Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kata,
pocakon macikereses mindig bejon, ha az van rajta, ha nemKép
Lampa /ejtsd: "pa"Kép/ nalunk is slager meg mindig, ezek szerint ez is eletkori sajatossag. Reka mondjuk felismer mindenfajta lampat, neont, falikarosat, liftjelzotKép

Fog: sehol semmiKép Tegnap ejjel 1- 1/2 3ig, m asfel oran at uvoltott, sehogysem volt jo neki. Aztan vegre a Dentinox+kaja kombinacio bejott, bar lehet, hogy epp akkorra faradt el.

Nalunk mar szerintem egy honapja nem veszi a szajaba a szoszt, hanem nagyon lelkiismeretesen hordja nekemKép Figyelnem is kell ra, hogy pl. a morzsat ne kapjam be, hanem szepen setaljak el vele a szemetesig, nehogy visszaszokjon ra. En mar egyaltalan nem aggodom emiatt, sot, ha meglatok valami szoszt, direkt otthagyom, mert tudom, el van vele, mig felcsipegeti es idehozzaKép
Kint meg nem probaltam, nem volt "szabadon engedve" még.

Zsuzsa,
csudajok ezek a gifek, nekem gyorsan lejonnek, ugyhogy tegyed csak fel oket batranKép Grat. Elodnek a biztonsagos kozlekedeshezKép
Nalunk amiket felsoroltal, porszívót, mixer, robotgép... sot hajszarito, mosogep, varrogep, mind nagy slager, "grrrrrrr" hangutanzassalKép

Kata,
hogy alltok a menessel? Dorin lakasban van cipo?

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Most itt is csak gyorsan, majd holnap jövök bõvebben.

bera!
Igaz régen jártál már erre, de hátha olvasol.
Szóval: BOLDOG KépKép HÓNAPOSSÁGOT KÍVÁNUNK LILINEK!!!!

Kata és Dóri

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulát, szalad az idõ...
Tényleg jó rég nem jártam erre, pedig nálunk is saját net van, mivel napközben kettesben vagyunkKép, de annyi minden összejött. Lili taknyos volt és elég nehezen viselte, de most már az orrát is engedi megtörölni, mert eddig csak ordított. Közben engem is kivizsgáltak, elég pocsékul voltam. Végülis még mindig nem derült ki semmi, de már jobban vagyok. Mire kiderítik remélem meg is gyógyulokKép. De, hogy milyen nehéz orvoshoz járni, kivizsgálásra, ha van az embernek egy picúrja...legalábbis nekem nagyon nehéz megoldani a felügyeletet, mert apa sem jöhet olyan sokszor szabira...
Na, de nem untatlak ezzel benneteket.

Kata!
Gratula a sok fogacskához is, mi még mindig a 3.-al küzdünk, de már úgy látom kint van a teteje. Végre Lili is járkál, ha fogjuk a kezét, de még mindig elõnyben részesíti a mászást. Nagyon sokáig áll kapaszkodás nélkül, csalogatva már próbál elindulni, de persze inkább meggondolja magát és mászásra vált.

Jó, hogy írtad ezt a szívószál dolgot, mi is kipróbáltuk, háááát.....még gyakorolni kell, mert inkább rágni szeretné.

Zsuzsa!
Piros pöttyökKép. Napok óta töprengek, hogy vigyem e Lilit ezzel orvoshoz. De én gondoltam, hogy a melegtõl van, csak azt nem tudom lehet-e tenni ellene valamit. Neked ajánlott valamit a doki? Esetleg hintõpor? Olyan gyakran leizzad, fõleg az autóban, dehát nem is csodálom.

Szoval Ti is puklisodtok?Kép


bera
berka
 
 

 
 

Sziasztok!

Na, akkor most itt vagyok végre.
Az a helyzet, hogy megfogadtam magamban, hogy addig nincs netezés részemrõl, amíg ki nincs minden vasalva és meg nincs minden varrva. Már nagyon összegyûlt és mindig csak halogattam. Most végre utolértem magam mindennel.Kép

Dóri újabb mutatványaiKép, vagyis inkább szavai: SZIA, OKÉ.Kép Igaz az oké még sokszor KOKÉ-ra sikerül.
Hogy megy apa autója kérdésre azonnal jön a brümmögésKép, köszönj Te is felszólításra jön azonnal a sziaKép. Napról napra többet tud. Ha megkérdezem ki a rossz kutya, azonnal jön a válasz, hogy Te, és még mutat is közben rám, vagy az apjáraKép. Az elmúlt két napban olyan gyakran hallottam tõle, hogy KELL. 3. babás anyuka lévén rá is jöttem 2 nap után, hogy akkor mondja olyan kitartóan ezt az egy szót amikor szomjas. Az utóbbi napokban egész nap ezt hajtogatta.Kép

Afonya!
A lámpa felismerése Dórinak sem gond, csak éppen a plafonon kereste.Kép

Kicsit irigyellek, hogy nem kell a szöszök után nyúlkálnod a szájába.Kép Igaz, mostanában Dórinál is egyre ritkább.
Amikor elkapom, hogy éppen talált valamit, akkor én is rákérdezek, hogy mit talált, és hozza ide. Meg is teszi
boldogan, de még elég sokszor azonnal bekapja ha nem látom.
Sõt, ma Dancsi elérhetõ helyen hagyta egy kis tálkában a csokinyusziját. Volt még benne bõven. Dancsi nézi a TV-t, apa netezik, én az új telcsimet bûvöltem, szóval hármunk mellet Dóri szépen elkezdett a csokiból lakmározni. Arra figyeltem fel, hogy nagyon csend van. A csokiból már semmi nem volt a tálban. Dóri pedig elégedett vigyorral az arcán mutatta a tiszta csokis kezét. Az arcáról már ne is beszéljünk.Kép Ennyit a mit ehet már a gyerek dologról. Istenem, új íz a hozzátáplálásban...KépKépKép Azért az még ide tartozik, hogy utána megivott 1.5 dl vizet.Kép

A menéssel kapcsolatban semmi nem változott. Egyre tovább áll, most már egy kezét fogva is szépen tudunk sétálni, de egyedül még nem megy. Az õ lábán nincs cipõ. Állítólag jobb is nekik így. Rékának van?

Zsuzsa!
Nekem is azonnal lejönnek a gif-ek, úgyhogy rakhatod fel õket nyugodtan.Kép

Visszatérve a nadrág dologra, Dórin ma is csak a pelus volt ebben a melegben. A játszótérre nem tudunk menni,
mert egész délután tûz oda a nap, sétálni pedig napozóban viszem le.

Sztori jöhet, öröm olvasni az ilyeneket.Kép Lásd nálunk a mai csokievés...Kép
A meleg miatt nálunk is vannak kiütések, de szerencsére én már megismerem, hogy milyen ami a melegtõl van.
A dokival meg ne foglalkozz! Nálunk is volt, sõt mostanában is van olyan, hogy esik mindenhol, és töri össze magát. Dóri pl. meg sem marad napközben a kiságyban vagy az állókában. Ha mégis az állókába kell tennem,
akkor valami nagyon új dolgot kell a kezébe adni, amivel elfoglalja magát egy darabig.Kép
Fogak: Dorcinak az utolsó kettõ úgy jött ki, hogy semmi elõjele nem volt. Még csak meg sem volt duzzadva az ínye. Sõt alul van egy picit, erre felül jött ki kettõ.Kép

Mégegyszer írom, nyugodtan írj ha van idõd és kedved én olvasom!Kép

bera!
Örülök, hogy végre itt vagy és persze, hogy már jól vagytok.
Mi volt a gondod, ha nem nagyon kényes a kérdés?Kép

Az elindulás nálunk is így van mint Lilinél. Csalogatáskor olyan mintha elindulna, de mégsem. Inkább leereszkedik és mászik.Kép
Szívószál: ugye milyen ügyesek? Dóri is rágcsálja ha nem igazán szomjas, de ha igen, akkor elfeledkezik a rágásról.
A meleg pöttyökre én hintõport használok, mert az olajat utálom.Kép Fürdés után, de a napokban napközben is beporozom vékonyan. Én tettem egy dobozba hintõport, bele egy jó nagy darab vattát és azzal csinálom. Dóri még élvezi is. Már elõre nyújtja a nyakát, kezét ahová rakjak neki.Kép

Mára ennyi, megyek tovább.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Este jövök bõvebben, képekkel isKép, de ezt el kell ujságolnom: Dórinak kibújt a 8. foga!KépKépKép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Este jovok meg bovebben, de azert ez mar felhaboritoKépKép De azert gratula.
Ti hallottatok egyeves gyerekrol, akinek csak 2 foga van?!

-Afonya
afonya
 
 


Kata!

Ide is beköszönök!

Gratula az egyre több foghozKép

Ide is tudnék sokat írni, de apa már kergetKép (mármint el a géptõl)

Pussz

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulát.Kép

Afonya!
Én is hasonlót mondtam ma délelõtt. Ilyen nincs! Szegény gyereknek 9 nap alatt 3 foga bújt ki.Kép Még szerencse, hogy mindegyiket csak utána vettük észre, és nem elõtte a jelekbõl, hiszen semmi jele nem volt.

Képzeld, én már hallottam olyan egy éves gyerekrõl akinek csak két foga van. Attól, hogy csak ennyi bújt ki neki, még egy kis tündér és semmivel sem tud kevesebbet, mint a vele egykorú babák. Személyesen nem ismerem csak képrõl, de [url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/283/6456.html?1052766222#POST37539" TARGET="_top]ITTTTTTTTT[/url] megnézheted.Kép

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


És akkor egy pár kép Dóriról.
Aki a hozzátáplálás minden szabályát pontosan betartja, az most ugorjon a következõ hozzászólásra.Kép

Szóval apa már nem bírt tovább várni, hogy a lánya mekóstolja a Pepsit. Kikavarta a szénsavat és megkóstoltatta vele. A képek alapján a kikavarás nem sikerült tökéletesen, de a gyerek szerint az íze kitûnõ.Kép Ezt abból gondolom, hogy amit a cumisüvegben láttok, annak a felét megitta, mire el tudtam venni tõle.Kép

Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!!!
Nagyon jók a képek, nagyon édes Dóri KépKépKép
A kólát Noncsika is szereti, nekem sajnos Kép A szénsavat úgy lehet gyorsan, viszonylag jól kiszedni belõle, hogy ici-pici kristálycukrot szórsz bele. Próbáld ki, nagyon jól mûködik. Én akkor szoktam alkalmazni, amikor Flórika hány, és nála sajnos a köhögéssel együtt jár, így gyakori. Nagyon jól nyugtatja a gyomrát.
És ha már Flórinál tartok, csak Áfonyának megnyugtatásként, Flóriánnak 11,5 hónaposan bújt ki az elsõ foga, valamivel egyéves kora után a második, aztán kis szünet jött, majd szépen sorba kibújt mind.
Olyan volt szerencsénkre, mint Dóri baba, mindig csak azt vettük észre, hogy van egy újabb foga. Max rosszabbul aludt, de ez is már csak a rágóknál volt jellemzõ.
Kata, Noncsi is ilyen mindent szájba vevõs KépKép Elég szörnyû, nagyon oda kell rá figyelni. Bár annyi szerencsém van, ha valamit szopogat, sokszor jön, tátja a száját, hogy nézzem meg. Én meg örülök neki Kép
B.Gabi
bgabi
 
 


Szia Gabi!

Köszi!Kép
Ezt a cukros ötletet kipróbálom. Még nem is hallottam.Kép Igaz én utálok mindent ami szénsavas, talán ezért.Kép

Megnyugtattál szösz ügyben.Kép
Dórinál annyit vettem észre, hogy nem nyel le semmit. Inkább ízlelgeti, szopogatja. Ha kérem, hogy nyissa ki a száját, akkor már szépen kinyitja és tolja ki a nyelvével amit bekapott, de csak nekem. Az apja és Dancsi már nem is mernek a szájához nyúlni, mert úgy ráharap a ujjukra, hogy több órán keresztül látszik a fognyom az ujjukon.Kép
De ha még Noémi is mindent a szájába vesz, akkor megnyugodtam. Vagy legyek inkább ideges, hogy darabig még nem fog leszokni róla...?Kép

Szép álmokat neked!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


KépKépKép
Nonival úgy jártam, hogy egy ismerõsnél a kisfiam csokit kért, és nem volt csak mogyorós csokoládé. Mi meg figyelmetlenek voltunk, és Noncsika is evett belõle. Egyszer csak azt vettük észre, hogy Noncsinak mindkét pofazacsija dugig van, mojolta a mogyorót. Aztán kb. fél órán keresztül kapargattam ki a szájából a mogyorót, amit persze sírás és egyhe fuldoklás, köhögés kísért. Ebbõl tanulva tanítottam meg, hogy ki kell köpni anyának mindent, amit kért. Idáig oké is volt, így könnyû mindenkinek bármit kiszedni a szájából. Viszont a kisokos így arra is rájött, hogy ami meg neki nem kell, azt is ki tudja köpni KépKépKépKép Na ettõl viszont emberkém falra tud mászni, én meg csak jót mosolygok rajta KépKép
Jó éjt!
B.Gabi
bgabi
 
 


Kata, nagyon édes! A kis Pepsi-reklámhölgy!KépKépKép Nagy gratula hozzá, és jöhetnek majd az újabb képek errõl a szép kislányról!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Az én profilomba is bekukkanthattok /no nem azért mert új a képKép/ ha olyan babát akartok látni, akinek majd egy évesen még mindig csak két foga van. Kép Kép Kép
Hetek óta mondom, hogy jön a felsõ foga, de még mindig csak fehérlik, és megy a hiszti ezerrel. Amit most aztán nem tudunk eldönteni, hogy hiszti vagy fogfájás/növés.
Most rohanok /még ma is dokihoz/, majd este jövök, ha el nem alszok.

bera
berka
 
 


Kata!
Nagyon tündéri még mindig Dórika, majd szombaton megismerem személyesen. Kép
A szénsavat egy szál ropival is ki lehet kavarni, nem lesz tõle sósKép

Áfonya!
Ne izgulj, a nõvérem nagyobbik fiának 1 évesen jött ki az 1. foga, és 8 éves volt, amikor az elsõ tejfogai kipotyogtak. Kép

BGabi!
Jó hallani Rólatok is. Szépek és nagyok már a gyerkõcök. Meglestem õket a honlapotokon. Kép

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Sziasztok!

Koszi a megnyugtatast fog ugyben. Gyakorlatilag ugyse tudok mit tenniKép

Kata,
DORIBABA CSUDASZEP! Ezt Reka valtotta at Nektek nagybeture, kiemelve a lenyegetKép Es itt kiabalja nekem lelkesen, hogy "baba, baba" KépKek szeme van meg mindig, jol latom?
Lehet,. hogy Rekanak is kene adnom kolat, chipset, attol jobban hizna?Kép
afonya
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Huncutok ezek a gyerekek, ugye? A kajcsit Dóri is ki tudja már köpni ha nem kell nekiKép, de a szöszt még nem mindig.Kép Azt még néha ki kell venni a szájából.Kép

Norcsi!
Köszi!Kép
Ok, majd rakok fel, mert van egy jópárKép.

bera!
Én is minden hisztit és nyafit a fogára fogtamKép.
Aztán kijött akkor amikor sem hiszti, sem nyafi nem volt elõtte.Kép
Mi volt a dokinál???

Gyöngyöske!
Köszi!Kép
Már én is alig várom a szombatot...Kép

Afonya!
Köszi!Kép És Dóri is köszöni Rékának. Igaz õ nem Rékát szúrta ki a képeiteken, hanem a "boxpárna" napocskát.Kép
A szemei még mindig kékek mint az apjának. Remélem ilyen is marad neki!Kép

Szerintem a colával és chipsel várj még.Kép
Dóri a chipset még nem kóstolta, mert félek, hogy hamarabb nyelné le, mint megrágja, pepsit pedig most kóstolt másodszor. Az elsõ is csak 1-2 korty volt anno. Az persze csak átvágás volt, mert nem tudta, hogy kell inni a (szelepes) csõrös pohárból. A szeme elõtt öntöttünk neki a pohárba pepsit és a kis huncut azonnal tudta, hogy kell szívni.
Szerintem Réka egyeltalán nem sovány. Látod õ már megy pár lépést, Dóri meg nem bírja a fenekét...KépKépKép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata!
Köszi az aggódást, már jól vagyok. Betegségrõl inkább mailben, senkit nem akarok untatni.

A púderozás nagyon bejött, pöttyök száma rohamosan fogyatkozik, igaz az idõ is frissebb kicsit.
Hiszti: tényleg nem igazán fogható a fogára, mert pl. olyanokat csinál, hogy odamegy a szekrényhez, elkezdi kipakolniKép, szólunk neki, hogy nem lehet, vagy elhozzuk onnan és akkor jön a visítás. Vagy pl. hónapok óta gyönyörûen iszik egyedül cumisüvegbõl, csõrös pohárból, de most nyomja a kezünkbe, hogy tartsuk neki, amíg iszik. És, ha nem, akkor jön a hiszti. Tegnap apával már azon tanakodtunk, hogy is kellene csináljuk, hogy most ne rontsuk el a neveléstKép...de nem sok okos jutott eszünkbe. Mára szerencsére szelidült LiliKép

Irígykedem ám ezekért a szavakértKép. Nálunk még semmi igazán érthetõ, vagy helyzethez illõ nincs. Persze van papa, mama, lalilali...meg hasonlók, de olyan válaszféle, vagy hogy akkor mondana mamát, ha nekem szól - bár én az anyára tanítom - nincs. No remélem azért csak lesz elõbb-utóbb.

Ja, és a képek! Gyönyörû nagylány már Dóri és az a huncutság szinte mindig ott van a szemébenKép...és neki is szép nagy haja van már.

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Igen, mossuk a fogakat, de persze csak vizes fogkefével. Igaz Dóri csak rágja a fogkefét, de ha én dörzsölöm neki, akkor hagyja és élvezi.Kép
Pohárból ivás? Mint a nagyok??? Kép Dórinak még tetszik a csõrös, amit nem is bánok, mert a másiktól neki is tele van a nyaka.Kép

"ana"... Tündéri lehetett! Aztán majd jön a többi szó, tudatosan. Fogsz még meglepõdni a fiadon, hogy minden nap újabb szót fog kimondani.
Apa fel sem fog figyelni rá, de Te érteni fogod az elsõ sziát, cicát.Kép
Dóri a cicát mondja tegnap óta. Arra figyeltem fel, hogy ül az állókában, nézi a cicás könyvet és mutogat rá, közben valami tszitszát gagyog. Akkor jöttem rá, hogy az cica lehet. Megismétlem neki, erre mondja utánam, hogy szisza! Kép

bera!
Ok, Emil bácsi jöhet.Kép
Köszi a dícséretet. Tényleg nagyon huncut gyerek.Kép
Neked nincs új képed Lilirõl? Már olyan kíváncsi vagyok rá milyen lehet most...

Sajnos ilyen hiszti nálunk is elõfordul, de engem hidegen hagy. Mármint a cukrom 100 ilyenkorKép, de Dóri elõtt palástolom és ott hagyom, ahol éppen elkezdett hisztizni.
A pohártartás pedig ne izgasson. Dóri is csinálja, sõt a két nagyobb lányom is csinálta. Próbálj olyankor adni neki inni amikor éppen nem érsz rá, mert fõzöl. Csak tedd le elé. Fog egyedül inni.Kép Amikor ott vagy, akkor pedig had legyen egy kicsit lusta királylány akinek jól esik a kényeztetés. Ha máskor iszik egyedül is, akkor nem fogod elrontani, hidd el.

Te irigykedsz?Kép Inkább én a járás miatt!Kép
Dóri nem jár, de még a dumagépet is kidumálná.Kép Be nem áll a szája.Kép
Tegnap összeírtam, hogy milyen szavakat mond már érthetõen és tudatosan. Bemásolom ide. "baba, tátá, kukucs (néha kukics), vau-vau, Da (Dani), apa, ana, aggyá (adjál), adde (add ide), keeeel (kell), NEM szóra azonnal: DE,, Lóli (Dóri), szia, oké, szisza (cica), vííí (víz), téééé (TV)"

Mára ennyi, szép álmokat mindenkinek!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!

Írod, hogy jöhet az emil, de én azt már du. 5 körül elküldtem. Nem kaptad meg?

Fényképek még a készülékben, mert nekünk csak hagyományos van. Persze idõnként idetévedKép egy-egy digitális is, de mostanában nem volt.
Azért majd igyekszem scannelni.

Hú! Ez a szótárKép nagyon tetszik!

bera
berka
 
 


Kata!

Már régóta akarom kérdezni:
állóka = járóka?
/soha nem hallottam ezt a kifejezést, elõbb a kompra gondoltam, de végülis nem tudom mit értesz alatta./
berka
 
 


Sziasztok!

Kérdeznék valamit:
Csinált nektek olyat a gyerkõc, hogy áll kapaszkodva, elenged mindent, majd legugol, aztán újra feláll, legugol, majd megint feláll. Dórinak ez volt ma du. a szórakozása.
Ha hívom el nem indulna, inkább vetõdik, vagy legugol és mászik!

bera!
Ezer bocsi, megkaptam. Csak a másik gépen neteztem, a levelezõ pedig csak itt van. Máris olvasom.

állóka=járókaKép
Kompunk nincs!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata,
most csak a kerded miatt jottem, hogy tudjal aludni az ejjelKép
Reka mostanaban csinalja ezt, csak annyival bonyolitja, hogy kapaszkodas nelkul all fel, alt. szoba kozepen, egyensulyoz, imbolyog, kerek szajjal nevet kozben, nagyon buszke es elvezi is, aztan komotosan leguggol.
Elso, helyes valasz hany pontot er?Kép

-Afonya
afonya
 
 


Afonya!

A maximumot éri.Kép
Bár tegnap már nem olvastam, és most már tudom miért aludtam olyan rosszul az éjszaka.Kép
Azért megnyugodtam, komolyan. A két lánytól nem láttam ilyet. Mondjuk Dóri nagy kufferétõlKép már ez is nagy teljesítmény, hogy guggolásból feláll kapaszkodás nélkül.Kép

Jut eszembe, egy ismerõsömmel beszélgettem tegnap, akinek másfél éves a kislánya és neki is azt javasolta egy gyógytornász, hogy itthonra fölösleges cipõ vagy szandi, még akkor is ha már menni fog. Úgyhogy én továbbra sem adok rá itthonra semmit. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Úgy látom minden napra van valami ujdonság, amit le kell írnom.Kép
Kezdem azzal, hogy peluscsere után mindig együtt visszük ki a pelust a szemetesbe Dórival. Ma valamiért ottmaradt az ágy mellett, ahol tisztába tettem. Megyek Dóri után, mert már 2 egész perce csendben van, hát a lelkem a pelussal játszik. Mondom neki, hogy gyere hozd ki a kukába. Háromszor mondtam el neki. Erre fogja és hurcolja magával. Gondoltam félúton úgyis elhagyja. Nem! Az én gyerekem, hozta a kukába. Kinyitotta az ajtót ahol a szemetes van és bedobta. Nem hittem a szememnek. Nem sokkal késõbb elfogyott a WC papír a tekercsrõl, adom Dórinak, hogy vidd a kukába. Erre Dóri fogja és elviszi a kukába. Kép
Elõrelátó anyakéntKép, félretettem egy délutáni pelust mire apa hazaér. Mutatom Dórinak amikor apa hazaért, hogy hoppá, ittmaradt egy pelus. Vidd ki a kukába! Apa néz rám, hogy hülye vagyok???? Aztán majdnem dobott egy hátast....Kép

Zsuzsa!
Örülök, hogy itt kezdted a napot!Kép

Elóször is gratula az 5. fogacskához.Kép

Másodszor: talán holnap csak késõ este leszek, úgyhogy BOLDOG Kép HÓNAPOSSÁGOT ELÕDNEK!

Ne izgasd magad, Dórival is így volt. Mármint a lekövérezés. Aztán amikor valaki kívülálló meglátta, "ó, hát nem is olyan duci mint gondoltam..."Kép A mi dokibácsink mindig hústoronynak hívta Dórit, mert õ inkább vaskos volt mint hájas.
Milyen golyóról beszélsz? Valami home bigyó? Én ezeket abszolut nem ismerem. Ezeknek ki kell jönnie, vagy mi lesz vele? Én azt hittem ez is felszívódik. Na, akkor most nem röhögni rajtam...Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!
Bocsi!KépKépKépKép
Látszik, hogy lányos anya vagyok. Na elhallgatok inkább mára.Kép

Mail ment!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Helló!

Sokszor benézek ide is Katához, de irni csak ritkán, vagy inkább sosemKép De gondoltam azért bejelentkezem, hogy igenis én olvaslak tikteketKép Na meg az a golyós dolog se semmiKép Te lányos anyukaKép Bár az is igaz, hogy én tátott szájjal néztem az unokatesóm kislányát peluscserekorKép Pedig hát elvileg ugyanolyan mint az enyém, vagyis valami hasonló leszKépKépKép

na puszi és Gratula Dórához, nagyon nagyon szép és okos kislány, vagy már inkább nagylány!Kép
sasha és a 7 hónapos Gábor

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Sasha!Kép
Köszi! Igen, lassan már egy éves nagylány lesz a kislányomból.Kép
Ne izgulj, én meg a sógornõmet lestem nemrég, amikor a kisfiát tisztába rakta.Kép Nekem olyan fura 3 lány után. Gondban lennék egy fiú peluscseréjénél.Kép
Igaz mi a párommal is megbeszéltük anno, hogy a ha fiunk lesz, akkor õ fürdeti majd, mert én nem tudom, hogy kell.Kép Megúszta mert lány lett.Kép Ettõl persze még fürdeti néha.Kép

Zsuzsa!
Annyira sajnálom, hogy nem tudod megnézni azt az avit. Azért akartam segíteni, mert ezt látnod kell.Kép Olyan édesen húzgálja Réka a porszívót.

Gratula a golyó megtaláláshoz! Most ne nevess ki, de azt keresni kell? Az nem ott van mindig? Nyomogatni kell neki, hogy ott van-e? Hová mehet ha nincs ott? Nekem ez magas!Kép

Mit csináltatok, hogy dolgos hétvégétek volt?


És akkor magunkról. (Afonya ne olvass tovább!!!Kép)

Tegnap Babanetes talin voltunk a miskolciakkal és az egyik anyuka megemelte Dórit. Azt mondta, hogy megvan ez a gyerek 15-16 kg is úgyhogy este súlymérés volt, mert ez már nekem is sok lett volna, hiszen egy másik szerint pedig fogyott Dóri.Kép
Eredmény: 11,4 kg. Emellett 78 cm.
Mennünk kellene tanácsadásra is, de a mi dokibácsink szabin van, helyettesítõhöz meg nem szívesen megyek. Kíváncsi lennék ott mit mondanak a súlyára, mert a védõnéni szerint is olyan mintha fogyott volna Dóri, de szerintem meg csak nyúlt, hiszen két hónappal ezelõtt volt 10,4 kg.

Mára ennyi! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Jokat vigyorogtam /bocs, Zsuzsa, mas nyomoran.. ,tudom/ Kata homeos golyoinKép Nemtom, nekem ugyan lanyom van, de egybol beugrott, hogy szoktak mondani, hogy "nem szallnak le a herei", gondolom, ez van Elodnel is. De en sem tudom, hogy kene pelenkazni egy fiut. Arra emlekszem, hogy valaki irta, hogy kipisiles elkerulese vegett igazgatni kell a futykost, de hogy merre?!Kép

Kata,
Dorika szokincse nem semmiKép Nalunk uj szo most a "hopp"á, fel se tunt nekem, mennyire gyakran mondom RekanakKép Amikor leesik valami, es ugye ez eleg surun elofordul mifelenkKép
Es felfedeztuk, hogy ujabban en is "Ata" vagyok, nem csak ApaKép

Ja, es ezt el is felejtettem meselni: minap kileptunk a hazbol es egybol letojt engem egy madar. Megallok mosakodniKép, mondom Rekanak, hogy Anyat lekakilta egy csipp-csipp madar, es erre felnezett az egre! Most vettem eszre, hogy nem csak a foldon ugralo allatkakrol tudja, hogy azok a madarak, hanem amik magasan fenn ropkodnek, azokrol isKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Na én is jót vigyorogtam a golyó témánKép

Annyit írtok a súlyokról, hogy mostmár én is kíváncsi vagyok Lilire, de a mi sima fürdõszoba mérlegünk már ezer éve 9 kilót mutat, úgyhogy csak rászánjuk magunkat egy tanácsadásra. Tényleg! Úgy hallottam, hogy van valami 1 éves kontrol, amire illik elmenni. Ti tudtok ilyesmirõl?

Kata!
Köszi a mail-t, mostmár meg tudtam nézni az avit. De mit csinál ez a progi?

Áfonya! Nagyon tetszett a porszívós jelenet, akár Lilit látnám, Õ is nagyon szereti ezt csinálni, de õ állva próbálkozik. Az az érdekes nekem, hogy a porszívó hangjával teljesen megbarátkozott, de turmix vagy varrógép még mindig nem jöhet.

Zsuzsa!
Megnéztem az új képet, szuperügyesen áll Elõd. /Méghogy a fiúk lassabban fejlõdnek?!/

bera

Jut eszembe a Kata által írt taliról: a mienk mikor lesz? Kép Kép Kép
berka
 
 


Kata!

A heregolyóknak megvan a helye a szeméremcsont mögött. Van ott egy üreg. Kb ott ahol nekünk a méhünk van. Oda még a felnõtt hapsik is fel tudják nyomorgatni a golyóikat, csak nekik már fájdalmasabb, mert hát ugye szükös ott a hely. De pl van bizonyos küzdõsport ahol még mindig alkalmazzák a golyók felhelyezését a sérülés elkerülése végett. Aztán egy nyomás a szeméremdomb felett és lent is vannak.Kép Hogy mennyire hiteles ez az info azt nem tudom, de én szavahihetõnek tartott emberkétõl hallottamKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Ezt el kell meséljem - olyan aranyosKép.
Lilit etettem délben a konyhában és a végén eszembe jutott Kata története a szemetesrõl /nagyon ügyi Dóri, Lili még nem ismerte eddig a szemetest/. Gondoltam éppen ideje megtanulni, hova dobjuk a szemetet. Mutatom is neki, hogy Lili nézd, itt a szemét. /hogy miért nem szemetest mondtam?Kép/ Beledobjuk...stb. Pár perc mulva teszteltem a gyereket: no Lili hol a szemét? A gyerek meg csak egyfolytában mutatja a ....szemét.És én egy pillanatig nem is értettem, hogy miért mutogat a szeméreKép...dehát nem igaza volt? Annyiszor kértük már tõle, hogy mutasd meg a baba/maci/apa/anya....szemétKép
Jót nevettem...és mára elnapoltuk a szemetes megtanulásátKép.

bera
berka
 
 


Szia Kata!

Jöttem, és megsasoltam Dórit! ÉÉÉÉdes! Neki sincs még kint a bal alsó 2-es (azt hiszem)? Mert Ádámnak is csak 2 hete kezdett kibújni, addig lent 3 foga volt, picit idétlenül nézett ki, mikor vigyorgott.

Tényleg rengeteget beszél, aranyos lehet! Ádám még értelmesen semmit nem mond, viszont halandzsázik rendesen, amit én kimondottan élvezek, mert Noémi ilyet sosem csinált. Õ 6 és 10 hónapos kora között gyakorlatilag néma volt, aztán rendesen elkezdett beszélni.

Zsuzsa!
Én is féltem rendesen, mikor fiam született, hogy mit fogok csinálni, ha valami zûr lesz a kukac körül, de eddig semmi baj nem volt. Viszont teljesen át tudom érezni az aggodalmadat.

Bera!
Lili a kis okos Kép!

Na, megyek, dolog van, jó éjt,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Látom közröhej tárgya lettem amiért nem tanulmányoztam át tüzetesen a kisfiúk anatómiáját, de legyen enyhítõ körülmény, hogy a három lány mellett nem volt rá szükségem.KépKépKépKépKép

Afonya!
Ezek szerint Réka is kezdi bõvíteni a szókincsét? Kép Ugye milyen jó érzés amikor mond valamit és Te már megérted? Apa valójában fel sem figyel rá, de Te már tudod, hogy az igenis egy értelmes szó, amit tõled hallott. De sok lesz még ilyen...Kép
Dórin nem vettem még észre, hogy ennyire összekötné a dolgokat mint Réka a madarakkal kapcsolatban. Sõt a járás sem megy még igazán úgy mint Rékának. A csúcs nálunk 3 lépés tegnap óta, bár a harmadik már inkább vetõdés volt. Eddig ezt nem csinálta, hanem inkább leguggolt, de mostanában vetõdik lépés helyett.
Apropó: lottót ugye vettél? Sõt ezentul meg ne halljam tõlet, hogy Téged már le se sz.r senki...KépKépKépKép

bera!
Szuper, hogy legalább Te megtudtad nézni Réka mutatványát.Kép Ez a codec a divix és az xvid tömörítésû avi fájlok kikódolásához alkalmazható. Van sok másféle codec ami jó erre a célra, de mi ezt használjuk. Kép Na ha ezt nem értetted, ne izgulj, kicsit nekem is magas, a párom diktálta.Kép
Az a szemét dolog viszont aranyos lehetett. Fõleg, hogy Te azt hitted szegény Lilikédrõl, hogy még ezt sem képes megjegyezni, ugye?Kép Látod, hogy okosabb a lányod, mint gondolnád??? Akkor nekem sem jutott volna eszembe, hogy a gyerek ezt a szót máshoz köti, úgyhogy akkor mi maradunk a kukánál.Kép

Sasha!
Köszi a kimerítõ választ!Kép Valahogy eddig nem izgatott ez a téma mivel lányaim vannak, de Zsuzsa olyan kétségbeesetten írta, hogy az egyik nincs meg, hogy ezért merültem ennyire bele.Kép Talán utána kellett volna néznem a témának, de tökéletes választ kaptam itt, tõletek fiús anyukáktól is.

Zsuzsa!
Nem mondhatod, hogy nem vagyunk képben egymás gyerkõcirõl, ugye? Látod mennyire izgulunk Elõd golyócskái miatt, hogy másról sem tudunk beszélni.Kép
Komolyra fordítva a szót: rendben van már minden, vagy mégis urológus lesz a vége?
A munkához jó idõt kívánok nektek és nagyon ügyesek vagytok, hogy magatoknak csinálgatjátok.Kép
A talival kapcsolatban én semmit nem tudok mondani, mert ugye azt hiszem én vagyok a legmesszebb mindenkitõl.Kép

Panda!
Üdv itt nálam!Kép De jó, hogy benéztél!KépKépKép
Dórinak már kint van a bal alsó kettes, de még nem látszik. Igen, õ is kicsit idétlenül néz ki 3 foggal alul, de remélem most már hamarosan utóléri a többit a negyedik.
A beszéddel tényleg jól állunk, talán ezzel kompenzálja aggodalmamat, hogy még nem lépked?Kép
Mostanában a menõ nála, hogy kimegy a szobából, aztán az ajtófélfánál elbújik és kukucskál. Ahogy eddig szépen mundta, hogy kukucs vagy néha kukicsra sikerült, most egyfolytában azt mondja, hogy KUKEEE.

Aggodalmadat a fiúval kapcsolatban elhiszem, mert nekem is eszembe jutott a két kisebb lányomnál, hogy milyen lesz ha mégis kisfiú lesz...Kép

Mára ennyi, mert épp elég volt utolérni magam...Kép

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Panda!

Nem irigyellek az éjszakáidért.Kép
Azért egy pár sorban leírnám, hogy milyen volt alvás szempontjából Dancsi lányom és milyen Dóri, hátha kipróbálsz belõle egy két dolgot. Most ugyanis már le merem írni, hogy nem biztos, hogy egy gyereket el lehet kapatni, ha többet foglalkozik vele az ember. Vagyis el lehet, de ügyesen le is lehet szoktatni róla.

Dancsi egyszerûen egy éjszakát sem aludt végig nagyon sokáig. Külön szobában volt a kiságy. Kb. másfél éves volt amikor nem bírtam tovább és magam mellé vettem, hogy legalább egy éjszakát hátha végigalszunk. Végig aludtunk.Kép Igen, de a következõ éjszaka a kiságyban már szintén nem ment. Vagyis újra a mi ágyunkban kötött ki.
Egy éjszaka elég volt, hogy megtudja mi a jó.Kép Viszont az ágyunk elég nagy volt, engem nem zavart, tehát maradt, hogy legalább én is aludhassak végre. Ezek után természetesen szóba sem jöhetett a kiságy este, mert ordított ha bele akartam tenni. Persze kaptam is a fejemre a - most már csak volt - férjemtõl, hogy elrontottam a gyereket két nap alatt. Bárki elõtt szóba jött, én voltam a h.lye, hogy ilyet csináltam. Természetesen senki nem érezte azt a fáradságot, kialvatlanságot amit én.
Tehát a gyereket vissza kellett szoktatni valahogy, ezt én is sejtettem. Átvittem a kiságyat hozzánk, de úgy sem tudtam benne altatni a gyereket. Levettem az oldal rácsot. Így már elaludt benne, de mindig átmászott éjszaka mellém. Távolabb húztam a kiságyat, hogy ne tudjon azonnal az ágyunkra mászni, de a gyerek ezt is megoldotta éjszaka.Kép Aztán próbáltam tiltani, hogy márpedig nem jössz mellém és mindig visszaraktam. Ezt is megoldotta, mert éjszaka lefeküdt a kiságy és a mi ágyunk közé és így aludt. Akkor is neki volt igaza, mert majdnem mellettem aludt.Kép Mivel ezt már észre sem vettem, fel sem ébredtem rá, tettem egy jó vastag paplant a két ágy közé, hogy ha már átmászik, legalább ne a szõnyegen aludjon. Egy idõ után egyre ritkábban találtam a gyereket a két ágy között. Reggel a kiságyban ébredt. Kép
Innentõl már csak idõ kérdése volt, hogy mikor egyezik bele, hogy átvigyük a kiságyát a gyerekszobába. Természetesen nem ment könnyen, de napokig égett egy kis lámpa, hogy ha felébred, nyugodtan jöjjön át mellém, nem fogom elküldeni. Nem akarok hazudni, de talán két éjszaka jött át, azóta egyedül alszik.

Dóri már teljesen más eset. Az éjszakákat végig alussza mint tudod, de azért õ is ébredt fel azért vagy kétszer. Nem ordított, nem hisztizett, csak pici nyafi volt. Adtam neki szopit, ott mellettem és aludtunk tovább a mi ágyunkban. A hajnali, reggeli szopik mindig a mi ágyunkban történtek. Talán én voltam kényelmes mert nagyon jó alvó vagyok, de így szoktuk meg. Õ mindig elaludt a kiságyban és csak a reggeli szopira ébredt fel.
Mivel a párom elég sok éjszaka dolgozik, ezért Dóri (kényelmi szempontból) sokat alszik velem. Viszont ha apa otthon van, akkor is szó nélkül elalszik reggelig a kiságyban. Persze a kiságy a mi szobánkban van.
Én úgy vagyok vele, hogy ha eddig nem rontottam el, akkor eztán sem fogom. Dancsit is sikerült az egyedül alvásra szoktatni, ráadásul éjszakázások nélkül, akkor õt is fog sikerülni. Ha egyeltalán szükség lesz rá.

Tudod én sok dologban nem értek egyet a mai nevelési, táplálási módszerekkel, ami talán azért van, mert az anyaságot már 16 éve kezdtem. Ettõl függetlenül nem vitatkozom senkivel, mert az nem az én stílusom.Kép Tanácsot is ritkán adok, inkább megosztom a tapasztalataimat. Mindenki úgy neveli a gyermekét ahogyan akarja, azt ad neki enni amit akar és akkor amikor õ jónak látja. Abban viszont tökéletesen egyetértek, hogy egy babának simogatásra, megértésre van szüksége éjszaka is. Annak valami oka van, ha nem tud éjszaka aludni. Viszont az okot megtalálni nekünk kell.Kép

Szóval ezzel nem akartam a másik topicot terhelni.Kép

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa: a herék fel-le járnak kb. 2-3 éves korig, nincs azzal semmi gondKép Ha a baba fázik, akkor ált. visszahúzódnak.
(sasha: ha egy felnött férfinak visszahelyezhetöek, az elég gáz, mert az életkor elörehaladtával nönek a herék, a "lyuk" viszont ugyanakkora marad, ill. megkisebbedik)

Kata: a 2 hónap alatt 1 kiló ebben a korban nagyon király! Ne aggódjKép Juli 2 hónap alatt 400 g-t hizott, a védönö meg igy is megdicsért (most 8,8 kiló - bocs Áfonya).

Bocs, hogy csak ennyit irok, de indulok dolgozni Kép

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Semmi gond, az utolsó leveleket már a párommal váltottad, mert én idõközben bealudtam...Kép
A számítógépes ismerõsödnek gratula a babához!

Én is jobban szeretek tanácsadásra járni, mert ott két perc alatt végzek.

Zsani!
Üdv neked itt!KépKépKép
Tudod nekem csak az a furcsa, hogy ennyi hízás két hónap alatt meg sem látszik rajta. Az én kis dagim (emlékszel?Kép), már nem is olyan dagi. Viszont a súlyát egyre jobban érzem. Szóval pont amiatt aggódom, hogy talán sok ez a hízás két hónapra. Mindegy! Majd leszaladgálja két-három hónap múlva...Kép
Gyere máskor is hozzám!!!KépKép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!
Köszi az altatós infókat.

Én is próbáltam leszoktatni a felkelésrõl Ádámot (Noémit soha Kép), de nem megy. Mindig pont akkor betegszik meg. Gondolhatná az ember, hogy lehet pszichésen is, ha nem éppen egyszerre lenne beteg mindig mindkét gyerek. Jelenleg nem tudom, mit csináljak, mert mi mindannyian egy szobában lakunk (nagyimnál vagyunk, amíg fel nem épül a házunk). Ha visszahozom Ádámot, muszáj rögtön ugrani a sírásra, mert Noémi is felébred (néha még így is, hogy nincs bent a szobában), ha kint hagyom, akkor viszont nekem kell mindig messzire mennem, és az túl fárasztó. Pedig kénytelen leszek visszahozni, mert az ebédlõben meg lehet pusztulni, ha bejön a meleg, a mi szobánk pedig hûvös. A mellettünk alvás nem vált be, mert én úgy nem tudok aludni, ha ott ven mellettem. Már próbáltam, de az lett a vége, hogy kevesebbet aludtam, mint mikor fel kell hozzá kelnem. És persze õ is felkelt ugyanannyiszor, mint mikor a kiságyban alszik.
Hát, nem tudom, mi lesz, most bízom abban, hogy ha már nem fog szopni, akkor leszokik a felkelésrõl is. Majd meglátjuk, mert ugye még szopik, mint a boci Kép. Egy négygyerekes anyuka ismerõsöm mondta, hogy neki mindegyik gyereke addig ébredt éjszaka, amíg kapott valamit éjszaka (leginkább szopit). A legkisebb majdnem 3 évig szopott (szép kilátásokKép).

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kata: leszaladgálja azt a jányKépKép

Panda: nagyon tisztellek ám azért, hogy igy birod a keléstKép Persze tudom, hogy ez nem vigasztalKép

zsaniP
zsani
 
 


Sziasztok!

Panda! Én is pont azt akartam mondani, mint Zsani. Én azt hiszem nagyon el vagyok kényeztetve, ami az éjszakákat illeti. Lili kb. 5 hónaposan leszokott az éjszakai kajáról, azóta végigalussza este 8-tól reggel 1/2 6-ig /no ezt még lehetne alakítaniKép/az éjszakát.És ha néha-néha elõfordul, hogy felsír éjszaka, akkor mindig azt hisszük, hogy valami baja van. De ilyenkor is max. a cumiját kell odaadni neki, amit kb. addig használ, amíg el nem alszik. Tudom ettõl nem lettél okosabb...de hátha eljön minél hamarabb a Ti idõtök is.

Lányok!
A ti gyerkõceitek fel tudna ülni egyedül háton fekvésbõl? Ugyanis Lili mindig hason fekvésbõl ül fel és néhány napja elkezdte gyakorolni a hanyatt fekvésbõl felülést, de még nem megy neki. Pedig nagyon erölködik...szoval kellene már tudni?

bera
berka
 
 


Sziasztok itt is!

Kata!

Régen voltam, bocsi-bocsi!

És itt is milyen ügyes dolgokat olvasok! Elképesztõ, hogy pár hónap különbség babakorban milyen sokat számít! De úgy birom, amiket Ti korábban írtatok, azt általában megtapasztalom én is Ádámnál, szóval nem csodálkozom semminKép
Látom, kielemeztétek a fütyi témátKép (Ádám mostanában kezdi megtalálni, hogy van valami a lába közöttKép Fürdés közben megmarkolja és húúúzzaKép Én meg kiszabadítom, mielõtt leszakítja, kell az még késõbb isKép)

Panda!

Látom, sorstársak vagyunk nem alvás ügybenKép Az én Ádámom is elmúlt 28 hetes, de még soha nem aludt át éjszakát, már az dolog, ha 3 órát végialszikKép Az Ádámok ilyenek???

Bera!

Cuki lehet Lili a hasizmozássalKép Nálunk nincs ilyen, sõt még felülés sem, csak ha ültetem, úgy marad, de ezt meg nem szoktam.

Végre süt a nap, mehetünk sétálni!

Sziasztok!

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Ma Dórikám megmutatta, hogy õ is tud ám már egyedül menni.KépKépKépKép
7 lépés volt a maximum, ami persze vetõdéssel fejezõdött be mindig, de sírás sosem volt, és egész nap ezzel szórakozott. Én azt hiszem, hogy nagyfenekû õnagyságaKép elindult.
Bárhol áll, ha meglát valamit elindul érte, amit eddig õ nem csinált. Az eddigi max. 3 lépés is nagyobbrészt csak hívásra történt, de a mai az valami csúcs.Kép Délután lementünk sétálni és rendesen elengedte a gyerek a kezem és ment volna. A két kisebb szoba közötti folyosónk kb. 1,5 m. Ma Dóri ezt csak lábon, tette meg mindenféle kapaszkodás nélkül.
Csajok, én olyan boldog vagyok, hogy végre õ is elindult.Kép

Panda!
Nem is tudom mit mondjak. Minden elismerésem a Tiéd!
Talán van benne valami, hogy ha már nem fog szopizni éjszaka, akkor leszokik róla.Tényleg szép kilátások.Kép

bera!
Dóri nem tud lazán hasizomból felülni még. Próbálgatja, de nem megy még neki. Õ kicsit felemeli magát, aztán rásegít a kezével.Kép Tisztára magamra emlékeztet, amikor még pocakos voltam...Kép

Zsuzsa!
Köszi jól aludtam.Kép
Képek vannak, csak fel kellene rakni õket.Kép
És most nézem a linkedet.
KépKépKépKépKépKépKépKépKép 9 hónaposan????????
Hatalmas gratula! Megmutattam apának és most már mégjobban elhiszi, hogy a nagyobbik lányom 10 hónaposan rendesen járt.Kép Viszont Elõd még Anitámat is lepipálta. Mondja valaki, hogy a fiúk lustábbak...Kép

Betti!
Ismerõs a dolog. A Miskolc topicban volt egy Dóritól nagyobb kisfiú, én meg az õ tudományát olvasgattam állandóan. Aztán pár hónap után én is ezeket tapasztaltam Dórinál. Tényleg fura volt.Kép
A nem alvással kapcsolatban téged sem irigyellek. Neked is leírom, hogy minden elismerésem a Tiéd. Nekem marhára jó alvókám van, úgyhogy szerencsés vagyok Dórival. Talán ez a jutalmam Dancsi után, akivel nagyon sokáig éjszakáztam.Kép
Ja, az öcsém kisfia is Ádám, januárban volt 2 éves és még mindig nem alussza végig az éjszakát.KépKép

Este még jövök!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Milyen jókat olvasok itt vacsora közben! Nagy gratula Dórinak! Nagyon ügyi !!!

Asszem átkereszteltetem a gyereketKép

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Betti!
Köszi!Kép

Zsuzsa!
Köszi!Kép
A játszótérre még nem megyünk, mert ott még nem tudna menni. Olyan apró kavicsos nálunk a játszótér, úgyhogy ahhoz profibb járkáló gyerek kell.Kép
Dancsi lányom nem akarta elhinni, aztán ma Anitának is bemutatta a kis büdös.Kép
Csináltam az elõbb képet, de apa most játszik, ilyenkor õt képtelenség másra bírni, úgyhogy ha le tudom tölteni a géprõl a képeket rakok fel.
Érdekes ez a bátorság dolog. Én már annyira nem emlékszem a másik két lányom hogyan indult el, csak arra, hogy mikor.Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata,
nagy gratula Dorinak az elindulashozKépKép
Nektek nincs olyan csalodottsag-erzetetek ezugyben? MErt en ugy vartam azt a klssszikus, reklambeli elso lepest... es valahogy nem olyan volt, igazabol nem tudok olyat mondani, hogy "na, elindult", mert olyan atmenetesen, fokozatosan mukodik.
Bar Kata meg pont ellenkezojet irja, a hogyanra nem emlekszik, csak az idopontra.
Felules: Reka mar 1 honapja biztos probalkozik vele /pelenkazas kozbenKép/, de csak megemelni tudja magat, felulni nem. Mondjuk en a koldokserve miatt nem is engedem, odanyulok, hogy hanyattlokjemKép, erre belekapaszkodik a kezembe es felhuzza magatKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Afonya!
Elgondolkodtattál egy kicsit. Talán ezért nem emlékszem a két nagyobbnál sem? Talán mert az a tipikus reklámbeli elindulás nem is igazán létezik? Talán náluk is azt vettem elindulásnak amikor már több lépésre rászánta magát mint most Dóri? Mert ugye, a gyerkõceink közel egyidõsek, de tényleg senkinél nem volt olyan, hogy egyszer csak fogja magát és elindul, hanem fokozatosan tettek egyre több lépést.
Olvastam a topicodban, hogy Réka peluscsere közben páros lábbal rúg mellbe. Sajnos ez nálunk is van. Nekem sem azért mert annyira lóg a mellem...Kép Nálunk azért sajnos, mert én meg azt a hibát követtem el, hogy az elsõnél mosolyogva szóltam rá, hogy hékás, eltöröd a karomat. Ez persze marhára tetszett a gyereknek, úgyhogy ha nem vagyok elég elõvigyázatos, telibe is talál.Kép

Utánzásban nálunk Dóri a, hogy megy a lovacsaka, hogy megy apa autója, és most a legújabb a, hogy megy a níííínóóóóó.KépKépKép Ez utóbbi haláli. Alig várom, hogy valamiért mennünk kelljen a munkahelyemre és megmutassam neki közelrõl a níínóóót.

Láttam, hogy Réka motoron ül. Haláli.Kép Megy is vele a csajos??? Nekünk is megvan még a Dancsié (alig használta, mert fél rajta), de még nem próbáltam Dórit ráültetni. Ha azt mondod, hogy Réka már élvezi, és nem zuhan vele nagyot, akkor én is elhozom anyukáméktól.

Boldog gyereknapot mindenkinek!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata! Mi is gratulálunk Dórinak a lépésekhez!

Igen, igen, én is így vagyok ezzel az elindulással. Akkor most mikor mondjuk, hogy elindult? Amikor elõször lépett egyedül egyet? De az meg olyan volt, hogy Ó, csak vitte a lendület....véletlen volt...stb. De annak meg nem hiszem, hogy lesz napja, amikor folyamatosan járni fog, hanem szép fokozatosan. Ma pl. azzal lepett meg bennünket - így gyereknap alkalmábólKép - Lili, hogy anyuéknál voltunk és nagyon sokat közlekedett egyedül járva. Kinézett magának valamit és odament. Nem is engedte, hogy fogjuk a kezét. Pedig épp valamelyik nap írtam, hogy nem jutunk túl a 4-5 lépésen. Na ma sikerültKép

Nagyon aranyos lehet ez az utánzás is! Kép

bera
berka
 
 


Kata!
Ujjéééé! Dórikád nagyon ügyes!

Azt én sem mondhatom, hogy Ádám "elindult", de a hétvégén néhányszor megtett 4-5 lépést egyedül. Persze, inkább mászik, az mégiscsak biztonságosabb Kép.

Átkeresztelés KépKép! Én már komolyan gondolkodtam azon, ha egyszer még szülni fogok, és fiam lesz, Álmosnak fogjuk hívni. Sajnos lánynév még nem jutott eszembe Kép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Zsuzsa!

Ádám nem megy még annyit, mint Elõd (ja, nagyon ügyes KépKépKép), viszont ma volt egy hasonló nagy BUMMMMM, jól beverte a kobakját az asztak kábába, mert nem jól mérte fel a távolságot Kép. Remélem, ez nem vette el a kedvét a járástól...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Azt akartam írni, hogy az "asztal lábába", de már nagyon késõ van, megyek is aludni Kép!

Panda
p
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: