Új privát üzeneted érkezett!

Anyapoc, három pici mellett még dolgozni is!? Mi ez, ha nem tökéletesség??? Ki vagy tiltva! Kép
kíváncsi
 
 


Sasha

lehet, hogy fogacska jön?
nekem Regina akkor nem szokott aludni.

Ma én sem voltam tökéletes, a krumplistésztára kisfiam csak annyit mindott: majd anya megeszi.
Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Sasha! Részvétem a nemalvás miatt. vAn remény aköueljövőben alvásra is, vagy nem szokott rá a törp erre az üdvös dologra.
Nekem mindkettő fel szokott kelni még mindig, bár az elmúlt éjjel fél 5-ig aludtam (bocs Sasha)Kép
De tökéletlen vagyok, ugyanis minden könyv, védőnő, dokinéni határozott rosszallása ellenére egy üveg tápszerrel altatom vissza a 1,5 évest! Így legalább 10 perc alatt alszik, különben meg ringathatnám!
SZóval kitartás Sasha, még 2-3-4-5-6-7-...év, és átalusszák az éjszakát. (addigra én már vén mámi leszek, akinek meg csökken az alvásigényeKép)
Anyapoc, te is tanár? Mit tanítasz? Nem semmi 28 órát lenyomni +a gyerkők!KépKépKép
Gigóca! A krumplistésztát az enyémek sem eszik. (tésztát csak üresen).
Zsuzsa
gyuzsu
 
 

 
 

Héééééé!Álljon meg a menet!nekem csak gyerekem van!

Kíváncsi!!!Ezt honnan szedted?De komolyanKépAz viszont igaz,hogy 3-at szeretnék.Innen a félreértés?Nehogymá túl legyek a két elkövetkezendő terhességen és szülésen,mert már annyira várom őket!KépKép

Sasha

Akkor valóban jól sikerült a somlóiKép!Legalább mostmár tudod,hogy mit kell csinálni,ha Apát kétvállra akarod fektetniKép!
A kaja jól hangzik...én most fogok ugyan főzni,de...darált húsból ezt nem lehet,miKépKép!Na de majd legközelebb !

zsuzsa

Biológiát és hát csak 1 gyerek mellettKép.Na jó,meg ott van APa,ő kitesz kettőt,így megvan a 3Kép!
És Te?És hogyhogy csak du?Ez direkte ilyen suli?

És hogy mennyire voltam tökéletlen:reggel a mosogatás félbe maradt,és még csak most jutottam a végére.Holnapi kajából még semmi nincs kész(és miért is ülök itt?Kép) és a felmosás és fürdőtakarítás is vár még...holnap majd jelentekKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc! Az az egy is igen fiatalka, ha jól számolom. Ki fog rá vigyázni? A kettőtiskiteszapa?
Ragad a padló itthon. Ahelyett, hogy gondosan felsúrolnám (pl. körömkefével, a fugát is) MÁR MEGINT ITT lógok. És du. a gyerekeim megszavazták, hogy takarítás és vasalás helyett frissbabás talira menjünk. Játszótér is volt. Tény, ez a szünet utolsó hete. Kell nekik az élmény. A munka meg megvár, még sose csinálta meg senki helyettem.
sofka
Sasha, férj jobban?
sofka
 
 


Off:
Anyapoc!
Halódik (meghalt) a "Vissza a munkhahelyre" topicom, pedig annyira örülnék, ha sikerülne tapsztalatot cserélni más dolgozó anyukákkal. Nincs kedved (kedvetek) oda is benézni néha és elmesélni nektek hogy megy a visszatérés?

Milla
ON
milla
 
 


Bocs, Anyapoc, megkeveredtem... De lehet, hogy a kor teszi, visszamegyek inkább a 35-ön túliak közé, hátha ott a sok vén hülye nem veszi észre a botlásaimat Kép. Szal összetévesztettelek Anyakatival, azért ez őrület, nem??? Ezért lepődtem meg a Veszprémen is, noha azt tudom, hogy Te oda szokatál írni. Kép Mit is mond ez a topik, hogyan ne legyünk tökéletesek? Hát nekem ez egyre jobban megy! Kép
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Gigóca!
Igen a fogacska, de már kint van 3 napja a 8. is. Elképzelhető, hogy jön alami rágó is, aztatat én nem tudomKép Valami van, mert az egyik helyen kemény a másik helyen meg puha az ínye. A krumplistésztára én is mindig azt montdam egye meg aki főzte...de egyszer Anyukám tett bele pirított bacon szalonna kockákat. Mennyei! Persze ezzel nálunk a drága kaja kategóriába sorolt átKép Nincs is sűrűnKép Darálthús? Ne is mond!Kép TEgnap előtt másfél kilóból főztem a kutyának kaját. Megvettük és 2 napig állt a hűtőnek azon részén ahol minden élelmiszeren jégkristályok képződnek. Tehát kb 0 fok körül van a hőmérséklet. Erre kibontom, hogy felosztom 4 felé és úgy fagyasztom le és büdös volt. A sertéscomb meg átvette a szagát, mert lukas volt a folpackja és majdnem azt is kidobtam De ahogy lemostam eltünt róla a szag, így az megúszta. Az is 2,5 kg volt. Csak nem lesz tőle bajunk, mondjuk Csabinak már mindegyKép

AnyapocKép

Jaja! Csak az a szörnyű, ha apa rosszul van akkor az nagyon gázKép Nyafog és olyan arcot vág, mint aki minden pillanatban kilehelheti a lelkét.
A somlói meg végülis nem lett olyan rossz. Feltuningoltam a csokiöntetet. Beletettem a maradék étcsokit, meg kakaóport, Arany Kakaót. Az jó keserű. Így már nem olyan gej és ehető, bár legközelebb inkább kihagyom a cukrot és víz helyett tejben olvasztom meg a csokit. Nem tudom ettetek-e már Auchan-os Somlóit. Abban olyan finom a csokiszósz, hogy még. Pedig kesernyés, de valahogy olyan selymes, tejes...
Zsuzsa!
De már előfordutl a gyerkőc eddigi 10 hónapjában, hogy 3-4x átaludta az éjszakát...Kép Az utóbbi hónapban meg általában "csak" hajnalban riasztott, de az nem érdekel. Ha már aludhattam 3-4 órát akkor már mélyen alszom. Ilyenkor átcaplatok paplanostul, kispárnástul a gyerekszobába, befekszem mellé és alszunk tovább minden vergődés nélkül reggelig. Ekkor semmi gond a kényelmetlen oldalt alvással, mert pillanatok alatt zuhanok álomba, de ha csak 1 órát tudok egyhuzamban riasztás nélkül aludni az gáz. Én ugyanis csakis hason tudok elaludni és ez így van 1 óra alvás után is. A gyerek matracán meg nem lehet, mert akkor letúrom, vagy beszorítom.
Kit érdekel, hogy tejen alszik vissza? Gyanítom, hogy Gabi is így fog tenni másfél ávesen, csak a csomagolás másKép Gabi még szopik.

Kíváncsi!
Na nehogy itthagyd a topikot!Kép Persze, csak vicceltél tudom, de miven ha mégse?Kép

Ha tudnátok milyen káosz van a konyhábanKép A somló és a rántot hús és krumpli maradványa. a tojásos tányér, a paniros tálca és a mosogató... De azt majd holnap... de akkor hogy iszom kávét. brühühü utálok reggel egy dzsuvás konyhába bemenni kávéért.

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Bár nem vagyok tökéletes,de tisztelettel tudatom,tegnap este 10 utánra kész volt a konyha, a fürdő, a mai kaja,a tegnapi kaja,gyerek kajája és még fel is mostam.KépÉs most,hogy tökéletes vagyok,elgondokdom azon,hogya vajon komplettnek mondhatom-e magam?KépKépKép

Sofka

Most múlt 1,anyósom vigyáz rá,amíg letudom az aznapit.KépApának ugyan jobban örülnék,de ha kimegy dolgozni,akkor inkább anyóst szokja megKép:Végül is így is megfelel.Kép
Ne felejtsd el,hogy nem rabszolga vagy,hanem anya és feleség.Súrolásról szó sem lehet.Hacsak...nem vagy !!!!KépJátszótér--->az mehet,gyerekeknek igaza van!Kép

Kíváncsi

Gondoltam én már,hogy vmi nem stimmol a veszprémi topikban..KépDe nem baj,itt jó helyen volt a kavarás,végülis azért járunk ide,mert nem vagyunk tökéletesek(kivéve énKép)!De majd visszatérünk a témára,ha meglesz mindhárom törpeKép.Anyakati---Anyapoc,majdnem ugyanaz(én vagyok ám mindekettő,csak kicsit hasad a tudatomKépKép)!

Sasha

Somlóit nem szeretm,mert mazsolás--általában.Ha nem úgy csináltad,akkor jöhetKép!
Apa beteg...ismerős=férfi beteg--->SZÖRNYŰ,így csupa nagybetűvel!Megáll az élet,senki ne vegyen levegőt,mindenki sajnálkozzon és ha lehet,akkor rebegjen el egy MiatyánkotKép!Na de nem így van???De azért imádom ápolni,mert meghálálja!Mint egy gyerekKép!
Ja,reggel konyha brrrr....KépEzért inkább éjjelig csinálom,ha kedvem van.Vagy reggel Apa korán kel és megcsináljaKép!

Ma még nem voltam tökéletlen,de még csak eztán jönnek a vendégek...Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Off

Milla!

De megyekKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Hát tényleg SZÖRNYŰek a beteg pasik. Én emberem is meghálálja a törődést ált. A somlóiban volt mazsola, jobbanmondva tele volt vele, mert én is és párom is szereti, de lehet anélkül is.
Én is akkor szoktam mosogatni, mikor a babi elaludt, az általában este 9 után van. De elötte még apázok, ha van valami film akkor megnézem és kb éjfélkor ágyba kerülök, de 1-ig ritkán tudok elaludni.
Mindegy a konyha majdnem tökéletes, leszámítva pár csokifoltot a szekrényen és a mosógépen, a tűzhelyen... de már nincs mosatlanKép Az is valami.

sasha

Kép
sasha
 
 


Képzeljétek, a tegnapi vacsora mára ebéddé lépett elő. De nem kellett főzni, nyugodtan meredhettem fejfájósan magam elé, kis megszakításokkal. Remélem megjön a vihar, az szokta tutira elmúlasztani. Holnap a lányaim mosnak fel és vasalnak. A tegnapi játszótérért cserébe. (Gonosz vagyok?)
sofka
sofka
 
 


SZiasztok!
Sasha, a szopit kicsit irigyelem tőletek. Én örökbefogadtam a fiúkat, és így ez teljesen kimaradt. Bár a nagyobbik ma is szeret a cicimmel jászani, és ott aludniKépKép
SZóval ma oylan tökéletlen vagyok, hogy netezni sem volt időm...ALUDTAM du.KépKépKép-a konyha meg szalad, mit szalad, rohan, vágtázik, de most elmegyünk motorozni egy kicsit, mielőtt lebontják a lakás maradék részétKépKép
Sziasztok
gyuzsu
 
 


SZiasztok!
Nemcsak én vagyok tökéletlen, hanem a gépem is. MOst látom, hogy az elmúlt két napban két hozzászólásom is elszállt, csak nem tudom hova...
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Hopp, az egyik megvan. HOgy mik vannak?
ZS.
gyuzsu
 
 


Az tökéletlenség,hogy az ember nem tud aludni,ha a feletté lévő lakásban kétpercenként úgy röhögnek,hogy a lónyerítés ahhoz képest szégyenlős kacajnak minősíthető???????????Kép

Mert ÉN NEM TUDOK!!!Kép

És megint kezdik és tökéletlenségem és nuku toleranciámtól hajtva ma biztosan felmegyek szólni,mert NEM VAGYOK HAJLANDÓ ismét egy éjszakát végigszenvedni!

Még jó,hogy egész nap anyuéknál voltunk,így volt,aki a gyerekkel is foglalkozott,mert én csak magamat és a fejfájásomat ápoltam!Kép

ELEGEM VAN!
Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc! és elmúlt? Én tegnap patreroltam el legalább a lányokat, mert reggel arra ébredtem, hogy alig látok, és mindennemű zaj hihetetlenül zaklat. Nem is csináltam, semmi komolyt. Elláttam az öthónapost, és ebédig a hölygyeket... Nem is vagyok olyan tökéletlen.
sofka
sofka
 
 


sofka

Egyenlőre elKép,de most éppen kezd kiújulni,mert ha jól láttam,megérkezett Apa és most törhetem a fejem,mit adok neki melegvacsorára(semmit nem evett maKép)!

Jujj!Kép

Anyapoc

Ui:Te tényleg nem vagy tökéletlenKép!

anyapoc
 
 


Jajajajaj!

Apa készen van!Hányinger,fejfájás...most hogy legyek tökéletes?

anyapoc
 
 


Titeket fejfájás gyötör? Engem meg általános testi és lelki gyengeség. Semmihez nincs kedvem, ha látnátok a lakást, biztos és állandó helyet kapnék itt, asszem! Én, aki beértem napi 4-5 óra alvással is, egyszerűen nem tudok lelket verni magamba még hétkor sem! Pedig még éjfél előtt lefekszem. Egyelőre csak reménykedem, hogy a hosszan tartó, véget érni nem akaró meleg miatt van. Képzeljétek, ezen a nyáron gyakorlatilag nem használtam takarót! Otthon megkezdőtött már az enyhülés?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi!
Hogyne. Ma már szinte simán lehetett levegőt venni. Csak a szél miatt ded nem tudott pihenni. Képzelheted a fejfájós anyját...
sofka

És a legnagyobb tökéletlenségem (33 évesen, krsiztusi korban. Nőknél van ilyen???) Képzeld Kíváncsi, még júliusban elkértem a családi járgányt, és elmentem a babanetes talákozóra. Igazából szerettelek volna látni benneteket. És nem mentem be. Mentségemre szolgáljon az előző négy hónap teljes elzártsága... Nem ismertem magamra.
sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk manóval Állatkertben, ellátogattunk a simogatóba, gyerek ott tobzódott kb.3/4 órát. Én meg hősiesen rohangáltam utána, csak kb.20 perc után már nem kaptam levegőt. De sikeresen palástoltam, úgyhogy a többiek tökéletesnek hihettek. Most a gyerek eteti anyát szőlővel, a poclakó pedig hullámoztatja az "odút". Hiába, ha az ember lánya nem tökéletes, akkor legalább a gyerkőcei legyenek azok. Ja kb. 5 napja nem főzök, mert a nagyik ellátnak kajával minket Kép. Ha elfogynak a csócsik, akkor újból ellátogatok a konyhába Kép.

Kriszta
kriszti_77
 
 


Sofka,
ne hülyéskedj, ott voltál??? De sajnálom, hogy nem jöttél be mégsem! Kép Akikkel itt a Társalgóban szoktam érintkezni, azok közül csak zsuzsi74 volt ott, nem tudom, ismered-e. Ja, és PIldi is ott volt a gyerkőceivel. Pedig én is annyi mindenkire számítottam, hogy ott lesz! Benéztél azért valamennyire, vagy nem is láttál semmit? Kb. ötvenen lehettünk, de én csak néhány csetessel tudtam személyesen is megismerkedni. Furcsa volt egyébként nekem is. De kár, hogy nem jöttél be!!!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi: Elindulta, befelé, hősiesen kapaszkodva a babakocsiba, aztán rájöttem, hogy nekem itt mindenki ismeretlen. Pánik, tűz ellenkező irányba.
DE: Volt a frissbabásokkal azóta már két találkozó, és egyszer sem fordultam vissza. Nem mellékes körülmény, hogy velem voltak a lányok is erősítésnek, Budakeszin meg nem...
bátortalan sofka
sofka
 
 


Sofka, Kép Kép De tényleg furcsa volt nekem is, csak az segített át a kezdeti nehézségeken, hogy pont jött Apa a csetről, így nem lehetett azt mondani, hogy bocsi, csak eltévedtem, hol van a Libegő? Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Hali!

Tegnap és tegnapelőtt mély depiben voltam. Néha rámjön, és olyankorKép Bár lehet nem is depi csak hülye vagyok.
Tegnapi alkotásom: Egy csontig vágott mutatóujj és egy nagy fazék gulyás leves a retyóban.
Az éjszaka remekül telt!
Édes kisfiamat sikerült legyürni 8-kor. Én már csodák csodájára lefeküdtem 9-kor aludni. Persze nem tudtam, de nem baj. fél 11-kor már szinte aludtam, mikor a lakónkhoz jött a pizzafutár (kaputelefon), a gyerek felébredt, én átvonultam hozzá. Nem tudom mikortól kezdődött a nyűglőődés, de sokat nem aludtam. A gyerek egész éjjel nyafogott, kúszott ütközéséig, meg még egy csomót szenvedett. Aztán valamikor hajnali fél 5-kor eszembe jutott tisztába tenni és benyomni neki egy kúpot, merthogy se dentinox gél, de panadol nincs itthon, mert kifogytam belőle.
Aztána gyerek fél 6-ig kukorékolt, mire sikerült megint lenyomni. Aztán az ébresztőóra szólalt meg fél7-kor és valamikor 7 körül a gyerek is felsírt. Akkor megint átvonultam hozzá és jól bealudtam. 8-kor keltem arra hogy a gyerek vadul üvöltözik a lakó szobájában a macskának. Persze abba a szobába tilos bemennie, sose engedtem neki, mert az az ember egy trehány, hanyag fráter, csupa kosz minden. Ezért is volt olyan jól el ott kb 1 órát.
Hát a tökéletestől még messze vagyok fényévekkel. Még mindig állítom, hogy tökéletes háziasszony az az, akinek van bejáró-, takarító- és szakácsnője.

sasha

Kép
sasha
 
 


SZiaztok!
Sasha együttérzek veled, az én kisebbikem sem aludt éjjel, nyűglődőtt, rám mászott, majd fejjel le a földre, végül 1/2 5-kor a babakocsijában elaludt, de 1/2 6-kor a nagyobbikat kellett betakarnom (ez nálunk bizalmi ügy csak én kivitelezhetem), 6-kor kelt Apa, 1/2 7-kor a kicsi ,imászott a kocsiból, majd én is keltem, mert a nagyot vittem életében először oviba.
Most megyek dolgozni, jön velem azovis is. A háztartás...hagyjuk. De legalább enni van mit.
Utóbbi megállapításodhoz csatlakozom, de jól dolgozzanak ámKépKépKép
Próbáld túlélni a depidet, hátha elmúlik...
Örüljünk annak, hogy nincs már agyrohasztó meleg!
Egy kis segítségKépKépKépKépKépKépKép
Szia
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok!

Na,fejfájósok,testi lelki-rongyok,depik és csak úgy általában dolgozók,hogy vagytok?KépKépKép

Sasha

Nálatok kész regény lehet élniKép!hogy bírod?
Bejárónő?Szobalány,inas?Ki akar itt tökéletes lenniKépKépKép????Nem?
Így legalább zajlik az élet!

Ma még nem ettem semmit.Ez elég tökéletlen dolog.de nem is főztem!KépKépNa de védelmemre legyen mondva,ma voltam először rendesen dolgozni...1 órám voltKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Nem tudom, mi ütött a gyerekekbe, az enyém is (kétéves) cirkuszolt egész éjjel. Oda kellett vennünk magunkhoz, de így is félóránként felsírt, csapkodott, dühöngött folyvást. Most bezzeg békésen alszik, én meg kornyadozok Kép.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Az enyém aludt egész éjjel,de 1 órával hamarabb kelt,mint szokott.így minden tolódott 1 órával és az estin az évnyitón már ki volt purcanva...De azért hősiesen bírtukKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Na ja, az alvás mostanában nálunk is igen változóan sikerül. Mondjuk - el ne kiabáljam - nem rendez műsort éjszaka. Csak mivel foga jön - egyszerre négy - hát fel-fel ébred. Ilyenkor megszoptatom. Úgy óránként. Aztán hajnalban bealszik, én meg feszülő mellekkel forgolódom.
Képzeljétek, már csak két cikket kell átnéznem, és kész az újság!! (Na, tökéletlenül ez inkább így hangozzék: Két cikk még mindig hátra van, én pedig elvonulok aludni, ahelyett hogy... De majd holnap.
Kíváncsi! Legkésőbb jövőre, csak találkozunk...
sofka
sofka
 
 


Sziasztok!
Most járok itt először. Azt hiszem illek ide, messziről sem vagyok tökéletes! Kép
Utálok főzni! Még inkább a főzés utáni romokat eltakarítani!
A mosogatás sem az erősségem, de mostanában e téren próbálom magam összeszedni. 7 napból 6 esetben úgy sikerül ágyba kerülni, hogy nincs mosatlan!Kép De napközben azért nem csillog mindig a mosogató!
Az ablakaim enyhén szólva retkesek. Kép
És a konyhabútorra is ráférne egy nagytakarítás. Gyűlölöm a tetejére rakódott zsíros maszatot!

Nekem ma fájt kutyául a fejem. A lányom délben a lefekvésnél akadt ki, tiszta gyagya volt. A végén már bőgtem. Aztán megvigasztaltuk egymást, és végre elaludt. Bevettem gyógyszert a fejemre és már éppen elaludtam volna, mikor csökkent a fájdalom, erre hallom a gyerekszobából: anya jön!
Nem akartam hinni a fülemnek. Kép
Márti
Márti
 


Isten hozott köztünk Márti. Ugye feldob, hogy nem vagy egyedül?
sofka
sofka
 
 


Igen, nagyon feldob!
Eddig minden anyát jobbnak, szebbnek, szorgalmasabbnak tartottam magamnál. Azt hittem, ők tökéletesek, én meg a .... Na hagyjuk!
Egyfolytában ezt hallom ezektől az anyukáktól: letettem a gyereket délben, felmostam, elmosogattam, kivasaltam, aztán felébredt a gyerek és irány a játszótér. Este pedig mosogatás, fürdőtakarítás, rendrakás után főz másnapra. Íme a tökéletes anya, akinél mindig rend és tisztaság van. Amikor a gyerek ébren, akkor játszik vele, meleg étel várja a Papát, és ha kimennek a játszóra, mögötte csillog-villog a lakás, bármelyik pillanatban vendéget fogadhatnának.
Azt nem mondom, hogy nem lennék erre (nagyjából) képes, de hozzá!
Kertes házban lakunk (tök jó!), így gyomlálnivaló van, de nagymama, bébisintér nincs.
Így hát éljen a tökéletlenség!
Márti
Márti
 


SZia Márti! Hát te is?KépKépEz megnyugtató!
Hogy van mindenki fejfájása? REmélem múlik!
Hadd panaszkodjak egy kicsit! A kisebbik két éjszakája alig alszik. HA beveszem az ágyunkba, ott forgolódik, rugdos, felsír, a férjem meg dühös, hogy neki dolgoznia kell (mért' nekem nem?KépKép)AZ ágyában sír (nem a férj, a ded), úgyhogy lásd az előbbi. HA ülnék vele órákat, az jólenne - de nem nekem (ráadásul azt a nagyobbikkal közel egy évig játszottam már).SZóval most félóránként, óránként átmegyek, de a végén már olyan fáradt voltam, hogy sírva ráripakodtam "aludj a saját ágyadban". Utána aludt, de én nagyon rosszul éreztem magamat. Ráadásul ez megy már több napja, +a nagyobbhoz is kelek 1szer, 2szer, én K.O. Este munka a tantervvel, du. hálistennek csk jövő héttől. Türelmetlen vagyok, hisztis, ülve elalszom, a háztartást esélyem sincs utolérni... A tökéletesek hogy bírják az éjszakázás mellett mindezt megcsinálni?
NYűgös vagyok, nyaf-nyaf-nyaf.
Jó volt elpanaszkodnom magamat
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa, ne keseredj el, sehol nem megy minden simán. Akinek van energiája többre napközben valószinűleg egész éjjel alszik. Enyémgyerek is sokatalvós tipus, enélkül nem is menne ez a sulibajárás. De az én háztartásom is hagy kivánnivalókat. Kezdve ott, hogy évente egyszer mosok ablakot. Fürdőszobát meg tán háromhavonta. Gondolhatod... Kép
Fel a fejjel, igenis nagyszerű anya vagy, és remek feleség. Aki ennél többet akar, annak velünk gyűlik meg a baja. Kép

Én is tökéletlen vagyok már megint: ma sem mostam, a mosogatást félbehagytam, teknőst nem mostam ki, pedig nagyon ideje lenne, és a legnagyobb nyugalommal ebédeltünk perecet Fiampéterrel.

Pusz
Zsunya

zsunya
 
 


Haromhavonta takaritasz a furdoszobaban???
Ajaj! Kép
Nem veletlenul haromnaponta akart lenni? Kép
Névtelen
 


Ezt a blamázst.. tavaly nyáron akváriumot alkottunk. Aztán jött a terhesség, és kb. a hetedik hónaptól nem tudtam kitakarítani. Aztán míg a szülészeten dekkoltam, apa megcselkedte (Nem a szenvedélye az állattartás, felért egy aranygyűrűvel, amit mások kapnak) Aztán ugye lábtörés. A víz elpárolgott, mert még mindig örülök ha a három kölök mellett a mindennapival végzek. Na meg a virágokkal. Néha öntöttem utána, de ez a kánikula.. Szóval maradt egyetlen fekete hal, meg a dzsuva. Halat egyelőre áthelyeztem egy szép nagy és otthonos befőttesüvegbe. Enni i s adtam neki. És komolyan foglalkoztat a gondolat, hogy a dzsuvát kihajítom. Marad egy szép üres akvárium, meg a halbefőtt...
sofka
sofka
 
 


Sofka! Éncsak ne nyafogjak a két utóddal. Múltkor nálunk volt az unokaöcsém is, nem mintha eddig nem tudtam volna mi az a három kölök (mi is 3-an vagyunk tesók), de tényleg, 3, az nem 2+1, hanem valami hatvány...Minden tiszteletem!KépKépKép A halbefőtt az jóKépKépKépKépKép
ZSunya, köszi a bíztatást, jól esettKép
Névtelen! VAgy naponta vízkőtlenít az ember lánya, vagy elég a 3 havonta is. 2 nap után úgyis matt a csemoe, akkor meg minek! VAnnak fontosabb dolgok is, mondjuk egy jó kis perecevés a gyerekkel.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Fölösleges annyit küzdeni a buta vízkő ellen. Hagyjuk lerakódni, hátha olyan szép lesz, mint Aggteleken. Azt milliók csodálják!!!
sofka
sofka
 
 


Ti mit csináltok, amikor a törpök hisztiznek? Néha úgy érzem, hogy elszaladok a világból. Lassan ötletem sincsen, hogyan lehetne kezelni a lánykámat, a végére már szinte én is hisztizek.
thira
 
 


Thira!
Én is, már hogy én is hisztizek. Nem szinte, hanem egészen.
H akialudtam magam (hát........volt már rá példaKép), akkor megértően, türelmesen, amúgy tökéletesen (fél óráig, aztán lásd fent).
Milyen helyzetekben hisztizik főleg?

Sofka! Olyan szép cseppkő? De hát az tökéletes, nem?Kép
Zsuzsa
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


A tökéletlen majdnem mindent kétszer mond, kétszer mond...
Zs.
gyuzsu
 
 


Amikor őnagyságaKép akarata nem érvényesülhet az ő által óhajtott mértékben. Pl nem maradhat fent, nem nézheti a mesét, mert késő van stb.
thira
 
 


Sziasztok!

A nap első szava ami mosolyt csalt az arcomra: halbefőttKépKépKép

Lányok én a hétvégén nagyon durva voltam. Nem is tudom leírni, hogy miket csináltam, nem csináltam. Állandóan idegbeteg vagyok és hülye, meg lusta meg itt fáj-ott fáj. Erre tegnap egy barátnőm (aki 8 éves korom óta az, csak van hogy fél évig nem beszélünk mert van dolgunk elég), hogy ez olyan mintha depressziós lennék... ÁÁÁ dehogy mondtam én neki, csak fáradt vagyok meg miegymás, meg a gyerek is egyfolytában hisztizik, sír és olyan nagyon anyás, hogy ha csak megfordulo az ajtó iránáyába már sír utánam... Na meg 5 éjszakája nem aludtam, mert a gyerek nyüglődik éjjel. Mellesleg a jobb felső rágó egyik csücske látszik már, de még mindig nem az igazi...
Aztán találtam (mert aki keres az talál) a neten egy olyant hogy depresszió.lap.hu.
Jól kiolvastam üres óráimban (a kiötött gulyás óta nem voltam a konyhában, ma mosogattam el valamennyire), meg kitöltöttem néhány tesztet is. Eredmény: Holnapra bejelentkeztem egy pszihomókushoz mielőtt tovább fajul a dolog. Így is néha egél véres gondolataim vannak, pl milyen lehet repülni a 7. ről és többször hangzott el az utóbbi pár napban, hogy nem kell nekem ez a gyerek. És úgy is gondoltam, de mikor megláttam a fogcsücsköt valami anyaság visszajött. Beleakadtam egy munkacsoportba aki várandós és 3 év alatti kisgyermekes anyukákat ingyen fogad. Felhívtam és el is megyek, bár nem vagyok meggyőződve, hogy tud segíteni, és jól be is vagyok rosálva, mint az első nőgyógyászati vizsgálat előttKép
A depi tünetei amikről én azt hittem, hogy egész mások többsége jelen van.
Szex elutasítása (azt hittem csak a szülés miatt), fáradékonyság, nincskedv semmihez (azt hittem, ilyen lusta vagyok), alvászavar (éjfél előtt nem bírok elaludni, de! néha már 11-kor lefekszem) fogyás/hízás-falánkság (egyszerüen nem tudok megállni bizonyos ételeket, csípős, és édesség) állandó szomorúság, a jövőt homályosan látom és már nem is érdekel, hogy mi lesz, mert már olyan régóta halasztódik ez a költözés, hogy nem is igaz. Ezenfelül néha megmagyarázhatatlan fájdalmaim vannak. Ma egész nap a méhszalagok húzódását éreztem, mint amikor terhes voltam, de ez most lehetetlen. Van, hogy a fejem görcsöl, vagy a gyomrom, vagy mindig van valami.
Vasárnap nagyon rossz volt. Úgy utáltam már, hogy mindig nyfog a gyerek, és jön, hogy egész egyszerüen mindig eltoltam magamtól és egyre jobban süllyedtem valamibe. Minél jobban tudtam, hogy rossz vagyok annál jobban fájt és annál makacsabbul nem törődtem a gyerekkel. Egész nap hozzá sem szóltam, vagy ha igen akkor valami morgáshoz hasonlított. Olyan mint amikor van a kisördög meg a kisanygalka és mindegyik fújja a magáét, csak a kisördög győz, de hallod az angyalka okos szavait is.
Nem tudom mit reméljek holnap a pszihiátertől, v. pszihológustól (4 gyereke van és nő), de max jól pofáaraesek, hogy én csak egy hülye picsa vagyok.
Na meg a dep tünete a feledékenység. Múlt héten is főztem valamit és csak 5x mentem le a sakrki kisboltba. Páűrom már meg is jegyezte, hogy talán, ha jobban átgondolnám mit is akarok akkor nem kéne annyit mennem. Jah persze, mikor még gondolkodni sem tudok annyit nyafog a gyerek, teljesen beleeszi magát a gondolataimba, kiűzve minden mástKép
Nem születtem anyának, jobb lenne neki ha nem én lennék az anyukája. Vagy ennél még az is jobb, ha nem lenne anyukája. Talán.

s.

Kép
sasha
 
 


Kedves Sasha!

Nem akarlak elkeseriteni, de ez VALOBAN sulyos depresszio.
Ne bagatelizald el, szukseged van a szakember segitsegere.
doki
 


Sasha, nincs semmi ciki, vagy kinos abban ha elmész beszélgetni azzal a nővel. Egy szakember sosem mondja azt, hogy hülye picsa vagy. Hiszen segitséget kérsz tőle. Nagyon kiváncsi vagyok milyen tapasztalatokkal térsz haza. Minden esetre nagyon jó, hogy elmész. Próbálj kicsit nyitott lenni arra amit mond. Tudom, hogy ez szinte lehetetlen, de mégis.
Szoritunk neked, 11-kor biztos rád fogok gondolni. Kép

Kedves névtelen, olvasd el a topik cimét. Tudod ilyen is van. Kép Cserébe a gyerekem egy földre szállt angyal. Biztos véletlen. De nálam előrébb van a fontossági listán a gyerek, mint a háztartás. Annyi vidám dolog eszembe jutott erről. A Böff fürdőszobatakarószer, meg a reklámnéni, akinek álmai netovábbja egy csillogó fürdőszoba, meg a baktériumgyilkolás, amikor a bacik fékezik meg a virusokat stb. De ez nem tartozik ide.

Szeretettel Zsunya
Zsunya

zsunya
 
 


Sasha!
F. Julianna? Hawa munkacsoport? Elég jó fejek, de próbálj megismerkedni a másik nővel is.
És légy picit elővigyázatos, mert ahogy a sebész mindjárt vágni, a pszichomókus mindjárt pszichézni akar. Mindenesetre a tüneteidet én is tapasztalom néha, akkor megpróbálok vmi szokatlant csinálni. Na nem repülni, csak ami feldob. Pl. A múltkor étteremben reggeliztünk a barátnőmmel. És próbálj néhány órára gyerektelen lenni. Anyukád? Férjed? BArátnő? Tanfolyam? Játszótér? Vásárlás? Sasha, számíthatsz ránk!!!
sofka
sofka
 
 


Sziasztok! Már régóta olvasgatom ezt a topicot, de most már annyira tökéletlen vagyok, hogy írok is nektek. Fáj a fejem, nem tudok aludni, kislánynak jön a foga, éjjel óránként szopizik, egy éve garantáltan szobatiszta kisfiam a múlt éjjel zokogva arra ébredt, hogy bepisilt, két hónapja képtelen vagyok lepakolni az íróasztalról, a vízkőtől néhol már nem látszik a csempe színe, idegbeteg vagyok a fiammal, minden hülyeségért rászólok, soseleszekkész a fordításommal...
Sasha, férfiak mehetnek ahhoz a pszichológushoz? Nálunk a férjem depós, már a fiunk születése óta egyfolytában, vagyis 3,5 éve. Lehet egy férfinak gyerekágyi depressziója? Enyhén én is az vagyok, de próbálom tartani magam, az valahogy úgy van, hogy egyszerre nem szabad mind2nek totál kikészülni. Tarts ki, biztos segíteni fognak! Próbálj pihenni, bármi áron!!! Puszi, együttérzés. Klárus
klara
 
 


Klári, a férjek is lehetnek gyermekágyi depisek, csak azt nem igy hivják. Kép Ők rendszerint a rájuk nehezedő felelősségtől csuklanak össze. CSúnyán fogalmazva komolyabban veszik, mint amennyire elbirják viselni. Nehezitésnek ez nagyon nem tudatos többnyire, igy nem is tudják mitől érzik rosszul magukat. Ehez jöhet még, hogy minket meg annyira leköt és lefoglal a szentháromság (anya, nő, háziasszony) hogy vele egy picivel kevesebbet foglalkozunk. Esetleg nem foglalkozunk vele kevesebbet, de neki többre lenne igénye.
Azt hiszem ez akkor oldódik meg, amikor sikerül kicsit eltávolodnunk a gyerekektől. Mondjuk oviba kerülnek. Akkor helyrezökken a mi lelkünk kicsit, és jut apára is annyi, hogy tudatositsuk benne, hogy nem dől össze a világ nélküle, nyugodtan legyen felszabadult. Szeretjük, meg ilyesmi.
Addig meg türelem, és nem kell nagyon véresen komolyan venni minden kis nyafit, és vastag vizkövet sem. Én csak tudom. Kép Kép

Azt hiszem nem jön át igy, de nagyon együtt érzek veled, és csak próbálom megmutatni az alagút végét. Tarts ki, és próbálj kicsit elszabadulni a gyerekek nélkül.
(Engem a férjem néha lezavar kirakatot nézegetni. Mondván sárkányodom, szellőztessem ki a fejem, ő pedig vár haza egy óra múlva szeretettel. Ezt prsze vigyorogva, úgy, hogy nincs éle, csak egy jelzés. De ő nem depressziós, igy nekem könnyű)

Csinálhatnánk ilyen kalálkában őrzést. Mondjuk összeállunk hárman, mondjuk az négy gyerek. Ketten vigyázunk a négyre, a harmadik meg fodrászhoz megy, vagy kirakatot nézegetni. Aztán következő héten csere, harmadik héten pedig a harmadik anyuka kerül sorra. Kép Na mit szóltok. Én benne vagyok egy ilyenbe. Bár nálam kosz van. Kép Kép Kép

Puszi
Zsunya

zsunya
 
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: