Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Dicsekedni jöttemKépKépKép
Melissa már 3x pisilt a WC-be!!!
Hozza a kis ülőkéjét egyedül teszi a WC-re,és meg is törli magát utánaKép
remélem,nem kiabálom el, és így is marad...Kép

Zsuzsa!Kép

Köszi, most már elmondhatom, hogy megszűnt a problémaKép
Hosszú névlistaKép lehet, hogy a helyszínen dől majd el?Kép
Elődöt kérdezted már?Kép

Nálunk a gólya még vár egy picitKép

D.V.B.!Kép

Hiányzol...ugye nincs semmi gond, csak sok dolgod van?

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Utóljára augusztus 30-án ellenőriztem a babanetet.Kép Igaz néha be-benézek, de többre nincs időm.
Élek, semmi gond, ígérem jövök hamarosan.

D.V.B!Kép
Csak röviden, hatalmas gratula a kis fürtöshajú tündérkének.Kép
Csináltam kuglófot bibííííí. Isteni volt, csak egy baja volt, kevés volt.Kép
Azóta már kétszer kellett sütni.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Talán végre tudok pár sort írni. Anyósom Mária, úgyhogy ma névnapoztunk. Dóri du. 5-kor aludt be, fél 8-kor ébredt, úgyhogy most viháncol.Kép

Velünk semmi újság, hacsak nem az, hogy valami van az én kicsi lányommal, mert az utóbbi napokban valami baromi rossz. Talán köze van ennek a sulikezdéshez is, hiszen nincs napközben Dancsi. Én próbálok a lehető legtöbbet foglalkozni vele, de az ugye mégsem olyan mintha Dancsival játszik.
Szóval mostanában mondhatnám egy újabb dackorszakát éli. Olyan csakazértis, vagy csakazértsem a viselkedése. Itthon egy angyal, bár néha akadnak gondok itthon is. Pl. ha elálmosodik akkor nyávog egyfolytában, de egyik pillanatról a másikra. Végigordítja a fürdést pl.
Viszont ha nem vagyunk itthon az most valami csúcs. Az utóbbi napokban ha lemegyünk élvezi, hogy elszalad mellőlem. Ha rászólok, akkor még gyorsabban megy és nem érdekli semmi. Egy pillanat alatt kitépi a kezét a kezemből és rohan. Mindegy, hogy épp az úttesten megyünk át...Kép

Anyapoc!
Szóval nagyon ügyi vagy a fürdőszobával.Kép A gyerekszoba festést még nem kezdtem el, ez még csak terv. Most először utól kell érni magam, mert állandó időhiányban szenvedek.Kép
Bölcsi azóta is tetszik Bulcsúnak?

Zsuzsa!
Szerintem is ott lesz melletted anyukád ha megszületik a kicsi. Ilyenek a nagyik.Kép
Érdekes, hogy Előd fiú létére is érdeklődik a konyha dolgok után. Nálunk is közös főzés van mostanában. Dóri nagyon sokat tud már segíteni. Pontosabban nem is a segítségen van a hangsúly, hanem inkább azon, hogy lefoglaljam. Rendszeresen ő szedi ki a dolgokat a hűtőből.
Pénteken tortát csináltunk apának mert szülinapja volt. Komolyan mondom nagyon sokat segített. Ő öntötte a cukrot lisztet a tálba, miközben én a gépi habverővel kavartam. A formába ő pakolta a babapiskótát, amit előtte ügyesen belemártott a rumos tejbe. A legvégén ő is díszítette a francia drazséval. Szóval elhiszem, hogy dagadsz a büszkeségtől.Kép Én is.Kép

D.V.B!Kép
Mailt megkaptam, ígérem hamarosan válaszolok is. Remélem azóta minden rendbejött, legalábbis alakulnak a dolgok.Kép
Pisiléshez gratula mégegyszer. Képzeld én valamelyik nap olyan helyre mentem, hogy több órán keresztül nem tudtam volna WC-re vinni Dórit. Üsse kavics, adtam rá pelust. Közben modta, hogy pisilni kell, de mégis száraz volt a pelus amikor hazaértünk. Beléptünk az ajtón és megszólalt:
"Anyucikám! Ugye most már leveszed rólam a pelust, mert már nagyon be akarok pisilni!"
Azt hittem megzabálom. Kép
Persze Melissa szösszeneti is nagyon édesek. Édes fiam:Kép
Képekkel kapcsolatban: ne hozz zavarba...!Kép
Képzeld kérdezem most Dórit, hogy üzen-e valamit Melissának.
Gondolkodik, nagyon gondolkodik, majd a válasz:
"Háááááát írd meg, hogy pusszantás Patriknak!"KépKépKép

Most mennem kell, mégsem tudom befejezni.Kép
Majd jövök és folytatom.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 

 
 

Sziasztok!

Talán tudok pár sort írni most.Kép
Valamit ugyanis muszáj leírnom a napló kedvéért.
Kicsi lányommal sétálunk du. Dancsiért a suliba. Lement a járda mellé, füves, göröngyös részre. Mondom gyere vissza mert el fogsz esni!
Válasz: Nem!
Én: Komolyan mondom, hogy el fogsz esni!
Válasz: Anya! Hagy tudjam már én!KépKépKép

Bejövünk a lépcsőházba, utánunk jön egy idős bácsi (itt lakik ő is). Nem zárja be maga után a lépcsőházajtót. Dóri persze azonnal észrevette és hangosan megszólalt: "Az ajtót meg majd én zárom be, jó?" Mondanom sem kell égtem mint a rongy.Kép Jó-jó tőlem hallotta a gyerek, én szoktam mondani halkan ha látom, hogy valaki nem zárja be.Kép Még jó, hogy a bácsi viccesre vette és mosolyogva még meg is köszönte Dórinak, hogy figyelmeztette.Kép

Zsuzsa!
Nálunk Dancsival csinálja ugyanezt. Nem segíthet neki semmiben, mert azonnal elkezd visítani. Nem önthet neki inni, nem kísérheti el pisilni, nem adhat neki WC papírt, mert Dóri elkezd visítani, hogy "majd anya".

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


KépKép

En azt hittem, ez a "majd Anya" nalunk a kisteso okozta feltekenyseg miatt van, de lehet, hogy eletkori dolog ez is? Bar nalunk van ennek egy olyan valtozata is, hogy senki sem segithet. MErt ha probal, akkor Reka ordit. Ha meg ezekutan nem sikerul neki, akkor is ordit. Szoval jo vege nem lehet, ezt elore tudom olyankor. Csak nem mindig birom, de ez mar ugye az en bajom.Kép

-Afonya
afonya
 
 


KataKép

Neked külön ide írok, nem a topicunkba! Ugye milyen megtiszteltetés?Kép
Nagyon örülök, hogy végre találkoztunk!
Hát teljesen ilyennek képzeltelek!Kép
Jó kedélyű, könnyen lehet veled bármiről beszélgetni stb. na de nem folytatom, mert még elbízod magad!Kép

A Dodó meg egyenesen elragadó!
Hát szerintem mire eladósorba kerül, főhet a fejed!!Kép
Nem győzöd majd az udvarlókat elhessegetni! Már most látszik rajta a női rafinéria!Kép
A nagyobbik lányod meg jól elpesztrálgatta a kicsiket!

Jó éjt!
Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Vagyok, de van egy kis munkám. Ami nem baj, hiszen a pénz mindig jól jön, de most éjjel nappal azt csinálom ha egy kis időm van.
Ha végzek, ígérem jövök.

Ditta!
Akkor én pedig őszinte leszek.Kép
Először a Miskolc topicot futottam át és bevallom kicsit rosszul esett, hogy még csak meg sem említetted a nevem.Kép
Aztán görgetek tovább és mit látok?Kép Csak nekem, csak itt.Kép Úgyhogy rossz érzés elmúlt.Kép
Én is pont ilyennek képzeltelek.Kép Jó volt megismerni Téged. Bár beszélgethettünk volna többet is, de majd legközelebb.
Kicsi lányod egy tündér, pont mint a képeken. Kicsi fiad szintén akire irigykedem ezerrel, mint minden kisfiúra.Kép Párod is éppoly szimpatikus mint Te. Remélem legközelebb én is rá tudom beszélni apát, hogy jöjjön velünk. Eddig mindig jött, ez volt ez első alkalom, hogy nélküle mentünk.

Zsuzsa!
Jól esik, hogy hiányolsz.Kép
Jövök hamarosan és beszélgetünk.Kép Persze ha úgy gondolod addig meg is szülhetsz.Kép Gondolom baromira nem bánnád már.Kép

Most mennem kell, mert Dórimnak anyabaja van.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Jó múltkor írtam ide még a suliban,de elment az áram, a levelem meg elszállt.Természetesen éppen el akartam küldeni...Kép
Mi kezdünk meggyógyulni,talán végre kiheverjük a 2 hetes intenzív megfázást.Egy pozitívuma volt a dolognak,hogy Bulcsú megtanult orrot fújni.Igaz,trükközni kell,ami azt jelenti,hogy "vkinek" mindig meg kell mutatni...macinak,vonatnak...Kép


Kata

Írni akartam,hogy köszi a fürdő dicséretétKép!
Bölcsivel elvagyunk,néha nem tetszik neki reggel,hogy ott kell maradni,de ez talán a betegség miatt is volt,ezért táppénzre mentem vele.De eljönni soha nem akar!Kép
Nagyon jó szövege van Dodónak,nem semmi a kiscsaj!De hát a lányok már csak ilyenek, és legyenek isKép!
Na,és sok pénzt kerestélmár?KépÉn mindig keresem,de nem találom...

Zsuzsa

Juj,de izgi,lassan itt az idődKép!
Előd,mint kisbabaKép...Biztos,hogy majd sok törődést fog igényelni,ha megszületik a tesó.Nevekkel hogy álltok?Vagy írtad már?
Tényleg,párod kihasználja az 1 hetes szülési szabit,vagy marad még tovább otthon segíteni?

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Szia Kata!
Gondoltam, itt hátha jobban rádtalálok.Meglepődve olvastam, hogy vagyunk itt egy páran Miskolcról.A netezéshez nekem is hol kedvem, hol meg időm nincs, igy ritkán vagyok.Meg sajna a Panka-talin sem voltunk.De azért tudod, hogy foglalkoztat a dolog, hogy mi olyan közel lakunk egymáshoz és még nem is találkoztunk.KépKép (Fehhívás keringőre.Kép )
Meg aztán Dodóra is nagyon kíváncsi vagyok, gondolom, tündéri csaj élőben is.


Melinda
Melinda
adnilem
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, csak elfoglalt vagyokKép
Most Zsuzsa miatt néztem be, hátha lehet gratulálniKép

nagyon izgulok ámKép
és persze irigykedem, ha megszületik a KisKirálylányKép

D.V.B!Kép

Pusszantás Nektek, igyekszem jönni gyakrabbanKép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia Kata!
Véletlenböl jártam erre. Emléxel még ránk?
Cseri (Bogi 2001.08.28.)
Puszi
cseribogi
 
 


sziasztk
Kata
Mi van veletek? Dodó???? Ngyon el vagy foglalva?

Zsuzsa
A Luca szép név, tetszik nekem is!
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Munkával kész vagyok, de baromi nagy lemaradásom lett a Babaneten emiatt.Kép
Aztán túl vagyok egy jó kis arcüreggyulladáson aminek majdnem kórház lett a vége, de hála kedvenc dokimnakKép, nehezen, de rendbehoztuk orvossággal. Igaz volt 4 nap amikor azt hittem szétmegy a fejem és sírva fújtam az orrom minden egyes alkalommal (10 percenkéntKép) mert annyira fájt az egész arccsontom.
Olvasok és jövök bővebben is majd.

Zsuzsa!
Én is azt hittem gratulálhatok már, de ezek szerint még semmi. Vagy azóta már babázol?Kép Szorítok nagyon.Kép

Melinda!
Felhívást vettem.Kép Én délelőttönként általában ráérek. Mikor és hol?

Bogi!
Tiszta szívből kérlek ne haragudj, de nem emlékszem ki vagy.Kép A neved (Cseri) rémlik, de nem tudlak hová tenni. Valamikor akkortájt szültél, nem? Légyszi írj bővebben! Az a 2001 olyan rég volt már. Az tuti, hogy kb. akkor írtam először a Babanetre. Sajnos nem emlékszem.Kép Két hét múlva már a 38-at is betöltöm, úgyhogy ahogy vénülök úgy felejtek is.Kép

Anyapoc!
Csak, hogy Te sem maradj ki.Kép
Látom benneteket sem kímélt a nátha. Nálunk a lányok is betegek voltak, de nem tartott még három napig sem náluk. Utána persze én bepótoltam.Kép

D.V.B!Kép
Jó látni itt a neved!Kép Pusssz Nektek is. Emilke majd megy. Valamikor...Kép

Jó éjt!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!
Olvasom, hogy a gyógyszertárig elsétáltok?Hát akkor annál inkább furcsa, hogy még nem futottunk össze, ugyanis ha kiállok a kapuba már majdnem látom a gyógyszertárat, meg egy perc múlva oda is tudunk érni.Ha legközelebb erre túráztok, hívj fel, a táblázatba megvan a számom.Ha tudunk menni, összehozzuk.

Melinda
adnilem
 
 


Sziasztok!
Eszembe jutott hogy Zsuzsa szokott ide járni így beugrottam elújságolni hogy reggel 6,55-kor megszületett Luca, jól indult de császár lett.Jól vannak!
Sziasztok
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Én is megkaptam az sms-t reggelKép, de csak most volt időm ide ülni.

Zsuzsa!
Szívből gratulálok a kicsi Lucához!KépKépKép

Sok boldogságot Nektek és sok-sok tejcsit a kis hercegnőnek!KépKép
Aztán majd gyere és mesélj!

Becsi!
Köszi!Kép

Melinda!
Igen, sokat sétálunk arra. Igaz nem a 3-as mellett, hanem egy utcával beljebb (ott nincs akkora bűz és zajKép).
Akkor talán még akkor is látnánk egymást ha kiállnék az erkélyre?Kép
Akár holnap is mehetnénk, de olvastam a Miskolcban, hogy orvoshoz mentek, úgyhogy akkor egy darabig hanyagolunk benneteket. Azért persze szólj ha már jobban vagytok. Ma mi pl. ki sem mentünk ebben a hideg szélben, de ahogy Dórit ismerem holnap nem úszom meg a sétát.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata
Csak én maradtam ki Kép
bringa
bringa
 
 


Zsuzsa!KépKépKép

Nahát, MICSODA HÍR!!!KépKépKép

Nagyon sok szeretettel GRATULÁLUNK!KépKépKép

Sheila&MelissaKép

Gyönyörű neve lett a kisasszonynakKépKépKép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Végre visszaolvastam,volt egy kis időmKép!
Örülök,hogy mindenki jól van és Zsuzsának itt is GRATULA Lucához!!!

Mi már jobban vagyunk,kb 4 hétig 2 megfázás futott le.Másodiknál betegebb voltam,mint valaha,de azért vhogy átvészeltük.Nagyon makacs volt,lassan múlott mindekettőnknél.De legalább szerencsém volt belekóstolni a homeopátia tudományába!KépCsak ilyen szereket adtam-adok Bulcsúnak és úgy tűnik,,hogy egész jól bevált.
Bilizünk ezerrel,de csak pisinél és sajnos még többniyre nem szól,de reggel este tuti program,így lassan hozzászokunk.Bölcsi szuper,nagyon tetszik neki,de azért néha vannak gondok.Na nem Bulcsúval,inkább a szokásokkal...KépDe azért ezek is megoldhatók!

Kata

Remélem,már jobban vagy!!Kép

Bringa

Én nem hagylak kiKép,remélem jól vagytok!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Most csak benézni van időm, de muszáj mégis írnom.

Bringa!
Bocsánatodért esedezem,Kép igazad van.Kép
Tényleg kerestél Te is.
Nagyon haragszol? Tudom nem, de azt is tudom, hogy biztos rosszul esett.
Bocsánatkérésül ezt

Kép

küldöm Neked és persze megkérlek, hogy írj azért magatokról ide is pár szót, akkor elhiszem, hogy nem haragszol (nagyonKép)

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki elfoglalt a hétvégén, pedig én már vagyok...Kép

Egyszerűen muszáj megmutatnom nektek, hogy Dóri, hogyan énekel románul

A hagszórót tekerjétek fel, mert távolról, titokban lett felvéve.Kép
Ha valaki nem ismerné fel, az O-Zone-tól a Dragostea din tei.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


sziasztok

Kata
Nem haragszom Kép Ha haragudtam volna (de nem!), akkor is kiengesztelt volna a cicus, plusz Dodó román bemutatója, ami fergeteges!!!!!Hanna állandóan azt akarja hallgatni Képennek örömére, már ő is fújja Kép

Köszi, jól vagyunk, most jön az utolsó hónap, még jól bÍrjuk ...kopp-kopp
Hanna sokat beszél, versel, mesél továbbra is, pelus van.
na majd jövök még Kép
bringa
bringa
 
 


Szia Kata!
Az elsö (legalábbis asszem)pocakos listán az aranyérmes hely ... Kép Söt, az elsö babás listán is valahol az elején futottunk be ...
Cikk a gátvédelmes szülésröl amit mélben küldtem... Na, még most se dereng? Persze nem baj, ha nem emléxel, én vagy két évig teljesen leszakadtam a netröl Kép technikai okokból kifolyólag. Most ez a rész megoldott, viszont idöileg vagyok állandó minuszban. Na mind1, ha tudod, ha sem, puszi,
Cseri (ja, én is 38 felé mától, mivel ma van a 37. Tehát káposodok eröst én is. Kép
Hali
cseribogi
 
 


Sziasztok!

Bringa!
Sejtettem, hogy nem haragszol.Kép
Te jó ég, már lassan Te is babázol.Kép
Irigyellek.Kép

Cseri!
Így már teljesen tiszta. Igen, Te küldted anno azt a cikket. Sajnos nem volt rá szükség, mert Dóri faros volt, úgyhogy császár lett a vége.
Viszont mi nem együtt voltunk a babás lista elején, én ugyanis 2002. májusban szültem. Te viszont akkor amikor én pocakos lettem, már megszültél.
Akkor ha újra van neted, gyere gyakran.Kép
Időhiányban én is állandóan szenvedek. Sokszor ide is csak benézni van időm.
Nálam a 38 lesz aktuális 6 nap múlva, úgyhogy egy évvel vezetek.Kép
Neked viszont NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!!!!!

Mesélj magatokról! Mi van veletek? Kicsi lányod? Jól emlékszem, hogy ő a 3. babád volt?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 



KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!

Ez a kicsilány egy tündér!KépKépKép
Az egyik képen tiszta Előd.Kép

Mégegyszer hatalmas gratula hozzá!KépKépKép

Várlak!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!
A babás lista elején nem veled futottam be az élen, hanem Bogibabámmal Kép) Kép)
Emlékeztem, hogy te a pocakos listán voltál, még jó hátul, amikor teljesen elszakadtam a babanettöl. Ha jól emléxem BGabitól vetted át a listavezetést.(mármint a naprakész feldobását a listának a netre)
Gyakran jönni nemigen tudok most sem, Kriszta lányommal 6kor kelek, és ilyenkor már káposztásodik az agyállományom. Eléggé.Napközben meg nincs rá idö.
Köszöntést köszi, egész héten ünnepelünk, holnap vendégsereg jön, így az elöbb fejeztem be a holnapi (ja, negyed 1, szóval a mai ) ebédet. Vörösboros szarvaspörkölt.Állati illatok terjedeznek, de így az éj közepén inkább nem kóstolom meg, hátha nem bírom abbahagyni...
Igen, jól emlékszel, Bogi a 3. Két nagy az extöl, 17 és 15 évesek, + 1 törpe a jelenlegitöl. Ha jól emléxem, nálatok is valami hasonló a felállás.
Na,még megnézem a kis pékeket, aztán elteszem magam, mert Bogika 7kor menetrendszerüen leadja a rendelést (félálomban) a reggeli tejre...
Szia, Cseri
cseribogi
 
 


Zsuzsa!Kép

LucaBaba GYÖNYÖRŰ!!!!!KépKépKép
És Előd is tündéri a kis megilletődött pofikájávalKépKépKép

Gratulálok, csodaszép gyerekekKép

és Te nagyon bátor voltálKép
ne bánkódj a császár miatt, inkább légy büszke magadra, nem semmi , amin keresztülmentél...

Melissának is véres volt a pelusa az első pár nap,
még szerencse, hogy olvastam róla, hogy előfordulhat, különben összesz**tam volna magam én is, az addigi fiús anyuka...


D.V.B!KépKépKép

Mailt még mindig váromKépKépKép

Pussz,

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Kata007!

Jesszusom!!! Hogy mekkora már a lányod!KépKépKép És milyen szép hosszú haja vanKép És milyen szuper ügyesen ül a gép elöttKép Most jól meglestem a profilodban, de sajna csak hátulról látni, de mindjárt keresek valahol még képet, hátha találokKép

Régen nem beszéltünk már, remélem azért még emlékeszel ránk?!Kép

puszika
sasha és Gabi

Kép
sasha
 
 


D.V.B!KépKépKép

Ne haragudj, hogy pár nap késéssel, de nagyon
BOLDOG SZÜLINAPOT szeretnék kívánni Neked!!!KépKépKép

nem voltunk itthon pár napot töltöttünk a Kolping
Családi Hotelben, ez volt az első "nyaralásunk" Melissa születése óta...Kép


Zsuzsa!Kép

Ja, hogy sok volt a vérzés?KépKépKép
szegény kis Luca...én is megrémültem volna...biztos kicsit nagyobb adag anyai hormon került a vérébeKép

örülök, hogy már minden OK, és Előd is ilyen ügyes, komoly bátyuska lettKép

Sasha Kishúgom!

Nahát, hol bújkáltál??
már kerestelekKép
mesélj, mi újság Veletek?

pussz,

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Hali!

Sheila!
Nem bújkáltam, csak max olvasni van időm, meg 1-1 topikba írni, de lusta vagyokKép. Hétfőn mindenki itthon volt, gyermeteg aludt és ismét eszembejutott Kata, meg Te és sebtiben benéztem ideKép Gyermekem most is alszik, de 2 körül keltenem kell, hiába csak 1 órát aludt, de ha tovább hagyom, akkor megint csak 11-kor lesz alvás este. Most az átállás miatt tökéletes, mert fél 10-kor már alszik, báár, tegnap 10-ig nem bírtam lerakni. Ennek ellenére 7 előtt már fent kukorékolt, és csak 1-kor volt hajlandó aludni... Írni meg nem lehet ha ébren van, max olvasni, de akkor is ugráltat mindenért, vagy ha nem , akkor meg én ugrálok minden percben, hogy most mit is tesz tönkre?!Kép
Nagy csibész, iszonyú nagy hangja van, kiabál, méltatlankodik és magyaráz. Minden nap új szót mond, de gondolom már ideje, hiszen most múlt 2 éves.Kép

Pocaklakó baba nagyon jól van. Csütörtökön Uh, a kórházi nagy gépen, akkor már remélem kiderül, hogy kicsoda, micsoda is ő. Emlékszel biztos, hogy Gabival mennyit keményedtem, és fekvésre is voltam ítélve a méhszáj rövidülése miatt. Hát most ilyenről szó sincs. A 32. hét kezdetéig semmi keményedés, semmi jóslófájás, mintha pocakom se lenne, csak néha bökdösnek belülrőlKép Erre 28.-án 1 órán keresztül szép 2-5 perces jóslófájások jelentkeztek... örültem ám nekik.
Itt aludt a sógornőm is pont, így a Gabi köztünk aludt, 10-kor még kaparászta a hátamat, a pocibaba szerintem 10x körbeforgott, közben a közepes és erős menstruációs görcsök meg jöttek... Párom meg aláfestésként horkolt..Kép Én meg ideges, mert már 9-kor majdnem elaludtam, de így csak fél 12-kor sikerült. A fájások elmúltával még eddig tartott mire megfelelő ideig nem horkolt párom és beájultam.KépKépKép
Persze azóta keményedem, és estére már leszakad a pocakom. Pedig Gabit a maga 15 kg-jával (és 95!! cm) próbálom minél kevesebbet emelgetni, de vannak esetek amikor elkerülhetetlen, hogy ne vegyem fel, vagy amikor hiszti van az úttesten akkor valahogy át kell vonszolni. Merthogy a babakocsit már nyár eleje óta erőteljesen mellőzzük.

Egy kép a nagyfiúról:


Kép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunk.Kép

Köszönöm szépen a szülinapi köszöntéseket!Kép
Egy évvel megint öregebb lettem.Kép

Zsuzsa!
Egy tünemény a kicsi lányod, nem győzöm ismételni.Kép
Bár nekem akármit mondol, akkor is tiszta Előd.Kép
Annyira édesek azon a képen ahol a két gyerkőc van apával.Kép
Amin veled van, hogyismondjamKép, kicsit nyúzottnak látszol. Persze ettől még jól nézel ki, csak vagy álmos voltál, vagy kissé megviselt, mint egy még eléggé kezdő kétgyermekes anyuka. Édesek vagytok úgy együtt: anya és lánya!Kép
Szüléstörténeted, nem semmi.
Véres peluson ne csodálkozz, sőt azon sem ha később pici váladékot látsz majd a pelusban. Az is természetes a kislányoknál. Majd belejössz.Kép

Cseri!
Igen, így már teljesen tiszta, hogy ki vagy.
Jól emlékszel, nálunk is ez a felállás. A két nagy az extől, a törpilla pedig a második férjemtől.
Talán fájdítom a szíved, de olvastam a kálváriádat a kamaszoddal.Kép Nem is tudom mit mondjak.Kép Veled érzek. Borzalmas lehet ennyire tehetetlennek lenni.
Védhetném a rendőrséget különböző szabályokkal, hiszen jómagam elég közelről ismerem a szakmátKép, de nem teszem, mert látom Te most nagyon magad alatt vagy.
Azért ha erre jársz írd meg légyszi, hogy mi van veletek. Sikerült hazapaterolni a kis csavargót? Szorítok neked, hogy mihamarabb melletted legyen. Aztán szorítok, hogy sok-sok türelmed legyen hozzá még a továbbiakban, hisz biztos vagyok benne, hogy erre még nagy szükséged lesz.Kép

D.V.B!Kép
Tudom, tudom emil.Kép
Egyszer oda is eljutok.Kép
Nem vagy egy kicsit meggondolatlan? Még olyat leírni, hogy hol voltatok...Kép Csak irigykedik rátok az ember.Kép
Legalább jól éreztétek magatokat? Na mesélj! Heccelj még tovább!Kép
De most komolyan: mesélj milyen volt? Képek???? Esetleg magánban, ha nem publikus??? Persze nem olyat amin baromi jól érzitek magatokat, mert teljesen sárga leszek még itt.Kép

DRÁGA SASHA!KépKépKép
Hát hogy a fenébe ne emlékeznék rátok????
Lehet téged elfelejteni?Kép Ez most nem sértés, remélme Te sem annak veszed. Főleg az a Melissa születése előtt este van nagyon előttem.Kép
Valamelyik nap írni akartam Neked. Megakadt a szemem a nickeden. Valahová írtál, hogy jó régen nem jelentkeztél, stb., stb.
Aztán úgy láttam, jól vagytok, Te még egyben, úgyhogy inkább nem írtam idegen topicba.
Most viszont baromira örülök, hogy bekopogtál hozzám.Kép
Kicsi fiad nagyon sokat nőtt!Kép És persze egy igazi szöszke kis minipasi! Irigykedem!Kép
Dóriról nem tudom találsz-e új képet, mert mostanában nem ide rakom fel őket, hanem a saját tárhelyünkre, onnan pedig kb. egy hete töröltem a régieket.
Majd keresek neked egy frisset, vagy csinálok róla, ahol látszik a pofija is.


Rólunk különöset nem igazán tudok írni. Vagyis biztos tudnék, de ilyenkor sosem jut eszembe. Dumálunk ezerrel, 5 percre nem tudja befogni a száját az én drágám.Kép
Rajzolása egyre szebb, most már kivehető dolgokat rajzol.
Bár a legújabb szórakozása, hogy szótagol.Kép
Dancsi leckét írt, és ha nem tudja hogyan kell helyesen írni, mindig elszótagoljuk együtt. Mostanában Dóri is gondol egyet, hogy "anya! Szótagoljunk?"
Olyan dolgokra visszaemlékszik, hogy én csak ámulok.Kép
Valamelyik nap ben voltunk a munkahelyemen. Az egyik kollégám megkérdezi tőle, hogy bekapcsolja neki a kék villogót a rendőrautón?
Erre Dóri haláli komoly arccal visszakérdez: "Miért? Nincs itt semmiféle baleset..."
A kollégám csak nézett.Kép
Ja, és ami kiborít mostanában a kérdéssek. Pontosabban egy bizonyos kérdések: "mi lenne ha...?" És erre kitalál olyanokat, hogy "Mi lenne ha én vezetnék? Baleset ugye?"
"Mi lenne ha én főznék? Nem enné meg senki, ugye?"
"Mi lenne ha felhívnám apát? Örülne nekem, ugye?"

Most hirtelen ennyi...Kép

Majd még jövök, de most eszembe jutott, hogy van egy új kép, amin éppen túrógombócot csinálunk.Kép
Itt megnézhetitek.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


KataKépKépKép

Szerencse, hogy nem írtál idegen topikba, mert 1-et szoktam csak rendszeresen megnézegetni, ha nem is írok oda és az az "osztály" a Gyermekek topikban. A 2002 május1-től... vagy hogy is vanKép

De még milyen minipasi!!! Néha úgy áll be, hogy hülyét kapok tőle. Zsebre vágja a kezét, az egyik lábát átveti a másik előtt és nekitámaszkodik valaminek... Olyankor eldobom magam. És hogy tud méltatlankodni és veszekedni. Ha valamiben segíteni akarok neki, de ő nem igényli úgy leteremt, hogy nem igaz. Anyaaa!
Ügyes Dóri, hogy így szótagolnaKép Én fiam mániája a számolásKép Van néhány játéka ami több elemből áll és tetszik neki ahogy megszámolom. Ha számolni akar akkor mindig mondja, hogy et-et, vagyis : egy-egy
Nagyon ügyesek a picik, mindig is mondom, hogy nem hülyék csak kicsik! Gáboron is néha elámulok, hogy mire nem emlékszikKép Biztos mondaná ő is az okos dolgokat, ha beszélne végre és nem csak szavakat, meg nemcsak mutogatnaKép
Megnéztem a képeket! A túrógombóc alakul, jól nézki,és a lányod mereven figyeli amit csinál... nagyon helyes, de az arcát itt se látni ám!!!KépKépKép

Ja, fiam hű önmagához. 10 óra elmúlt mire elaludt...

sasha

Kép
sasha
 
 


Helló ismét...
Belendültem az írásba úgy látom...

Voltunk ma Uh-n és ismételten fiam leszKép Úgy pucsított, hogy még a laikus is észreveheti a kukitKép A fejénél volt a két keze meg a két lába, mintha azt fogdosta volnaKép Látszott a kis arcocskája isKép Szép nagy baba.
32+6 naposra becsülte a gép ami korának megfelelő. 2050 g a súlya, de az átlag ebben az életkorban 1600 g körül mozogKép Bpd 86, Fl 63.

Csak ennyit szerettem volnaKép

sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!!!KépKépKép

Gratulálok az újabb kiskukishozKépKépKép
Profi fiús anyuka leszelKép
Gabcsi nagyon jóképű legényke lett, mióta utoljára láttamKépKép
Örülök, hogy ilyen jól viseled a pocakosságot, talán én is reménykedem jövőre, hogy túlélem Melissa mellett isKép
Talán ha nem lesz időm, parázni, gyorsabban is telik majd...

Mi is úgy tervezzük, hogy jövőre Karácsony előtt babázhassunk...ez már végleges döntés.Kép

Most amúgy is nagyon lelkes vagyok, mert ma nagynéni lettem!!!
Öcséméknek született 3700gr-os 51cm-es Liza kislányaKépKépKép
Talán ez a kis csöppség rendezi a családi viszonyokat...
(Tesómat évente 1x, Karácsonykor láttam eddig)
a barátnője aranyos, jószívű, Melissa keresztmamája, de Őt meg anyukám majmol(ta)ja??
olyan szinten, hogy szégyen, de kicsit "mérges" voltam emiatt...

De a kis Törpillának nagyon örülökKépKépKép

D.V.B!KépKépKép

Igen, rettenetesen jól éreztük magunkat...de már nagyon kellett ez nekünk, hisz évek óta sehol nem voltunk...nyaralás kizárva a "háziszörnyek" miattKép
december elején visszamegyünk 3 éjszakára, addig a szüleim ideköltöznek a szörnyek miatt( ez felér egy csodával).
Szóval még egyszer lazítunk egy nagyot, aztán szerintem több év szünet jön megint...

Dodó a túrógombócos képen olyan ÉDES!!!!
Melissa kisbarátnője is hasonló szövegládaKép

Tényleg: nem készültök Győrbe valamikor???
Na, léccci....Kép

Képeket feltöltöm nemsokára, természetesen publikusakKép
A topicomba kerülnek, úgyis régóta kellene frissítenemKép de hát senkisem látogatjaKép

Ja, és örülök, hogy Melissa születése előtti éjszaka ilyren emlékezetes maradt, nagyon jólesik!!Kép
én ki is nyomtattam a "chatünket"Kép

Puszi: mennem kell, mert párom nyüsszög, hogy nem bír a felébredt lányával:néha igen bolond ilyenkor, valóbanKép

kis Liza GYÖNYÖRŰ, kaptam képet a tesómtólKépKépKép

Puszi Mindenkinek,

Sheila, aki még soha nem volt nagynéniKép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Kata,
meglestem a kepeket, Dori nagyon szep lanyka es milyen segitokeszKép A haja meg valami csoda, nem nehez vele?
afonya
 
 


Sziasztok!

Kata

Nagyon aranyosak a túrógombócos képekKép!Így könnyű ámKép!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Olvasok rendszeresen, de szerintem valami gond van velem mostanában.Kép
Egyszerűen nem tudom beosztani az időmet.Kép Pedig azt sem mondhatom, hogy sokáig alszunk, hiszen DAncsit visszük reggel suliba.
Valahogy az utóbbi időben nem fér be minden 24 órába.Kép
Eddig napközben tudtam kicsit netezni, vagy szalvétázni, de most mindig estére halasztódik az ilyesmi. Sőt, szalvétázni csak késő este tudok mostanában, ha Dóri elaludt. Reggel meg olyan vagyok mint a mosott....Kép

Zsuzsa!
Igen, volt mellduzzanat is. Sőt azon se lepődj meg ha valami jön is a kis cicijéből. Pici mennyiségben még az is természetes. Nyomogatni persze nem szabad, sőt inkább vigyázni neki rá. Állítólag nekik is vannak most még napok amikor érzékeny a kis cicijük.

Cukik az új képek is.Kép És már Te is kipihentebbnek látszol. Szóval alakulsz.Kép

Sasha!
Most már tényleg muszáj csinálnom a kedvedért egy olyat, ahol látszik az arca is.Kép
Az újabb kisfiúhoz hatalmas gratulaKépKépKép és még hatalmasabb irigység.Kép

D.V.B!Kép
Anyukádék elvállalják a szörnyeket???? Felírtad??? A kéménybe??? Korommal???Kép
Nagynéniséghez gratulálok!KépKépKép
Hátha tényleg rendezi egy a csöppség a családi viszonyokat.Kép Szorítok, hogy így legyen!Kép

Győrbe készülnék én, de most már köt minket a suli. Ez van.Kép
Talán maj jövő nyáron. Azért nyáron, mert hívnának vissza dolgozni. Úgyhogy ha minden igaz, Dóri márciustól oviba megy. Nem is bánom, mert mivel májusi, ha betölti a 3-at nem is vennék fel az oviszünet és a nyári szabadságok miatti csoportösszevonás miatt. Éppen pár hete beszélgettünk róla apával, hogy oldjuk meg a nyarat, hisz annyi szabim nem gyűlt össze a 3 év alatt, hogy az egész nyárra elég legyen.
Így viszont nincs mit gondolkodni, 3 hónappal hamarabb kezdjük a robotot.Kép
Ma voltunk is az oviban, ne tudd meg Dóri mennyire élvezte. Mindent kipróbált, baromira tetszett neki a kicsi asztal a székekkel, de mégjobban a pici WC.Kép Fel is szentelte a lelkem, mert azonnal pisilni kellett neki.Kép
Bement a dadus nénivel és megoldották.Kép
Alig bírtam elmagyarázni neki délben, hogy már mennünk kell.Kép

Annyira jó volt olvasni, hogy milyen jól éreztétek magatokat. Örülök tisza szívből.Kép Rátok fért.Kép Képeket várom.Kép
És itt ragadom meg az alkalmat, hogy kicsit szóvá tegyem sérelmemet:
Senki sem látogatja a topicodat????
Hihetetlennek tartottam és megnéztem.
Ha nem számoljuk a Menta cicás kérdését és Áfonya napokban írt hozzászólását, akkor ez az eredmény:

2004 Február 28 szombat - 23h 13: Kata007
2004 Március 10 szerda - 18h 17: Kata007
2004 Április 30 péntek - 13h 49: Kata007

AZT HISZEM MEGVÁLTOZTATOM A NICKEM "SENKI-RE"....


Áfonya!
Köszi!Kép
Én is nézegetem ám a Te topicodat hűségesen és csupáncsak a fenti okok miatt nem írtam mostanában. Imádom nézegetni a képeidet, hiszen valami csodálatos az a kislegény!Kép
A napokban ígérem bekopogok hozzád!Kép
Dóri haja szerencsére semmi gondot nem okoz. Sőt, imádom, hogy ilyen szép lett. Emlékszel amikor Rékának volt hosszú mindig kérdezgettelek? Annyira vágytam rá, hogy olyan szép hosszú hajú kislányom legyen.Kép A két nagyobbnak olyan haja volt, hogy nem tudtuk növeszteni, nem volt értelme.
A Dórié viszont tökéletes a növesztésre.
Fésülni reggel és este szoktuk, azt meg kibírja, sőt mostanában már ő bontja ki, én csak tökéletesítem.Kép

Anyapoc!
Köszi!Kép
Hogy bírjátok a bölcsit? Mesélhetnél, mert kicsit parázok, hogy Dóri mit fog szólni márciusban...Kép

K. (alias SENKI)Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


D.V.B!!!KépKépKép

JaJJJ, ugye nem haragudtál meg rám???
Biztos nem, mert akkor nem mosolygó fejecskéket tettél volna...meg hát: ismerlek már egy ideje, csak az a nagy bánatom, hogy ilyen őrült messze lakunk egymástólKépKépKép

de elárulom: azt tervezem, hogy rábeszélem majd a páromat, hogy menjünk már egyszer el Miskolcra, ott még úgysem voltam...annyira jó lenne újra talizni, nagyon aranyosak voltatok, hiányoztokKépKép
és persze nyáron újra várlak, tárt karokkalKépKépKép

azt, hogy senki nem látogatja Sheila topicját, "viccesen" gondoltam, de ott tényleg kisebb a forgalom, mint NáladKépKép
ehhez képest??

persze, igazatok van, ott nem sok változás van, pl.
képeket fényévek óta nem tettem fel, ezt most azonnal pótolom...KépKépKépígy érdeme/sebb lesz benézniKép

Áfonyához is mindjárt megyek, mert Őt sem látogattam egy ideje, szégyellem is magam...

Igen, felírtam a kéménybe...képzeld, Anyu Liza születése óta úgy megváltozott: mikor az öcsém kérte, hogy menjen be Ő is izgulni a szülőszoba elé, mi épp náluk voltunk, és többször is megkérdezte aggódva: ugye nem haragszol, ha most bemegyek a kh-ba? persze, hogy nem haragudtamKépKépKép

azon cseppet sem csodálkoztam, hogy Dodó élvezte az ovitKépKépKép olyan érdeklődő, okos kislány, biztos Neki is hiányoznak már a gyerekekKépKépKép
itt jegyzem meg, hogy a rendőrautós sztori nagyon tetszettKép

kicsit Téged féltelek, mert míg a lányod remekül ellesz az oviban, a Te kis szíved fájni fog utána...

néha én is úgy vagyok, hogy összeszorul a szívem, ha arra gondolok: Melissa ősszel már ovis lesz...
pedig már MOST nagyon igényelné a közösséget, izgalmasabb lenne Neki, mint állandóan velem...
én pedig nemhogy örülnék majd, hogy több időm lesz az itthoni dolgokra, kétségbeesve tördelem majd a kezeimetKép

most már bevallom: nekem SOHA nem sikerül beosztani a napomat...annyi mindent kéne belezsúfolni, hogy nagy része mindig elmaradKépKépKép
ilyenkor persze elkeseredem, és talán azért nem tudok szervezettebben működni...pedig most nagy fába vágtam a fejszémet, ha körvonalazódik a dolog, majd elárulom...azért is érezzük úgy, hogy kéne még pár nap, amikor csak a kikapcsolódásra koncentrálunk, mert rendet kell tenni a kobakjainkban( párom is hasonló típus, a lehetetlent is bevállalja Kép )

Zsuzsa!KépKépKép

Köszönöm szépen Neked is a gratulációt!KépKépKép
ciciduzzanat: hát ez nekem is új, jó, hogy mondjátok legalább erre is felkészülök, ha újra kislányt hoz a gólyaKép

remélem, pici Luca már megszokta pocakon kívüli kis életét, mesélj róla...
és Elődről: még mindig nem féltékeny?
meg tudod osztani kevéske idődet köztük??
bár, ha Luca sokat alszik, biztos megoldhatóKép

igen, elhúztuk a projektet, de azért fejben már dolgozunk rajta...mostanában jutottam el odáig, hogy már el tudom újra képzelni, hogy pici baba legyen a háznál...féltünk kicsit, de abban megegyeztünk, hogy MINDENKÉPP kell kistesó, így a párom kitűzte a márciust, hogy még 2005-ben babázhassunkKép

én még oltam volna egy ideig a projektet, olyan határozatlan voltamKép

sok puszit küldök Nektek, és pakolom a képetKép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


D.V.B!Kép

Még azt akartam, hogy Dórika eljöhet hozzánk nyaralni, ha nincs annyi szabitok, szerintem remekül éreznék magukat Melissával, Patrikról nem is beszélveKépKépKép
legalább "világot látna" a kisasszonyKép

Zsuzsa!

Nyugodtan edd csak a jégkrémet, baj nem lehet belőleKép
biztosan igényli a szervezeted, vagy megszokás?

Egészségedre!KépKépKép

Puszi: S.

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


sZIASZTOK!
Katát egy picit ismerem Miskolcról, így egy picit Titeket is.

Sheila!
Olvastam Rólad valahol, valamikor, hogy tanultál újra gépkocsit vezetni.Ez érdekel engem, mert én meg most szereztem friss jogsit.Szóval, most hány órát vettél, mennyi idő után vezettél egyedül, mennyi idő múlva merted vinni a kislányodat.A párod ült melletted, jó vot, segített?

Várom gyorsan, hogy válaszolj és lelket önts belém.

Üdvözlette:Melinda
adnilem
 
 


Szia Melinda!

Nekem már 11 éves volt akkor a jogsim...Kép
kb. 20 órát vezettem újra, de azt is úgy, hogy közben előfordult 1-2 hét kihagyás különdöző okokból kifolyólag...

a párommal csak 1-2 alkalommal vezettem, akkor rendszerint "összekaptunk" pedig egyébként soha nem veszekszünkKép
valahogy az oktatót jobban el tudtam viselniKép

aztán egy szép napon kudarcélményből kifolyólag kitolattam az udvarról a kis Fiat Puntóval, (amit addig csak messziről csodáltam, és legfeljebb beálltam vele az udvarra, mikor hazajött a férjem Kép ) na, majd én megmutatom...Kép

megmutattam, mentem egy jó nagy kört a falubanKép

utána egyre növeltem a távolságot, végül már Győrbe is bemerészkedtem vásárolni...mi Vámosszabadin lakunk, Győrtől 8km-re, a szlovák határ irányába...
Győrig ez rövid szakasz, de annál "veszélyesebb",
mert erre rengeteg szlovák kamion jár, és nem ritka az ész nélkül előzgető "ámokfutó" semKép

mindez március elején történt, először csak Patrik jött velem, a 11,5 éves "nagyfiam" Vele imádok autózni, valahogy jó hatással van rámKép

pár hét elteltével Melissát is vittem már, mert a szükség nagy úr volt, párom éjjel-nappal dolgozik,
így, ha ki akarok/kell mozdulnom, muszály mennem gyerekestőlKép

igyekszem olyan napokon menni, mikor nem esik, nem fagy, nincs köd, nincs sötét, bár ezeket is szoknom kell/eneKép

viszont, ha a párom mellettem ül, a mai napig sokkal feszélyezettebb vagyok, mint egyedülKép

de lehet, hogy Neked éppen az tenne jót, ha eleinte melletted ülne a párod, ezt Te érzedKép

én mindenképpen javasolnám, hogy "addig üsd a vasat, míg meleg" tehát menni kell, amikor csak tehetedKép

meglátod: hamarosan érezni fogod magadban az önbizalmatKépKépKép
én még most is néha szorongok, indulás előtt, de a volán mögött ez azonnal elmúlik, tudom, hogy nagy a tét, és képes vagyok maximálisan koncentrálni...és ami a lényeg: IMÁDOK vezetniKépKépKép

azt is pontosan megérzed majd, hogy mikortól viheted magaddal a kicsi Kincsedet, de ügyelj arra, hogy NE vonja el a figyelmedet a vezetésről, mert az sok időbe telik, hogy az ember a külső és belső dolgokra egyaránt tudjon figyelni...
nálam bejött, hogy beteszek valamilyen "babazenét"
/rajzfilmsláger, gyerekdalok stb. / ilyenkor Melissa arra figyel...vagy beszélgetünk,énekelünkKép

azt már nagyon jól tudja, hogy én NEM fordulhatok hátra, legfeljebb a piros lámpánál, és bármi kiesik a keuzéből, csak akkor adhatom oda, ha megálltunk.

Remélem, sikerült lelket öntenemKép
Bátorság, és hidd el, napról-napra könnyebb leszKép

a többiektől elnézést az off témáért, ha esetleg még bátorítás kell, nyugodtan írj a gatita@freemail.hu címre, és bátorítgatjuk egymástKép

örülök, ám a sorstársaknakKép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Melinda!Kép

Gratulálok a szép kis családodhozKép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Kata

A bölcsiről még mindig szépeket tudok mondani,Bulcsú imád járni...bár ma megtorpant,mert múlt csütörtökön volt egy kis incidense egyik kedves társával,amíg a gondozónénivel egy percet beszéltünk,egy kisfiú fejbehúzta és a gyermekem üvöltve rohant hozzám.Alig tudtam megnyugtatni és csak akkor volt hajlandó bemenni,amikor megígértük,hogy a Teri néni nagyon fog rá vigyázniKép.
Pénteken semmi gond nem volt,viszont ma nem akart bemenni...és láttam,hogy nagyon méregetei azt a kisfiút és megint meg kellett ígérni neki,hogy nagyon fognak rá vigyázni és nem fogják bántani...Pedig nem mimóza....
Egyébiránt tényleg semmi gondunk,nálunk akkor van üvöltés,ha el kell jönni...Ami sokszor du 4 körül van,mert nem is megyek érte előbb,hadd játssza ki magátKép!
És ha Dóri érett a közösségre,akkor kimondottan jól fogja magát érezni!Nálunk sokat foglalkoznak a gyerekekkel,sokat mondókáznak,hozza haza Bulcsú az új mondókákat én meg égek,mert a felét nem ismerem...Aztán megyek a gondozó nénihez,hogy mondja már elKép!Aztán szoktak menni olyan mozgásfejlesztőbe,ahol rengeteg labda van,ott van a bölcsi mellett egy sérülteket ellátó központ.Szóval egyszerűen jó és én úgy látom,nagyon odafigyelnek rájuk,jó kezekben vannak!
Van már elképzelésetek,hogy hova viszitek?

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Először is HATALMAS GRATULA BRINGÁÉKNAK!KépKépKépKépKépKépKépKép
Sok boldogságot nektek és sok tejcsit kívánok a picinek.
Aztán gyere és mesélj!Kép

D.V.B!Kép
Ugye nem olyannak ismersz aki megharagszik rád ilyenért?Kép
Engem nehéz megsérteni, de ha valakinek mégis sikerül az nem 1-2 hétig tart nálam.
Neked nincs szerencséd, mert nem sikerült megsértened...Kép
Remélem a miskolci kirándulást komolyan gondoltad, mert viccnek egy kicsit durva lenne.Kép
Szuper lenne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ha a hegy nem megy Mohamedhez...
Persze én már voltam, úgyhogy Te következel.
Viszont ti nem útba ejtetek minket, hanem ide jöttök, úgyhogy remélem nem annyit lesztek itt, mint mi tudtunk lenni nálatok.Kép
Ja, és Patrikot otthon ne hagyjátok, mert Dórinak megszakad a szíve.Kép

Annyira örülök, hogy ekkorát fordult anyukád a kis Liza miatt. Kívánom, hogy maradjon is ilyen.Kép

Igazad van, az ovitól félek. És abban is igazad van, hogy nemcsak Dóri miatt, hanem magam miatt is. A két nagyobbal más volt a helyzet, mert az exem nem dolgozott, úgyhogy szinte állandóan velünk volt.
Dórival viszont épp az ellenkezője. Szinte állandóan ketten vagyunk. Dancsi suliban, apa sokszor napokig nincs itthon, úgyhogy nagyon össze vagyunk "nőve", biztos fájni fog eleinte a távollét.
A nyaralással kapcsolatban köszi a felajánlást.Kép Tudod amikor visszamegyek dolgozni, nem akarom kivenni azonnal a szabimat ami összegyűlt a 3 év alatt, hanem eltolom majd a nyárra. Épp a fenti okok miatt akarok jó sok szabit tartalékolni, hogy ha valami gond lesz az elválással.
Majd lejjebb ezzel kapcsolatban még teszek fel egy kérdést, olvasd el légyszi Te is!

A nagy fa részleteire (amibe belevágnád a fejszédetKép) kíváncsi vagyok.Kép Persze nem féltelek, amilyen talpraesett nő vagy, mindennel megbírkózol.Kép

Melinda!
Üdv itt nálam!KépKép
Jöhetsz gyakrabban is...Kép

Sheila, Melinda (és persze mindenki)!
Semmi gond az off miatt.
Viszont itt ragadom meg az alkalmat, hogy elmeséljek egy sztorit. Talán tanultok belőle.
Nem tudom a gyerek szokott-e nektek rágcsálni, nyalókázni, rágózni a kocsiban. Na nálunk nem volt eddig szokás, de bevallom néha előfordult.
Legutóbbi alkalommal várnunk kellett a kocsiban és a lányoknak adtam 1-1 chupa chups-ot. Aztán megjött apa, elindultunk. Én vezettem, mellettem Dóri (5 pontos övben szabályos, hogy elől ül), hátul apa és Dancsi.
Sötét volt, két falu között, forgalom elég nagy. Egyszer Dóri elkezd ordítani, hogy megharapta a nyelvét. Ez még nem is lett volna gond, de annyira sírt, hogy nem vett levegőt. Biztos van köztetek olyan, aki hallott már olyanról, hogy sír a gyerek, de annyira, hogy nem vesz levegőt, el is ájulhat. Ilyenkor egy kis hideg víz az arcba, ráordítani, vagy pofozni, szóval kizökkenteni, hogy újra sírjon, különben akár tragédia is lehet belőle.
Szóval Dórinál ilyen már előfordult egy párszor, úgyhogy megijedtem.
Próbáltam egy kézzel simogatni, nyugtatni, aztán láttam, hogy itt nagyobb gond van, próbáltam gyengén pofozni, apa kiabált rá, hogy vegyen levegőt, de semmi. Néztem azonnal a tükröket, húzódtam volna le, de a sebességünk sem 30 volt, a padka megdobott volna, úgyhogy fékezgettem. Viszont Dórit is néztem és akkor kiabált egyet apa, hogy vigyázz gyalogos.Kép Ha ő akkor nem kiabál rám, elütök egy embert. Az nem lett volna mentség, hogy tök sötét volt, semmi világos ruha nem volt rajta, tehát teljesen beleolvadt a sötétségbe. Na ekkor döntöttük el, hogy innentől a kocsiban nincs evés, rágózás, stb. Érdekes módon Dóri azonnal megértette és tudomásul is veszi.Kép
Szóval vigyázzatok nagyon. Én 16 éve vezetek folyamatosan, de ez még nekem is sok volt.

Anyapoc!
Köszönöm, hogy egy kis lelket öntöttél belém az ovival kapcsolatban.Kép
Már biztos, hogy ugyanoda megy oviba, ahová Dancsi járt, úgyhogy még ismernek is minket. Együtt izgultak velünk, hogy Dóri kibírja a pocakomban a Dancsi ovis ballagásáig. Másnap született meg...Kép
Tudod én még attól is félek, hogy akikkel most elkezdi az ovit azok már nagycsoportosok, mennek majd suliba. Félek nem fogják-e bántani, mert ő lesz a legkisebb. Viszont az ovónő szerint azért lesz Dóri jobb helyzetben, mert szeptemberben az egész csoport akkor megy először oviba. Egyszerre fog sírni kb. 25 gyerek. Most viszont csak Dóri szokik, tehát ha sír, az ovónő tud CSAK vele foglalkozni. Remélem ez javunkra válik majd.

Bulcsút szegényt annyira sajnálom amiatt az affér miatt. Nem is tudom mit tennék hasonló esetben. Hogy telt a hetetek ezek után? Megoldódott a dolog?
A mondókákkal kapcsolatban ezek szerint rutinosabbak a mi ovinkban, mert minden hónap elején kaptunk egy fénymásolt papírt, amin a mondókák, versek voltak amiket az aktuális hónapban tanulnak majd.Kép Na meg nekem már két ovis gyerkőc után nem sok új mondókát tudnak mutatni. Sőt Dóri nagyon sokat már tud is.

És akkor most egy kérdés mindenkihez:
Apa munkahelyén lesz karácsony előtt egy buli. Gyerek ugye ide nem való. Dóri még soha nem aludt mással és máshol. Vigyáztak már rá anyuék, anyósomék, de csak pár órára.
Szerintetek jó megoldás ha elvitetem valamelyikükkel addig egy déli, majd ha az rendben lesz, akkor egy éjszakai alvásra? Ezek után csak kiderül, hogy elalszik-e mással és máshol.
Gondolkozom melyik lenne jobb: a saját lakásunkba jönne a nagyi, vagy Dóri menne hozzájuk. Előbbinél talán követelne engem, hiszen itthon van, miazhogynincs anya?Kép Utóbbinál talán haza akarna jönni.
Szóval passzolok ennél a témánál és várom a tapasztalatokat.Kép

Ha valaki eljutott idáig, akkor annak minden elismerésem, mert én háromszor álltam fel közben.Kép De hát így jár aki csak olvas és ritkán ír...Kép

Jó éjt!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata

Én átrágtam magam a végéigKép!

Sírás:olvastam a rágózásos-nyalókás dolgot.Ismerem,hogy milyen,amikor nem vesz levegőt,mert ha nagy a baj,bizony az én fiam is ezt csinálja.Ilyenkor fújok egyet az arcábaés ált. megoldódik.Szóval odáig,hogy elájuljon,még nem jutottunk,de azért az ellilult arc eléggé borzasztó és ijesztő látvány.Nagyon mi sem szoktunk enni a kocsiban,bár ha messzire megyünk,akkor esetleg,de olyankor mindig ül mellette vki.Télen ugyan nem probléma,mert ahogy fel van öltötztetve és bekötve,el sem ér a szájáigKép,még az ujját is alig tudja szopizniKép!Bár ilyen balesetünk tényleg nem volt még kocsiban,azért elgondolkodtató és tanulságos volt olvasni...Kép.Ilyenre szokta Apa azt mondai,hogy beültetné a kocsiba az embert,hogy nézze meg,mennyi látszik belőle!!!Bicikliseknél dettó!KépKépKép
Bölcsi:csütörtökön beszéltem Bulcsúval és jómodor ide,normális nevelés oda,azt monbdtam neki,ha vki bántja,akkor ne hagyja magát és igenis üssön vissza!De csak akkor,ha tényleg bántják...persze nagyon még nem érti,de péntekre betanultuk,hogy mit kell Fecának mondani.Így a hagyj békén és a nem szabad(ami eddgi volt)-ból lett: "nem szabad békén Feca!Kép.Nem akartam eddgi semmi durvaságra nevelni Bulcsút,de úgy látom,másként nem tudom majd megoldani.Aztán azt is megbeszéltem vele,hogy nem kell félni,mindenki vigyáz rá.Ettől függetlenül megint kirohant,de legalább sírás nem volt.Így kb 5 perc alatt rá tudtuk beszélni,hogy mejen be a gondozó nénivelKép!A többit majd hétfőn meglátomKép!
Egyéb...Azért ne abból indulj ki,hogy Dóri biztosan sírni fog,ha oviba megy,mert soha nem lehet tudni...KépLehet,hogy Te fogsz inkább pityeregni,hogy milyen jól elvanKép.Nálunk is sok volt a nagy a csoportba,aki aztán szeptemberben elment oviba,de nem bántották Bulcsút és a többi picit sem(kivéve az agresszív kisfiút,Fecát,de neki tk mindegy,hogy mekkoraKép).Sőt,a többi mostani idősebb sem bántja,bár tényleg nem olyan nagy a korkülönbség,mint az oviban nálatok lesz.Nagyon kíváncsi vagyok,hogymilyen lesz!
Alvás: én eleinte azt tartottam előnyösnek,ha a saját helyén alszik Bulcvsú.Vagyis egyszerre ne két "trauma " érje,hogy sem anya,sem saját szoba.Legalább az egyik meglegyenKép.Nem is volt semmi gond,bár nálunk előbb volt iylen helyzet.Viszont jó ötlet,hogy fokozatosan vezetnéd beKép.Olyanra bízd ,akivel szívesen van,de hát ez nyilvánvalóKép.Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre!Mi is pályázunk szilveszterre,de mi már visszük a törpét a nagyihoz,ha minden igazKép!

Na megyek,mert így is sok(k) voltam!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Kata!
Kössz.Kép
Nálunk, ha nagyritkán van ilyen éjszakai gyerekmentes buli, akkor az anyósom jön el hozzánk.Tamarával már megbeszélem, persze nem örül, de ha felébrednek, megnyugtatná Olivért.
Ha szerencséd van Dóri végigalussza az éjszakát és észre sem veszi, hogy távol voltál.

Anyapoc!
Hát, bizony van ilyen.Az én kislányomat is tanítani kellett arra, hogy rossz legyen.Kép
Elsö és jószívü gyerek lévén olyan "szívesen"
odaadott mindent eröszakosabb gyerekeknek, utánna meg a kicsi szive majd meg szakadt.
Ekkor keztem el én is tanítani, hogy bizony nem kell mindent odaadni, a másik óhaját teljesíteni, mert mások nem olyan jók mint Ö.
Sajnos(?) az ovodában ebbe beletanulnak.
De muszáj is mert az élet is ilyen, hiába is próbálnánk burokban tartani Öket.Kép

Melinda
adnilem
 
 


Szia Kata!

Névnapod alkalmából Isten éltessen sokáig!Kép Jó egészséget és hosszú, boldog életet kívánok Neked!

(Gondoltam írok inkább ide is, hátha itt hamarabb olvasod a köszöntést.Kép)

Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Boldog névnapot Katának!

Majd jövök!Kép

Anypaoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a köszöntéseket, majd jövök.

Zsuzsa!
Ez tényleg egy tündéri mosoly. Még apa is mosolygott rajta, hogy milyen édes.Kép Köszönöm!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: