Új privát üzeneted érkezett!

Tavaly novemberben szültem a doktor úrnál. Kismamáktól tájékozódtam melyik kórház lenne a legmegfelelőbb, az orvost pedig a neten leírt vélemények alapján választottam. Nála döntöttem, mert azt írták róla nem a pénzre utazik. Ezt tapasztaltam is.
A terhesgondozás alatt maradéktalan odafigyelést tanúsítottak, vérnyomás- és vizelet ellenőrzés, a kötelező vizsgálatok eredményeinek átbeszélése rendszeres volt, addig maradtam, amíg voltak kérdéseim, türelmesen várt, átgondolhattam mindent, nem dobott ki. A mobilszámán is bármikor kérdezhettem, tanácsért személyesen többször voltam a rendelésén (első baba).
Amikor elkezdett szivárogni a magzatvíz még rendelt. Este 10 órakor kérte, hogy beszéljünk újra, mert nem voltak fájásaim. Megbeszéltük a reggeli találkozót, de hajnalban már erősödtek a fájások és bementünk.
Felhívták őt is. Amíg nézték a szívhangot ott ült mellettem és a vizsgálatot is kíméletesebben végezte, mint az ügyeletes orvos.
Bekötötték az epidurális érzéstelenítőt, hátha a baba szívhangja egyenletesebbé válik, hátha csak magzati stressz. Sajnos később se lett jobb, ekkor 3 másik orvos, szülésznő is bejött, és arra jutottak, jobb lesz császározni, nehogy a babának baja legyen. Azt gondolták, esetleg a köldökzsinór rátekeredett.
"Szerencsére" csak túl rövid volt, hogy be tudjon illeszkedni a feje és egy édes kis manót emeltek ki a hasamból.
Aznap és a következő nap is többször benézett hozzám, még a szoptatást is "ellenőrizte".
Nagyon kedves volt, pedig nem tudtam nagy összeget fizetni neki, sőt az aneszteziológusnak is ő előlegezte meg a pénzt.
Azóta kétszer voltam nála, még a kartont nem is látta, de a teljes nevemet tudta, sőt a szülés részleteire is emlékezett, arra is, hogy kisfiam született.
Biztos, hogy nem tud nemet mondani, ha valaki nála akar szülni, nekem se tette. Nem hiszem, hogy a pénz motiválta volna.
Nagyon rossz érzés, hogy ez a dolog megtörténhetett, sőt a hozzátartozóknak hatalmas fájdalom. Egy teljeskörű, független vizsgálat mellett vagyok, amit azért a többi kórházban is megtehetnének, ugyanis sok rémtörténetet hallottam már.
Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikerült.

Az én véleményem teljesen pozitív róla.

Jó egészséget minden mamának és babának!
S.Mónika
 


"Kórházban már nem dolgozik, de magánrendelőjében továbbra is praktizál az előrehozott szülésekkel összefüggésbe hozott budapesti nőgyógyász. Az orvosnak erre joga van, hiszen a jogszabályok szerint a Tisztiorvosi Szolgálat csak akkor vonhatja vissza az engedélyét, ha a bíróság jogerősen elítéli.

Az orvos ügyvédje nem tud arról, hogy a nőgyógyász ellen eljárás folyna. A jogász szerint, ami a doktorról a sajtóban idáig megjelent, nagyrészt valótlanság volt.

Az internetes fórumokon hónapok óta megy a diskurzus arról, hogy milyen szülész az illető orvos. A vélemények rendkívül szélsőségesek: a hozzászóló kismamák egy része védi, néhányan viszont támadják az orvost. A doktor már egyetlen kórházban sem dolgozik, de továbbra is fogad betegeket a magánrendelőjében - igaz, ott szülést nem vezethet le. A gyógyító munkához a törvények szerint joga van - az ÁNTSZ ugyanis nem vonhatja be az illető működési engedélyét.

Csabai Károly fővárosi tiszti főorvos:
- Amíg az eljárás be nem fejeződik, be nem bizonyosodik az, hogy mi történt, addig olyan hatósági intézkedést hozni, ami feltételezéseken alapszik - bármennyire is alaposnak látszó a feltételezésen - ennek beláthatatlan jogkövetkezményei lehetnek.

Az orvos ügyvédje úgy tudja: védence ellen nem folyik eljárás sehol sem. Egyelőre azt vizsgálják államigazgatási eljárás keretében, hogy történt-e mulasztás, azaz terhel-e valakit felelősség azért, hogy szülés közben az egyik kismama meghalt.

Zamecsnik Péter ügyvéd:
- A rendelkezésemre álló dokumentációk, és itt orvosi dokumentációkról, meghallgatási jegyzőkönyvekről beszélek, teljes mértékben azt támasztják alá, hogy ami eddig megjelent a médiában, az valótlanságok sokasága, tárháza.


Az ügyvéd úgy tudja a halállal végződő szülést nem a gyanúsított orvos vezette le, a másik emlegetett ügyben, a méheltávolításnál pedig csak asszisztált a főnökének."
Névtelen
 


Az orvosok is csak találgatják, mi történt a MÁV-kórházban

NSZ • 2003. december 19. • Szerző: Kun J. Viktória

Nem az elbocsátott nőgyógyász vezette azokat a tragikusan végződött szüléseket, amelyek miatt az orvost a MÁV-kórházból eltávolították. A kórház főigazgatója szerint azonban az orvosnak ettől függetlenül, már bizonyított szabálytalanságok miatt kellett távoznia. A rendőrség még vizsgálódik.

Két üggyel összefüggésben pattant ki a napokban a botrány. A hírlavinát és ijedtséget keltő cikkben a kórház főigazgatója arról nyilatkozott, hogy egy nőgyógyászuk nem egyszer vezetett szakmai indokok nélkül megindított, úgynevezett provokált szüléseket azért, hogy az újszülöttek az ő ügyeleti idejében jöjjenek a világra. Ezzel összefüggésbe hoztak két tragikus esetet is, amelyben az egyik kismama meghalt, a másiknak a méhét kellett eltávolítani, a gyanú szerint a szülés mesterséges elindítása miatt.

Azt egyelőre a nőgyógyász szakma csak találgatja, mi történt: tényleg indokolatlanul indította-e el idő előtt a szüléseket az orvos, és ha igen, alkalmazott-e ehhez illegális eszközöket. Kétséges, hogy mindez összefüggésbe hozható-e a két tragikus esettel. Egyelőre csak az orvos ügyvédje, Zamecsnik Péter szólalt meg az ügyben: szerinte az elmúlt napok eseményei perek sorát indítják majd el.

– Érthetetlen, miért nem az az orvos, vagy orvosok kerülnek szóba, akik ténylegesen levezették a két szülést, hiszen az ő munkájuk során történtek a tragédiák. Védencemet alaptalanul hozták hírbe – nyilatkozta az ügyvéd. Azt Korom Gyula, a kórház főigazgatója is elismerte, hogy az a kismama, akinek a halála miatt a nyomozás folyik, egy másik orvos karjaiban halt meg, ugyanakkor mindketten az elbocsátott orvos betegei voltak, így szerinte azt kell nézni, mi vezetett a tragédiához, s azért ki a felelős. – A belső ellenőrzés és a feljelentés is egy levél nyomán indult, amelyben az orvos igazgató hívta föl a figyelmet arra, hogy a kolléga túl sok szülést vállal. Értelemszerűen így az ő munkájára terjedt ki a vizsgálat – mondta a főigazgató. A hírbe hozott szakembernek a praxisa kétségtelenül jelentős. Egyes információk szerint évente mintegy négyszáz szülést vezetett. Szakemberek szerint a száz is átlagon fölülinek számít. Kollégáinak szemet szúrhatott, hogy a nők többsége éppen akkor szül, amikor a doktor ügyeletben van.

Szigethy György védőügyvéd – aki nem kapcsolódik közvetlenül az ügyhöz – szerint, ha a részletes vizsgálat során a tanúkihallgatások alapján kiderül, hogy valóban szakmai okok alapján indította el idő előtt a szülést, akkor nem lehet bűntényről beszélni. Ha az indokolatlan volt, akkor is kérdéses az ügy jogi megítélése: történhetett az eset gondatlanságból, vagy úgy is, hogy az orvos pontosan tudta, hogy veszélyes, amit tesz. Büntetés csak ez utóbbi esetben fenyegetheti.
Névtelen
 

 
 

UGYE HALLOTTA MINDENKI A HÍREKBEN, HOGY NEM H.SZ. VEZETTE LE AZT A SZÜLÉST, AHOL A KISMAMA MEGHALT.

Szégyelje magát mindenki, aki előre ítélkezett felette.

Dorka
Dorka
 


De mégis őt küldték el! Vajon miért?
Névtelen
 


Akár huszonnyolcmillió-négyszáz oka is lehetett...
Névtelen
 


Csak látásból ismerem az orvost. Nem csoda, hogy annyira népszerű lett. Végig az jár a fejemben, hogy talán ez a nagy népszerűség "lett a veszte"-aki havonta hazavisz nettó 1-2 millió Ft-t, arra tényleg féltékenyek lehetnek a kollégák...
Névtelen
 


Kép
És most jobb lesz a többi dokinak? Majd a kismamák újra felkapnak valakit, abból is sztárszülést csinálnak, az sem tud ellenállni a huszonnyolcmillió akárhány oknak és kezdődik minden előröl. Ilyen egyszerű lenne? Biztosan nem volt mögötte mulasztás HSZ részéről? Mindegy, ezt nem a mi dolgunk kideríteni, majd a bíróság megteszi. Hacsak nem fogad fel a sztárnőgyógyász egy sztárügyvédet, aki majd jól kihúzza őt a csávából. Mint a rendőrgyilkos sztárénekest.
Névtelen
 


Nem ő vezette le, mert éppen a másik kismamának vette ki a méhét, akinek szintén komplikációi voltak!!!!!!

A másiknak , aki meghalt méhlepény embóliája lett. Ami akkor is megtörtént volna, ha ott van, de mivel minden más orvos ott volt benn a másik műtéten, így nem volt lehetőség az újraélesztésre. Aki ezt a szülést vezette, annak a gyereket kellett kivennie a halott anyából (a gyerek még élt és ha jól tudom él is). Azt hiszem ez a másik orvos tette a dolgát, a gyereknek is , joga van az élethez. És ahoz ő kevés volt, hogy mind a kettőt megmentse.
Névtelen
 


Például az, hogy egy bűnbak kellett. Azt mégsem gondolhatjuk, hogy a
főorvos fogja magára vállalni a dolgot , aki a méheltávolításos műtétet vezette? Az viszont egyértelmű, hogy a H. doki ügyeleti ideje alatt történt, tehát ő a hunyó. A kórház szerint!
Érdemes elgondolkozni azon is, hogy, ha egy orvosnak kétszer annyi ügyeleti ideje van, mint a többinek, akkor kétszer annyi szülést is vezet.Nála szültem, ő az első nőgyógyászom /sok volt már/ akiben megbízom. A TV.-nek botrány kell, csak úgy tudja eladni magát. Viszont szégyen az, hogy emberek úgy kapnak rajta mint egy koloncon, és gyilkost kiáltanak, miközben a reális igazságtartalomról gőzünk sincs.
Évike
 
 


Gyerekek!!!
Egy ügyvédnek az a dolga, hogy védje ügyfelét. CSÚSZTAT! CSÚSZTAT!!! TUDOM!!! Pontos információm van attól akivel történt az eset!
1. Az, hogy HSZ csak asszisztált a műtéthez, az igaz. Ez annyit jelent, hogy nem ő mentette meg az életét, ő csak életveszélybe sodorta! Ez a legcsúnyább félinformáció!! Felháborító!! Akkor a főnöke, eki levezette a műtétet, az a hibás? Aki helyrehozta a vétkét, ő lenne a fekete bárány?
EGY A LÉNYEG: NEM Ő MENTETTE MEG!!!!
2.Amíg asszisztált a műtéthez, közben meghalt a kismama, akinek a szülését így valóban nem ő vezette le. De! Nem ihatja meg más a levét annak, hogy ő volt az aki provokálta a szülést!

3. Az ügyvéd nem azt mondta, hogy amivel vádolják (szülésindítás) az nem igaz! Olyan féligazságokat emelt ki, ami más színt adhat a közvélemélny előtt. DE! A kismamák tudta nélkül indította a szüléseket, nemcsak az említett két ügyben.

MINDKÉT KISMAMÁT FÁJÁS NÉLKÜL BERENDELTE AZNAP DE-RE. DÉLUTÁNRA EXTRÉM FÁJDALMAK KÖZÖTT MINDKETTEN MEGSZÜLTEK. EGYIKÜK BELEHALT A PROVOKÁCIÓBA, MÁSIKUK MAJDNEM ELVÉRZETT. EGYIKÜKNÉL AZ EMLEGETETT EMBÓLIA VOLT A MELLÉKHATÁS, MÁSIKNÁL MÉHSÉRÜLÉS.

Az ügyvéd csúsztat, mert ez a dolga, de a bíróság előtt nem lesz módja. Reméljük.

Még valami! A BRFK életvédelmi osztályán várják azon kismamák jelentkezését, akik tanúként beszámolnának arról, hogy ügyeleti időben délelőtt fájás nélkül rendelte be őket és aznap megszűltek. Állítólag rengeteg ilyen telefonjuk van. Fogjunk össze, jelentkezzen mindenki, aki fel meri vállalni az igazságot. Derüljön végre ki, hogy

Ez az ügyvéd (de itt lehetne általánosítanoi is)az Alföldi műsorában virágnyelven elmondta, hogy akkor is megvédi ügyfelét, ha tudja bűnösségét. Mert ez a dolga.

Egyet tehetünk! Mindenki elcibálja pórul járt ismerősét a rendőrségre. De csakis az igazat! Ha nem volt komplikáció akkor is lehet tanúskodni a szülésindításról. Mert ez a bűnösségének bizonytéka!!!

Vanda
Névtelen
 


Sziasztok!Én csak most kapcslesz,az első is az volt egy keddi napon,amikor 4 császárra jutott egy rendes szülés,de ez egy másik topik témája).Szóval biztonságban érezhetem magam a MÁV-ban,vagy nem?Ez itt a kérdés!
Nóri
 


Sziasztok,Nóri vagyok megint.Bocsi,de a gépem szórakozik velem és nem küldte el a teljes levelet az előbb:
Én csak most kapcsolódtam be.A kérdésem az lenne,hogy ha nem HSZ vezette le a szüléseket,akkor melyik orvos a felelős,ha van persze ilyen.CSak azért kérdem,mert én is a MÁV-ban szültem SZ.I.Dr-nál,és a következőt is nála tervezem "szülni"(valószinüleg császár lesz,mint az előző).Szóval biztonságban érezhetem magam a MÁV-ban,vagy nem?
Nóri
 


Kedves Vanda!
Enged meg, hogy így névtelenül felhívjam a figyelmedet, hogy egy ilyen jellegű agitáció mellé illene megadni egy teljes nevet és (nem free)e-mail címet.
Mert anélkül kicsit kevés...
akkorénisvanda
Névtelen
 


Szeretném megtudni az orvos nevét, mivel én már 1994-ben szültem, indítással nem "spontán" és idő előtt. Az én orvosom nem vette észre, hogy rákos daganat van a méhnyakon, így fél év múlva éppen-hogy időben kivették a méhemet stb... A kisfiam mellé nem szülhettem testvért egy felületes orvos miatt. Köszönöm
Névtelen
 


Jaj, hagyjuk már ezt a "ha nincsen neved, akkor nem vagy hiteles" c. műsort, mert bárki, bármilyen nevet beírhat. Érdekes egyébként, hogy csak a negatív véleményeknél kérik számon, hogy nem ír be konkrét nevet, és ez egyenlő azzal, hogy hazudik. Olyan nevetséges...
Én meg a lelkes doki-támogatók véleményét nem hiszem. Biztos csak egy ember írogat kitalált,lelkes történeteket és hazudik. El kellene fogadni, hogy igenis történhettek tragédiák a szuper-doki keze alatt is. Én egy konkrét történetet tudok (ami ezer százalékig hiteles), és ha a többi történetet nem nézem, akkor is, nekem az az egy történet elég, hogy elítéljem, mint orvost. De a sztorit nem írom le, fölösleges is lenne, hiszen úgysem vagyok "hiteles"...

Igazmondó Borbála
Igazmondó Borbála
 


Sziasztok! A MÁV-ban (és szerintem máshol is)nem csak HSZ indít szüléseket, mivel nálam is ez történt. Most a kollégák hallgatnak nagyokat. Sajnos csak a feljelentéssel és főleg a sajtó ugrasztásával derül ki 1-1 eset.
Zsuzsa
 


Neked hiszünk, Borbála, mert te Igazmondó vagy.
Hazudós Helga
 


Kép
Névtelen
 


hahaha
(annyira humoros vagy, biztos jól kiröhögte magát mindenki)
tamara
Névtelen
 


tamara, igazad van, te sokkal humorosabb vagy.
Névtelen
 


Én nem is akarok az lenni!!!
Névtelen
 


Mindegy, most már az lettél!
Névtelen
 


De jó!
Névtelen
 


Éljen a sok kultúrált ember, legyen az hazudós, vagy igazmondó. Nem szégyenlitek magatok? Meghalt egy nő, a másiknak nem leht több gyereke, ti meg jöttök ide és tunkoltok a vérben, megy az egymás fikázása! Ez a toipik ha jól sejtem azért jött létre, hogy mindenki elmondhassa a véleményét, nem pedig azért, hogy egymás hátába döfködjétek a kést. Aki nem bír kultúráltan vitatkoznivagy hozzászólni egy témához, az inkább menjen a répaföldre és ott egyeljen. Hánynom kell már ettől az egésztől!

Én nem szültem nála, nem is fogok, nagyon sajnálatos ami történt, de ez csak a halott kismama családjára, a további gyerekáldástól megfosztott nőre, valamint a dokira tartozik (egyenlőre). Ha lesz jogerős ítélet, és elítélik, vagy felmentik, akkor lehet kardoskodni mellette vagy ellene, kinek hogy tetszik. - de szerintem akkor sem ebben a stílusban.
Akinek problémája volt vele, az meg emelje meg a sejhaját, menjen el, és mesélje el a rendőrségen (bizonyítékokkal alátámasztva) hogy mi történt.

Erika
goczane
 
 


SZERINTEM 400 SZÜLÉST ÉVENTE BEVÁLLALNI ELEVE NAGYON NAGY FELELŐTLENSÉG. éS AZT NE MONDJA NEKEM SENKI, HOGY AZÉRT TETTE MERT NEM TUDOTT NEMET MONDANI! aMIKOR ENGEM EGY MÁSIK DOKO CSÁSZÁROZOTT, ABBAN A FÉL ÓRÁBAN ÉPPEN HÁRMAN SZÜLTEK NÁLA. AZT SEM TUDTA MELYIKHEZ ROHANJON. ÍGY NEM LEHET LELKIISMERETESEN SZÜLÉST VEZETNI. NEM IS ÉRTEM, HOGY ENGEDTÉK EDDIG, HOGY ENNYI SZÜLÉST BEVÁLALJON. a SZOBÁMBAN KETTEN FEKÜDTEK, AKIK NÁLA SZÜLTEK AZ EGYIK SZINTÉN CSÁSZÁROS, A MÁSIKNÁL A BABA HERMAFRODITA VOLT. cSAK UTOLSÓ NAP JÖTT BE MEGNÉZNI ŐKET. NO COMMENT!!!!
Névtelen
 


Kedves P.Hajni.

kis offtopic.
1. tök új vagyok itt, nem igazán ismerem az itteni levelezési szokásokat. az index-en levelezek, és ott majd 12.000 hozzászólásom van. Ott figyeltem fel arra, hogy itt van az ügyről érdemi info. ott kicsit mások a levelezési szokások, regisztráció nélkül nem lehet levelzni. Természetesen ott is Ident userként levelezek (ez azt jelenti, hogy a tényleges adatim elérhetőek, ezt kevesen teszik meg). de más fórumokon is levelezek, ott ragadt rám az a szokás, hogy a névtelen beíróknak alapból képtelen vagyok hinni.

Természetesen megértem, hogy ez egy intim téma, és nehéz névvel felvállani.


Elnézést az érintettektől.

2. nem csak én tettem szóvá, mástól is láttam "na, megjöttek a névtelen beírások, elhúztam" úgyhogy valószínű nem vagyok egyedül az ellenérzésekkel.
wic
 
 


Sziasztok!
Nem értem -gondolok itt a tömjénező apukákra és társaikra-, hogy ha vkinek rendben, problémamentesen zajlott a terhesgondozása és szülése, akkor az orvosa másnál már nem is véthet hibákat?
Ha tömegesen írnak, beszélnek az adott orvos vétségeiről (és nem csak a botrány kirobbanása után, hanem már előtte is sokkal-sokkal, csak akkor még hazugnak titulálták őket-mint ahogyan most is sokan), akkor talán mégis lehet a dologban valami, nem?
Kedves József, olyan a hozzászólásod, mint egy szűzlányé: "szvsz szakmai féltékenység, példa statuálás, ilyesmi lehet a háttérben" Na ne! Vagy szemellenzőt viselsz? Szerinted ennyi hazug ember él ebben az országban, és most mindenki H.Sz.-t vesz célba?
A játszótéri kismamás beszélgetésekről meg annyit, hogy van nekem jónéhány ismerősöm, akinek szép és jó volt a szülése -egy ideig. Majd amikor bizalmasabb viszonyba kerültünk, elmondott olyan dolgokat is, amit inkább elfelejteni szeretett volna.
Mert sokakanak sikk jól szülni, mert ha panaszkodsz, akkor nem felelsz meg a boldog, idilli kismamaképnek.
És még valami. És én is ide tartozom: Az első gyermekem szülése után (nem H.Sz., tehát tudok elvonatkoztatni) azt mondtam, sőt éreztem, hogy minden rendben ment. Csak jó pár hónap múlva kezdett letisztulni a kép, hogy mennyi mindent lehetett volna másképp is. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy sokan, akik dicsérik az adott orvost, később talán más véleménnyel lesznek róla, mert az idő távlatából jobban rálátnak a dolgokra, már nem a baba megszületése felett érzett eufórikus öröm él bennük csak, hanem átgondolják a történteket is.
Nekem is van egy barátnőm, aki a második babáját H.Sz.-nál szülte, és ő is arról panaszkodott akkor, hogy még a 9. hónapban sem ismerte meg az orvosa, napokon keresztül nem lehetett elérni stb.
Anita
anita
 
 


Sziasztok!
Én azt gondolom, hogy mindenkinek, aki egyszer már pórul járt ilyen módon bárki orvosnál, annak jelentkeznie kéne. Tuti, hogy nem H az egyetlen, aki provokálta a szüléseket. Le kéne buktatni a többieket is, mielőtt újabb halálesetek buktatják le őket! Nem szabad, hogy a gyávaság vagy a kényelmesség, esetleg az önámítás előbbrevaló legyen. És azért most kell szólni, mert most lehet ebből ügyet csinálni, azaz most tudtok az ügyetek feltárásával más nőket esetleg megmenteni az ilyen mészárosoktól. A cél az lenne, hogy az ÖSSZES szülészorvos leszokjon a szülésprovokálásról, sőt egyáltalán arról is, hogy a szülő nőket tárgyakként kezeli. MOST lehet tenni valamit az ügy érdekében.
Névtelen
 


"Kedves" "igazmondó" Borbála!

Felháborít, hogy meghazudtolsz. Ki vagy te, hogy ismeretlenül véleményt alkoss rólam? Én vállalom az igazi nevem is, nem úgy, mint te, és mások. Én azt írtam le, ami velem történt, (most 4 hónapja szültem nála a második babámat), és IGENIS elégedett voltam vele. Ez annyira elképzelhetetlen? Vannak még mellette is édesanyák, akiknek nagyon is sokat jelentett, hogy épp ő volt a szülésen bennt, és épp ő biztatott, segített. Sajnos először elég agresszív szülésznőket kaptam ki 2001-ben a kislányom születésekor, és kellett H.Sz. jelenléte ahhoz, hogy normálisan, belsőségesen, meghitten szülessen egy kisbaba, teremtődjön egy újabb CSALÁD a szülőszobán. Mert bíztam benne. Mert úgy éreztem, jó kezekben vagyok. A kislányom születésekor még a legapróbb kéréseimet is teljesítette, (bevihettem aroma lámpától kezdve a magnóig mindent, -hogy a baba arra a zenére szülessen, amit gyakran hallgattam vele- az már más kérdés , hogy olyan gyorsan született, hogy idő sem volt előkapni őket.) A köldökzsinór akkor lett elvágva, mikor nem lüktetett már, és minden kérésemre odafigyelt, felváltva ugráltak körülöttem a férjemmel. H.Sz. doktor úrnak köszönhetem, hogy mindkét gyermekem születéséről páratlan emlékeim vannak, és én akkor is mellette állok, akár tetszik neked, akár nem. Ja, és azt ne hidd, hogy egyedül vagyok a véleményemmel.

Dorka
Dorka
 


Az hogy nem H dr vezette le a tragikus szüléseket csak egy dolog. A komplikáció feltételezhetően azért következett be, mert ő megindította a szüléseket. Számomra erre a köv. hasonlat jut az eszembe: beül vki az auóba és elkezd száguldozni. Van, hogy szerencséje van és nem történik baleset, van viszont, hogy történik. A sérültet kórházba viszik ahol nem tudják megmenteni. Ki a vétkes? Az orvos aki mindent megtesz a megmentésére vagy az aki a veszélyes állapotot előidézte?
És már jönnek azzal, hogy csak akkor büntethető, ha...
Tény, hogy létezik az orvosi műhiba kifejezés. Szerintem az orvos is ember, így hibázhat. Feleljen érte, de ha nem szándékosan, ill. tudás hiányából követte el, ill. nem sorozatos hibákról van szó, akkor folytathassa praxisát. De H. Dr SZÁNDÉKOSAN indította be a szüléseket. Egyébként szerintem az ügyelet nem arra való, hogy a magán betegeit fogadja tömegével ( mert 7 kismama szerintem tömegesnek számít ), hanem arra, hogy a kórházi betegeket felügyelje, szüléseket vezessen le.
Én
 


Kedves Guba Viktor!
Sajnos a névtelenségnek esetenként az az oka, hogy itt a babaneten párszor már megjártuk. Én régen csak névvel vitáztam mindig. Egyszer valaki egy véleménykülönbség miatt rámszállt, és akkor őszintén szólva eléggé féltem. A profilomban minden benne volt, az a "vitapartner" viszont néhány hozzászólás után egyre inkább betegnek tűnt. Akkor megfogadtam, hogy ha még egyszer hozzászólok valami nagy port kavaró témához, akkor nem vállalom a nevem, nem fogom magam és a családom többé ennek a félelemnek kitenni, amit akkor napokig átéltünk. Most a MÁV kórház téma kapcsán megint megszivattak valakit, visszaéltek a nevével, stb. Gondolom, elvették szegénynek a kedvét attól, hogy még egyszer felvállalja a nevét ilyen kérdésekben. És érthető is. Nagyon nagy károkat lehet okozni tiszta merő bosszúból. Az internetezőket nem védi senki és semmi, ha egyszer már kiadták magukat. Persze mikor az ember jóhiszeműen elkészíti a fényképes profilját, nem gondolja előre, hogy egyszer majd egy vitában a mentális problémáit itt kiélő vitapartnertől kell rettegnie.
Sorolni lehetne, hogy hány embert szivattak már itt meg. De nem sorolom. Érd be annyival: sokat. Nézd meg a szerkesztő c. topikot, ott is van most néhány hsz, amelyben erről van szó.
Névtelen
 


Hibákat mindenki véthet és pont erről van szó, hogy vét is.Igy viszont épp annyira hibás minden orvos mint ő és fordítva. Ezek a tapasztalatok amiket leírtál hidd el nem csak egy orvosra illhetnek rá. Akkor minől beszélünk?
Évike
 
 


Dorka!

Nem vagy egyedül! Olyan peche még ennek a dokinak sem lehetett, hogy minden szülése komplikációval járt. Ne légy vak! Fogadd el, hogy a csávókám nem kicsit hibázott, és könyörgöm!!! ne kelj a védelmére, mert most nem a rabló "nappaljairól" folyik a társalgás, hanem az "éjszekáiról". Persze! Nem mindenkit indított be. Csak akit tudott, és elég balek és hiszékeny volt, hogy elhiggye nem azért kell a kórházban elvégezni a "szokásos vizsgálatot", mert ő ügyeleti idejére akarja időzíteni a szülést.

ÉS! A MÁV nyilván félti jó hírnevét, ezerszer meggondolta mielőtt feljelentette a dokit. Ritkán látunk kórháztól feljelentést, ebben az esetben a kórház sem akarta eltussolni az ügyet. Csak abban nem vagyok biztos, hogy ezt nem kellett-e volna korábban megtenni, ezzel nem vált-e bűntárssá maga a kórház is.

Vanda
Névtelen
 


Kedves Dorka!
Ne haragudj, de talán nem az az egyetlen szempont egy szülésnél, hogy a kismama jól érezze magát, aromalámpát vihessen be és zenét, körülugrálva érezze magát, stb. Ez mind nagyon kedves dolog, de ha másik kismama meg meghalt, mert Herczeg doktor nagyon adott a stílusra, csak épp a szakmai lelkiismerete hiányzott, akkor lehet őt cuki pasinak tartani, de nem lehet lelkiismeretes orvosnak nevezni. Neked szerencséd volt, hogy a szüléssel kapcsolatban csak ilyen elvárásoknak kellett hogy megfeleljen a doki, de nem mindenki ilyen szerencsés. A lelkiismeret és a szaktudás fontosabb, mint a stílus.
Guba Viktornak: így válhatott sztárdokivá! Az egészséges kismama nem veszi észre, hogy a doki szakmailag milyen, csak azt, hogy "jaj de jó fej, lesi minden kívánságomat."
Névtelen 13.53
Névtelen
 


Csatlakozom Dorkához
Évike
 
 


Kedves Dorka!
Kinek nem inge, ugye nem veszi magára. DE! Hogy jön akkor bárki is ahhoz, hogy meghazudtoljon olyan embert, aki esetleg egy tragédiát ír le?
Ezzel az erővel, ahogy lehazudoznak negatív véleményt nyilvánítót, ugyanúgy megtehetik a támogató hozzászólásokkal is. Ugye milyen felháborító, ha nem hisznek az embernek? Ne haragudj, de hol is van a teljes neved? És mi a garancia arra, hogy valóban így hívnak-e?
Én nagyon örülök, hogy neked jó, és csodálatos szülésed volt, de ettől még előforulhat, hogy másnál máshogy történtek a dolgok. A saját történeted még nem bizonyítja, hogy H mindíg, minden esetben hasonlóan emberséges volt, mint nálatok. Mint írtam fentebb, én ismerek valakit, akit tragédia ért ennek az orvosnak a "jóvoltából", és számomra ez az egy eset is elég, hogy ne orvosnak, hanem hentesnek tartsam. Az illető asszony nem fog ide beírni, valszeg a rendőrségre sem megy be, mert lelkileg annyira megviselte a dolog. Persze gondolom az sem hiányzik neki, hogy meghazudtolják, mikor a személyes tragédiáját osztja meg másokkal...
Természetesen tudom, hogy nem vagy egyedül a véleményeddel, mint ahogy azok sincsenek kevesen, akik épp az ellenkezőjét gondolják a dokiról.

Igazmondó Borbála (vagy akármilyen nevet ideírhatnék...)
Igazmondó Borbála
 


Néha az az érzésem, hogy H fizet valakinek (nyilván van neki miből), hogy sok nickről, sok szép és őszinte sztorival itt és tán más fórumokon is mellette agitáljon. Ahogy olvasom ezt a sok ömlengést, érzek némi tervezettséget az egészben.
Névtelen
 


"Kedves" "igazmondó" Borbála!

Ki vagy te, hogy meghazudtolsz??? Én felvállalom az igazi nevem, nem úgy mint te, és mások. Én az igazat írtam le, ami velem történt. 2001-ben és 4 hónapja szültem a doktor úrnál, és IGENIS mindkétszer meg voltam elégedve. Ja, és a második szülésnél már hallottam hangoztatni a nevét, de én bíztam benne, és nála szültem újra.
2001-ben a kislányom születésekor elég agresszív szülésznőket kaptam ki (kiabáltak, riogattak, félelmet keltettek). Kellett H.Sz. jelenléte ahhoz, hogy az első babámat normálisan, belsőségesen, félelem nélkül szüljem meg. Mert bíztam benne. Mert tudtam, hogy jó kezekben vagyok. Mert úgy érzem, mindkét gyermekem születésekor biztonságot adott, és jelenléte kellett ahhoz, hogy ott, és akkor egy új kis CSALÁD szülessen. A legapróbb kéréseimet is teljesítette (aromalámpa, magnó, kedvenc cd bevitele, amit terhességem alatt gyakran hallgattam a babával, és még ezer dolgot sorolhatnék)az már más kérdés, hogy olyan gyorsan szültem, hogy elő sem tudtuk kapni ezeket. A köldökzsinórt akkor vágták el, mikor már nem lüktetett, a gátmetszésről még ott helyben is megkérdezett, hogy akarom-e. (nem akartam)Én nem bántam meg, hogy nála szültem, és csak köszönni tudom a bánásmódot, a viselkedését, szaktudását.
Azt hiszem, néhány édesanya és édesapa ugyanígy gondolja rajtam kívűl (l. a másik topic is) úgyhogy "kedves, igazmondó" Borbála, csak azt ne hidd, hogy egyedül vagyok a véleményemmel.

Dorka
Dorka
 


Bocs, újra kellett gépelnem, az előbb nem jelent meg ugyanis, most 2-szer is benne van.

A doktor úr nem fizet nekem, hogy feltételezhettek ilyen hülyeséget?

Dorka
Dorka
 


Egy biztos!

Most nem vezet le szülést, nincs további pénzforrás. Új kórház nem veszi be. Hírnevét évekig nem fogja tudni visszaállítani. Nem tudhatja majd ki mit gondol róla. Ismerősei, rokonai elítélik. Az internetnek hála gyorsabban terjed a hír, ő pedig kénytelen megfizetni a kismamák pénzéből Mo. egyik legrafkósabb ügyvédjét.
Hogy törvény előtt megbűnhődik-e azt nemtom, de már elkezdett ő is megfizetni viselt dolgaiért.

Vanda
Névtelen
 


Nem te vagy a feltételezés sértettje, hanem a doktor úr. Róla simán el lehet képzelni, hogy most mindent bedob, fizetett hálálkodókat is. Nagyon jól felfogott érdeke, és nagyon egyszerű, habár kis hatékonyságú és amatőr módja ez a renomé visszaállításának. Persze reménytelen.
Névtelen
 


Jól van Dorka, továbbra is úgy, ahogy megbeszéltük.;-)
Dr. Herczeg Szabolcs
 


Figyeljetek, én senki ellen és mellett nem akarok érvelni, nem az én dolgom eldönteni, kivel mi történt, de elég etikátlan dolog H.Sz. nevében írni. Ő ugyanis valószínűleg le tudná írni helyesen a saját nevét.
zsuzsó
Névtelen
 


Sziasztok!

Sokan írjátok, hogy más kórházban, más orvosoknál is bevett gyakorlat a szülés gyorsítása.
Ez pontosan így van! Csakhogy más orvosoknál, más kórházakban nem alkalmaznak tiltott, forgalomból kivont gyógyszereket, felvilágosítják a kismamát, és ami a legfontosabb: nem halnak meg emberek!
HSZ túl messzire ment és ezért éppen ő és nem a többi szülész, akiknek még maradt némi önkontrolljuk!

Am
Névtelen
 


Szerintem most már kicsit túlzás ez a vita.
Várjuk meg a vizsgálatot, utána itélkezzünk.

I.R.
Névtelen
 


Ne haragudjatok, hogy lehet tiltott forgalomból kivett gyógyszereket ilyen nagy mennyiségben beszerezni?
Évike
 
 


Doktor Úr!
Igaz, hogy az Istvánban vezet mostanában szülést?

Névtelen
ini
 
 


Nóra!

Az én információim alapján pont Sz.I. doki volt az, akit a szülésznők az ominózus napon SOS behivtak műsoron kivül, amikor látták, hogy a H. besokall és nagy gáz van. Ezt már konkrétan nem tudom, de elképzelhető, hogy pont SZ.I. kezei között halt meg a kismama, de ő "tűzoltani" jött be, nem sikerült a csoda. Ettől ő még nem felelős. De a baba életét ő mentette meg.

Persze ma már semmilyen információban nem lehetünk biztosak, ezt belső forrásból tudom.

Guba viktor!

Nekem is a Mészáros az orvosom, tudom, hogy lassan-lassan nyugdijba készül, de megleptél, hogy másik orvoshoz küldött. Rám is ez vár? Az elsőt nála szültem, a következőt is nála szándékozom. Két baba után pont Benneteket küldött el? Mert hogy esetleg új betegeket már nem vállal, az OK, de igy??? Egyszerűen az egyik kezelésnél közölte Veletek???

Előre is köszi

Gapy
Névtelen
 


I.R! Hadd vitázzunk már, ha nekünk jól esik, ok? Arra való ez a topik. Nem kötelező részt venni a vitában, ha nem tetszik.
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: