Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Olyan anyukakat es leendo anyukakat keresek akik Moron szultek vagy tervezik, hogy ott fognak szulni.
Ha van kedvetek gyertek es osszuk meg egymassal a tapasztalatainkat.
neszi
 
 


Szia!
Februárba születik meg az első kisbabánk. Dr. Auth András az orvosom és emiatt fogok Móron szülni. Bármilyen információnak örülök. Sok jót hallottam a kórházról....
Előre is köszönöm!!!!!
farymary
 
 


Szia!

Bocsi, hogy ilyen sokara vettem eszre, hogy irtal. Mindig figyeltem aztan semmi, es most ugy megorultemKép) En is az Authnal szultemKép) Az elso babaval vegig hozza jartam de pont a szulesnel nem tudott ott lenni, de 2005. majsuban szuletett a masodik kiscsajom nala es MoronKép) En csak jot tudok mndani neked a korhazrol is es az orvosrol is, valamint az ott dolgozo szemlyzetrol is!! Babas szobaba voltunk ami sztem nagyon jol meg van oldva Moron.
Kerdezzel nyugodtan mire lennel kivancsi?
neszi
 
 

 
 

Szia!
Én egy újabb érdeklődő vagyok. Már két gyerkőcöt szültem Auth doktornál, még Szfváron, most a harmadikat is nála szeretném, emiatt muszálylik kimennem Mórra. Kérdésem, hogy a szobákban velünk vannak-e a babák, milyen a kórház állapota belülről, és hogy pl a fürdőszobák+WC-k a folyosón, vagy a szobákban vannak-e. Császárral fogok szülni, ezért kb 3 héttel korábban befektet az orvos, és a tapasztalatok szerint utána sem pattanok ki az ágyból azonnal. Ezért vagyok kíváncsi, hogy mire készüljek. Ja, májusban születik a kismanó.

Előre is köszi az infót.

Zsuzsi

Kép
KépKép
zsugyu
 
 


Szia Zsugyu!

akorhaz allapota sokkal szebb mnt a regi szuleszte itt fehervaron ,de kozel sem olyan mint az uj, rendezett tiszta nekem semmi bajom nem volt vele, en is elobb befekudtem par nappal, mert keves volt a viz es tulhordas is fenn allt. Minden szobaban kulon van wc +furdo, altalaban 6 agyasak a kortermek, egy babas szoba van az 4 agyas de ejszaka onnan is elviszik a babakat a pihenes miatt. Ha csaszaros leszel akkor utanna egy napot az orzobe kell eltolteni, de oda is beviszik a babat szopizni, mar mikor befekszel meg kerdezik, hogy babas szobaba szeretnel e kerulni, en a szules utan oda mentem. A masik szobakab pedig 3 oraknkent viszik ki a babakat szopizni. A szulesznok nagyon kedvesek aranyosak a csecsemosok segitokeszek, sztem eg es fold a fehervarihoz kepest. kerdezzel btran most ennyi jutott eszembe! Ja es sztem sokkal nyugodtabb csaladiasabb a legkor Moron, en nagyon paraztam eloszor, hogy oda kell mennem, de utolag nem banom sot!

udv:Ildiko
neszi
 
 


Szia Ildikó!

Köszönöm szépen a válaszodat. Kicsit én is félek, hogy oda kellene mennem, de doppingolom magam. Az az igazság, hogy az is zavar, hogy a látogatóknak annyit kell utazniuk. Apropó. Milyen a látogatási rend. És persze, ha tele van a babás szoba, akkor nem láthatom, csak 3 óránként a manókát? Én nagyon élveztem, hogy ott volt mellettem, együtt aludtunk. Sokan szülnek ott? Azt hallottam, hogy a legtöbb jó orvos kiment Mórra, ezért gondolom megnőtt az ott szülő nők száma. Az nagyon jó, hogy családias, talán nem futószalag-típusú, mint Fehérváron.

üdv: Zsuzsi

Kép
KépKép
zsugyu
 
 


Sziasztok !
Én szintén a móri kórházban szültem. Csak megerősíteni tudom a már leírt pozitívumokat. Szerintem Szfvár-Mór nem nagy távolság, a buszjáratok elég sűrűek, és a buszmegálló a kórháztól pár háznyira van. Autóval sem tart tovább az út, mintha Fehérváron délután kettőkor próbálnál meg az Auchan-tól a Plázához keveredni. A látogatási idő mobil, csak a reggeli vizitnél, illetve a szoptatásoknál kell a szobában lenni. Ha éppen nincs hely a két 4 ágyas baba-mama szobában, akkor a szoptatások között elvileg nem találkozol a babával, de nagyon rugalmasak a nővérek. Amikor az én kisfiam inkább aludt szopi helyett, a csecsemős nővér kihozta egy óra múlva, hogy próbáljam újra megetetni. És a begyulladt mellem a szülésznők fejték le, egyáltalán nem hagytak magamra a problémámmal.Az orvosom (Dr. Senkár István) pedig sűrűn látogatott szülés előtt és után is. (Szülés előtt 5 hetet töltöttem a kórházban.)Tökéletesen megbízom az orvosomban és a szülészet dolgozóiban is, ezért egyáltalán nem félek a szüléstől. (Február 9-re várom a második kisfiamat.)

Üdv: Cat
cat
 
 


Szia Cat!

köszi neked is a híreket, egyre inkább megnyugtattok. Sajnálom, hogy nem találkozhatunk a kórházban -az előző, már elhalt, kisbabánk szintén februárban született volna-, nektek jó egészséget kívánunk, és ha hazajöttök, és lesz pici időd, kérlek írj a friss tapasztalataidról.

üdv: Zsuzsi

Kép
KépKép
zsugyu
 
 


Szia Zsugyu!

A latogatoknak nem gaz a kijutas, mint mar elottem irtak is, meg lehet hogy meg jobb is nem nyaggat valaki orokke es tudsz pihenni ezt tapasztalatbol mondomKép Sok jo orvos ment es van Moron, de sztem nem volt gond es fennakadas belole, mondjuk nekem erdekes volt mert 3-an szultunk egyszerreKép radasul ismertuk egymast, szoval nagy megelpi volt.En nem ereztem ,hogy barmibe hianyom lenne pedig jo sok baba szuletett akkor.

Cat: mekkora a nagyobbik gyerkoc O is fiu? Tudni mar mi lesz a neve? Nekem ket lanyom van a nagyobb 3 lesz februarba a kicsi pedig 8 hos.

FaryMary: Hanyadik hetben jarsz pontosan?

udv:Neszi
neszi
 
 


Sziasztok !

A "nagyfiam" 18 hónapos, és Andrásnak hívják. Az öcsikéje pedig Ákos lesz. (Andris Öcsinek hívja, az Ákost nem hajlandó kimondani.)
Nagyon sajnálom, hogy Zsugyu elvesztette a babáját. Sok ismerősöm járt hasonlóképpen az utóbbi hónapokban. Én is elég rosszul viseltem a várandósság első 5 hónapját, és rettegtem attól, hogy a babának baja lesz. Szerencsére most már minden rendben van, itt vagyok a "célegyenesben", a 36. hét végén.
Találtam egy másik oldalt is a móri szülészetről, vagyis inkább az orvosokról. Tele van negatív dolgokkal, nem ajánlom, hogy elolvassátok. Az a véleményem, hogy az orvost személyes találkozások alkalmával kell kiválasztani szimpátia alapján. A lényeg, hogy bízz benne, teljesen mindegy, milyen véleménnyel vannak róla mások. Mindegyik orvosról lehet jó és rossz véleményt hallani. A praxisuk során valószínüleg adódott néhány olyan eset is, amelynél komplikációk merültek fel. Õk is hoznak pillanatnyi rossz döntéseket. Ez azért van, mert ők is EMBEREK, mint mi. A másik fórum egyes hozzászólásai felidegesítettek, végig sem olvastam őket, mert egy-egy eset kapcsán beskatulyázták az orvosokat. Miért kell valakiről azt mondani, hogy rossz orvos, mert nem avatkozik a vajúdásba, hagyja a szülést folyni a maga természetes módján ? És miért hanyag valaki azért, mert nem császároz rögtön ? A kívánságokat, kéréseket, kérdéseket meg kell beszéni az orvossal, hiszen a gondolatainkat, vágyainkat nem tudja kitalálni. Most lehet, hogy felkeltettem a kíváncsiságotokat a másik fórum iránt a felháborodásommal. Nem ez volt a szándékom.
Kíváncsi lennék, eszetekbe jutott-e az otthonszülés ? Miért szültök kórházban ?

Cat
cat
 
 


Cat!
Nekem a elso szules elott megfordult, hogy igen otthon szulnek esetleg, de mikor tul voltam rajta akor ugy gondoltam, hogy jobb helyen voltam a korhazba hozza tesze msemi komplikacio nem volt. (egy dolog pl az a rengeteg ver ami tavozik hat nem tudom....hova???) meg a masik dolog ha tenyleg vmi gond van akkor a korhazban ugy neznekek rad es bannak veled, mint az utolso senkivel, persze vannak ervek mellette es ellene igazsag sosem lez ebbol.Van ismeroso maki otthon szult es sosem tenne maskeppen csaka papir munka volt utanna nagyon nehez es ha nncs orvos ismerose akkormeg bonyolultabb, ill ha az anyja nem ugyved.
A csaszarrol az a velemenyem, hogy szukseges rossz, es egy orvos nem azert jo mert azonnal a kes ala visz, persze a fajas kuszobunk mas vki jobban birja vki kevesbe, nekem az volt a param hogy mi lesz ha csaszar.Mondjuk en mindent megbeszeltem a dokival a szules elott azt is ha csaszarra kerulne a sor ott lehet a ferjem stb de en meg egy nyamvadt infuzitotl is felek nemhogy egy mutettol hal istennek megusztam a gyorsitot az infuziot teljesen nem mert belazasodta, es kellett antibiot kapni de szerencsere masnap mar tabletta formajaban kaptam. Az hogy mas forumon mit irnak valoban felcsigaz, de a szemelyes tapasztalatom tobbet er es a 3.-nal sem fogom maskent csinalni ha ott lesz az orvosom oda megyek, mert a legfontosabb, hogy benne bizok szeretem becsuletes es ennyi. Nyilvan mindenki mas velemenyen van roluk is ez oyan dolog hogy kinek a pap kinek a papane.

Zsugyu!
En is sajnalom a babat, nagyon sok ilyet hallani en meguszta, szerencses vagyok, de nem tudom hogy tudnam magam tultenni rajta.
na most ennyi
neszi
neszi
 
 


Sziasztok!
Köszi, aranyosak vagytok, de ne szomorkodjatok már miattam. Nem volt könnyű, de túléltem, és itt bukfenceik a pocakomban a 23 hetes kismanó. Én ezt úgy fogom fel, hogy az előzőnél is őt kaptam volna, csak egy kicsit később kellett találkoznunk. Egyébként a másik két gyerkőcöm is inkább nyár eleji, úgy látszik, nekünk ez a megfelelő időpont a gyermekáldásra.
Az orvosokkal kapcsolatban egyetértek. Bár engem -sajnos- sokszor befolyásolnak a rossz vélemények, épp nemrég ébredtem rá, hogy milyen rossz is ez. Nagyon negatív volt a véleményem egy orvosról, mert azt hallottam. Aztán hozzá kerültem egy vizsgálat alatt, és hát ha mondjuk Auth doktor úr nyaralna, bizony most már őt választanám. Remek emberként viselkedett.

Authról pedig még SOSEm hallottam, nem is tapasztaltam rosszat. Nála jó kezekben vagyunk. Nem gondolom, hogy véletlen, amiért oly sok betege van. És biztos van még jónéhány ilyen orvos a környezetünkben. A rosszindulatú véleményekkel pedig nem szabad foglalkozni. Nem objektívek. Ja, és én kétszer is császárral szültem, és nem tudom, ki az, aki ezt kívánja. Bizony abból felépülni sokkal nehezebb. Ha komplikáció van, szükséges rossz, egyébként hagyni kell a természet erejét érvényesülni.
Zsuzsi

Kép
KépKép
zsugyu
 
 


Sziasztok!
Ismeri valaki Dr. Deákot? elsősorban azok véleményére lennék kiváncsi, akik nála szültek, de más tapasztalatot is szivesen meghallgatok!
Köszi a válaszokat!
csajszika1
 
 


Csajszika !

Nekem nem a Deák doki volt a fogadott orvosom, csak ő volt az ügyeletes amikor császároztak, így segédkezett a műtétemnél.Megúsztam a dolgot szövödmények nélkül,ami valószinűleg kicsit neki is köszönhető.A szülés előtt néhány hetet a kórházban töltöttem, így találkoztam vele párszor, illetve egy kismamája mellettem feküdt akivel sokat beszélgettem. Õ meg volt vele elégedve, egy dolgot fájlalt: a sok pénzt, amit nála hagyott. Végig maszek rendelésre járt, aztán a szülésre előleget fizetett, majd a szülés után újra fizetett, és a varratszedésnél ismét. Nem tudom, hogy a kismama butasága volt, vagy a Deák doki pénzéhsége az ok.Egy a lényeg, az anyagiakat tisztázd vele minél előbb, nehogy kellemetlen helyzetbe kerülj. Ha olvastad a korábbi írásaimat, akkor tudod, hogy azon a véleményen vagyok: ha neked szimpatikus, és megbízol benne, akkor ne válts orvost, ne hagyd magad lebeszélni róla.

Cat
cat
 
 


Neszi !

Én is császáros voltam az elsővel, és valószínűleg a mostani picúrom is így fog születni. Andrissal próbálkoztunk egy órát a szülőágyon, de miután bebizonyosodott, hogy relatív téraránytalanság miatt nem tudom a hagyományos módon megszülni a babát, vittek császározni. Csak altatásról lehetett szó, mivel a szinte egybefüggő tolófájások miatt nem tudtak volna pontosan a gerincembe szúrni. Veled mi volt a helyzet ? Altattak, vagy EDA-s voltál ? Milyen tapasztalataid voltak ?

Cat
cat
 
 


Zsugyu !

Most látom csak, hogy te is császáros voltál. Tőled is azt kérdezném, mint Neszitől: Altattak, vagy EDA-s voltál ? Milyen tapasztalataid vannak ezzel kapcsolatban ?
Egyébként én is egy gyáva nyúl vagyok, a 36. heti vérvételen is rosszul lettem már az első szúrásnál, és ez nem először fordult elő. Általánosban rendszeresen elájultam az oltások előtt. A gerincbe adott érzéstelenítéstől borzasztóan félek, bár tudom, hogy az altatás több kockázattal jár. Illetve úgy tudom, a babának jobb az EDA, így ezért jöhet csak szóba nálam.

Cat
cat
 
 


Szia Cat!
Köszönöm a választ! én is magánrendelésre járok hozzá, ugyhogy elég sok pénzt otthagytam már nála, de nekem szimpatikus és szerintem is ez a lényeg. Még ugyan nem várok babát, de majd egyszer nála szeretnék szülni.További tapasztalatokat várokKép
csajszika1
 
 


Sziasztok!

Milyen sokan összegyültünk. Január elején, amikor megnéztem az oldalt még senki nem írt.

Neszi, hogy a kérdésedre válaszoljak most vagyok a 35. hétben és nagyon várom már a szülést,elméletileg február 23-a körül lesz a nagy esemény.
Pont ma voltunk Móron, hogy megszemléljük a kórházat. Auth doki körbevezetett minket. Nagyon megnyugtatott, hogy ahogy ti is írtátok olyan családias a környezet. Kedvesek voltak az ápolónők is. Sajnos olyan nagyon a részletekbe nem merülhettünk bele, mert elég sokan szültek.

Említettétek a hálapénzt. Az tényleg úgy szokott lenni, hogy szülés előtt, után és varratszedéskor is "illik" adni, vagy a doki mondja meg, hogy mennyit kér? Aki az Auth dokinál szült, tudna nekem segítewni, hogy ő hogy oldotta meg.
Előre is köszönöm!!!!!!
farymary
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors válasz, a többi később. Szóval Auth dokinál szültem kétszer. 9 hónapig magánrendelésére jártam, ott rendesen fizettünk. A szülésért pedig nem kért semmit, viszont a varratszedés úgy volt megoldva, hogy kettesben hagytak vele a végén, amikor a zárót kitöltötte, és ellátott instrokciókkal. Akkor a kezébe nyomtam egy borítékot, annyi pénzzel, amennyit szántam neki, ő megköszönte, és ennyi. Nagyon kulturált volt a dolog. Nem tudom, hogy sokat/keveset adtam-e, ő erről nem nyilatkozott, de semmi több/kevesebb törődést nem véltem nála felfedezni. Õ igazi ORVOS, én nem gondolom, hogy a pénzért csinálja, ez is tetszik benne, nagyon.
Az altatás/EDA esetről később, nekem mindkettő volt. Megyek, mert a nagyok igényt tartanak rám.
Zsuzsi

Kép
KépKép
zsugyu
 
 


Sziasztok!

Cat: en nem csaszarral szultemKép:-D csak irtam hogy feltem tole ha esetleg arra kerul a sor. Egy szobaba voltam egy csajszival O csaszaros volt es altatast kert jol ebredt semi baja nem volt.

Csajszika: Akirol fent irtam O a Deak Csaba kismamaj volt a dokival minden rendben volt egeszen addig mig a szulesre nem kerult a sor mehszajsebbel mutotte 6 hos terhesen a doki berendelte varrat szedesre de ugy kellett jonnie, hogy ha varratot szed valoszinuleg a szules is beindul, ezert befektette egy szoaba kerultunk nagyon jo pofa csaj volt soakt beszelgettunk rohogtunk, a szules nem indult be a varratszedestol, de benn kelett maradnia. Ja es egyertelmu volt, hogy csaszaros lesz, mert a baba faros volt mutet egyebek stb... En megszultem penteken este neki meg szombatra virradora elfolyt a viz mekoniumoss volt fajasai voltak ugyeletes doki megvizsgalta ctg rendben volt, hivtak a Deakot nem volt elertheto egy telefonon sem!!Hagytak uzenetet az anyukajanal stb az ido pedig ment doki sohol ugyhogy masik doki csinalta meg a csaszart!tobb evig jart hozza tudhatta miert hivjak Morrol legalabb egy teli hogy bocsi de nem tudok menni csinalja meg vki a csaszart, de ez a heten nem az elso esete volt a dokinak mert egy koraszules indult be es a dokit akkor sem lehetett elerni, csak mikor mar szegeny csajt behoztak mentovel fehervarra akkor jelentkezett a doki. Sok penzt adtak neki es ez volt a koszonet!

en a penzt ugyanigy oldottam meg mimt Zsugyu maganrendelesen fizette ma vuzsgalatokat szules utan "varratszedesnel" adtam amit gondoltam kedves volt rendes volt stb a 6 hetes kontrollon is es azota is voltam mar nala. En sosem fizetnek elore pl egy szulesert csak mikor mar tul vagyok rajta, hany meg hany esetete lehet hallani, hogy a doki felveszi a penzt es mikor szukseg van ra nem megy be....
na most ennyi:Ildiko
neszi
 
 


szia Neszi!
neked is köszönöm a választ, igaz kicsit elkeserít,amit írtálKépén is már elég régóta járok hozzá és nem így ismertem megKép már sajnos műteni is műtött Móron és akkor is nagyon kedves volt és úgy érzem/ éreztem egészen idáig, hogy számíthatok rá. Még mondta is műtét előtt és után is, ha bármilyen problémám van akkor nyugodtan hívjam fel.azt hiszem elgondolkodom az orvos váltáson, pedig nekem olyan szimpatikus és teljesen megbíztam benne...de most ezek utánKép
csajszika1
 
 


Sziasztok !

A Deák dokiról én is hallottam ilyeneket, hogy nehezen ér be, ha szükség van rá, de a 6 hét alatt amíg a kórházban voltam, nem tapasztaltam ilyet vele kapcsolatban. Azt gondoltam, rémhír. Az én dokim is fehérvári, de ő nem egészen fél óra múlva már ott volt velem a kórházban.
A nővérektől tudom, hogy a dokik ki szokták kapcsolni este a mobiljukat a "vakriasztás" elkerülése végett. A szülésznők értesítik őket, ha tényleg szülés várható.
Az anyagiakat én is csak a varratszedésnél rendeztem. A dokim soha nem említette, hogy várna valamit, még akkor sem, amikor megkértem, vállalja el a szülést. (Pedig van olyan, aki előre megmondja, hogy rendben, de x Ft a tarifa.)Egyszerűen annyira rendes volt, és annyi törődést kaptam a kórházi tartózkodásom alatt, hogy még megtoldottuk azt az összeget egy kicsivel, amit a férjemmel előre megbeszéltünk. Mindketten úgy éreztük, többet kaptunk tőle, mint az egy nőgyógyásztól elvárható lett volna. Pl.: mondta, hogy pár nap szabadságon lesz, de ne aggódjak, nem utazik el, időben be fog érni, ha pont abban a pár napban indulna el a szülés. És az én kisfiam éppen a szabadságolása 2. napján unta meg a pocakban lakást...
A vajúdás alatt diszkréten félrevonult, de 10-15 percenként bejött érdeklődni, hogy hogy állunk.
Az altatás után megvárta, míg teljesen felébredek, és érdeklődött, hogy behozták-e már a babát megmutatni. Aztán elmagyarázta, pontosan miért került sor a császárra, mire lehet számítani a következő szülésnél. Másnap is bejött meglátogatni.(még akkor is szabadságon lett volna !) Õ maga cserélte ki a hasamon a kötést.
Nem éreztem a távolságtartást, amit más dokiknál tapasztaltam. Remélem Csajszika akármelyik dokit választod, ilyenben lesz részed.
Neszi ! A császártól én is tartottam, vagyis a 9 hónap alatt végig természetes szülésre készültem lelekileg. Aztán mégis így jártam, hogy műtétre került a sor. Amikor hátramentem a szülőszobára, poénból mondtam a szobatársaknak: - Annyira a természetes szülés élharcosa vagyok, hogy pont én leszek az, akit a műtősfiú hátratol !
Persze mindenki nevetett ezen. Négyen szültünk hajnalban, és amikor a szobatársak hallották, hogy 3-kor valakit tolnak a műtőbe, senki sem gondolt rám. Akkor kezdtek gyanakodni, amikor 6-kor még nem voltam a szobában.
Tök jó, hogy már ilyen sokan vagyunk a topikon, és hogy ilyen sokfélék: sima szülés, császáros, egy babás, két babás, kismama, leendő kismama. Meg hogy nem mindenki ugyanannál a dokinál van.
Tisztára netfüggő leszek, naponta többször is megnézem, nem írt-e valaki.
Még egy kérdés: Azokat a smile-figurákat hogy kell a szövegbe tenni ?

Cat
cat
 
 


Cat: a figurakat kettospont es neveto eseten a nullas gombon levo zarojellel vagy szomuru smilepedig a masik zarojellel lehet Kép Kép jobban nem tudom leirni Kép
Csajszika: Ez nem torvenyszeru, hogy nalad is igy lesz csak egy eset ne keseredj el ezert!!!

Cat: nekem is fehervarrol jott a dokim radasul egy csaladi vacsirol es ami meg hab a tortan a feleseget is hivtak masik kismamahoz akivel egyutt szultemKép Onnantol hogy felhivtak kb 20 perc mulva ott volt mikor meglattam nagyon meg nyugtato voltKép

En is orulok, hogy kezd felporogni a topicKép mikormegnyitottam szomoru voltam, ohgy senki nem ir ide aztan mostKép es olyan jo kicsit nosztalgizani is en nagy orommel gondolok vissza a szulesre is es az utanna levo par napra, mondjuk nagyon jo kis tarsasgunk is volt azota is tartjuk a kapcsoltatot.

A csaszar pedig szukseges rossz/jo ki hogy eli meg, akkor a lenyeg a baba es a mama egeszsege!
neszi
 
 


lehet igazad van és végülis a dokiknak is lehet rossz napja.és talán az a lényeg, hogy számomra szimpatikus legyen és hogy megbizzak benne.Addig ugyis maradok nála, amig nem találok kivetnivalót a munkájában és a viselkedésében.
Cat, Neszi ti kinél szültetek?
csajszika1
 
 


Csajszika:En Dr Auth Andrasnal.
neszi
 
 


Igen, azóta már visszaolvastam az egész topikot és most már látom kinél szültetekKép Örülök, hogy ilyen jó véleménnyel vagytok a Móri korházról és az ott dolgozó nővérekről, orvosokról,szülésznőkrőlKép Én is már annyira vágyom egy kisbabára, de sajnos még nem lehet...elöbb be kell fejeznem a sulitKép
csajszika1
 
 


Zsugyu !
Azt nem írtam még, hogyha császáros leszel, nem kerülhetsz baba-mamás szobába. Így is elég sok időt tölthetsz a babával, az a 6 nap meg hamar letelik, otthon pegig mindent bepótolhatsz. Amikor felvettek a kórházba, én is baba-mamás szobát jelöltem meg. A műtét után azonban nem bántam, hogy csak sima kórterembe mehettem 3 órás szoptatási renddel. Még az is nehezemre esett, hogy felkeljek az ágyból pisilni, leizzadtam amíg az ágyrácsba kapaszkodva felhúztam magam. A baba-mamás szobában viszont egész nap neked kell ellátni a picit, a fürdetésre viszik el, illetve ha látogatód jön, betolhatod a csecsemős növérkének. A 3400 grammos kisfiamat nem tudtam áttenni az ágy egyik oldaláról a másikra, a szobatársaim segítettek, vagy a férjem, aki minden szoptatásra bejárt a kórházba külön engedéllyel. Zsugyu, te is ilyen "puding" voltál a műtét után ? Lehet, hogy nálam a kórházban szigorú fekvéssel töltött több mint egy hónap is közrejátszott, illetve hogy nem vagyok valami erős fizikumú, amikor Andris született, 65 kiló voltam. (Most is annyi vagyok.)Összesen 4,5 liter infúziót kaptam, amiről nem tudom, hogy végül is sok, vagy kevés. Sírni tudtam volna tehetetlenségemben, hogy nem tudom még megböfiztetni sem a fiamat egyedül. Kép
Farymary ! Voltál a szülőszobában is, vagy oda nem tudtatok bemenni ? Ugye nem olyan szörnyű a vajúdó ? És ha többen vannak, van arra lehetőség, hogy az utolsó kórterembe át lehet menni, hogy ne zavarjátok egymást. Én is átmentem, mert a másik kismama sírt, és úgy éreztem, hogy átragad rám a pesszimizmusa, nem tudom úgy végigcsinálni a vajúdást ahogy elterveztem. Egyébként nálam az vált be, hogy egyáltalán nem néztem az órára, biztattam a kisfiamat, csak arra koncentráltam, hogy pár óra múlva személyesen is találkozunk. A férjemre bíztam a fájások közötti szünetek mérését, úgyhogy nem tudok beszámolni arról a 4 óráról, amit vajúdással töltöttem. Valahogy eltelt, és kész. Arra viszont egész életemben emlékezni fogok, hogy a műtőben, ahová a férjem már nem jöhetett be, a szülésznő fogta a kezem, és mondta, hogy minden rendben, nem lesz semmi baj. Többször megköszöntem neki, hogy akkor így tett, mert nem úgy viselkedett velem, mint egy beteggel, hanem mintha ezer éve ismernénk egymást.
Pénteken megyek vizsgálatokra, majd beszámolok róla. Persze majd még felnézek a topikra, csak lehet, hogy nem lesz időm írni.

Cat
cat
 
 


Találtam egy jó kis weblapot, nézzétek meg:
http://gportal.hu/portal/kismamalap/

Cat
cat
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Cat, Zsugyu!

Az en szobatarsnom aki csaszaros volt masnap jott a baba-mama szobabaKép mndjuk O nagyon starmm csajszi volt ugy maszkalt mintha nem is lett volna a hasan egy vagas. Segitettek neki rendezni a babat tudta szoptatni stb. Szoval ugylatszik vannak kivetelek ebben is.

Cat: irjal am, a vizsgalatokrol is ha tudsz es majd varjuk a friss tapasztalatot is korhazrol, es hat a kozos topik elso babaja lesz elvileg, szoval meg sztarfotot is.;) Nagyon szoritok neked, hogy minden rendben legyen!!!
neszi
 
 


Sziasztok!
Jól megszaporodott a topik, jó ez nagyon. Szóval a császárról. Nekem ugyebár volt már kettő. Az elsőnél altattak, utána 1 nap örző, és amikor már produkáltam is valamit a WC-n, átmehettem a császárosok szobájába. Megmondom őszintén, nagyon kivoltam, vérszegény lettem, de nem akartam vért, ájuldoztam, elindult a lázam. Muszály volt beleegyeznem. Két egység vér után fél nappal sokkal jobban lettem. A sebem nem volt akármi. Fájt, nehezen másztam fel az ágyra, szóval borzalmas volt. A kismanó a lábamnál lehetett, ha kértem, sokszor nem kértem, mert annyira kivoltam.
A második császárnál epidurális érzéstelenítést kaptam. Ekkor az a malőr jött közbe, hogy a műtét alatt valami miatt anafilaxiás sokkot kaptam. Valamire túlérzékeny lettem, fulladoztam, a vérnyomásom leesett nagyon. Jó volt, hogy ébren vagyok, és el tudom mondani, mi van velem. Ha alszom, remélem akkor is rájöttek volna, bár így is sokáig tartott. Az anesztes nem volt a helyzet magaslatán. Mivel ez elég életveszélyes pillanat volt, fél napra átvittek az intenzívre. Ez volt a mélypont. Borzalmas kényelmetlen minden, és haldoklókkal, vagy életveszélyben levőkkel voltam körülvéve. A babát csak egy pillanatra láthattam. Aztán amikor visszakerültem, külön szobába raktak, -később tudtam meg, hogy el kellett különíteniük, mivel más osztályon feküdtem- a baba a mellettem levő kiságyban feküdt, kezemmel a pocakján együtt aludtunk. Mennyei volt. Borzasztóan sírt, hisz 14 órán át nem láthatta az anyukáját, nem szopizhatott. (Szerencsénkre megtanult rendesen, mindketten 1 éves korukig szoptak, fél évig csak anyatejen éltek.) Viszont a fájdalmakat könnyebben viseltem, gyorsabban regenerálódtam. Lehet, hogy ez annak köszönhető, hogy 24 óráig nem kelhettem fel, míg a fiamnál fél napon belül muszály volt sétálnom, nem tudom. Most mindenesetre ismét EDÁ-t kérek. Bár borzalmasan kellemetlen, amikor beadják, a műtét után, amikor még friss a seb, az érzéstelenítés még tart, és nem fáj annyira. Emlékeim szerint az első pár órában a legrosszabb. Aztán 24 óra alatt csak csillapodik megint a dolog, így utána már jobban mozgok. És ami a fő. Bármi történik velem, azonnal tudni akarom, és jelezni, ha bajt érzek.
Hát ennyi az én "rövid" történetem.
Ja, bármennyire is kellemetlen emlékek ezek, alig várom, hogy májusban ismét átélhessem, mert az azt jelenti, hogy a babát is foghatom, és ő mindenért kárpótol. Nekünk ő lesz az utolsó tündérkénk, 3 császár után nem kockáztathatok, nem is akarok többet. Õket felnevelni. Ez a lényeg.

Üdv: Zsuzsi

Kép
KépKép
zsugyu
 
 


Sziasztok !
Zsugyu, hát nem semmi, hogy még ezek után vállalkozol egy szülésre. Biztos vagyok benne, hogy a legtöbben hallani sem akarnának még egy műtétről. Jó, hogy a komplikáció ellenére sem negatív tapasztalattal jöttél ki a kórházból, és számoltál be nekünk erről az élményedről. Az ilyenek engem mindig feldobnak. Kép
Péntken voltam ultrahangon. Minden rendben van, Ákos kb.3100-3200 gramm. Szívhang és mozgásintenzitás szintén rendben. Nőgyógyászati vizsgálat nem volt, nehogy beindítson valamit. (Hétfőn kezdem a 38. hetet) Február elején be kell feküdnöm vizsgálatokra a kórházba, aztán majd meglátjuk, hogy meddig akar pocaklakó maradni Õurasága.
A császáros a baba-mama szobában tényleg "új felállás" lehet, vagy egyedi engedmény. Ez 2004. júliusában még nem lett volna lehetséges.
A kórházban ma reggel született a 19. baba, úgyhogy abszolút teltház van. A frontok megteszik hatásukat. Kép

Cat
cat
 
 


Lányok !
Azt hiszem, eltávozott a nyákdugó. De semmi komoly, a magzatvíz még megvan, és csak jóslófájásaim vannak időnként.
Úgy érzem, Ákos még maradni akar egy kicsit.

Cat
cat
 
 


Szia Cat!

Hát akkor te is növeled a januári babák számát! Nagyon szorítok neked, és majd mindenképp jelenkezz, miután hazaértetek. Sok-sok drukk megy Mór irányába, kitartást, és rengeteg örömöt kívánok. Vigyázzatok magatokra, jó egészséget!
Zsuzsi

Kép
KépKép
zsugyu
 
 


Zsugyu!

En is becsulom az akarat erodet a 3. csaszar miatt! Tudom ami utana van erzes az mindenert karpotol, de azert megis.....

Cat!

Hu nagyon izgalmas kezd lenni a dolog csak nem nalad is dolgoznak a frontok??? Kép Barmi van kerlek jelentkezz! Sok sok drukk es gondolok rad! Varjuk a kepet isKép Ugyes legyel kitartas!!
neszi
 
 


Sziasztok !

Január 23-án 8:57-kor 3250 grammal és 55 cm-rel megszületett Ákos. 37 hetet töltött a pocakomban, de nagyon stramm kisfiú. Amint tudok, teszek fel képet. Az élményekről majd később mesélek. Ma jöttünk haza, még elég sűrű a program.

Cat
cat
 
 


Hűha!
Megszületett az első babóca! Cat! Gratulálunk nektek, és kívánunk minden szépet, jót, egészséget, sok örömöt, és persze tejcit, hogy a picur nagyra nőhessen.

Várjuk a képet, és a beszámolót is.

Zsuzsi

Kép
KépKép
zsugyu
 
 


Cat!

Nagy nagy gratula nektek! Sok tejcit es jo ehszseget kivanok! Gyere es irj ha tudsz, varjuk az elmenybeszamolot es a kepet. Gondoltam ra dsokat ,hogy vajon mi lehet veled, felcsigaztal azzal a nyakdugoval a mult vasarnapKép Mindennap beneztem ,hgoy hatha lesz vmi....
jo ismerkedestKép

Zsugyu: Ti jol vagytok? Nagyok varjak mar a tesot? Lehet, hog ymar volt rola szo akkor bocsiKép neked mekkorak a nagyok? Fiu lany?

Farymary: veletek mi ujs?

Ildiko
neszi
 
 


én is szívből gratulálok és jó egészséget kívánok Neked és a babócának is!Kép
csajszika1
 
 


Neszi!

A nagyfiam 7 éves, a lánykám 4. Pár hónap múlva betöltik a következő évüket, tehát mire a baba jön, a lányom 5, a fiam majdnem 8 éves lesz. Van nagy várakozás részükről. Egyébként köszönöm kérdésedet, mi jól vagyunk, eltekintve attól, hogy a nagyok felváltva betegek, pedig ez rájuk eddig nem volt jellemző. Most bezzeg minden nyavaját hazahoznak, én meg rendre elkapom tőlük.

na, majd ennek az időszaknak is vége. Jöjjön már a TAVASZ!!!!!!!!!

Mindenkinek jó egészséget, és szebb időt kívánok.

Kép
KépKép
zsugyu
 
 


Zsugyu: akkor a nagyok mar sokat ognak neked segiteni es talan a feltekenyseg sem ut majd ki mert mar okosak. Kislanyod gondolom jar oviba, biztos onnan hozza a betegsegeket is. En is attol felek ha Patti elkezdi az ovit biztos minden betegseget haza fog hozni, eddig nem volt sokszor beteg inkabb csak nathas. Hova jartok oviba? aprilisba Pattit is be kell iratnom ami tetszik ovi az nem korzetes es nem tuti hogy bekerulunk, majd meglatjuk.
Laura angyon nyugos mostanaban a fogai miatt ma is sirdogal, ejjel is alig alutunk es laza is volt tegnap.

Cat: mi ujs veletek? van tejci? hogy boldoglutok? van segitseged? annyira kivancsi vagyokKép ilyenkor mindig tok lazba vagyok, nekem nagyon szep elmenyek a szuelseim es olyan jo vissza gondolni ra;)
Ha lesz egy kis idod irjalKép

En is varom mar a TAVASZT mert be vagyunk zarodva a lakasba ilyen idobe nem lehet jatszoterezni semmit nem lehet....

Nam indenkinek szep napot!
neszi
 
 


Szia Neszi!
Az én gyerkőceim a Rádió úti oviba járnak/tak. A fiam a körzet miatt került ide, ez volt a kényelmes, de nagy szerencsénk volt az óvónőkkel, nagyon meg voltam velük elégedve, a fiam is. A lányomat már tudatosan irattuk ide, mert megismertünk egy újabb jó párost, és imád oviba járni. A harmadik babóca is ide fog járni, ha minden igaz, a fiam óvónőihez.

Nézzetek jól körül, hallottam sok jó, de rossz tapasztalatot is az ovikról, és főként óvónőt válasszatok! Szerintem.

Zsuzsi

Kép
KépKép
zsugyu
 
 


Sziasztok !

A szülésről: 23-án hajnali fél 3-kor elkezdett szivárogni a magzatvíz, és elkezdődtek a 10 perces fájások. 4-kor felébresztettem a férjemet. Szegény izgatottabb volt, mint én. Kép
7-kor bementünk a kórházba, ekkor már 5 percenként jöttek a fájások. Miután a dokim megvizsgált, közölte, hogy nincs mit tenni, császár lesz. Beszéltünk a spinális érzéstelenítésre, bekötötték az infúziót, leborotváltak, a beöntéstől megkíméltek, aztán a 8-as vizit után felvittek a műtőbe. Már 2 perces fájásoknál tartottunk.
Az altatóorvos (Kovács Csaba) nagyon aranyos volt, látta, hogy totál be vagyok parázva. Beszélgetett velem, nyugtatgatott végig, még poénkodott is. Ez kicsit feldobott, és elterelte a figyelmem arról, hogy két orvos éppen a hasamban turkál, és húzkodják a fiamat. Ákost nehezen tudták kiszedni, szegénykém nem nagyon akart megszületni. Sírt egy csomót a műtőben, így legalább tudom, milyen hangja van, mert itthon egy angyal. Csak eszik és alszik. Meg kakil. Kép
A kórházban olyan forgalom volt, hogy az örzőből még este át kellett mennem egy másik szobába, mert nem tudták elhelyezni a következő császáros anyukát, aki még a műtőben volt.
A múltkor azt írtam, hogy két baba-mamás kórterem van. Ezt rosszul tudtam, mert csak egy négyágyas "rooming in" van, a másik csak terv maradt azóta is, pedig a babaágyat a fehérvári kórház már akkor megígérte, amikor én Andrist szültem. (2004. július) És akkor mindenki úgy tudta, hogy nemsokára "beüzemelik" a másik szobát is.
Nem tudtam baba-mamás kórterembe menni, mert tele volt, illetve én sem voltam éppen fürge a műtét után. Igen, mostmár a császárosok is bekerülhetnek, ha olyan állapotban vannak. A harmadik nap egész jól voltam, kimentem a látogatókhoz is az előtérbe. Ekkor átkerülhettem volna még az eredetileg megbeszélt baba-mamásba, de jól éreztem magam a 4-es-ben (3 ágyas), így maradtam. Sokáig kint voltak a picik szopizni, nem egyszer előfordult, hogy 1 órát gyönyörködhettünk bennük. A csecsemősnővértől nem kellett segítséget kérnem, mert Ákos úgy szopizott, mint aki mindig ezt csinálta. Szopott 80 és 90 grammot is, de általában 50-et evett. Amikor egyik éjszaka nem tudtam aludni, megnéztem őt: éppen ébredezett, ezért a csecsemős odaadta, hogy megetethessem. Egyébként a többi babát pohárból itatták, nem láttam cumit sehol. Ez nagyon tetszett.
Deák dokival volt egy érdekes sztorija az egyik szobatársamnak, ha kéritek, leírom.
Látom, már egy kész kisregényt írtam. Hagyok helyet másoknak is, ha kiváncsiak vagytok még valamire, kérdezzetek.

Cat
cat
 
 


Szia Cat!

Jo volt olvasni rolatok, orulok ,hogy jol vagytok. Holnap boveben is irok!
Neszi
neszi
 
 


Mit tudtok Mohos Attila doktorúrról?
kukuc
 
 


Sziasztok!!!
kukuc
 
 


szia Cat!Én is örülök , hogy jól vagytokKépKépeket is várunk ámKép ha van időd, akkor a deákos szorit leírhatod nekem.
csajszika1
 
 


Kukuc: en csak jokat tudok mondani a Mohos doktorrol, azokon a napokon mikor az en orvosm nem tartozkodott Moron (benn fekudtem a korhazba) ra voltam bizva. Szerintem korrekt kedves rendes orvos. Szobatarsamat o csaszarozta, mert a dokija nem jott be hiaba hivtek. Megisemrkedtem a korhazba egy masik lannyal is neki a fogadott orvosa volt, de O is nagyon dicserte. En enyit tudok rola.

Cat:Deakos sztori engem is erdekelne, ha nem vagyok tul kivancsi;)
Olyan jo, ohg yneked is pozitiv volt a szules elmeny, jol esik az embernek olyankor a biztato szo, szerencse, hogy az altatos ilyen kedves volt! Sajnalom, hogy meg mindig csak egy babas szoba van, de az a szerencse hogy eelg ruglamasak a csecsemosok es azert van lehetoseg arra, ohgy minnel tobbet legyen a baboval az is aki nem oda kerul. Talan egyszer erre is lesz penz. Jo az a 3 agyas szoba ott vnak ulon tv is igaz? Ott fekudt a volt kolleganom is nagyon elvezteKép
Szeretnek majd en is latni kepet a ksi Akosrol
Minden jot es sok tejcit nektek!

Zsugyu:koszi az ovis hozza szolast, igyekszem jo ovit es ovonot valasztani, majd meglatjuk. Jo, hogy neked jo a tapasztalatod az ovirol ez nem utolso szempont a mai vilagban.


megyek mert mi betegek vagyokKép
neszi
 
 


Kukuc !
Én a Mohos dokihoz jártam 10 évig. Nagyon meg voltam vele elégedve, csak azért váltottam orvost, mert éppen szabin volt amikor az első babát szültem. A Senkárnak adott át közös megegyezés alapján, és mivel császároztak relatív téraránytalanság miatt, a következő babával is maradtam az új dokimnál.
A Mohos doktor nagyon kedves, óvatosan vizsgál, ha problémám volt, bármikor hívhattam őt a mobilján, és soron kívül megvizsgált a kórházban, nem kellett megvárnom a rendelési napját a rendelőintézetben. A természetes szülés híve, ezt már jópár anyukától hallottam aki nála szült. Voltak akik bosszankodtak a hosszú vajúdás miatt, mások örültek, hogy nem avatkozott bele a dolgokba burokrepesztéssel, kézi tágítással, fájdalomcsillapítással.

Többiek ! Köszi a jókívánságokat ! Már fényképeztem párat a digitálissal, de még nincs tele. Olyan képet teszek fel, amin Andris is rajta van.

A Deákos sztori: A szobatársam túlhorda a babáját, ezért kellett befeküdni. Fogadott orvosa nem lévén, az éppen ügyeletes doki vizsgálta meg, aki azt mondta, nincs mire várni, este ricinussal meg kúppal meg kell indítani a szülést, éjszaka meglesz a baba. Este a Deák doki volt az ügyeletes, és a vizitnél azt mondta a kismamának, hogy nem lesz megindítva a szülés, mert még csak 3 nappal hordta túl, és itt az a szokás, hogy egy hét után indítanak szülést. Szólt a nővéreknek is, hogy ricinus lefújva. Másnap rákérdezett a reggeli vizitnél a szobatársam, hogy mi lesz vele, és közölték vele, hogy a Deák doki valószínüleg félreértett valamit, a szülés ma este mindenképpen meg lesz indítva.
Ezt nem mondta ki senki így, de a szülésznő "virágnyelven" elmondta, hogy a Deák nem akart dolgozni éjszaka, és a szobatársam különben sem fogadta meg.

Tejcim van, bár nem túl bőven, pedig szedem a homeopátiás bogyót amit Andrisnál is, és annyit iszok, mint egy teve.
Milyen tuti módszeretek van tejszaporításra ?

Cat
cat
 
 


szia Cat!
nekem egy ismerősöm a Laktoherb teát itta naponta.remélem jól írtam a nevétKép
csajszika1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: