Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Szilvi!
Én akartam a jó hírrel várni, míg 3 hónapos vagyok, de nem sikerült, mert a férjem elmondta az anyósnak, és úgy gondoltam, az én szüleim sem maradhatnak le. (Mondtam a férjemnek, hogy egyelõre ne mondjuk el senkinek, de úgy látszik, ebbe a körbe az anyós nem tartozott bele. Megjegyezném még, hogy anyós eléggé rosszindulattal fogadta és fogadja a mai napig a családomat és engem, szóval nem vagyunk túl jóban, de errõl inkább az anyós topicban kellene írnom.)
Én azért akartam várni, mert az elsõ 3 hónapban még izgultam, nehogy valami baj legyen (igaz, utána is izgultam persze, csak nem annyira). Viszont így, hogy mégis elmondtam, nagyon jó volt, mert sok odafigyelést, törõdést kaptam a családomtól.
Nekem az elsõ UH a 8-9. héten volt, ha jól emlékszem. De lehet, hogy nem jól emlékszem, mert most nincsenek itt a papírok, hogy megnézhessem.
Mikor van a szülinapod? Én is augusztusi vagyok!
Sajnos a tanfolyamról, tornáról nem tudok semmit, ebbõl kimaradtam, mert dolgoztam, így nem jutott rá idõm meg energiám. Meg nem is tudtam róla, a védõnõ nemigen látott el ilyen információkkal. A többiek, akikkel egy kórteremben voltam, nagyon dícsérték a kórházban tartott tanfolyamot, annak kellene utánajárni.
Na most ennyit tudtam írni.
Puszi,
Ági
Ági
 


Szia Ági!
aug. 3 -án volt a szülinapom a 25-ik.Nagyon jó volt. A párommal elmentünk egy étterembe Szentendrére a dunapartra. Isteni vadételeket ettünk és az egyik asztalnál egy 1 hónapos körüli baba volt. Hát nem mondom a szememet alig tudtam levenni róla. Még jó hogy háttal ültem nekik. Kár hogy ilyen nem jó a viszonyod a párod szüleivel . Én pont az ellenkezõét mondhatom el róluk.Ha megadod az E-mail cimedet szivesen irnék neked tropicon kivül is.
Puszi Szilvi
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Mi 8 hetesek vagyunk, és amikor pozitiv lett a házi terhesteszt, rögtön szétkürtöltük a családnak. Mindenki nagyon örül, a nagyszülök, a barátok, mindenki.

Nekem a 7. héten volt hüvelyi ultrahangom, és megmutatták, hogy a monitoron a két kereszt között látható kis folt a babám. 8 mm-es volt akkor Kép

üdv
Másik Névtelen
Névtelen
 

 
 

Kedves Mindenki!

Ismét "Másik Névtelen" jelentkezik, csak most olvasgattam végig a legutolsó bejegyzéseket.

Az én doktorom is a Balogh Tibor doktor úr, és meg kell mondjam, rettenetesen kedvelem. Mindig kedves és udvarias volt, sosem feledkezett meg semmiről, minden kérdésemre mindig válaszolt, és elnézte, ha féléves késéssel mentem a rákszűrés-leletemért Kép
És sosem éreztem, hogy azért, mert a magánpraxisába járok. Miatta szeretnék a Tétényiben szülni, bár erről az oldalról még nem ismerem. Remélem, másoknak is csupa jó tapasztalatai voltak vele.

üdv
Másik Névtelen
Névtelen
 


Kedves Dia!
Köszönöm a választ. Kicsit elkedvetlenítő a tény, hogy pont a kiszemelt doki nem fogad új beteget, de azért megpróbálom. Nagyon fontos és sürgető lenne ui., hogy találjak egy jó szakembert, akiben megbízhatnék.
Többen írtak Barna Istvánról, hogy mennyire profi. Tud róla valaki, hogy neki is van-e magánrendelése?

üdv,
Pippa
Pippa
 


Sziasztok!

A babát mindenkinek meglepetésként akartam közölni, de végül nem lett az. Ugyanis a férjem sejtette hogy valami lehet, ert ugye õ is tisztában van a bizonyos napokkal. Ez már csak fél meglepi volt, de azért nagyon nagyon örült. Aztán történt egy kis probléma, akkor anyuval ezt megtárgyaltam, igy õ is megtudta telefonon. Aztán hirtelen bekerültem a kórházba, akkor már apunak is el kellett mondani meglepi ide vagy oda, hogy miért van az õ kislánya kórházban.
Akkor mindenki annyira izgult, hogy szinte örülni is elfelejtettek. Anyosóméknak meg az tünt fel, hogy a férjem egyedül látogatja õket egy ideje.Rákérdeztek mi a baj, nem lehetek mindig influenzás ... :-)
Egyedül a bátyámnak volt meglepi, õ külföldön volt a kórházas idõm alatt.
Pedig mindenkinek egy szép vacsora mellett kiscipõs meglepetésként szerettem vona megmondani. De senki sem így tudta meg :-)

maya
Névtelen
 


Ja igen! az elsõ ultrahang általában a 7-8 hét körül van. M.
Névtelen
 


Sziasztok!

Én a negyedik héten voltam az elsö UH-n, akkor volt 14 mm-es az én kis tündérkém... Most meg már...Kép

Meglepire semmi ötletem sincs, én csak odaálltam, oszt elmondtam.

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Már rég írtam ebbe a topicba, és nem is tudom ki kérdezte, hogy érdemes-e szülésznőt választanai, de erre szeretnék válaszolni.
Ha majdnem biztos, hogy császárral fogsz szülni, akkor szerintem nem érdemes szülésznőt választani, mert akkor nem az ővé az egyik "főszerep". Ha rendesen szülsz akkor szerintem érdemes - bár nekem nem volt fogadott szülésznőm, de csak azért nem mert "későn" kerestem fel. Azaz, március közepén már le volt foglalva mind a két szülésznő május közepére!!!
Szerintem a két legjobb szülésznő: az Újvári Bori és a Fanta Zsuzsa - én őket ajánlanám.
Még annyit, mert látom, hogy nagyon hosszú leszek, hogy már a szülés előtt is segítenek a vérvételkor, az nst-nél stb...
Nik
nik (nik)
 


Kedves Szilvi!
Az emailem:
zaborszky@nik.bmf.hu
Ha most nem válaszolnék, az azért van, mert elutazom holnap Bálint babával és lehet, hogy csak 2 hét múlva jövünk vissza. A szüleimhez megyünk (Debrecenben laknak), meg ott lesznek a nõvéremék is, akik Angliában laknak, és most fogom elõször látni a kisebbik gyereküket, aki márciusban született.
Örülök, ha írsz, és mindenképp válaszolok majd!
Puszi,
Ági
Ági
 


Sziasztok!
A barátnőm fog októberben dr. Parrag Attilánál szülni. Szült nála valaki? Milyen?

Előre is köszi az infot:

Bogarka
Névtelen
 


Sziasztok!

Szült már valaki Dr. Horváth Ferenc Lászlónál???
Irjatok rola, mert öt szeretném választani orvosomnak, bár nem sokat hallottam rola eddig...

Előre is köszi!


Petra
Névtelen
 


Bogarka!

En ugyan nem szultem a Parrag doktornal, de parszor mar voltam a kezei kozott. Terheskent es nem terheskent is.
Nagyon jo doki, nagyon nyugodt, nagyon segitokesz.
O is a budafoki rendeloben szokott rendelni. Ha epen nem tudtam a olba doktort kifogni, akkor mindig csak hozza mentem.

Barmit lehet tole kerdezni, nem ugy kezeli az embert, mintha mag akarnad kerdojelezni a kerdeseddel az o szakmai tudasat. Mindenre valaszol.
Nyugodtan lehet nala finoman jajgatni a fajdalomtol. Nem fog elkuldeni mas tajakra.

Anyukam nagymuteteit is o csinalta. Sot, amikor 5 ev mulva kiderult, hogy bent felejtett anyukamban egy-ket fel nem szivodo varratot, azt is megmondta kerek perec, hogy mi van es soron kivul bevitte ot a korhazba (szombaton) es megcsinalta neki a varrateltavolitast.
Nem jajgatott, hogy hetvege van, neki dolgoznia kell, stb.

(A Szantho doktort keruld el nagy ivben!)

Margaret
Margaret
 


Szia, Petra!

Én Parragh dokinál szültem, azaz o császározott meg. Természetesen hozzá is jártam végig, mondjuk, a magánrendelésére, de azt hiszem, ez lényegtelen.
Csatlakozva az elottem szólóhoz, valóban segítokész pasi. Egyet tudok viszont javasolni, mivel magától nem kifejezetten közlékeny, bármi kérdésed felmerül - bármi -, tedd fel neki, és akkor válaszol szíves-örömest. De mondom, nem túl bobeszédu, úgyhogy nyaggatni kell. Kép
Ha esetleg császáros szülésed lenne, akkor is nyugi: gyönyöru a műtéti hegem, szinte már alig látszik, úgyhogy nyugodtan lehet utána is bikinizni nyáron. Kép
Ja, és még egy. Mivel én a magánrendelésére jártam, és alkalmanként fizettem, meg is kérdeztem tole, hogy a szülés majd mennyi lesz. Negyvenet mondott, úgyhogy annyit is kapott.
Nos, remélem, segítettem valamit. Ha bármi egyéb kérdésed van vele kapcsolatban, ami nekem nem jutott eszembe, nyugodtan keress meg.
Szia: Eryc@
Eryc@
 


Kedves Szent Imrés kismamatársak!

Hetek óta várom jómagam is a friss híreket és az új fejleményeket, de úgy tűnik, hogy kihalófélben van a rovatunk.
Corynak nagyon drukkolok és alig várom, hogy itt beszámoljon bébije születéséről,a kórház jelenlegi állapotáról.
Magamról annyit, hogy a 24-25. hét fordulóján lévő kismama vagyok, egy virgonc kisfiú pocaklakó mamája , aki az első jövevény lesz a a családban.
A Rákóczi profhoz járok, régóta ő az orvosom, eddig meg vagyok elégedve vele.
A Babanet rovatait már február óta olvasom, de írni nem sok időm volt, merta munkahelyemen internetezhetek.
Remélem hamarosan benépesedik a rovat, minden kismamatársnak boldog várakozást kívánok!

Zsuzsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Most már tényleg megígérem, hogy 1-2 héten belül beszámolok az új szárnyról! Kép

cory
cory
 


Kedves Zsuzsi!

Én is a profhoz jártam és meg kell mondjam 100 %-ig meg voltam elégedve vele. Nem egy bájolgós típus, viszont nagyon profi volt szülésnél és utána olyan jól összevarrt, hogy másnap már simán ültem. Mikor szülsz?

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok lányok, a Bálint dokiknál mennyibe kerül a szülés?

egyenlöre névtelen
Névtelen
 


Szia Névtelen!

Bálint Sándor már nem fogad új betegeket. Én 2000-ben még nála szültem, 40 000 volt a szülés.
Kérdezd Coryt, ő Mihályhoz jár.

Puszi:

Dia
Dia
 


Szia Dia!

Most olvastam valahol, hogy Cory kisfia megszuletett. A Szent Imreben szult, ugye? Erdekelne, hogy milyen volt neki. Nagyon varom a beszamolot! Es gratulacioim!
En sajnos most egyedul vagyok, a ferjem kulfoldre ment dolgozni, es csak jovo tavasszal kezdhetjuk el a babacsinalast. Az meg olyan messze van.......
Pedig mar egyre jobban akarom. Hat ez van.
Puszika,
Szidi
Szidonia
 


Meg egy kerdesem lenne. Az uj szemeszorvosom azt mondta, hogy alkalomadtan majd vagy csaszarral vagy termeszetes uton, de mindenkeppen EDA-val kell szulnom a rovidlatasom miatt, szeretnem megtudni, mennyire profin csinaljak az EDA-t a Tetenyiben. Visszaolvasva valaki irta, hogy elcsesztek neki, mert rosszul adtak be, es vegul altatni kellett. Azt szeretnem kerdezni, hogy anesztezes adja-e be vagy a szulesz, illetve mennyire elegedettek ezzel a szulo anyukak. A masik kerdes, hogy itt rutingyakorlat-e a gatmetszes, vagy egyeni elbiralas ala esik. Csinalom az intimtornat, es remelem, hogy alkalomadtan hasznomra is lesz. Olvastam valahol, hogy sokkal ritkabban lenne ra igazan szukseg, sot a tobbedik szulesnel gyakran reped a gat a varras menten. Azt hiszem, Gereb Agi mondta ezt, de nem vagyok biztos benne.
Koszike a valaszt.
Egyelore csak az infot gyujtogetem...
Sziasztok,
Szidi
Szidonia
 


Szia Szidi!

Szerintem már korábban írtam, hogy én is rövidlátó vagyok (-8,5), de nem kellett semmiféle EDA és természetes úton szültem. Az orvosom (Tétényi Prof.) elküldött a szemézhez, aki a kórházban van és ő mondta, hogy semmi szükség beavatkozásra. Szerintem kérd ki szemész véleményét.
Gátmetszés: Nem mindenkinek van, a szülésznőtől és persze a szüléstől függ. Én kértem a védelmet, de sajna a fekve szüléseknél szinte elkerülhetetlen. Ülve szültem volna, de közbejött vmi. A szülésznőm, akit fogadtam és nagyon szerettem a vajúdás alatt folyamatosan nézte a gátamat, hogy mennyire rugalmas. Szóval nem feltétlenül lesz, de hidd el jobb, mintha repednél. Én nem hallottam erről a sokadik gyerek: gátvágás repedés.

Kitartás, szia:

Anikó
Gerianikó
 


Szia Aniko!

Sajnos a szemesz mondta az EDA-t, en kerdeztem, hogy muszaj-e, es o mondta, hogy sokkal jobb lenne. Hat nem tudom, en nem ertek hozza..
A tobbedik szulesnel torteno gatrepedesnek irodalma van, bar en ezt az irodalmat nem olvastam, de ez a kifejezes igy szerepelt valahol. Abban teljesen egyetertek, hogy jobb, ha vagjak az embert, minthogy repedjen szerteszet, de ha nem szukseges, akkor inkabb ne. Az intimtornat is azert csinalom (tobbek kozt), hogy ne kelljen vagni. Abbol azert csak fol kell epulni.
Es igyekszem kitartani. Koszi a biztatast.
Szia, Szidi
Szidonia
 


Sziasztok Lányok!

Ismeri valaki dr. Barna Istvánt, illetve van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban? Gondolok itt a szülés elötti, terhesség közbeni vizsgálatokra, illetve szülésre.
Kérlek, ha valaki tud infot adni róla, tegye meg!

Köszike.

Monchy
Monchy
 


Szia Szidi!

Én nem az új szárnyban szültem, de ma voltam bent Corynál, és nagyon szép. Persze a társalgónál beljebb nem mehettünk, de tisztaság van, és minden teljesen új!!!

A részletekröl majd beszámol maga Cory!

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!
Olvastam, hogy többen kérnek Barna dokiról infót. Én hozzá járok és nála fogok szülni is. Van magánrendelője, ahol ultrahangot is csinálnak. A cím Bartók Béla út 92-94 4.emelet 20. rendelés Hétfőn és pénteken délután van, bejelentkezni bármelyik délután lehet, telefon 385-84-95. Aki babát vár, az nagyon ne rohanjon hozzá, mert a 12. hét előtt nem kezeli az embert terhesként, ez a bogara. Nekem azt mondta, hogy ha elmarad a vérzés, csináljak egy tesztet, ha pozitív, akkor ne hozzá jelentkezzek be, hanem ultrahangra. A 12. heti UH után, amikor minden rendben, akkor kezdi meg a terhesgondozást.
Még a terhestornához írnék annyit, hogy ami a Tétényiben van keddenként, az szerintem nagyon szuper. Nagyon jólesik, csomó hasznos infót hallasz és bármiről lehet kérdezni, mindez potom 200 forintért. Andi (aki tartja) megkeresi azokat akik jártak, szülés után is és a többieknek átadja a tapasztalatokat. Szóval szerintem aki ráér, az járjon, keddenként van fél öttől.
Jó babavárást mindenkinek!
Kati
Névtelen
 


Sziasztok!

Ma jöttünk haza a kórházból! A kórház tényleg gyönyörû, az Ikea szoba meg baromi kényelmes volt. Sajnos sikerült megtapasztalnom a kétágyas szoba hátrányait, ugyanis kifogtam egy rettenetes szobatársat. Az esték voltak a legrosszabbak vele, de errõl Csala és Dia tudnának mesélni (õk tartották bennem a lelket telefonon).
Aki ismeri a kórházat: most már teljesen külön van választva a nõgyógyászat és a szülészet. A szülészetre egyáltalán nem lehet bejönni, bár állítólag, ha vége lesz az építkezésnek, akkor az egy ágyas (fizetõs) szobákba már be lehet majd menni látogatni!
A személyzet elég vegyes. A dokik kedvesek voltak. Legfõképpen az osztályos orvos (Bálint Mihály Kép), akinek még ma is lelkiismeret furdalása volt, hogy lemaradt a szülésrõl Kép A csecsemõsök nagyon leterheltek, ezért ha segítséget kér az ember (és ezt sajnos már az elsõ alkalommal is külön kérni kell), akkor is lehet, hogy 2-3-szor kéred meg õket, míg nem felejtõdik el. Bár egy szavam nem lehet rájuk, mert õk járták ki a gyerekorvosnál, hogy ma hazajöhessünk!
A szülésznõk (akik a szülés után foglalkoznak az emberrel) hát nem jöttek be nekem!
Ica nevû szülésznõnél szültem, õ nagyon szimpatikus volt, és segítõkész!
Most hirtelen ennyi, ha valami van, kérdezzetek!
cory
cory
 


Cory!
Gratulálok, így ismeretlenül is! Kép

Kati!
Köszi az infot dr Barnáról! Kép
Én is hozzá járok már egy ideje, mégpedig a magánrendelöjébe. Arra reagálnék most, amit írtál, hogy a 12. hét elött nem kezeli az embert terhesként. Amikor terhes voltam, furcsának találtam, hogy nem végeztet laborvizsgálatokat nálam, és azt mondta, hogy majd ha a 11. héten az UH mindent rendben talál, akkor küld el oda. Sajnos a 10. héten megszakadt a terhességem még mielött az UH vizsgálat megtörtént volna. Kép
De mostmár akkor értem, hogy miért volt olyan furcsa a dr. úr. Úgy érzem, Ö megvárja a természetes kiválasztódást, ami rendszerint a 12. hétig megtörténik, és csak azután veszi "komolyan" az embert.
Még csak annyit kérdeznék, hogy igaz, hogy a magánrendelö elköltözik a Bartók B. útról?
Elöre is köszi a választ.
Üdv, Monchy
Monchy
 


Szia Cory!

Nem kivanok vitat nyitni a szobatarsakrol, de ha mar te is a nagy nyilvanossag elott teregeted akkor ugy gondoltam, hogy akkor en is itt fogok valaszolni. Ezert az egy hozzaszolasert nem akartam accountot nyitni, ha nem lenne vilagos, akkor a szobatarsad ferje vagyok.
Eloszor is nagyon elszomorit, hogy ezt gondolod rola, mikor az en tudomasom szerint O tartotta benned egy kicsit a lelket. Ha szamodra ez elviselhetetlen, akkor nagyon tudlak sajnalni. Lehet, hogy nem szeretsz radiot hallgatni ami a gondod lehet, akkor szolj es ki lehet azt kapcsolni. A mi Balazsunk nem volt benn sokat a szobaban, igy azt sem mondhatod, hogy a gyerekunktol nem tudtal aludni illetve zavart teged. De szerintem ha a te segged is vegigrepedt volna akkor te se ficankolsz vagy jopofizol. Az elobb felvazolt okbol jartak hozza tuvel vert venni infuziot bekotni, ami teged irital es kurvar felsz tole, talan ez se az O hibaja. Mellekesen teged sem volt konnyu elviselni, a szelloztetesi mania talan megertheto ha egy kicsit jobban belegondolsz. Allandoan nyafogtal, hogy haza akarsz menni, pedig a Tetenyi nem arrol hires, hogy akkor is ott tartanak, ha mar minden rendben. Allandoan zabaltal, ami latva teged ertheto egy olyan mellett akinek azt mondtak negy napig egy falatot sem ehet csak ihat. Nem kivanom tovabb reszletezni a dolgot es elnezest a tobbiektol, hogy ezzel untattam oket.

Udv,
Krisztian
Névtelen
 


Szia Szidónia,

Én is rövidlátó vagyok, mindkét kölkömet simán szültem és egyikkel sem kaptam EDÁ-t. Szemészorvos mindkét esetben szülés elött is látott és áldását adta a normál szülésre. Volt viszont egy lényeges különbség a két szülés között.
Máté az "elsöszülött", vele spontán beindult szülésem volt. Nem kaptam semmit a szülés folyamán. Semmi gond nem volt a szememmel. Áronnal a második "turógombóccal" viszont inditották a szülésemet, igy "természetesen" kaptam oxitocin infuziót is. A szülés után kb. még két hónapig nagyon furcsán láttam. Ez általában olvasáskor tünt fel, összefutottak a szemeim elött a sorok, nem különültek el jól a betük. Elmentem szemészorvosomhoz, nem romlott a szemem, semmi bajt nem látott, pedig fél órát vizsgált. Kontaklencsét cseréltem, mégsem javult. Aztán egyik napról a másikra elmúlt és most sincs semmi baja a szememnek. Dioptriám nem változott a szülés óta.
Azóta egy pár dolognak utánajártam, leirom neked amit pl. Geréb Ágitól hallottam erröl: a test olyan mértékü kontrakciókat végez a szülés folyamán, amekkorát a Te tested, szervezeted el tud viselni károsodás nélkül. Tehát ha rossz a szemed és minden "segitség" nélkül szülsz, jó esélyed van arra, hogy ne károsuljon a szemed. Amennyiben a szülést gyorsitják, beleavatkoznak - pl. oxitocinnal - az sokkal nagyobb mértékü összehuzódásokat eredményez, amit a Te szervezeted normális körülmények között "elöállitana", el tudna viselni anélkül, hogy bármiben károsulna. Ilyen esetben tényleg megfontolandó az EDA igénybevétele, mert nem fogsz "erölködni" és biztosan nem lesz baja a szemednek. Persze lehet, hogy nem is lenne, de.... és ott van az a DE. Valószinü ezért tanácsolta a szemészed az EDÁ-t. Nekem ugyan nem romlott a szemem, de volt az elején leirt kellemetlen dolog.
Remélem tudtam valamit segiteni:

Bóbita, aki nem a Tétényiben szült, csak kotnyeleskedik.
Bóbita (bóbita)
 


Sziasztok!

Krisztián: én nem akartam szsemélyeskedni, nem is írtam le, hogy mi bajom volt, tehát ne tippelgess! Úgy gondolom, hogy egyszerûen nem jött be, és kész! Ezen kár vitatkoznunk!

cory
cory
 


Ugy is tudom hogy vissza fog valaki vágni de nem birom szó nélkül:
Sajna vagy 'hál nem vagyunk egyformák és ez szerintem jó.Még ha ilyen helyzetben rosznak is tünik.
Szerintem mostmár nem az elmult napokkal kéne törödni és egymás orra alá borsot törni (ezt ezek szerint ugyis megtetétek a korházban sajna) igaz semmi de semmi közöm az egészhez csak leirtam a saját kis véleményemet.Én is szültem már(2 gyerek anyukája vagyok)és nem a Telki magánkorházban szültem tőbb ágyas kórteremben feküdtem de ez azért már szerintem csak embertelenség kérdése hogy itt ország vilád előtt "szidjátok"egymást.
Miért nem mondtad meg cory a szobatársadnak,hogy téged ez és ez zavar.Biztossan változtatott volna rajta.
Na most leirtam ami nagyon bántott,ezek után biztos lesz olyan begjegyzés hozzászolás ami vagyis aki nem ért velem 1.De nem érdekel mert tudom nem vagyunk tényleg egyformák és a pénztárcánk sem engedheti meg sok kismamának a magánkorházakat,vagy az 1személyes kortermeket

Krisztián: Minden jót és sok tejcsit kivánok !!!

Cory: neked szintén!!!

Üdv
Névtelen
 


Kedves Bobita!

Koszonom, hogy te is megosztottad velem a tapasztalataidat. Lehet, hogy tullihegem a kerdest, de eletem atka ez a rovidlatas, es sajnos, egyelore muteni sem lehet. Bar a szemeszorvos szerint ennel vannak rosszabbak is, amiben igaza van, de attol meg uuutalom.
Ami a szulest illeti, hat majd kiderul. Azt a szemeszem is mondta, hogy ez csak egy elozetes velemeny (miszerint jobb lenne az EDA), ugyis a szules elott derul ki, hogy kell-e a csaszar, vagy lehet termeszetesen is, illetve hogy kell-e az EDA, vagy sem. En csak miheztartaskeppen erdeklodok, es elkeseritett az a lelketlen szemesz, aki ugy beszelt velem, mintha nekem ezt tudni kene, plusz lecseszett, hogy miert nem tudom!
Nem vagyok orvos.
De most mar sok megnyugtato dolgot hallottam, hala nektek!!!
Koszike
Szidi
Szidonia
 


Sziasztok!

Kati, irtál a terhestornárol egy keveset. Hol van? Hol lehet jelentkezni? (korházon belül is, mert még sajnos nem vagyok ott ismerös.)

A Tétényis szülésfelkészitöröl tudtok valamit?

Köszi:

kisbibe
kisbibe (kisbibe)
 


WOW

Piros sarokban Cory, kek sarokban Krisztian :-)

Idezet Cory -tol: "ugyanis kifogtam egy rettenetes szobatársat. Az esték voltak a legrosszabbak vele,"

De jo hogy az interneten virtualisan megismert emberekkel ossze is lehet futni :-)

Cory ez nagyon "ego" volt.

Most inkabb nevtelenul :-)
Névtelen
 


Kedves névtelen!

Szerintem névtelennek lenni égõ!!

cory
cory
 


Sziasztok!

Az Ikea szobáról akartam még írni egy kicsit!
A mostani (ideiglenes) helyén nincsen kád, amit hiányoltam, de tudtam róla elõre. Van bent egy fürdõszoba, franciaágy, szivacsok, pad, labda... amit akar az ember! De nekem mégis az volt a legjobb, hogy nem kórházi körülmények vannak. A doki és a szülésznõ csak fél óránként jöttek be megnézni, hogy állunk, de ha valami volt (lett volna), akkor rögtön lehetett õket hívni. És mikor bejönnek, kopognak, ami számomra kifejezetten pozitív élmény volt! A kitolásnál el tudtam volna képzelni valami kapaszkodót, vagy lábtámaszt, de ez legyen a legkevesebb!

cory
cory
 


Sziasztok!

Azt hiszem, az anyaság szétszórttá tesz!
Egy kis negatívum a kórházról:
Még nem álltak át arra, hogy a 2 ágyas szobákat hogyan kéne feltölteni! Nálam az volt a legnagyobb gond, hogy beraktak egy olyan szobába, ahol a szobatársam túlhordta a babát, én meg még aznap megszültem. Valszeg az elsõ 1,5 nap pokol volt neki, hogy én már túl vagyok rajta, õ meg még szenved. Aztán nekem volt szar, hogy lábadozik, én meg babáznék! Hely lett volna, hogy máshova rakjanak, sõt másról is tudom, hogy szenvedett azon, hogy nagy különbség volt közte és a szobatársa között (mármint a szülés idõpontja között). Ezt még tanulniuk kell!

cory
cory
 


Akkor most ketten egunk :-)
Névtelen
 


Szerintem csak Cory ég. Nem is kicsit.
Névtelen
 


MI LENNE HA EZT ABBAHAGYNÁTOK?

Kérjétek el egymás emil cimét és akkor nyugodtan egymásnak eshettek.


kisbibe
kisbibe (kisbibe)
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni kisbibéhez. Abba lehetne fejezni, erre sajna, én sem vagyok kíváncsi.

Keressétek a Dühöngö topickot, kedves Névtelenek.

Üdv:

Dia
Dia
 


kisbibe (edes a neved :-) ) Ez egy szabad orszag szabad internet-foruma. Nem hagyjuk abba. Ha valaki ilyen durvan belegyalogol masnak a lelkebe ahogy cory tette akkor utana ne probaljon a korhaz logisztikai hianyossagaival takarozni. Egy korhazban altalaban az ures agyakra teszik a betegeket erkezesi sorrendben. Mikor a lombikbebi programban a petesejt-leszivasra vart egy baratnom akkor abortuszosokkal volt egy szobaban. De nem kezdte el oket szidni mert megertette hogy neki ez a gondja masnak meg mas. Es megprobaltak egymast biztatgatni is amennyire lehetett.

Ha neki az egesz korhazi lete alatt a korhazzal kapcsolatban az egy problema a szobatarsa volt akkor csak halalkodhat.

En 6 agyas szobaban voltam de senkivel nem volt konfliktus. Sorstarsak lettunk pedig nem voltunk egyformak. Nem lettunk baratnok de nekem ugyan nem keseritette meg a par napomat a tobbi lany. Megprobaltuk elmondani mit szeretnenk es tekintettel voltunk a tobbiekre. Ennyi.

Es van mar nevem is :-) Igy mar tenyleg csak cory eg :-)
Egy bocsanatkeres nem kerulne sokba :-)
neves
 


Sziasztok Lányok!

Én lennék az Zsuzsi, aki vagy 10 napja bejelentkezett és a rovat élénkítését propagálta.
sajnos ezután 10 nap kényszerpihenőre kellett mennem és otthon nem tudtam internetezni és titeket olvasni.
Corynak szívből gratulálok és boldog szoptatást és babázást kívánok!
Gari Anikónak köszönet a személyreszóló sorokért: meglátásom ugyanaz a Profról, nem igazán csevegő és mézes-mázos típus, de nagyon bíztató amita szülésről írtál róla.
Mi december 29-re vagyunk kiírva, de a bébi dönti majd el, hogy ezév vagy újév lesz belőle.
A Profnél azért bebiztosítottam magam arról, hogy nem megy el síelni a két ünnep között, számíthatok rá, ami egy fontos dolog!
Kérlek, írjál még valamit ( vagy bárki) a dokiról...készítsetek fel, hogy milyen tarifára számíthatok.

A parázsvita remélem, hogy elcsendesedik a szobatársak között és inkább ki-ki a maga kis családjával élvezi a boldog hazatérést és a közös életet a bébikkel.
Most 10 napig a munkahelyemen adom át a feladatokat, azután visszavonulok pocakot növeszteni...a pihenés nagyon jót tesz.

Mindenkinek szép napot és boldog perceket:
Zsuzsi
Névtelen
 


Haho mindenki!

Csak veletlenul beleolvastam a topicba, es megakadt a szemem a vitan. Nem akarok igazsagot tenni, de neves megjegyzesehez annyit fuznek hozza, az o stilusaban, hogy ez egy szabad orszag, szabad velemenynyilvanitassal. Cory egyebirant csupan annyit irt, hogy nem jott ki a szobatarsaval. Ez nem hiszem hogy akkora bun lenne, joga van NEM szeretni mindenkit. De a velemenyem az nekem is, hogy mindenki szepen babazzon, oruljon az uj jovevenynek es pont.

Es kedves Krisztian es neves! Ez a hangnem abszolute nem illik ide a babanetre, keretik nem elrontani azt a nagyon klassz oldalt.

korso
korso
 


Kedves neves!

Én egyetértek veled, ha ez számít. Bárhol, ahol lgalább két ember van, ott alkalmazkodnunk kell egymáshoz, legyen ez kórház, lakótelep, v. bármi más.

Korso: nem Krisztián kezdte a "musort".

Eryc@
Eryc@
 


Eryc@!!

Kőszi!!

Egy Krisztián pártoló !!!! Mert azt hiszem hogy a mi kis corynknak a fejébe szállt a dicsőség nem is kicsit.

Üdv egy Krisztián párti!!
Krisztián pá
 


Ez már kezd guszttustalanná válni.
Liesel
 


Sziasztok !

Én is Krisztián párti vagyok !
Krisztiánpá
 


Sziasztok!

Én meg Liesel párti vagyok. Tényleg abba lehetne már fejezni...

Mi van, az egész család fel fog iratkozni Krisztián pártinak??? Mi ez itt, szavazás??? Jövőre szavazzatok, ne itt és most.

Kiváncsi vagyok, hány Krisztiánpárti lesz még vagy hány neves vagy névtelen...

Üdv és további intelligens mocskolódást:

Dia
Dia
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: