Új privát üzeneted érkezett!

Bocs, csak ki akartam próbálni, felmegy-e a kép.
Folyt. köv:)

Köszönjük a köszöntéseket! Máté is megcsodálta a képeket :)

Anyapoc,
Réka kettős személyiség már: nagyon felnőttes nő akar lenni, boltban ő kéri a felvágottakat, pakolja a zöldségeket, stb... ja, és mindig kistáskával járkál, ő fizet a fagyisnál, ilyenek. De simán lefekszik a földre, ha utánamászik egy elgurult almának, vagy túrja az orrát, ha ingere van... de nem hisztizik már, hurrá , hurrá, kop-kop!!! :) :)

Bezzeg Máté :( Én fiúban ilyet még nem láttam... hhh, de biztatom magam, hogy lám, 2 év alatt Réka is kinőtte, csak túl kell élni, elmúlik ez is :)

Máté már "régóta" pelusmentes, kb. április?
Simán ment. Réka egyik nap megkérdezte: Máté nem akarsz a bilibe pisilni? Mire Máté: de. És onnantól kezdve bilibe pisilt :lol: Aztán egy-két hét után átszoktattam WC-re, utáltam kakás bilit takarítani :( És most már egyedül mászik fel rá, szűkítő nélkül, intéz mindent korrektul. Igaz, állva csak utcán, végszükség esetén volt hajlandó pisilni, mára már ezt is elfogadta, így ha útközben kell, már nem megy a harc ezen.

Viszont most 3 napja minden éjjel bepisilt. Fel sem ébredt rá, csak én a szokásos éjféli betakarós körútamon fedeztem fel.
Fel is fázhatott a hétvégi kiránduláson, bár hőemelkedése sincs, nem náthás, nem köhög... Arra is gondoltam az első alkalomnál, hogy elalvás előtt Apja már hangosan kiabált vele, hogy aludjon végre s lehet, idegi alapon. Na de a következő napokon már nem volt semmi extra, csak ugye mindig bennem van a kisördög, hogy ő meglehetősen érzékeny...
De azt is olvastam, hogy 4-5 éves korig teljesen normális, ha néha bepisil, főként, ha mélyen alszik és nem riasztja fel az inger. Na de 3 nap egymás után?!
Szerintetek?

Lángos valahogy nem is jött szóba, szerintem Máté még sose evett, Réka meg egyszer egy ovis kiránduláson, de saját elbeszélése szerint túl lisztes volt és ezért eldöntötte, hogy nem szereti. :) Nekem meg nem bírja az epém. Amiről a héten ki is derült, hogy nem véletlen, merthogy gyűjtöm a kavicsokat benne:cry:
Migrén, na az is szép dolog. Gyakran Rádjön? Mit szedsz olyankor?


Írod: "Azt hiszem,öregszünk ...vagsi én .... "

Én meg vaksinak olvastam :lol:

Zsuzsa,
ugyan, én csak a szűk család szülinapját vagyok képes megjegyezni... és még aláírás-csíkom sincs:)

Nagyon lapos részen voltunk, Csopakon van egy kiépített, nagy öbölrész gyerekeknek, de Réka mindig ragaszkodott a lépcsőn való bevonuláshoz :)

Csesznekre is mentek?

Őrségben jó volt, gyönyörű és végtelenül nyugodt, csendes helyen voltunk. Még nem is láttam a fényképeket, de majd szusszanok és mutatok belőle kedvcsinálónak.

Most el, mert holnap Apa túrázik Művészetek Völgyében. Én meg itthon maratonozok a két gyerekkel :lol:
afonya
 
 


Sziasztok!

Holnap indulunk,ezerrel pakolok,két hétre nem könnyű...hideget is,meleget is,ne legyen sok,mert vonattal megyünk fel :?...hát majd meglátjuk ,hogy sikerül :).

Áfonya

Köszi az infokat,idénre letettem a közös gyerekcipelésről,pedig Bulcsú nagyon szeretne egy ilyen utánfutót.Múltkor kinézte magának a strandon és azóta ezzel nyúz...de ha ezt sem könnyű cipelni,akkor tökmmindegy... :?
Thomast is köszi,végül letettem róla,talán majd karácsonyra közösnek,mert mindkettőnek kéne :?...Ha esetleg lesz majd neke,akkor szólj :wink:!
Nem semmi Réka-nagylány,akkor Te minek is jársz már bevásárolni??? :D
Szt semmi gond nincs Máté bepisilésével.Pláne,hogy utána abbahagyta.Lehet,hogy tényleg felfázott egy kicsit,az nem feltétlenül jelentkezik máshogy.Vagy Ahogy Zsuzsa írta,mélyen aludt....
És tényleg normális akár 5 éves korig is a bepisi...csak bírja az ember :D!
Hiszti...yesss,tök jó,hogy legalább az egyik már leszokott :D!Bulcsú nálunk most adcoskodik,semmi nem úgy van,ahogy én mondom,első reakció mindig a NEM,bmit mondok.Szl most aktív leszoktatás van,mert az őrületbe kerget néha...ellé jön Villő visítós hisztije,hát néha borzalom,ami nálunk van :roll:...
Epe :(...Nők sajna hajlamosabbak :(.Ismerem az epegörcsöt,bár csak közvetve volt hozzá szerencsém,de az egész család olyan,sőt Zsolti is :(....
Migrén: ez volt életelmben a második,de borzalmas volt.Bevettem két fájdalomcsillapítót,ami nálam már extra adag,de kutyafüle volt.Ennek csak az segít,ha el tudsz aludni...na meg a hányás :?....
Művészetek Völgyében mi is voltunk,gyerkőcök élvezték,kár,hogy Apa nem visz titeket :).Ma még lehet,hogy megyünk egy lovagi tornára,majd meglátjuk :wink:!
Képek a szülinapról????

Zsuza

18-án jövünk meg,szl elvileg a 19 jóóóóóóó!Telszámod megvan,majd egyeztetünk!Addig írd meg,milyen programra gondoltatok,jó Csesznek is,vagy esetleg Salföld????
LÁbad :(:(...Nem lehetett kellemes... :( Nekem egy szimpla érgörcs( a fülcimpámban szokott sokszor lenni :oops: :oops: ) is sok... :(
Hajrá konténer!!!!Gyerekek majd segítenek :).
Luca és a pelus: jó kérdés.Még a melegben sem vette le? :shock: Nálunk Villő akkor nyígott:nem kéjem pejusom :D!De szt kérte :D:D:D.... Akkor talán fogyjon el a pelus....? Megbeszélni vele,hogy ezt a zacsit még elhasználjátok,de többet már nem vesztek,mert a nagylányoknak nem illik? :roll:

Na megyek pakolni tovább :)!

Puszi mindenkinek!!!


És vonalzót tényleg rakhatnátok,mert én meg a naptárral állok hadilábon!!!Jó,ha sokszor azt tudom,milyen nap van :D!

anyapoc
 
 


Anyapoc,

jó utat!

Perpill nekünk is jó a 19-e, remélem, sikerül összehoznunk idén is a találkát.
afonya
 
 

 
 

Szia Zsuzsa,

vonat: http://www.elvira.hu/

Vinye, ez a pontos neve pedig. A célállomáshoz ha elkezded beírni, fel is hozza a lehetőségeket, közte Vinyét is.

Ööö, délben jönnek sógornőmék /egy 10 hónapos babával, még nincsenek is itt, de én már szeretnék egy kistesót :) /, most rohannom kell, hogy kész legyen az ebéd...
afonya
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek,mert zsilipbe értünk,most megyünk át a csatornára...

Minden OK,alvás szuperül megy,csak későn jutunk ágyba,annyi itt a tennivaló :).
Majd mesélek bővebben otthonról :).

Zsuzsa

Mi a baj Salfölddel?Nem igazán értettem :oops:...
De akkor láttad,hogy mi minden van ott. :)
Jó a vonatozás is,nekünk most is bejött :D:D:D!
Jó Zirc is,mi már voltunk ott.Itt Vp-ben a Lczkó Dezső múzeumban is van valami jó kiállítás augusztus végéig.Már nem emlékszem pontosan mi,de megjegyeztem,hogy meg akarom nézni a gyerkőcökkel... :oops:
Jöhet a bulizás is :D!

Áfonya

Nem mondod :wink:!És apa mit szól a terveidhez? :D


Akkor 18-án telefon,bár lehet,hogy szétszórt leszek kicsit :)!

Na gyorsan elküldöm :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa

Szuperek a képek,mindet kérem és persze én is küldöm azokat,amiket csináltam :).
Erre a címre tudod rendes méretben is küldeni:bataveronika@gmail.com
Jó a szülinapi képetek,ennyi lett csak? :wink:

Elődnek Boldog születésnapot itt is :)
Kép


Én is nagyon örülök,hogy találkoztunk,még ha nem is sokáig :).Csak összehoztuk :D!Bulcsúnak is nagyon tetszett.A Csesznek kimondása kicsit nehéz,ha mesélni kell,de Előd nevét azonnal tudja :D!

Jók a Balcsis képek,nem is látszik,hogy nem nyerő náluk a víz :).
Na és a kis mini-menyasszony :):):)!

Áfonya

Kár,hogy nem tudtatok lejönni,tényleg jó volt egyet rohangálni nekik,nagyon élvezték :).És hát tortával úgy készültünk,hogy jöttök...így muszáj volt megennem a maradékot :D!

Pár kép a hajózásról és a szülinapról :):
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 04#1709504



És Bulcsú vezeti a hajót :)
http://s53.photobucket.com/albums/g49/a ... CN4010.flv

anyapoc
 
 


Áááá, de lemaradtam, lányok...

Megvagyok ám, csak ide már ritkán jutok el...

Szép nyara van/volt mindenkinek, látom :)
Jamináról tudtok valamit?

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

életjel tőlem is,csak kicsit megvisel az év eleje...hozzá kell szokni ehhez a rohanáshoz és kicsit fáradékonyabb is vagyok...itt az ősz is,meg a meló is :?...

Villő egész jól kijön már a bölcsivel,ma már nem is sírt,amikor beadtam,aminek nagyon örültem :):)!Eddig pár napig reggel volt ordítás,de utána semmi gond.Most hétfőn már végigaludta az alvási időt,tegnap is,szl ezzel sem lesz baj :).Eszik is rendesen,bár ettől nem is tartottam :D!

Van másik 22 gyerekem is,szerencsére a jobbik fajtából és már nagyok is,talán velük nem lesz gondom :lol:!

Zsuzsa

Nagyon jók a képek,köszönöm,megérkezett min :).Majd otthon le is mentem őket a gépre és megnézem tüzetesebben :).
Sajnálom apukádat,remélem,hogy erősek lesztek és sok-sok kitartást kívánok!
Kicsit rosszul érintett,ahogy írtad,hogy ebbe a korba léptetek... :( Olyan rossz ebbe belegondolni,de hát sajnos előbb-utóbb eljön ez az idő :(.
Amúgy tudni lehet,hogy ez a fekély miért ilyen súlyos nála?
Ovi?????Mi újság????


Kriszi

Szia :).Megint eltűntél :).

Na megyek még én is intézkedni :).

Mindenkinek szép napot :)

anyapoc
 
 


Sziasztok,
megvagyok ám, csak rohanásban :)

Nálunk minden ok, Katinka (izé, Cicó) elkezdte az "öregovis" korszakát, már középsős :) Jó látni, olyan stabilan megy már az oviba, szereti, barátkozik, vidám, minden kóser (amíg beteg nem lesz :( ).

Kende (ex-Zeze ;) ) kettő és egynegyed éves, második hete büszke bölcsis, ma ebédelt ott először (betolta a sült májat, amire itthon rá se néz), egyelőre nagyon csípi a dolgot, én meg megállás nélkül csodálkozom.... holnap fog először ott aludni (próbálkozunk), én kicsit azért tartok ettől. Bár jó alvó, de idegen helyen, nélkülem, hát nem tudom.

Én meg munkát keresek :( Vagyis két munka között vagyok félúton, ez így jobban hangzik :)

Mi nyáron csak júniusban voltunk Horvátországban, de nagyon élveztük, tökéletes időnk volt, a gyerekek kiskacsáztak egész nap, csak rövid volt...

Meg a náyr is olyan rövidke az idén, ma már behörrentettem itthon a fűtést...

No szép napot nektek, mennem kell körmöt vágni és bölcsis ágyneműt vasalni.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa

Apukádnak akkor jobbulást és gyors gyógyulást kívánok!Szomorú,amit írtál az ellátásról.Egyre inkább az van bennem,hogy lassan tényleg meg kell mondanunk az orvosoknak,mit is csináljanak velünk :?...érdekes lenne műtét közben asszisztálni is neki,nem? :twisted:
örülök,hogy megy az ovi és Előd is szereti :).
Nekünk az echinacea nagyon bejött.Amint Villő elkezdett taknyosodni(naná,mivel mindek folyik az orra :?),adtam neki és 2 nap alatt helyretette :).Most megint adom,mert ezeke a hidegek-melegek nem tesznek jót :?.
Bulcsúnál semmi különös,élvezi az ovit,mint mindig.
Villőnek volt egy rosszabb hete a böliben,de ezen a héten megint minden OK,mert megbeszéltem vele,hogy nem sírdogál,hiszen nagylány és tudja,hogy megyek érte :).Azóta nem sír :).
Nyugi,én is fűtök,főleg este meg reggel,hogy ne hidegben fürdöjünk-illetve keljünk fel :).
Apa még enmt udni,mikor jön haza szezon után,mert egyenlőre a tervek szt a hajó januárig megy.az biztos,hogy 2 hét múva itthon lesz 3 napot,de dolgozik egy projekten.Aztán 1 hét szabi október végén és 1 hét karácsonykor.Onnan megy bezárni a hajót és jan 4-én jön haza.
A többi út még bizonytalan,kevés ugyan a regisztrált utas,de ki tudja...Ilyenkor el szokták törölni az utakat,de azért nem iszunk előre a medve bőrére :).


Amúgy úgy néz ki,kocsit váltunk,mert a Saab megint a szerelőnél kötött ki.Megcsinálta,de már nem 100%-os és hát 15 éves :(.Kicsit sajnálom,de a szerelő adott egy jó tanácsot,ne szeressek bele egyik kocsiba sem :D!Hát igyekezni fogok :D!
Apa Németo-ból akar behozni egy szervízkönyvest kevés km-el.Hát igyekezni fogunk,ez meg megy a kereskedésbe :roll:....


Mesélj Te is többet :)!

Kriszi

Munkaügyben mi újság???
örülök,hogy jól vagytok :)!

anyapoc
 
 


Máténak boldog névnapot kívánunk!

Kép


Zsuzsa

Akkor van mit tennetek :roll:....Hajrá,azért gondolok rátok!!! :)
Apuddal végül mit csináltak?És mi várható?

Villő tegnap este lenyelt egy kis vasgolyószerűséget.Most várjuk,hogy kijöjjön hátul,de agyonra telefonáltam magam,hogy mit is kéne tennem :roll:.Végül nem vittem be a kórházba,mert sokat úgysem tudtak volna vele csinálni este,másrészt nem a légútjába ment...
De azért egy pár kellemetlen percet szerzett nekem(az éjjelről nem is beszélve),ő meg szuperül érezte magát :roll:...

Anyum ma délben,mikor levittem őket(mert sulim van) ,mondta,hogy vasszöget csinált ebédre :lol:

na megyek,mert reggel suliban nyomulok tovább!

Puszi

anyapoc
 
 


Zsuzsa

Nagyon-nagyon sajnálom a történteket!

Rengeteg erőt és kitartást kívánok nektek is és Apukádnak is!!!És természetesen mielőbbi gyógyulást,ha van erre remény :roll:...

Gondolok rátok!!!!!

Ui:golyó kijött szombaton :).

anyapoc
 
 


Sziasztok,
Zsuzsa, drukkolok apukádnak!!!
Az enyém sincs jól, de azért ettől messze vagyunk...ő tavaly ijesztett ránk nagyon a tüdőgyulladás-embólia-hasnyálmirigy-gyulladás kombinációval... most is gyakran fáj a gyomra, de a legrosszabb, hogy iszonyúan fél minden elkövetkező pillanattól. Hetven múlt, már nem a legerősebb...

Tengeri kép, na majd ha Apa kiengedi a markából a céges gépén...

Munka, hát tulképp hivatalosan még dolgozom (szabin vagyok), de nem sok jóval biztatnak, ezért igyekszem másfelé is keresgéni...csak Pécs nem a rengeteg üres bölcsész-munkahelyről híres :(
kriszi
 
 


Zsuzsa,
kösz a névnapozást. Fiatalúr kapott egy készlet saját ceruzát (nem érdekelte, nálunk Katinka a nagy rajzoló), egy "igazi" "Kicsikocsit" (= Verdák Villám McQueen) - na ezt azóta sem lehet leválasztani róla, azzal fürdik, azzal alszik, még jó, hogy eredetileg tusfürdős flakon, és kiöntöttem belőle az anyagot. És egy rakat matricát (micimackós és természetesen kicsikocsis), amit Katinkával nagy egyetértésben mind egy szálig ráragasztottak Kende ágykeretére, és minden alvás előtt azokat böködi.

Apukám: azt kihagytam, hogy az alapállapot időskori asztma, magas vérnyomás és karbantartott glaukóma :( De ehhez képest elég jól van... drukkolok apukádnak is.

Meló, hát most tulajdonképpen kinéz valami, csak még alakulnia kell. Abba rakom most a sok-sok energiát, hogy ha már úgyis vsz. újat kell keresnem, akkor az igazán olyan legyen, amit szeretek, és amit - ó, szent naivitás - itthonról tudok csinálni. Ha itthoni meló, akkor végül is nem is vagyok ehhez a városhoz kötve, dolgozhatok bárhová neten keresztül. Én úgyis egy ilyen itthoni elmélyülős darab vagyok, és dolgoztam már távmunkában, igaz, csak önkéntesen.

Anyapoc, tényleg tedd el a golyót, az is megvan még anyukámnál, amit én nyeltem le annak idején :lol:
kriszi
 
 


Sziasztok!

Van még más is rajtam kívül ébren ilyenkor?:)
Gyerkőcöket igen későn sikerült letenni aludni, már 10 óra is elmúlt. ÉS leteszem a hátsóm, erre megjelenik Kócos Tündérke az ajtóban, hogy akkor most legyek szíves betakarni.... Anyád jól van?! :lol:

Mi egyébként megvagyunk. Élvezem majd az itthonlétet - gondoltam én, balga még szeptember elején:) gyakorlatban Máté immár harmadszor nem ment oviba, kisebb-nagyobb nátha/köhögés/szimulálás miatt. Mert igen, engem, a kétgyermekes Anyukát, akit biza' elsőszülött nem kispályás lánya már megedzett, sikerült totál átvernie ennek a kis bociszemű, ártatlan, háromig számolni sem tudó kisfiúnak. Hogy őneki fáj a füle. Erre JóAnya kiír oviból, Naggyal megharcol, hogy ő azért megy oviba, majd lecuccol dokihoz. Doki bá' közli, gyerek picit náthás, de a füle az max. csúszós a mögöttes vajtól, merthogy semmi, de semmi baja. Remek :)

Egyébként még 1 napot sikerült úgy oviba menni az elmúlt 2-3 hétben, hogy ne lett volna sírás. Igaz, az utóbbi héten ez egyedül Rékán bukott meg, Máté már csak verbális ellenállást tanúsít, azt is csak gyengén. Bezzeg Réka.... a minap a kiscsoportos szépnapjait idéző módon, csak óvónéni+dadus+Anyaszörny együttes erejével sikerült gyermekemet belökdösni az ajtón. Valami olyasmi oka volt heves tiltakozásának, hogy a sárga harisnyája nem megy a benti piros szandijához. :lol: /Anyapoc, nem jönnél el hozzánk és beszélgetnél el a csajommal is a nagylányság mibenlétéről?:)/ Máté alig volt ledöbbenve a látványtól...... majd másnap a reggeli öltözködéskor közölte, hogy ő a versenyautós bugyijában akar menni, a Micimackós nem tetszik. Ahha. Anyáddal szórakozz :lol: És persze a végén tényleg abba ment, mert a pisilésnél addig bohóckodott, amíg vgül csere lett. Bár most így belegondolva, lehet hogy már akkor is rafkós volt és jól át lettem verve?:)

Szóval nem unatkozunk. :)

Zsuzsa,
Apudnak és Nektek sok lelkierőt, kitartást és erős hitet kívánok. Sokat gondolok Rátok.

Kép

Anyapoc,
vasszög :lol: látom, Ti sem unatkoztok, jóvan. Olvasok ám, jöhetnek a további sztorik, nem hiszem, hogy Bulcsú semmi emlékezeteset nem alakít :)

Kriszi,
Horvátország (irigy-irigy fej), munka miatt már kevésbé. Nem könnyű állást találni manapság, gyerkőccel meg főleg nem.

-Afonya
afonya
 
 


ÉS köszönjük a köszöntéseket, nyomdai gépeket, mindent!:)
afonya
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok,csak sok volt a meló,meg midnenféle.
Voltunka az ovival a medvefarmon,volt szüret a gyerkőcöknek...Szl megint zajlik az éelt az oviban :).

Mostanra sikerült lezongorázni,hogy lesz új kocsink,mert szegény öreg saab már nagyon odavan.Elvileg Apa csütörtökön hozza haza :).

Golyó nem lett eltéve,anyum kidobta midnenesetül... :? Azért asszem emlékezni fogok rá,ímg élek :wink:!


Zsuzsa

Örülök,hogy javul a helyzet!!!!! :)
Ovi? Hogy megy?

Kriszi

Képek???
Meló???

Áfonya

Jókat derültem a leírásokon :D!Nagyon szemléletesre sikerült,szinte látom magam előtt az egészet :D!
Az átvágás...ez nem semmi Mátétól :wink:!
Na,majd nyakamba veszem Győrt és megyek,beszélek a csajoddal :D!
Azért ugye,hogy nem könnyű a reggel két gyerekkel?Én néha majdnem elsírom magam,mert tuti semmi nem úgy jön ki,ahogy kéne :?...de azért igyekszem...csak soha nem stresszmentes... :?
És akkor nálunk még iylen igények nincsenek is,hogy mit vegyünk fel :?...
Bulcsúnak rimánkodni kell,hogy ne játsszon,hanem ugyan csinálja a dolgát!!! :twisted:
És akkor Te most csak intenzíven eladogadsz mindenfélét?Mint eddig?
Rafkó nálunk is van egyébként, a bölcsiben,reggel.Most már mindegy,ki van szolgálatban,a csaj megígéri,hogy nem fog sírni,minden OK lesz,de amint belépünk öltözés után az ajtón(addig semmi nyomora),azonnal eldobja magát és elkezdi eljátszani a hattyú halálát...Komolyan látni kéen :shock: :shock: !Azt a műbalhét,amit levág....Aztán én erre irgumburgumolok és abbahagyja...vagy nem...de nekem mennem kell,szl hatástalan.Megen el kell beszélgetnem a fejével :?....


Na megyek,mert lassan ébrednek,készülődünk és megyünk dínókiállításra :)!

Pusztok!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa

Nagyon sajnálom apukádat.Ez szörnyű,h így le lehet mondani egy emberről... :( :( Borzasztó érzés lehet és nagyon nagy erőt kívánok nektek!!!!
Igen,Veresen voltunk,még Apa is ki tudott hozzánk jönni :).Szívesen megyünk újra :wink: ...gondolom,majd tavasszal,vagy nyáron :roll:...nektek islesz most mit csinálni bőven.Hát hajrá Lucával és legyél csak határozott!!! :)
Apa még sokára jön haza vgleg,de lesz szabin.A héten is jön haza,igaz dolgozni fog,de este itthon alszik :D!Aztán őszi szünetben itthon lesz és decemberben is 1 hetet.Elvileg jan 4-ig megy a hajó :?...De legalább jövőre több szabija lesz :)!

Na loholok!

Áfonya

Elfelejtettem írni,hogy tetszik kép!!!Réka arca ki van mázolva?Otthon is testfestetek? :shock: :wink:

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
medvefarm, hm, már én is néztem a honlapjukat. Csi-t sem kerested meg?

Szüret milyen volt, tetszett a gyerekeknek? Mi is voltunk ismerősöknél, Réka rendesen szüretelt metszőollóval, kis vödörkéjét ürítgette rendesen. Máté is próbálkozott, de aztán maradt az eszegetésnél:)

Na meg utána az ingyenkoszt..... itthon sose eszik meg a kolbászt, a "rendes" sonkát, na ott két pofára.

Na, kocsi milyen, teszteltétek már? És vezetni milyen?:)

Kérdezted, hogy Réka arca ki van-e festve? Nem, ilyen a bőre :lol:
Perszehogy, voltunk szülinapi bulin és ott ezt választotta. Hipphipphurrá, elmúlt a Scooby-mánia :) Bár a minap azt mondta, hogy farsangon fekete cici lesz.... rá se mertem kérdezni, hogy most mire is gondol :) :)

Máté meg tegnap a játszótéren nyögte be, mikor meghallotta egy fúró hangját: biztos egy néni bőrét vágják le :roll: Hosszas barchoba után kiderítettem, hogy az epilálásra gondol, de sajna azt már senki nem hallotta, csak a horrorisztikus első mondatot :)

Tegnapelőtt Réka néptáncon volt, ezzel az énekkel jött haza: hosszúszárú galuska, az ajtóba menj vissza.... hogy ennek mi értelme van, tudja valaki? :)

Zsuzsa ,
Apud otthon van már? Fájdalomra nem tudnak semmit se adni?! Jajj, nagyon nehéz lehet:(
Énapum már itthon, szövettanira várunk, talán jövő hét elején meglesz. Nagyon gyenge, óránként le kell pihennie.

Ovira edzed magad? Nálunk Máté számolja már hétfőn, hogy mennyit kell még menni. De legalább nincs sírás.

Holnap megyünk Szolnokra, remélem, sima hétvégénk lesz. És megúszom plusz kilók nélkül, ott Norbi éhen halna tuti :)

Ja, Anyapoc, van egy Thomasom, ami elemes elvileg, de apa még valamit babrál vele, mert nem műxik, perpill csak tologatni lehet. Aktuális még?


-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya

Csit nem láttam :).De pont vásárnap volt(szombaton :D),így alig jutottunk át a városon is...de érdemes kimenni.A lovaglást nemtom,meséltem-e,600 Ft volt és közben "tanították" is a gyerkőcöket.Nem üzemszerű volt,valódi fogalalkozás.Legalább 4-5 kört mentek,csak úgy lehetett a lóra szállni,ha előtte "megismerkedtek " vele,vagyis fejsimi,köszönés stb.Aztán a lóháton gyakorlatok...Egyik kéz eleneged,mindkét kéz elenged, csípőre tett kézzel lovagol,ráfekszik a lóra stb.Nagyon élvezték a gyerkőcök :).Na jó,Villő "csak" lovagolt :D!
A szüret ismét jó volt,nagyon élvezték,bár most nem volt olyan szuper idő.Ők is szedték,préselték,darálták.
Képek a tavalyiról:http://zsebibabacsoport.uw.hu/szuret1/album/index.html
Kolbász :D:D:D!máshol mindig jobb :D!
Sajna kocsi lefújva,mert az eladó visszalépett az adásvételi előtt 1 nappal.gyanítom,kevesellte az árat,gondolta,hátha mégis el tudja adni drágábban.Elvileg meg van szorulva lóvéval,de ezek szt mégsem annyira.... :? Hát Apa keresgél továbbra is...
Máté szövege :D!milyen brutál dolgokat lát otthon? :lol:

Villő volt édi teganp.Csokis golyót kértek vacsira(gabonapehely :D),és ahogy ette,pont úgy került a kanalára,hogy egy golyó volt középen és 6 pedig körbe.Megszólalt:- anya,nézd,virág!
Azt hittem,megzabálom.hogy el tudott vonatkoztatni már az igazitól :):)!

Thomas aktuális!Tudsz képet küldeni,Meg hogy mennyi píííz!Mert akkor lehet,hogy szerdán estefelé(ha nem zavarok),beugranék érte.Megyek fel tesómért a vonatra,akkor mennék annyival előbb,hogy elhoznám.Karácsonyra jó lesz :D!
Már vettem egy teleszkópot Bulcsúnak(na nem profit,csak amolyan próbásat),meg volt az Interspárban leárazás és egy golyóelkapós játékot vettem nekik,az közös lesz.De a Thomas is megy még nagyon :).Csak majd tudjam szétosztani köztük :?....
Meg ha vannak esetleg legóid,duplóid,azt is megnézném... :roll:

Hétvége milyen volt?????

Apudnál remélem,minden rendben lesz!!!Nektek is kitartást kívánok!!!

Zsuzsa

Apud hogy van?????


Azt írtam,hogy apósomnak megint lefújták a műtétjét???? Már másodjára :twisted: :twisted: ...

Pusztok!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a betolakodásért, egy jótékonysági felhívást szeretnék közölni Veletek!

Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005
kkriszi
 
 


Most csak gyorsan :)

Lucának boldog szülinapot!!!!

Kép

Még jó,hogy tettél fel képeket... :roll:

majd jövök még :)!

Puszi!

anyapoc
 
 


Zsuzsa

Sajnálom a betegséget...Nekünk az echinacea nagyon bejött,igaz ha esetleg elkapja őket valami nagy,akkor az is mindegy.... :?
Nálunk talán a krupp lefutóban van,eddig ami volt,csak reggel jelentkezett és nagyon enyhe volt...kop-kop....Nem lehet,hogy Elődnél ez már hörghurut,Ha olyan mélyről jövőnek tűnik... :roll:
És most hogy vagytok?Most is otthon vagy velük?Gondolom,addig Luca sem megy oviba,amíg Előd meg nem gyógyul...vagy?


Apudat is sajnálom :(... Gondolom,anyud sokat van vele....Javulás várható?

Voltam megint koleszterinmérésen,javultak az eredményeim,úgy tűnik, a diéta használ :).Most azon vagyok,hogy még körültekintőbben csináljam,mert megint kaptam 3 hónap haladékot a dokitól gyógyszer nélkül :).

Após most csak "van" és várja az újabb műtéti időpontot.Nem tudom,írtam -e a legutóbbit,amikor befektették október elején,és a műtőasztalon derült ki(mert a dokinő véletlen megkérdezte tőle),hogy szedi a vérhigitót és így nem műthető...Senki meg nem kérdezte egyszer sem tőle és senki nem mondta neki,hogy 4 nappal a mátét előtt nem szabad bevennie!!!Így a műtétet lefújták....Hát no comment...Még jó,h véletlen megkérdezték,mert esetleg ott vérzik el a műtőasztalon :shock: :shock: !


Élveztem ezt a pár nap "szünetet",már el is szoktam a koránkeléstől :?...de a gyerekeim is...

Valamelyik nap voltam usziban az ovisokkal,csináltam kis mpeg felvételeket,majd belinkelem,ha fent lesznek a neten(ezt is meg kéne csinálni).

Emelett készülünk az ovibálra,megint szeretnénk előadni,most egy country táncot.Nem lesz könnyű,de megpróbáljuk..
Itt van: http://www.youtube.com/watch?v=n2G6tFPZvU8


Na meg a sok egyéb...készülni a karácsonyra,az ovis karácsonyi vásárra,közben a suliban is van meló bőven,mire elfogynak a dolgozatok,íratok újra... :? Na de sebaj,azért jövő hét végén elmegyünk egyet kikapcsolódni Szegedre.Már néztem is programokat,tök jó kiállítások vannak és egy szuper játszóház.A vadaspark kérdéses,időfüggő és lehet,hogy a Fűvészkertbe is kimegyünk...
3 napra pont elég program lesz :).

Na eleget írtam magunkról,most Ti jöttök :D:D:D!

anyapoc
 
 


Áááááááááááááááááááá,ezt muszáj feltennem...remélem,nem haragszotok :)

Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Én szokás szerint elhavazva... hétvégén voltunk fenn a Kismama-börzén, a héten arra cuccoltam, áraztam, stb. Jó volt, de marhára elfáradtam. A Húgom jött velem segíteni, mert Anyuék most nem tudják elvállalni a gyerkőcöket. Apum ma kapja az első kemot. Erről sokat nem tudok mondani, a hangulat kellőképp nyomott, de mindenki bízik benne, hogy ettől talán javul a helyzet majd.


Anyapoc,
lovaglás jól hangzik, és Villő is milyen bátor. Szerintem nálunk Máté max. integetett volna a lónak :) Réka pedig sztem közölte volna, hogy ő már tud elengedett kézzel, lovon állva is lovagolni, neki akkora önbizalma van :cry:

Kocsid van-e már? :)

Most nézem a szerdát, teljesen kiment a fejemből. A múlt héten Aput mindennap vinnem kellett a kórházba, vérvétel, aztán vért kapott, aztán sebészetre jártunk... mindig volt valami :( A kórházi állapotok meg... ehh, még beszélni sincs kedvem róla, annyira gáz.
Aktuális még a Thomas?

Nálunk tudod mi most a sláger? Távcső és nagyító... mindegyik párszázas tétel, talán Praktiker v. Baumaxból. De nagyon szeretik, mindent lesegetnek vele.
Hogy diétázol? Bizonyos kajákat kihagysz, vagy mindenből de keveset, vagy egészében másképp eszel?

Tök jó ez a belinkelt tánc, a zenéje magával ragadja az embert:) Den em egészen értem, hogy készültök az ovibálra? Az osztályoddal vagy Bulcsúék csoportjával?!

Zsuzsa
Apud hogy van? Remélem, Luca is meggyógyult már, az a 40 fok nagyon sok, én is beparáztam volna! És Előd kikecmergett belőle?
Képeket megnéztm még akkor, mikor írtad, de én nem is kapcsoltam :(
Boldog szülinapot Luca!
http://www1.bluemountain.com/display.pd ... um=3126151

Hosszas filózás után én arra jutottam, hogy csak az a gyerek marad itthon, amelyik beteg. Egyrészt nálunk jó eséllyel visszaélnének a dologgal :) , másrészt nekem is könnyebb, ha csak egy beteg nyűgőskével vagyok itthon, mint ha mellette lenne egy eleven, más igényű egészséges is. De a legfontosabb, hogy számomra olyan lecsengése volt a dolognak, mintha azzal, hogy nem kell menni oviba, azt mondanám, hogy ma nincs büntetés. Hát ez meg ugye szintén nem praktikus :)

Mi most barkácsolgatunk sokat a szünetben, Réka ugye alapból szereti ezeket a dolgokat, Mátét pedig viszi a lendület, az utánozás vágya:) Tegnap szellemeket meg ijesztő szempárakat festettünk, ragaszgattunk ablakba, előtte fonalból + hurkapálcából pókhálót kreáltunk, rá szuper kis fekete pókot, aztán be vele a sarokba. Csak előtte le kellett szednem az igazit :lol:

Mára vettem gyertyatollat, teamécsesekre fogunk pókokat rajzolni.
http://a-x.hu/page.php?281

Aztán meg van narancsszínű fóliám, amire lehet filcezni és mécses köré állítani majd. Nem vagyok nagy Halloween-rajongó, de Rékának nagyon tetszik a téma :)
Ezt a Zsugorkát próbáltátok már? Biztos tetszene a gyerekeknek, nem?

A tuti képről jut eszembe, mi van Brigiékkel?

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok,
csak egy perc, kettesben vagyunk Kendével, nem mehetett a nagyihoz, mert köhögött :(

Apáknak nagyon drukkolok, mindkettőjüknek, ezek igazán rémes dolgok...
(enyém lekopogom most stabil, csak nagyon fél, állítom, a végén ez az állandó rettegés fogja sírba vinni :( )

Kölkök rendben vannak, csak nagy a rohanás, apa látástól mikulásig gürizik, nekem is kellene dolgoznom, de mikor? Valaki mindig beteg egy kicsit, most jöttünk ki éppenhogy egy dupla hörghurutból, erre gyorsan rászedtek valami mást is :( Na mindegy, most már aránylag jól vannak, csak kicsit náthásak, Katinka apával ment kettesben a nagyihoz, én meg itthon ápolgattam a kis kehest.

Most ennyi, megyünk a Lidlbe, "ott jók a sonkák meg a csokik" (sic. Kende ;) ) :D
kriszi
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk,Szegedszuper volt,Apa már visszament és csak december 23-án jön megint :?...így rám marad minden :twisted: ...na de már megszoktam :D!

Szeged kicsit zökkenősen indult,mert mikor elindultam fel Pestre apáért,hogy aztán onnan menjünk Szegedre,akkor jeleztek a szuper esős-borongós időben,hogy nincs világításom.Illeetve csak helyzetjelző volt :roll:...
Telefonáltam tesómnak,akit akkor vittek anyuék Győrbe,mert ment vissza dolgozni,hogy kéne a kocsija.Amit el is tudtam volna hozni,ha van anyuékhoz kulcsom.De mivel most cseréltek zárat és akkor még nem volt kulcsom,nem tudtam bemenni.Így tesóm haverja anyut Veszprémből hazahozta,én meg visszamentem lámpa nélkül Fűzfőre....Jó 3/4 óra múlva befutott anyum és közölte,hogy a kulcs apunál maradt és útban van Győrbe :twisted: :twisted: .Az egy dolog,h a kocsit nemt udtam volna elvinni,de be sem tudtunk menni és hideg volt,esett stb...Úgy döntöttem,h akkor irány Veszprém.Még jó,h refim volt,azzal mentem végig.Zsoltinak szóltam,h jöjjön haza vonattal,pont elért egyet.Úgy döntöttünk,miután valaki vagy valami nagyon nem akarta,h elindultjunk aznap,másnap megyünk :).
Így is lett.Alig értünk Enyingre,Villő hányt egy óriásit.Reggel paprikát evett és szt nem rágta meg rendesen és ez lett az eredménye.Utána már minden OK volt,oda is értünk és élveztük :).
A szállás szuper volt,bent a belvárosban,így kocsit sem kellett használnunk.Vagy gyalogoltunk,vagy- a gyerekek nagy örömére- villamosoztunk.

Vadaspark: szuper,egyre jobban kiépül,csa a végére besötétedett,így olyan sok állatot nem láttunk,de nyáron feltétlenül érdemes megnézni.

A fűvészkertben ugyan most nem voltunk,de azt is ajánlom,busz is megy ki oda,igaz,ritkán jár.

Voltunk a Móra múzeumban,megnéztünk több kiállítást.A legfontosabb az "Egy Földünk van" c. volt,általában a Föld keletkezésével, az élővilággal foglalkozott.Sok kiállított állat volt,különböző biotópokat mutatott be,A gyerekek nagyon élvezték.
Vannak más,időszakos és állandó kiállítások,érdemes a honlapon megnézni.

Aztán van egy Százszorszép gyermekház,ahol van játszóház és színes programok.Oda ugyan nem jutottunk el,mert ismerősöknél töltöttük az időt,de szt érdemes bekukkantani.

Sokat játszótereztünk,megnéztük a régi sulimat, az egyetem új részeit,szl én nosztalgiáztam egy jót.Sétáltunk a Tisza parton, a Kárász utcán,meg a belvárosban sok helyen :).

Áfonya

Apudnak drukkolok,remélem,minden rendben lesz .
Semmi gond,amúgy nem tudtam volna beugrani hozzátok,mert fél 11-re jött tesóm vonatja,késő este.
Most kaptak csomó thomasos cuccot tesómtól,szt egyenlőre elég,mert ezen is állandóan veszekednek :?..... Viszont LEGO,Duplo érdekelne még karácsonyra... :roll:
Távcső,nagyító :).Bulcsú kap majd karácsonyra teleszkópot,csak össze kell szereltetnem.Bizti nem nagy cucc,tescoban vettem,de nagyon jó áron volt.Ha már a Holdat látja,akkor jó lesz :).
Azért elképzelem,hogy mi mindent megnéznek vele a csemeték...Gondolom,most alaposabban takarítasz :lol: !
Kocsi még nincs,pedig látod,ennek már véres a torka.Keresi a drága párom,de nem talált még megfelelőt... :roll:
Az ovisbálon csak szülők vesznek részt,így szülőkkel csináljuk ezt a műsort.Most még nem vagyunk sokan,de remélem,h leszünk elegen hozzá :).Most csütrötökön lesz az első próba :).
Zsugorka???Mi az????


Zsuzsa

Szegény apud.... :( :( Kitartást kívánok!!!
Elődnek jobbulást :roll: ...MIért nem tudod Lucát beszoktatni nélküle,vagy most csak Te vagy velük otthon?
Nemalvás...hát hallod,elhiszem,hogy nem alszol jól... :( Nem lehet ezt egyszerű feldolgozni...
De legalább van előnye is :).Érdekes,amiről írsz,kaktuszféléket még nem láttam,de hát ugye a hőmérsékletemelkedés ezzel is jár...Persze tegyük hozzá,h volt itt már mediterrán éghajlat,csak piszok régen :D!
Krupp,na legalább nálatok sem veszélyes már...azért ez is megnyugtató szt...Bár pont vmelyik topikon olvastam egy csajtól,h az ugató köhögés az nem is krupp.Hát akkor mi a szent szar????Szt a sima száraz köhögéssel keverte,de nem akartam belemászni a dologba,mert nagyon okosakat próbált írni... :?

Kriszi :)

anyapoc
 
 


Legyen neki könnyű a föld.
Zsuzsa, őszinte részvétem, osztozok fájdalmadban.
afonya
 
 


Zsuzsa

Sajnálom :(

anyapoc
 
 


Hát nekem sincs jó hírem :(

Aput tegnap kétoldali tüdőgyulladással be kellett vinni a kórházba.... a dokik szerint napokban mérhető, amíg velünk marad :(
afonya
 
 


Hát lányok,nagyon szomorú vagyok :(....

Kitartást kívánok mindenkinek!

anyapoc
 
 


Zsuzsa, Áfonya, jézusom, nagyon, nagyon sajnálom, és sok-sok erőt és kitartást kívánok ezekre a nehéz időkre mindkettőtöknek!
kriszi
 
 


Nálunk most felemás a helyzet: úgy néz ki, a lázcsillapítókkal és antibiotikumokkal a tüdőgyulladás kordában tartható /kopp-kopp/, de Apu szinte nincs is immunrendszere egyrészt a kemo hatásaként, másrészt a betegségéből kifolyólag. Átkerült egy egyszemélyes, izolált szobába, csak Anyu látogathajta mostantól, őneki is be kell öltözni olyankor.
Én kicsit bizakodóbb vagyok, mint tegnap éjjel.....

Kórházi állapotokról órákig tudnék mesélni... sürgősségi mentővel behozott betegként másfél órát kellett várni egy beteghordóra, hogy eltolják röntgenre. Addig nyema kezelés sem.... melegvíz csak reggel 7-8 között!!!, rendes kézmosás, evőeszköztakarítás, ilyenek utána már felejtősek.... ebédhez nem tudnak evőeszközt adni, ágyneműt be kell vinni, Apu sokat izzad, cserélni kell gyakrabban. Viszont itt az osztályon a nővérek előtt le a kalappal, meg sem állnak egész nap, kedvesek, segítőkészek...


Anyuéknak ma van a házassági évfordulójuk, Rékával meg ugye névnapozni kellett ma, kissé leszívta az energiáimat ez a nap. Pokolian fáj a fejem, megyek aludni. Köszönöm a jókívánságaitokat, ránkfér.
afonya
 
 


Réka köszöni a képet és a köszöntést :)

Nálunk esik a hó.... sőt, meg is marad, gyerekek már lenn is vannak, overall, hótaposó :lol: , kesztyű, ahogy kell. Hozzátok is odaért?

Kép
afonya
 
 


ékának sok-sok boldog névnapot kívánok!

Kép


Áfonya

Nagyon remélem,hogy rendbejön apud :roll:!
Kórházi állapotok :(...
Kép viszont fantasztikus...nálunk is havazott :):)!


A kórházakról tudnék én is mesélni.Engem is az agybaj kerülget,mert apósom műtétjét már 3adjára halasztották el... :twisted:
Az elsőt ugye a saját hibájuk miatt,azóta a harmadik időpontot kapta és ebből egyet megint visszamondtak,mert megint nem szóltak előtte,hogy ne szedje a gyógyszerét :twisted: :twisted: .
Egyre rosszabbul van,attól félnek,nem bírja ki december közepéig,mire a műtétje lesz... :cry:
Én csak azt nem értem,ha ugyan van várólista,de a kórház hibájából marad el a műtét,akkor miért megint a sor végére kerül????
Na mindegy,nem mérgelődök,mert attól jobb nem lesz... :(

Pusztok!

anyapoc
 
 


Hahó,
képzejétek, nálunk semmi, de semmi hó :( Ez van, ez egy mediterrán város... most is hét ágra süt a Nap.

Áfonya, kitartás, bizakodás, így kell. Kórházról én is tudnék mesélni még tavalyról, de inkább nem teszem. Én nem bánnék már akármilyen biztosítós rendszert, csak szedja már valaki rendbe ezeket a körülményeket.

Utólag boldog Réka-napot kívánok :)
kriszi
 
 


Sziasztok!

Bizakodás még mindig tart... Apu nagyon gyenge még és millió és egy kínja-baja van, de vannak apró dolgok, amik erőt adnak nekünk és reményt. Pl. már lázcsillapítók nélkül "csak" este lázasodik be, kevesebb infúziót kap, étvágya is van /értsd eszik minimális kaját, pépes kórházi kosztot, kis pudingot, bébiételeket, spec. tápszerből egy felet.../, magától tudja mozdítani a lábát. Sőt, rádiót is hallgat, olvas. Apró dolgok ezek, de az ő állapotában nagy lépések.
Anyum fantasztikus, reggel 7-től este 9-10-ig bent van Apunál, ő ápolja egész nap.
A drukkokat továbbra is várjuk, csak így tovább:)

Réka nevében is köszönöm a köszöntéseket. Holnapra kivettem őket az oviból, megpróbálom kicsit bepótolni az együttlétet, közös programokat. A napokban kicsit kevesebb figyelem jutott rájuk részemről....

Zsuzsa,
Anyud hogy van, hogy viseli az egyedüllétet? Gondolom az unokák sokat tudnak segíteni a fájdalom enyhítésében...
S Ti?

Anyapoc,
Apósodnak is minden jót kívánok, bízni kell, tudod... hogy haladtok a tánccal?:)

Kriszi,
jól mondod, hinni kell:) Remélem, betegségből kilábaltatok s a hó is odaért hozzátok :lol: Nálunk reggel óta szakad és már meg is maradt estére. Na, meg is van a holnapi program ezek szerint:)

Csajok,
ha már van ötletetek, mit vesztek a gyerkőcöknek ajándékot, írjátok le, adjatok tippeket!:)

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya

Apukádnak kitartás,nektek főleg :).És persze jó gyerekezést :):):)!
Táncot én már megtanultam,csak a többieknek kéne átadnom valahogy (fejvakargatás)... :roll:


Ajándékok:

Bulcsú kapni fog Logico-t,menő az oviban,és újabb feladatlapokat veszek,amik ott nincsenek.Emellett persze LEGO-t,aztán anyuméktól távirányítós darut.Meg tőlünk lesz egy távcső,amiről még nem tudok nyilatkozni,mert egyik műszaki zseni apuka most rakja össze(ez csillagászati).
Villő kap majd anyuéktól egy babát minden felszereléssel,mert imád etetni,takargatni stb...Én még nem találtam ki,hogy mit veszek neki és anyósék helyett is kell vásárolnom,

de közösen kapnak még a családban egy olyan "társast",ami köpködi a golyókat magából,nekik meg el kell kapni(olyan,mint a lepkefogó,le volt árazva az Interspárban),meg egy nagy összeépíthető utat-vasutat,ami már van nekik,ez ahhoz plussz.Nálunk most ez a menő játék :).
Amúgy egyéb ötletem még nincs... :(

Na menek,mert éhes vagyok és enni is kéne vmit... :roll:

Ja,elmesélem,hogy vmelyik nap a két évesem közölte a bölcsiből kifelé jövet,hogy Noddyt akar nézni interneten!!! :shock:

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa

Anyudnak sok-sok kitartást és nem is tudom mit tudjak még kívánni.Hogy mielőbb megerősödjön a lelke :(...Nem lehet könnyű most neki.Na és persze nektek sem... :(

Nálunk Villő betegedett le,szegény elég rendesen,szombaton az ügyeletre vittem,mert olyan mértékben fulladozott.nem tudom,hogy a krupptól-e(mert gyanítom,az is volt benne),vagy a sok nyáktól,de csak nyeldekelt szegényem :(...láza is volt két napig,végül antibiotikumot kaptunk,erre másnap közölte,hogy pisilésnél áfjdalmat érez.Erre telefon megint az ügyire,hogy akkor másik antibogyó???De szerencsére ez szélesspektrumú,így maradt ez és már a pisi sem gond.bár hétfőn vittem a dokinkhoz pisit és volt benne fehérje :roll:...
Bulcsú még nem kapta el,igaz Villő anyuméknál landolt,hogy tudjak dolgozni,ő meg unokázni :).

Másik nagy változás,hogy lett emeletes ágy a gyerkőcök szobájába :).A rokon asztalost először arra akartam megkérni,hogy Villő rácsosáról szedje le a rácsokat és tegyen leesésgátlót,de végül kiötlöttük,hogy jobban járunk az emeletessel,mert több helyünk marad.Így kiságy már szétszedve,csak el kell szállítani,emelet a helyén :).Bulcsú régi ágyára ráaplikálták az emeletet,így Villő is költözött és Bulcsú is :).mindkettő nagyon élvezi és tényleg szuper,majd lefényképezem :).Csak most gyárthatok megint falvédőt :?...

Apropó:tud valamelyikőtök subázni???Vagy valami infót róla???Olyan jó mintákat kaptam és meg kéne tanulni,állítólag nem nehéz :roll:....


Após egyenlőre jól van,köszi.Sikerült elérni,hogy most a műtét előtt befektetik 4 nappal és akkor hasba kapja a vérhigitót és így nyugodtan műthetik.Remélem,meg is műtik végre szegényt... :roll:
Ha valami megint közbejön,komolyan az asztalra csapok...


Találtam egy jó társast az Interspárban,most a karácsonyi akcióban.Tik-Tak Bumm a neve, a lényege az,hogy el kell indítani egy "bombát" ,majd mondani kell egy szót a húzott kártyán található képpel kapcsolatban.Logikai és kommunikációs játéknak írja.természetesen a bombát tovább kell adni,mielőtt robbannna.Jónak tartom,mert a szókincset fejleszti és a leírókészséget,amivel sajna a mai gyerekek nagy bajban vannak :(.
Most már tényleg csak Villőnek kéne találnom valami jót... :roll:

tanulás:hát még én sem tudom,hogyan lesz,mert december elején írjuk nyakra főre a ZH-kat,de majd valahogy lesz.igyekezni fogok.Na meg eprsze én ugye pont ezért nem minden nap dolgozok,ez is nagy segítség,azt hiszem...Hát majd meglátjuk :).
Ráadásul Zsolti is küldi haza a beadandóit,azokkal is eltökölök mindig egy darabig... :evil:

Na megyek,remélem,Áfonya,Apud tényleg jobban van!!!!Most olvastam ezt az Avemart,ami állítólag nagyon jó gyógytápszer,nem tudom,hogy próbáltátok-e... :roll:

Na tényleg lépek!

Pusztok!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors helyzetjelentés, mert eléggé le vagyok fáradva. A gyerkőcök hétvégén hasmenéssel küzdöttek, én meg a két nyafkával. Aztán Máté benáthásodott, majd hétfőn délután Réka mondta, fáj a feje. Aztán, hogy melege van és fázik a lába. Szuper, lázas biztos. ÉS tényleg, 38,7. Gyorsan be az ágyba, Panadol, pár mese és írd és mondd 1 óra múlva hőemelkedése se volt és azóta sincs semmi /kopp-kopp/. Viszont ma reggelre mindegyik ugatósan köhögött, így irány az orvos. Mifelénk most divat ez a hányós-hasmenős vírus, na most van két trendi gyerekem :) Szerencsére a hányás kimaradt, már ez is fél siker. A héten már nem mennek oviba, ennyit a nyugodt karácsonyi készülődésemről :( Sajnálom kicsit őket, mert holnap megy az oviba a Mikulás is ugye.... bár Máténál valószínűbb, hogy félne és zavarná a sok tolongó gyerek is. Réka meg közölte, hogy ez úgysem az igazi, mert tavaly sem volt fehér haja és szakálla, ez csak egy jelmezes bácsi. Bezzeg most még mindig ébren van, mert meg akarja lesni az Igazit.... hát nem tudom, melyikünk bírja tovább, mert még ki kéne csempésznem ugye az ajándékot is. Csak nehogy megriadjon majd, mikor épp töltöm a csizmákat, mert akkor mit mondok?!

Köszönöm a jókívánságokat. Apum küzd, de mindig van valami :( Pénteken várhatóan hazamehet, bár annak tudatában, hogy pl. tegnapelőtt még vért kapott, ez eléggé elsietettnek tűnik számunkra, olyan, mintha a kórház ki akarná rakni őket. Bár azt meg is mondták, hogy a krónikus betegek ellátása nem az ő dolguk. Hát nem tudom, hogy mi lesz, mert 2-3 naponta mindig előjön valami gond. Hol a gyógyszer üti ki, hol székrekedés, hol a vénája durran be... és most féltem Anyut is, mert bár eddig is ő ápolta fizikailag, de mégiscsak ott volt az orvosi felügyelet, gyors segítség, ha valami gond volt. Most meg a nagy lelki teher még pluszban.... ráadásul a beteg gyerkőcök rám is átköhögték a bacit, én sem tudok segíteni neki, nehogy elkapják tőlem a vírust.

Olvastam ám, amit írtatok, de szinte ki is ment a fejemből.
Anyapoc, utólag is jobbulást Villőnek, bár remélem, már túl van rajta. Játékok szuperek, a Tik-takosat én is kinéztem.
Tényleg, Brigiékről tudsz valamit ?

Zsuzsa, na hogy viselik a gyerekek az ovit? Néha én is sajnálom Mátét, olyan kis elveszett... meg hogy nem egy csoportban van Rékával, ezen még mindig agyalok, hogy ez most jó vagy sem.

Aztán most itt a dilemma, hogy Réka menjen-e suliba vagy sem...

Ja, és én emlékeim szerint tudom, hogy kell subázni. Meg van csomó Fürge Ujjak újságja Anyunak, amiben vannak minták, meg technikai leírások is. Ha még aktuális, elő tudom keresni alkalomadtán.
Kriszi, véletek mi van?

Minap Máténak meg tanítottama Hol csavarogsz te kicsi krokodil dalt... ezt meg anno Kata007-től kaptam meg MP3-ban, saját feléneklésében:) Róla se hallottam már ezer éve...

NA megyek, mintha csend lenne, leellenőrzőm a TÉlapó-ellenőrzőket:)

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Bocsi,lányok,elhavazva ... :(

Sok a dolog,betegek voltunk, a megfázásos buli után bekaptuk a hányás-hasmenést,közben ezer a dolog az oviban,adventi vásár,most ajándékokat gyűjtünk a kórház gyermekosztályának, csecsemőotthonnak stb.Szl van tennivaló és persze mellette tanulnom kell,mert elsz egy csomó vizsgám még karácsony előtt :(...

Áfonya

Hányás-hasmenés azóta se? tutik vagytok :).Nálunk sem szokott ilyesmi lenni,szt most elsőként sikerült átesnünk a városban :?...
Bringáról semmit nem tudok,el van veszve,nem reagál az sms-emre.Mondták már mások is,akik jobban összejártak vele,hogy élvezi az életet,dolgozik,szl nincs ideje túl sok barátra :(...
És,dilemma,Megy Réka suliba?Mit mondanak az óvónénik? Nálunk mondjuk megoldotta a dolgot az évvesztesség,de ha enm lenne az,ilyen állapotban akkor sem engedném... :roll: Mármint nincs még felkészülve...
Apudnak további sok-sok kitartást,anyudnak meg sok-sok erőt kívánok!!!!

Zsuzsa

Már megint betegség :(.jobbulást!!!!
Luca és a télapó :).
nálunk bejött,Villő még majdnem verset is mondott,de aztán Bulcsú "leszavalta" :D!


Nálunk nagy esemény,hogy Bulcsúnak kiesett az első foga :):)...tudom,nem nagy szám,de én nagyon meghatódtam,mert ezzel megint elkezdődött egy új korszak :roll.....
Ő maga is meglepődött,de nagyon örül is neki.nagyon le van nyugodva újabban,sokkal megértőbb,nagyfiúsan viselkedik,főleg Villővel,szl eltűnt a hisztis kisgyerek belőle....

Villő is iszonyat gyorsan fejlődik,most számoltam össze,hogy közel 20 mondókát,dalt,verset tud...na persze nem mindegyiket érteni :D!Szl a beszédében még fejldőhet.Viszont iszonyat dacos,hisztis, az akarat-korszaka nagyon erős,Bulcsút észre sem vettem anno.őt könnyen le lehetett mindenről beszélni,Villőt képtelenség.és olyan fesztiválokat rendez,hogy győzze az ember kibírni...Na de hát nő a lelkem :):)!Viszont a bölcsit már élvez,reggel könyörögni kell egy pusziért,rászólni,hogy el ne felejtse,nincs nyafi,nincs sírás,tigris-eldobás :).


Szl röviden ennyit rólunk,Apa majd 23-án érkezik,addig kitartunk :)!

Pusztok!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Nálunk gyerekek jól vannak /kopp-kopp/, bár Mátén ma kijött a herpesz :( Nincs ez ellen valami védőoltás?! Persze ez nem zavarta abban, hogy tök sötétben zseblámpás focizásra lemenjen Apával :) Rékával addig mi mézeskalácsot sütöttünk. Jelentem, nagyon puha, omlós is finom lett! És nagyjából el is fogyott, pedig az ovinak készítettem elvileg. De így most ez volt a főpróba, holnap délelőtt csinálok egy újabb adagot.

Ajándék téren elég vegyes a kép. A tág család nevében is én vásároltam a gyerekeknek. A kicsi legot vettem vagy 7-8 kilót /ez közös lesz/, Rékának Barbie, Ken és kisbarbie, hozzá ruhák, kiegészítők, Máténak nagy elektromos Bruder daru. Ez a fő vonal, erre jönnek még az apróbb dolgok. Ha valaki még nem vett meg mindent, akkor ötletadónak leírhatom őket.

Én sok "dolgozós" ruhát kapok, le kell cserélni a ruhatáram játszóterezősről munkábajárósra:)

Apumat múlt pénteken hazaengedték, de hétvégén erős, folyamatos fájdalma volt, hétfőn visszament. Pénteken jött haza, szerencsére most nincs fájdalma, igaz, jóval erősebb tapaszt és gyógyszert kapott. Én erősebbnek is látom /kopp-kopp/, már támaszkodva tud menni a lakásban, szépen eszik, kinyitott a külvilág felé is: tévé, rádió, újságok... ezen az úton kell haladnia, erősödni, mozogni és persze akarni, hinni mindenekfelett. Ebben pedig minden segítséget megpróbálunk megadni neki, Anyum szinte erején felül.

Most éjjel 11 óra lesz 8 perc múlva és Máté még nem alszik!!!! Kijött, hogy takarjam be az alvós cicáját, őrület.

Zsuzsa,
remélem, már jobban vagytok és kialudtad magad:)
Luca és az ovi: én azt hittem, ő olyan kis tűzrőlpattant lesz az oviban. De ne légy telhetetlen, kell annál több, hogy szeret oda járni?:)


Anyapoc,
vizsgák? Nem tudom, hogy bírjátok, én előre parázok, mi lesz, ha visszamegyek dolgozni. NEm hogy még tanulni is mellette....

Bringa:( Azért dobhatna legalább egy válasz SMS-t.

Iskola-téma: nem tudom:) Réka perpill ismer 19 nyomtatott nagybetűt, ebből 13-14-et kapásból leír, ill. felismer, a többihez gondolkoznia kell még. Betűzni is próbálkozik, de még a magánhangzókat gyakran kihagyja :) Bár múltkor leírta tök egyedül, hogy PARADIOM /cs-t nem tudja/. Bajban is vagyok ezzel az egész írás-olvasás témával. Eddig próbáltam hanyagolni, de most már úgy látom, jobb, ha leülök mellé és magyarázok, mint ha csak röviden válaszolok és egyedül próbálkozik. Összeolvasni is kezd, pár betűs szavakat összeolvas és megért már.
Viszont elég türelmetlen, fegyelmezetlen. Szóval nem tudom:)

De amiben most nagyon fejlődött: képzeljétek, tök sokszor ad Máténak a saját süti/csoki/bármi adagjából, gyakran az egészet is. Szóval olyan kis jószívű lett az én vadócomból:)

Most hagylak benneteket is szóhoz jutni, lépek:)






És,dilemma,Megy Réka suliba?Mit mondanak az óvónénik? Nálunk mondjuk megoldotta a dolgot az évvesztesség,de ha enm lenne az,ilyen állapotban akkor sem engedném... Mármint nincs még felkészülve...
Apudnak további sok-sok kitartást,anyudnak meg sok-sok erőt kívánok!!!!

Zsuzsa

Már megint betegség .jobbulást!!!!
Luca és a télapó .
nálunk bejött,Villő még majdnem verset is mondott,de aztán Bulcsú "leszavalta" !


Nálunk nagy esemény,hogy Bulcsúnak kiesett az első foga ...tudom,nem nagy szám,de én nagyon meghatódtam,mert ezzel megint elkezdődött egy új korszak :roll.....
Ő maga is meglepődött,de nagyon örül is neki.nagyon le van nyugodva újabban,sokkal megértőbb,nagyfiúsan viselkedik,főleg Villővel,szl eltűnt a hisztis kisgyerek belőle....

Villő is iszonyat gyorsan fejlődik,most számoltam össze,hogy közel 20 mondókát,dalt,verset tud...na persze nem mindegyiket érteni !Szl a beszédében még fejldőhet.Viszont iszonyat dacos,hisztis, az akarat-korszaka nagyon erős,Bulcsút észre sem vettem anno.őt könnyen le lehetett mindenről beszélni,Villőt képtelenség.és olyan fesztiválokat rendez,hogy győzze az ember kibírni...Na de hát nő a lelkem !Viszont a bölcsit már élvez,reggel könyörögni kell egy pusziért,rászólni,hogy el ne felejtse,nincs nyafi,nincs sírás,tigris-eldobás .


Szl röviden ennyit rólunk,Apa majd 23-án érkezik,addig kitartunk !

Pusztok!
--------------------------------------------------------------------------------
A.



Vissza az elejére


rzsuzsa
Régi felhasználó


Csatlakozott: 2002.10.31.
Üzenetek: 1544
Tartózkodási hely: Kistarcsa
Elküldve: 2007 December 16 Vasárnap - 18:49

--------------------------------------------------------------------------------

Áfonya, Írj valamit....

Szia Anyapoc

Most aztán tényleg bizti elhavazva...
Most kicsit sok minden van, holnap megpróbálok jönni, de már olvastam

Zsuzsa
afonya
 
 


jaj, valami összekuszálódott:)
Olyan lassan írtam, hogy inkább kimásoltam wordbe, hogy el ne szálljon, erre ez az izé ott maradt a végén, bocsi:)


Még azt akartam írni, hogy Bulcsúnak gratula a fogelhagyáshoz, igazi nagyfiú lett már! Ahogy olvaslak, az jutott eszembe, hogy ez a testvér iránti megenyhülés lehet, hogy kortünet?:)

Rékának elég későn jöttek a fogai, most sincs jele mozgolódásnak. De a leendő leghátsó őrlő /ami már végleges lesz/ helyét már fájdítja néha esténként.
afonya
 
 


afonya
 
 


Most csak gyors leszek!

Áfi,megnéztem az elf-et,nagggyon tuti :)!



Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok!!!!



Kép


Majd jövök még!

anyapoc
 
 


Kép

Kép Békés, boldog ünnepeket kívánunk!

Kép
afonya
 
 


Boldog karácsonyt Nektek :)
Kép
jamina
 
 


Sziasztok!

Először is boldog új évet!!!

Megvagyunk, most éppen a bárányhimlő végén (még komolyan jó, hogy karácsony környékére esett, amikor Apa is itthon volt, pláne, hogy nem is viselte meg őket túlságosan). Már készülök az újabb légúti nyavalyákra, Kende is ebben specialista...

Én Apumon 25-én kitört megint a hasnyálmirigy-gyulladás, kórház, infúzió, ha minden igaz, ma engedik haza. Közben Anyumnak meghalt az öccse karácsony előtt egy-két nappal, teljesen váratlanul, neki ma lesz a temetése. Szóval van elegünk...

Én most dolgozom itthonról, erre próbálok rágyúrni, hogy távmunkázhassak továbbra is. Kezdem már kitalálni, hogy lenne jó, csak nagyon sok a meló vele, vállalkozást kell csinálni, meg állandóan munkáért ugrálni, de pillanatnyilag nem tudok jobbat.

Áfonya, te visszamész programozni? Vagy milyen dolgozód lesz? És mikortól?

Ja, ha van kedvetek, nézzétek meg a http://www.minok.hu oldalt, most éppen ottan vagyok felelős szerkesztő :lol:

Fogacskához gratulálok, nálunk ez még messze van, pedig Katinka állandóan kérdezi, hogy is lesz ez... a kis hiúság, félti a rizskásáit :roll:

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Én is gyorsan bejelentkezek,eltelt a Karácsony,Szilveszter...már egy napot dolgoztam is :)...elég fura volt... :?

Nálunk jól teltek az ünnepek,azt leszámítva,hogy 24-én elkapott a hányós-hasmenéses vírus...így hízás helyett sikerült fogynom :(:(... Aztán elkapta Villő,majd tőle anyuék... :roll:...Szilveszterkor így itthon voltam a két kölökkel,Apa hajón,mi pizsamapartiztunk :).Éjfélkor koccintás kölyökpezsgővel,aztán tüzijáték nézés és irány az ágy :).

Az ajándékoknak nagyon örültek a gyerkőcök,most elmondhatom,hogy mindegyik jó választás volt az egész család részéről :).


Remélem,mindenkinek a körülményekhez képest jól telttek az ünnepek :)!


Áfonya

Ja,ja,lehet hogy korosztályos dolog a tesó iránti engedékenyésg :)!
Én örülök is neki :).
Apud hogy van?


Zsuzsa

Mizujs az oviban?Kihevertétek már a betegségeket?


Kriszi

Bárányhimlő :).Legalább ezt is letudtátok :)!
Jó az oldal,bár még csak átfutottam,de majd megnézem.Eslőre szimpi :).



Meséljetek!!!

Puszi!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Csajok, minden elismerésem Nektek :) A héten elkezdtem dolgozni újra, hát mit mondjak.... úszom az árral, de néha elkap és le is ránt egy-egy örvény :)

Tőmondatokban:
Gyerekek reggel korán kelnek maguktól, felébrednek a mozgolódásra. Este 9-kor már alszanak is :)
Réka óvónője a múlt héten szólt, szerintük iskolaérett a gyerek, menjen mégis idén suliba. Szuper, már szinte mindenhol fel kellett volna iratkozni, igen kevés idő maradt a körülnézésre.

Anyapoc, zaklathatlak esetleg telefonon ezügyben? Bizonytalan vagyok, hogy jó ötlet-e ez, mármint a suli és mindenféle véleményt begyűjtők:)

Apum holnap megy kontrollra, izgulunk.

Melóhelyen még nagy a hajtás, remélem, egy hónap múlva kisebb lesz a nyomás, akkor már tudok majd netezni is bentről.
Addig is írjatok, esténként még olvasgatok azért, bár korán bedőlök az ágyba.

-Afonya
afonya
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: