Új privát üzeneted érkezett!

m.eri!

ma megyünk 4D-re, már nagyon várjuk. olyan régen láttuk a kiscsajt.
betankoltam én is colaval,meg csokival.
.ivett
 
 


Sziasztok,

Ivett örülünk, hogy csatlakoztál.

Mi ma voltunk a 19 heti uh. minden ok volt és szerencsére nem is láttam, hogy fiú vagy lány. Vagy a doki ügyesen csinálta és nem vettem észer. Bár az az érzésem, hogy akkor se látnám ha totál megmutatná magát.

Lányok Ti mit hallottatok, hogy tényleg tök zsúfolt lett az Uzsoki mert, hogy négy kórház szülészetét zsúfolták be és elég horror a körülmények. Két éve mikor ott szültem akkor nagyon jó kis hely volt.

M.eri az NST és CTG ugyanaz. Nekem nem tartott 10-15 percnél tovább igaz, hogy Benő minidg nagyon aktív volt így hamar lezajlott. Voltak olyan babaák is akiket folyton ébresztgetni kellett.
Kimásoltam neked egy pontosan leírást, mint amit én adni tudnék.

"CTG (kardiotokográfia)
A magzati szívműködés és a méhösszehúzódások erősségének, ritmusának egyidejű megfigyelése. A kismama hasán két érzékelőfejet helyeznek el: a fájástevékenység észlelése a mechanikus nyomásérzékelőfejjel történik, a szívműködést az ultrahangos fej továbbítja a CTG készülékbe. A magzatmozgásokat a kismama jelzi. Az adatokat a gép regisztrálja, és az idő függvényében két görbén ábrázolja. Ha a magzat átmeneti vagy tartós oxigénhiányt szenved a görbe rajzolata eltér a szokásostól.
A magzati szívműködésszám átlagértéke 120-160/perc. Jó állapotban lévő, egészséges magzat szívműködése a magzatmozgásokat és a méhösszehúzódásokat követően gyorsul (akceleráció). Ha a magzat méhen belüli állapota nem megfelelő, akkor a szívműködés ilyenkor nem fokozódik, sőt súlyosabb esetben még csökkenhet is (deceleráció)."
Nyugalmi CTG = non-stres test (NST): akkor kerül sor a vizsgálatra, mikor a kismama nyugalomban van, pl. fekszik vagy ül."

A magzatmozgásokat amit a cikk is írt neked kell jelezni. Kapsz egy nyomógombot és ha úgy érzed, hogy mozog akkor meg kell nyomni.
És a vizsgálat közben folyamatosan hallod a baba szívhangját.

Makkmarci nagyon eltűntél!!!???? lehet, hogy már megszületett Marcell?!

Kismamajógán volt valamelyikötök? Nekem most nagyon ajánlották csak infot és tapasztalatot szeretnék gyűjteni, hogy tényleg érdemes-e menni.

Kata
pocvarek
 
 


Sziasztok!

Még ezen a héten dolgoztam volna, de kedd óta itthon vagyok, mert túl sokat keményedik a hasam, meg fájdogál is. Doki bácsival megbeszéltük, hogy még két hétig jó lenne, ha bennmaradna a pici lány, de a 37. héttől már akár jöhet is. Most magnéziumot kell szedjek, meg sokat pihizni - semmi megerőltetés. (Egyelőre méhszáj zárva.)
Ami nagyon érdekes, én most kezdtem el érezni, hogy a mellembe mintha beindulna a tejcsi - gondolom ez a keményedések miatt van. Táska bepakolva, márc. 13 a bűvös szám, amit jó lenne elérni. Addig mindent el kell intézzek...

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 

 
 

Sziasztok!

Makkmarci ma jön haza a kórházból, ha lesz ideje jön mesélni.

Előadásról ki tud írni? Tegnap volt, nem?

A védőnőtől tegnap megint 30napos házasságit hallottam :roll: Most tényleg, mi van? Makkmarci, elfelejtettem Tőled kérdezni, hogy mit tudsz róla, milyen papírt és hány naposat kérnek?

Gabi, szerintem is pihenj sokat, mert még korai lenne egy kicsit a szülés. Igaz, egy másik topikban és másik országban, csak egy éjjelt töltött benn a 35+1 napra szültett baba, de erre nem építhetünk.

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Nagy vártatva felkészültem életem első előadására....és elmaradt:(
Sajnos front volt és 2 császár is ment párhuzamosan, ezért nem volt állítólag, aki megtartsa.

Lehet, hogy jövőhéten pótoljék, ezügyben érdeklődni kell majd telefonon.

Amúgy 32 és fél hetes vagyok és Dávid 2400 gr., állítólag óriásbaba lesz vagy hamarabb kibújik.

Szerintetek?

Üdv: Mariann
marjan78
 
 


Sziasztok!

Csak egy rendkívül fontos mondat erejéig jöttem: MÁR CSAK HOLNAP DOLGOZOM :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :!:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Kár hogy elmaradt az előadás, én is vártam az infókat. :)

Benettke: Gratulálok az utolsó naphoz. :)

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!

Gabi! Vigyázz magatokra! 2 éve én hasonló cipőben jártam és nálam egyből rendben lett minden, amint eljöttem táppénzre a 32. héten (a tervezett 35. hét helyett).
Makkmarci! Mi újság?

Már majdnem van neve a kiscsajunknak (mármint, ha tényleg lány lesz). Blanka vagy Laura. Végső döntés a szülőszobán várható.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


sziasztok!

Igen, Marci valóban megszületett, 24-én délelőtt 10óra 15-kor. 3800 grammal és 58 centivel. Tegnap jöttünk haza a kórházból. Az első éjszaka viszonylag problémamentes volt. Ma volt itt a doki bácsi, azt mondta Marci tökéletes kisbaba, nem úgy néz ki, mint aki 5 napja született. :) (hát milyen lenne, ha nem tökéletes?? hiszen a mienk!!)

A szülés viszonylag gyorsan ment. hajnalban elfolyt a magzatvizem 3kor, 5 körül kezdődtek a fájások és 10.15kor született Marci. Jó baba, eszik, alszik, nézelődik, csak néha sirdogál. Reméljük ez így is marad.

Most sajna mennem kell, mert a doki bácsi kicsit borította az előre kinéző napirendet, de amikor tudok, jövök.
makkmarci
 
 


Anikó!

A házasságit sajna nem tudom, mert mi nem vagyunk összeházasodva, de sztem 300 napnál nem régebbi kell. Amúgy a kórházban nem is nézték a dátumot a mi apaságinkon sem.
makkmarci
 
 


Sziasztok! :)

Ivett: mi volt az uh-n?

köszönöm a válaszokat a CTG-vel kapcsolatban. :lol:

Almadi: szerintem is jobb,ha otthon leszel mostmár! Tök izgi,hogy már csak ennyi van hátra! Kicsit már én is várom,hogy ott tartsak...Drukk a 13-ához!Én most járok a 26.hétben,de nekem kb.4 hete néha-néha már van előtejem.Na nem olyan folyós,de estére olyan kis darabkák szoktak lenni a cicim körűl és foltos szokott lenni a cicitartóm is... :oops:

Tündi: szép nevek!

Benettke: gratu az utolsó naphoz!!

Ó,de kár,hogy elmaradt az előadás!!! :cry:

Most látom,hogy közben írt Makkmarci! De örülök!
Sok szeretettel gratulálok a kisfiatokhoz!!!!!Sok-sok boldogságot-erőt-egészséget kívánok nektek!!! :P :D :D
Remélem ha lesz időd,majd bővebben is beszámolsz a dogokról!
m.eri
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Marcihoz!

voltunk uh-n. nagyon jó volt. igaz ott voltunk 1,5 órát,mert Dorka 20 perc után azt mondta magának hogy most már elég a nézelődésből,és egyre jobban elbújt. de nagyon sok mindent megnéztek, az agyi keringéstől,a köldökzsinór keringéséig. és ismét bizonyított tény, hogy kislány :-))))
[/img]
.ivett
 
 


Sziasztok!

Makkmarci: Gratulálok!!! Sok boldogságot, örömet a picihez.
Szép nagy baba lehet. :)

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok,

A szerdai kismama-szülészorvos találkozó sajnos elnaradt az Uzsokiban.
A melegfront miatt beindult szülések lekötötték az összes orvost.

Lehet, hogy jövő héten bepótolják, de ez csak hétfőn derül majd ki.

Lucus
lucus78
 
 


Sziasztok!

Az elmúlt hetem elég sűrűre sikeredett, írni nem tudtam, de olvastam.

Makkmarci:sok szeretettel gratulálok, és sok örömet, egészséget Nektek!
Tényleg gyors volt a szülés.Majd ha lesz egy kis időd,akkor írd meg milyen volt a a szülés, és a kórházban töltött napok.

Kata:én azt hallottam, hogy eléggé zsúfi van, mióta volt ez a kórház összevonás, több orvos is jött az uzsokiba, a szülések száma is több lett, most úgy van, hogy ami régen volt a nőgyógyászati részleg, az is gyermekágyas lett,tahát az egész folyosó.Reménykedem, hogy a felújított részen lesz valahol hely, mert az barátságosabb.Régen tényleg olyan kis családias volt a hangulat, gondolom most rohanás van.


Gabi: hogy vagy, milyen otthon, tudsz pihenni?

Tündi:köszönöm az infókat az allergiáról.Jövő szombaton lesz a vérvétel a gyerekenek, remélem kimutat valamit.Most amit a doki felírt kenőcsöt az ekcémára nagyon bevált szépen elmúlt nekik,és nincs benne semmi szteroid, szóval ennek örülök, ha ezzel kordában lehet tartani.
Tetszenek a nevek, amiket választottatok.


Én megvagyok, már mennék szülni, de még egyáltalán nem úgy fest a dolog,sajnos mindig ez az utolsó pár hét telik a leglasabban.
Cuccom összepakolva.Még babruhákat kell vasalnom, de végső esetben a párom is megcsinálná.
Estére minidg ki vagyok purcanva, olyankor vannak keményedések, de ennyi.Remélem azért túlhordani nem fogom!



Szép hétvégét!

Niki
Vendég
 


Sziasztok!

először is: SZERETETTEL GRATULÁLOK MAKKMARCIÉKNAK ÉS KÍVÁNOK NEKIK SOK ÖRÖMET, JÓ EGÉSZSÉGET :P !

Mivel tegnap volt az utolsó munkanapom most talán már jobban lesz időm írni is! (olvasó üzemmód azért eddig is megvolt)

Most még kb. szerdáig elfoglaltabb leszek, de aztán majd jövök amennyit tudok :wink:

(a pocsék idő ellenére) Jó hétvégét mindenkinek!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Udvozlok mindenkit!
Ujjonnan irok itt, bar mar egy ideje olvasgatom a beszelgeteseket. ugyanis elegge ugy tunik az Uzsokiban fogok szulni. Elso gyermekunnket varjuk, julius 12-15 korulre vagyok kiirva.
Oszinten szolva seemit nem tudok sem a korhazrol, sem az orvosokrol, met videki vagyok, terhesgondozasra pedig az Orsre jarok.
De legalabb innen olvashatok nehany tapasztalatot, es en is szeretnek jarni az eloadasokra. Ha jol ertem ezen a heten elmaradt. Nem tudtam menni, de akkor nem is baj, hogy nem utazgattam hiaba. NAmajd a legkozelebbi. az ugyis igen erdekel.
Van olyab rajtam kivul, akinek nincs valasztott orvosa? Igy nagy esellyel rosszabb ellatasra szamithatok?
az Uzsokiban rooming szoba csak fizetos van? Mennyi egy ejszakara?
Es hanem kerulok olyan szobaba, lehet e kerni, hogy ne etessek cumibol a babat, foleg ne cukros vizzel? Van e "alternativ" vajudo=kad, labda...?
Minden informacio nagyon erdekel, mert bar meg van idom testben lelekben keszulodni, elegge felek a szulestol es a korhaztol.
Mindenkinek szep hetvegt!
tamimami
 
 


Sziasztok! Ismeretlenül csatlakozom a kis csapathoz. Én csak nemrég szültem, gondoltam hátha tudok segíteni.
Házassági 300napnál nem lehet régebbi. Tényleg van olyan kórház ahhol 30naposat kérnek, de itt rájöttek, hogy egy 8 hós kismama nem biztos, hogy élvezi, hogy sorba kell állni egy már létező papírért.
Tamimami! Én is az Örsre jártam terhesgondozásra és Mecsér dokihoz. Nála is szültem. A legjobb doki a földön. Csak ajánlani tudom!!!Még a csípőizületi gyulladást is ő hozta helyre, (ami nekem kijött a szülésnél) nem a reumatologia!!! Az összes szoba rooming in. Csecsemősök arik, a cukros vizet meg úgy tudod elkerülni, hogy melletted tartod a babát. Ha picit sárga akkor viszont nagyon jót tesz neki. Én itattam és még megvan... :D Labda van, kád nincs. Akit érdekel még valami és tudok rá válaszolni, szívesen.

Kép
nyafi
 
 


Kedves nyafi, eloszor is gratulalok a babahoz!
Es koszonom a leirtakat!
Ez jo hir, hogy minden szoba rooming in! A kad viszont nagy kar! Az Istvanban van, csak hat ezt nem ertem tisztan lehet e ugy masik korhazban szulni, mint ahova tartoznek, hogy nincs valasztott orvosom.
Nem talaltam erre vonatkozo informaciot sehol.
Valaki errol tud valamit?
A Mecserrol en is jokat hallottam, es lehet is benne valami mert nem egyszer ultem mar ugy a terhesgondozoban, hogy o epp nem volt, mert szuleshez ment. Amugy engem a HAjdu szokott vizsgalni. Nem en kertem, nem is ismertem- mint ahogy mast sem- a noci mondta aki meregetni szokott, hogy akkor a Hajdu doktor fog vozsgalni. Az biztos hogy azert ot nem valasztanam orvosomnak, mert a stilusa nem tul baratsagos, de mivel ugy hallottam hogy szakmailag minden doki jo, igy nem gondolkodom sajat orvoson.
Lehet hogy mokas a kerdes, de lift van amivel a szuleszetre fel lehet jutni, mert ugyan en meg eleg konnyen mozgok, de rendesen fujtattam mire felertunk most hogy voltam uh-n. Es neztem hogy a legnagyobb hasu anyukak is lepcsoznek.
Ferjem mar poenkodott is ezen, milyen jo amediggre majd fellepcsozok, amikor jon a baba, mar epp csak ki kell nyomni:)
A szulesznokrol is tudsz valamit?
Ja, es mindent nekem kell vinni? Ruhacskak, pelus, es magamnak minden?
Elore is koszonom!
tamimami
 
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra, szuper, hogy ilyen sok infot megírtatok már, így nem kell feltennem a kérdéseimet a dokinak. :D

Április 12-re vagyok kiírva, úgy láttam vannak még páran rajtam kívül is pont erre a napra. Lányunk lesz, Luca Pannának hívjuk és már nagyon várjuk. Első baba a családban sok-sok év óta. Tudnám értékelni, ha március végén előbújna.

Csapó doktor az orvosom, nekem eddig csak jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban.

Eddig minden rendben volt, tegnapra viszont nagyon vizes lettem. Tudtok valami furfangosságot a sómentes diétán kívül, hogy holnapra beleférjen a lábam a cipőbe? Menni kéne dolgozni...

Köszi, Viki
vikcsi74
 
 


van lift kérdezd meg a portást, mert így nehéz elmondani, de az egyenesen a szülészetre visz, úgyhogy jó, ha feltérképezed még időben. Ha épp szülsz elég nehéz lesz gyalogolni. :lol: Én császározva voltam, de mindenki elégedett volt a szülésznőjével. Ők egyébként utánna úgymond a nővérkék is...Semmit nem kell vinned babónak, csak popsitörlőt.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok,

gratula friss anyukának!!! :D

A liftet mi is nehezen találtuk meg. Az építkezés előtt még viszonylag könnyebb volt, mert ha a Róna utca felől bementél az udvarba az új épület mellett, ahol parkolnak az autók, ha átmentél az udvaron bal oldalt be lehetett menni a régi épületbe az udvaron lévő faház (büfék, kismama torna helyszín) melletti bejáraton. Sajnos múltkor tapasztaltuk, hogy lezárták ott a terepet. Ezért nekiindultunk a régi kórház bejáratánál (uzsoki utca, szembe van egy büfé az utcán) és ha a bejáratnál felmész a pár lépcsőn, ott a folyóson elindulsz balra és egy U alakot megtéve, eljutsz a liftig. A folyóson először valami irodák vannak, aztán valami üzemorvos féle, végül kikötsz az EKG-nál és ha ott mész egyenesen a lépcsőháznál lesz a lift jobb oldalt. Ez a folyosó egyébként már a kórházi rész, kórtermek is vannak. A 2. emeletre kell menni.

Összeállítottam egy listát, hogy mit is kell venni az ember lányának a babával kapcsolatban. Első babásként nekem könnyebbséget jelent majd a vásárlásnál, ha gondoljátok bemásolom ide. Szóljatok ha szükség van rá...


Kép
kismó
 
 


Sziasztok!

Nyafi: Nekünk is kislányunk lesz és az Abigél névre gondoltunk mi
is.

Tamimami: Én is az Őrsre járok a Mecsér doktorhoz. Tőlem
az elején megkérdezték, hogy kihez akarok tartozni.
A Mecsért választottam bár nem ismertem, és
tényleg nagyon jó. Valószínű szülni is nála fogok, mert
mindenki jót mond róla.

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!

Makkmarci: Gratulálok és sok örömet a Kicsihez!
Üdv. az Újaknak!
Viki: lábdagadásra jók a vérkeringést javító gyakorlatok, meg a pócolás.

Úgy döntöttünk, hogy a kitalált nevek nem az igaziak, így újra nekifutunk, aztán majd meglátjuk. Nekünk még bőven van időnk. :-)

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Ajni! Ritka név az Abigél! Mecsér doki nem vigyorgott mikor mondtad neki hogy fogják hívni?

Kép
nyafi
 
 


Nyafi! Még nem mondtam neki. :) Tényleg ritka név. Nem
is tudom hogy jutottunk ehez a névhez. Aztán láttam
hogy már van itt egy Abigél. :) Jót mosolyogtam rajta.
Mondtam is a férjemnek, hogy nem is olyan ritka. :)
És ti hogy becézitek, mert a férjemnek ez a problémája.
Én azt mondtam hogy nem kell ezt becézni.


Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Üdv Mindenkinek!
Eddig csak passzív fórumozó voltam, de rendszeresen olvastalak Titeket, nagyon jó ötleteket írtatok!
Most viszont közeleg a nagy nap - március 9. - és lenne néhány kérdésem rutinosakhoz.
Érdemes külön vajúdó-csomagot összeállítani? Egyáltalán miben van az ember a vajúdás alatt? Szülés alatt? Adnak vmi cuccot szüléshez? Apuci vajúdáskor bent lehet a szobában, vagy szigorúan csak a szüléshez engedik be?
A kórházi csomagom már össze van készítve, de aztán eszembe jutott, hogy biztos kell még azon kívül is ez-az.
Szóval, aki már túl van rajta, hogy érdemes készülni??
micacica
 
 


Szia Micacica!
Én ugyan császáros voltam, de fel vagyok készülve. :lol: Érdemes, kell bele papucs, tusfürdő, köntös, innivaló ennivaló apának, neked szőlőcuki és fényképezőgép. Hálóinget adnak szüléshez, de vigyél, biztos ami biztos. Apa benn lehet végig, kiv, császárnál, bár ott ő egy percen belül babával vann, megnézi fürdést stb.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!
Tamimami:üdv köztünk! Én a fizetős szobákról annyit tudok(hogyha nem a kórterembe akarsz lenni),hogy 6000 Ft a 2 ágyas,7000 Ft a kétágyas melletti egy ágyas, és 12000 Ft az egy ágyas-ha jól emlékszem,a többiek egyszer már leírták,de sajna szita az agyam mostanság és nem biztos,hogy így van pontosan,de majd a többiek kijavítanak,ha nem...nekem a fizetős
szobák voltak szimpik,és ide a látogatók is bejöhetnek.Míg a kórtermes szobáknál a babát is ki kell tolni ha jön a látogató...

Vikcsi:szia! Szép a neve a babónak! A vizesedésre én is annyit tudok,hogy fel kell pócolni a lábakat.

Nyafi: üdv köztünk neked is és nagyon kedves vagy,hogy próbálsz segíteni-szükség is lesz rád! Gratulálok a kisbabátokhoz!

Kismó: én szívesen fogadnám a listát! Pont pénteken megyek vásárolgatni a babának,meg a kórházi cuccomat összeszedni és jól jönne! Előre is köszi!

micacica: téged is üdvözöllek! már nagyon a finishben vagy!!!

Kép
m.eri
 
 


Sziasztok!

Egy rövid bejelentkezés, mert Marci hamarosan ébredezik kaja ügyileg, így most lesz a fürdés is! :)
Köszi mindenkinek a gratulációkat!

A kórházról: nem mondom, hogy a legjobb kórház, de nem hiszem, hogy máshol jobb lenne a helyzet.
A szülőszobán nem árt, ha van nálad hálóing, mert ugyan elvileg adnak, de gyakorlatilag, amikor én szültem, elfogyott, így a saját hálóingemben szültem. Szerencsére minden kijött belőle, pedig nem számítottam rá, pláne, hogy apával küldtem haza, hogy csináljon vele valamit. :)
Sztem nem érdemes fizetős szobát választani. Én egy 4 ágyasban voltam, ahol a baba is velem volt, ha akartam. A fizetős annyiban más, hogy oda bemehet akárki, míg a sima kórtermek nem látogathatók. De a tapasztalatcserék miatt jobb, ha többen vagytok a szobában. Engem nem zavart az sem, ha a másik babája sírt, ebben a korban még a manókat sem ébreszti fel a másik baba sírása. Szóval, én másodszor sem mennék fizetősbe.

A kaja elég siralmas, erre készüljetek fel. pl. zöldborsó főzeléket adnak a szoptatós mamáknak... no comment.

A csecsemős nővérek között van egy-két nagyon rendes, de a nyakukra kell járni, ha azt szeretnéd, hogy valamit megmutassanak, segítsenek. Ne hagyjátok magatokat!!

Most mennem kell, mert Marci felébredt!
Ha akartok kérdezzetek még, ígyekszem válaszolni!:)
makkmarci
 
 


én fizetős kétágyasban voltam és ott 6e. ahogy mondtátok. Nagyon jó volt, nagyon guszta, tiszta, nem utolsó, hogy csak 3-an használjátok a wc-ta kétágyasnál. És szülés után kicsit nehéz ráülni...Császárnál még macerásabb.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok! Köszi mindenkinek az infókat!
Egyébként hogy telik a bent töltött pár nap? A szoptatásra mindenki maga jön rá, vagy mutatnak valami taktikát? Adnak tanácsot, hogy hogy tartsd a babát, milyen gyakran szoptass, meg ilyesmi?
Ha pl. kimész mosdóba, rábízhatod nyugodt szívvel a szobatársakra a babát?

Ja, és gratulálok minden kismamának és babucinak :D

Esetleg aki még érintett, nem tudjátok véletlenül, hogy lesz-e szerdán tanfolyam? Nem tudtam ma betelefonálni...
micacica
 
 


SZiasztok!

Miacacica: Én amikor két éve szültem a fiam, akkor nagyon
segítőkészek voltak a csecsemős nővérek. Nekem elég
nehezen indult meg a tejem. Szinte mindegyik nővér
masszírozta a mellem . :) Még a főnővér is.
Szerintem rá bízhatod a szobatársaidre a babát pár percre. Persze
az attól is függ milyenek a szobatársaid. Nekem szerencsére
nagyon rendesek voltak.
A csecsemős nővérek adnak tanácsot a szoptatáshoz. Viszont
a pelus cserét csak egyszer mutatták meg. Hát nekem az
kevés volt, de volt egy gyakorlott szobatársnőm. Igy szerencsém
volt. :)

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok, itt van akkor a lista amit összeírtam. Ha van még valami akkor írjátok hozzá... :D
A kórházi alapfelszereléseket (pohár, evőeszköz stb) nem írtam bele, csak amit még vásárolni kell...

mamának
bimbóvédő
Garmastan kenőcs mellsebre
2 doboz eldobható melltartóbetét
mell lemosó kendő chicco
3 hálóing
1 csomag tena lady super (30 db-os)
1 csomag eldobható bugyi (5db/csomag)
3 doboz laktoherb gyógytea
3 doboz naturland fitolac gyógytea
1 doboz instant tejserkentő tea humana
lactacid törlőkendő



babaápoló
popsi törlő +tartó doboz
hajkefe, puha
körömvágó olló
cumisüveg
cumisüveg mosó
alkohol 70%
napraforgó olaj
sterill vatta
vatta
steril mull-lap
gyógyszertári fürdető
popsi kenőcs
eldobható pelenkázó alátét dm-ben
eldobható pelenka 60 120 db newborn
mosópor
cumi
sterilizáló folyadék vagy tabletta
fültisztító pálca
lázmérő
fürdető kesztyű
Babe koszmo elleni sampon (gyógyszertárban)
köldökcsonk ápolására hintőpor (gyógyszertár)
babylove hőtárolós cumisüveg


elektromos készülékek
orrszívó porszívó műanyag
Angelcare AC401 bébiőrös légzésfigyelő, teljes matracfelület figyelés
hideg párásító hauer macis ????
Avent kezdő szett (isis kézi mellszívó+sterilizáló+cumisüvegek)
babamérleg???
Avent bébiétel melegítő

babaruha
hálózsák, legyen hosszabb mint a baba, jobb mint a takaró
body rövid és hoszú ujjú
rugdalózó
cérna sapka
kesztyű
zokni
2 db frottír előke
nyálfogó kendő
ujjatlan kombidressz
rugdalózó
kis kabátka



fürdetés
kiskád
vízhőmérő
kádállvány



textilek
20 db textilpelus
3 db lepedő
gyermekpléd
fürdőlepedő, kapucnis is (pelenka anyagú és frottiros)
2 db ágynemúgarnítúra
paplan+párna (ráér később is)
rácsvédő párna????
falvédő a kiságy mögé
mintás zsebes textil falvédőszerű a pelenkázó fölé
gumilepedő ami használható kókuszmatracon
polár takaró

úton
cybex i. go kenguru
peg perego venezia mt
soleo narancs-szürke
nautica piros-feketés kék
crystal kék négyzetes
toffee barna-kávé
hozzá hordozó Primo Viaggio SIP
napernyő (veneziára rászerelhető)
esővédő
utazóágy

babaszoba
plüss állatok (brendon, mamas&papas, fehn,nattou
kiságyra szerelhető játékhernyó
kiságyra szerelhető forgó
járóka
bútorra, falra ragasztható dekoráció
csillár
játszószőnyeg bébitornázóval


műanyag
almareszelő
kiskanál
kifelé hajló peremű pohár
vödör szagelzárós ha lehet
kismó
 
 


Kedves Micacica, Ajni

Sajna nekem nem volt ilyen jo tapasztalatom a csecsemosokkel.
Elso mellretetetel nem tortent meg a szuloszoban (nem ecsetelnem miert), aztan mikor kihoztak 2 ora mulva a babat, hogy szopizzon, mondtam, hogy kernek egy kis segitseget.
Csecsemos rampillantott a szoba sarkabol es annyit mondott:"Eleg lapos a mellbimboja szerezzen be egy bimbovedot vagy bimbokiemelot".No comment.
Kb. ennyi volt amit segitseget kaptam tolluk, pedig kertem.
Ja arrol nem beszelve, hogy ugyanekkor kertem, hogy maradhasson velem a baba, mert ugy erzem jol vagyok es el tudnam latni. Csecsemos nem adta, azzal az indokkal, hogy meg fazik a baba es meg szeretne megfigyelni. Fel ora mulva hivom a ferjem, hogy hol van mit csinal? Aszongya itt ul egy fel oraja a folyoson a gyerekkel....kerdezte a novert, hogy nem nezheti meg a babat, az meg kiadta neki szepen.
2 nap mulva masik lany, masik csecsemos nover ugyanez az eset, ott a csecsemos nover hozott bimbovedot es feloran at segitett a lanynak.
Szoval nem minden csecsemos segitokesz es a legjobban akkor jarsz, ha viszel magaddal 1-2 szoptatasi konyvet.
Ja es ez 1 eve tortent.
Csak azet irtam le, mert nekem is mindenki azt mondta, hogy majd segitenek..., aztan en pont igy jartam.
Udvozlettel,

Angelke
angelke
 
 


Sziasztok,

sajan egy hete nem tudtam még olavsni sem Titeket.

Először is nagy nagy gratula Makkmarciéknak. Lehet, hogy mohó vagyok de majd egy fényképet is kérünk szépen ha lehet.

Benettke hogy telnek otthon a a napjaid? :D

Viki a legjobb ha fel tudod rakni a lábad valahova és tudod pihentetni. Nekem csak az utolsó két hónapban dagadt a lábam de estére mindig brutális volt. Szülés után viszont két nappal minden víz kifolyt belőlem és mintha mi sem történt volna visszállt minden a régire.

Micacica mikor két éve szültem akkor nekem mikor először kihozták a babát akkor ott volt a csecsemősnővér és megmutatta és figylet, hogy hogyan csinálom. Szerencsére nekem nem kellett kézi fejéshez folyamodni.
Mondjuk a pelenkázást és a köldök ápolásást nekem is csak egyszer mutatták meg úgy hogy az első önálló pelusozás elég bénára és hosszúra sikeredett de hát gyakorlat teszi a mestert :lol:

Szüléshez nekünk még adtak hálóinget. Anno mi a kórházi csomagot vittük be nem csináltunk külön vajúdócsomagot. Mondjuk megmondom őszintén nekem se az evés se az ivás nem jutott eszembe a vajúdás alatt. Igaz mi is beraktunk pl. szőlőcukrot. Gondolom ez másnál másképp volt.
Hát a kajáról annyit, ahogy Makkmarci írta nem igazán figyelnek oda rá.
Tényleg Makkmarci nem lehet a menük között választani?
Mert nagyon azt hírdetik most, hogy kétféle menüből lehet választani mert a sok befolyt kórházi napidíjból ezt is meg tudták oldani. Vagy mivel nekünk nem kell fizetni mi nem is választhatunk.

Lányok felrakom a frissített táblicskut mivel megszületett az első bébi a táblicskuban szereplők között:D Ha valakit kihagyatm vagy nem jó az adat az nem direkt volt szóljatok és korrigálom. Köszi
Kata Kép
pocvarek
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy a csecsemősökkel én voltam a legszerencsésebb: 2 éve nekem többször is megmutatták a köldökápolást és a pelenkázást is és szoptatni is segítettek többször is. Igaz, hogy nagy mákom volt, mert ugyan dugig volt a kórház, de a mi szobánkban én voltam egyedül tapasztalatlan.

Mi vigyáztunk egymás babájára, de vissza is lehet tolna a Picit a csecsemősnővérekhez.

Kismó! Szerintem a listádon van néhány dolog, ami egyelőre felesleges (pl.: almareszelő, bébiétel melegítő - nekem pl. sosem volt és nem is hiányzott), na meg jónéhány dolgot a gyerekorvos (kórházi és otthoni) fog felírni és valamelyik családtag kiválthatja, mire hazamész a Picivel.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Az elmúlt hetekben én is inkább csak olvasgattam, mert a munkahelyemen minden időmet elvette a helyettesem betanítása, ráadásul úgy, hogy közben persze minden munkát el is kellett látni. Este itthon meg már csak hisztizni volt erőm, olyan fáradt voltam :oops:

De ennek péntek délután óta vége :lol:

Tegnap töltöttem itthon az első napomat, ami nagyon jó volt, mert a Zuram is szabin volt, így elintéztünk 1-2 dolgot és ráadásul nem is voltam egyedül. Ma viszont már dolgozik :( Így kicsit rosszabb itthon lenni, de majd csak megszokom :wink: Végül is lesz rá pár hónapom/évem :) Amúgy meg nem is vagyok igazán egyedül, hisz a babónk itt ficánkol a pocakomban, + a szomszédasszonyom is terhes, így Ő is itthon van, ráadásul van nekünk egy Bencecicánk is, aki most is itt durmol mellettem a kanapén :P Na, egyelőre ennyit rólunk.

S bár mindent elolvastam szinte semmi sem maradt meg a fejemben :oops: Ami mégis, arra reagálok...

Üdv. a mostanában csatlakozóknak, szépen gyarapszik a topik létszáma :D :D :D

Makkmarci!


Ismételten gratulálok, és én is nagyon szeretnék fotót látni a picúrról, ha majd lesz egy pici időd ránk :lol: (hú, csak most fogtam fel, hogy kb. 2 héttel hamarabb jött a babótok :shock: lehet, hogy már nekem sincs 7 hetem :roll: :shock: ?)

Viki!

Hurrá, még egy Csapós anyuka :P ! Ráadásul -ha minden igaz-, előttem fogsz szülni :) Uram már azon aggódik, hogy annyian vagyunk a Csapónál, hogy a végén még több szülése lesz egyidőben és nem lesz rám ideje :roll: Mondtam neki, hogy annak azért elég kicsi az esélye, hogy többen tartsunk ugyanabban a szülési fázisban :wink: Bár nekem van egy ismerősöm, aki szintén Csapós és előttem jár 1 nappal, hát ott elég kicsi az időkülönbség...

Vizesedésre állítólag nagyon jó ha 1 napig csak főtt krumplit eszel, term. só nélkül. Tudom, hogy már rég kérdezted, de később talán még jól jöhet, ha esetleg szükség lenne rá, de inkább ne legyen!

Nyafi!

Gratulálok a kislányodhoz! Köszi a többiek nevében is, hogy felajánlottad a tapasztalataid közzétételét, sztem biztosan lesz majd pár kérdésem nekem is az idő előrehaladtával :roll: Tennél fel majd nagyob fotót is a babótokról? Bocsi, de én olyan kíváncsi és fényképfüggő vagyok :oops:

Gabi!

Hogy vagy? Milyen az otthonlét? Pihenés ritkította a keményedéseket?

Niki!

Hát neked aztán már tényleg nincs sok időd :wink: ! Azt hittem nem vagyok ilyen típus, de most mégis: irigy, irigy mindenkire, aki előttem szül majd :oops: (pedig még nincs is kész teljesen a gyerekszobánk :( )

Micacica!

Már csak pár nap...nagyon izgi lehet most neked :roll: :wink:

Kismó!

Ez aztán a részletes lista :shock: Biztos, hogy ebből minden kell :roll: :?: Sztem van benne olyan dolog, amire eddig én nem is gondoltam, ill. van amiről nem is tudom mi az :oops: (pl. az "úton" címszó alatt az a sok szín) :shock:

Kata!

Ez már a 2. :!: itthon töltött napom :wink:. A tegnapiról fentebb már írtam, ma meg eddig még szinte semmit sem csináltam :oops: :(11.30 után másztam ki az ágyból) csak kajáltam, meg neteztem... :oops: A Zuram még nincs kész a gyerekszoba kifestésével, és még a megrendelt bordűrünk sincs meg, így a ruhácskák mosásával, vasalásával, pakolgatásával picit még várnom kell...Persze ettől még lenne mit csinálnom a lakásban (pl. takarítás, iratok dossziéba rendezgetése) de nincs ám akármihez kedvem :oops: :wink: .

Tündi!

Sztem is ráértek még agyalni a babó nevén. Azt hiszem említettem neked, hogy mi nagyon-nagyon lányt akartunk, de pont a lányneveken nem tudtunk dűlőre jutni... :roll: A fiúnevet meg már rég tudtuk, pedig nem is számítottunk rá, hogy fiúnk is lehet. És mégis! :lol: Biztos azért, mert így akarta megkönnyíteni a dolgunkat :wink: Nehogy már a szülei a nevén vitatkozzanak :wink:

Bocsi azoktól, akiknek most nem írtam név szerint, de most mennem kell, mert Uramtól kaptam egy kis "házi feladatot" számtech. témakörben... :wink:

Puszi mindenkinek!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


A tablazathoz, teso nincs, nev pedig ha lany Anna, ha fiu kerdeses meg!
tamimami
 
 


Benettke: igen hosszúra nyúlt a lista, felírtam mindent amire rátaláltam, vagy ajánlották. Aztán majd amikor a vásárlásra kerül a sor, kiderül mi is kerül a bevásárlókosárba. :lol:
Az úton listánál a babakocsi színeit írtam fel, hogy tudjuk mi között lehet választani, bocsánat azt elfelejtettem kitörölni. :)
kismó
 
 


Csak nektek!
:D
matyas_abigel.extra.hu

Kép
nyafi
 
 



Kép
nyafi
 
 


a teljesség igénye nélkül
s fontos még
www.babaszoba.hu itt találtok dolgokat használtan és nemsokára lesz bababörze, aki addig nem szül érdemes kivárni
· kiságy
· ágy matrac (szivacs/kókusz)
· ágynemű (2-6 részesig)
· fejvédő (5 és 6 részes garnitúra tartalmazza)
· gumis strech lepedő 3db
· vagy, lepedő (frotír/pamut)
· vastag takaró (plüss, polár, flanel)
· vékony takaró
· textil pelenka 24db
· babakocsi
· nadrágpelenka newborn valóban, de akkor vegye meg apa, ha baba megszül, mert ha 4 kgnál nagyobb, akkor nem kell
· PVC lepedő/matrac védő huzat
· pelenkázó
Babaápoláshoz
· fürdető szekrény/kádállvány megfelel, ha alultöltős a mosógép
· babakád
· fürdőlepedő (frotír/tera)
· babafürdető
· babahintőpor
· babaolaj a felső 3-at felírja orvos
· popsi krém ezt is írta, mi a popóra sudocremet használunk
· hajkefe
· fültisztító
· lázmérő
· steril vatta
· orrszívó
· cumi
· babamérleg kölcsönözd
· körömolló
· popsi törlő babylove DMes
· szemetes, szagzáró csak késöbb kell
· szennyes tartó


Babaetetéshez

· cumisüveg
· etető cumi
· almareszelő
· üveg- és cumi mosó kefe
· melegítő edény
· sterilizáló folyadék/tabletta chicco
· sterilizáló készülék attól függ nekünk a folyadék jobban bevált és nem is olyan drága, bár ezt kaptuk, de nem használjuk


Kismamáknak (szülés előtt és után)

· terhességi krém
· kismama alsó
· haskötő
· szoptatós melltartó
· szoptatós tea
· melltartóbetét (mosható/eldobható)
· mellbimbó védő (latex/szilikon)
· bimbókrém
· mellbimbó kiemelő
· nedves melltörlő kendő
· szülés utáni intim betét
· mellszívó (elektromos/kézi)
· anyatej gyűjtő tasak


Ruházat

· pamut sapka (vastag/vékony)
· overall bár ez már nem fog nektek kelleni
· body
· rugdalódzó
· kocsi kabát
· bébi zokni

Otthonra/biztonsági eszközök

· járóka ez inkább utazóágy, ami átalakítható
· párologtató
· bébiőrző, légzésfigyelő (egyben is kapható)
· forgó, zenélő játék
· készségfejlesztő játékok
· csörgők
· rágókák

Utazáshoz

· hordozó kenguru vagy
· hordozó kendő
· hordozó/gyermekülés
· pelenkázó táska


Ami a kórházba kell

· IRATOK!!!
· hálóing (2-3 db)
· eldobható bugyi
· bugyi (2-3 db)
· tányér
· bögre
· evőeszköz
· konyharuha/szalvéta
· törölköző
· tisztálkodási szerek
· köntös
· papucs
· könyv, magazinok
· intim törlőkendő
· pelenka a babának
· textil pelenka
· kesztyű/zokni babának

Apukáknak (papás szülés esetén)

· Papucs
· enni/innivaló
· fényképező/kamera

Távozás a korházból

· Body
· Rugdalozó
· sapka (időjárás szerint)

Kép
nyafi
 
 


apropó, olcsó a bababoltok közül a Mária bababolt, de van ami az elefániban olcsóbb

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Kismó!

Akkor már értem az "úton" dolgot is :lol: Amúgy azt hittem, hogy Te már ezt mind megvetted :shock:

Nyafi!


Megnéztem a képeket: gyönyörű kis duci a babótok! Olyan édesen tud aludni számtalan pózban :P És a kis rózsaszín rugijában olyan mint egy kis angyalka :D Gratulálok hozzá!

Lenne 2 buta kérdésem :oops: :nedves melltörlő kendőt és anyatej gyűjtő tasakot hol kapok? Bababoltokban?

Tapasztalt Csajok!


Úgy hallottam, hogy szülés után a has visszahúzódását elősegítendő vmi haskötőnek/hasszorítónak :?: nevezett dolgot kell használni :roll: :shock: Állítólag gyógyászati segédeszköz boltban lehet kapni és csak szülés után érdemes megvenni, amikor már tudod a pontos méretet. Ja, és azt is mondták, hogy az Uzsoki gyógy-i segédeszk. boltjában egész jó áron van. Ti használtatok ilyet :?:

Most lépek, mert jön az Anyu és össze kell kicsit kapnom a lakást.

Puszi mindenkinek!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


bugyit vettem neten, de nem használom, de megy vissza nélküle is. nekem mondjuk nem volt nagy a hasam.
tejgyüjtő van jóféle a medelának a gyógyszertárban lehet kapni. meg van aventes is. Az ilyen nagy szettben éri meg. De addig ne vegyél, míg nem kell, nekem is itthon áll, mert annyi tejem nincs, hogy eltegyek. nedves melltörlőről fogalmam sincs, de az inkább akkor kell, ha nincs fürdőszoba a közelben. ha meg mindenképp akarsz venni, akkor nagyon kicsi adagot, mert sztem nem szükséges. Talán a DM
Köszönjük hogy tetszünk :D

Kép
nyafi
 
 


sziasztok!

Benettke: én is csak azokat tudom mondani mint Nyafi.
Nekem sem kellett hasszorító. A tejgyűjtő nekünk is meg-
maradt.

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon volt időm írni, mert mióta itthon vagyok, folyton intéznem kell valamit. De látom pörög a topik :)

Makkmarci: Én is csatlakozom a gratulálók (irigykedők) táborához.

Benettke: nekem volt hasszorítóm, az Anitába vettem szülés előtt és kb. a 2. szülés utáni naptól kezdtem el használni. Nem tudom, hogy milyen amikor nem használ ilyet az ember, de nekem nagyon jó volt, pár nap után már semmi sem látszott a hasamon, ráadásul a gátsebemet is klasszul fixen tartotta. Most is ott figyel a kórházi táskámba. (Réges-régen állítólag valamit mindig tettek a gyermekágyas anyukák hasára, gondolom nem véletlenül.)

Az itthonlét jó, bár a "feküdjön sokat" dolog nem nagyon jön össze... (bevallom ellógtam moziba is). A keményedések azonban ritkultak, a "pihenés" és a magnézium hatására - gondolom.

Én most összeraktam egy külön kórházi és egy külön vajúdós csomagot - mivel a múltkor mindent egyszerre vittünk be (úgy néztünk ki, mint a málhás csacsik) és mikor tumultus lett a vajúdóba, bizony alig fértek el a cuccaink. Úgyhogy most az a terv, hogy kis vajúdós csomaggal megyünk be, nagytáska az autóba marad és szülés után Apa fogja felhozni.

Az Aventes dolgokat érdemes megnézni a Dorozsmai utcában, ahol a márkaboltjuk van, mert valamivel olcsóbb szokott lenni náluk szinte minden. (www.avent.hu)

Nyafi: Abigél nagyon cuki!!

Ma voltam az első CTG-n, Vera nagyon aranyos volt, egy hét múlva ismétlés. Most a március 13 az (általam) kijelölt dátum a szüléshez. Kismanó már nagyon meg akar születni, de jó lenne ha betöltenénk a 37. hetet. (Ezért a 13-i dátum ) :lol:

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok,

Benettke nekem volt hasszorítóm és nekem nagyon jót tett. Igaz, hogy nekem óriási volt a hasam mert a gyerek is elég nagy lett. Nekem az anyukám vette meg valamelyik gyógyászati boltban, miután szültem és már a kórházban is elkezdtem használni. Igaz csak óvatosan mert császár után nehezebb. Mondjuk a hasszorító mellett még 6 hét után elkezdtem hasizom gyakorlatokat is végezni. Egyébként azt mondják, hogy ugyanúgy 9 hónap alatt áll vissza minden és ez nálam tényleg így volt. De szerintem ez megint egyén függő dolog nem mindenki van szüksége rá.
Ahogy Gabi is említette tényleg valami súlyt raktak a hasra szülés után még anyukám is mesélt róla.
Kata
pocvarek
 
 


Sziasztok!

Örömmel csatlakoznék a csapathoz - ha befogadtok :) .
Én várhatóan augusztusban szülök és Csapó dokihoz járok. Most megyek az AFP-re és még nem tudjuk, hogy kislány lesz-e vagy kisfiú.

Sok hasznos infót írtatok, engem az érdekelne, hogy szülésznőt hogy lehetne fogadni. Van valami jó tippetek, vagy tudtok esetleg valakit ajánlani az Uzsokiból?
chesther
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: