Új privát üzeneted érkezett!

Katalin!

A pisire én se mondtam, hogy fertözö, azzal semmi bajom nincs, mint ahogy a kutyapisivel sem...

Csak a kakiról vitáztunk, és sajnos ritkán látom, hogy a mama felszedné a gyereke után, amit az termelt, de közben a kutyásokra füt-fát kiabál ugyanezért...

Persze, szerintem is az lenne a legszebb, ha nem lenne kutyagumi az utcákon és más közterületeken, de az emberi végtermék szerintem sokkal kevésbé odavaló. De ha a saját piszkunkat se takarítjuk el...

Szia:

Dia
dia (dia)
 


Na, azert szerintem egy lenyeges kulonbseg van a gyerek es a kutya kozott. Az elsot nem azert viszik le, hogy lent vegezze el a dolgat, s csak veletlen, ha megis igy esik, de bezzeg a kutyat! Szerintem tenyleg zacskoval kellene a kulyasoknak elindulni otthonrol. (Kulonben a gyerekemmel en is ugy indulok, pedig remenykedek benne, hogy nem lesz ra szukseg, s nagyon ritka, hogy hasznalnom kell.)

Olgamama
Olgamama
 


Kedves Olgamama!

Ha nem lenne WC otthon, a gyereket is levinnénk ezért... Egyébként szerintem pont ezért sokkal durvább az, hogy a gyereket kakiltatjuk a térre, mert lenne máshová is. És még az se lehetetlen, hogyha nem érnénk haza idöben, beriohannék vele egy boltba, presszóba, McDonald's-ba, ha már nyilvános WC nincs is.
Egyébként én egyre több kutyást látok zacskóval, de anyukát még egyet se sikerült. Tisztelet a kivételnek...

A megoldás kutyakaki témára vsz. az lenne, de ha nem is lenne végleges megoldás, mindenesetre enyhítené a dolgot, ha városszerte sok-sok kutyafuttató lenne, amelyeket viszont kényük-kedvük szerint pötyizhetnének össze négylábúink.

Ja, és a minimum szerintem az lenne, ha minden játszótér mellett lenne egy nyilvános WC. Miért nincs erre vajon pénz? Az önkormányzatoknál senkinek nem kell soha???

Puszi:

Dia
dia (dia)
 

 
 

Dia, utolsó gondolatod a döntõ. Sajnos piszok kevés a nyilvános WC. Nekünk egyszer jött elõ, hogy a gyerekre rájött a nagydolog, de végül zavarta a környezet. De mi sem találtunk rá más helyet, mint a bokrot. Most úgy végiggondolva, pl. a mi kerületünkben van egy db. nyilvános WC. Slussz. Marad a Magi, meg egyéb vendéglõk, de ebbõl sincs sok. Területileg viszont a város legnagyobb kerülete vagyunk. Maradhat még a bekéredzkedés, de az meg elég cikis. Szerencsére mi megúsztuk a kritikus idõszakot, most már elteszik itthonra.
A kutya kertes házbanra visszatérve. Hát nálunk a kertesházas kutyatulajok semmivel sem jobbak, mint a lakótelepesek. A kutyasétáltatás errefelé azt jelenti, hogy kinyitják a kaput, a kutya meg szaladgáljon az utcán. Ugráltak már össze, estek neki a gyerek kiflijének, és ezek még a barátságosak voltak. Ráadásul a házunk elõtt van egy akácfa, aminek a tövét a helyi kutyák nyilvános WCvé nyílvánították. Csak néha kicsit odébb is teszik. Mi meg rendre belelépünk. Mért én takarítsam a fél lakást a szaros cipõk miatt? Szájkosarat még azokon a kutyákon sem látni, amit véletlenül pórázon visznek. A kertben levõk egy része meg hót vad, ott ugrál a kerítésen, úgy, hogy a gyerek (és sokszor én sem) nem mer elmenni mellette, marad az úttest. Szóval valahol ez a kutya-ember dolog nagyon el lett rontva!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


KATALIN!
Kulturaltsag es neveltseg kerdese gyakorlatilag az emberi viselkedés minden cselekedete. Ilyen alapon mièrt kell büntetni bármilyen helytelen viselkedést ahhoz, hogy valami mukodjon (KRESZ be nem tartása, a vétségek, szabálysértések és büncselekményekrol nem is beszélve)? Egyébként is Phaedra hozzászólása nem a büntetésre van kihegyezve, de ha másképp nem muködik!? Tapasztalatból tudom, hogy más (környezo) országokban valóban szigorúan szabályozzák a kutyatartást, a szabályok be nem tartását büntetik. Végül is azt nem tudom, hogy csak a jó neveltség vagy a büntetés dominál ott, de jellemzoen betartják a szabályozást. ... a végeredmény számít ... !!!
Déna
Névtelen
 


Sziasztok
Kutyaszar? Ugyan már! Nálunk kábitószeres fecskendõk hevernek a játszótéren. (IV. ker Nyár utca)
Gyerekszar-kutyaszar témához: nagy különbség a mennyiség. Egy átlagos gyerek életében jó, ha háromszor kakil az utcán-téren, míg egy kutya naponta többször.
Lencsi
Lencsi
 


Hat en nem tudom... nem akarok a kutyak ellen lenni, talan jo lenne nalunk is egy, de egy biztos, hogy az utcan hanyinger nelkul alig tudok vegigmenni. Mindig vannak diszpeldanyok. Ha valami gyanusat latok a foldon mar messszirol rakialtok a gyerekre:vigyazz, szar!
En egyszeruen nem ertem, miert nem lehetne ezt normalisabban megoldani. Ja, es en most ideiglenesen az USA-ban lakom, de itt detto ugyanaz a tema, talan egy kicsit kevesebb a mennyiseg, mint BP-n.
Olgamama
 


Sziasztok!
Dèna igazad van sajnos tènyleg buntetni kell, hogy valami mukodjon, de ahhoz is pènz,ember szervezès kellene, Szerintem talan buntetik is csak soha nincs ott az akinek ez lenne a feladata ill. nincs is ra ember. Sokszor hiaba buntetnek megis elofordul mindenfele ( a kresznel is.)
A kutyafuttato se egy nagyon jo megoldas szerintem, mert pl. a kàrolyi kertben is volt es oltari budos szerintem csak az eltakaritas lenne a megoldas.
Dia en oszinten meg gyereket nem lattam az utcan nagydolgozni (ez nem azt jelenti, hogy nem hiszem el v. nem fordul elo), de kutyat annal tobbet es nagyon elenyeszo a gyerekeke a kutyakhoz kepest, de akkor is szedje fel a szulo. Szerintem a gyerek csak alig szobat. utan intezi neha a parkban utanna mar otthon.
(Nekunk is van kutyank).
Katalin
Névtelen
 


Sziasztok!
Az idén tavasszal átadtak egy játszóteret a Fény utcai piac mögött. a régi gyártelep helyén. nagyon klassz. Nézzétek meg.
Üdv :Márti
Névtelen
 


Márti!
Megtudnád adni ennek a játszótérnek a pontos címét, vagy hogy a piactól melyik irányba kell menni?

Kösz
Zsuzsa
Zsu
 


Ezen az oldalon ezt találtam a játszóterekrol:
[url=http://www.harmonet.hu/i-alma.html" TARGET="_top]http://www.harmonet.hu/i-alma.html[/url]

A tér élménye

A játszóterek igen sokat fejlodtek az utóbbi idoben. Bár a közelmúltban borzolta a kedélyeket a mászókába szorult feju bölcsodés. Az óvodai-bölcsodei gondozók általában tudják, melyik játékot javasolják milyen korú gyermeknek, ám a szülok többször tanácstalanok a szabadtéri játékokkal kapcsolatban? Hány éves gyereknek vegyünk kétkereku biciklit? Milyen játszótéren milyen játékkal engedjük játszani? Milyen játék ötletekkel ereszük útjára? Számos kérdés merül fel gyermekünk biztonságáért.

Játszóterek biztonságosan
A fovárosban már rengeteg biztonságos játékokkal felépített, bekerített játszóteret találunk. Ezek egy részében (ilyen például a Városliget is!) a szülok kiválaszthatják az óvodások, az iskolások és a kamaszok játszóterét, ami jól el van különítve a kutyafuttatóktól. A helyzet azonban nem ennyire ideális mindenhol. A jó játszótéren a kicsik és a nagyobbak játékai külön állnak egymástól. A futkosós játékokra és a mászó-kúszó ügyességi játékokra is külön hely jut, épp úgy,mint a magányos cselekvésekre.

Egymás mellett játszó apróságok
A 2-4 évesek inkább lovacskán ringatják magukat, gyakran egymás mellett játszanak, nem igénylik, hogy másokkal közösen osztozzon a játékokon. A 2-4 évesek inkább lovacskán ringatják magukat, gyakran egymás mellett játszanak, és azonnal akarnak mindent. Nem tudják elnézni egymásnak, ha a homokozóban nem kapják meg azonnal a formákat és gyakran rongálják egymás építményeit, így a szülok jelenlétét folyton igénylik. Könnyebben sírnak, ha valamit nem kapnak meg. Ok szívesen homokoznak, vagy csak csüggnek egy mászókán, esetleg ki-és bebújnak egy résen, maga a cselevés adta öröm a céljuk. Foleg a szülovel, vagy egy-egy barátjukkal fogócskáznak, céljuk a nyerés adta siker. A roller, a háromkereku bicikli, vagy a lábbal hajtós kisautó, motor való nekik.

Csapatosan játszani
A nagyobbak, az 5-7 évesek már együtt játszanak, tudnak sorban állni, megosztani egymással a játékaikat. Igaz, ok is hajba kapnak, de könnyen megegyezésre jutnak, nincs igazán szükség a szülok vagy nevelok közbelépésére. Szívesen játszanak szerepjátszós játékokat, mászókáznak, csúszdáznak, építményeik a homokban valamilyen funkciót kapnak. A lányok cukrászdát nyitnak, a fiúk várat, erodöt, autóutat építenek. Sokat szaladnak, és betartják a bonyolultabb szabályokat is, de szívesen veszik a szabályokat betartató felnott jelenlétét is. Nem fontos mindig nyerniük, de fontosnak tartják a sikereket.
Az öt éves már nyugodtan mehet két kereku biciklivel, de a hét éves sincs még lekésve róla, hogy megtanuljon két keréken futni, mint a nagyok. Fontos, hogy nem tudnak vigyázni a kicsikre, tehát hibás dolog rájuk bízni a testvérüket! Ha elmélyülnek a játékban, bizony a kicsire rá sem hederítenek

Rollisok, görisek, bringások, vagányok
Ugye kiderült, hogy a 8-12 éves korú kisiskolásokról van szó? Imádják az ügyességi játékokat, a görkorikat, a bringát, a rollert. Bár a négyéves már nyugodtan használhat rollert, (Lehetoleg a stabil, 4 kereku, kormányos változatot!) az ügyességi akadálypályák mesterei akár bringán, akár görkorin, vagy gördeszkán a kisiskolások. A fantázia játékok is nekik mennek a legjobban. Titkaik, egyesületeik vannak, ahova egyik gyerek belefér, a másik nem. Ebbe szülo ne szóljon bele, úgy sem érdemes. Ebben a korban már a legtöbb gyerek sportol valamit aktívan, és a tanulás is sok idot lefoglal, így az aktív játékkal eltöltött idot a leheto legönállóbban akarják kihasználni a gyereke. Oket már le lehet engedni egyedül is a játszótérre, tudnak magukra vigyázni. A kisebb testvért lehetoleg ne bízzuk soha a nagyobbra, de ha nincs más mód, úgy a 10-12 éves már figyelni tud a kisebbre is. (Tipegore természetesen nem!)

Játszatok az én gyerekemmel is!
Ez a mondat tegnapelott a mi játszóterünkön hagyta el egy apuka száját. Kisfiát többször kizárták a játékból a többiek, mert ügyetlenebb volt és folyton veszítettek miatta. Apuka - aki mellesleg mindentol óvta a gyereket, nem is csoda, hogy nem lett túl ügyes - megpróbált hatalmi szóval beleavatkozni a játékba. Az egyik kisfiú elrendezte a kérdést a maga nyolcéves módján: játsszon vele a bácsi, úgyis az apukája tetszik lenni!
A játékba ugyanis a szülo ilyen direkt módon nem szólhat bele. Ötleteivel gazdagíthatja, irányíthatja ugyan a már kialakult, csak éppen megrekedt játékot, de az irányítás csak ritka keveseknek adatik meg.

Nem fog leesni?
Nem lehet tudni! A gyerek normális játékával együtt jár, hogy elesik, lehorzsolja magát, sot akár néha komolyabb sérüléseik is becsúsznak, bár az legtöbbször figyelmetlenség következménye. A gondos szülo a folytonos tiltás helyett egészségügyi csomagot visz magával, és az alábbi 7 mondatot alaposan megtanulja:
ˇ Két kézzel kapaszkodj! - és soha ne mondd: - ......mert leesel!
ˇ Figyelj, hogy meg tudj kapaszkodni (meg tudj állni!) - és ne arra figyeljen, hogy hova lép!
ˇ Futás közben ne utasítsuk a gyereket, hanem állítsuk meg és osztatlan figyelmét birtokolva mondjuk neki: Figyeld az utat magad elott, akkor nem fogsz elesni a buckákon! - a futó gyermek, könnyebben eleshet, ha a figyelmét meg kell osztania.
ˇ Te is sorra fogsz kerülni, még ketten (hárman, öten...) vannak elotted! - az idot a gyerek nem ismeri, a mindjárt neki nem mond semmit, de a két gyereknyi mértékegységet már érti.
ˇ Ha kölcsönadod a homokozó lapátodat (vödrödet, formádat, szitádat ..) a kisgyerek is kölcsönadja a vödrét (lapátját, szitáját ..) - vagyis megtanítjuk a gyermeket az egyességre a játékban.
ˇ Beszéld meg vele kérlek, ez a ti ügyetek! - vagyis az árulkodást és a gyerek vitákat soha nem szabad hatalmi szóval megoldani!

Tóth Zsuzsanna
bigacsiga
 


Kedves Mindenki!
Én jelenleg Ujpalotán lakom és tljesen ki vagyok akadva. Ugyanis egyetlenegy darab elfogadható!!! játszótér sincs.Nem vagyok nagy igényű,csak annyi,hogy a kicsi fiam játszhasson.CSepelről költöztünk,hát az ottani játszóterek királyi paloták az ujpalotaihoz képest.Pedig a Csepeli sem a legszuperebb.Voltam Békáson a GYűrű utcaiban,le a kalappal előttük.Tisztaság,rend,szines,vidám játszótér,hatalmas homokozó,játékot nem kell vinni mert van,anyukák a játszótéren nem dohányozhatnak (pedig magamis dohányos vagyok,de ha kell kimegyek, vagy nemgyujtok rá).Szóval nem ragozom,a Békási szuper.De csak nem járhatok nap mint nap oda?ugyanis kicsit messze van (több,min egy óra az ut).Szóval bejártam Ujpalotát keresztül-kasul.Jártunk térdig kutyaszarban (mert itt minden második embernek kutyája van és valahogy mindegyik a "játszótérre " viszi sétáltatni a kutyát. Jártunk térdig a koszban (eldobált szeméthegyekben), láttunk szép 70-es években épült jó kis balesetveszélyes mászókákat,jobb esetben csúszdát,amin 15 vasfok vezet felfelé és a fiam jól megcsuszik rajta,aztán néha hinta is előfordul,ha nincs leszaggatva.Komolyanmondom sirhatnékom támadt és legszivesebben rohantam volna az önkormányzathoz,hogy héj emberek,a ti gyerekeitek hol játszanak?vagy ez olyan mindegy? nem kellene kicsit odafigyelni a játszóterekre?
Nem vagyok nagyigényű,csak alapigényeim vannak.És ugy látom itt Palotán az anyukákat ez nemigen érdekli,nekik ez a természetes.CSepelen (anyukám ott lakik,igy gyakran járok oda) az anyukák tettek valamit,s lám felujitva a játszótér,bizony ám.Szép fa feljáró a csuszdához,hinta lefestve,megjavitva.Igaz még a homokozó hiányzik,kavicsos az egész,de még mindig jobb.Oda kutyát senki sem visz.Csak CSepelen figyelnek erre az apróságra? Én elkeseredésemben irok Nektek!Kérem,hogy aki esetleg tud Ujpalota közelében (főleg Ujpesten) egy játszóteret,ami a rossznál egy fokkal jobb,megirná nekem? Hinta,homokozó legyen benne,meg csuszda és legyen kicsit kulturált.Ekkora nagy igényeim vannak.
Antiapuka látom te is Ujpalotai vagy!Nem tudom egyetértesz-e velem,de ami itt zajlik,az engem nemcsak felháborit,hanem mélységesen elszomorit.
Hát ezt szerettem volna megosztani veletek,köszönöm,hogy meghallgattatok és remélem irtok.
Inka
 


Szia Inka!

Teljesen igazad van. Én a kutyaszarra vagyok a legpipább. Tudod most költöztem Káposztára, de érdekes módon ahol én lakom, ott mindenhol nyakig ér a kutyaguanó.

Én Palotáról az Öv utcai játszótérre hordtam a csemetémet. Elég jó hely, és közel van. Ha érdekel, megírom ponosan a helyét.

Szia Atiapuka
Atiapuka
 


A harmadik keruletben vagy negy ilyen jatszoter van, mint a bekasmegyeri.
Tenyleg nagyon szupik.
Névtelen
 


És ott pontosan hol? Utcanevekkel, ha lehet...
Köszi
Névtelen
 


Van még egy Békáson, a másik oldalon, mi ott még nem jártunk, biztosan van egy Kaszásdűlőn hátul, és ha jól tudom van már kettő is (de lehet, hogy csak egy) Óbudán, megpróbálok utánnézni az utcaneveknek, de mi főleg a Gyűrübe meg Kaszásdűlőre járunk.
Névtelen
 


És ott pontosan hol? Utcanevekkel, ha lehet...
Köszi
Névtelen
 


Kaszásdűlő, valahol a Huszti (Boglya ut) uton van. Békáson az egyik a Gyűrű utcanal, másikról fogalmam sincs. Óbudan mintha a Kerékre emlékeznék, de ez nagyon nem tuti. Nincs itthon listánk róla, bocs. De szerintem ha elmégy az egyikbe, ott meg tudjak adni a többit. Vagy hivd fel az Önkormányzatot!
Névtelen
 


Köszönöm szépen!

Bocsánatkéréssel tartozom, mert a levelem kétszer ment el, csak közbeékelődött a tied. Így olyannak tűnt, mintha telhetetlenül és durván követelőznék a címek iránt. Tehát bocs, és köszi szépen, ez így pont elég nekem.
Még csak annyit esetleg, ha tudod, hogy a Kaszásira a Hévtől hogy lehet eljutni, illetve messze van-e...

Köszi előre is:
Telhetet Lenke
Névtelen
 


Nincs messze, elmagyarazni igy kicsit nehez. Van ott mindenfele SPAR, posta, talan MDF haz, gyogyszertar, orvosi rendelo, ezeken atmesz (nem egeszen ilyen sorrendben), aztan at kell menni a tuzemeleesek alatt, de szerintem utbaigazitanak ott mar. Szerintem kozelebb van (kb fel perccel), mint a Gyuru utcai a HEV-tol, de a Gyuru utcai jobb, (bocs csak rangatja a kezemet a gyerek). Persze ez fugg a gyerek eletkoratol is.
Egy specialitasbol fuggoen nem szoktam ilyeneken kiakadni, foleg nem ha raadasul nem is akaratos volt.
Esetleg ha valaki tudja, hol vannak Obudan ilyenek, megirhatja, mert en is kivancsi vagyok.
Névtelen
 


Sziasztok!
Èn egy volt Kaszásdülöi vagyok és gondoltam segitek az utbaigazitásban.
Ha a HÈV-röl leszáltok akkor befelé kell menni a takotelep felé. A SPAR mellet egyenesen az MDF háznak, ott jobbra tarts van és az iskola, ovoda mellett egyenesen. Iskola mellett egy uszoda és onnan már látszik is a játszotér.
Sziasztok és jo szorakozást!
Èn is kijárok a gyerköccel ha a szüleihez megyünk.
Mobevik
mobevik (mobevik)
 


Kedves Mindenki!
Békáson már négy Máltai Szeretetszolgálat által működtetett játszótér van,ha kell a pontos cim leirom.Mi a GYűrű utcaiba járunk (a fiam 2 éves) és nagyon élvezi.Szerintem jó kis hely,de nekem kissé messze van.Ezért is keresek Ujpalota közelében. (pl:ujpest,ott állitolag vannak bekeritettek is.)
Kedves Atiapuka!
Engem érdekelne az Őv utcai játszótér,ha pontosan megneveznéd hogy jutok el oda. (segitségedet előre is hálásan köszike)
Inka
 


Kedves Inka!

Egyszerűbb lenne telefonon elmondani.
Ha gondolod, küldd el a tel. számodat a címemre:
burago1@freemail.hu

Szia Atiapuka
Atiapuka
 


Most tévedtem ide, sziasztok! Mi Kispesten lakunk, ahol azért akadnak modernebb játszóterek, viszont azokon igen nehéz elférni a sok gyerektől. Ugyanakkor ott is rongálnak állandóan az éjszaka ott időző galerik. Sajnos ahol van is kerítés körben 8ez a legritkább), ott is hol a kaput teszik tönkre, hol pedig rá sem bagóznak és ugyanúgy behordják a kutyáikat, mintha mi sem történt volna. A legpipább a kutyaszarra vagyok. Ez mindenütt előfordul, hála a "kiváló" gazdáknak. Vannak ugyan kijelölt kutyafuttatók, de még véletlenül sem ott sétáltatnák a kutyáikat, a legtöbben persze szájkosár és póráz nélkül. A legelkeserítőbb az az eset volt számomra, amikor a játszótér füves részén egy nő ( nem tudom szebben kifejezni) szaratott egy kutyát, majd amikor az eb elvégezte a dolgát, a kiváló gazda 2-3 papírzsebkendővel kitörölte az állat fenekét, majd a kutyaszaros papírzsebkendőt szépen eldobta. Nemsokkal ezután láttam ám, hogy van neki egy 3 év körüli gyereke. Kérdem én, ha gyerekes anyuka létére így viselkedik, akkor mit várhatunk el a gyerektelen kutyásoktól?! Az ilyenekkel nem tudom, hogy mit lehetne kezdeni. A Nyugaton olyan jól bevált büntetések mikor és hogy érhetnék el a céljukat itt nálunk (ha egyáltalán bevezetnék őket) ilyen erkölcsi morállal bíró kisgyerekes emberekkel szemben? Nagyon haragszom rá, és nagyon nem örülök, hogy egy óvodába fognak járni a gyerekeink. Aki ilyen primitív az egyik téren, attól másban sem várhat mást az ember. Szóval azt nem tudom, hogy érdemes-e az önkormányzatot bombázni a lestrapált játszóterek és a kutyaszar miatt, amíg a szülőtársak ilyen primitívek. Máshol talán jobb a helyzet? Az eldobált csikkekről és széttört üvegdarabokról pedig inkább nem is beszélnék. Szívesen várnám a hozzászólásaitokat, javaslataitokat a problémák megoldásával kapcsolatban! Norcsi,
Norcsi
 


Sziasztok!

A Milleneumi Országjáró is cikkezik az új játszóterekrõl, mint a bákási Máltais stb. és fel is sorolja, hol vannak ilyenek. (újság otthon én idebent, bocsi, most nem tudom bemásolni)

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Állítólag az Árpád híd budai részénél is van egy tutti jó játszótér a szálloda mellett.
Ismeri valaki? Utcanév?

Köszi
Bea
Bea
 


Igen:
Tímár utcai hévmegálló, vagy a hídfőtől az Árpád fejedelem útján pár perc séta, a Thermál Hotel Aquincum mellett.
Néha mi is megjelenünk ott.
Eszter
RebekAnna
 


Ez most játszóterek forum vagy Henkel reklám? A csodamosóporok kikisérletezése során feláldozott állatokról nincsenek fotóid? És a mindenféle adaléktól allergiás meg rákos gyerekek is örülnek a játszótérnek? A multik jótékonysága nekem büdös. És a parfümjeik sem fedik el ezt a büzt. És azzal ne gyere kedves Bigacsiga hogy te csak beraksz ide egy cikket, amit beraksz az is minösit téged is. Nekem ugyan személy szerint nem öröm a linkjeidet meg a cikkeidet olvasni (amugy is lassu szegény gépem) de sokaknak igen azt tudom ezért ebbe még sosem kötöttem bele és page down gomb is van a gépemen :-) de most tullöttél a célon. Nem nyitnál egy Bigacsiga linkjei topicot ahol aztán mindent beletehetnél és mégsem lassulna le mindenkinek a letöltés? Én megköszönném. Amiket beraksz azokat már általában ismerem vagy nem érdekelnek. Szia :-) és persze nem bántani akarlak

Sára
Sára
 


Sziasztok!

Állítólag valahol Újpesten is van egy olyan játszótér (vagy talán játszóház?) ahol a gyerekek egy egész sor gumi (mint pl. a felfújt zsiráf ahol ugrálni lehet) játékon játszhatnak. Hallott erröl már valaki?

Era
Eribari
 


Eribari!

Az Attila utca és Fóti ut sarkon van egy játszóház Kölyökpark a neve.
Két játék van az egyik egy felfújt ugráló a másik egy emeletes mászó űgyesség fejlesztő játék.
Fizetős, az első fél órát előre ki kell fizettni a többit negyedórákban számolják.
Lehet a gyerekeknek születésnapi bulit is tartani.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sára neked a Dühöngőben fogok válaszolni!

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Pethes Ildikó!
Sokan arról beszélnek, hogy kutyák nem valók lakótelepi lakásba. Ezzel én is egyet értek. Én ugyan kertesházban lakom, van két német dogom, de úgy gondolom, ha a kertesházban is megkötve, vagy kennelben tartom a kutyáimat, akkor semmivel sem jobb nekik, mint ha panelban laknánk. Nekem a kutyatartásról más fogalmaim vannak, mint sem, hogy megkössem vagy elzárjam őket. Az pedig, hogy a kutyák a kerítésnek rohannak és ugatnak, szerintem természetes dolog. Védik a területüket. Nem tudja, hogy Te csak elsétálsz a kerítés előtt. Tudom, hogy még a felnőtt is megijed, nem hogy egy kisgyerek, de ezt bele kell kalkulálnia annak, aki kertesházas környezetben lakik.
Egyébként a kutyakakira visszatérve, tényleg undorító, amikor a gazda végig nézi, ahogy a kutyája teleszarja a játszóteret. Szerencsére nekem nem kell játszótérre vinnem a kutyát sétáltatni, de előfordult, hogy az utcán végezte el a dolgát. Én bizony felszedtem utána, pedig egy dognak elég nagy a végterméke. Volt aki úgy nézett rám, mint ha a Marsról jöttem volna.
Üdv: Andi
andi (andi)
 


Kedves Bigacsiga!
Ahogyan itt olvastam a játszóterek rovatban a Juhos Katalinról, hát mit mondjak, majdnem ....-tam magam.Kinyitom az Újbudát, minden oldalról õ vigyorog rám, egy ideje már szinesben, és amikor irtam neki egy levelet a Kelenföldi szabadidõ(bikás)park állapotáról, hát mi ne mondjak, jól lekoptatott, hogy most nincs pénz a kerület második legnagyobb parkjához arra, hogy legalább elkeritsenek egy kis részt a kutyák elõl. Ott egy több száz nm-es kutyafuttató, de a rohadt kutyatulajdonos elnézi hogy a játszótéren végzi ölebe vagy éppen harci kutyája, aki persze pórázt ritkán látott, a dolgát. Csoda, hogy dúl a szalmonella a környékünkön? Szerintetek mi alapján dönt az Önk. hogy hova rakják a modern játszótereket? Azért, mert egy csókos sincs itt a kelenföldi részen, akinek kisgyerekes érdekeltsége lenne, szerintem unió ide, unió oda, maradunk a betonos vasmászókáknál még ötven évig. Vagy majd leszerelik, mert nem szabvány és akkor majd ez sem lesz. Szóval nem kéne annak a nõnek ekkora reklámot adni. A Henkel meg reklámozza magát eleget.
Üdv.
Móni
Moncsi
 


Sziasztok!
Ugyan már régi lerágott csont a játszótéri kutya-gyerek kaki, de Azoknak üzenem, akik azt irják, hogy a gyerek ne kakiljon a játszótéren: Legyetek kedvesek akkor nyilatkozni ilyent, amikor az a pelus már lekerült a csemetéitekrõl , és eltelt három-négy év anélkül, hogy egyszer sem kellett odakint intézni. Ja és persze ehhez hozzátartozik, hogy nem kertes házban laktok, nem is a ház elõtt van a játszótér. Egyébként én egyáltalán nem szégyenlem, hogy a gyerekemre ha réjön, elõ kell vennem a zsepit, arra mehet a kaki.
Üdv.
km.
KM.
 


Kedves Sára, Moncsi meg a többi Henkelt szidó kismama!

Hagyjatok már békében, jó.
Írjatok a Henkelnek és ott mondjátok el a sirámaitokat.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Ide nem a Henkel tette be a reklamot hanem TE ezert NEKED kell irnunk sajnos.
Névtelen
 


Persze név nélkül írogatni nem a reklám helye...

Jó, akkor most töröltetem a topicot a Gabival és akkor senkinek se lesz semmi baja, legfeljebb folytatjuk egy másik topicba, majd csak bezárjuk a boltot...

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Bocs, bigacsiga, kismokus voltam az elobb, igy mar tudod ki vagyok?

kismokus :-)
kismokus
 


Most meg cicamica lettem :-)

Talan nem azon kene fennakadni hogy kinek mi a nickje hiszen sosem talalkozunk az eletben. Arra lehetne reagalni hogy mit keres a Henkel reklam a Jatszoteres topicban. De erre meg egy szo sem erkezett. Most minden rendben a stilussal, az azonositoval? Akkor talan erdemben lehet valaszolni is.

Van egy "titkos" jatszoter a Rozsakert Center bevasarlokozpont mogott. Idonkent (meg nem tudtam rajonni milyen logikaval) egy sarkany formaju ugralovarat is felallitanak. Eloszor azt hittuk hogy a Rozsakert kavezojanak a resze es valami fogyasztassal van osszekotve de nem. Pici az igaz de vagy fuves vagy az a mugumi-szeru burkolat van a jatekok alatt. A bent levo gyerekmegorzot is kiprobaltuk de nemigen ajanlom.

cicamica
cicamica
 


Sziasztok!
Azt nem értem, miért nem gyakori még mindig itthon a gumiszõnyeg borítás a gyerekjátékok alatt az új játszótereken. Használt autógumi darából készítik külföldön, tán itthon is lehetne, egy csomó támogatást lehet szerezni az újrafelhasználás miatt. Az itteni klima miatt kb. fél éven át gyakran van csapadék, és tócsák, gödrök vannak a játékok alatt. A gumin nem lehetséges ez.
Laktam én is Budapesten, hát nem sok minden hiányzik, de a játszóterek nagyon.
Itt gyõrben katasztrófa a helyzet, ha akarok játszóterezni a három gyerekemmel, irány a kocsi, kb. 4 km-re van egy park, zsúfolva gyerekkel, szülõvel. Kicsit kinõtte már a város, de úgylátszik a mostani gyõri döntéshozó garnitúrának nincs gyereke, vagy nem látott még játszóteret.Itt pl. kötélen lógnak csálén a hinták, rendszeresen leszaggatják a túlkorosok. Szerintem lóghatnának fém láncon is, az elég Úniós, ha Angliában is megfelelt.Ja, rá kéne írni, hány éves korosztály használhatja, és hogy ki kszítette, telefonszámmal, mert ugye ez is kötelezõ lesz...
Addig is marad a sóvárgás.
Zsomimama
Névtelen
 


Magyar Máltai Szeretet Szolgálat
Játszótér program
[url=http://www.kronos.hu/mmszbp/jatszo.htm" TARGET="_top]http://www.kronos.hu/mmszbp/jatszo.htm[/url]
[url=http://www.kronos.hu/mmszbp/" TARGET="_top]http://www.kronos.hu/mmszbp/[/url]
bigacsiga
 


amerikai Playworld Systems játszótéri játékok, kert- és parkfelszerelések, kerti bútorok és gépek, illetve a Step 2 kül- és beltéri játékok, az aktív mozgásra serkentõ játékeszközök

[url=http://www.somlan.hu/main.htm" TARGET="_top]http://www.somlan.hu/main.htm[/url]

Ezt nézzétek meg!
Nekem tátva maradt a szám. (jól van majd becsukom)
Hát ilyen játszótereken kéne játszani minden nap!
bigacsiga
 


Nézted mellette az árakat? Figyelembe véve, hogy pl. az ovink mennyibõl gazdálkodik...
Ildi
PIldi (pildi)
 


Sziasztok!
Jártamban-keltemben a 74-es troliról láttam a VII. ker. Almássy téren egy nagyon klassz játszóteret. Az egyik kolleganõm arra felé lakik, és õ mondta, hogy a játszótér zárt, õrzött, és vmilyen spéci bevonat a "padló", hogy ne sérüljenek meg az esetleges balesetek során a gyerekek. És nagyon desinges.
Pusszz. Chris
Chris
 


Kutyakaki/Gyerekkaki
Olvasgattalak titeket, és mivel az én babám még csak öt hónapos, nincs saját tapasztalatom.
Viszont mindenkit kikérdeztem (anya/anyós)
Én elhiszem, hogy egy gyerek nem tudja visszatartani. Olykor nekem is elég nagy eröfeszítésembe kerül. Kép Ha a bokor az egyetlen megoldás, hát legyen. De aztán legyen nejlon zacsi is, vagy újság, vagy papírzsepi, vagy valami.
Az "öregek" viszont azt mondják, hogy ök nem emlékeznek olyan alkalomra, hogy a gyermeket az utcán kellett volna kakiltatniuk (kivéve persze hosszabb kirándulásokat)
Innen jut eszembe: Szerintem a pisi is épp olyan fertözö lehet, mint a kaki. (Kiráz a hideg, ha arra gondolok, hogy az ovi homokozójában a homokpogácsákat kostólgattuk)
borcsa
 
 


Egy kicsit elkanyarodok:
Annyi okos dolgot írtatok le. Bizonyos dolgokat igenis törvényileg kellene szabályozni.
Én a múltkor a parlament.hu-ról legyüjtöttem egy rakat képviselö e-mail címét és úgymond megtámadtam öket. Igaz, csak egy válaszolt, de az is valami.
Szerintem próbáljátok ki. Végtére is azért vannak.
borcsa
 
 


Játszótérhírek a XV. kerületben.
Újpalotán a polgármester idén építtetett három játszóteret.
1. Hartyán köz (kék iskola) elõtt nagyon klassz. (Volt) Vannak kicsiknek játékok, és vannak egész nagy kamaszoknak is. A gond csak az, hogy semmire nem tudunk vigyázni. Már most minden agyon van firkálva. Egyszerûen szégyen!
2. Vásárcsarnok mögött (volt kresz pálya) Nagyon jól megcsinálták. Lehet(ett) biciklizni... dombnak fel, völgynek le. Jó kis játékok, ivókút. Az ivókút már két hét múlva nem müködött. A foci-dühöngõ kerítése letaposva. Az újonnan ültetett fácskák kitörve, megsemmisítve. Szemét mindenhol.
3. Nádastó park-Szerencs utca: A legkisebb terület, talán a legeldugottabb, de épp ezért a legjobb állapotú. Több korosztálynak felszerelve, mindig sürün "lakott". Nézzétek meg!

4. Pestújhelyen a katolikus templomnál (Klébelsberg-Pestújhelyi út sarok) még évekkel ezelõtt épült egy játszótér MATÁV pénzbõl. Az sem úgy néz már ki, ahogy kellene. A köteleket szinte azonnal levagdosták és elhordták. Valamelyik szorgos apuka foltozgatja, mert még mindig használható.
borcsa
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, mivel már rendszeres játszótér látogatók lettünk tapasztaltunk egy-két dolgot.

Mi a Szent István parkba járunk. Éjszakára bezárják, napközben parkõr felügyeli a terepet. Szemtanúja voltan annak, hogy az oda nem illõ személyt kitessékelte. Kutyát a parkba behozni tilos (eddig nem is találkoztunk a parkon belül eggyel sem Kép )

Atiapuka!
Igaz ez már egy régebbi téma, de nagyon kikivánkozik a véleményem:

Bocsánat: pisi, kaki téma
E parkban van WC (nagyon kultúrált és tiszta) ennek ellenére egy anyuka a park területén pisiltette gyermekeit a bokorban, a fiúk a fánál. A kis fiú azzal szórakoztatta magát, hogy milyen magasan tudja lepisilni a fát. Más gyerekek utána a fába kapaszkodtak és az elgurult labdát pedig a bokor aljából kotorták ki, ahol pedig a lánykákat guggoltatták.

A testvéremmel együtt a Mamám állandóan vitt játszóterekre és pl. a Margitszigetre. Soha egyetlen alkalommal sem történt olyan, hogy a "terepen" pisiltessen v. kakiltasson minket. Az emberi ürülék ugyan oly mértékben fertõzõ, mint az állati.
Ne vegye senki sértésnek, s akinek nem inge nem veszi magára, de köztudott finoman fogalmazva, hogy a tisztaság kulturája népünknél sajnos elég elmaradott (friss felméréseket is lehetett a napokban a sajtóban olvasni, hallani).

Sziasztok, Phaedra
Phaedra
 


Sziasztok!
Hallottam, hogy Budakeszin Katica játszóház indult. Tudna valaki errõl bõvebben tájékoztatni?
Köszi
Móni
Moncsi
 


Sziasztok Lányok!

Bár én megfogadtam, hogy ebbe a topicba soha többet nem írok, Kép de nem tudom megállni Kép. Ugyanis kb. 2 órámba került mire összeszedtem a kellõ információt.

Máltai típusú játszótér

Budapest, III. Békásmegyer, Zemplém Gyõzõ u.
Budapest, III. Gyûrû u.
Budapest, III. Kerék utca
Budapest III. Huszti út
Budapest III. Árpád fejedelem út
Budapest, III. Árpád fejedelem út - Tél utca
Pók u. ltp., Silvanus sétány

Budapest, XIV. Szatmár u. 24.

Esztergom, Kõrösi utca
Tatabánya, Bánhidai lakótelep
Szeged, Retek utca
Miskolc, Avas lakótelep
Pápa, Korona utca
Pécs, Apafi u. 101. és 99. elõtti terület

*****
Nem Máltai csak hasonló kivitelû

Szeged, Stefánia park
Szeged, Verbéna utca
Szeged, Roosewelt tér


Aki tud jó és kúlturált helyet az tegyen hozzá. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: