, de aztán a dokim azt mondta, hogy hagyjam abba, és találjak ki mást, mert hosszútávon hozzászokik a szervezet. Ugyanazért az eredményért folyamatosan növelni kell az adagot (a végére már ez volt nálam) és ha abbahagyja az ember, akkor megint előjönnek az ilyen típusú gondok. Merthogy valahogy kevesebb vízelvonással oldja meg odabent a problémát, és ha már nem szedi az ember, akkor a szervezet nem túl könnyen áll vissza arra, hogy a megfelelő "produktumhoz" a megfelelő mennyiségű vizet vonja el...
De rövid távon hasznos lehet, csak tudni kell, hogy a tápiban alapból mennyi laktulóz van, mert ezt is túl lehet adagolni...

Kamillateát én se adnék....

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabilány!

Laevolacban tényleg olyan cukor van, mint kristálycukor? nem valami bababarátabb? :shock: MIndegy, én se sokat adtam neki, gondoltam, hogy rászokhat, szerencsére csak akkor volt, amikor tápszereztünk 2 hétig. De tényleg csak a sziruptól volt, mert reggel adtam neki, akkor jött kaki, majd egész nap semmi és ha másnap reggel nem adtam, akkor megint nem jött semmi. Így adogattam neki kétnaponta...

Dévényről hallottam én is hogy nagyon jó, és az egészséges babáknak is megéri menni. Csak marha drága szerintem alkalmanként 3000 mostanság...

Amúgy Noé már átfordul hasról hátra, csak nem sűrűn csinálja. Vagyis nem akarattal, hanem hason nyúl valamiért és akkor megbillen az egyensúlya és átfordul. :lol: Mostanság az a legjobb játéka, hogy megtalálta a lábfejét, azt fogdossa, olyan édesen segít nekem a pelenkázáskor is, háton fekszik és fogja a lábát. Lefotóztam, majd ha felrakjuk a gépre ide is felteszem.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek az infókat a hálóingről!

Noé: nagyon ügyi, Regi baba: szépséges és Kristóf: atyaég, már 1 éves - Gratula neki!

nócika: van javulás kaka ügyben?
Nekünk a kaka-bajoknál a hígított ősz- v sárgabaracklé vált be.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk! Épp tegnap lett nagylány a kislányomból! Tegnap voltunk fület lövetni! Vele sirtam együtt! DE azért hál istennek hamar megnyugodott! Majd hozok képet róla, de olyan most nincs fennt a gépen, majd 7 végén teszek fel olyat is!
Köszönöm mindenkinek a dicséretet! Nagyon!!!


Tabati! Én szoktam neki adni cukros teát is és laevolac-ot is sőt hallottam a Mira baby vízről is ami minden az elsőnek tők jó aztán semmi! Nos nekünk már semmi nem segfit! Sőt a lázmérőzés sem! Már nem tudom mi tévő legyek!!! Leg közelebb megyek mérésre szerintem rákérdezek erre az anyatej gyüjtös dologra! Lehet, ha anyatejet kapna nem volna semmi gond sem!

Redwings! Én is probálkozom minde féle gyümivel már! De azok nem izlenek neki! Pölö amit kanállal rakok a szájába ilkyen gyümi pépet azt lenyeli ,de amit a cimibók kiszív attól meg fintorog és kiköpi a cumit és mikor ujra betenném a kis szájába akkor meg öklendezik! Probáltam már kanállal és pohárból is, de sehogy nem kell neki! Már nem tudom mi tévő legyek!!! :cry:

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1259919933.7691.jpg[/img]

Igez ez nem fülbevalós kép, de azért be rakom nektek, hogy milyen kis rokker babym van!! :lol: :lol: :lol: [/img]

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


ha a kanállal kínált cuccot lenyeli, akkor add neki úgy :) eleinte a legtöbb gyerek fintorog az új ízekre, de pár kínálás után rá szoktak kapni. próbálkozni kell...
szilvapüré, őszi- és sárgabarackpüré : mind-mind székletlazító
a tápi is foghatja, esetleg beszéld meg a gyerkdokitokkal a tápszerváltást. nekünk egyedül a BEBA tápinál nem volt kemény a kaki

Kép

Kép
redwings
 
 


Szia Redwings! Probálkozunk ezerrel, de elég gyatrán megy! A sima répa az igen, meg talán ami mondjuk krumplis még az is jó, de egyébként semmi nem izlik neki!És kaki sincs még mindig, bár rájöttünk, hogy ha kapő 2 naponta egész glicerin kupot akkor azzal sikerül! Szoltam a dokinak és adott homeos cucott, de semmit nem ér és azt mondta, ha ez sem akkor majd ad mást! De tudja, hogy nálunk ez mióta itthon van a babka azota ez probléma szal nem értem!!!
És te hogy vagy?? Mesélj magatokról?? Szép nagy már a pocid?? Képet nem hozol nekünk?? Tényleg lehet írtad már csak én felejtettem el, de ki lakozik a pocidban??? Nevetek van már vagy még gondolkodtok??? Húú jó sokat kérdeztem bocsi!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Meg tudnátok nekem írni, mit kell vinni a kórházba a babának?
Popsitörtlőről tudok, meg talán pelenkáról is, hogy azt nekünk kell, de ruhát, takarót adnak ott neki?

Van, aki az elmúlt 1-2 hónapban szült ott? Mennyire fűtenek?
Mert én most voltam a héten először ctg-n, nem tapasztaltam azt a rettenet hőséget. Jó lenne tudni, mire készüljek, hosszú vagy rövid ujjú hálóinggel.

Ja, és kötelező a hálóing, vagy lehetünk bent póló+nadrágban is?

Evőeszközöket gondolom kell vinni, de mélytányért is, meg laposat is?


köszi!

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia kedves Uxi!
Én télen nem voltam , de a sogornőm télen szült ott! És az a tapasztalat, hogy elég a rövid ujju, mert a kortermekben elég meleg van! Lehetsz amiben kedved tartja nincs erre szabály ami neked kényelmes! Tehát nem muszáj a háloing!
A babának vigyél mindent, de nem kell kisruha csak pelus és popsitörlö meg amiben majd haza viszed! Kis sapi azért nem árt ha viszel! Vigyél neki cumit mert azt nem adnak játszó cumira gondolok!
Neked kell evőeszköz tányérben kapsz ebédet, de ha otthoni kaját eszel ahoz szerintem nem árt ha viszel egy saját műanyag tányért! Én vittem és jól is tettem! Poharat ne felejtsd el!
Remélem nem hagytam ki semit, ha igen akkor remélem más kiegésziti amit írok!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Köszi!

És miben vannak ott a babák?
Angol pólyában, vagy adnak "rendes" babaruhát?

Hogy állnak a pótláshoz?
Ugye nem adnak tudtunkon kívül tápszert nekik?

Alapvetően kétágyas szobát szeretnénk (sajnos most tudtam meg, felemelték az árát 5000/éjszakára :( ), de ha nem jut: a hatágyashoz van hűtő és mikró (az otthoni kajának :wink: )?
Milyenek a vizesblokkok?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: