Új privát üzeneted érkezett!

Lányom 9 éves lesz és 19 kg!! Nagyon törékeny alaktú csende kislány! Asthmában szenved!!
Bekerült az iskolába ahol az első reakciója atanárnéninek az volt,hogy elküldött bennünket pszichológuhoz ,hogy kizárja a disgrafiat és a dislexiát! A pszichológus kizárta ezeket és azt mondta a gyerek stresszel ezért nem akar megszólalni! Jelenleg másodikos most meg valami mataematikai baját fedezte fel a tanár néni,mert (hogy az ő szavaival éljek) kiesik a gyerek fgejéből a matek anyagKép Szerintetek van ilyen? verseket tanul szépen olvas és irKép
bizse
 
 


bocsánat az előbb ég köszönni is elfelejtettem csak leirtam a bánatom!!!
SzóvalKép SziasztokKép
bizse
 
 


Csibe,
elég keveset írtál a kislányodról, így lehet, hogy nagyon melléfogok, de két dolog jutott az eszembe: az egyik, hogy a tanítónő nem állhat a helyzet magaslatán, a másik, hogy a pszihológus nem tartana-e jónak rendszeresen beszélgetni a lányoddal.

Szia,
Virág
Virág
 

 
 

szia Virág!!
a pszichológus többször elbeszélgetett a lányommal és azt mondta nincs szükség rá,hogy járjon hozzá!A gyerek annyira stresszel a tanárnötől,hogy nem akar neki megszólalni! Ezt én közöltem a tanárnővel mire ő azt válszolta ,hogy ő nem az én lányommal ordibál hanem vannak olyan gyerekek akikkel csak igy lehet beszélni!! Na igen ,de az én lányom nem szereti a kiabálástKép
Szerintem egy nagy adag dac is van benne ,hogy juszt azért sem mondja a matekotKép

Most megint vigyem el pszichológushoz? Osztályt váltani nem merek ,mert nagyon nehezen illeszkedik be és már ugyahogy itt kialakitott magának egy kissebb baráti csoportot ! nem merem kiszakitani belőlleKép
Az a gond ,hogy itthon hiába foglalkozom vele! Itthon jól teljesit ,de a suliban nem!! Már másodikosKép
bizse
 
 


szia virág!
Én vittem pszichológuhoz aki azt mondta nem tartja fontosnak ,hogy járjunk hozzá!! A gyerek annyira stresszel a tanárnőtől ,hogy nem szólal meg neki! Ezt én közöltem a tanárnővel és azt mondta ,hogy nem az én lányommal kiabál hanem vannak olyangyerekek akikkel csak igy lehet kommunikálni!Az én lányom nem szereti a kiabálást igy nem szólal meg!! Osztályt váltani nem szeretnék ,mert nagyon nehezen illeszkedett be és már kialakitott magának egy kissebb baráti csoportotKép Itthon ha foglalkozom vele jól teljesit ,de a suliban nem!! Lehet,hogy van benne dac is!! Második osztályos aggódomKépKép
bizse
 
 


x küldtem elKép Hát ennyire nem értek még hozzáKép Bocsánat
bizse
 
 


Csibe,
alternatív iskolában nem gondolkodtál? Olyanban, ahol nem gond, ha a gyerek zárkózott, ahol nem stresszelné magát a tanár miatt, stb. Ha érdekel, olvass bele a waldorf topikba.
remélem megoldódik a problémátok, mert ez így a lányodnak százszor rosszabb, mint neked...
sok sikert,
szilvi
h_szilvi
 
 


Csibe,
egyetértek Szilvivel. És szerintem ebben az esetben sokkal fontosabb volna egy nyugodt, szeretetteljes tanító, nem kéne félni az új közösségtől. Mint látszik, neki nem ez a meghatározó... Ez a tanerő sztem tönkreteheti hosszútávon a kicsi lány iskolához való hozzáállását, és a kis lelkének is biztos, hogy rosszat tesz. Kép Én azonnal elvinném.

Virág
Virág
 


Kedves Csibe!
Én átvinném onnan a gyereket, amilyen gyorsan csak lehet!
Nem igaz, hogy egyes gyerekekkel csak kiabálva lehet beszélni: ez a tanári tehetetlenség végső stádiuma. A tanárnőnek ezek szerint nincsenek elég jó eszközei arra, hogy megtalálja a hangot mindenkivel.
Lehet, hogy az új csoportba történő beilleszkedés most nehezen menne, de a lányod megértené (ha az ő szintjén magyaráznád el), hogy Te úgy látod, hogy ő ebben a közegben -leszámítva a barátokat, akiket szünetben amúgy is meg lehet látogatni- nem érzi jól magát, és hosszútávon jobb lenne neki a szeretetteljesebb légkör. Melyik gyerek mondana erre nemet? Nyilván a lányodban félelmet, szorongást gerjeszt, hogy másokkal kiabál a tanárnő - és amilyen fejlett a jobb agyfélteke (ez a humán központ, ami a kreativitásért, és a humán tárgyakért felelős), el is képzeli és felnagyítja, megéli, hogy milyen lehet, ha az emberre kiabálnak! (Ezek szerint ti otthon nem szoktatok egymással kiabálni). Az elvont gondolkodásért, a matematikáért a bal agyfélteke a felelős. Nem biztos, hogy ez a lányodnál olyan erős, tekintettel arra, hogy ennek a területnek 10 éves kor körül kell igazándiból aktivizálódnia. Tehát miért várnak egy 8-9 éves gyerektől elvont gondolkodást????????? És akkor még nem is beszéltünk az egyéni különbözőségekről. A kis "zsenigyanús" 4-5 évesen már írni, olvasni, számolni tudóktól a 14-15 éves írni olvasni, számolni NEM tudókig (akik szintén lehetnek "zsenigyanúsak")!!! Ezt a mi hagyományos oktatási rendszerünkben csak egy "szuperjó" vénával bíró pedagógus tudja koordinálni. Irtózatosan nehéz feladat. Találjatok jobbat, mint a mostani, mert a legmeghatározóbb benyomások most érik a gyereket, ez a korszak kihat a későbbi tanulmányokra: MOST TANULJA MEG, HOGYAN KELL TANULNI!!!

Nagyon szorítok nektek!

Szöszke

Kép
szöszke
 
 

Hozzászólás a topikhoz

Emotikonok
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: