Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is Schöpf-Merei Kórházban szültem 2000 nyarán. Nekem elsõsorban jó tapasztalataim voltak. Ha valakit érdekel, szívesen válaszolok a kérdésekre.

schkft@axelero.hu

Üdv,

Schuszterné Forrai Tünde
Tünde
 


Sziasztok Lányok!

Úgy látom, hogy ezt az oldalt az utóbbi idõben hanyagoljuk és nem nagyon írkálunk.
Gondolom tegnap többen ott voltatok a felkészítõ program elsõ részén.
Nekem személy szerint nagyon tetszett, az orvos nagyon közvetlen és kedves volt, persze maradtak még nyitott kérdések, de ha azokat mind felvetettük volna, még lehet, hogy most is ott ülnénk. Nekem elsõsorban azért tetszett, mert -végignézve azokat a diákat- mivel még nem szültem és ez új "élmény" lesz, legalább pontosan képbe kerültem, hogy mi is fog pontosan ott zajlani az "élmény" közben. Persze könyvekbõl sokat megtudhat az ember, meg aztán hallgathatja ismerõsei, rokonai beszámolóit, de ha még egyszer sem volt bent szülésen, akkor ez újdonságnak számít. (na, ez lehet, hogy értelmetlen mondat lett kissé). Szóval, az már megnyugtató, ha tudjuk, hogy pontosan mi fog történni. Az még jó lenne esetleg, ha egy ugyanilyen dia-sorozatot megnézhetnénk egy császáros szülésrõl, nem?

Egyébként mi újság a pocakotokkal? Mindenki szépen kerekedik?

Üdv: Ildi
Névtelen
 


Szia Ildi!

Mi ott voltunk, Ti hol ültetek?
Mi az elején az asztalnak, én voltam aki szóba hozta a gátmetszés-gátvédelem témát.

Nekem is nagyon tetszett, föleg amiért inkább beszélgetés volt mint "elöadás".
A Doki tényleg nagyon szimpatikus volt most is, ugyanis nekem már volt szerncsém hozzá, amikor a terhesség elején be kellett feküdöm, mert azt hitték méhenkivüli a terhességem.
Ö vett fel az osztályra és vizsgált meg, amíg az én orvosom beért, és nagyon megértö, kedves volt, megnyugtatott, hogy lehet ez még rendes terheség - majd pár nap múlva láthatóvá válhat az ultrahangon. Szerncsére így is lett.
Azóta pedig minden rendben.

Jöttök a következöre is?

Üdv. Dojika
Dojika
 

 
 

Szia Dojika!

Én csak egyedül voltam, mert a párom sajnos sokáig dolgozik (nem éppen egy bababarát munkahely, ugye?), de otthon legalább egy óráig csak az "elõadásról" beszéltem neki és õ élvezettel hallgatta. Én a másik oldalon ültem, ötödikként a sorban. Én hoztam szóba azt, hogy alternatív lehet az otthonszülés is, de persze ezt nem azért említettem meg, mert én ezt akarom kipróbálni. Isten ments! Nem akarok sem a bébi, sem a magam életével játszani.
A következõre is fogok menni, mert egyrészt nagyon jó hallgatni a "szakembereket", másrészt bármikor lehet kérdezni.

És nálatok mikorra várható a nagy nap? És ha nem vagyok indiszkrét, Te kinél fogsz szülni? És szülésznõt választottál már?

Üdv: Ildi
Névtelen
 


Szia Ildi!

Emlékszem Rád Kép))
És akkor találkozunk jövö szerdán megint Kép

Én most a 26. hetet töltötem be, és úgy néz ki május 21. körül érkezik majd Manóka Kép Aki úgy tünik kisfiú, de mivel cselesen a lábaközé kapta a köldökzsinórt ez még csak sejtés.
Én Dulka Tibornál fogok szülni. Te?
Szülésznõ kérdés? Nekem az ismerösöm aki itt szült Fehérfy Krisztinát javasolta, majd úgy a 30. hét fele fel is fogom hívni, de persze addig megkérdezem a dokit is, neki mi a véleménye erröl a párosításról Kép

Üdv: Dojika
Dojika
 


Szia Dojika!

Én dr. Bognár Zoltánnál fogok szülni, nem tudom, hogy hallottál-e róla.
Szülésznõk közül én is Fehérfy Krisztinát gondoltam, mivel ezen az oldalon korábbi megszólalásokból leszûrve általában mindenki õt ajánlja. Persze elõször én is a dokival fogom megbeszélni a dolgot. De a szülésznõ kiválasztása legalább olyan fontos, mint a doki kiválasztása.

Mi meglepetést szeretnénk, hogy csak születéskor derüljön ki, hogy Pocaklakó kisfiú vagy kislány, de ennek ellenére a múlt heti uh-n a párom annyira figyelt, sõt többször megnéztük otthon videón is és a párom szerint kisfiú, sõt anyukámék szerint is az (bár egyikük sem uh-szakértõ). Én azért nem élem bele magam, mert kislányt legalább annyira szeretnénk. De ha így halad a növekedésben és nem szégyenlõs, akkor a köv. uh-n már biztos egyértelmû lesz! Már úgy várom!

Egyébként olyan gyorsan megy az idõ, csak úgy repülnek a hetek. Neked nincs ilyen érzésed? Bár megmondom õszintén, annak nagyon örülök, amikor megint péntek következik, mert akkor utána jön a hétvége! És ma is péntek van! (kár, hogy nem tudok mosolygós arcot rajzolni).

Üdv: Ildi
Névtelen
 


Szia Ildi!

Na igen, a péntek az a legjobb nap Kép
Utána már hétvége... én már egyre nehezebben viselem a munkát.
Talán már csak pár hét és ha itt az utódom akkor maradok otthon szülésig.
Te dolgozol? Meddig még?

Mikorra várjátok a babát? Hány hetes vagy most?
A dokid nevét ismerem, de személyesen nem ismerem.

A mosolygós arc egyszerü Kép egy kettöspont és egy záró zárójel egymás mellett, a gép meg rajzol helyette egy vigyori pofácskát Kép

Üdv: Dojika
Dojika
 


Sziasztok!

Szerintetek, ha az elsõ elõadáson nem voltunk ott, a másodikra azért el lehet menni az elsõtõl függetlenül is? Ahogy látom, ez az alertenatívos elõadás lesz még májusban is, ezt akkor is el lehet menni meghallgatni, nem? Mi a párommal sajna lemaradtunk a szerdairól, mert akkor kellett mennem a dokimhoz a 20 hetes vizsgálatra. Persze errõl is lemaradtam, mert elég késõre hívott be (19.45) és én estére úgy kifárasztottam magam (hajnalban vasalás, egész nap munka, majd este takarítás és még egy kis kismamatorna), hogy úgy elálmosodtam fél 8-ra, hogy nem bírtam rászánni magam arra, hogy elmenjünk. Pedig most lehet, hogy kiderült volna, hogy kislány, vagy kisfiú a gyerkõc. Persze szerintem 100%, hogy kislány, mert én úgy érzem. De azért kíváncsi vagyok Kép.

Sziasztok, mindenkinek jó hétvégét...

Rita
Rita
 


Szia Dojika!

Én is dolgozom még, és április végéig tervezem, persze csak akkor, ha nem kell otthon maradnom a doki szerint. Elég nyugis hely, bár vannak rosszabb napok.
Az én utánpótlásomat is keresik nemsokára, úgyhogy lehet, hogy majd be is kell "tanítanom" õt. De a kollégáim egyelõre nem szeretnének senkit a helyemre, sajnálják, hogy elmegyek. Azt én is sajnálom, mert jó kis társaság jött össze és hiányozni fognak, de õszintén bevallom, maga a munka nem fog. Aztán majd egy idõ után lehet, hogy nem így leszek ezzel, de akkor is otthon akarok lenni a bébivel, ameddig lehet. Aztán lehet, hogy majd jön a következõ......

Mi június 19-re várjuk a babát Kép, tehát most vagyok a 23. hétben. De már annyit izeg-mozog ott bent, remélem jól érzi magát!

Ti szoktatok hozzá beszélni, zenét hallgatni, stb.?

Mára már búcsúzom, hétfõn jövök. Addig is jó pihizést, remélhetõleg marad a jó idõ és akkor irány a friss levegõ!Kép

Üdv: Ildi
Névtelen
 


Sziasztok!

Rita - nyugodtan gyertek el, föleg ha másikat még van idötök ugyis meghallgatni pótlólag...
Szerintem mindenképpen mehgéri, föleg ha nektek is elsö baba, sok a hasznos információ, a szülésröl, meg a kórházról is.

Ildi - az én Manóm is sokat mocorog, néha már túl soknak is érzem Kép
Igen sokat beszélek hozzám, a párom is próbál beszélgetni vele, néha meg zenét is hallgatunk.

Elég fáradt vagyok ma... szombaton a párom szüleinél disznóvágás volt, nem mondom hogy lazítottunk a hétvégén... de legalább jó volt az isö és sokat lehetett kint lenni a levegön...

Üdv. Dojika
Dojika
 


Sziasztok!

Rita,
Szerintem is nyugodtan csatlakozhattok szerdán a "tréninghez", ha továbbra is úgy sikerül, mint múlt héten, akkor meglátjátok, hogy élvezni fogjátok! Tényleg sok mindent meg lehet tudni. Azért tartsál lazább napokat is, mint amilyenrõl írtál elõzõleg!

Dojika,
Mi a hétvégét barátainknál töltöttük, ahol van egy 11 hónapos kisfiú. Nagyon aranyos Kép, és tényleg egész napra leköti az ember figyelmét és energiáit. Hogy bírják??? Sokkal strapabíróbbak, mint a felnõttek!
Szerinted a szülõszobát is megmutatják majd a tréning keretében, vagy arra külön kell jelentkezni?

Most röviden csak ennyi.
Üdv: Ildi
Névtelen
 


Szia Ildi!

Nem tudom hogy a szülöszoba látogatás benne van-e a programban, rá kell kérdezni.
Nekem sikerült egy hetet a kórházban töltenem a terhességem elején, én akkor szétnéztem, megnéztem mindent...
De telefonon is be lehet jelentkezni szülöszobalátogatásra úgy tudom.

Üdv. Dojika
Dojika
 


Szia Dojika!

És mi volt a baj, ami miatt kórházba kényszerültél?

Maga a kórház egyébként elég riasztónak tûnik belülrõl. Kár, hogy nincs pénz ilyen intézmények felújítására, korszerûsítésére. De ez egy nagyon kényes téma sokak számára.......
Viszont a harmadik emeleti "rooming in"-szobák (azok egyikében voltam már látogatni) nagyon szépek, otthonosak és tiszták. Én mindenképpen oda szeretnék kerülni a babócával.

És milyen benyomásod volt a szülõszobáról és környékérõl?

Üdv: Ildi
Névtelen
 


sziasztok Lányok!

a védõnõ Mike Zsuzsa elõadásához tartozik a kórház bemutatása, de hozzá lehet bejelentkezni beszélgetésre és szülõszoba nézésre egyénileg is.
ja és az elõadáson nem mondják, de az EDA 15,000Ft.

mindenkinek kellemes pocakos napokat

Tikk
tikk
 
 


Szia Ildi!

Hát hogy miért voltam kórházban?
Mert mikor pozitív lett a tesztem, az áén Manókám olyan picike volt még hogy nem látszott az UH-n és ezért nézték a vérben is a HCG szintet, ez is pozitív lett - vagyis terhes voltam, csak nem láttak sehol semmit... méhenkívüli gynaú miatt rögtön be kellett feküdni.
Aztán pár np múlva már látszott a Manóka és mehettünk is haza...

Eredetileg én is a 3.ra akartam kerülni, de most gondolkodom hogy ne menjek-e a sima rooming in-be az elsõre... de még mindig a 3. emelet a szimpatikusabb...

A szülöszoba kultúráltnak tünt nekem, a környéke is szép tiszta, rendezett volt miko rott jártam.
Mondjuk én jobban szerednék egyágyasba kerülni, mint a 3ágyasba... nem biztos hogy zseretném hallgatni más szülését az enyém közben...

Este találkozunk?

Üdv. Dojika
Dojika
 


Sziasztok!

Dojika,
Tegnap sajnos egész nap nem tudtam írni, mert valami zavar volt a rendszerünkben. De hát este úgyis találkoztunk. Nekem a tegnapi elõadás is tetszett. De amikor beléptem a könyvtárba, nagyon elcsodálkoztam, hogy ennyien lettünk! Alig volt hely. Sok új arc....Neked tetszett? Másik oldalon olvastam, hogy neked is mûtötték az Optikmedben a szemed! Te voltál már szemfenékvizsgálaton?


Tikk,
Akkor is ki kell pengetni az EDA árát, ha elõre nem kérem, hanem szülés közben derül ki, és az orvos is helyesli, hogy erre bizony tényleg szükség van? Kész agyrém, hogy ezt a tb. nem támogatja, de azt, hogy valakit férfibõl nõvé operáljanak azt bezzeg támogatja! Ilyeneken úgy fel tudom húzni magamat! De inkább nem idegesítem magam, mert azt a babóca is megérzi.

Üdv: Ildi
Névtelen
 


Szia Ildi!

Tetszett a tegnapi elöadás is nekünk, jó volt és tanulságos is.

Szemészet - épp ebben a pillanatban tettem le a telefont, most beszéltem az szemészorvos-haverommal,a ki a szemmütétemet csinálta az Optik-mednél.
Azt mondta ha nincs semmi panaszom a szememmel nem kell elözetes vizsgálat, természetes úton is szülhetek - nagyon kis rövidlátásom volt csak, meg hát mit ne mondjak, tökéletesre sikeredett a mütét neki Kép
Azthiszem inkább majd valamikor szülés után nézetem majd meg a szemem, nem történt-e valami véletlen közben...

Örülök hogy személyesen is iskerült összefutnunk Kép

Üdv, Dojika
Dojika
 


Szia Dojika!

Nekem elég rossz volt a szemem (-5,5; -6,5)Kép, de ez már a múlté.Kép
Viszont úgy hallottam, hogy akik szemmûtéten estek át (nemcsak a lézeres mûtétre gondolok), azoknál kell egy szakorvosi vizsgálat és vélemény, hogy szülés elõtt milyen állapotban van a szemfenék. Legalábbis engem kért a nõgyógyászom, hogy megnyugtatásképpen menjek el és vizsgáaltassam meg, és ha a szemész egy apró picit is hezitál, akkor ne teketóriázzunk és ne kockáztassunk, akkor inkább császár legyen, minthogy valami baj történjen a látásommal. Persze én is jobban szeretnék term. úton szülni!
Persze lehet, hogy ez az elõvigyáaztosság csak nagyobb rövidlátásnál szükséges.

Üdv: Ildi
Névtelen
 


Ildi!

Azt nem tudom. Elég felháborító lenne, ha így lenne, de szerintem akkor nem, csak ha saját kérésedre kötik be.

tikk
tikk
 


Ildi!

Én elég jól körüljártam a témát anno, mivel a harmadik babát mindenképpen EDA-val akartam megszülni. (Nem úgy szültem, mert másfél óra alatt megvolt a szülés cakkumpakk, nem is lett volna idõ az EDA-ra). De.
Mindenképpen elõre kell kérned, ha szülés közben szeretnéd, arra már nincs mód. Elõre kell megbeszélned az anesztessel, és akkor õ odaadja a telefonszámát, õt uis. külön be kell hívni mint mondjuk az orvost, ha épp nincs bent. Az nem gond ha késõbb nem tartasz igényt az EDA-ra, akkor persze nem kell fizetni, csak ha igénybe is vetted. De fordítva nincs, tehát ha elõre nem szóltál, hiába is fizetnél érte, akkor sem lehet.

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Ildi!

Nekem gimnazista korom óta ez a srác a szemorvosom, ráadásul ö is mütött, azóta is hozzá járok kontrollra.
Ha valaki akkor ö ismeri a szememet Kép
Nemrég volt vizsgálat, más okból kifolyólag akkor is rendben volt minden (szemfenék, szemnyomás, stb.), ezért is mondta, hogy most már nem kell külön elmennem, nyugodtan szülhetek természetes utón.
És én megbízom benne, szóval egy vizsgálattal kevesebb Kép

Úgyis ma voltam a 28. hetes laboron a kórházban, nézik majd a vércukrot is...
Remélem több labor már nem lesz Kép
Szerdn UH, remélem végre biztosra megmondják tényleg fiúcska-e...

Egyre többet mocorog a Manóm, nem tudom mitöl van ennyi energiája ? Kép Vagy csak egyre kisebb a hely és jobban érzem? Kép

Dojika
Dojika
 


Sziasztok Csajok!

Dojika,
Remélem nekem is minden rendben lesz majd a szülés elõtti szemvizsgálaton.
Akkor a mai vérvétel a terheléses cukorvizsgálat volt egyben? És ez úgy zajlott, hogy a két vérvétel között kellett enned egy kiflit és inni egy pohár tejet? Vagy szimpla "éhgyomri" vérvétel volt?
Én még elõtte állok ennek (24. hét).
Gondolom, izgultok az ultrahang miatt. Én alig várom már a következõt, de az sajnos még odébb van. Akkor már biztos teljesen egyértelmû lesz, hogy kisfiú-e vagy kislány, de mi mindenesetre meglepetést szeretnénk. Bár a múltkori videó alapján a párom fiúnak saccolja. De én nem élem bele magam!
Én sem értem (de nagyon élvezem Kép ),hogy a kisbabák hogy bírnak ilyen fáradhatatlanul mocorogni ott bent ennyit. Pedig olyan kis helyük van, teljesen össze lehetnek kucorodva.
Érdekes, hogy én pl. általában bal oldalon érzem õt, és csak nagyon ritkán "rúg" egyet jobbra. Biztos így érzi magát legjobban.

Tikk, Norcsi,
Mivel jövõ hét szerdán úgyis a szülészeti fájdalomcsillapításról lesz szó a "tréningen", ezekrõl a dolgokról is biztos beszélni fognak. Ti jártok erre?

Üdv: Ildi
Névtelen
 


Szia Ildi!

NAgyon humánusan csinálják a vérvételt, úgy kell menned, hogy a vévétel elött egy órával kell megenni 1 zsömlét és 2 dl tejet.
Ma a 4. voltam sorban, de mikor megkérdezte a nö, hogy mikor ettem és megmondtam, azonnal velem kezdte ,m ert már pár percel túl voltunk az 1 órán...
Szóval alényeg, csak 1szer szúrnak.

Az én Manóm még összevissza mocorog. De föleg fenn a gyomrom magasságában vagy két oldalt... szóval folyamatos mozgásban van... néha érzem ahogy fordul mert olyankor apró sorozatokat tapos a hasamban Kép

Nem az én dolgom, de mivel ismerem öt (jó barátnöm) nyilatkozom helyette: Norcsi már megszült októberben, itt a kórházban.

Szia
Dojika
Dojika
 


Sziasztok!

Ildi. Már Dojika írta, hogy én már szerencsére nem vagyok napi kontaktusban a kórházzal, mivel valóban megszültem még tavaly november 1-jén (Dojika, majdnem tökéletes válasz volt KépKépKépKépKép ).
Az elõadáson mindenre rá kell kérdezni, bár amikor mi voltunk a Tamara (azt hiszem így hívják)nagyon korrekt válaszokat adott, de a fizetõs részre nem tért ki. Errõl csak késõbb a négyszemközti megbeszélés során nyilatkozott, mikor megkerestem hogy lefixáljuk azt hogy kérem az EDA-t.
Én ezt akkor is meg azóta is furcsának tartom, mivel más kórházaknál nem térítés-köteles az EDA igénybevétele, és nyugodtan igénybevehetõ már szülés közben is elõzetes megbeszélés nélkül is, de hja kérem, a Schöpf Merei az nem más kórház!!! Itt ez van. És még az is nagyon lényeges, hogy az orvosoknak mindössze csak néhány százaléka az amelyik az EDA alkalmazásával egyetért. A többség, és fõleg az idõsebbek hallani sem akarnak ilyesmirõl. (Hát elvégre nem õk szenvednek a szülés során. És az elsõ szülésnél lényegesen fájdalmasabb a második, pláne a harmadik. Na mindegy, erre most nem érdemes itt kitérni.)
Szóval sok sikert és tényleg érdemes kifaggatni az elõadást tartó aneszteziológust.

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok,

Végignéztem itt a leveleket, és több a negatív vélemény a kórházról, mint a pozitív, ami engem aggaszt, mert én is itt fogok szülni kb. 10 hét múlva.

Szóval miért maradtok? Csak a doki miatt?

Az én egyik ismerõsöm, aki szintén az SM-ben szült volna, kb. 28 hetes, most találta ki, hogy inkább ovost vált és elmegy a MÁV-ba, mert az alternatív, az SM meg konzervatív.

Én egyébként szombaton voltam a párommal meglátogatni a szülõszobát, szerintem is kulturált, az egyikben (egy egyágyasban)még bordásfal is volt, sõt a fiatal dokika azt modta, gumilabda is van valahol eldugva, csak elõ kell keresni. Megnéztük a harmadikon a kétágyas fizetõs szobákat, az is korrekt volt, az egyikben például függönnyel lehet elválasztani az ágyakat egymástól, úgyhogy szoptatás közben nem zavarják egymást az anyukák.

Tikk, azt hogy érted, hogy a csecsemõs nõvéreket mindenért nyaggatni kell? Például miért?

Üdv mindenkinek
Kispocak (akinek a pocakja inkább nagy)
Névtelen
 


Kispocak!

Úgy értem, hogy felhozzák a babákat majd eltûnnek. Én meg ott maradok egy néhány órás babával, hogy milyen gyönyörû,de mit és hogy csináljak. Aztán szóltam, hogy hagyják fent egész napra, mondták, jó hoznak fel pelenkát meg teát és viszlát. Majd letelefonáltam, hogy mégis hogyan pelenkázzam át? Aztán csipás volt a szeme, leszóltam, hogy nézzék már meg, mondták töröljem ki vizes vattával, majd este jól letoltak, hogy miért nem vittem le, mert hogy hoyg néz ki a szeme. Szóval nem jut eszükbe, hogy ami nekik természetes, az nekünk teljesen új és ismeretlen.

üdv

Tikk
tikk
 


Sziasztok!

Igaz amiket Tikk ír, hogy a csecsemõsök egyáltalán nincsenek a helyzet magaslatán. De szerintem talán éppen emiatt szerencsésebb a négyágyas rooming-in az elsõn (nem fizetõs), mert ott jobban el lehet kapni a csecsemõsöket kérdezõsködni, plusz ott van egy csecsemõs aki kifejezetten csak ezzel a szobával törõdik. Most mi õt nem láttuk, mivel én pont ünnepek alatt szültem, és az ünnepek végével haza is jöhettünk, de állítólag van egy ilyen nõ.(Állítólag valamilyen Elvira.) A másik, hogy itt a többi anyuka is tud nektek segíteni. Ugyanis meglepõ módon nem az elsõ gyerekes anyukák kérik magukat ide. Mikor most én szültem, én voltam ugye a harmadik babával, de a másik három ágyon is olyan anyukák feküdtek akik a második gyereküket szülték.
Szóval meggondolandó.

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok Csajok!

Szerintem sokan azért választjuk ezt a kórházat, mert az orvos, akinél a szülést "tervezzük" hivatalosan ott dolgozik. Nekem még mindig az a véleményem, hogy elsõ és legfontosabb dolog, hogy a dokidban megbízzál. Ha csak a terhesség kezdetén is kezd el hozzá járni az ember és mondjuk nem ismeri évek óta valamilyen okból kifolyólag, akkor is a 9 hónap alatt talalákoznia kell vele min. 7-8-szor! Ennyi idõ alatt kialakulhat, illetve ki kell alakulnia egy szimpátiának; de ha már az elején ellenszenves, akkor még idejében lehet váltani. Szóval, ha szimpatikusnak érzed, mindent meg lehet és meg is kell vele beszélni nyíltan (a terhesség és a szülés részleteirõl, hogy te mit szeretnél a szülésnél, stb.). Nem szabad, hogy akár egy pici kis bizonytalanság és kétkedés is maradjon benned. Tehát, ha ez a fajta kapcsolat kialakul, az már fél siker. Utána még kell egy szülésznõt választani, és meglátogatni a szülõszobát és lelkileg felkészülni a nagy eseményre. De csak azért kórházat változtatni, mert az épület ósdi, és mert elég "sokféle" ember megfordul ott, és mert éppen hallottuk valami negatív véleményt a kórházról, ezekért szerintem nem érdemes. Persze én még nem szültem, csak fogok júniusban, és nem volt még negatív véleményem, ezért lehet, hogy kicsit naívan gondolkodom ezekrõl a dolgokról! De jelenleg nincs miért rosszat feltételeznem a kórházról.
Most látom csak, hogy elég hosszúra nyúltam, nem tudom, érthetõ-e teljesen, amit írtam.

Üdv: Ildi
Névtelen
 


Szia, Ildi,

Én teljesen egyetértek veled, és most már meg is nyugodtam, mert a dokimban abszolút bízom, úgyhogy kitartok az SM mellett a vegyes vélemények ellenére. Az például engem külön megnyugtat, hogy a két egyetemi szülészeti klinika mellett az egész városban csak itt van koraszülött intenzív, vagyis komplikáció esetén biztosan el tudják látni a kicsit.

Tikk, Norcsi, köszi a véleményeket!

Egyébként korábban valaki írta, hogy a Mikes Zsuzsa (ha jól emlékszem a nevére) védõnõnél kell a szülõszobalátogatást egyeztetni, ami sajnos ebben az évben már nem áll, mert a hölgy január elejétõl nem dolgozik a kórházban, szóval valamelyik szülésznõvel érdemes beszélni.

A legutóbbi elõadás miilyen volt? Én majd csak az újszülöttesre megyek, mert a fogaimmal szerencsére minden rendben van.

Üdv mindenkinek

Kispocak

u. i. Egyébként próbálok nem névtelenül megjelenni, de máshogy nem bírom elküldeni az üzenetemet, pedig regisztráltam is...Kép( De azért tovább próbálkozom!Kép)
Névtelen
 


Szia Kispocak!

Szerintem érdemes elmenni a fogorvosi elõadásra is, mert nem csak a kismamák fogairól, fogápolásáról lesz szó, hanem a gyerekek száj és fogápolásáról is.

Üdv
Zsuzsa
zsuzsa
 
 


Szia Kispocak,
A múlt heti elõadáson a szülészeti fájdalomcsillapításról volt szó. Egy szimpatikus doktornõ tartotta, de elég kurtára sikerült az egész, kb. 10-15 perc alatt elõadta a mondanivalóját, aztán pedig lehetett kérdezni tõle. Volt egy pár kérdés, aztán már vége is lett az egésznek. Szóval ez most nem volt olyan maratoni, mint az elõzõek.
Egyébként az epidurálért tényleg külön fizetni kell, kivéve ha császármetszésre kerül sor és akkor használják. Egyébként errõl a témáról a márciusi Kismamában is lehet pár oldalon keresztül olvasni.
A fogápolásos elõadásra én sem fogok tudni elmenni most.

Lányok,
Jár valaki közületek a kórházba kismama-tornára?

Üdv: Ildi
Névtelen
 


Sziasztok!

Tegnap volt valaki közületek a fogorvosi elõadáson? Volt valami érdekes? Ha igen, osszátok meg velem!

Üdv: Ildi
Névtelen
 


Szia Ildi,
én se tudtam menni, nem tudom mi volt.
Viszont nem tudod megmondani nekem, hogy azt a lányt akivel a multkor a kapu elõtt beszélgettél és szintén jár az elõadásokra, õt hogy hívják?

Üdv, Dóra
Dojika
 


Sziasztok,

Most vettem csak észre, hogy a korábbi üzenetem, hát az eltûnt...

Zsuzsa,

Nem tudtam, hogy nemcsak az én fogazatomról lesz/volt szó...
Azért köszi az infót. Én sem tudtam elmenni, most szerdán az újszülöttesen viszont ott leszek.

Ildi,
Én nem kérek epidurált meg semmiféle más fájdalomcsillapítot, ettõl a részétõl valahogy egyáltalán nem tartok, hiszen annyian végigcsinálták már elõttünk, és az ember úgysem a fájdalomra fog emlékezni. Szerintem ez hozzátartozik a dologhoz.

Tehestornára nem az SM-be járok, hanem egy Mozgásterápia Stúdió nevezetû helyre a Baross utcában (nem a szülészet, egy külön hely). Fizetõs, többféle bérletet lehet venni, mindennap van, napoonta több idõpontban, úgyhogy kedvedre válogathatsz. A jövõre gondolva bab-mama tornát is szerveznek, sõt inkontinencia és gerinctorna is van. Én szeretem, ha érdekel, megadok minden más részletet.
Korábban a kismama jógát is kipróbáltam, de az nekem nem jött be, valószínûleg az oktató miatt, aki szerintem nem is igazi jógatanár, de mindegy...

Lányok,
Hallottatok már a Streptococcus baktériumról? Menjetek rá a friss mamák topicra (az anyaság után a második), ott többet is írnak róla. Végeznek ilyen szûrést a kórházban?

Üdv
Kispocak
kispocak
 
 


Sziasztok!

Dojika,
Azt a lányt, akivel beszélgettem a múltkor, Jánosi Eszternek hívják és osztálytársak voltunk a gimnáziumban. Õ most a második babájával terhes, és azt hiszem, hogy ugyanannál a dokinál fogtok szülni mindketten.

Kispocak,
Én sem akarok epidurált! Tudom, hogy többen kibírták elõttünk nélküle és én nem is félek a fájdalomtól. Ha már ott lesz a kis pöttöm a karunkban, úgyis minden fájdalmat elfelejtünk majd!

Lányok,
Múlt héten voltam a dokimnál és érdeklõdtem, hogy javasolna-e õ szülésznõt "a nagy alkalomra". Mondta, hogy mivel még van idõ (jún. 19-re vagyok kiírva), elõbb érdeklõdjek én, szerezzek benyomásokat, és ha sikerült valakit magamtól választani, akkor megbeszéljük, de ha nem sikerül választanom, akkor azt is megbeszéljük és esetleg õ ajánl. Persze mondta, hogy vigyázzak, nem a "legfelkapottabb" szülésznõ a legjobb! Szerintem ez nagyon korrekt válasz volt részérõl, mert nem akar rám erõltetni senkit, de honnan szerezzek benyomásokat? Hiszen még nem is szültem egyikkel sem! Ti mi alapján választottatok/választotok szülésznõt? Szívesen venném a tanácsaitokat!
Egyébként holnap megyek vércukorvizsgálatra és ultrahang is lesz!!! :-) Délután pedig az újszülöttekrõl szóló elõadás.

Üdv mindenkinek: Ildi
Névtelen
 


Ildi!

Én aszerint választottam, hogy az orvosom kivel szeret szüleszteni, és így egy jól összeszokott, surlódásmentes párosnál szülhettem.

Tikk
tikk
 


Sziasztok!

Ildi, nkem egy baátnöm ajánlott szülésznöt, ö itt szült tavaly.
Épp tegnap kérdeztem az orvosom én is, Ö is nagyon korrekt volt, elmondta ö bárkivel együtt tud dolgozni, de itt most az a lényeg, hogy nekem szimpatikus legyen az illetö...
Elmondta a fiatalabbak még lelkesebbek, a z idösebbek már fáradtabbak - ök keményebben odaszolnak néha...
Rákérdeztem ill. ö kérdezte van-e már valami javaslatom, elmondta hogy az illetö nagyon kedves és jó szülésznö, sose volt rá panasz.
Azt mondta bármennyi idö is van még hátra (nekem spec 10 hét!!), ideje összeismerkedni, hogy kiderüljön, mennyire "bírjuk" egymást... mert ne ott derüljön ki, hogy mégse öt kellett volna választani...

Holnap mi is megyünk du. az elöadásra terveink szerint.

Üdv. Dojika
Dojika
 


Dojika,
Ha nem vagyok indiszkrét, megkérdezhetem a nevét és hogy mennyit kér egy szülésért?
Egyébként a párom unokatestvére is tavaly szült itt a kórházban, õt is megkérdezem majd a tapasztalatairól.
Szerintem is fontos, hogy mire eljön az idõ, valamennyire megismerjük egymást. Nekem még 14 hetem van hátra. Április elején megyek majd újra a dokimhoz, vele megbeszélem, hogy mire jutottam ez ügyben, aztán megkeresem a szülésznõt és gondolom õt meg lehet kérni, hogy megmutassa a szülõszobát is.
Üdv: Ildi
Névtelen
 


Sziasztok, lányok,

Én is beszéltem a dokival a szülésznõrõl, neki nincs kedvence, azt mondta, bárkivel szívesen dolgozik. A 35. héttõl minden héten menni kell a kórházba (ami nekem már csak két és fél hét) szívhangvizsgálatra, az a szülõszobán történik, és ott a szülésznõkkel is összeismerkedhet az ember.

Egy barátnõm másfél éve szült, igaz, õ nem választott szülésznõt, úgyhogy a szülés alatt hárommal is találkozott, mert hatórás mûszakban váltják egymást. Egy idõsebb volt és két fiatalabb, és a fiatalok szerinte szuperek voltak, az idõsebb viszont gázos...

Akkor nem fogadott szülésznõnek 5-10 000 forintot adtak. Hogy ez most mennyi lehet, arról fogalmam sincs.

Üdv mindenkinek,
Kispocak
kispocak
 
 


Szia Ildi!

A szülésznönk neve Fehérfi Krisztina.
Konkrétan a pénzröl nem volt szó. De úgy tudom ismerösömtöl, aki nála szült volna (ha nem jön közbe váratlan bonyodalom) hogy úgy 10-20 ezer körül szokás adni.
Krisztina inkább a babáról szokott képet kérni Kép Gyüjti öket Kép
Én a 20 körül gondolkodom, persze majd meglátoma kkor épp mennyit bírunk el...

Kriszta nagyon kedves, nagyon szimpatikus nekem is és a páromnak is. NAgyon jó hanguatú beszélgetést folytattunk.
És az orvosom is maximálisan támogatta a személyét, de tölem várta nevet ö csak "véleményezte" Kép

Üdv. Dojika
Dojika
 


Szia Dojika!

Gondoltam, hogy körülbelül ennyit szokás adni.
És ez a szülésznõ mégis milyen korú? Az orvosom azt mondta, hogy a fiatalabb szülésznõk általában türelmesebbek, megértõbbek, mint az idõsebb szülésznõk. Gondolom, õt akkor bármikor lehet riasztani, ha szükség van rá.
Egyik ismerõsöm is ajánlott egy szülésznõt, Petrik Csilla a neve, de õt sem ismerem személyesen. Majd meglátjuk... Mindenesetre szeretnék valamennyire "felkészült" lenni ebbõl a témából, hogy legyen mit "megvitatni" az orvosommal.
Egyébként te dolgozol még?

Üdv: Ildi
Névtelen
 


Szia Ildi!

Kriszta is a fiatalabb korosztály. De nem tudnám megmondani mennyi idös lehet. Fiatalos és csinos, kedves, szimpatikus.
Az én okim is pont ezt mondta, a fiatalabbak még lelkesebbek Kép

Még dolgozom elvileg, de szabin vagyok és csak hetente 1 nap járok be, még áprilisig, utána táppénzre megyek a szülésig.

Te dolgozol még? Meddig?

Üdv. Dojika
Dojika
 


Szia Dojika!

Én április végéig dolgozom, utána betegállomány, meg a szabimat veszem ki. De én már alig várom, hogy május legyen. Néha már szívesebben pihennék otthon.
Bár tudom, hogy otthon nehéz megállnom, hogy ne ténykedjek, fõleg most, hogy mi is rendezkedünk a babaszoba kialakítása miatt. Tegnap már elkezdtük: két szoba ablakait jöttek kicserélni, hétvégén pedig indul a festés-tapétázás. Tudom, hogy ti is most vagytok túl rajta, olvastam a Friss kismamák topic-ban nemrég. Szeretnék már túllenni rajta én is. Nálunk apukám és a "kispapa" csinálják családilag. Remélem tetszeni fog a bébinek és szeret majd velünk lakni Kép Kép

Ma elmegyek a tréning utolsó elõadására, már csak azért is, hogy megkérdezzem a "terhestornász" hölgyet, hogy lehet-e majd 7 hónaposan elkezdeni a terhestornát, vagy akkor már nincs nagy értelme. Nem hoztam sportöltözetet, nem tudom, kell-e ma.

Üdv: Ildi
Névtelen
 


Szia Ildi!

Mi is csináld magad rendszerben dolgoztunk Kép 4-en, én , a kispapa és a leendö nyagyszülök.
Azóta is folyton pakolgatok...

Ma uszni megyek inkább, meg az közelebb is van nekem itthonról.
Majd írd le mi volt este, jó?

Üdv. Dojika
Dojika
 


Sziasztok,
Én most vagyok a 17-18.héten és a SM-ben fogok szülni szeptember végén. Kicsit félve olvastam a vegyes véleményeket, bár nekem eddig - a nem túl megnyerõ fizikai állapotokat kivéve - nem volt negatív tapasztalatom. A kérdésem az lenne, van-e valakinek tapasztalata a Szõnyi doktornál?
A másik, hogy csak az SM-ben kell elõre jelezni az EDA-t? És mennyire borsos az ára, hiszen ha hozzáadom a szülésznõt, plusz dokit, plusz esetleg a fizetõs szobát..??? A rooming-ról ahol 3-4 vannak tud valaki bõvebben mesélni? Ott is velünk lehet a picur?

Köszönöm elõre is:

Kispocak17
Névtelen
 


szia Kispocak!

EDA-t elõre kell jelezni, 15000Ft. Egy ingyenes 4 ágyas rooming-os szoba van. Akik ott voltak dicsérték. Nekem a 3. emeleti 3 ágyas is bejött. Igazából nincs rossz emlékem róla, a csecsemõsöket nyúzni kell, hogy segítsenek, de igazából rendesek. Amikor én szültem leállt a lift hétvégére, a lépcsõfordulóban nyitva voltak az ablakok, november volt, és amikor kézben hozték fel a babákat akkor sem zárták be, így az én Manómnak huzatot kapott a szeme. ez az egy gondom volt. A többi annyira pici, hogy az bármelyik kórházban elõfordul.
Remélem segítettem.

Tikk
tikk
 
 


Szia Tikk,
Köszönöm, remélem minden ok lesz nálunk. Már kezdtem, megijedni a sok negatív vélemény miatt. Viszont úgy hallottam hogy ha egy picurral bármilyen gond van rögtön oda viszik, mert ott a legjobb e téren a felszereltség.
Azért ha valakinek van tapasztalata a Szõnyinél, ne kíméljen.

Sziasztok: Kispocak
Névtelen
 


Sziasztok!

Kispocak,
Én júniusban fogok az SM-ben szülni, de nem Szõnyi dokinál, hanem Bognár dokinál. Szõnyi dokival kapcsolatban annyit mondanék, hogy amikor egy-két hónapja a szülésfelkészítõ tanfolyamra jártam oda, akkor a szülésrõl õ tartott egy elõadást és az alapján jó benyomást keltett. Teljesen nyílt volt, olyan, akire én is szívesen bíznám magam, ha esetleg nem lenne dokim.
De ha itt végigolvasol régebbi hozzászólásokat is, azokban is jókat írnak róla.
A kórház maga elég ijesztõ, de szerintem a lényeg, hogy jó orvosod és szülésznõd legyen.

Tikk,
Mit jelent az, hogy nyúzni kell a csecsemõs nõvéreket? Volt itt régebben, aki elég rossz véleménnyel volt róluk!
Segítenek pl. megmutatni, hogy hogyan pelenkázd a bébit, vagy, hogy hogyan kell fürdetni majd otthon, vagy, ha nincs sikerélmény a szoptatásban, akkor türelmesek és elmagyarázzák a dolgot? Mert hát ugye létezik az anyai ösztön, de azért van mit tanulnia egy elsõ-babás kismamának!
És mennyibe került a 3ágyas rooming-in?

Üdv: Ildi
Névtelen
 


Ildi!

Na pont ezeket nem csinálják. Én az éjszakás nõvértõl kértem szoptatási tanácsot. Megmutatták a pelenkázást, mert ugye egésznap velem volt a picur. ez a pelenkázási bemutató 10másodpercig tartott és eléggé követhetetlen volt.KépA fürdetésrõl szó se volt.Igazából erre a segítségre majd a védõnõdtõl számíthatsz vagy aszobatársaktól.Kép
Ha jól emlékszek a 3 ágyas 3000, a 2ágyas 4000 az 1 ágyas 5000Ft. Van külön zuhanyzója, wc-je, tv és minden ágyhoz telefon. Külön hûtõ, szekrény. Kényelmes volt.
szia
Tikk
tikk
 


Szia Kispocak,szia Ildi!
Én is ebben a kórházban szültem 2001. januárjában. Jók voltak a tapasztalataim. Én a 4 ágyas ingyenes babás szobában feküdtem. A csecsemõsök valóban nem segítenek semmit, de az ott fekvõ anyukák támogatják egymást, és ha szerencséd van, akkor olyan anyukával fekszel együtt aki már a második gyermekét szülte és õ biztosan segít. Egyébként a csecsemõsök fõnõvére felelõs azért a szobáért és õ nagyon készséges, azt hiszem Elvírának hívják, hozzá bármilyen kérdéssel lehet fordulni. A Szõnyi Dr-ról csak jókat hallottam, nagyon szeretik õt a kismamák. A Bognár Dr. úgy vettem észre, hogy lelkiismeretes orvos, amikor én szültem õhozzá tartozott a szobánk, és mindig mindenkivel kedves volt. Kinézetre tényleg nem vmi bizalomgerjesztõ a kórház, de ez csak felfogás kérdése, hiszen melyik kórházban tartózkodik az ember szívesen? Úgysincs ideje az embernek ott a külcsínnyel foglalkozni, örül az ember ha egy órát pihenhet. Azt hiszem elsõre ennyit, bármilyen kérdésetek lenne, szívesen válaszolok, ha tudok.
Ja még annyit, hogy az a fontos hogy bízzatok magatokban és akkor minden menni fog!
dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: