Új privát üzeneted érkezett!

CsókolomKép

Vici néniKép
Anya üzeni, hogy várja a mailt, de még nem kapta megKép biztos elveszett az elektronikus posta titkos utvesztőjénKép

Ma láttunk sünmalacot, bibiKép ugy iszkolt előlünk, alig birtuk lencsevégre kapniKép

sok puszi Dorkának isKép

Dani

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


CsókolomKép

Vici néniKép
Anya megkapta az emailt mostmár, és irta hogy a számok lemaradtak az emailcimből ezért nem mi kaptuk meg, aki megkapta majd jót gondolkodik, hogy ki akar vele sétálni menniKép

Ma megyünk talizni sok sok babócával, akikkel egy helyen születtünk, majd beszámolunk róla milyen volt, igaz most azon imádkozunk anyuval, hgoy ne essen az esőKép

DorkaKép
mit csinálsz mostanában? milyen a forgolódás és a világ felfedezése? Képzeld anya ma kipróbálja rajtam a paradicsomos burgonyát, hát kiváncsi vagyok milyen lesz, de lehet hogy inkább kiköpködöm anyára, ha nem tetszikKép Te is játszol ilyet, ha nem tetszik anyára köpöd, én tökre élvezem, mert ilyenkor anyu olyan jókat fintorogKép

sok puszit nektek

Dani

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Szia Dorka és mamija!

Nagyon szuperek a képeitek,még mindig nagyon-nagyin tetzsel ám nekem!!! No és a játékok is igen megtetszettek a maminak és nekem is.
Gondolom az a járóka is csúcsszuper lehet belülről, bár én most már nem értékelném annyira a rácsokat! Neked se fog tetszeni annyira néhány hét múlva, de ne keseredj el, mert majd megtanítlak hogyan lehet kicselezni a szülők által oly biztosnak hitt akadályokat!

Remélem nem haragszol, ha ide írok a fiúhaveroknak is Kép
Pindur-Imikéje, de rég hallottam felőled, milyen rég nem írtál a Pöttömösbe, vagyis amíg mi voltunk...
Hol lehet azokat a csudi képeidet megszemlézni?

Áginéni- Danija: Rólad szokott ám a mami képeket mutatni, csudára tetszettek a "Hangulataim" képek!

Pusz mindenkinek! Zitus és Matyija
zitus
 
 

 
 

Régen jártunk erre. Üdv mindenkinek!

Dani,
Én még nem láttam sünmalacot, hogy nézett ki? Mama/Papapéldány volt, vagy babapéldány? Merre láttátok? Mert akkor elmegyünk mi is meglesni.
Milyen volt a tali? Drukkoltunk, hogy jó időtök legyen. Itt aznap délután már esett, estefelé pedig már szakadt is az eső. Gondoltunk is Rátok, hogy meg ne ázzatok!

Én még csak most kezdtem az "igazi" evést, eddig szigorúan be akartuk tartani a 6 hónapos korig kizárólag anyatejcis étkezést. 1 hét múlva leszek 6 hónapos, és most már nem nagy baj, ha elkezdek enni egy kis frissen facsart gyümilevet, aztán pürét is. Múlt szerdán pedig kipróbáltuk az őszibarackpüré- almapüré kompozíciót is, mivel a maminak sajnos már tényleg nagyon kevés a tejcijeKép A püré fenséges volt, semmit sem köptem ki, inkább mind megettem, a Papa és a Mama nagy megdöbbenésére. Azóta egyelőre nem próbáltunk mást. Ebből viszont jó nagy adagot megeszem tízóraira, 2 pici őszibarit és egy majdnem 1/4 kilós almát. Az má' nem semmi! Kép

Szia Matyi és Zita néni!
Úgy örülök hogy Ti is itt bekukkantottatok hozzánk! Hogy vagytok?
Nyugodtan üzenhettek itt a haveroknak is!

Nem fogom szeretni a rácsokat?Kép Ajjaj. Ennek nem fog örülni nagyapa, mert egyenként készítette (vágta, csiszolta, festette, lakkozta stb.) nekem azt a kb. 56 db rácsot, és a járóka alját is olyan örömmel, szeretettel készítette nekem, még minta is van rajta. No, akkor megpróbálom minél tovább megbecsülni ezt a járókát, de azért súgd már meg nekem azokat az akadálymegkerüléseket!Kép
És én hol nézhetek Rólad újabb fotókat?

Puszi!

Ui.: Nemsokára írunk magunkról is!
Victoria
 


Így csendes pihizem:

Kép
Victoria
 


És amióta forgok, mint a ringlispil, azóta már csak a hasamon vagyok hajlandó aludni. Mamiék letesznek engem hátonfekve, de aztán hamar átfordulok a hasamra, és így alszom (persze a legjobb barátaim is velem alszanak):
Kép
Victoria
 


És íme egy fotó a püré-evésemről:
Kép

Ez a tálka tele volt pürével:
Kép
Victoria
 


Ma mért adataim:

súly: 6730 gramm (még mindig nem dupláztam meg a születési súlyomatKép)
hossz: 68,5 cm
fejméretem:40 cm

Felüléssel tegnap ismét nagyon próbálkoztam, a kádamban már sikerül is egy pontig felülni, segítség nélkül.
Hajmosásnál szépen emelem a fejemet, amikor a Papa hátul mossa a hajamat.

Ja, tegnap megvolt életem második hajvágása is!!!! Ismét eltettük a levágott hajtincseimet emlékbe.

Mászással folyamatosan próbálkozom, most már egyre nagyobb sikerekkel, azazhogy még nem szabályos mozdulatokkal, de el tudok jutni A- ból B- be.

Énekelek, imádom a zenét, és ha a mami énekel, akkor utánozni próbálom a hangokat.

És ami tegnap történt először: oldalt fekve felkönyököltem az egyik kezemmel (vagyishogy a fejem alá tettem a kezemet, és úgy támaszkodtam az ágyon). Utánoztam a PapátKép
Victoria
 


Szia Dorka Manóka és Viki Manóanyuka!Kép

Megnéztük anyával a képeket, és el is olvastunk mindent becsülettel.Kép
Gratulálunk a forgáshoz, meg a nagyon klassz járókához, amiben most aztán lehet tréningezni.
Erről az "oldalt fekve felkönyököltem"-ről egy képet lécci minél hamarabb!Kép

Puszi: LeventeCirmaKép és Detti Anyus
Brumóka
 


Szia LevaCirma és Detti néni,

Köszönjük szépen az elismerő szavakat.
Mami írt Detti néninek mélt. Leva, mi újság a fogacskáiddal???!!! Fáj még mindig?
Oldalt felkönyöklő képünk sajna még nincs, mert amikor ezt csinálom, épp nincs ott a fotógép, és mire csigamamiKép átmászik a másik szobába érte, addigra én már más tornamutatványt csinálokKép))
Küldünk inkább helyette egy evés közbeni fotótKép)

Kép

Puszi!!!

Ja, történtek ismét újdonságok, majd leírjuk. Az egyik az, hogy tulajdonképpen egész éjjel vándorlok, pörgök- forgok, sosem ott találnak meg, ahova letettek, hanem épp az ellenkező irányban, s még a fejem is az ellenkező irányba nézKép Ebben csak az az újdonság, hogy míg eddig csak picit változtattam éjszaka a helyem, mostmár a frászt hozom néha a mamiékra, hogy szinte másodpercek alatt totál más helyen vagyok és alszom, mint ahova letettekKép)
Victoria
 


Tegnap olyan álmos voltam, hogy játék közben elaludtam a mamiék ágyánKép Így itt töltöttem a csendes pihimet.
Kép
Victoria
 


Ez a láb- és zoknievés még mindig nagyon bejön nekemKép
Kép
Kép

Aztán balettozom egy kicsitKép:
Kép

Jókat nevetgélek:
Kép
Victoria
 


És most folytatom egy kis mászás/kúszáspróbálkozássalKép
Kép
Kép

Ez valami fejenállás féleség volt, de mindig csak az utsó pillanatokat sikerült megörökíteniKép
Kép
Kép
Victoria
 


És igen, már másik zokni van rajtam, mert az előző finoman szólva is kissé szottyos lettKép Nos, ez sem maradt sokáig szárazonKép
Itt még rajtam:
Kép

A következő percben:
Kép
Kép
Victoria
 


Ma vagyok 6 hónapos, vagyis egészen pontosan este 9:35- kor! Hurrá!

Kép
Kép
Kép
Kép
Victoria
 


Már 6 hónapos vagyok!
Paramétereim:
Hossz: 70 cm
Súly: 6700 gramm (még mindig nem dupláztam meg a születési súlyomatKép)
Fej: 40 cm
Mellkas: 44 cm
Fogacskák: még nem kopogtattak, s tapintásból úgy tűnik, hogy még egy darabig nem is fognakKép

Tegnap ettem életem első burgonyapüréjét is, amit együtt készítettünk el a mamival, s persze a botmixerrel. A püré fincsi volt, nem köpködtem kiKép
Victoria
 


Szia Dorka és mamija!

Nagyon gratula a félévességhez és természetesen még mindig nagyon szép vagy és egyre szebb!!!
Tetszenek a zoknis trükkjeid, majd én is kipróbálom, mami bizti örülni fog!Kép

Nyaralni mész valamerre?

Írj ám, mert nagyon hiányzol, bár a képeidet itt mindig megnézegetem. Majd küldök a mamádnak egy képet, de az igazából neked szól! Az új triciklim van rajta.
Puszi, Matyi
zitus
 
 


SZiasztok LÁnyok!Én Kelemen Krisztián vagyok Zsámbékról és tudatom veletek hogy 1.éves voltamKépKépKépa paraméterek súlyom:11580grKépa hosszam:79cmKépa fejkörf:45.5cmKépa mellkörf:54,5cm és ma július 10-én elindultam a szüleim és a bátyáim nagy örömére Üdv.Krisztián és a Mama/Vera/ ui:Vic!Jólvagytok????Zsámbéli topic kihaltKép

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!Kép

Vic el vagyok bűvölve a lányodtól és a klassz képektől! A kedvencem a "zoknievős"!
Dorka boldog féléves "szülinapot"!

Puszi
Hajni és Alexája
tigribigri
 
 


Isten éltessen féléves szülinapod alkalmából!

Kép
Puszi: LeviCirma Képés Anya, akinek diktálok
Brumóka
 


Sziasztok!

Régen voltunk erre, de azóta ismét annyi minden történt...(ez mindig jó dumaKép), de most tényleg csomó minden történt, de vegyük szép sorjában.


Zita néni és Matyi,
Most már szólok a maminak, hogy írjon Nektek!!! Amúgy hogy vagytok?
Nagyon tetszett ám a triciklid! Hol vettétek? Majd én is szeretnék olyan lábbal hajthatós kismotort, aztán majd triciklit is és még mennyi mindentKép! A Papa kinézett valami v.motoros homokfutót, vagy mit, de ahhoz én még kicsi vagyokKép
A nyaralásról majd írok Nektek privibenKép

Vera néni és Krisztián,
Nagyon boldog Szülinapot kívánunk!!! Épp pénteken voltunk Zsámbékon, de csak 1 órát, s már jöttünk is vissza. Szerintem biztosan többet fogunk találkozni jövőre! Húúú, a járáshoz is nagy gratula!!! Nagyon ügyes vagy!
Miket kaptál szülinapodra? És milyen volt a tortád?

TigriHajni néni és Alexa,
Köszönjük szépen a dícséretet és a köszöntést is. Mi is szoktuk ám nézni az albumotokat. Alexa, továbbra is gyönyörű vagy, olyan szép mosolygósak a szemeid. Gondolom, hogy Neked is van már sok udvarlód! Meséljetek, hogy vagytok, mi mindent csináltok?

Detti néni és LevaCirma,
Jujjj, köszönjük szépen a "szülinapi" üdvözletet! Mindjárt megmutatom, hogy melyik textlikönyvet kaptam. Egészen jól néz ki, és számok is vannak benne a színes állatokon kívül. Azóta is nagyon szeretem nézegetni.
Leva, fogacskádnak üzenem, hogy űzze el a fájdalommanókat, és nőjön ki nélkülük!

Puszi, és mindjárt jövünk a képekkel is.
Victoria
 


Ezt a textil könyvet kaptam, imádom nézegetni:
Kép
Victoria
 


Kép
Victoria
 


Kép
Kép
Victoria
 


Elalvás előtt pörgök- forgok az ágyban...Kép
Kép
Aztán elálmosodom:
Kép
Victoria
 


Csendes pihi:
Bohócka helyett most a masnit szorongattam, de Bohócka így sem volt szomorúKép
Kép
Kép
Victoria
 


És itt van a legnagyobb hírem!!!

2004.07.17- én álltam először négykézláb úgy, hogy most már hintáztattam magam előre- hátra.
Így:
Kép
Kép
Kép
Kép
Victoria
 


Ma pedig már másztam is, igaz eleinte csak hátrafelé ment, de én ennek is nagyon örültem.
Kép
Kép
Utána pedig hintáztattam magam, és előre szökkentem négykézláb,
végül pedig már a kezeimet is megpróbáltam előre tenni, s úgy lépegettem előre, de hamar elfáradtam és lehasaltamKép
Victoria
 


...és azóta egyre többet vagyok négykézlábKép
Kép
Kép
Victoria
 


Szia Dorka és mamija!

<font color="ff0000">HűHA EZ AZTÁN A HÍR!!!!
NAGYON -NAGYON GRATULÁLUNK MAMIVAL, HOGY SIKERÜLT ELINDULNOD, HA NÉGYKÉZKÁB IS, HA HÁTRAFELÉ IS, DE EZUTÁN MÁR TIED AZ EGÉSZ VILÁG!</font>

Nagyon köszi anyudnak a levelet, nemsokára mi is válaszolunk, csak mostanában az unokatesómhoz járunk, mert ott van szuper kismedence és így a nagy meleg kibírható. Ja és voltunk a mamival 2 napot Igalon, néhány másik babával és mamával, akiket anya az interneten keresztül ismert meg.
Jó lenne veled is találkozni, hisz ez a "távkapcsolat" nem az igazi. Kép De ne érts félre, nekem te maradsz az igazi nő!!!! KépKépKép

Olyan nagyot változtál, mekkorát nőttél Kép

A triciklit a mami a nestlés pontokkal gyűjtötte össze, úgy hogy a barátnője és a nagynéném is sokat segített, mármint az ő babáik. Meg mások is adakoztak, hogy legyen egy ilyen szupi járgányom.

Látom a járókÁt nagyon szereted, én kevésbé az enyémet, bár lassan neked is szűkös lesz a tér.

Puszi és tegyetek a maMiddal még több képet ide, mert mi be-benézünk ám!
Matyi és anyuja
zitus
 
 


Helló Dorka és Dorkamami!

Hű ez a négykézláb dolog nagyon tuti, megmutatom majd Alexának is!
Mi jelenleg még csak hátrafelé haladunk, de azt már nagyon profin! Betolta valamelyik nap a Lelkem az ágyneműtartót és bekúszott az ágy alá Kép
A járókát utáljuk, kiságyunk már nincs is Kép Kép
Imád mindenkire mosolyogni és hódolókat begyűjteni. Lelkesen próbálgatja a hangját és visszaszokott az éjjeli szopikra is.

Képzeld ma a dokinéni nem hallott szívzörejt, de azért majd az őszi kivizsgálás többet mond.
Röviden ennyi rólunk.
Készíts sok képet a csodaszép hajasbabádról, szívesen nézegetjük!

Puszi
A & H
tigribigri
 
 


Így ülök:
Kép
Victoria
 


Az első paradicsomos burgonya utánKép:
Kép
Victoria
 


Egy igazi Dorcis mosoly (és ez a mosoly került a arra a bögrére is, amit a dédnagymami kapott 2004.08.04- én a szülinapjára tőlem):
Kép
Victoria
 


Eszem- iszom:
Kép
Kép
Victoria
 


Voltunk az Állatkertben. Ezt az Orcát kaptam első Állatkerti látogatásom emlékébe a szüleimtől.
Ez nem egy beállított kép! Egyszerűen csak gondolkodom valamin, Orca pedig utánoz engemKép
Kép
Kép
Kép
Victoria
 


Zita néni, Matyi!
Írtunk Nektek mailt, reméljük, hogy összejön a randiKép
Bókokért külön puszi!Kép

Hajni néni és Alexa,
Nagyon örülünk, hogy szívzörejjel minden rendben. Továbbra is drukkolunk ezért!
Hogyhogy nincs már ágyad, Alexa?! És miért utálod annyira a járókát?
Én még egész jól elvagyok benne, de persze néha nekem is szűkös a hely, főleg ha forgok, mint ahogy a palacsintát görgetjükKép és tovább szeretnék forogni, mint ahogy a járóka ér. Mindegy, egyelőre megoldomKép
Továbbra is nagyon szép mosolyod van, Alexa, nem csodáljuk, hogy folyamatosan gyűjtöd be a bókokat! Neked is van bájgödröd?

Puszi!

Ui.: Ja, el is felejtettem említeni, hogy pár napja vagyok túl egy csúnya vírusos torokfertőzésen, iszonyatos volt. Láz, torokfájás, bágyadtság, nyűgi, fájdalmak mindenholKép Képzeljétek, még éjszaka is felsírtam, pedig ez nem fordult elő velem 3 hetes korom óta. De most már jobban vagyok, hurrá!
Victoria
 


Lógós Babygym már uncsi volt, ezért Mamiék átalakították egy kicsit. Nekem nagyon tetszik:
Kép
Kép
Kép
Victoria
 


Vasárnap lettem 7 hónapos!
Paramétereim:
súly:7450 gramm,
hossz: 72 cm
fej:40,5 cm

"Szavaim":
"mamaaa", "babababa", "bebebebe", "gigliii", "hö", "vááá", "vavavaaa", "bááá", "paaa" Kép
(a többi most hirtelen nem jut a mami eszébe, de mihelyt megvannak, azonnal leírjukKép)
Victoria
 


Nagyon játszom:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Victoria
 


Kép
Victoria
 


Variációk alvásra:
Kép
Kép
Kép
Victoria
 


Bohócka még most is hű alvóstársam:
Kép
Victoria
 


Ezt a Musical Rollert tegnap kaptam a mami 2 barátnőjétől. Nagyon tetszik. Gurul, zenél, csörög- zörögKép Jó móka utánamászniKép
Kép
Kép
Victoria
 


Nézd Mami, most ezzel játszom:
Kép
Victoria
 


Akkor gondolkodjuk át alaposan ezt a dolgotKép
Kép
Victoria
 


Mászni-mászni, jaj, de jó!
Kép
Kép
Kép
Kép
Victoria
 


Kép
Victoria
 


Ezek ma reggel készültek, imádok autókázni (ja, és nekem még lehet út közben telefonálniKép):
Kép
Kép
Kép
Victoria
 


Négy-/pardon háromkézláb elalszomKép
Kép
Victoria
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: