Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok :)

Mi már naggyából szobatiszták vagyunk, éjszakára sincs pelus. az ágyát átalakítottuk így bármikor ki tud mászni és kimenni pisilni. a wc-n lépcsős szűkítő van, nekünk nagyon bevált, a bilibe soha nem csinált semmit :)

Felvették az oviba is, októbertől megy. Ő már nagyon várja, én egyátalán. Féltem, nagyon :( :oops:

Kép

NIKI
nini.n
 
 


Sziasztok!

Én is itt!

Zsófi elkezdte az ovit, nagyon tetszik neki, első nap besétált egyedül reggel, fél négyre mentem érte, minden oké volt, nagyon jól érzi magát, szerencsére nem kellett beszoktatni sem :)

Fruzsi decemberben kezdi az ovit, ő is már ágytiszta is lett, vagyis ő májusban lett szobatiszta, és már akkor is mindig száraz pelenkával ébredt, de annyit utaztunk nyáron, hogy csak nyár végén vettem le róla a pelenkát.

Gábor is nagyfiú, sokat vigyorog, kacag, nagyon édes :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Alexander ilyen szempontból még nem teljesen szobatiszta éjjel nem mindig szól, ha kell így éjszakára mindig kap pelust és csak 1-2 olyan éjszaka van, hogy vagy szól éjjel, hogy kell vagy tényleg szárazon keljen... A kakiért meg még mindig ritkán szól... :( És most még beteg is így vissza van esve délutáni alváshoz is kell ilyenkor, de bízom benne, hogy majd csak javul helyzet ahogy nő és okosodik...

Niki - Tényleg melyik oviba fog járni a nagyfiú?

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 

 
 

Kinga, Zsófi is csak most lett szobatiszta éjjelre, nyugi :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Elkezdtem dolgozni, hát nem mondom hogy igazán tetszik de legalább anyagilag visszaállunk a rendes kerékvágásba.

Andi- engem is nagyon nehezen vettek vissza hiába még nincs Kristóf se 3 éves. Ha gondod van tudok egy jó ügyvédnőt, nekem is segített.

A beszéd miatt ne aggódj. Kristóf 2 évesen anya és nem-en kívül semmit nem mondott most meg már mondatokban beszél igaz hogy a legtöbbet csak én értem. Mi 2 évesen voltunk vele felmérésen ott azt mondták hogy 2,5 éves korra az 50-200 szó az "elvárt". Mi ezt kb. 2 hónap alatt szedtük fel 25-26 hónapos korába.
Aztán mondatokat akkor kezdett el mondani amióta járt a családi napközibe hetente kétszer, de ekkor már 28 hónapos volt.
Mostanra nagyon sok szót tud, bár nem momdom hogy majd ha nagyobb ovis lesz nem kell neki majd logopédus de már jól beszél.

Veronika- köszi az érdeklődést. A beszédről fent írtam. A mozgással már semmi gondunk, nem is látszik hogy később kezdett egy kicsit. Ugrál , fut, lépcsőzik föl-le kapaszkodás nélkül.
Nálunk a szobatisztaság van most soron, de amint látom azzal is kicsit késni fogunk.

Kép

Kép
tüni75
 
 


Sziasztok!

Panndi - Nahát nem gondoltam volna, hogy Zsófi még csak most szokott le éjjel ennek lelki okai vannak? Tényleg a beszéde alakul?
Egyébként most, hogy betegek visszaköltöztem hozzájuk és azt vettem észre, hogy így szól éjjel. (Remélem ha meggyógyulnak és visszaköltözöm apához végre akkor is így marad mert akkor lehet, hogy éjszakára nem is adok már rá pelust.)

Tündi - Akkor mostantól 5 napos lett a családi napközi Kristófnak, vagy máshogy oldjátok meg decemberig?

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Nem tudom, miért, eddig bármit csináltunk, nem ébredt fel éjjel, ha pisilnie kellett, most meg igen :)

Beszéde nagyon jól van, köszi a kérdést :) Még nem tökéletes, de 99%-osra mondanám, rengeteget javult :) Aki nem tudja, az már észre sem veszi :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Mondjuk azt nem tudom, hogy álmában történek a balesetek, vagy ha megébred egy kicsit akkor, mert néha délután elöfördul és akkor java részt nincs rajta pelus, de mivel nem vagyok velük akkor nem tudom, hogy már csak akkor jön ki mikor elkezd hűlni és zavarja vagy fölkel és akkor nyomja még fekve és úgy jön ki, de éjszaka is látványos javulásnak indult.
Egyébként nem tudom, hogy nem éppen az ovinak köszönhető, mert több téren is nagy fejlődések vannak még akkor is ha csak 5 napot ment eddig és most meg egész héten még itthon lesz mert most meg megint más baja lett, de sokat javult az evése, hogy szól ha kell kakilni, és a szókincse is nagyot nőt pedig tényleg csak 5 napot volt oviban és eddig is sok mindent dumált már, de rengeteg új szó ragadt rá már így is. Én személy szerint nagyon boldog vagyok, hogy sikerült elintézni az ovit, mert rengeteget számít és így Ákossal is sokkal többet tudok majd foglalkozni, így gondolom ő is gyorsabban fog majd fejlődni, igaz már most is kisebb mondatokban beszél java részt :lol: (ha akar és van kedve)
És akkor eddig inkább pelust adtatok rá, vagy biztatok benne, hogy zavarni fogja és akkor majd szól és megoldódik magától is?
Gondolom az is az oka beszéd fejlődésének, hogy végre logopédushoz is jár, meg közösségben gyorsabban fejlődnek.
Látom oltás előtt álltok Gáborral mi is most mentünk volna 15 hósra, de ő is beteg... :( így csúszik. Tényleg ti beadatjátok a rota ellenit neki?

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Alexander akkor nagyon ügyes már :)

Nem, rota ellenit nem adattuk be, nem is fogjuk.

Zsófinál az is esélyes volt, hogy kinövi, fene tudja, mi segített, de mindegy is, a lényeg, hogy most jobb sokkal :)

Zsófira pelenkát adtunk, délutáni alváshoz már nem kellett egy ideje, aztán egyszer éjjel szólt, hogy pisilnie kell, és mondta is, hogy ő már nem kéri vissza a pelenkát, mostantól nem pisil be éjjel sem. És így is lett :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Kinga- igen Kristóf abba a Csanába jár ahova eddig hetente 2 délelkőttöt, most meg 5 egész napot. Jól vette az akadályt és simán ottaludt már első alkalommal.

De jó hogy ilyen jól álltok a szobatisztasággal én még a szikráját se látom Kristófnál hogy érdekelné. nagy ritkán szól de inkább letagadja még ha be is kakilt. Ha ráültetjük a bilire belepisil, belekakil ha épp kell neki.

Lehet hogy már korábban kérdeztem de használt valaki leszoktató pelust, állítólag abban jobban érzi ha bement valami. Elég drága de lehet hogy kipróbáljuk. van valakinek tapasztalata róla?

Kép

Kép
tüni75
 
 


tüni, mi éjszakára használtuk, de hiába :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Tüni, én mosható leszoktató bugyit használtam Lillánál, ahogy Panndi is írta hiába :lol: Nekem nem vált be.
Ki kellett várni, amíg Lilla maga kérte a bugyit. 2 év 9 hós volt, ő akkor éjjelre is szobatiszta lett.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Szerintem is ez csak reklámfogás

Azért azt nem gondoltam volna, hogy Zsófi egy szép sötét hajnali négy órakor válik éjszakára is szobatisztává, egyszerűen nem értem, miért akkor éjjel jutott eszébe, hogy neki tulajdonképpen nem is kell pelenka éjszakára :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Érdekes olvasni, hogy nem válnak be ezek a leszoktató pelusok. Kíváncsi vagyok, Gergőnél mikor jön el ez az idő. Tudom, hogy nem most lesz, hiszen mindent később csinál. Még messze nem érett rá. :(

Október 10-én kezdjük a bölcsit. Már egyre jobban izgulok miatta. Szerintem nagyon fog hiányozni a Gergő.
Mostanában nagyon anyás lett. Soha nem kérezkedett fel a kezembe, most meg szinte folyamatosan nyújtogatja a kis kezeit, hogy vegyem fel.Olyan sokat bújik hozzám, rajtam, rám fekve akarja a mesét nézni, fogja a kezem útközben (ilyet soha nem csinált!!!), megsimogatja az arcom, és puszit ad!!!! Teljesen kikészültem! Olyan jól esik, olyan régen vártam már, hogy kicsit jobban ragaszkodjon hozzám, erre megy a bölcsibe. Elbizonytalanodtam, hogy okos dolog-e ez az egész, de sajnos nagyon kell a pénz. :cry:

Ráadásul lebetegedett. Begyulladt az orrmandulája, a torka, és hurutos is. Kapott antibiotikumos orrcseppet, hogy ne kelljen általános antibiotikum ami legyengítené a szervezetét. Persze iszonyat drága volt, csak az orrcseppje 2400.-ba került. A köptetőről, meg a lázcsillapítóról ne is beszéljünk. De én választottam ezt. Inkább, mint az erős antibiotikum. Ja, és engem is elfertőzött.

Egy friss kép a Gergőről, ahogy a tiszta ruhákon csücsül, és nagyon élvezi!
Kép

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Sziasztok!

Nahát én nem is tudtam, hogy van leszoktató pelus, igaz nem is lett volna rá pénz. Én azt vettem észre saját maguk tudják hiba erőlteti az ember vagy hagyja rá ha kész lesz leszokni a pelusról akkor akár egyik napról a másikra megtörténik a csoda :D
Úgyhogy Tündi, Andi fel a fejel saját maguk fogják majd jelezni ha itt az idő a közösség, meg talán segít is benne hisz látják, hogy mindenki, hogy csinálja és lehet úgy hamarabb rá is kapnak izére. Egyébként én is nagyon féltem, hogy nem fog leszokni és így nem mehet majd oviba se, de a pisilés kb 1-2 héttel előtte már jól ment, igaz oviba úgy kezdett járni, hogy mondtuk az óvónéniknek, hogy sajnos nem szól a kakiért, de az is megoldódott ahogy ovis lett 1-2 nap alatt. :lol:

Panndi - Boldog szülinapot Zsófinak!
És érdekes, de ügyes, hogy így szokott le gyakorlatilag egyik napról a másikra.

Andi - Az biztos, hogy hiányozni fog amikor nem lesz veled, főleg hogy most így hozzád nőt ami persze lehet a miatt is hogy ő is érzi a bölcsi kezdés izgalmait, de ez nem is számít. Neki is ugyan úgy hiányozni fogsz, csak te dolgozol majd, ő meg játszik és tanul sok új dolgot... :)
Betegség meg nem egyszerű a nekem kicsit most elegem van a dr.nőnkből, mert nem nagyon akart gyógyszert adni amivel alapjáraton nincs is gondom, de amikor már majd egy hete beteg és csak kapjon orrcseppet majd az segít meg este a torkára nurofen és úgy köhög néha majdnem hány is és nem ad köptetőt segítségnek.... :evil: Mindegy ma nem ő volt és így van köptetőnk, mert egyik se javul igazán és Ákosnak éjjel már 38,9-es láza volt és még cicikézni se akart pedig mindig azon alszik el és megint sokáig fent volt és csak sírt. Még jó, hogy Alexandert annyira nem zavarja...
Ja és nagyon jó a kép! :D

Tündi - Nem akarlak elkeseríteni, de Alexander már elmúlt 3 éves amikor elkezdett szólni és leszokni a pelusról ő is olyan volt mint Kristóf, egyáltalán nem szólt és simán letagadta még ha bepisilt is... Ki is voltunk tőle rendesen... :roll: Apa mondta neki, hogy nem mehet majd oviba ha mindig bepisil meg bekakil, mert az oviban mindenki wc-re jár és nincsenek pelusos gyerekek és ovi előtt 1 héttel is úgy volt vele, hogy inkább nem menjen oviba, mert ezt így nem lehet és mit fognak majd szólni, de nem volt semmi szerencsére. :D Meg tényleg látványosan fejlődött is több téren! :lol:

Bocsi, hogy sok lettem :oops:

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Panndi, Lilla is hajnal ötkor a 3 hetes bőgő kistestvér mellett közölte, hogy akkor ő innen bugyit hord.
Hogy ezeket így éjjel-hajnalban hogy találják ki nem tudom, de azért jó dolog, hogy ilyen kis határozottak :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Én most olyan lepedőt szereztem be az Ikeában, aminek a matrac felőli oldala vízzáró, a gyerek felőli oldala meg frottír. Így nem ázik el a matrac, ha bepisil. Gumis a széle, így nem mozdul el. Tegnap vettem, kimostam, ma lesz a tesztéjszaka! :D
Bár szerintem a pelus még menni fog, én sem akarom erőltetni. Csak volt mostanában 2-3 baleset így is, nem tudom miért, de kifolyt többször is a pelusból... :roll: Amúgy sejtem, hogy esetleg a méret kicsi és eggyel nagyobb kellene már, de nem akarom kidobni a megvett pelusokat, újat se akarok már venni, mert nappalra már nem kell... mostmár kihúzzuk ezekkel valahogy az éjszakákat :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Andi,
de jó, hogy változott a viselkedése! Gondolom milyen boldog vagy most, hogy fogja a kezed meg bújik!

Jót tesz amúgy a közösség, én is nagyon féltem tőle, de jót tesz neki, hidd el! És bölcsi után még mindig tudsz vele lenni!

Én most látom milyen hasznos Pálminak a családi napközi. Elvittem Helen Doron angolra és ügyesen végigfigyelte a 45 perces órát! Mindenben részt vett, mindent csinált, mondta a szavakat, nagyon aktív és ügyes volt! És ez tuti annak köszönhető, hogy a csanában is vannak foglalkozások és már hozzá volt szokva!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

El kell, hogy dicsekedjek vele, mert olyan nagyon, de nagyon büszke vagyok a kicsi fiamra!
Megcsináltuk neki a nagy ágyat. 80*160cm.
És már pénteken a vásárlás estéjétől egyedül befekszik, és egyedül elalszik benne!!!!!
Nem mászik ki belőle, ha nem tud azonnal elaludni.
Sokkal nyugodtabban alszik, nem forog, nem dobálja magát annyit.
Ha fáradt, magától felfekszik, vagy felviszi a játékot és eldőlve tologatja a kiskocsijait.
IMÁDOM! Olyan büszke vagyok rá, hogy még most is könnybe lábad a szemem.
Ma voltak a bátyámék nálunk, náluk a 2,5 éves uncsihugom még rácsos ágyban alszik,
és nem mernek neki rendes ágyat venni. Teljesen el volt képedve a sógornőm a Gergőn.
Én olyan, de olyan nagyon imádom a Gergőt. Bebizonyította, hogy érett kisfiú Ő a nagy ágyra. Kép

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Andi, ügyes! :) A lányok nálunk mindketten jobban aludtak a nagy ágyban, Zsófi hónaposan költözött át, Fruzsi picit később, ő hónapos volt, de rögtön megszerették :)

Jó a kép :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Andi!
Gratula! :) Amit igazán irigylek, az az egyedül elalvás... :)

Akkor már én is hagy dicsekedjek! :oops: :lol:
2 napja pelus nélkül alszunk! Pont úgy, ahogy itt írtátok! Ő magától mondta, hogy nem kér pelust éjjelre! Bilit odakészítettem az ágy mellé, de az se kellett! Jó, még 2 nap semmi, de azért valami! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Panndi, Zsófidat Isten éltesse tegnapi szülinapján :lol:

Veronika na látod, milyen ügyes lányod van :lol: Lillus is 2 év 9 hósan követte el ugyanezt a hadműveletet :lol: szerintem már nem fog Pálmi sem visszatérni a pelusra, már csak pár napig lesz izgi, aztán természetessé válik Neked is :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Panndi- Zsófinak nagyon-nagyon boldog szülinapot kívánok!
Nagyon aranyosak az új fényképek a vonalzón. Gáborka hogy megváltozott pedig kb. egy hónapja találkoztunk. Ilyen kicsi korban látszik leginkább hogy milyen gyorsan változnak, nőnek.
Hogy tetszik Zsófinak az új ovi?

Andi- Gergő is milyen nagy már. Nekünk is ugyanilyen ágyunk van Kristófnak. Ő 2 éves volt amikor beraktuk neki a nagy ágyat. Nálunk azért kellett mert a rácsosból simán kiugrott pedig a férjem a legalsó fokozat alá is fúrt lukat hogy még lejjebb legyen, de valahogy mindig kifordult belőle.:)
Az egyedül alvás nálunk előtte is működött és innen se mászik ki hanem szépen elalszik.

Milyen érdekes a lányok már mind szobatiszták a fiúknak meg ilyen nehezen megy. :(
Bár ma Kristófra akkor jött rá a nagydolg amikor fürdött és kiabált hogy jöjjek mert bilizni akar, ed szerintem csak félt hogy milyen lesz a víz amiben fürdik. :(
Veronika- Pálmi nagyon ügyes nagylány már.

Kép

Kép
tüni75
 
 


Veronika, Pálmi nagyon ügyes :) Nálunk Fruzsinál még néha van alvásnál baleset, de szerencsére ritka :)

Tüni: nagyon tetszik neki az ovi, ma benn megünnepelték a születésnapját, nagyon boldog minden reggel, hogy mehet, két tündéri óvónénije van, komolyan, még én is kedvet kaptamahhoz, hogy óvónő legyek :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ja, ésk öszi, igen, nagyon sokat nőtt Gábor, nagyfiú lett :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Tüni, neked legalább szól Kristóf, hogyha a kádban rájön. Nekem egyszerűen belekakil. :?
Habár még szólni se tud, egy szót se beszél. :(
És igen, azt hiszem nekünk nagyon lassan fog ez a szobatisztaság menni.
Talán a bölcsiben, hogy látja a többieket megindul nála is valami e téren.

Az egyedül elalvásnál, ha jól emlékszem Te voltál, aki hasonlóan csinálta, mint én ugye? Hogy már kicsiként is hagytad, hogy egyedül aludjon, nem segítettél neki. Legalábbis ez rémlik. :lol: Azért az komoly, hogy csak úgy kimászott. Gergő még nincs pont 2 éves, csak nemsokára, de tényleg sokkal-sokkal jobbat alszik.

Ma például 9.30kor az uncsitesóm telefonjára riadtam, és kaptam a frászt, hogy mi az a nagy csend. Ugrottam ki az ágyból, és mint egy véreb rontottam be a Gergőhöz, hogy hol van. Akkor és rám riadt fel szegény. Hozzá teszem a rémület oka, hogy ki tud menni a bejárati ajtón, csak a párom mindig elfelejti hajnalban kulcsra zárni. Hiába szólok neki minden nap. Van rács a folyosón, de én már a tized másodperc alatt azt láttam, hogy valahol lent kóborol. :lol:

Veronika, nagyon ügyes Pálmi. Bárcsak mi is itt tartanánk. :D

Panndi, Gábor baba nagyon kis huncut pofis, igazán édes mosolya van! Leányzónak én is nagyon boldogat kívánok!!!

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Andi- igen nekünk elejétől fogva egyedül alszik de ezt inkább Kristóf alakította így. Ő nyugiban elaltatja magát.
A lányomnál se csináltunk másképp semmit mégis 20-30 percig kellett a homlokát simogatni hogy elaludjon.
Ilyen szempontból szerencsénk van a fiúkkal:)

Na nálunk is a beszéd se ment könnyen. Két évesen anya, apa, nem és Ninin kívül semmit nem mondott. Jártunk kb. két hónapot logopédushoz akkor indult be a beszéd de a logopédus szerint ez inkább az én érdemem volt mint az övé (ezt saját maga mondta). Aztán a még nagyobb áttörést a családi napközi hozta meg pedig csak heti 2 délelőttöt járt.

Panndi- örülök hogy tetszik Zsófinak az ovi. Fruzsi decemberiben kezd Kristóffal? addig jár még csanába?

Kép

Kép
tüni75
 
 


Andi, köszi :)

Tüni, igen, december elsején megy először, de már nagyon várják őt, és ő is az ovit :) Addig csanázik, ott is áttették az ovisokhoz, azt mondták, bár még nincs három éves,d e szobatiszta, beszél, okos, úgyhgy a bölcsisektől átkerült, és azóta sokkal jobban szeret járni.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Hát néhány napig nem vagyok és beindul az élet... :lol:

Veronika - Ügyes lány Pálmi.
Mennyiért vetted a lepedőt és mekkora? Vajon Alexander 160x70-es ágyára ráfér?

Nálunk tegnap este volt hajlandó levenni a pelust éjjelre, pedig már hetek óta nincs benne semmi hisz mindig szólt és szerintem most is csak az én unszolásomra vette le végre, mert már hetek óta rágom a fülét, hogyha olyan ügyes, hogy nem pisil pelusba akkor minek a popsiára?! :roll:

Panndi - Mind a 3 gyereked mekkorát nőt, változott! :shock: Nagyon szépek.

Andi - Nagyon ügyes Gergő. A beszéde meg a szobatisztaság meg tuti beindul a bölcsitől.

Ja tényleg Alexander ma alszik bent először az oviban (vagyis remélem) 1 körül odanézek, hogy sikerül/t e elaltatni és ha nem z se gond csak akkor haza hozom.

Aztán most nagyon meglepet minket a gólya hónap elején voltam nőgyógyásznál rákszűrést szerettem volna (de nem csinált), meg több volt a folyásom és akkor mondja, hogy kicsit meg van nagyobbodva a méhem... be utalt UH-ra, hogy baba e vagy valami más. És tegnap voltam uh-n ahol közölték 17 hetes terhes vagyok... :shock: Még csak apa tudja azt se tudom, hogy mondjuk el majd a szüleinek. És az a fura semmi jele se volt, a terhességnek a pocim se nagyon nőt eddig sőt most rengeteget fogytam a nyár folyamán... :roll: holnap leveszik az AFP-t aztán ha megvan az eredmény utána majd genetikai uh meg minden...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Kinga, aztamindenit, Te mindig meg tudsz lepni :) Gratulálok a babához :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Kinga,
gratula!!! Nem semmi, én is ilyen terhességet akarok, hogy a 17-ik hétig észre sem veszem! :))) Se hányinger, se semmi? :) Szuper :)

Na hát éjszakai pelussal ott tartunk, hogy 2 nap száraz, 2 nap nem, most éjjel megint száraz :))) De a 2 nap, mikor nem, ott volt fennforgás, lehet az kavart be neki. Na sebaj, majd alakul :)

Alvás: hát nekem 11 hós koráig magától aludt el, szóval szerintem nem a szoktatás kérdése... akkor meg egyszercsak nem... mondjuk én örülök, mert akkor oldódtak meg az alvási gondjaim azzal, hogy magam mellé vettem :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kinga gratulálok!!!! :D

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Kinga gratula :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Kinga én is gartulálok :D
Tényleg szuper hogy nem volt semmilyen tüneted és már túl is vagy az első harmadon.
Nem mondták még hogy kislány vagy kisfiú? Vagy még ez korai? nem is emlékszem már hogy mi mikor tudtuk meg.

Kép

Kép
tüni75
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a gratulációt nagyon aranyosak vagytok! Igaz én még kicsit félve állok hozzá, de biztos nem lesz gond. :roll: Most meg már tutira tudom, mondjuk1-2 hete már sejtettem, hogy amit érzek az nem bél mozgás, de azért meglepett, hogy ilyen nagy már...
És igen minden kellemetlen tünettől megkímélt (egyelőre) ez a kis manó! :lol:

Tündi - Nem mondták, pedig szerintem már lehetett volna látni, de én sem emlékszem, hogy kb hány hetes kórtól lehet megállapítani. Lehet külön rá kellet volna kérdeznem mikor csinálták az uh-t, de most már kibírom ez a pár hetet amíg kész lesz az AFP és mehetek genetikaira ott meg már tuti látszódni fog!

Andi - Ha találkozunk az utcán véletlenül egyenlőre ne említsd a babát, mert bárki ismerhet és nem szettném, ha úgy jutna el akárkitől a hír a mamáéknak... :oops: Persze hamarosan el kell mondanunk, de most nagyon keveset van itthon a párom és a papa, mert nagy munkába vannak és utána akarjuk elmondani... :roll:

-Most néztem meg itt a várandós naptárt azért is szerkesztek utána és már 16 hetes kortól azt írja tisztán látható a neme... :? Hát erről így most lemaradtunk... :( Kár, hogy a doki magától nem nézte meg, nekem meg a soktól nem jutott eszembe akkor, hogy rákérdezzek... :?

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Kinga, teljesen megértelek! Ígérem egy kukkot se, semmit nem fogok mondani, majd csak adok két puszit! :)

Ja, és megnéztem a katalógust, nagyon szépek, kb a felét meg is tudnám venni. :lol:
De most csak pár dolgot kérnék. Leírom a kódokat az elég?

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Sziasztok!

Andi - Mintha megéreztem volna, hogy találkozni fogunk... :wink: Jó volt beszélgetni egy kicsit meg minden és Alexander azóta is emlegeti Gergőt, hogy mikor játszhatnak újra nagyon jól elvoltak! :D
Aztán küldöm az oldalt ahol meg tudod nézni a mi lépcsős wc szűkítőnk igaz, hogy elég drága mi szerintem akciósan vettük anno, de bilinek is jó így 2 féle módon is tudjátok használni ha mellette döntötök. http://www.minimano.hu/termekeink/higie ... llepo.html

Aztán várom a kódokat :wink:

Szép napokat mindenkinek!

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Végre megvan az összes beutalom és mindössze 1,5 órát kellet csak várnunk rá, de kibírtuk Ákossal! :)

Aztán ha kell még valakinek valami ékszer szóljon ma, vagy legkésőbb holnap délelőtt, mert adok le rendelés és 5000.- alatt nem tudok rendelni... :roll:
köszi

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Nálunk begyorsultak a dolgok, Fruzsi hétfőn kezdi az ovit, úgyhogy most gyorsan megveszsük a hiányzó dolgokat, holnap megy utoljára csanába, aztán neki is kezdődik a nagybetűs élet. Nagyon várja már :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Hogy-hogy így előrekerült az oviba járás? Hívtak az oviból, hogy kezdheti hamarabb is ha akarjátok? Nem semmi hogy még nincs 2,5 éves sem és már ovis is lett :shock: Biztos élvezni fogja! Egy csoportba fognak járni a lányok?

Tényleg ma beszereztük a kis könyvet a fiukkal.
Aztán remélem Alexander nem fecsegi ki a mamáéknak, mert lebetegedett hörgőhurutja van, de lesgyanús tüdőgyulladásra is sajnos... :( Bízom ebben a pipás ventolinban, hogy segít és nem lesz nagyobb gond!
Mi meg hétvégén akarjuk elmondani, mert most már csak 2-3 nap és kész vannak a nagy munkával és akkor végre elmondhatom a nagy hírt! :roll:

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Jó lesz már elmondani, gondolom :)

Mentem Zsófiért, és akkor szóltak, hogy vihetem, mi meg nagyon örültünk :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi! De jó! Mi majd csak 10-én kezdünk. 8-án megünnepeljük Adélt, kipihenjük vasárnapa bulit és hétfőn megyünk oviba :)

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Panndi- gondolom lett hely az oviban. Én azt hallottam hogy viszonylag sok gyereket visznek el és van akit felvettek mégse jön. A mi csoportunkba ahova járni fogunk nincsenek ilyen rossz hírek, de pont tegnap találkoztam egy anyukával akinek a kisfia középsőbe jár és tőlük 4en mentek el. Állítólag voltak gondok hogy délután nem vihetik ki a gyerekeket az udvarra, meg nincs rács az ablakon az emeleten. Majd hozd a jó híreket hogy nincs semmi gond.

Kép

Kép
tüni75
 
 


Ja, nem szabadult fel hely, az ő helye biztosítva volt, hisz december elsején kezdhetett volna amúgy is.

Nálunk délután is kiviszik őket, pont ez volt egyik nap a bajuk a gyerekeknek, nem akartak hazamenni, mert a többiek még kinn játszanak :lol:

Gabi, tegnap délelőtt láttalak Titeket szerinte,, Adél motorozott, Te meg toltad Ákost :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Nálunk mindig kiviszik a gyerekeket uzsonna után, ha jó az idő :lol: Sőt ha volt olyan is hogy kint ettek az udvaron piknik cimszó alatt biztos élvezték a gyerekek! (Kár, hogy akkor én éppen hoztam haza...) És eddig mindig szívesen jött velünk haza így is, igaz ő még nem aludt bent túl sokat, mert most is beteg volt és eleinte ébredésre kellet mennem érte, de a héten hagytuk had játszon még bent alvás után is egy kicsit... :wink:

Andi - Hét közepén érkezik a csomag! :D

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Kinga én még szerintem nem is gratuláltam! Gratulálok, jól megleptél :)

Tüni, Panndi! Szerintem semmi gond nincs az ovival. El kell fogadnunk, hogy ez egy ÚJ intézmény, még egy csomó dolognak ki kell alakulni és az Atyával teljes mértékig egyet értek abban, hogy ehhez kell 2 év. Szerintem jó egy ilyen dologban résztvenni, "történelmet" írunk. Nálunk úgye azért nem mennek ki délután még, mert nagyobb biztoságban vannak még benn, de idővel ez változni fog. De nekem is van ismerősöm, aki azért nem ide hozta a gyermekét, mert még ez egy új intézmény és inkáb Fótra mentek. 10-én kezdünk és én annyira nem várom, mert most annyira jó Adéllal itthon. De tudom, hogy kell neki a közösség és én is rendbe teszem magamban a dolgokat addigra.

Panndi! Igen a Tescoba robogtunk tegnap. Ákos is menne már motorral, csak akkor 2 napig tartana az út, mert időnként megáll álmodozni, illetve ketten 3 felé mennek. Így marad neki a babakocsi :)

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Mi abszolút elégedettek vagyunk az ovival, Zsófi nagyon szereti, én meg nyugodt vagyok, mert nagyon jó helyen van egész nap!

Ketten háromfelé ismerős, ennél már csak az szuperebb, amikor az ember babakocsival rohan a gyerekek után :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Hétfőn megyek genetikai uh-ra már alig várom! :lol:
Aztán tegnap este elmondtam az öröm hírt és ahhoz képest most nem is volt olyan vészes. :roll:

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Kinga! Drukkolok neked holnap! Nagyon izgi, talán ki is derül, hogy ki lakik odabenn!

Mi holnap kezdjük az ovit, rettenetesen izgulok! Adél várjam, aztán majd kiderül... El kell engednem és ez most nem olyan könnyű.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi- Adélnak utólag is nagyon boldog szülinapot kívánunk!!
Biztos szeretni fogja az ovit, Petra is biztos várja már őt.

Kép

Kép
tüni75
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: