Új privát üzeneted érkezett!

Hanna is? Jobbulást neki is!

Most olyan sok ismerősömtől hallom, hogy betegek a gyerkőcök, többtől mint amikor influenzajárvány volt. Peti bölcsis csoportjában is csak 5-en voltak múlt hét hétfőn amikor bementem szólni, hogy nem megyünk a héten. gondozó néni azt mondta, hogy a nagyon stabil gyerkőcök is betegek lettek. 3 napig Peti is lázas volt (39.3) körül. Szerencsére levitte a lázcsillapító és nem kellett fürdőznünk, azt nagyon utálom.

Ancsa! Szuper! Milyen házat találtatok?

szerencsére nálunk nem volt vészes a fosás-hányás, most a torkunk fáj Lacival :lol: Hát évek óta nem volt annyi nyavalyám, mint mióta Peti bölcsibe jár.... :shock:

Kép
edó75
 
 


Ez amolyan hurut-féle, cebionnal és calcimusccal kezelhető, és ha lehet ne menjünk oviba-hát lehet. Láz csak tegnap este 1x volt, szokatlan módon nem ment 39-ig :oops:

Kép
seriff
 
 


Miért? ha lázas akkor 39 szokott neki lenni?

Kép
edó75
 
 

 
 

Nekünk most azt mondta a doki, hogy mostantól kezdve ne adjunk neki calcimuscot, mert nehogy később probléma legyen vesekővel.. :shock:

Kép
edó75
 
 


Edó,aha, szerencsére elég ritkán beteg, de ha lázas,akkor ált.ilyen magas, még nem volt 38.6 alatt.
Szerintem azért ha nem napi rendszerességgel kap calcimuscot, akkor nem lesz veseköve.

Kép
seriff
 
 


Hanna jobban van?

Kép
edó75
 
 


Nem mondanám, láza nincs folyik az orra, kicsit kevesebbet köhög, de a szemei :roll: ,olyan összevissza állnak, h csak na!

Peti?

Kép
seriff
 
 


:(

Hát Peti is köhög még, szakad fel még rendesen a cucc. Ő mondjuk szed antibiotikumot. Holnap megyünk vissza a dokihoz.

Ma végre megvettük a húsvéti ajándékát. nem kapkodtuk el

:oops:

Kép
edó75
 
 


Nincs késő Edó, mi sem vettünk semmit. Bár sztem nem is fogunk, csak csokinyuszit kap.
Vagy játék ajándékot illik venni? Nehogy aztán frusztrált gyerek legyen, mert nem hozott neki játékot a nyuszi.
Én már holnap nem dolgozom, szerdáig tavaszi szünet van. Lemegyünk Szolnokra.

Kép
agianyu
 
 


Hát mi szoktunk neki venni ajándékot :oops:

Kép
edó75
 
 


Már közöltem a férjemmel, hogy holnap jöjjön haza időben, mert el kell szaladnom a játékboltba. :oops:

Képzeljétek, tegnap beszéltem a bölcsiben egy anyukával, aki látszólag nagyon vágyott a társaságomra. Egyedül neveli a gyereket, a szülei meghalltak, azt mondta tök egyedül van. A kislánya 15 hónapos, és persze folyamatosan betegeskedik, de mindig behozza a gyerekét, mert hogy nincs hova tenni, kire bízni. Jelenleg egy átképző tanfolyamra jár, ahonnan nem hiányozhat. Na, nem ez a lényeg, de előadta nekem, hogy tisztában volt azzal, hogy egyedül fogja felneveli Lilikét, de nem akarta elvetetni, de azt nem gondolta, hogy ilyen nehéz új párt találni. Ezen tök meglepődtem, hogy azt hitte azonnal jön egy új pasi, meg a kicsit addig hova tenné. Egyébként nagyon dekoratív. Azt hiszem barátkozni fogok vele, annyira vágyik rá. Mindig mindent megpróbál, hogy dumáljunk, én meg megsajnáltam, hogy ilyen egyedül van. Pedig hazudik, mert nincs munkája, de itt beadta, hogy vhol dolgozik. Persze csak így álltak egyáltalán szóba vele a bölcsiben. Nem könnyű.

Kép
agianyu
 
 


és honnan szerzett munkáltatói igazolást? :shock:

Kép
edó75
 
 


Ebbe a bölcsibe nem kellett munkáltatói igazolás, de várjunk csak 3 havi keresetigazolás kellett, tehát az ugyanaz.
Biztos szerzett vhonnan, mert itt a bölcsiben azt mondta a gondozó néni, hogy elsírta nekik, hogy 9 órát dolgozik, de csak 4-ért fizetik. Nekem bevalotta, csak kérte, hogy ne mondjam meg, hogy ő egy átképző tanfolyamra jár, ami egész napos és nem hiányozhat. Biztos csak 4 órás állásról tudott hozni igazolást, de mivel ő fél nyolcra viszi Lilikét és fél ötre jön érte, muszáj volt kitalálni, ezt a 9 órás munkadumát. Szegény, úgy sajnálom, aki hazugságból hazugságba sodródik. Én biztos nem árulom el, de az igazság mindig kiderül, és akkor az kellemetlenebb.

Kép
agianyu
 
 


hát ja, ez így elég gáz, igazából tuti nem tudnám eldönteni melyik version az igazi :?
jajj tényleg most nektek tavaszi szünet van, klassz :)

Kép
edó75
 
 


Na, Hannácska is megkapta élete első antibiotikumát :cry: , de hátha legalább jobban lesz tőle, igaz rosszabbul nincs, de jobban se,és ezért ma visszavittem, és a tüdeje tiszta, de a torka :roll: :roll: :roll: ....No ovi a jövő héten sem, nekem meg mindennap Szegedre kell mennem..... :?

Kép
seriff
 
 


Minek kell Szegedre menned minden nap? Hány km tőletek?
Ki vigyáz Hancira? És mi a baja? Milyen antibiotikumot kapott?

Kép
agianyu
 
 


Egy továbbképzésre kell mennem. 90km, 9-16ig előadások vannak,vagyis reggeltől estig leszek ott, kedden még biztosan Anyukámmal lesz, szerdától anyóssal. Ceclort, felső légúti megbetegedés.És azért ezt kapta,mert még eddig nem kapott semmilyet,és alig vesz be vmilyen gyógyszert-a narancsos nurofen-en, a homeós golyócskákon(mert az cukorka) és hétfő óta a rhinathiolon kívül, és ennek a ceclornak van a legkevésbé rossz íze....mellesleg óriási küzdelem árán lehet megetetni vele....az előbb ketten fogtuk le, vagyis apa térdelt "rajta" fejét oldalra fordította, én meg adagoltam be, hihetetlen hisztit vágott le.....utána meg édesen elvonult egyedül aludni.....kéééész vagyok teljesen.Hülyeség, de ugye eddig alig volt beteg,és én azt hittem ez így is marad.....

Kép
seriff
 
 


Hát szerintem örülj, hogy eddig nem kapott antibiotikumot és így legyűrte a bacikat, erős kiscsaj! Biztos ezután is olyan kis erős lesz mint eddig.

Kép
edó75
 
 


Jó, örülök én persze,és tudtam,h eljön egyszer :wink: ...

Na és megkapták az ajándékot Peti és Julika? Mit szóltak és mi volt végül?

Hanna csak csokikat kapott-azt sem tőlünk....a legjobb a Hello Kitty-s tojás(műanyag) benne egy apró kitty cica és matricák-a cukrot kidobtam :oops: :roll: ....

Kép
seriff
 
 


Peti egy kamion(lego) meg egy tüske építőt kapott tőlünk. Anyóséktól meg egy biciklis sisakot. Hát őszintén szólva az ilyen csokikat meg cukrokat én is elteszem, bár szerencsére az étcsokin kívül nem eszik meg mást. na és az egyik halálom, van egy ilyen büdös tégelyes gyurma... no azt is eldugom... :oops:

Kép
edó75
 
 


milyen a tüske építő?

Kép
seriff
 
 


ilyen:
Kép

Kép
edó75
 
 


tök jó,nem is láttam még ilyet! azt hittem azt a fa építőt hívják így, azt a hengereset :oops:

Hanna: Kép

Kép
seriff
 
 


Nagyon cuki!! :)

Kép
edó75
 
 


Orsi, nálunk mekkora cirkuszok vannak mindig a gyógyszer bevételével. Hiszti, örjöngés... Édes a fürcsi után.

Végül is nem vettem ajándékot, mert nem volt időm. De nagymamiéknál eldogtuk a kertben a tojásokat, és olyan édes volt, úgy örült amikor megtalálta őket.

Edó, a gyurma pedig nagyon jó játék, büdös, büdös...

D. Orsiról nem tudtok semmit? Diával sem találkozom már a fitnessteremben. Eszti olyan aktív volt sokáig, miért hagyott alább a lelkesedése. Bogit már nem is kérdem. Katáéknál is lassan elfogadhatatlan a kifogás, hogy nincs net. :cry:

Kép
agianyu
 
 


Van gyurmája Petyának, olyan régi fajta, mint amilyen nekünk is volt, annyi újítással, hogy szines. Amit mondtam hogy büdös, az vmi szagosított rettenetesen büdös, ha elöl hagyod csontra kiszárad. Szóval az a faját nem szeretem, a régi okés.

Serif! Hanna javul, bevált a gyógyszer? Meddig kell még szednie?

Kép
edó75
 
 


Ági,és Te hogy bírod, hogy veszed rá,h bevegye????
Jelentés:Katáék Szolnokon szombatig, épp egyszerr fürdött Blanka és Petya az előbb.
Diáék is jól vannak, szombaton a "szép" időben bent fociztak az előszobában :P .
Bogiék Szolnokon ünnepelték Ádi bébi 1.szülinapját tegnap.

Edó, óh már remekül van,nem köhög,és csak vizes orrolyása van, egyébként Anyukáméknál regenerálódik,holnap hozzák haza, vagyis a másik mamájához, mert én mindennap Szegedre megyek most....ugyi ez AB,amit addig kell szedni,amíg van benne, ráadásul ezt a ceclort mililiterre pontosan kiszámolták(esélyt sem hagyva a hiszti közben kicsöppenő miliknek), vagy pedig a tünetek megszűnte után még 2 napig, nos ez kb egybe fog esni még sztem holnap reggeli adag van meg.
Peti hogy van? meggyógyult teljesen?

Kép
seriff
 
 


Nem tudom rávenni. Apja lefogja, én lököm, ő köpi... Így többször kellett 2 üveggel kiváltani., hogy 1 üveg összejöjjön.

Kép
agianyu
 
 


Akkor én örülök, hogy Petivel nem kell küzdeni a gyógyszerbevétel miatt :oops: Úgy néz ki igen meggyógyult, a tüdeje legalábbis tiszta, de még egy hónapig "pipázunk" (Flixotide) meg Xyzal-t is szednie kell. aztán egy hónap múlva kontroll a főorvosnál... :?
Fecskendővel "nyomjátok" gyerkőcök szájába a gyógyzsert? Nálunk az tökre bevált.

Kép
edó75
 
 


ja-ja a nurofenessel, de néha kitalálja, h "inkább a rózsaszín, fehér, stb kanállal" vagy "semelyikkel sem" :roll: :roll: :roll: :lol: ...

Edó, de ezek mellett járhat bölcsibe igaz?

Kép
seriff
 
 


:S
persze, még a héten pihi van és jövő héten megy bölcsibe

Kép
edó75
 
 


:?

ez akart lenni, csak msn-en, meg skype-on mshogy írják :)

Kép
edó75
 
 


Nálunk is :D ,mondjuk mindennap elmondja, h "ugye holnap megyünk oviba?!"

Kép
seriff
 
 


Hannának nagyon boldog névnapot!!!

Peti most nem is emlegeti hogy mikor megyünk bölcsibe...

Kép
edó75
 
 


köszi :lol:

Kép
seriff
 
 


Boldog névnapot Hancikának!!! :D
Aztán nem is olyan sokára a lányok 3 évesek lesznek!

mÁR MEGINT ELBIZONYTALANODTAM...

Kép
agianyu
 
 


Miért?

Kép
edó75
 
 


Edó, bárányhimlő oltás ügyben...
Csak nem ebbe fogok belehülyülni?

Kép
agianyu
 
 


Ági, köszi Neked is!A szülinap dúúúúúrva...hihetetlen :shock: ..
Miért bizonytalanodtál el? önts és utána ne agyalj rajta tovább! :wink:

Lecsúsztunk egy yarisról :cry: :cry: :cry:

Kép
seriff
 
 


Majd a következőt elcsípitek!

Az a baj, ha a Julcsi egészségéről van szó, én mindig annyit agyalok, túl sokat, talán betegesen sokat.

Na de, ma pelus nélkül mentünk el a boltba. Azt mondtam Julcsinak, hogy elfogyott az összes pelus, és bugyit vagyunk kénytelenek felvenni. Azt mondta, jó felveszem a bugyit és elmegyünk a boltba pelusért. Persze nem vettünk, aztán nem is firtatta a dolgot. Minden gond nélkül megúsztuk a nagy utat. De itthon összepisilte magát direkt, és neveztett hozzá.
Most alszik, persze csupasz popival, félek is, hogy bepisil, de ha pelust adok rá, rögtön rájön az "átverésre". Mit csináljak éjszaka?

Kép
agianyu
 
 


Ja értem. Hát én megkérdeztem a dokinkat meg itt a csajokat melyik válszthatót ajánlják.... Én a következő gyerkőcnél a rota ellenit is kérni fogom. asszem :roll: ... :)

Én petyusnak elég sokáig (kb még 1 hónapig miután nappal már egyeltalán nem pisilt be) még adtam éjjel pelust. Mond neki hogy találtál még egyet. persze csak ha kérdi. Reggelente van pisi a pelusában?

Serif! hogy hoyg lecsúsztatok? megvették előttetek?

Kép
edó75
 
 


Igen van, nem is kevés.

Kép
agianyu
 
 


Edó,nem -nem meg akartuk venni, bele is éltük magunkat teljesen, de valahogy az első ránzésénél nem tűnt fel :oops: , h minden oldala össze-vissza van karcolva :shock: ...így aztán otthagytuk...most keresgélünk még,persze nem is lett volna igaz,h rögtön az első sikerül :wink: ....

Ági, Hanna ugye augusztus óta szobatiszta nappal többékevésbé, de az éjjeli pelust csak a héten hagytuk el,amikor már két hete csumaszáraz pelussal ébredt reggelre....a délutáni alváshoz már jóideje nincs, de előtte mindig meg"pisiltettem"...
Nekem ajánlották még a szépséges(és drága) hercegnős pelust,ami ugye olyan bugyis meg vékony,és hogy vigyázni kell rá, eleinte mindig abban utaztunk.....Ja és az oviban mindig van du-i alváshoz pelus,és mindig pisis is (igaz most 2 hétig nem volt Hanna), de a dadusnéni rájött miért, még délben is teáznak...na az nálunk sosincs itthon, esetlge még azt is lehet,h lecseréled a teát vízre..éjjel adj Rá pelust,hacsak nem akarsz hajnalban matracot szárogatni :wink: ! Sok sikert!

Kép
seriff
 
 


Serif! A Yaris a tiéd lenne? És azt mondta a dadus azért pisis a pelusa mert teát iszik ebédnél? :roll: Na eztet nem értem. :oops: Az oviban nem mennek el pisilni, fogat mosni lefekvés előtt?

Kép
edó75
 
 


A hercegnős pelustól kiakadt. Megvettem, mert gondoltam milyen szép, meg tépőzáras, stb. Erre Julcsi közölte, ez undorító. Ehhez tartja magát. De bepróbálkozom esetleg újra, hátha azóta változott az izlése.

Kép
agianyu
 
 


igen-igen az enyém lett volna...
de pisilnek alvás előtt, de a teának van vízhajtó hatása is, több,mint a tiszta víznek, itthon sosem pisilt még be a du-i alvás közben,mondjuk teát is csak max 5x kapott tőlem életében....


Ági, hát akkor a Nemo-s pelus? :wink:

Kép
seriff
 
 


Ja már rájöttem időközben, hogy tuti fekete teát kapnak... Peti is mindig iszik délután meg este lefekvés előtt teát, csak mindig kamillát (persze üresen, no sugar:)) aztán arra gondoltam egyből nem a fekete teára :oops:

Ági! nem próbálkoztál újra? van ízlése Julcsinak! :)

Petinek most Némó a kedvence :)

Kép
edó75
 
 


Jelentem kiválóan sikerült a szobatisztaság, pisi, kaki, minden megy a bilibe. Egész nap bugyikázunk. Tegnap a bölcsiben is abban volt, egyetlen egyszer pisilt be. Délután már határozottan szólt a gondozó néninek, hogy pisilnie kell. A kocsit sem pisilte össze. Sztem szobatiszták lettünk.

Ja éjszakára kap pelust, a hercegsőset. Azt mondtam, hogy éjszakára kérünk a szomszéd nénitől pelust, és neki csak ilyen van. Nem akartam a nagy kedvenc pelusokat elővenni, mert féltem, újra el kezd ragaszkodni. De egy "undorítóhoz" csak nem fog ragaszkodni. Be is jött. Felveszi, de reggel rögtön tépi is le magáról. Eddig mindig tele volt, tehát éjszaka még nem kontrolál. De hátha ez is összejön nemsokára.

A rajzai továbbra is kiválóak, majd megpróbálok feltenni, és gyönyörűen színez. Nem megy ki a mintából. Elkezdett énekelni, kedvence a "De finom a habos sütemény" ala Kis Manyi, vagy ki.

Esténként felhívja mamiját, papiját. Aztán amikor én akarok velük beszélni, azt mondja nekem "Édes Drágám leteszem, mert mennek aludni."
Állandóan engem fényképez az apja mobiljával. Nézegeti a képeket. Az egyikre azt mondja. "Anya nem látszik a szemüveged rajta. Bocsájtsd meg nekem anyuci!"

És hát én is szépen alakulok, már -7 kilónál tartok.

Na de ennyit a dicsekvésről. Most meséljetek ti is!

Kép
agianyu
 
 


Hú -7 kg? nem semmi, gratulálok!!! én még mindig +6-nál tartok :cry: monnyuk nem teszek olyan sokat érte, hogy csökkenjen :(
Na talán még pár hét aztán reggelre üres lesz a pelus :) Nahát most már nagyon kiváncsi vagyok Julcsi rajzaira!! Peti is ügyesen színez. Érdekes, hogy karácsonykor egyeltalán nem akart rajzolni. Most meg nagyon szeret. Tegnap tulipánt szinezett és az övé lett a legszebb a bölcsiben :oops: Hát Petinek mostanában kedves szavak mellett vannak olyan benyögései hogy csak lesek. Minden ok nélkül, pl. hogy "tünjél innen" :? :shock: nemtom miért és vissza is felesel. Múlt héten egyszer nem értem haza fürdetésre. Már aludt. Aztán amikor beszéltem Lacival szólt hogy anya. Azt mondta meghallotta a hangom és csak azt akarta mondani, hogy" Nagyon szeretlek drága anyukám" aszittem elbőgöm magam.

Kép
edó75
 
 


Ági, na látod, hogy megy ez! Az éjjeli meg majd jön vmikor, ráér tényleg, nekem,nálam tapasztaltabbak mondták, h simán belefér a még egy év is, közben meg olyat is hallottam,h magától 2 nap alatt pikk-pakk teljesen szobatiszta lett egy 2év és 5 hónapos kislány.
Ja a - 7kg-hoz gratula, de ugye mostmár befejezed??!!!Hová akarsz elfogyni?

Habos sütemény az oviban is nagy sláger :) Hanna punk-punk, veszőcskézik(én nem tom németül....) épp tegnap Anyukámnak mesélgette.
A színezés neki nem megy olyan szépen, sőt csak vonalaz vagy mi, és amit rajzolni tud a madárfészek és a giliszta :shock: ....
Viszont ha lehetne örökké szoknyában lenne,és egy de inkább 2 copfija is mindig van :D .

Magamról,novemberben lesz a szakvizsga, valszeg bele fogok dögleni,annyit kéne tanulni....


Edó, az ilyen kedves mondatok minden hisztit feledtetnek, nagyon kis drágák ilyenkor.

Kép
seriff
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: