Új privát üzeneted érkezett!

Áfonya! :D
Nagyon örülök, hogy minden rendben! :lol: Gondolom, megnyugodtál... azt hiszem nekem is ilyen vizsgálatot csináltak az Istenhegyin (csak és önszántamból mentem drága pénzért :roll: ).
Azt a csajt, akiről írtál így ismeretlenül is nagyon sajnálom. Nagyon nehéz lehet most neki :cry:

Cseriani! :) Timesz! :)
A 11.000 tényleg elég durván hangzik. Én 5.000-et fizetek (ennyiért is megmondta, hogy kislány lesz :) ).

Kép Kép
kismokus
 
 


Szerintem Timesz a 11ezret a 4Dsre mondta... hogy ott tudta meg biztosra a nemét a babának... nem?

Köszönöm mindenkinek a drukkokat!!! :)
Vendég
 


Áfonya! :)
Lehet, hogy igazad van! :)

Kép Kép
kismokus
 
 

 
 

tényleg...sima magánrendelésen azért kicsit sok lenne :)
Én is olyan eseteket hallottam ma kismamákról,hogy teljesen rosszul voltam...szörnyű dolgok vannak...
:(
áfonyaaa hogy van a cukrod? mikor mész legközelebb?
Én tegnap mértem megint itthon,6.00 volt megint... :)
Vendég
 


Cseriani,
igazából ma akartam cukorterhelésre menni, de miután felkeltem jó korán hogy indulok, leesett hogy nem vettem glükózt... így a megvettem, de holnap már nem megyek mert hétfőn amúgy is lesz elintéznivalóm Pakson, így nem unom magam hülyére 2 órán át az SZTKban, hanem az első vérvétel és cukroslötyi ivás után lelépek, intézem a dolgom, és 2 óra múlva visszamegyek (Isten adja hogy ne legyen hasmenésem attól a nyamvadt cukornyáltól :roll: )
Szóval szerda magasságában lesz meg a terhelésem eredménye. Majd megírom.
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

A 11000-Ft-ot tényleg a 4D UH-ra értettem, sima magánrendelésre tényleg durva lenne.

Képzeljétek, ma beszabadultam egy bababoltba és megvettem a leendő kisfiam első ruhácskáit, zokniját, cumikáját, hát a lelkesedésemnek csak a pénztárcám szabott határt, de sikerült időben lehűtenem magam. majd szép lassan minden meglesz, hiszen első gyerek a családban és nem "örököltem" senkitől semmit. de nem baj, majd a nagyszülők is besegítenek egy kicsit, megaztán nem is kell mindent megvenni amit a kismama újságok leírnak. Nem igaz?

Tényleg, ti mint gyakorlott anyukák, mit tartotok a legfeleslegesebb dolognak, amit megvettetek a babának? Biztos volt 1-2 ilyen dolog. Kíváncsi lennék.

Kismókus!
Én is voltam fennt Pesten az Istenhegyi diagnosztikán mikor 12 hetes voltam, Down-kór szűrésen. Nagyon profi volt minden, levették a vért, 1 óra múlva meg is volt az eredmény, közben bementem 4D UH-ra, kaptam képet és Dvd-t a babáról. Nagyon megnyugtató volt. Igaz nem volt olcsó!

Jó éjszakát nektek!

Kép
timesz
 
 


Timesz,
biztos vettem felesleges dolgot, de most nem jut eszembe ilyen. Ám amit a kismama újságok írnak... sokszor a hajam égnek áll! Ki a fenének van pénze ennyi baromságra?! Mindig azt kérdeztem magamtól mikor (mi tagadás) engem is elkapott anno a vásárlási láz (mert gyönyörű a kis ez meg az) hogy tényleg a gyereknek van szüksége erre? Vagy csak azért akarom mert nekem tetszik... és sokszor visszatettem az épp szorongatott dolgot, mert vagy volt már otthon 5 csak épp nem kiskacsás hanem macis, vagy egyszerűen beláttam hogy ügyes marketinghúzás, de valós szükség nincs rá.
Vendég
 


nálunk a legfeleslegesebb dolog a hálózsák volt. Több is volt,de a fiam valahogy nem érezte magát jól benne. Biztos sokan szeretik,nekünk nem jött be.
Ja,meg a mosdókesztyű. Jó drágát vettünk,mert az jó puha. Inkább csak kézzel fürdettünk,meg aztán a jó puha is pár használat után kemény lett...
Ja,meg az iszis cumisüveg. gaz, a fiam decemberi volt,csak szopizott,nem ivott,utána meg pohárból,csőrős üvegből ivott. De a nyári babáknak biztos többet kell inniuk-ebben tapasztalatlan vagyok...
Vendég
 


Cseriani,
rögtön megvédem a hálózsákot, 3,5 éves lányom a mai napig abban alszik, újszülött kora óta :D
A cumisüveg tényleg hót felesleges kizárólagosan szoptatott babáknak, mosdókesztyűt meg nem vettünk :P
Komolyan azóta is töröm a fejem, de a babahintőporon kívül (azt hova kell szórni és minek???) más nem jut eszembe.
Vendég
 


tényleg,a babahintőpor is... :D azt már teljesen elfelejtettem...
Nálunk nem jött be a hálózsák. Próbálkoztam többször,aztán letettem róla. Pedig jó lett volna,kisfiam a mai napig rendszeresen kitakarózik,de ha egyszer nem,akkor nem.
Meg a babakörömvágó olló sem jött be nekünk. Ajándékba kaptuk,elég jó márka volt,de vágni nem tudtam vele. Lehet én voltam béna? Ja,meg az igazi babahajkefe... Kisfiamnak jó nagy meg dús haja volt,a fésüvel még elértem valamit,de az az édes puha kefe nekünk nem jött be sajna.
Vendég
 


Babahajkefénk nem volt, a körövágó ollót meg annyira szeretem, hogy a saját körmöm is azzal vágom pedig rózsaszín kis műanyag az ujjbedugó része, meg lekerekített a hegye... :lol:
Érdekes hogy mindenkinek ennyire más jön be :D
Vendég
 


Sziasztok csajok!

És mi a véleményetek ilyen dolgokról, mint a légzésfigyelő? Tök felesleges, nem? Mellesleg jó drága is.

a bababoltban kezembe nyomtak 2 oldalas listát, hogy mire van szüksége a babának és a mamának, hát elég hajmeresztő dolgok is vannak benne pl. 6 cumisüveg a tápszeres babáknak, szoptatóspárna, cumitartó doboz és lánc, 20 db textilpelenka ... stb.

volt nektek is ilyen "önzetlenül" adott listátok?

szerintem a felét sem használnám.

nem hiszem hogy százezreket kell költeni a babára, hiszen régen sem voltak ilyen dolgok, mégis felnőttünk, nem igaz?

Kép
timesz
 
 


Timesz,
nagyon örülök hogy így gondolkodsz, tökéletesen igazad van!
Ha nem vagy lusta felgépelni a listát, megmondom mi kell és mennyi (a saját véleményem szerint).
Ha szoptatni fogsz egy darab cumit se vegyél, komoly problémák forrása szopinál, így tartó meg lánc se kell hozzá. Cumisüveg sem kell ha igény szerint szoptatod a babád (és miért ne tennéd?). Textilpelenka elég 10 (feje alá a kiságyba, válladra büfikor, nyálat törölni, ilyesmi). Szoptatóspárnám nem volt, mégis istenien szoptattam, főleg oldalt fekve, úgy nem kellett a gyereket tartogatni, és a császársebem se nyomta (hüvelyi szülésnél meg gátseb fáj ülve, akkor is jobb oldalt fekve szopiztatni). Légzésfigyelő: koraszülötteknél vagy ha a családban volt csecsemőhalál akkor érdemes, egészséges érett újszülöttnél szerintem felesleges, nekünk nem volt, most sem lesz.
Vendég
 


egyetértek áfonyaaa-val,viszont nekünk volt cumink.
Alváshoz használta,de rendesen szopizott,nem befolyásolta a cumi. Aztán egyre kevesebbet kellett a cumi,mígnem egy éves kora után nem sokkal magától elmaradt.. De nálunk minden így ment,a szopiról sem kellett leszoktatnom,azt is egy idő után maga kezdte el hanyagolni...
Nekem a cumiról csak jó véleményem van. A fogai is szépek,nem látszik meg,hogy cumizott...
Tényleg nagyon eltérő vélemények vannak,de hát a gyerekek is teljesen mások...
Vendég
 


Igaza van Cserianinak, mások a gyerekek, más életet élnek a családok, meg lehet hallgatni más véleményét, de igazán mindenkinek magának kell eldönteni mire van szüksége, mire nincs.
Az én lányom az ujját szopta elalvás előtt (és kizárólag akkor!) és szintén magától leszokott róla.
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Remélem mindenkinek jól telt a hétvége.

áfonyaaa!

Köszi szépen a felajánlott segítséget, akkor most begépelem a bababoltban kapott listámat!
a többiek véleményére is kíváncsi vagyok. Szerintetek mi az ami tényleg kell és ami tök felesleges?

1. KISMAMÁKNAK:

- KÓRHÁZBA: szoptatós melltartó, szoptatós hálóing, , pocak-és mellregeneráló krém, eldobható bugyi, intim betét, intim tisztálkodó gél, mellbimbóra krém, bimbóvédő, melltartóbetét, mellszívó, tejserkentő teakeverék, WC- ülőke papír

-SZÜLÉS UTÁNRA: tejgyűjtő kagyló, mellszívó, tejserkentő teakeverék, krém a gátsebre,mellápoló olaj, tejfagyasztó tasak

2. BABÁKNAK:

-ETETÉSHEZ: 1 db 250 ml cumisüveg, 1 db 125 ml-es cumisüveg teához, vízhez, 6 db cumisüveg ha tápszeres a baba, minden üveghez 1 db pótcumi, 2 db játszócumi, 2 db frottír előke, üveg-és cumimosó kefe, cumilánc, cumitartó doboz, 2 db kiskanál, kifelé hajló peremű pohár (?), termosz, sterilizáló tabletta, mikrós sterilizáló, ételmelegítő,

-BABAKOZMETIKUMOK: olaj, fürdető, popsikrém, hintőpor, kiskád, fültisztító, körömolló-csipesz, hajkefe, lázmérő, pelenka

-JÓ HA VAN: babamérleg, légzésfigyelő, bébiörző, párásító készülék, éjjeli fény, dobozos törlőkendő, kádállvány, csúszásgátló, fürdetőkesztyű, vízhőmérő, orrszívó, szobahőmérő, köldöktapasz, pelenkatartóvödör

-ALAPÖLTÖZET ŐSZI-TÉLI BABÁKNAK: (most csak ezt írom le)
7-8 hosszú ujjú kombidressz, 2 db cérnasapka, 1-2 plüss sapka, 4-5 plüss rugdalózó, 2 db pamut rugdalózó, 2 db hálózsák, 3 pár zokni, 20 db textilpelenka, 1 db kapucnis frottír fürdőlepedő, 2 db pelenka anyagú kifogó

-ÁGYNEMŰ TÉLEN: 1 db ágynemű garnitúra, 2-3 db lepedő, 1 db vastag pléd

-JÓ HA VAN: 1 db pólyapárna, 1 db pólyahuzat, 2 db angolpólya, 1 db tutyi, 2 db talpas nadrág vagy harisnya, 1 db bundazsák, 1 pár kesztyű, cérnakesztyű, 2 db ágyneműhuzat garnitúra, 1 db gumilepedő, 1 db harántlepedő(?), 1 db babanyugtató báránybőr, 1 db kétfunkciós pléd

szóval ennyi a fontosabbak. Oké, van ami tök egyértelmű, de a többi?

ha van időtök, fussátok át
Köszike

Kép
timesz
 
 


Timesz,
1. kismamának
-kórházba: valamilyen melltartó tuti kell, ha akarsz vegyél szoptatósat, én simát használtam, azt se kell levenni, elég ha a kosarat felhúzod. Hálóing (pizsi elöl nyitható felsővel) is kell, gombolós legyen cicinél. Intim betét: vagy inkontinencia betét, vagy éjszakai ultra hiper hosszú szárnyas long extra nedvszívós mert folyik a cucc rendesen, és vigyél bátran belőle 2 csomaggal. Mellbimbóra krém: Isten áldása, a neve Garmastan, csak ilyet vegyél, komoly segítség mikor a könnyed csordul mert a sebes mellbimbódra rosszul harapott a baba. Bimbóvédőt felejtsd el, melltartóbetét kell, mellszívó jó ha van, tejserkentő tea nem árthat, WCpapír kell.
-szülés utánra: tejgyűjtő kagylónak nem látom értelmét, tejet meg nem a kórházban fogsz fagyasztani, az otthonra kell (a steril zacsi). Gátsebem nem volt, nem tudom kell-e rá krém.
2. Babáknak:
-etetéshez: egy darab cumisüveg sem kell, üveg vastag falú kisméretű pohár helyette. Játszócumi sem kell, így egyetlen tartozék sem ezekhez. Frottír előkét vigyél ha akarsz, de praktikusabb a textil pelus. Az összes sterilizáló és ételmelegítő is elhagyható bátran, a cicidben steril és épp elég meleg az anyatej.
-babakozmetikumok: olajat nem használtunk, fürdetőkenőcs receptet kapsz, eleinte azt érdemes használni, popsikrém receptet is kapsz, eleinte jobb a gyógyszertári. Hintőpor funkcióját nem értem, sosem használtuk. Kiskád, fültisztító pálcika kell, körömolló kell, hajkefénk nem volt (hajunk se eleinte) lázmérő kell, pelenka fontos.
Babamérleggel csak stresszeled magad, 2 hetente havonta leméri neked a védőnő (gyerekorvos) is. Légzésfigyelő egészséges újszülöttnek felesleges, bébiőrző csak akkor ha nagy a lakás (több szintes ház) párásító a törölköző a radiátoron, azért pénzt ne adj. Éjjeli fény... fene tudja, nekünk nem volt. Törlőkendő kell, kádállvány se rossz, csúszásgátlónk, fürcsikesztyűnk nem volt, vízhőmérőnek tökéletes a könyököd és alkarod, orrszívó kell, köldöktapaszt semmi esetre, a köldökcsonknak szabadon kell maradnia!!! Pelenkatartó vödörnek tökéletes a 200forintos fedeles(!) vödör.
-öltözet:zokni nem kell ha talpas rugit adsz rá. Textilpelus elég 10. A többiből én picivel kevesebbet vennék méretenként, mert elképesztően gyorsan nőnek, de végülis ez a szám sem erősen túlzó...
Ágynemű kimerülhet a lepedőben ha hálózsákban alszik, esetleg pléd betakarni ha annyira hideg van.
Pólyát mi szerettük, egyszerűbb felvenni, van akinek nem tetszik, szerintem praktikus eleinte. Tutyi kisbabára??? :shock: Minek? Bundazsák jó sétához a babkocsiba. A kétfunkciós plédet meg a harántlepedőt nem tudom mi, a babanyugtató báránybőr messze túlzásnak tűnik, nekünk nem volt. Nacit, harisnyát vegyél ha akarsz, úgyis menet közben derül ki kellett-e.

Ez szigorúan az én véleményem, a saját tapasztalataim alapján!!!
Cseriani is biztos leírja a sajátját, nem kell csodálkozni ha különbözni fog, sőt évek múlva ha majd te véleményezel egy ilyen listát, az is más lesz mint bármelyikünké.
Vendég
 


timesz

mondom a saját véleményem...
-eldobható bugyit én nem használtam,tökéletesen megfelelt a rendes is,ami kicsit erősebb,jobban tart-nem tanga
-bimbóvédőt sem használtam,nem hallottam jókat róla a szopizás szempontjából
-a tejserkentő teakeverékről sincs jó véleményem,bár sokan fogyasszák-engem meghajtott,és ez nem igazán volt praktikus :oops:
-krémet sem használtam a gátsebre,igaz,nekem semmi bajom nem volt vele,már a szülés napján rendesen tudtam ülni.
-intim mosakodó-engem kicsit csípett a szülés után
-6 db.cumisüveg??? Nekem egy volt a tápszerhez,de csak 9 hónapos kora után használtuk,meg egy iváshoz. Ennyi. Ja,iváshoz is csak fél éves kora után...
- a sterilizáló tabletta és a mikrós sterilizáló helyett én a sterilizáló folyadékot használtam,egy kiter 2500-3000 ft körül van a bababoltban,és sokáig elég.
-ételmelegítőnek én a mikrót meg a gáztűzhelyet használtam
-fürdőkesztyű-sokkal jobb volt kézzel simogatva mosdatni
-pelenkatartó vödör-én mindig kivittem rögtön a pelusokat a kukába-igaz,mi kertes házban lakunk,így könnyű volt...
-légzésfigyelő-ha egészséges a baba szerintem felesleges
-babamérleg-kisfiam keveset szopizott,viszont gyakran,és nagyon szépen fejlődött. Volt mérlegünk,de két hét után visszaadtuk,mert egyfolytában csak mérgelődtem,hogy miért csak ennyit evett,miért nem eszik még,stb...
-a pelenka anyagú kifogóról fogalmam sincs,hogy mi :?: ,csak sejtem...
-pólyát mi egyáltalán nem használtunk
-bundazsákból viszont szerintem nem árt a kettő. De vehetsz olyant,amibe a kis kezét is be tudod csomagolni. Egy kis törpikére amúgy is nehéz kesztyűt húzni
Hát,röviden ennyi.
Viszont van valami,ami nagy segítség lehet a kórházban szülés után: az úszógumi. Nekem a védőnő ajánlotta. Felfújod nem túl keményre,és ha fáj a gátsebed abba csücsülsz. Nekem nem kellett,csak kipróbáltam,de tényleg nagyon jó. Pont azon a tájékon nem érsz az ágyhoz,ami fáj. Ezt bátran ajánlom,már másoknak is ajánlottam,és nagy segítségükre volt...
De mégegyszer hangsújozom,amiket leírtam csak a saját véleményem,bocsi,ha valaki máshogy gondolkodik,más a tapasztalat.
Remélem tudtam segíteni. Ha még valami eszembe jut megírom :D
Vendég
 


Cseriani,
meglepően hasonlókat írtunk! :D
Vendég
 


áfonyaaa

most olvastam csak végig a te véleményed..tényleg sok mindenben hasonló de vannak különbségek is,ami viszont jó. Ebből is látszik,hogy mindenki más,mindenkinek más a praktikus

timesz

szerintem gondold át,te milyen házban laksz,milyen lehetőséged van a fürdetésre,sétáltatáshoz,neked mi lenne a legegyszerűbb.
Ruhákról inkább nem írok semmit. Én az első fél évben szinte semmit nem vettem,mindent kaptunk,szerencsénk volt :D

a harántlepedő szerintem az,ami alánk is raknak szülés után ,az ágyon keresztbe,hogy védje a másik lepedőt,nem?
de a kétfunkciós plédet én sem értem. Kétfunkciós babakocsiról már hallottam :D

azért kiváncsi vagyok,ki veszi meg azt a sok mindent,ami a listán van. És hogy mennyiért :?:
Vendég
 


Megjöttem cukorterhelésről, még mindig nem ez a kedvenc koktélom.
Eredmény valamikor szerda csütörtök magasságában, majd megírom.
Holnap UHra megyek, sima 2D, de magánban, így várhatóan hozok képet, majd megmutatom, remélem azt is elújságolom hogy lányom lesz vagy fiam... :roll:
Vendég
 


Áfonya! :)
Nekem nem volt annyira rossz a "lötty", sőt egyhajtásra lehúztam :lol: , mert már nagyon-nagyon szomjas voltam. Mindenki csak lesett :lol: , egy másik csajszi meg alig tudta kortyonként lenyomni.

Várjuk a képet, meg hogy kisfiú vagy kislány. :lol:

Lányok! :)
Olvastam a listáitokat. Van egy-két dolog, amin még gondolkodom, hogy kell-e..... lassan el kellene döntenem, mert közeleg a július eleje... :roll:
Az úszógumit már több helyen olvastam én is, azt biztosan viszek magammal. :lol:

Kép Kép
kismokus
 
 


Én is holnap megyek uh-ra. Remélem nálam meg nem gondolta meg magát és még mindig kislány :D
A kórházba megyek, a dokim megint ügyel...holnap már viszek cd-t is,múltkor elfelejtettem. És remélem nem tűntek el még a gépből a múltkori képek,akkor azokat is ráírja a doki...

kismókus,igazad van,egyhuzira a legjobb meginni..én is így tettem annakidején,igaz,utána kicsit kavargott a gyomrom...

áfonyaaa mit szeretnél? Gondolom örülnél egy kisfiúnak a nagylányod mellé,nem?
Vendég
 


Kismókus,
mi az amin még gondolkodol hogy vegyed-e?
Cseriani,
őszintén szólva nekem teljesen mindegy, ez egy nagyon nehezen fogant baba, legyen egészséges és én boldog leszek. Ami miatt mégis lányt szeretnék az pont a nagylányom. A 2 lány (vélhetően) jobb testvér lesz, a húgával Enikő több közös témát talál élete végéig mint az öccsével (és viszont). Emiatt hangyányival boldogabb lennék ha kislány volna, de ha fiam lesz akkor meg amiatt leszek nagyon boldog, legfeljebb barátnőzik Enikő házon kívül... :P
Vendég
 


áfonyaaa ez azért gyerekfüggő dolog is szerintem.. unokatesóméknál 2 lány van,köztük 2.5 év a különbség,de kegyetlenek... egyfolytában ütik vágják egymást,sokszor még nézni is szörnyű..
Sokszor én sem tudom,mi lenne a jobb. Én elsőre nagyon kislányt akartam,de már nagyon örülök a fiamnak.. vele olyan könnyű volt minden..igaz,biztos egy kislánnyal is könnyű lett volna. Szerintem minden nagyrészt a mi hozzáállásunkon,a nevelésen,meg persze a gyerek vérmérsékletén függ.
Ma megint kicsit idegesebb vagyok-uh elött mindig-hogy minden rendben van-e ott belül??
Ilyenkor szoktam elolvasni azít jómultkor írtál,hogy egy ismerősöd milyen beteges,és minden rendben van a babájával..nekem az egy nagyon bátorító üzenet volt tőled,lelket önt belém,mikor kicist félek...
Vendég
 


lányok nem láttatok valahol normális,szép és elfogadható áru bébihordozót? Amit mi kaptunk azt vissza adtuk,mert ott is született baba.
Vendég
 


most olvastam az egyik fórumon,hogy a szüléshez beutaló kell? :shock:
Eddig erről nem hallottam...
Vendég
 


Áfonya! :)

Amin még gondolkodom az a hálózsák, az ágynemű garnitúra (ezt lehet, hogy majd csak őszre vesszük meg), a légzésfigyelő, és a bébiőr....

A kórházban a szoptatásos előadáson egyértelműen azt mondták, hogy nem kell bimbóvédő, és a szoptatós teáról is lebeszélnek mindenkit!!! Nincsenek jó tapasztalataik...

Kép Kép
kismokus
 
 


kismókus én nagy hasznát veszem a bébiörzőnek...már a másodikat nyúzzuk,az elsőt a barátnőm küldte amerikából és bedilizett,mindent tudtam fogni rajta,a taxisokat,a mobiltelefonokat,stb... :D
nekem az ágynemű az egy pihe-puha kis takaróból állt,persze huzattal,ne a szőrös plédet nyalogassa meg rágja..Párna nem volt,csak pelus a feje alatt.Szerintem kezdésre ez bőven megteszi,aztán késöbb meg úgyis vehetsz másikat,nagyobbat...
Vendég
 


Cserani,
amit írtam tényleg igaz, szegény csaj rettentő sokáig, hónapokig betegeskedett, és semmi baja a babájának, védve vannak odabenn ezek a kis porontyok! Majd holnap megnyugszol te is. :)
Kismókus,
a hálózsákot szerintem vedd meg, nem horribilis összeg, próbáld ki, mert ha bejön évekig nem kell éjjelente takargatnod a gyereket! Ha meg nem jön be legfeljebb nem veszel többet. Ágyneműből elég valami takaróféle, a feje alá mindenki pelust tesz csak (a kifolyó nyál esetleg tejcsi miatt) mert a gerincének kifejezetten káros ha meg van emelve a feje, meg ugye fulladásveszély miatt úgysem kell párna. A bébiőrt én is meg fogom venni, de nagy kertes házunk van. Ha ti 2 szobás panelban éltek nagy pénzkidobás volna. Szerintem kertes vagy igen nagy házba érdemes. A légzésfigyelőt te tudod...

A szoptatós teával mi bajuk a szekszárdiaknak??? Csak gyógynövény... én ittam egy darabig, de belőlem úgy dőlt a tej, hogy abbahagytam. (Persze nem ettől!) Nekem semmi negatív tapasztalatom nem volt vele.
Vendég
 


Cseriani,
még neked akartam: www.vatera.hu
egy rahedli dolgot innen vettem, sokszor fillérekért! Persze ki kell fogni hogy jó is legyen meg olcsó is legyen, meg tetszen is, de ha használtan akarsz bébihordót nézz körül itt.
Bébihordó ügyben én hihetetlen jól jártam, olyat vettem amihez van kerekes váz is, így az alvó gyereket kiveszed a kocsiból (mert persze biztonsági gyerekülés is) a csomagtartóból előkapod a kerekes vázat, és csak rá kell pattintani. A csomagtartóba nem kell a babakocsit belegyömöszölni, a gyereket meg átpakolgatni. Sőt egy kerék nélküli váz is van hozzá, ezzel összepattintva meg etetőszék. Hihetetlen praktikus, az egész volt (használtan) 20ezer Ft.
Teszek fel pár képet ha érdekel titeket:
Kép
Kép
Kép
Ezen mint babszék szépen megáll a földön.
Van hozzá lábzsák meg esővédő is.
Vendég
 


sziasztok csajok

köszönöm a hasznos tanácsokat és a fáradságot, hogy átnéztétek a listámat. Sok dolgot tartotam eddig is feleslegesnek közülük, de így most megerősítést kaptam több részről is. Szörnyű, hogy mennyi hülye dolgot meg akarnak vetetni az emberrel, ezek az "Ő" javaikat szogálják, nem pedig a mienkét. Ha esetleg még valami az eszetekbe jut, írjátok meg bátran. Köszike!

Volt valamelyikötök ma Szekszárdon ezen a "Szülés hete" rendezvénysorozaton, esetleg valamelyik előadáson? Kíváncsi lennék milyenek, érdemes-e bemennem rájuk, vagy nem olyan jók.

Kép
timesz
 
 


timesz

hósugárzó vagy valami hasonló a fürdetéshez...
Amikor még nincs fűtés nagy hasznát lehet venni..
Vendég
 


Ééés végre van babanet!!! :lol:
Újságom is van: a második cukorterhelésem eredménye tökéletes lett, diéta a kukában landolt. :D
Valamint UHon is minden rendben volt, bár a neme nem derült ki, rajta gugolt, mindkét lába ott volt keresztben :?
Képem van, bár kissé rossz minőségű:
Kép
Vendég
 


sziasztok

Tök jó volt ez a kényszerszünet,nem? :( Nálunk még mindig kislánynak látszik a törpike. Igyekszem feltenni eyg képet is..
És képzeljétek el,mi derült ki...a dokim nemcsak sima uh-n néz a kórházban,hanem átkapcsol 4D-re is,és azzal is néz...Tehát kaptam 4D képet,sőt,mozdó képet is :D
áfonyaaa gratulálok a cukrodhoz. Én sem igazán foglalkozom már a 200-as diétával,így is rendben van minden...-remélem így is marad.
áfonyaaa neked kell még menned majd 24 hetesen is terhelésre?
Kép Kép
Vendég
 


Cseriani,
igen, mennem kell 24 hetesen is, de ha az is jó, akkor befejeztem a lötyiivást!
Szerinted nem nagyon sovány a babád? A második képen ahol hátulról vakarja a kis fülét olyan nagyon vékonyka! Biztos nem a diétától? Mit mondott a doki? Mekkora a becsült súlya? (Nekem most 26 deka). Szerintem is hagyd a bánatba a diétát (nem azt mondom hogy egyél cukrozott csokit, csak ne diétázz).
A pofija viszont irtó helyes!!! :D
Vendég
 


nem sovány,teljesen normális a mérete,súlya...
A súlya majdnem 40 dkg(bocsi,pontosan 367 g).
A kisfiam is majdnem ekkora volt ennyi idősen... :)
Leírta a doki az adatokat,én itthon rögtön összehasonlítottam a fiaméval-pedig tudom,hogy ilyent nem szabad tenni. Meg a védőnéni is megnézte :)
Igaz,annak idején Kristófra is azt mondták szd.on 38 hetesen,hogy kicsi,aztán 39 hetesen 3430g-mal és 54 cm-rel született. :D
Igaz,akkor még az uh más volt...
Vendég
 


Sziasztok csajok

Nagyon édesek a képek amiket felraktatok, majd megróbálkozom én is vele

Szeintem is normál cseriani babájának a súlya, az enyém 19 hetesen 30 deka volt, a 4D uH szerint.

Jó, hogy nem kell már diétáznotok, és minden rendben van.

Köszi Cseriani a hősugárzós tippet, tényleg nem rossz, nem is gondoltam rá.

ma megyek méhszájvizsgálatra. remélem minden ok lesz, ha megjöttem majd megírom mi volt.

nem volt senki közületek Szekszárdon előadáson a Születés hete alkalmából? én nem tudtam bemenni a héten ,kíváncsi lennék mi volt?

Kép
timesz
 
 


Cseriani,
ha a doki szerint minden oké akkor biztos úgy is van, lehet hogy csak én aggódom túl ezt a terhesség alatti diéta dolgot! :)
Timesz,
én nem voltam benn Szekszárdon.
Drukkolok a méhszáj vizslatásodhoz, én is rákérdeztem a dokinál hogy zárt-e (megnézte természetesen) de megnyugtatott hogy teljesen zárt. :)
Ha tudsz tegyél te is képet, én nagyon szeretem az ilyen babafotókat! Úgy örülök hogy nem 30 évvel előbb születtem, anyáink hihetetlen élményekről maradtak le, mi vagyunk az első ennyire szerencsés generáció. Mi azon töprengünk megkérdezzük-e félidősen a nemét (már aki, én túl kíváncsi vagyok nem megkérdezni) annakidején meg találgathattak pocak alakjából meg cigányasszony szoknyaráncából! :lol:
Vendég
 


Nagyon hasznos, nagyon jó írás a szoptatásról, akit érdekel és van rá 5 perce olvassa el:
http://www.lll.hu/node/290
Vendég
 


sziasztok

áfonyaaa! elolvastam a szoptatásról ezt a cikket, tényleg érdekes, és hasznos.

Most jöttem a méhszájvizsgálatról, minden ok, zárt a méhszáj, bár a vizsgálattól egy picit bevéreztem, legalábbis otthon 1-2 foltocska volt a tisztasági betétemen, de már elmúlt. lehetett volna talán gyengédebb a doki, nem? vagy ez általános?

megjött az AFP eredményem is, mert a múltkor a védőnő még nem tudta megmondani, 33 lett, az átlag érték, nem? Azt mondta minden jó. Megnyugodtam.

Kép
timesz
 
 


Timesz,
egy sima méhszájvizsgálattól véreztél??? :shock: Te jó ég! Én meg se éreztem! Fájt is?
Az AFP papíromat nem találom, fejből meg csak a MOM értéket tudom (0,7-2,5) de te pont nem azt írtad. De ha azt mondták minden oké, akkor úgy is van! És ha nem lett volna jó akkor is minden oké volna, nagyon megbízhatatlan vizsgálat! :evil:
A lepényed hol tapad? Nekem mellső fali :? Pedig a nagylányommal hátsó fali volt (nem mintha jelentene bármit hogy előző terhességnél hol tapadt a lepény...).
Vendég
 


Timesz! :)
Én a méhszáj vizsgálattól még soha nem véreztem.... lehet, hogy tényleg kicsit durva volt a dokid.
Az AFP ng/ml-ben 20 és 100 között normális, vagyis a 33 tökéletes. (Nekem 31 volt.)

Áfonya! :)
Nekem is mellső fali a lepényem. Ezzel nincs semmi baj, maximum kicsit később érzi az ember mozogni a babát... (mert hát a lepény felfogja a rúgásokat/ütéseket :lol: )

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismókus,
én érzem a babát, és elég rég, nem emiatt aggódom a lepény kapcsán. 2 félelmem van:
1) a lepény rátapad a hegszövetre (előző császár hege) és a halott hegszövet miatt nem kap elég oxigént/tápanyagot a baba
2) egy esetleges újabb császárnál csak a lepényt átvágva jutnak a babához (nyilván, hiszen a lepény a hasfal és a baba között van) és a) elvérzik a gyerek b) elvérzek én c) elvérzünk mindketten d) a gyerek megfullad az átvágott méhlepény miatt

Nyilván sarkítottam kicsit, de ezek gyakori gondolatok a fejemben...
Vendég
 


timesz

hallottam már mástól is,hogy vérzett. Mondjuk velem még eddig nem fordult elő.
Nekem az AFP-m 31,4 lett,a MOM meg 0,90. De most én sem találom az AFP-ről kinyomtatott papíromat...
Nekem ugyanott tapadt meg most is,ahol Kristóffal, a hátsó falon. De fogalmam sincs,ennek mi a lényege...
Képzeljétek,az interneten a tesz-vesz oldalán licitáltam egy maxi cosi bébihordóra. Szombaton mehetek érte,megnyertem a licitet. 1850 ft-ért :D
Kiváncsi vagyok milyen,a képen szép. Esetleg ha kicsit fakó varratok rá egy huzatot,még akkor is megérte.
De majd azért beviszem a bébi bizibe szekszárdon,kiváncsi vagyok mennyit adnának érte...
A tulaj szerint jó állapotban van,és a képek szerint is. De majd eldől szombaton.
Egyébként nagyon jó dolgokat láttam még a tesz-vesz oldalán...
Megnéztem a vaterát is,amit áfonyaaa ajánlott,de ott kértek bankszámlaszámot,én meg az ilyent valahogy nem szeretem,így a tesz-veszen regisztráltam magam...
Nézzetek körül,érdemes szerintem...
Vendég
 


Cseriani,
félreértetted! Csak attól kérnek bankszámla számot, aki eladni is akar!!! A Vaterán ha csak vásárolni akarsz (mint én is) kizárólag mobiltelefon számot kérnek, küldenek egy kódot SMSben, amit be kell írnod a megfelelő helyre, és kész!!! Olvasd el mégegyszer!
Amúgy a Teszvesz is jó,én is szoktam nézegetni.
Vendég
 


ok,köszi,megnézem mégegyszer...
Nem szeretem,ha sok mindent kell elolvasnom,tudod,a sok apróbetűs...
Megint csak átfutottam.
De akkor most regisztrálom magam oda is,mert ott is láttam jó dolgokat...
Igaz,nincs sok mindenre szükségünk,de ki tudja...
Vendég
 


Áfonya! :) Cseriani! :)
Mi most mellszívót vettünk a vaterán. Nagyon jó szép, szerintem talán ha kétszer használhatták....

Áfonya! :)
Szerintem a félelmeid túlzottak!

Kép Kép
kismokus
 
 


áfonyaaa igaza van kismókusnak,ilyen dolgokra ne is gondolj!!!
Tudom,nekem is sokszor eszembe jutnak hasonló dolgok,de nem szabad!!!Verd ki a fejedből :wink:
Szerintem nagyon jó,hogy kicsit tudjuk egymást bátorítani,esetleg tanácsot,segítséget adni,nem?Nekem ez nagyon sokat jelent,még így ismeretlenül is...
Na,én megint nagyon érzelgős vagyok ma. Ti nem vagytok így néha? Van úgy,hogy még egy rajzfilmen is el tudom sírni magam :oops:
Vendég
 


Persze, kicsit tényleg eltúloztam a dolgot, de nyugodtabb lennék mégiscsak hátsó fali lepénnyel... persze a terhességek viszonylag nagy százaléka mellső fali lepénnyel bír, és mégsem tömeges az ilyenből adódó katasztrófa, csakhát ugye az ember lánya aggódós... :?
Cseriani,
az érzelgősséget ne is mondd, néhány hete a nagylányomnak mesét olvastam, az Öreg néne őzikéjét. Mikor eltörte a gida a lábát olyan sírógörcsöt kaptam, hogy szegény gyerek rohant az apjához hogy jöjjön mert anya sír... mikor a férjem meglátta melyik mesekönyv van az ölemben rögtön tudta mi van :lol: Nagyon kedvesen megvígasztalt, és eltette ezt a mesekönyvet :lol: Mikor a nagylányommal voltam babás egy étteremben csirkét ettünk, és ott az étterem közepén zokogtam hogy szegény pipi... :D nem is ettem egy falatot se! :lol:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: