Új privát üzeneted érkezett!

Milliárdokba kerül az ingyen ebéd A 18 év alatti gyermekek betegség- és baleset-biztosítása évente több száz milliótól néhány milliárd forintig terjedő többletkiadást jelent a büdzsének, a rászoruló óvodások ingyenes ebédje ötmilliárdos kiadással járhat. A kormányfő szekszárdi beszédében elhangzott - azóta sem pontosított - kijelentés szerint minden 18 évnél fiatalabb gyermekre betegség- és baleset-biztosítást kötne a kormány, az óvodások pedig - pontosabban a rászorulók - ingyenes ebédet kapnának.Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a szeptember 1-jétől a gyermekvédelmi támogatásban részesülő óvodások számára ingyenes lesz az étkezés, s térítésmentesen kapnak ebédet a fogyatékkal élő gyermekek is. Az intézkedés az óvodások 38-40 százalékát, várhatóan mintegy 25 ezer családot érint. Az egészségügyi és szociális tárca tájékoztatása szerint az érintettek nem automatikusan kapják majd az ingyenes étkezést, hanem az önkormányzatoknál kell majd igényelniük - írja mai számában a Népszabadság. A döntés a minisztérium számításai szerint ötmilliárd forintos kiadással terheli meg a központi költségvetést, a korábbi nyilatkozatokban mintegy 800 milliós költséget becsültek.Ami az ingyenes biztosítás kérdését illeti, a biztosítók betegségbiztosítási termékpalettája ma még nem túl széles, a megfelelő gyermekbiztosítási termékek még nem is léteznek önálló módozatként. Ebben az üzletágban az egészségügyi privatizáció hozhat fellendülést. A gyermekek betegségbiztosítása a társadalombiztosítás megkettőzését is jelentené. A kormány így közel 2,2 millió gyermek piaci díjú biztosítását vállalná.Csak a baleset-biztosítás a költségvetésnek több száz milliótól néhány milliárd forintig terjedő többletkiadást jelent évente, attól függően, hogy milyen nagyságú szolgáltatást vásárolnának. A betegségbiztosítás azonban ennél sokkal drágább mulatság, annak díjai sokszorosan meghaladják a baleset-biztosítások díjait - tudta meg a NAPI Gazdaság.Ha az állam bármilyen formában biztosítást kötne a gyerekekre, az a mai biztosítási összegekhez alakított díjakat nem csökkentené számottevően - véli Borókai Ferenc, a Magyar Biztosítók Szövetségének egészség- és baleset-biztosítási tagozatvezetője. A veszélyközösség bővülése a káresetek számbeli gyarapodásával jár, miközben a kárrendezés adminisztratív költsége is nő.Jelenleg nyolc biztosítónak van tanuló-balesetbiztosítási terméke - amivel a tanulók több mint kétharmada rendelkezik -, s mindegyik képes volna ilyen úgynevezett összegbiztosítás megkötésére. A piacvezetőnek a Generali-Providencia Biztosító Rt. számít. A piaci termékek éves díja 300 és 3000 forint között szóródik, a biztosított korától függetlenül. A szolgáltatás összege ezzel arányos: halál esetén 100 ezer és 1 millió forint között mozog, bár a jellemző biztosítási kategória 300-500 ezer forint, míg egyes társaságok közúti baleset esetén dupla térítést adnak. Néhány konstrukciónál van baleseti költségtérítés, ami tízezer forint nagyságrendű, míg a kórházi napi térítés 500 és 1000 forint körül alakul.

Tvica
terpecz
 
 


Ahogy én látom, bármilyen színű is a kormányunk, egy miniszterelnök Bp. közig. határán kívül, ingujjbanKépKép bármit megígérhet.
Ez egy politikai gyerekbetegség. Remélhetőleg átgondolják, pontosítják, és ami anyagilag is vállalható belőle - hiszen az eszme szép! - azt megcsinálják.
És talán 20-30 év demokrácia elég lesz arra is, hogy a politikusok először gondolkodjanak, és csak aztán beszéljenek.

Borcsa, a naív

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!
Csak annyit erről, hogy nem hallottam róla, tehát nem vagyok tájékozott a témát illetően.
Egyébként ez most akkor kinek éri meg??
A biztosítónak?
A gyerekeknek ez tényleg jó lesz? Jelenleg akkor most nincs biztosítás?
Még nincs olyan korú gyermekem akit ez érintene, de azt már én is tudom, hogy a szülőkről minden bőrt lehúznának
Kiss Lenorka
 

 
 

TVica,
nekem tudod mitől nyílt ki a bicska a zsebemben?
A kormány most azt találta ki, hogy szétoszt 40 milliót azok között a közintézmények közt, akik családbaráttá teszik az adott intézményt (bár hogy ez bővebben mit takar, arra is kíváncsi lennék :\)
Mi az hogy SZÉTOSZT?! Azért, mert úgy néz ki, ahogy azt egyébként is kellene?!
Célravezetőbb lenne inkább azoktól MEGVONNI, akik nem családbarátok, hogy még egy WC sincs, ahová a gyereket bevihetnéd... szoptatás frontjáról már nem is beszélve, mert az a másik vérnyomásemelőm.
Kép

Jamina
jamina
 
 


Jamina!
Ha megvonnák, akkor be kéne zárni BudapestetKép
Csi
csii
 
 


Nemcsak Budapestet, de egesz Magyarorszagot!!!

Kép
Névtelen
 


Kiss Lenorka!

Bölcsibe, oviba, isibe van tanuló biztosítás, ha a szülő kéri, 500 Ft egy évre.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kereslek teged!!!!
Nekem egy Multi-mini core myopathias kislanyom van,aki most 16 honapos.Ez egy nagyon ritka genetikai mitochondrialis izombetegseg,gyogyszer meg nincs ra,kezeles csak konzervativ: torna.Sulyos izomgyengesege van,testszerte nagyon hypoton.Jarni,ulni,forogni nem tud,kezet,labat,fejet nem emeli es nem is tartja.
NAGYON SZERETNEK MEGISMERNI EGY MULTI-MINI CORE-OS;MULTI CORE-OS;MINI CORE-OS;CENTRAL CORE-OS BETEGET AKAR FELNOTT,AKAR GYEREK.Sok mindenben tudnank segiteni egymasnak.Kerlek jelentkezzetek!Telefonszamom: 06-20-464-3738
gabi27
 
 

Hozzászólás a topikhoz

Emotikonok
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: