Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kata

Jöttem bekukkantani és elújságolni,hogy immáron 3 napja apátlanok vagyunk zökkenőmentesen(nagyjábólKép)!Igan nagyon furcsa,meg kell,hogymondjam...deazt írja a drágám,hogy elégsokat tudunk majd együtt lenni nyáron...
Jók az uszis képek nagyon!!!!Kép
Küldök képet egy másik címről,ne lepődj megKép!

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Kata
Mi van veled? Sehol sem talállak. Mikor találkozunk?
Zsua
zsua1
 
 


Sziasztok!

Alig győzöm a lemaradásomat a fránya gépünk miatt. Kép
Majd este jövök és mesélek.

Anyapoc!
Nem kaptam képet!Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 

 
 

Kata

Majd mostKép!!!!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Szóval az a helyzet, hogy a gépünk kétszer is csonttá fagyott nekem, úgyhogy harmadszor már nem voltam rá kíváncsi, megvártam vele péntek estig apát.
Hazajött, bekapcsolta és azóta semmi baja. Cseppet sem voltam ideges. Áááááá!Kép
Mondtam is neki, hogy isteni szerencsém van, hogy Dancsi is látta, na meg amikor apa bekapcsolta szintén látszott, hogy tényleg nem szabályosan lett leállítva. Azért a biztonság kedvéért elpepecselt vele, kitisztogatta, stb.

Zsuzsa!
Most megint rövid leszek, mert már elég későre jár, na meg szerintem a sok friss levegő miatt, de nagyon fáradékony vagyok mostanában. El bírom képzelni milyen ez most Nálad.

Képzeld, Dodót ha kérdezem mit akar enni, azonnal rávágja vigyorogva, hogy "szalámit, kolbászt, felvátottat". Persze egyiket sem szereti, de mindig ezt mondja először.Kép Aztán persze megmondja rendesen is, hogy mit szeretne.

A hajtörlés utánit beneveztük egy internetes játékra, majd fogom kérni a segítségeteket, hogy szavazzatok rá.
Irigykedem Előd labdázása miatt. Dodót továbbra sem érdekli. Dancsi Barbijai annál inkább.Kép

Csupaszon szaladgálás nálunk is ismerős. Én már annyira várom a jó időt. Már attól felszabadultabb a gyerek, hogy az utóbbi napokban nem kellett kabát, sapka, stb.

Anyapoc!
Képet megkaptam, köszi. Holnap én is küldök. Amiről a Tiédet kaptam, oda küldjem?

Nekem szerencsére a mai a 3. apás estém, de holnaptól én is újra szalma leszek.
Azt hittem majd idővel megszokom, de ezt nem lehet.Kép

Zsua!
Üdv itt nálam!KépKépKép
Itt vagyok. Komolyan mondom, jól esik ha hiányzik az ember másoknak.
Mikor találkozzunk? Neked mikor jó? Ha jó idő lenne /nem olyan mint maKép/, akkor tényleg sétálhatnánk egyet Tapolcára. A 2-es neked is ott van közelben, nekem szintén majdnem a ház előtt áll meg. Mert ugye Tapolcára már én sem kocsival mennék. Holnap nem jó, utána még nem tudom.

Jó éjt!

K.

Ui:
mai szösszenetünk: Dodó reggel odabújik apához és megkérdezi:
- Te hány kilo vagy?
/Apa marhára meglepődik/
- Nem tudom. És Te?
- Kettő!Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!

Annyira jó volt ilyet látni.Kép
Gratulálok!KépKép
A képet már elküldtük, de szavazni még nem lehet rá. Majd szólok és köszi előre is.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata

Küldd a rendes címemre a képet,mert azt nézem meg mindig.Ez a céges és szt Tesóm nem tudná mire vélni a képetKép!
Dodó nagyon édi,hihtetlen szövege van!És azért ő is egy kis betyár,azt látom!!!Szeret füllenteniKép!Fiam is szokott ilyet csinálni.Amikor apja megkérdezi pelenkázás közben,hogy mit mondanak az indiánok,elgondolkodik,elhúzza a szája szélét és elkezd tátogni ,mint a halak és közben vigyorog ezerrel...nnna,ilyenkor Apa jól megdögönyöziKép!
Szalma--szalma...még egész jól bírom,tegnap még telefonon is beszéltünk.Asszem,ha nem dolgoznék,nem menne...de így talán könnyeb,mert gyorsan mennek a napok.

Zsuzsa

Nem ér ilyen képeket mutogatni!!!!Már komolyan fontolgatom,hogy nem jövök többet a Babanetre,mert egyfolytában csak irigykedekKépKép!
Na,ja mennek a napok,demessze van még 2 év múlva....Na meg a többi...asszem,még nem fogtam fel teljesen,hogy Apa nincs itthonKép.

Pusszantás,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Dodó is "másabb" mint általában.Kép Én is remélem, hogy csak a front.
Előd átvisz az ágyába? Édes lehet!Kép

Anyapoc!
Ok, akkor oda küldöm. Nekem egy téli van ami elég friss és elfogadható.Kép
El is ment!Kép
Én tegnap mégsem egyedül aludtam.Kép Na nem kell rosszra gondolni!Kép Apa mégis haza tudott jönni. Ma viszont tényleg szalma vagyok. Nem jó!Kép
Ugye milyen édesek ha viccelődnek? Szerintem ezeket direkt azért csinálják, hogy megdögönyözzük, megcsikizzük őket.
Már akartam kérdezni, hogy kicsi fiadat hogyan szólítjátok?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Ha időtök engedi, szavaznátok a lányomra?

ITT: http://kekpanda.hu/index.php?page=jatek

35-Dóri

Előre is köszi!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata

Megnéztelek,csak nem tudom eldönteni,a piros,vagy a kék vagy-eKépKépKép!
Viccen kívül,jól sikerült a kép és így már jó,hogy látlak magam előtt.Majd ha lesz vmi értelmes rólunk,ami mostanában készült(és látszom is),akkor majd küldökKép!
Van ebben a dögönyözős dologban vmi...mert olyan édes,amikor mindenféle dolgokkal provokál,hogy rosszalkodjunk!
Név:símán a nevén szólítjuk,nem becézzük a nevét,ez Apa kérése volt...mármint hogy olyan nevet válasszunk,amit nem lehet becézniKép!
Egyébként van beceneve:Babapoc,Poc,Poc-moc stb,stb...
Nem tudtam szavazni Dodóra,mert szünetel a szavazásKép.Majd később!Én az ilyenekből mindig kimaradok,pedig már annyiszor akartam én is fotót küldeni!De most,Rátok tekintettel nemKép!

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Kata!

Én viszont szavaztam!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Köszi!Kép Ez édes volt!Kép
Nekem tetszik a Bulcsú.Kép
Én pedig teljesen másnak képzeltelek. Írásaid alapján idősebbnek és mogorvábbnak gondoltalak. Nagyon szimpatikus vagy és csinos kismama voltál.Kép
Szavazás most sem megy, majd később nézem én is.

Beszti!
Szia! Köszönöm!Kép
Rég láttalak! Sajnos mostanában már olvasni sem tudom az osztályt. Van egy internetes munkám és örülök ha az állandó topicjaimat tudom követni. Napközben egyre többet kell lemennem Dórival, mert ugye már kiköveteli. Nem is csodálom, hogy vágyik le a panelból.
Mizujs veled? Fiúk jól vannak? És a kislányKép?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata

Hű,most dagad a májam!Ilyeneket ne írj többet,mert még a végén nem férek el a képernyőnKépKépKép!De azért kösziKép.Én sem ilyennek képzeltelek Téged,pl. a szemüveg eszembe sem jutott.És vmiért hosszú hajúnak gondoltalakKép.Milyen röhej,hogy milyen az ember fantáziájaKép!
Majd megyek szavazni!

Anyapoc

anyapoc
 
 


D.V.B!KépKépKép

Szavaznék, de nem tudokKép

Most látom csak, mit küldtetek Melissa névnapjára
a topicunkba DodóvalKépKépKép

Nagyon szépen köszönjük!!!Kép

Zsuzsa!Kép

Gyönyörű a bébiKép irigykedem!Kép
A nyáron talán már én is hős leszek!Kép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa

ÉrtelekKép!Hát én addig kiélem magam az ismerősi körben ,meg köztetek!Én még ikreket is bevállalnék...párom csak azért retteg,mert akkor 4 gyerek lenne és még nem szokott hozzá a gondolathozKép.Mert ugye én közöltem vele,hogy 3-szor szeretnék terhes lenni(legalább)Kép!

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Zsuzsa!Kép

Miért nem lehet jégkrémet enni?Kép
Én most is gyakran azt vacsorázom...
ajánlom figyelmedbe a Carte'dor Fruit&Fresh-et
annak a kalóriatartalma is alacsony, a joghurt tartalma viszont magas...bár hasonló feeling lehet a fagyasztott Vitalinea joghurt is, talán még a hányingert is csökkenti...Kép

Sheila

Ui: én is a "ketyegés" miatt vágok bele a nyáron,
pedig féélek...de hát kell a baba, nagyonKép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Kata!

Nem gond, az jó, ha van az embernek munkája.KépKép
Nekem jobb dolgom van, mert ha olyan idő van, akkor én csak kinyitom a teraszajtót és már mehetnek is ki. Nekem meg nem kell, így van időm mást csinálni. Mondjuk Nátán csak 1 hete jött rá, hogy milyen jó kint játszani, és ahhoz én nem kellek, előtte nem akart, csak úgy, ha én is ott vagyok.
Én jól vagyok, semmi terhességi tünetetm, kicsit már van pocim. A baba remélhetőleg jól érzi magát, időnként mintha érezném a mozgolódást, de leht, hogy csak képzelődömKép. A két fiú is jól van, időnként egymás idegeire mennek, aztán közösen az enyémre. Azért örülni fogok, ha Beni végre megy oviba, mert a normális gyerekviselkedés is néha nagyon fárasztó tud lenni, kicsi sok az energiája. Egyébként elhet, hogy nem is óvodába kellene adnom, hanem rögtön suliba, mert kezd folyékonyan olvasniKép.
Nátán most semmi újat nem produkál (vagy már csak nem oylan látványos?Kép), nagyon sok mindent tud, de közel nem olyan bőbeszédű, mint a lányod.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Nem tudom mi a gond náluk. Ha helyrehozzák beírom ide. Ne is nézegessétek addig fölöslegesen. Azért köszi, hogy figyeled.Kép
Igen, elvállaltam egy munkát. Majd emilben részletezem.

Beszti!
Nálunk is van, hogy az agyamra mennek.Kép
Tudod nekem Dancsi volt ilyen, mondhatnám hiperaktív. Azt hittem, hogy majd az oviban kitombolja magát. A fenét. Ugye ott szabályok vannak, vagyis ott a gyerek egy áldott jó angyal volt, itthon tombolta ki magát.
Nagyon ügyes a nagyfiad, hogy már olvas is, viszont fogadj meg egy jó tanácsot. Kicsit fogd vissza a gyereket. Tudom marha jó érzés, hogy ilyen okos és ügyes, azt ember büszke is rá. Viszont a suliban nagyon visszüthet ez majd. Ugyanis mivel ő már ennyi mindent tud, unalmas lesz neki a suli, unalmas lesz az óra. Dancsinak van ilyen osztálytársa. Az oviban már folyékonyan olvasott, számolt, sőt írt is. Mit ne mondjak, annyira hozzászokott, hogy nem kell figyelnie órán, hogy most 3-as tanuló. Az anyuka pedig kétségbe van esve miatta. Azt nem mondom, hogy Benid is így járhat, de jobb félni, mint megijedni azt mondják.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Én nem tudok mit csinálni Benivel, mivel soha nem erőltettük, nem "olvastattunk" vele. Persze örültünk, hogy miyen okos, ügyes, meg kapott könyveket, de azokat akkor is megkapta volna, ha semmi ilyet nem látunk, egyszerűen azért, mert fontosnak tartom, hogy legyenek az érdeklődési körének megfelelő könyvei.
Még nem tudom, mit csinálok iskolaügyben (hova, mikor), de mindenképpen szeretném, ha ez nem lenne gond a későbbiekben.

Beni egyébként ilyen. Érdekli a környezete, és ez egészen addig foglakozik azzal a dologgal, amíg azt a valamit meg nem tanulja. Pl. már egy ideje ismeri a digitális és a normál órát is. A normál óránál még nem tökéletesen, de azt meg tudja róla mondani, hogy kb. hány óra van. A digitális óráról viszont tökéletesen le tudja olvasni az időt. De ugyanígy vagyunk a számokkal is. Számolni még nem tud nagy számok között (10-en alul igen), viszont 1000-ig le tudja olvasni a számokat (pl. boltban az árakat).
És még majd 1,5 éve van az iskoláig, ha csak később adom be (7 évesen), akkor 2,5. Addig ki tudja, még mi lesz?
Egyébként én is tudtam folyékonyan olvasni az iskola előtt, az óvodában már mesét olvastam fel a többiekben. Ennek ellenére végig nagyn jó tanuló voltam. Valószínű a pedagógustól is sok függ, ahogy Zsuzsa is írta.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!
Teljesen igazad van, én csak a tapasztalatot írtam le, mert pont ismerek egy ilyen gyereket.
Biztos tényleg sok múlik a pedagóguson is.
Azzal is egyetértek, hogy nem erőlteted. Itt a példa előttem. Dodót nem tanítottam számolni, mégis tudatosan megszámol mindent 10-ig. Legyen az lépcső, autó, madár, stb. Pedig csak lefoglaltam peluscserekor a számolással, hogy ne izegjen-mozogjon.

Írtad, hogy a két fiú néha egymás idegeire megy. Ezt, hogy érted? Csak azért mert nálunk lassan mindennapos a két lány között a veszekedés.Kép Hol az egyik visít, hogy a másik. Dodónak egész nap a hangját nem hallani, de ha Dancsi hazajön suliból, Dodót mintha kicserélték volna.

Pocaklakód mennyi idős most?Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Lányok! Lehet újra szavazni Dodómra. Esetleg ha ráértek... 35-ös itt: http://www.babacucc.hu/poll/jatek.html#

Köszönjük szépen!!!!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


En is nyomtam egyetKép
Egyebkent a rivalisotok is babanetes, ugy latom.

-Afonya
afonya
 
 


Köszi Áfonya!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata

Lehet,hogy az a kisgyerek akkor is 3-as tanuló lenne,ha nem tanul meg korán olvasni.Szokták is mondani,hogy amit kiskorukban csinálnak a gyerkek,mégnem mérvadó arra nézve,hogy milyenek lesznek később.Persze én sem tudom,hogy ez mennyire kiskorig érvényes...csak magyarázatot keresek.SzavaztamKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


SzavaztamKép

kár, hogy csak 1x lehet...

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Köszi a szavazást!KépKép
Szóljatok ha bárhol visszaadhatom.

Sheila!
Mél ment!

anyapoc!
Fene tudja. Azt mondják sok múlhat a tanáron is. Dancsi tanítónénijei nagyon aranyosak, korrektek, egy rossz szavam nem lehet rájuk. Ennél a gyereknél nem rajtuk múlott a romlás.

Beszti!
Gondolkodtam a dolgon és beugrott valami. Talán lehet hibás a szülö is, nem? Talán annak a gyereknek úgy voltak a szülei, hogy ááá úgyis tudja, megcsinálja egyedül a dolgokat. A gyerek persze nő, változik, szvsz. elkezde hanyagolni a tanulást. Én mégegyszer csak gratulálni tudok a fiadhoz. Nálatok milyen lehetősége van egy ilyen jó fejű gyereknek? Én nagyon nem bánom, hogy Dancsit kéttannyelvűbe irattuk.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!

Szavazunk. Sok diák, sok gép, hajrá Dóri!

bera
berka
 
 


Zsuzsa, bera!
KösziKép, kösziKép!
Írok mélt!

Zsuzsa!
Sokat fogsz még tőle hallani amiről ugyanezt fogod kérdezni: "honnan hallotta"Kép
Édes lehetett.Kép
Nagy popsi: mond meg apának, hogy kis piszok amiért ilyenre tanítja a gyereket.KépKépKép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


D.V.B!Kép

Kellemes Húsvétot és sok locsolót kívánunk!

Sheila és Melissa tündérKép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


D.V.B!Kép

Kellemes Húsvétot és sok locsolót kívánunk!

Sheila és Melissa tündér

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

D.V.B!Kép

Köszönöm szépen!Kép
Kellemesnek nagyon kellemes voltKép, de locsolót egyet sem akartam látni. Nem tudom van-e még ember aki ennyire utálja a húsvétot mint én.Kép

Remélem nektek szintén kellemesen teltek az elmúlt napok.Kép

Majd jövök még bővebben.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata,
hol a bovebben?! Ugy olvasnek mar Rolatok egy kicsit, kukkolo uzemmodban, otleteket lopvaKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Ígérem este jövök.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Hogy milyen türelmetlenek vagytok.Kép Jó, igazatok van, tényleg csak ígérgetek. De mire este a gép elé ülök beírok pár sort a szokásos topicjaimba, és erre már nincs sem időm, sem erőm. Mert ugye ide nem elég 6-7 sor.

Szóval kicsit koppintok Áfonyától is, de megyek sorban.
Húsvét: mi nem tartjuk, mert én marhára utálom. Azért persze a rokonok meglocsoltak minket. Vagyis Dórit nem, mert nem hagyta senkinek.
Újabban olyan félős lett. Fél a háztartási gépek hangjától. Míg kiskorában el is aludt a porszívózásom közben, most menekül a szobából ahol éppen porszívózok. Turmixolni sem tudok előtte, vagyis tudok de ilyenkor menekül a konyhából.Kép
Amire én spec. nagyon büszke vagyok, a lépcsőzés.Kép Mivel a lakásunkban nincs lépcső, azt hittem, hogy ezt nagyon sokára fogja megtanulni, de nem. Nagyon ügyesen megy le is, fel is. És már nem áll meg minden lépcsőfoknál, hogy mindkét lábát rátegye, hanem egy fok, egy láb /mint Áfonya írtaKép/. Persze én mindig két lépcsőfokkal lejjebb haladok, biztos ami biztos alapon.Kép
Míg pár napja állandóan azt kérdezte, "hogy kell ugrani?", azóta már az is megy. Most már ha rájön, állandóan páros lábbal ugrál. Próbálta az ágyon is, de valamelyik nap alácsuklott a lába, úgyhogy azóta az ágyon ugrálást hanyagolja.
Mi is van még? Ja az evés. Nagyon szépen eszik /felügyelet mellettKép/ kanállal, villával. Már nem csurog ki a leves /legalábbis nem mind/, és nem hadonászik a kanállal. Ügyesen eszik velünk. Tudjátok ez milyen jó?Kép Nyugodtan ehetek én is, nem kell őt etetni, vagy állandóan rászólni. Aztán szépen iszik pohárból, nem kell utána pólót cserélni.Kép

Pelus: háááát nálunk ez külön műfaj. Biztos emlékeztek, hogy nálunk gondok voltak a széklettel mindig is. Ez most odáig fajult, hogy napi rendszerességgel szedjük a székletlazítót. Ami annyi változást jelent, hogy már nem kell kúp, nem kell lázmérő, hogy kiürüljön a gyerek. Azóta megy egyedül, de egyeltalán nem rendszeres. Nem tudom a gyereket a bilire ülteteni mondjuk ebéd után /mint sok más anyuka/, mert nálunk nagyon változó az időpont. Persze szólni nem szól, mint tette ezt egy időben. Sőt ha ránézek mert éppen furcsa hangokat hallokKép, akkor azonnal közli, hogy "nem kakilok bilibe"Kép. Utána természetesen jön, hogy "büdös van, cseréljünk pelust"

Aztán a végére hagytam a beszédet.Kép Az valami csúcs. Ahogy én örültem a korai dumálásának...
Ha ő felvan TV-t nézni, pontosabban hallgatni nem lehet. Egyfolytában jár a szája. De ez halál komoly. Mintha zavarná, hogy én éppen a TV-re akarok figyelni. Ha nem kérdez éppenKép, akkor énekel, verset mond.
A Nemzeti dal első pár sorát, hamarabb megtanulta mint Dancsi.
Olyan beszólásai vannak, hogy néha a hajam az égnek áll. Ha valakivel találkozunk, akkor már nem kell figyelmeztetni, hogy köszönjön. Nagyjából fel is méri, hogy kinek köszönjön csókolomot és kinek sziát.
Pár napja buszocskáztunk, a söfőr háta mögött ültünk. Rendesen égett a pofám a 3. megálló után mert ahogy szálltak fel az utasok és mutatták a söfőrnek a bérletet, az én lányom hangosan egyfolytában ezt mondogatta:"Szevasztok!" Nem tudom egyeltalán kitől hallotta a szia ezen formáját. Mi sziasztokot köszönünk.
Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy az egyik srác cipőjére megjegyezte, hogy "piszkos a bácsi cipője"KépKép

Na most ovashattatok, nem voltam szűkszavú.KépKépKép

És végül még pár mai kép bónuszként:

Újra sláger a bukfenc, ami mellé egy kis huncutkodás is belefér. Kóstolgat a lyány, hogy meddig mehet el.Kép
Néha kell egy kicsit fogyózni is a tesóval, de persze mindig az erősebb marad a szerenKép
Utána kell egy kicsit megint rosszalkodni
Áfonya! Nálunk is kedvenc játék a bedobálós kocka amit olyan ügyesen forgat, keresi melyik hová való.

Pocakosok!
Írjatok valamit magatokról, had irigykedjek!
Hányinger teljesen a múlté? Mocorognak a pocaklakók? Mit szólnak a nagytesók a picihez anyu pocakjában? Nem furcsa nekik, hogy mit keres ott?

Jó éjt!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Zsuzsa!

Most újra megnéztem és nekem lejönnek a képek rendesen.

Nagy bácsi...:Kép
Két lábon ugrálás: ezek szerint nálatok is menő a dolog. Milyen rémtörténeted van róla????
Szerintem Dóri sem fogja sokáig hanyagolni, mert ma már csinálta. Igaz elég volt egyszer szólni neki, hogy fájni fog megint a lába, és abbahagyta.Kép

Előke: ne legyen miatta bánatod! Mi nagyon régen nem használjuk. Szerintem tavaly nyár óta. Akkor nem volt szívem ráadni a fóliás előkét a nagy meleg miatt, ami textil, az meg úgyis átázik alapon minek? Úgyhogy azóta meg el is hagytuk. Bár rajta nem igazán látszott meg az étlap evés után, inkább az asztalon.

Pocak: irigykedés miatt érdeklődtem, de látom inkább nem irigyellek. És még eztán jön a nagy meleg...Kép Mikorra vagy kiírva?
Előd édes lehet. Ugyan, hogy viselkedik majd a picivel? Olyan kíváncsi vagyok. Én ezt nem tapasztaltam, hiszen nekem 8 és 7 év különbséggel jöttek a lányok. Ők már tudták mi is az a kisbaba a pocakban.Kép

Csendes olvasók!Kép
Nektek lejönnek a képek????

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata,
csak jelzem, hogy még csutortokon olvastam am az irasodatKép Kepek is lejottek, meg is csodaltam Dodot a nagy hajaval. Majd este jovok bovebben is, igerem. Mint Te szoktalKép

-Afonya
afonya
 
 


Szia Kata!

Tudom,hogy regen jelentkeztem,de most erre jartam es megkukkoltam a fotokat!Nagyon edes rajtuk Dorika!

Mi jol vagyunk,eppen Milanoban.Majus elejen megyunk haza.Akkor majd bovebben irok.

Puszi!
Edit
edith16
 
 


Ja es multkor en is szavaztam Dorira!KépKép
edith16
 
 


Sziasztok!

Ide is beköszönök,hogya azért megvagyunk,csak mindig olyan sok a dolgomKép.

Kata

Jók a sztorik,és édi a kiscsajKép!
Hihetetlen,hogy fejlődnek,mi???Az ember észre sem veszi!
Te is irigykedsz,mi???Mármint a pocakokra!Jaj,én is...
Megint szalma vagyok,elég sokáig,úgy hogy borulhatunk,csak szóljKépKép!
Nekem is lejöttek a képek,és nagyon jók!!!
Bulcsú is iszikmár egyedül pohárból,csaknem szabad kint hagyni a poharat,mert annyiratetszik neki az önállósodás,hogyaddig iszik,amíg van a pohárbanKép!Félek,tényleg béka nő a hasábaKép!
Nálunk mosta párnacsata a menő.Este fetrengünk a nagyágyon és mindig rá kell borítani a párnákat.Akkorákat nevet,hogy szt harsog a lépcsőház.
Az bukfencezős képen,ami van kiságy,az Dodóé?Csak azért kérdem,hogy már nem rácsosban alszik?Tk mikor lehet őket kivenni?Vagymegpróbálni?Nem tudom,hogy Bulcsúnak kellene-emég,de nem könnyen lehet szérszedni....Csak úgy morfondírozok a topikod terhéreKép!

Na,megyek,mertlassan indulok dógozniKép!

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Edit!
Jó volt újra látni soraidat!Kép
Várlak!Kép

Áfonya!
Melyik este????KépKép

Anyapoc!
Most nagyon fogsz utálniKép, de apa húsvét óta minden éjjel itthon aludt.Kép
Attól még borulhatunk, megvígasztallak, hisz ismerem az érzést!Kép
Az ágy igen, a Dórié, de még nem használjuk. Itt van, "harcra" készen. Én úgy döntöttem várok még. Talán eljön a nap (a két nagyobbnál is eljött nagyon hamar), amikor majd magától szeretne "nagy ágyban" aludni. Most még elfér a kiságyban, nincs is szükség a kiságyra a kistesó miatt, úgyhogy én nem akarom erőltetni.
Egyszer aludt benne délben, akkor magától kérte. Azóta kérte többször, de az utolsó pillanatban mindig meggondolta magát.

Ivás: na erre a béka dologra már én is gondoltam. Ha látja, addig nem hagyja abba amíg van a pohárban.Kép Sokszor elteszem előle, mert akkor neki sem jut eszébe. Igaz ebben a melegben már kéri, és érdekes módon a vizet. Pontosabban a "fincsi vizecskét".Kép Pedig ő amilyen teás...

Szösszenet: anyósom hívott valamelyik nap. Dórival beszélget, kérdezi tőle:
- Apa hol van drágám?
- Dolgozik. Hálistennek.
Csak kicsit volt ciki.Kép Honnan szedte? Nem szokásom mondani ezt.

Aztán újabban újra menő nála a szerepjáték. Természetesen én is ő vagyok és ő is ő. Szóval értitek.Kép Beszél helyettem is és maga helyett is. Általában én vagyok ő, vagyis ő az anyuka és az éppen nála lévő játék (maci, cica, malacka) pedig Dodó. Rendes párbeszédet folytat le a játékokkal. Kérdez, válaszol, megmagyarázza mit miért. Sőt, rendre is utasítja ha kell. pl. "Nem en-ge-dem el a kezed! Tessék megérteni, hogy itt autók járnak. Majd a járdán." Ezt mondjuk éppen a malackának mondta tegnap amikor mentünk a kocsihoz.

Azt hiszem hirtelen ennyi.

Jó éjt!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata

Nem utállak!...........na jó,egy kicsit!KépÉs nem furcsa...?Kép
Az ágy dolog most pláne aktuális lett,mert anyukám hívta fel a minap a figyelmem,hogy a gyerek az ágy végén levő támlára felmászik, és így jóval a korlát fölé kerül...érthető vagyok?Szóval kieshet,nnna.Nem kimászni akar,csak tetszik neki,hogy oda fel tud kapaszkodni.De ugyan mikor jut eszébe,hogy ki is jöhetne???
Szösszenetek nagyon jók!Meg a szerepjáték is!KépNálunk még beszéd sincs,nem hogy ilyenekKép!Na jó,1-2 szó,meg a szavak első 2 hangja,aztán kész....

Zsuzsa

Előd nem is alszik rácsos ágyban???Vagy mi?Kép
Azt nem szoktad neki mutatni,hogy mozog a baba?Vagy még nem érzeni annyira(nem tudom ám,hányadik héten jársz)?


Képzeljétek,Bulcsú felsimeri a tarbantokat.Tesómnak ugyan van egy,de azt elég ritkán látja.Amikor megyünk a parkoló autók mellett,mindegyiknek szokta mutogatni a kerekét,meg hogy autó,de amikor trabihoz érünk,akkor mondja,hogy "PA" .Mert nálunk egyébként ilyen egyszerűen vannak nevezve a dolgokKépKép!

Na puszi,jó éjt!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Írtam mélt a pontos linkekkel. Ha nem jön be az sem, küldöm a képeket.Kép
Szegény Előd.Kép Persze nálatok tavaly sem volt ujdonság a folt itt-ott.Kép Mi lesz még veletek egész nyáron, hisz most már bátrabb, ügyesebb.Kép
Pocakos kép hol van?Kép Láttam Áfonyánál ígérted. Mondanom sem kell, azonnal kattintottam a profilodra, de ott nem egy kisbálnát láttam, hanem egy tündéri szöszi kisfiút.Kép

Anyapoc!
Gondoltam, hogy utálni fogsz (ha csak egy kicsit, akkor is).KépKép
Természetesen furcsa, de jóóóóó! Persze nem végleges ez, hiszen előfordul majd újra 1-2 éjszaka, de nem rendszeresen.
Ezek szerint ti sem álltok messze a kimászástól. Hi-hi!Kép Nekünk ezért kellett leszerelni a rácsot mert Dodó kimászott.
Beszéddel csak vígasztalni tudlak az ismerősöm kisfiával aki februárban volt 2 éves és alig beszél. Eddig szinte semmit nem mondott, aztán egyik napról a másikra jöttek az első szótagok.

Trabant felismerés nem semmi. Ügyes fiad van!
Erről jut eszembe: Dodó imádja a kamiont. Valamelyik nap láttunk egy IFÁ-t és mondta rá, hogy "húúúú, dejó kamijooon". Az apja persze azonnal kijavította, hogy az nem kamion, hanem egy kis furik.Kép Ma látott Dóri egy kisebb fajta teherautót és megszólalt, hogy "ott egy kis fujik..."Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy ritkán jövök, nagyon sok dolgom lett mostanában, és a gépem is betegeskedikKép

Locsoló nem volt nálunk, ezt a részét a húsvétnak én sem szeretemKép
Egyedül apám locsolt meg engem és Melissát.

D.V.B!Kép

Érdekes, Melissa is fél mostanában az erős zajoktól...egyik nap munkagép dolgozott a szomszédunkban és mondta: "félsz tőle", eddig ez nem fordult elő, traktort is gyakran látunk, falun lakunk elvégreKép

a másik dolog: állandóan az utcát róná, barátok után kutatva...elsősorban a fiús dolgok érdeklik,
névnapjára kisautót kért, talicskát és játék fűnyírót vettünk neki, és lelkesen focizik a bátyjával és ApávalKép
a három házzal arrébb lakó Leventével ( 3 éves múlt ) pedig közölte a minap, amikor a kisfiú felmászott utána a csúszdán, hogy : "tűnés!"

rengeteget dumál, mindennap meglep valami újdonsággal...a héten mondta először: "Szeretlek!"

kitartást kívánok a pocakos mamiknakKép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Kata!Kép

Dodó nagyon édes a fotókon, és millió irigykedés a frizura miattKépKépKép

Melissa még csatot is alig enged...Kép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Tök aranyos vagy a pocakkal!KépKép De tényleg. Irigykedve néztem.Kép
Hajszárítás: minden a régi. Nagyon fél tőle. Uszi után visítva szárítjuk, de hát muszáj. Itthon nem szoktuk, ne hallja az egész bérház, úgyhogy inkább mindig hamarabb fürdünk vasárnap a hajmosás miatt.
Képek nagyon aranyosak egytől-egyig.Kép A legprofibb, a lapátolós.Kép

D.V.B!
És a telefonod is rossz???KépKépKép Csak mert a félóra már régen letelt.Kép
Még megmagyarázni sem tudtam, de épp vezettem és félreállni sem tudtam (vitt a tömegKép). Remélem nem emiatt bántódtál meg?
A zajtól való félelemmel kapcsolatban megnyugtattál. Képzeld mi mosógépet vettünk a múlt héten és attól is fél. Pedig a régihez képest...Kép A réginél szerintem 3 emelettel lejjebb is hallották amikor beindult a centrifuga, attól mégsem félt. Az újnál szinte alig hallani, mégis bújik hozzám.Kép
Hosszú haj: szerintem Dodó is csak azért engedi mert érzi, hogy kényelmesebb ha fel van fogva neki. Na meg elég kiejteni a fodrász szót és azonnal hagyja a gumit, csattot. Úgy tűri mint a kisangyal, ha azt mondom, hogy akkor menjünk és vágassuk le, nem kell csatt.

Aranyos lehet Melissa a fűnyíróval és talicskával.Kép Rá se ránts, majd apát fogja mindig hátráltatni az udvaron és a garázsban, nem Téged a konyhában!Kép

Szeretlek: édes!Kép
Ugye milyen jó hallani? Én is sokat mondtam (mondom) Dodónak, és egy időben vissza is kérdeztem.
-Szeretsz?
-Igen!
-Mond ki!
-Szejetlek!
Mostanra ez megfordult. Egyszercsak eszébe jut, odaszalad hozzám:
-Szejetsz?
Mondom: Igen!
-Mond ki!Kép

A mindennapos meglepetés nálunk is megvan. Pl. el bírod képzelni milyen érzés úgy ébredni, hogy nyitják ki erővel a szemed és közben az arcodba kiabálják, hogy:
- Hallottad? Hallottad a nínóautó hangját?
- Hallottad? Szijénázott a nínóautó!
Próbálj meg rá haragudni ilyenkor, hogy felköltött...Kép

Szép álmokat!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Itt is eldicsekszem,hogy kicsi fiam ma szólt,hogy a wc-be szeretne pisilniKépKép.Persze azért,mert két napja ráültettem,mertmindig pisikél,haleveszem a pelusát...akkor sikerült neki,ma már nemKépKép.De azért nagyon édi volt...

Kata

Apa:jaj,1-2 éjszaka...!Mi az!!!!Annak majd meg már örülni is fogszKépKépKép!
Beszéd:azért kétségbe nem esekKép,mert megérteti magát és jónéhány szót mond is,kb 15 db,amik között van a tetű, a hangya, aparfüm,meg sok más lényeges dologKépKép!.De mindennek azonnal mondja az első két hangzóját,még ha nem is mindig helyesen.Pl. a busz "bu",vagy a vonat "va-va",meg ilyenek. Az anya pl. "ata"....Kép
KamionKép!Azóta mutattam Bulcsúnal ladát,wartburgot stb...néha azokra is mondja,hogy trabant..meg az összes régi kocsirasokszorKép!
Ébresztés nagyon tecccccett!!!!Meg a szeretlekes sztori is.Én is úgy hallanám már,hogy mondja!!!!
Bulcsú a minap egy egysoros görkorira mondta,hgy vonat...hosszú gondolkodás utánKép.

Zsuzsa

Nálunk is autó és vonatmánia van!
Ebben a nagy pocakban mégnem érezni a ababát kívülről???Tudjátok már,mitek lesz...??
Tényleg ennyit segített a rácskivétel?Nem is gonoltam volna...Bulcsú ugyan jól alszik,nem tudom,mikor jön el az ideje,hogylevegyük az ágyat.Most éppen utazóágyat hajtok,mert ha megyünk szombaton a hajóra és ott alszunk,mindenképp kelleni fog...

Na puszi mindenkinek,megyek dolgozni egy kicsit még...Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Azért ezen a képen már jobban látszik a pocak. Nagyon szép kismama vagy!Kép
ham-nyam-nyam:KépKép

Anyapoc!
Azért én még gratulálok!KépKép
Nálunk még mindig semmi. Tegnap itthon voltunk, úgyhogy gondoltam nem adok rá pelust. Fél óránként ültettem a bilire, de semmi. Viszont ha felállt, 10 perc múlva már bepisilt. Ezt megcsinálta 3-szor, úgyhogy utána inkább adtam rá pelust.Kép

1-2 éjszakának örülni? Lehet!KépKép
Én viszont bíztatlak a beszéddel ha már az előtagokat mondja. Dodó is így kezdte és egyik napról a másikra elkezdett szavakat mondani. Azóta pedig minden nap mond valami újat.
Ezek szerint mégsem a trabi a trabi?Kép Sebaj, azok alatt is négy kerék van.Kép

Rólunk pedig egy mai kép, mert én is dicsekedni szeretnék egy kicsit.

Így ebédel az én ügyes kislányom!Kép

Zsuzsa!
Ha nem jön le, elküldöm.

Jó éjt!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Ma először jött le Bulcsú a nagyágyról nem tolatvaKép!Olyan édi volt,ahogy egyre előrébb nyomult,aztán egyszer csak lent volt a lábaKép.

Hűűű,szombaton megyünk fel Pestre,mert akkor lesz ott a hajó,de már előre félek.Hallgatom a tv-t,meg rádiót,egy csomó útszakasz le lesz zárva és nagy torlódások várhatókKép.Nem tudom,hogy fogunk odaérni,pedig a Belgrád rakpartra elég egyszerű eljutni...ha a közlekedésengediKép.

Kata

Dodó nagyon ügyes,ahogy eszik!Tk tökéletes!KépNem nagyon hiszem,hogy megy is vmi mellé!Bulcsú olyan furin fogja meg a kanalat,pedig tudja,hogy nem jó.Csak a legvégét foga,azt is olyan kis sután,majd egyszer lefényképezem.
Köszi a gratulát.Kép.Persze azért nem csinálok nagy ügyet a wc-ből,mert nem igazán tudatos még.Nem szól,ha megy a pisi vagy kaki,addig meg nem akarom erőltetni.A babaszobán van épp egy jó cikk most erről.
A trabi trabi,csak vhogy nagyon beletrafál,hogy olykor a többi régi,hasonszőrű autókat is egy kalap alá vesziKép.Vmit sejthet a szentemKépKép!


Zsuzsa

Ez most komoly???17 hetesen ekkora poci?!!!Nekem a 8. hónapban volt szt ekkoraKép.Jó,tudom,a második jobban látszik,de mégis...!Előddel milyen hamar látszott a pocakod?Azért is furcsállottam,hogy még nem érezni kívülről,mert én már bővel félidősnél többnek néztem!AFP megvolt már?
Előd sem semmi kajálás ügyben!És milyen igaza van!Kép
Az ágymiatt csak azért gondolkodtam,ha esetleg mehetnemár a rács nélküli,akkor nem kellene utazóágy,mert a kabinban van még 2ágy.De asszem azért mégis úgy leszek nyugodt,hogy ha kisgyban lesz ott is.A másik,hogy most voltam a leendő bölcsinkben és ottmondta a vezető gondozónő,hogy ugye ott sem rácsos ágyat használnak...szóval legkésőbb szeptemberig muszáj lesz bevezetni,vagylegalább is alkalmanként rávenni,hogy ne csakrácsosban aludjon.

Puszi Mindenkinek!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

D.V.B!KépKépKép

Először is: NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNJÜK a szülinapi képeslapot és a kedves megemlékezést a topicunkban, borzasztóan jólesett!KépKépKép

Jajj Istenem, dehogy bántódtam megKép
egyszerűen az történhetett, ami nálam sajnos mindennapos eset, hogy fél óra múlva már olyan halaszthatatlan dolog jöhetett , ami miatt teljesen kiesett a fejemből, hogy mit ígértem...Kép

nagyon szépen kérlek, ne haragudj ezért rám...
az az igazság, hogy már nagyon gáz, hogy ilyen vagyok úgy szégyellem...örökösen időzavarban szenvedek, akkor érném utol magam, ha 48 órából állnának a napokKép

a másik nagy baj: a számítógépem annyira beteg, hogy minden egyes letöltött és elküldendő e-mail után újra kell csatlakoznom a netreKépKépKép
valószínű most is így lesz, ha ezt az üzit elküldömKép
ezért mostanában 3-4 naponta nézem csak meg a maileket, mert annyira dühít a dolog...
de hétfőn elvitetem a párommal szervizbe, hogy újra tudjak dolgozni vele.
Utána ígérem, gyakori vendég leszek itt, és e-mailt is írok rendszeresenKép

addig is sok puszi, és hamarosan jelentkezem!

Üdv Mindenkinek!Kép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


D.V.B!Kép

Hidd el, eszembe sem jutott, hogy megbántódtál, de valamit írnom kellett.Kép
Ígérem ha legközelebb ilyen előfordul inkább postázok Neked egy receptet amire Cavinton lesz felírva.Kép
Néha nekem is jól jönne.Kép

Számítógép: lelke van!KépKépKép

Örülök, hogy sikerült meglepit szereznünk. Ez volt a szándékunk.Kép Azért ha képek lesznek a tortáról akkor gondolj ránk.Kép

Zsuzsa!
Nem tudom mire gondolsz, amikor azt írod, hogy még mindig nem írtam mit csinálok.
Előd is nagyon ügyesen mászott bele a lábasba.Kép Ismerős a dolog.Kép

Anyapoc!
Sikerült könnyen eljutni a hajóhoz? Gondoltam ám rád ma.Kép
A kanál fogását Dodó sem régen csinálja ilyen szépen. Eddig marokra fogta, sőt néha még a mai napig is, de állandóan nézi, hogy én hogyan fogom és próbálná ő is úgy. Ha segítek neki, akkor megmarad úgy és szépen eszik.

Elolvastam én is a cikket a babaszobán.
Tudod én mint 3. lányos anyuka már a tapasztalatra hagyatkozom. Most már eljutottunk arra a szintre, hogy bármi megy a pelusba azt bejelenti. Ez jó jel, mert már felfogja, hogy történt valami és az érzést összekapcsolja a megfelelő szóval.
Ezután kell jönnie annak, hogy szól ha készül valami, de későn.Kép
Aztán szép lassan eljutunk majd arra a szintre, hogy még éppen lesz annyi időnk, hogy a WC-re üljünk.Kép
Én tudom, hogy minden gyerek más, de én pl. nem ültetem rá a bilire, hogy hátha sikerül bele valami. Ezzel még nem fogja megtanulni, hogy szóljon. Kérdezni sokszor szoktam, hogy ráüljünk-e a bilire vagy a WC-re, de ha nem a válasz, akkor nem is erőltetem. Mostanában nagyon gyakran mondja az igent. Ez is jó jel.Kép
Aztán az is jó jel, hogy bár légáteresztő és kényelmes a pelusa, nem szorít, nem vág, mégis kezdi zavarni ebben a melegben. Ilyenkor persze próbálom megértetni vele, hogy ha szólna, nem kellene pelus, nem lenne melege. Szóval majd meglátjuk.Kép

Jó éjt!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: