Új privát üzeneted érkezett!

Jaj, csajok, ezt leírom, mert nagyon tetszett:)
Szóval, elkészült az ebéd, fasírt krumplipűrével és kovászos ubival. Mondtam a férjemnek, amikor tálaltam, hogy ez most az "Én kedvencem" nevű étel. Erre azt mondta, hogy ő inkább az "Etna tüze" nevet adná neki (mert megégette a száját):))))))))))))))))))

:wink: Ezt a laptetőt sok szeretettem megosztom Kedivel és a többi fórumtaggal, hogy mindenkinek szerencsét hozzon a babásodásban!:)) :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.22 15:00-kor.
Vendég
 


De jó, laptetőre kerültem!!:)))))))))))) Juhéj!:))
Vendég
 


Gratulálok Twist!
A legjobbkor!!!!!!!!!!!!! Én éreztem, hogy laptető jön!!!!!!!!!!!!!!!! Tiszta szuper, na így vágj bele a lombikba!!!!!!!!!!! :-)))))
Alkotok, rem. már látható az eredménye!
Vendég
 

 
 

Igen, sikerült!!!!!!!!! Kipróbálok még párat!
Vendég
 


Szerintem marad ez, de a cica is édi volt!

Kép

Ez is tetszik, meg ez a rózsás baba!
Vendég
 


Nem tudom, majd váltogatom!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted:
Vendég
 


Kedi, nagyon édi ez a babás!:) És biztos szerencsét hoz már mostantól is:) nagyon tetszik!
Figyeld a laptetőt most!
Vendég
 


Vonalzó ügyileg hogy állsz?
Az a baj, hogy vagy kismamis van magyarul (www.nagyonbaba.hu pl.), vagy angolul vannak. (pl. www.tickerfactory.com)
De azért nagyjából lehet érteni, be kell írni, hogy mikor volt a ciklus első napja és hány napos szokott lenni, ennyi általában.
Vendég
 


Hát inkább cica leszek, ez is édi! Pici-cica, baba-cica! :)
Hmmmm, a vonalzóval lesz bajom szerintem, a ciklusom nem óramű pontosságú, nem lesz ugye hiteles, de majd alkotok vmit. Lehet ez a következő napok termése3 lesz majd! Addig meg változtatgatom a kis képeket, baba-cica, cica baba stb!
Éssss írogatok sokat, hogy a kövi laptető én legyek!!!!!!!!! :twisted:
Vendég
 


Köszi Twist!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
Vendég
 


Lányok!Köszönöm a szívélyes fogadtatást! :D Aranyosak vagytok!

Twist!Igen endometriózisom van és ezért járok a Szendeihez.Kívánom,hogy elsőre sikerüljön a lombikotok!Szurkolok!

Kép
rena85
 
 


Rena, szurkolok én is neked, hogy sikeres legyen az inszemid!:) Még négy nap és megtudod, ugye?
Nagyon tetszik a RENA feliratod, én is nagyon szeretnék ilyet Twist felirattal. Hogy kell csinálni? Klassz!
Vendég
 


Rena, látom Nőivonalas vonalzód van. Nekem is az volt, csak ma azt a feliratot találtam a Női vonal holnapján, hogy 28-án gazdasági okok miatt törlik azt az oldalt. Olvastad te is? Kár, hogy törölni kell:((

Tényleg, mesélj magadról Rena, mi a történetetek babaügyben?
Vendég
 


Jaj, a kódot nem tudom beilleszteni, pedig olyan szép lenne!
Vendég
 


Látom már sikerült is a neved akkor már nem is írom le.Igen még 4 nap,remélem sikerült!Nem is tudtam,hogy megszűnik a nőivonal,akkor kell 1 újat csinálnom.

A mi történetünk már 5 éve tart.Nagyon korán döntöttük el,hogy babát szeretnénk.kb. másfél 2 év várakozás után elmentünk dokihoz de nem segített csak a pénzre ment majd még voltam 3 másiknál akik szintén nem tettek semmit csak clostyt írtak meg vérvételekre küldözgettek és ennyi.Aztán 1 barátnőm javaslatára elmentem egy nagyon jó nődokihoz aki hamar megcsinálta a laparom és egyben az átjárhatóságomat is megnézte.Átjárható vagyok viszont endót talált.Ő nem ennek a betegségnek a szakértője ezért a Szendei dr-hoz irányított.Ő 3 hónapos gnrh kúrát javasolt,ez meg is volt tavaly nyáron.Mi úgy gondoltuk 1 kicsit próbálkozunk természetes úton és ha nem jön össze jöhet az inszem.Most volt a 3. inszemem március 10.-én amit ugye még nem tudunk,hogy sikerült e.Az inszemeket is csak úgy engedte a Szendei,hogy max. 3 lehet utánna lombik.A párom eredményei sem valami jók meg ugye itt van az endó úgyhogy nem látja a többi inszemnek az értelmét.Hát röviden ennyi.

Kép
rena85
 
 


Nem tudtok valami jó vonalzós oldalt?

Kép
rena85
 
 


Szia Rena, Twist! Többieknek is üdvözlet!

Látom sikerült egymásra találni, ennek örülök!
Remélem mindkettőtök lombikja épp olyan sikeres lesz mint az enyém!
Drukkolok, hogy most már ne ovus hanem babás vonalzókra legyen szükségetek!

Amúgy ha valakié megtetszik csak rá kell kattintani a vonalzóra és beadja azt az oldalt ahonnan az illető letöltötte.

Twist
Renának ha jól emlékszem én csináltam a feliratát, ha szeretnél csinálok neked is. Vagy itt ügyeskedhersz: www.glitterfly.com

Puszi mindenkinek és mihamarabbi babásodást!

dita75
 
 


Dita!Nagyon aranyos vagy!Remélem,hogy hamarosan már nekünk is babás vonalzónk lesz!

Kép
rena85
 
 


Sziasztok!
Köszi Dita, Rena, már sikerült csillogós nevet csinálnom magamnak, sokáig tartott, de tecc!:)
Dituli, köszönjük a jókívánságokat, aranyos tőled!:) Neked pedig gratula a bogyócskához (vagy az ikrekhez), 3 nap múlva megtudjuk:)

Még lombik előtt formába szeretném hozni magam. Először is már 4. hete hasmenésem van és fáj a pocakom. És nem mozogtam régóta, mindig csak a munkának élek, nem figyeltem eléggé magamra. Tegnaptól kezdtem szedni a Gravidát, az remélem, hogy feltölt energiával.

Rena, nagyon jól döntöttetek, hogy hamar dokihoz fordultatok és az is jó döntés, hogy 3 inszemi után máris lombik lesz. Mert az endo alattomos betegség és minél hamarabb terhesnek kell lenni, az a legjobb ellenszere. Nekem is ez van, ezért mélyen együttérzek veled! :wink:
Tényleg, hogy nézed meg, hogy babás lettél-e? Vérvétellel, vagy teszttel? És melyik fajta teszttel?

Szorítok, hogy örömhírt hozz nekünk 4 nap múlva!:)) Te lennél az első babásunk a topicon!:)
Vendég
 


Twist!Jó lett a neved! :D Tesztelek majd és ha negatív hívnom kell a Szendeit és elmondja,hogy kihez menjek ezek után.Rendeltem innen Eshajnalcsillagtól,meg vettem Medi lab tesztet is.De jó lenne ha a 2 csíkosomról tehetnék fel ide képet szerdán!!

Kép
rena85
 
 


Rena, én is rendeltem Esthajlancsillagtól teszteket. Én rosszul használtam őket, mert hatóidő után olvastam le őket és mindig pozitívnak hittem őket. De tényleg csak 10 percig érvényes az eredmény, ez van a tájékoztatón. Én meg vártam pár órát és akkor már halványan megjelent a második csík is mindig. De baba nálam nem volt.
Meg a gyógyszertárban sokszor rossz minőségű tesztet vettem és pozitív lett és nem volt igaz ez az eredmény.
Meg is mutatom, ez a februári tesztem (utsó inszem utáni)

Kép
Vendég
 


Twist!10 perc után már nem nézem én sem.Nem semmi milyen rossz tesztet adtak neked.ezek után már nem tudom,hogy higgyek e a tesztekben. :shock:

Kép
rena85
 
 


Sziasztok!
Hogy beindult ez a fórum délután, micsoda forgalom!
Rena!
Nekünk hasonló az előtörténetünk, én mondjuk fél évig kaptam GnRH kezelést, tavaly februártól, júliusig. Ki tudja, lehet, hogy ültünk ott együtt órákat a dr.- úrra várva. :roll:
Nekem utána ősszel volt laparom, átjárhatóság megítélése céljából Szendei dr. javaslatára, nekünk is azt mondta max. 2 inszemi, aztán lombik az endo miatt, ha nincs elzáródás......sajna ősszel volt. Erre már márc. vége van, és még semmit sem kezdtünk. Igaz közben volt egy újabb átjárhatósági, hsg, s kiderült elzáródás elmúlt. Szóval így vágunk neki a dolognak, szerencsére elsőre az inszeminek!
Neked a műtéted akkor nem a SOTE-n volt?
Vendég
 


Rena, hatóidőn belül jók lesznek a tesztek, ne aggódj:) Csak ne csináld azt, amit én, hogy pl. másnap reggel kiveszed a szemetesből és újra megnézed. Olyankor már szinte mindegyik pozitívat mutat hamisan.
Azt mondják, hogy jó a Clearblue teszt, meg még amik drágább fajták (nem tom a nevüket). És a legfontosabb, hogy a második csík max. 10 percen belül jelenjen meg. Akkor tuti van ott valaki a pocakodban:)
Vendég
 


Kedi!Lehet,hogy tényleg vártunk ott egyszerre.Nekem nem itt csinálták a lapart hanem Székesfehérváron.Remélem 1 inszem után többre nem lesz szükségetek ennyi várakozás után.! :D

Twist!A clearblut tényleg sokan dicsérték ha esetleg pozi lesz a 10-es hcg akkor veszek ilyet is,a biztonság kedvéért!14 nap múlva kezded a lombikos szurikat?

Kép
rena85
 
 


Rena!
Tudok még jó tesztet ajánlani neked, én ezt használtam:
HCG-line (egylépéses, s az eredmény 5 percen belül megvan. Érzékeny teszt, nem szükséges a reggeli első vizelet hozzá.)
Szurkolok! :wink:
Vendég
 


Rena igen, 14 nap múlva kezdem a szurikat. Már kiváltottam az első adagot, elég húzós volt, 35 000 Ft. De hát tudtam, hogy ilyen drága lesz, felkészített rá a doktornő, így nem ért váratlanul:)

Kedi, sikerült csillogós betűket használni? Kedi neked is nemsokára tesztelés lesz, ugye? Szorítunk!!!! Azt szoktuk ilyenkor írni a fórumon, hogy +++++++++++++++++++++++
Vendég
 


ÁÁááááá, én még messze vagyok ettől ++++++. Már megszoktam, hogy nem mennek nálam olyan gyorsan a dolgok,de biztosan és ez sem semmi!
Akkor most Renának kell ilyen?! :!: :!: ++++++++++++++++++++
Aztán meg neked! 14 nap hamar elszáll! :)
Vendég
 


Kedi!Megnéztem ezt a tesztet a neten és elég húzós az ára ennek is!Mindegy ha pozitívat tesztelünk vele akkor megéri az árát! :wink: Remélem tényleg ilyenem lesz!++++++

Twist!Nem mondta,hogy összesen mennyi lesz a lombik?

Kép

Kép
rena85
 
 


Rena, azt mondta, hogy 60-80 000 Ft lesz a gyógyszer kb. Szóval, még lesz kiadás, az biztos:)
De nem baj, csak csináljuk már!:)

Szép álmokat, én is megyek ajcsizni!
Vendég
 


Sziasztok lányok!
Kedi, Twist köszi szépen a válaszotokat, aranyosak vagytok. Szerintem holnap betelefonálok at ARO-ba és elkérem Murber doki számát.
Drukkolok mindenkinek! Jó éjt!
rudi
dolina
 
 


Rudi, ha megtudod a számát, megtennéd, hogy priviben megírod nekem? Mert ha nála szeretnék szülni, akkor szükségem lesz majd rá nekem is. (bárcsak már ott tartnék)
Vendég
 


Helló Mindenkinek!!!!!!!!!

Üdv. az újaknak!!! :D :D :D Remélem, mindannyian hamarosan babás hírekről számolhatunk majd be!

Twist
Hétvégén gépközelbe voltam, vagyis mégsem, mert állandóan valamit csináltam. Tekertem, mint a mókus a kerekébe, főztem, takarítottam és annyit aludtam, hogy az elmondani nem tudom.
Na meg persze tegnap jól beettem. :oops: :oops: :oops:
Anya olyan guszti kajákat csinált mikor nála voltunk, hogy egyszerűen nem tudtam ellenállni a kajának!

Kedi
Most már csak napok kérdése és bejelentkezhetsz a klinikára! :wink:
De jóóó, nemsokára indulhat a kezelés!!!!!

Rudi
Üdv. itt közöttünk!!! :D Kíváncsi vagyok, hogy vajon ki e adják Murbi számát. Egyébként én is nála szeretnék majd szülni.
Árakkal kapcsolatos infóimat megtudom veled osztani ha érdekel!
Sok sikert a babykéhez!!! :wink:

Rena
Gratulálok a nagylányodhoz!!!:D Visszaolvastam, de lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, hogy a lányod természetes úton sikerült vagy kezeléssel?

dita75
Gratulálok Bogyókához!!! :D
Köszönjük, hogy szorítasz!!! :D
Vendég
 


Twist
Lombikos vonalzód, hol tudok csinálni? Segíts nekem! :oops:
A képről már nem is beszélve. :oops:

Ja, egyébként bocsi Mindenkitől, be se mutatkoztam! :oops:
Röpcsi vagyok és Én is a SOTE-ra járok.
Több, mint 5 éve szeretnénk babykét, babykéket!
1 évig hol védekeztünk, hol nem......többnyire nem.....végülis minden hónapban összejöhetett volna a baba, de sajnos egyszer sem jött össze! :( Aztán évvégén úgy nézett ki, hogy mégis csak sikerült teherbeesnem, de aztán kiderült, hogy mégsem. A nődokimnak mondtuk, hogy akkor most már élesbe akarunk prob.-ni..... nuku védekezés. Ő felírt egy hormonbogyót (minden előzetes vizsgálat nélkül) amit 3 hónap helyett 6 hónapig szedtem. Mikor már nagyon xarul voltam, kértem, hogy küldjön el vérvizsgálatra, amit félig-meddig sikerült is megcsináltatnom. Utána nem tudtam elérni telefonon, majd mivel elegem is lett átmentem egy barátnőm dokijához. Ő az első vizsgálat után egyből elmondta mikor legyünk majd együtt, de sajnos az együttlét helyett majdnem kórházba kerülés és egészségügyi kaparás lett. Ugyanis az előző dokim túl adagolt a hormonbogyóval, annyira, hogy hogyha nem kaptam volna méhösszehúzó meg egysmás gyógyszereket akkor befekhettem volna a kórházba egészségügyi kaparásra. :twisted:
Folytatva ez a második dokim szerencsére kikezelt a problémából majd rövid időn belül sajnos kiderült róla, hogy egy link alak, ugyanis Ő is össze-vissza kezelt, aztán hazudott és lelépett meg ki is rúgták a mh-ről.
Utána egy magánrendelős dokihoz kezdtünk el járni, aki elküldött mindegyikünket vizsgálatokra, majd amikor látta, hogy nem tud 1-ről a 2-re jutni, beutalt a SOTE-ra.

A SOTE-n, az első konzi után 1 hónapig tartó kivizsgálás következett, majd utána eredményhirdetés, aztán 5 otthoni próbálkozásos kezelés, HSG vizsgálat (a jobb lezárt, a bal átjárható), és 6 inszem volt. És közben az inzulin vizsgálat is megtörtént, az inzulin probléma orvoslása pedig jelenleg is folyamatba van.
Murber dr.-hoz járunk egyébként és már túl vagyunk a lombik-program előtti vizsgálatokon is meg a prof.-fal a lombik előtti konzin is. :D A belgyógyászunk javaslatára még várunk a lombikkal, pedig már elkezdhettük volna. Májusra, ha minden igaz rendeződik az inzulin értékem és akkor elkezdjük. :D
Hát ennyi!

Bocsika, hosszú lettem :oops:, legalább behoztam a hétvégi írást! :)
Vendég
 


Ja, és nálunk a meddőség oka: ismeretlen eredetű :!:
Vendég
 


Röpcsi, csak angol oldalakat tudok, ahol lehet vonalzót csinálni, mivel a női vonal, ahol készítettem eddig, az éppen megszűnőben van.
Szóval, pl. a tickerfactory.com-on vannak TTC vonalzók (az az ovulációs vonalzó típus. Ott tudod elkészíteni, kiválasztod a vonalzót, aztán a kis figurát és végül beírod utolsó mensid kezdetét és hogy hány napos a ciklusod. Aztán kiad egy URL-lel kezdődő kódot, ezt bemásolod a profilodba alul a nagy üres fehér részbe. Itt pedig megjelenik az aláírásodban vonalzóként.

Avatar a kép neve, azt leírtam aszem Kedinek, hogy hogyan kell. Az a lényeg, hogy 80x80-as legyen a nagysága és alul kell a profilban beilleszteni, kép beillesztésénél. Keress a neten valamit tök cuki képet és kicsinyítsd le.

Kíváncsian várom, milyet választasz:)
Vendég
 


Na most.
Vendég
 


Ott a gólyám meg a csomagja.
Mindjárt berakok valami cuki képet. :D
Vendég
 


Köszi twist! :D
Vendég
 


Twist!akkor nem olyan vészes az összeg,nem kevés de mégsem 300ezer.Nekem az a félelmem ha lombikra kell mennem akkor 300e lesz!azt nem akarom! :?

Röpcsi!Köszönöm az üdvözlést!
Nekem még nincsen gyermekem,sajnos!Nem semmi dolgokon mentetek ti is át.Felháborító,hogy mennyi olyan doki van aki csak úgy tömi az embert mindenféle bogyóval.Tudnál nekem írni arról,hogy milyen vizsgálatok kellenek lombik előtt?Meg milyen módszert alkalmaznak hallottam valami long meg ilyesmi dolgokról?!Nem mondták,hogy kb. mennyibe kerülnek a gyógyszerek majd?

Kép
rena85
 
 


Szívesen! :D
Bocsi, óóó ne haragudj!!! Nem tudom miért gondoltam azt, hogy gyereked van, talán azért mert a vonalzódon nevet láttam életkorral együtt és van aki így jelzi (más fórumon), hogy van már babája, gyereke! Még egyszer bocsi, figyelmetlen voltam!:oops:
Hát igen, felháborító és egyben szomorú is ez az egész, hogy ilyen és hasonló dokikkal vagyunk körülvéve. :twisted: :evil: :evil:
És sajnos addig nem is tudjuk róluk, hogy milyenek, amíg el nem kezdünk hozzájuk járni, vagy nem hallunk valamit róluk ismerőseinktől, barátainktól. :?
Persze, írom is a lombik előtt elvégzendő vizsgálatokat. :D
Lombi előtt mind a kettőtöknek el kell mennie vérvételvizsgálatra, ahol általános vérkép-, vércsoport-, vércukor-, és vérion-vizsgálatot + HIV, hepatitis B, hepatitis C vizsgálatot is végeznek. Nálad megnézik, hogy van-e rubeola fertőzéssel szembeni védettséged, ha igen, akkor nincs semmi, de ha nem akkor be kell magadat oltatni és akkor az oltás beadása után legkorábban 3 hónappal eshetsz csak teherbe, csak akkor kezdik el a kezelést.
És mellkasröntgenre is el kell még menned, mert ez fontos lesz a leszíváskor, a műtéti altatásnál. (Ha 1 éven belüli leleted van, akár tüdőszűrős, akkor azt is elfogadják).
Tehát, mind a kettőtöknek vérvétel-vérvétel és Neked még + rubeolával szembeni védettség kiderítése védett vagy e vagy sem + mellkasröntgen.
Lombiknál többféle módszer van, de azt, hogy nálad vagy nálam melyiket fogják alkalmazni azt Ők fogják tudni csak megmondani.
A gyógyszerek árával kapcsolatban annyit, hogy ez is szintén egyéntől függő, ugyanis valaki kevesebbet valaki több gyógyszert kap, attól függően, hogyhogy reagál rá a szervezete.
Én csak 1 v. max. 2 tüszőnövelő szurit szoktam kapni az inszemikor, de számítanom kell arra, hogy egy családi kiszerelésű szuri csomagot vetetnek meg velem, ami 40 ezer körüli + még a többi.
(Egyébként ha majd oda kerülsz, kerültök akkor kapsz, kaptok egy-egy tájékoztatót, ami egyben beleegyező nyilatkozat is, amit majd akárcsak az inszemkor alá kell majd írnod, írnotok csak tartalmilag annyiban lesz más, hogy a táj. végén le lesz írva, hogy tudomásul veszitek, hogy a kezeléssel járó gyógyszerek a 100.000,-Ft-ot is elérhetik). Ja és a doki dönti el, hogy a kétféle gyógyszer közül, drágább, olcsóbb melyiket írja fel. Ez az olcsóbb.....
Vendég
 


Röpcsi, nagyon aranyos a vonalzód, tök jól megcsináltad!!!!
Vendég
 


És most látom a cuki babás avatart is:)) Ügyi vagy!:)
Vendég
 


Én még szeretném kiegészíteni a saját tapasztalataimmal (de hozzáteszem, hogy mindez szintén intézményfüggő, hogy milyen vizsgálatokat kérnek, úgy ahogy Röpcsi írta), hogy EKG is van altatás előtt, legalábbis nekem most el kell mennem rá. És nekem még kellett teljes hormonvizsgálat, bár lehet, hogy az intézményváltás miatt volt erre szükség. És még egy spermavizsgálat is kellett, mert tenyésztés kell nekik, hogy lombik előtt nincs fertőzés, különben kell antibiotikumot kapnia a páromnak. És kenetvizsgálat volt nekem is, hogy clamidia, vagy bármi baj van-e, mert akkor nekem is időben kell antibiotikum erre.
És mensitől a műtét előtti estéig este 1 Clion kúpot kell "szednem", hogy semmilyen fertőzés fel ne kerüljön oda, ahol a baba lesz.
Vendég
 


Twist
A Te vonalzód is nagyon aranyos a babykével! :D Én is valami ilyesmit szerettem volna, de Én egyszerre két variációsat, csak olyat nem lehetett, így maradt a gólya, akinek a csomagocskájába lehet 1, 2, 3 vagy akár 4 babyke. :) Ez még egyenlőre rejtély, meglepi lesz!
Tudod eszembe jutott, hogy mi lenne akkor ha én fiúcskásba csinálnék olyat, mint a tiéd és amikor babát várnánk kiderülne, hogy vagy pont olyan neműt várunk, mint amilyen a vonalzónk vagy olyan neműt mint amilyen a másikunk vonalzója. :lol:
Nagyon aranyosak a picurkák az avartodon! :D

Twist nagyon jó, hogy leírtad a Kaális vizsgálatokat! :wink:

Most mikor mentek legközelebb? Várod a mensit? A Clion kúp mennyibe került?
Vendég
 


Röpcsi!Semmi baj!Nagyon szépen köszönöm neked és Twistnek is a részletes leírást.Így már van némi fogalmam róla,hogy mi vár ránk.Még annyit had kérdezzek,hogy minden vizsgálatot itt a kórházon belül kell elintézni?

Kép
rena85
 
 


Képzeljétek ma olyan irigy lettem,(tudom csúnya dolog),két munkatársnőm is elment mert kismamik lettek és én nagyon de nagyon irigy lettem!

Kép
rena85
 
 


Röpcsike, a Clion kúp még megvan a HSG óta, ott is azt kellett használni műtét előtt (és hűtőben van azóta és a szavatossága még jó).

Nekem jó lenne a kisfiú is, sokat fociznánk, kirándulnánk, klassz lenne.) A kislány is jó lenne, édes copfos cserfes kiscsaj:)
Naná, hogy lehet neked is olyan vonalzód mint nekem, csak kisfiús, okés!:)
Vendég
 


Rena
Oké! :wink: Szívesen! :D
A vérvételre a beutalót az ARO-n adják és főépület II. emeletén a Kémiai Laboratóriumba kell majd menni. A mellkasröntgenre pedig a háziorvostól kell beutalót kérni.

Nagyon ari a kakasod!!! Megkérdezhetem honnan gyalogolt ide?
Vendég
 


Rena, az irigység nehéz dolog és az a lényeg, hogy ne mutasd a kismamának:)
Azt mondom, hogy meg lehet szokni, hogy mások lesznek kismamik és mi még nem. Sőt segíti is a hozzáállásunkat, hogy másoknak sikerül, mert egy tanulmány szerint jót tesz a fogamzásnak, ha kismamik és kisbabák társaságában vagyunk. :-)
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: