Új privát üzeneted érkezett!

Köszi a véleményeket!!! Valahogy így gondoltam én is, Coryval is sokat beszélgettünk már erről... csak kellett a megerősítés. (Anyám rettentő erőszakos tud lenni.)

Új kérdés: mi a véleményetek az újabb kiadású Spock könyvről? Férjem egyik unokatesója nagyon dicsérte. Anyám tegnap persze ezt is leszólta (szerintem még egy sort sem olvasott belőle, nem is lett volna hol), bár asszem az csípi a szemét a legjobban, hogy anyósomtól kaptam karácsonyra...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas: A Spock könyvből a néhány évvel ezelőttit ismerem, szerintem rettenetesen elavult. Ha jó gyereknevelős könyvet akarsz, akkor a Picik és kicsiket vedd meg.

Közös szoba: szerintem még e gy érv szól mellette az állandó rohangáláson kivül, hogy az elején még kvázi gyakran kimegy a védőnő, gyerekorvos..., neked meg még jó sokat kéne ágyban lenned és pihenned, és íyg a nappali-háló egyben helyzetben ez rengeteg ki-be ágyazást jelent.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory
Köszi a könyv tippet!
Alvás: ráadásul a nappaliban lévő ágyat ki-beágyazni nem frissen szült anyukának való meló (dög nehéz!).
Asszem továbbra is beteszem a füldugót anyám okosságait hallgatva...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 

 
 

Cas,
nekem egy 1969-es Spock könyvem van kölcsönbe. Nem tudom, hogy a legújabb mennyiben más tartalmilag, ezért erről nem tudok sokat mondani, de a 69-esben van egy-két őrület: Vilmos balkezes és ez a könyv azt írja, hogy szoktassuk át a gyereket jobb kézre. Amikor ezt elolvastam, majdnem eldurrant az agyam! Amikor Vilmos elkezdte az ovit, akkor is az első dolgom az volt, hogy figyelmeztessem a óvónőket arra, hogy balkezes és hogy meg ne próbálják átszoktatni.
Na szóval, tuti, hogy van minden könyvben marhaság, de tuti, hogy van benne jó is.

Egyébként szerintem nem lehet könyvből gyereket nevelni. Általában akkor fordulnak a szülők a szakirodalomhoz, amikor már tanácstalanok. Erre meg bizti jó lesz ez a könyv. Ne ajándékozd el: végszükség esetére jó lesz.

Laga 25+5
laga
 
 


Én még egyik kiadású Spock könyvet sem olvastam! Ha valami okosságot olvasol megoszthatnád velünk is! Legfeljebb jól leszóljuk! :-)

Én amúgy most már nem skatulyázok be gyereknevelési elméleteket, szerintem egyik gyereknél ez jön be a másiknál az, plussz jön hozzá az anyuka természete és gondolkodásmódja is.
aranyhold
 
 


Sziasztok!

Egy kérdés: milyen evőeszközökre van van szükség a kórházba? Az ok, hogy kés villa, olló... (ha-ha) de tányérra is szükség van? Mélyre, laposra is, meg tálca????

Köszi

Doris
Nagyon örülök, hogy felbukkantál itt is - ismét. Bár nem túl jó dolgokat írsz... Kép

Zsófi
Köszi szépen, továbbítottam is barátnőmnek! Már hamarosan aktuálissá válik a látogatás, de előtte bejelentkezünk, természetesen!

Nikcsi
nikcsi
 
 


Sziasztok!

Evőeszköz nincs, semmmmmilyen. Kép Errre én álmomban sem gondoltam volna, így az első vacsoránál néztek is rám hülyén, amikor kértem. De azért adtak...nem hagytak éhen halni. Kép A reggelihez nincs tálca, csak az ebédhez, meg a vacsihoz...ha jól emlékszem. Ja, a reggelihez tányér sincs. Kép Kép

Doris
Örülök, hogy újra hallok rólad. Én még anno olvastam a kálváriádat, és nagyon izgultam értetek! De a gyerekek fantasztikusak! Annyira aranyosak, nem is látszik rajtuk, hogy korábban születtek, nagyon szépek tényleg!

Cas
Mi egy szobában alszunk Bencével, és nagyon élvezem. Bár van légzésfigyelőnk, azért így is megnyugtat, hogy bármikor ripszi-ropszi be tudok kukucskálni hozzá. Mi olyan 8-10 hónaposan tervezzük a külön szobába alvást. Egyébként azért is jó, mert, ha szoptatni kell, nem kell szobából ki, szobába be mászkálni, csak fölkapod, és már ehet is. Ha meg nagyon nem alszik, vagy fáj a poci, akkor oda is vehetitek magatok mellé.

Spockról
Szerintem jó! Minden könyvben van hülyeség, így biztos ebben is, de szerintem sokkal inkább a földön jár, mint a mostaniak. Én rengetek könyvben olvastam az igény szerinti etetésről, és szerintem nem jó. De mondom, csak szerintem. Én arra szoktattam rá Bencét, hogy 15-20 percet egyen, max. fél óra, és utána 3 óráig nincs cici. Persze, ha nagyon sír (és nem azért, mert fáj a hasa), akkor én sem hagyom éhezni, de 2 1/2 óráig mindig bírja. Általában 3-4 óra múlva eszik újra. Szerintem, ha nem akartok megőrülni, és borzasztóan elfáradni, akkor érdemes ezt csinálni. Persze minden baba más. De nálunk ez bevált, és így is hízik rendesen. Persze nem átlag felett, de a 15-20 dkg heti plusz az így is megvan.

Niki
Mikor jöttök? Vagy már csak babával fogunk látni? Kép
Megpróbálok feltenni egy-két képet a kis Cuppogóról!

Puszi mindenkinek

Zsófi
popattach{149012,}
mzsx
 
 


Na, ez nem sikerült! Majd legközelebb! Kép Kép
mzsx
 
 


Nikcsi,
olyan tányérra, vagy tálcára lesz szükséged amin a reggelit és a vacsorát meg tudod enni. Ebédhez nem kell, azt jénaiban (így írják??) kapod.
myra
 
 


Sziasztok!

Mzsx: nem tudom, mekkora a babád, de nálunk pl az első fejlődési ugrásba lett volna csúnya belebukás, ha nem igény szerint szoptatok. Ráadásul az első gyerekem 1-1,5 órán át evett (tuti evett, mértük, és az első fél óra után még mindig jelentős mennyiség került a gyomrába). Most is lassan eszik (3 éves). Na, nem 1-1,5 óráig, de lassabban, mint pl az öccse vagy én.
Szeremcsére nem vagyunk egyformák. Én pl az óra nézést nem bírom. Mármint ránézek az órára, de 10 perc múlva már nem tudom, mennyi volt az idő.

Laga: Balu is balkezes Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


SziasztokKép
Köszi az üdvözléstKép
NikcsiKép
Szerintem arra a néhány napra elegendő ha viszel egy nagyobb lapos tányért és azon meg tudod enni a reggelidet meg a vacsidatKép Poharat, bögrét ne felejts el vinniKép
MzsxKép
Köszi, tényleg csak akkor látszik, hogy "korababák" ha azonos korú de időre született babákkal találkozunkKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Zsófi
Ne idegelj! Még egy hónap van a szülésig, remélem előtte megyünk! Ez a hétvége már zsufi, talán a kövi, de ezt megbeszéljük! Az apásszüléses könyvet pedig készísd elő légyszi Kép Mi is akarunk röhögni! Kép

Evőeszköz, tányér tapasztalatokat nagyon szépen köszönöm! Ja még egy kérdés a nagy műanyag bögrét ne vigyem, inkább hőállót?
nikcsi
 
 


NikcsiKép
Szerintme a műanyag is kibirja a tea, kakaó, tej hőmérsékletét de ha melegiteni akarsz folyadékot akkor a műanyag nem a legjobb a mikrózásraKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Laga
A könyv a legújabb kiadás, karácsonyra jelent meg. És NEM gyereknevelére akartam használni (bár biztos arra is szánták), hanem inkább betegségek-tünetek kikeresgélésre, hogy ne kapjak az első köhintésnél pánikrohamot. Kép (Coryval azóta beszéltünk, szerinte erre jó is.)
Nevelési tanácsok: hát én sem hiszem, hogy könyvből fogom nevelni, a józan ész és a saját családi berendezkedésünk fogja diktálni az elveinket. (Erre mesélte egy házaspár, hogy ők bizony sokat sétáltak a háztömb körül vitatkozva ilyen kérdésekben, de végül mindig sikerült kompromisszumra jutniuk!)
Jobbkéz-balkéz: öcsém is balkezes lett volna valszeg, de anyám átszoktatta... Kép Szerencsére nem lett tőle nagyobb baja... (legalábbis úgy tűnik).

Zsófi
Köszi a választ! A kérdés ezennel végképp eldőlt: maradunk az együttalvásnál!
Könyv: szerintem mindegyikkel úgy van az ember, hogy van amit szimpatikusnak tart belőle az ember, és van amit a józan esze elutasít, azt nyilván nem csinálja...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Bababútor
Na megtaláltam a legdrágább bútorokat is ma! Kép
Anyám újságolta, hogy nem messze tőlük nyílt egy bolt, és milyen jópofa ovális alakú rácsoságy van a kirakatban, meg milyen szép bababútorok, menjünk el, nézzük meg.
A bolt már zárva volt, csak a kirakaton keresztül kukucskáltunk.
A kiságy 145 000 Ft!!! Egy kis polcos szekrény 63, egy gyerek íróasztal 200 körül. Pelenkázót már nem is láttam csak messziről, így annak nem tudtam elolvasni az árcéduláját...
Nem semmi hely...

Meglepi
Egy barátnőm kint van Brüsszelben, és felajánlotta, hogy ha van vmi, amit kint érdemesebb beszerezni, akkor csak szóljak, ő megveszi és hazahozza. Nekem fogalmam sincs, mit kérhetnék, Neked volt vmi, amit inkább kintről kértél?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Laga

Ha jól emlékszem, Myra ajánlott szereinél bővebben téged érdekelt a homeopátia, ugye?
Amít ígértem baba-mamás tájékoztatót megkérdeztem, de sajnos még míndíg nem lehet hozzájutni.
Gyakran fogok érdeklődni, mert nekem mindenképpen kell, ha meglesz, értesítelek!
Gondolom májusig, amíg szülsz csak be lehet szerezni valahogy. Ha más nem megkérem, hogy fénymásolják le.

mucus

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Myra!

Büfivel kapcsolatban ide írok inkább.
Az tuti nem jó, hogy a kaja után rögtön függőleges helyzetbe teszed a kicsi lányt. Asszem Aranyhold írt hasonlót, hogy váltogasd a helyzetet. Kicsit hagyd még fekve, mert ilyenkor a pocijában helyezkednek a levegő buborékok. Aztán emeld fel pár percre, majd megint fektesd le. Ezt párszor ismételd meg. Nálunk minden egyes függőbe emeléskor jött ki egyben, egy jó nagy adag büff.
Az a baj, hogy az ember hiába próbál segíteni és tanácsot adni, sajnos minden babánál más vállik be.Mire végig próbálgatod őket, addig még sokat szenved a picurka.
Valamelyik gógyszernek van már hatása?

Ja! most jut eszembe.
Egy gyerek orvos még azt ajánlotta, hogy büfizés közben, amikor már felemelted a babát, úgy tedd a válladra, hogy az kicsit nyomja a pocakját. És ne egyhelyben állva büfiztesd, hanem jó nagy léptekkel sétálj, úgy hogy picit a sarkad odacsapod. Ettől egyenletes, erőteljes rázkódás éri, és könnyebben kijön a levegő. Ismerek olyat akinek bevállt.
Próbálkozzál Te is, veszteni valód nincs.
Jobbulást a pincurkának.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Köszi, akkor viszek üveg/porcelán poharat/bögrét is! Van bent mikro is? Kép
nikcsi
 
 


Mucus,
köszi, engem érdekel a homeopátia. Szólj ha megtudsz valami újat.

Laga
laga
 
 


NikcsiKép
Van egy teakonyha féleség főként a nővérkéknek de mindig megengedik, hogy melegitsünk ételt, aki szeretne teát főzzön...stbKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Doris
Köszi szépen! Éppen azon gondolkoztam valamelyik nap, hogy a szüléssel kapcsolatba elég sok mindent mutatnak. A szülőszobát is tök jó látni, de azt még soha nem láttam - és csak a bentlét alatt láthatom - ahol feküdni fogok min. 4 napot. A higéniás okokat is megértem, de olyan rossz! Kép Nem is írok hasonlatot, mert az túl morbid lenne!
nikcsi
 
 


Sziasztok,
A gyereknevelésről szóló könyvekről csak egy Murphy törvény jut eszembe.
"A fegyelmezésről szóló kedvenc könyved hatékonyabb, ha fenyegetően meglengeted, miközben égetnivaló kölyködet végigkergeted a házon."
Sajna továbbra is baromi kevés időm van, Zsófi is hasfájós lett.
Myra,
dokinénink azt ajánlotta, hogy tornáztassam és popsikrémes kézzel kicsit masszírozzam a popsiját. Az állatok is ezért nyalják a kicsinyeik fenekét, hogy kijöjjön, aminek ki kell jönnie. Igaz, a nagy dirrel-durral kaksi is jön, de hát istenem, utána elég nagy a nyugi.
Na sok puszi mindenkinek,
Zsuzsa
zsuzsa99
 
 


Nikcsi,
Olvasgatom a hozzászólásaidat és gondoltamtalán én is írok Neked pár sort ha nem haragszol:

A szülőszobát - a hozzászólásaid szerint - már láttad, akkor kvázi már lesz a szüléshez annyi helyismereted amennyi kell. Az egyéb helyiségekbe nincs " tárlatvezetés" de ez teljesen természetes és normális, hiszen senki sem szeretné, ha idegenek jönnének be hozzá az osztályra miközben ő próbálkozik a szoptatással, ismerkedik a babájával stb. A kórházban a rooming in rész és a normál osztály is teljesen normális. 3-4-6 ágyas szobák és fizetős szobák. Mindenhol tisztaság van, a mellékhelyiségek kultúráltak és naponta többször is tisztítják és én aki augusztusban -nyár kellős közepén- bent feküdtem semminemű higéniára vonatkozó kifogásom nem volt. A mellékhelyiségekkel kapcsolatban csak a cigarettázó kismami társakkal kapcsolatban volt negatív tapasztalatom, de ez teljesen más téma.
Evőeszközt, szalvétát, konyharuhát, tányért, poharat, bögrét vigyél magaddal mert azt nem adnak. A kaja ha kihűl a teakonyhában melegíthető és mindkét osztályon hütőszekrény van ahova névvel ellátva berakható az otthonról hozott hami is, illetve a fizetős szobában külön hütőszekrény van.

Ha bármi kérdésed van és tudok válaszolni kérdezz, de a legfontosabb helyet, a szülőszobát, ahol a kisbabáddal először fogsz "találkozni" már láttad és hidd el ez az egyik legfontosabb helyiségKép

Kika
kika
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa
Neked se lehet könnyű ennyi gyerekkel, ráadásul még Zsófi is hasfájós lett... Kép De neked ezek már nem nagy problémák, tudod az "orvosságot".

Csomó ismerősöm mondja, hogy nagyon lement/leszállt a pocim. Szerintetek ez jelent valamit?

Hány db hálóinget vigyek a kórházba?

Kika
Nagyon szépen köszi! Én azt sajnálom, hogy néha szólsz hozzá a dolgokhoz, de akkor igen odarakod magad! Ezt az egyenességet én nagyon bírom!
Szülőszobán 3-szor is voltam, és ahány ember annyi félét mondanak, na nem teljesen, de hallottam újdonságot mind háromszor! Nem hiszem, hogy fizetős helyre fogok menni: 1. anyagiak, 2. elég társasági ember vagyok, 3. ha tiszta hulla vagyok, akkor baromira nem szeretnék magamra maradni a 4 fal között tehetetlenül... Kép

Nikcsi 35+6
nikcsi
 
 


Nikcsi
Szerintem 3-4 hálóing, ahogy Myra is írta a listában, nem hülyeség. Így minden napra jut tiszta, ha történne vmi baleset (és akkor nem kell kézzel mosni bent, vagy a párodat szalajtani tisztáért). Én ennyit tervezek vinni...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Gyakorló anyukák!
Ti milyen meleg vízben fürdettek? Vettünk tegnap egy vízhőmérőt, és az volt ráírva, hogy 31 °C az meleg, 37 °C forró fürdő.
Én azt hittem, hogy olyan 36 körül kellemes nekik, hiszen a testhőmérsékletük is akörül van...
(De volt ismerős, aki direkt hűvösebb vízben fürdetett, mert azt szerette a gyerek.)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Beírtam, erre eltünt!

Nikcsi
A leszállt poci jelentheti azt, hogy közeleg a nagy nap, de nem minden esetben. Valaki még így is elvan vígan a végéig. De Te is tudod ellenőrizni, hogy le ment e, és mennyire a hasad.
Ha a pocid és a bordáid közé befér már egy-két ujjad, akkor megy lefelé. Ehhez mondjuk tudnod kell, hogy előtte mekkora hely volt itt.
Nekem akkor is befért két ujjam, amikor elvileg a legmagasabban volt a hasam, vagyis én inkább lent hordtam mint fent.

Cas
Mi két hőmérőt is vettünk, mert az egyik elromlott, és mindkettőn 37 volt az ideális hőmérséklet.
De igazad van, vannak babák akik a hidegebbet szeretik, majd ki tapasztaljátok. Pl. a keresztfiam a halak jegyében született és nem bírja a meleget, a fiam pedig orostlán (Nap jegy) Ő meg a hideget nem szereti. Valszeg csak véletlen, de érdekes az egybeesés.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Nikcsi,

Azért írok csak néha mert olvasni is csak szórványosan tudlak Benneteket, de mindig próbálom követni az eseményeket.Kép és azt, hogy kivel mi a helyzet.Kép.
A szülőszobáról tényleg mindenkinek más és más a tapasztalata, de amíg bent feküdtem nekem is többször feltűnt az -amiről már egyszer írtam is -némelyik kismama társ a saját szubjektív beszámolóját még tovább színezi és ezzel más, még a szülés előtt lévő anyukában,aki amúgy is tele van kétellyel, szorongással jobban erősíti csak ezeket az érzéseket.

Hálóing: minél többet, lehetőleg hosszabbakat(mármint hosszúságra) és elől gombolós verziót. Már a kórházba is vigyél Magaddal melltartóbetétet mert a tejbelövelés után előfordulhat tejcsorgás és kellemetlen a kispapira várni vagy a lenti gyógyszertárba lerohangálni.
Amúgy a lenti patika -földszinten- nagyon jól felszerelt és ha elfelejtettek valamit vagy elfogy a tena betét (én így jártam) ott tuti minden babával kapcsolatos cucc beszerezhető.

Cas,
A benti mosást az elfelejtheted nem azért mert nincs rá lehetőség hanem mert időd nem lesz rá.
Fürdővíz: nekünk a halacskán(fürdető hőmérő) a baby bath-ra 34 fok van feltüntetve és a cold bath-ra 20 fokot. Mi eszerint fürdetünk mármint a babybath szerint.
Szerezz be egy hasonlót szerintem mert ha később ne adj Isten a baba lázas lesz és hütőfürdőzni is kell, ez írányadó lesz a víz hűtésénél is.
Kika
kika
 
 


Tök jók ezek a víz-hőmérők! A miénk 37 fokra mutatja az ideálisat, és a kismama újságban levő ennél a hőmérsékletnél szintén ezt mutatja (ezen csak olyan van, hogy hideg, jó, és forró, nincsenek számok). De én még ezt is hidegnek találom, általában 38 fok körüliben fürdetjük, mert hagyjuk kicsit pacsálni, és ha közben hűl a víz, még akkor sem lesz hideg. Én ennél sokkal melegebben fürdök, érzem a kezemen. Nem tudom hogy számít-e a horoszkóp, én nyilas vagyok, Matyi meg mérleg. Fogalmam nincs ezek milyen jegyek, és hogy ezek alapján milyen hőmérséklet a kedvenc.
aranyhold
 
 


Aranyhold,
én Oroszlán vagyok és kb 42 fokos vízben fürdők. A férjem mindig mondja, hogy nem vagyok normális, ez még a kezének is forró, hogy bírom? (Ő Kos.)

Laga
laga
 
 


Aranyhold
Magamtól én is olyan 37-38 körüliben fürdetném, épp szintén a pacsálás miatt, no meg olyan jól esik az ember bőrének egy kicsit melegebb víz, mint a saját hőmérséklete... gondolom ezzel a babák sincsenek másképp.

Laga
Fürödni én is forróban szeretek, bár sosem mértem még hőmérsékletet, de az én férjem is szörnyülködik, hogy ebben meg mi a jó?! Kép (Én Vízöntő, ő Bika...)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Kika
Hűtőfürdő 20 fok?!?! Az irdatlan hideg! (Pláne egy lázhoz!) Abba bele nem tudnám tenni szegénykét szerintem... Vagy félreértettem vmit?
Én valahol azt olvastam, hogy hűtőfürdőt is úgy kell csinálni, hogy készít az ember olyan vizet, amilyen a lázas beteg testhőmérséklete, és amikor már benne ül, akkor csökkenti szépen lassan a víz hőmérsékletét.
(A férjemnél kipróbáltuk, 39 fokról leballagtunk 36-ra, akkor egy kicsit magához is tért... Mondjuk sajnos nem volt tartós... Lehet hogy még hidegebbre kellett volna?!)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas! Nálunk apu szokott láz esetén hűtőfürdőzni! Ő úgy szokta, hogy csinál egy langyos fürdőt, amit még kellemesen elbír, belfekszik, és hagyja elhűlni. Neki mindig használ, utál gyógyszert beszedni.

Tényleg! Utánanéztem a Spock könyvnek, és azt olvastam, hogy a mai modern nézetek és gyakorlat alpján átdolgozták a könyvet. Na fel is keltette az érdeklődésemet. A férjem fog örülni az ötletnek, hogy én is szeretnék ilyet!
aranyhold
 
 


Cas,
jól tudod: hűtőfürdő esetén kiindulási hőmérséklet, hogy még ordítás nélkül beleüljön a gyerek, utána lábfelől! hidegvíz engedése. Amikor már "anya nagyon fázom, engedj meleget" van, akkor bármilyen fantáziadús mese pl. a beteg manócskáról, aki bátor és szépen csücsül a vízben és meggyógyul - időhúzás végett.
Közben sajog a szíved a gyerekért...

Laga
laga
 
 


Cas,
FélreértettélKépKép Nem a hidegbe kell a babát beültetni, hanem a vízet kell fokozatosan lehűteni, a 20 fokos a mi skálánkon a cold bath-t jelöli, de eddig biztos nem hűtenénk a vízet csak valamiért a gyártó úgy gondolta, hogy ezt is bejelöli (angol a hőmérő lehet, hogy GB-ben van ennek jelentősége, passz.)
Még úgyan hála nem volt rá példa és remélem nem is lesz, de nekem azt magyarázták, hogy a babát láz esetén a rendes megszokott hőm. vízbe bele és fokozatosan kell hűteni a vízét.

Laga,
Jó ez az " anya nagyon fázom, engedj meleget" nagyon tetszikKép csak mondjuk egy még nem beszélő babánál nehéz eldönteni, hogy mikor kéne a melegebb víz.Kép
Kika
kika
 
 


Aranyhold
A férjem nagyon hirtelen belázasodós alkat. Helyből felmegy neki 39-39,5-re, én frászt kapok, ő kidől, és csak alszik-alszik. Aztán 2 nap alatt a legcifrább nyavalyán is túl van (én mindennel legalább egy hétig vacakolok). Ilyenkor max. egy algopirint vesz be...
Spock: nagy betűkkel hirdeti a hátulján, hogy mennyire átdolgozott, legmodernebb eredmények, meg új stb., de mivel a régit nem ismerem, és még nem is nagyon volt időm alaposan átolvasni, nemtom mennyire jó...

Laga
Nagyon szemléletes volt a leírásod! Meg is sajnáltam szegény Vilmost, hogy milyen rossz lehetett neki... Tényleg, mennyi idő után kell a gyereket hűteni? Mert ugye a láz alapvetően jó, nem véletlenül találta ki a természet, csak...??? Túl magas? Túl sokáig? Mi a túl magas és mi a túl sokáig?!

Kika
Jó, megnyugodtam! Kép
Angol gyerekekről csak annyit, hogy amikor voltunk egyszer Dovertől nem messze nyaralni, akkor míg mi pulcsiban-farmerben mászkáltunk augusztusban a parton, a gyerekek FÜRÖDTEK! A vicc, hogy a szülők is pulcsiban-nadrágban üldögéltek a parton, és a gyerekek mégis vízben pancsoltak vagy vizesen rohangáltak... Nem volt semmi látvány (a hideg is kirázott). Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Spock: én a 3 évvel ezelőttit ismerem, hát abban az átdolgozás annyit tett, hogy beleraktak néhány plusz fejezetet, de a régiek pont ugyanolyan elavultak maradtak.

Láz: nekünk a hűtőfürdő nem jött be, én priznicelni szoktam a fiúkat magas láz esetén. SZobahőmérsékletű vízbe mártott pelussal.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory! Pontosan mi az a priznicelés?
aranyhold
 
 


Aranyhold: teljes testes borogatás. Én textilpelussal szoktam csinálni, és az még Balunak is átéri a törzsét. Szóval szobahőmérsékletű vízbe mártom, kicsavarom, rá a testére, rá egy száraz törülköző, majd 2-3 percig rajta, aztán le, 5 perc szünet, újra, és 3-szor ismétlem.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory! Köszi! Most már ezt is tudom! Sosem lehet tudni lesz-e rá egyszer szükség!
aranyhold
 
 


Sziasztok!

Kika
Én sajnálom, hogy csak ritkán vagy itt, bár néhány hét és én teljesen eltűnök... Kép (Nincs otthon net)

Gyermekkorom két rémálma: priznic és a gőzőlés! Az ülőfürdőt sem élveztem jobban. De még mindig jobb megoldás, mint a sok gyógyszer! Amúgy nekem már a 37,8 is láz. Főlé nagyon ritkán megy, gyógyszert ritkán veszek be, mert ahogy Cas írta: "Mert ugye a láz alapvetően jó, nem véletlenül találta ki a természet..." De azt hiszem én is fogom ezeket alkalmazni szegény gyereknél! Kép
nikcsi
 
 


Nikcsi: a 37,8 még határeset. Én csak 39,0 felett vetem be ezeket a kínzásokat.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory
Nekem szerintem még a 27 évem alatt nem ment fel 39-ig... Szerencsére! Kép
nikcsi
 
 


Nikcsi: Kép Nekem sem szokott, de mikor én kétségbeesve kértem a lányoktól a chat-en valami lázhúzó módszert, akkor az úgy volt, hogy 39,2-nél adtam kúpot Balunak és utána hűtőfürdő, ennek ellenére fél óra múlva már 39,6 volt a láza. Na, akkor a háromszor ismételt priznic levitte 38,0-ig.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory
Ezért mondom valószínű én is evvel fogom nyúzni szegény gyereket... Ők is biztos így fognak rá emlékezni, mint én! Kép
nikcsi
 
 


Cory

39,5-nél már én is megijedtem egy kicsit. Főleg, hogy egyedül voltam itthon vele. A hűtőfüri, ami egyébként hatásos szokott lenni, nekünk is csak 38-ig vitte le, aztán megint ment felfelé.

A kezdők tudják, hogy 38 alatt nem kell még lázat csillapítani?

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Mucus
Én nem tudtam! Tényleg 38 alatt semmi hütőfürdő?

Cory
Talin írtunk egy táblázatot, Téged kifelejtettelek - bocsi Kép Ez csak privátba fog körbe menni, szóval akkor megadnád a teljes neved, mobilszámod, otthoni számod? Persze az e-mailemre küld, ha OK! Néhányunk biztos szívesen felhívna egy kis tapasztalatért...
nikcsi
 
 


Nikcsi: Kép Jól esik, hogy eszedbe jutottam Kép Mail ment.

38 alatt még csak kúp sem kell. 38 fokon pusztulnak legjobban a bacik. Illetve feljebb jobban, de a 38 fok még az, ami a szervezetnek is okés, és mégis jobban pusztulnak, mint lenyomott láznál.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory
Megkaptam válaszoltam!

Köszi nektek tapasztalt anyáknak, én ezt nem tudtam!
nikcsi
 
 


Nikcsi!

Így igaz, ahogy Cory írta!

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: