Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.a kérdésem a következő.a kisfiam mindjárt 6 hónapos,és nagyon szeretnénk kora tavasszal elutazni repülővel a vörös tengerhez.

Kimondottan élmények-rutinos-kicsivel már utazott,és csak hasznos tanácsokkal rendelkezőek véleményét-segítségét kérném a témában....(tilalmak-elvárások-esetleges oltások-mire vigyázzunk,na és persze a legfontosabb kérdés....valóban 7 hónapos kor után már nyugodt lélekkel feülhetünk már vele???Köszi mindenkinek
mézeskalács
 
 


Szia Mézeskalács!

Egy biztos, nyugodtan repülhettek vele! Egyik ismerősöm 6 hónapos babával oda-vissza elrepült Ausztráliba, egy másik meg 1 (!) hónapos csöppséggel költözött USÁ-ba, egyiküknek sem volt gondja a repüléssel.

Konkrét tanácsom csak annyi, hogy mindenképp jelezzétek előre, hogy babával repültök, mert akkor olyan helyre ültetnek, ahol van külön kiságy melletted a babának, meg előrehívnak beszálláskor, hogy nyugodtan elhelyezkedj és ne a többi utassal együtt kelljen bepakolnod a szűk helyre. (Ez is biztos, én még nem utaztam babával, de már sokat repültem, és láttam, hogy így megy.)

Az oltásokat mindenképpen beszéld meg a dokitokkal, és nem árt utána érdeklődni a célország nagykövetségén, hogy milyen betegségektől kell tartani, ami itthon nincs.

Jó utat!

Z. S.

Kép
kisbuta
 
 


És még annyi jutott eszembe, hogy nem lenne buta dolog a reptéren érdeklődni időben, hogy a babaápolási szerek közül mit és milyen feltételekkel vihetsz fel a gépre, mert ezt a folyadék és krém mizériát elég komolyan veszik.

Kép
kisbuta
 
 

 
 

Köszönöm!!
mézeskalács
 
 


Ha még nem vagy túl az utazáson szívesen elmondom a saját tapasztalataimat..nálunk nem volt semmi gond..Mi a lányommal utaztunk Ő akkor 8 hónapos volt..Baba dolgokkal nem csinálnak egyébként akkora hercehurcát..én úgy emlékszem, hogy normál zárt üveges italt vittünk fel a gépre neki és azt ott előttük meg kellett kóstolni.....a gyerekorvosunk írt össze gyógyszereket amiket előzetesen kiváltottunk és azt vittük magunkkal...repüléshez esetleg daedalon praktikus lehet a babusnak, mert ugye azt nem tudhatod, hogy nem fog-e esetleg hányni...úgy emlékszem daedalon kúpot kaptunk...egyébként nekünk nem volt ilyen gondunk sem, a babuci kifejezetten élvezte az utazást..Mi Londonba mentünk ahol egy hónapot töltöttünk el, majd ugyan úgy repülővel jöttünk vissza..egyik úton sem volt semmi probléma.

KépKép
KépKép
makviraga
 
 

Hozzászólás a topikhoz

Emotikonok
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: