Új privát üzeneted érkezett!

hello te sem tudsz aludni
hanna
 


Sziasztok!
9 hónapos kislányom 1/2 éves koráig kiválóan aludt éjszaka. Azóta felborult az egyensúly. SZinte egész éjszaka felsírt és cicit akart, és néhány éjszaka után - mikor már úgy éreztem magam nappal is mint egy holdkóros - magam mellé vettem az ágyunkba. Azóta már "csak" max. 4-szer kel fel, de szinte egész éjjel szopizik. (Legálábbis én már teljesen így érzem.) Mit tehetnék, hogy átaludjuk az éjszakát? Erre neki is szüksége lenne!
Kata
 


Kata,nem lehet, hogy faj valamije? Vagy lehet, hogy nappal nem kap eleget enni? Vagy az is lehet, hogy akkor 3 honappal ezelott tenyleg volt valami baja (nott a foga pl.) es kellett neki az ejszakai ajnarozas, de mostanra mar csak megszokasbol ebred?
Evi
Evi
 

 
 

Sziasztok!
1 eves 2 honapos fiam meg mindig nem alussza at az ejszakat. Hat honapos koraig szoptattam, ejszaka is, mikor abbahagytam megszokasbol mindig felsirt. Hat mit tudjak vele csinalni, sirni nem hagyhattam (egy szobaba vagyunk vele), felvenni nem akartam, odaadtam a cumisuveget teaval. Hat szerintem ez a legrosszabb dolog amire ra lehet szoktatni. Mai napig is felsir, keri az uveget. Ha jo az ejszakam csak haromszor negyszer kolt fel, gondolhatod, ha rossz egesz ejjel fennt vagyok. Kiprobaltam mar mindent, jo sokat setalok vele a friss levegon, lefekves elott furdetem, probalok egy lefekvesi programot kialakitani, amelyik minden este ismetlodik. Elaludni elalszik egyedul, de ugy 2 utan kezdodik a cirkusz. Hajnali 4-5 kozott megkapja a reggeli tejet, s akkor 7-ig alszik. Szoval nem vagy egyedul, de tanacsot nem tudok adni. Csak annyit NE ADJ NEKI TEAT. Most utolag sok szakember es ismeros mondta, hogy errol sokaig nem fog lemondani magatol. Sirni meg nincs idegem hagyni. Ugyhogy sok sikert, hatha neked sikerul.
Robimama
 


Kedves Sorstarsak!
Hat ujra visszajottem az alvaszavar-os topicban.
Sajnos az en lanyom is (1 eves mult) 1 hete korubelul minden ejszaka nyafog !
Azt hiszem mar a legjobb lenne egy kulon szobaba tenni (sajnos nincs!),mert mar kezd kibirhatatlanna valni a dolog ! Raadasul mikor raszolok hogy -pszt !! akkor 2 percig csendbe marad. Utana fojtatodik a nyug !!!
Nalunk is ejjel 3 fele kezdodik es reggel 7-ig megy.Azt hiszem megint a fogak mert neha tenyleg feluvolt !Mindenestre nem vagytok egyedul !
Tanacs nalam sincs sajnos. Remelem minnel hamarabb kijonnek a fogak mert utana mar nincs urugy tehat jon a "kemeny" neveles !!! :-)))))
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok,
Lányok, van már két ilyen topic!! Egy "Nem alszik a gyerek" (vqagy vmi hasonló, bocs de nem emlkszem pontosan), meg egy "Alvás" topik. Kár állandüan új névvel-címmel újakat nyitni, mert a rengeteg jótanács és ötlet így elaprózódik.

Robimama,
az én fiam 22 hónapos koráig nem aludta át az éjszakát!! Azt hittem, megbolondulok a végére. Aztán vki azt tanácsolta, hogy hagyjam sírni. Az elsõ éjjel öt percig, a második éjjel tíz percig, a harmadik éjjel 15 percig. Ennyit azért kibír egy vérzõ szívû anya is. (Meg a gyerek is). És a negyedik éjjelre átaludta az éjszakát!!
Akkor épp külföldön voltunk, és az utazás miatt kétszer kellett alvásra szoktatnom. Másodszor a cici helyett cumisüveg módszert választottam (én viet adtam neki). Õ addig este a cicin aludt el, és éjjel ha felébredt, akkor is csak õgy aludt vissza. Hérom hónapos terhes voltam már a második gyerekemmel, és már elegem volt az éjszakázásból. Kb. egy hét alatt így is átaludta az éjszakát. Csodáélkoztam is, mert viszonyklag könnyû volt, nem nagyon kérte a ccit, viszonylag hamar belenyugodott a cumisüvegbe. Néha felébred, akkor kap vizet (cumisüveget a kezábwe adom, azon szépen elalszik, én meg megyek vissza az áégyamba). Lehet, hogy csak szerencsém volt? Robimama, a leveled olvastán kezdem azt hinni...
Vigyázzatok lányok, mert a gyerekeket mi rontjuk el! Komolyan. Biztos vagyok benne, hogy a fiam azárt nem aludta át olyan sokáig az éjszakát, mert elrontottam. Nekik is szükségük van a nyugodt éjszakára, a hosszú, pihetnetõ alvásra. De megszokták a gyakori felébredést - gyakorlatilag felébresztik magkuat enni. Néha keményszívûeknek kell lennünk, a gyerekek érdekében( és a sajátunkban is. Nekik is jobb egy kipihent anyuka, mint egy fáradt, nyûgös).

Szia Csilla! Hát újra itt? Kép
A fiamnál a fogzás miatti éhjszakai felébredésre nagyon jó volt a Chamomilla D30. Ez egy homeopátiás szer, egy barátnõm ajánlotta. Csak kamillavirág van benne, tehát semmi gyógyzsert nem adsz neki. Fantasztikus hatása volt! Ajánlom mindenkinek. NEm tudom, felétek kapni-e, de ajánlom kipróbálásra. Egyébként a fiam is felsír éjjel néha, meg beszél álmában, pedig már az összes foga kint van. Néha a gyerekek is álmodnak rosszat, anáélkül, hogy felébrednének. Ez ellen meg úgysem tudunk semmit tenni...
üdv
Zsóka

ui: Egyébként fura, Emesénél is hajnali három körül van az elsõ felébredés, addig tök nyugodtan alszik. Utána olyan öt körül vban nagy ficánkolás, forgolódás, nyüszögés. Szerencsére nem sír, de muszáj megszoptatnom, nehogy Ábelt felébressze...
zsóka (zsók
 


Sziasztok!

Már én is írtam valahol az éjszakai ivászatokról. Az én fiam 15 hónapos és ő is még 2-3-szor felébred este inni. Hál isten hamar visszaalszik. Engem inkább az zavar, hogy így sokat pisil és pelusoznom kell. Meg állandóan takargatom. Mondjuk, egy ágyban alszunk, mivel már nagyon untam a többszöri felkelést és így most én sem ébredek fel olyan nagyon. Szóval ez egyszerűbbnek tűnt. Lassan le akarom szoktatni a cumisüvegről, de az apukája miatt nehezen szánom rá magam. Ő nem tudná a munkahelyén kipihenni , ha 3-4 napig cirkuszolnánk. Amúgy pedig a fogzásra én is nagyon ajánlom a Chamomillát, mert szinte meg sem érzi a gyerek, hogy jön a foga.

Barcsi
barcsi (barcsi)
 


Sziastok!
Hol lehet beszerezni ezt a Kamomillat? "Sima" patikaban is van?
Zsike
zsike
 


Szia Zsoka !
Hat igen sajnos megint itt !!:-((((
Ki fogom probalni ezt a Chamomillat en ugyis a homeopatikus dolgokat reszesitem elonyben.
Pont most fogyott ki a "Chamodent" nevu szerem is ami szinten fogakra volt( kis bogyok).
Csak 2 napja adtam neki megint de a ma ejjel mar sokkal nyugisabb volt,ugyhogy most irany a patika a Chamomillaert.Hatha az megjobban hat (es 24orat fog aludni a pici :-))))Koszi az otletet !
Egyebkent Zsike szerintem olyan patikat keress(legalabbis itt igy van) ahol homeopatikus dolgokat is arulnak.
Apropo Zsoka ! Mar annyiszor akartam kerdezni, Ti mind a ket porontyal egy szobaba alszotok??
Es ki van a Te agyad mellett?(Csak azert kerdezem mert mar elore sajnalom Sophiekat ha majd szuletik egy tesocska aki "lerantja" a tronrol:-))
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


SZiasztok!
Köszönöm a tanácsokat és az ötleteket, de sajnos azt hiszem nem éhség, szomj vagy fogacska zavarja álmainkat. (Bár Kata már 9 hónapos és még nincs foga.) Utánnaolvastam az alvászavaroknak (Gyermekeink álma, Prof. André Kahn) és e szerint minden gyerek felébred éjszaka 5-7 alkalommal, kinyithatják a szemüket, esetleg nyöszöröghetnek,felsírhatnak, de aztán rögtön visszaalszanak. Ilyen "mini" ébredések velünk ugyanígy előfordulnak egy-egy alvásfázis végén, de reggel -mint ahogyan a gyerekek sem- mi sem emlékszünk semmire. A probléma ott kezdődik, ha az ilyen ébredésekből a baba különböző környezeti zavarok miatt, vagy amiatt, hogy 'rossz" szokásaitól függővé vált, nem alszik vissza. Nálunk az utóbbi áll fent. Kata cicifüggő lett. Csak cicin hajlandó elaludni, bármilyen fáradt is. Ez nem rossz, csak teljesen kimerítő. Odáig fajult a helyzet, hogy bármeddig képes a cicire várni. 2 hete megünnepeltük a férjem 30. szülinapját. Este 10-től reggel 1/2 6-ig anyu maradt otthon Katával. Azért nem írom, hogy aludt vele, mert az én Csibém képes volt hajnalig fennmaradni, amíg haza nem értünk. Akkor nagy örömmel bekapta a cicikét és 2 perc múlva már aludt is. És még mesélhetném az éjszakai sztoriainkat. (Sajnos vannak) Hogy tapasztalatból mi a megoldás, még nem tudom. De ha a könyv végére értem remélem lesz valami képem a tudományos változatáról.
Kata
 


Sziasztok,
Zsike, próbáld meg "sima" patikában is, pl. nálunk az SZTK-ban levõ gygyszertárban is van, pedig az "sim,a" patika. Ha jól rémlik tavaly az Arany oldalalkban is láttam néhány gyógyszertárt így felsorolva, estleg ott nézz utána, vagy a telefonkönyvben. Sajna gyógyszertárt ajánlani nem tudok, nekem a bogyókat úgy adták. (Elfogyott, úgyhogy majd nekem is be kell szereznem, ha találsz patikát, értesíts a címérõl légyszi).

Csilla,
Ez a Chamomilla szintén kicsi bogyó, és míg el nem felejtem: aki nekem ajánlotta, azt mondta, 4-5 szemet adjak be neki, a nyelve alá. Tényleg jó is volt.
Csilla, a helyzet nálunk az, hogy kicsi a lakás, viszont nagy a belmagassága, így a hálószobában galéria van. A "földszint" a gyerekszoba, az "emelet" a mi hálószobánk. Helyesebben az enyxém, mert a párom öösszevissza dolgozik (még csak nem is 3 mûszakban, hanem teljesen összevissza, néha 20 órákat ergyfolyxtában), így neki kell a külön szoba, van egy pici hálófülkéje, amit nemsokára rendesen megcsinálunk, talán még szép is lesz...
Szóval Ábel lent alszik, Emese meg az ágyam mellett ill. velem egy ágyban (az elsõ felébredés után már velem). Ábellel is így volt, már nem is nagyon tudom, mikortól aludt külön, az biztos, hogy egy éves korától aludt lent, mert askkor készült el a szoba átlalakítása (ablakot vágtunk). Valahogy 6-8 (?) hónapos koráig aludt velem.
Rossz is így meg jó is, mert ha valami van, akkor pillanatok alatt ott vagyok a delikvens ágyánál. De rossz is, mert pl. most Emesét lehet hogy simán rá lehetne szoktatni két nap alatt az éjszaka végigalvására, viszont Ábelt nem akarom felébreszteni az esetleges nyügivel. (Bár ahogy írtam is, A kicsi lány nem sír, csak mocorog, forgolódik).
üdv mindenkinek
Zsóka

ui: Ha már alvászavar: Ábelt elég gyakran egyszerûen képtelen vagyok lefektetni napközben. Ez tavaly nyár óta van így, a nagy meleg ideján kezdõdött. Legalább hetente 3x nem tudom lefektetni, így van, hogy 12 órát fent van egyfolytában... Kép Éjjel nem hozza be, akkor is csak 10 órát alszik, meg akkor is, ha nappal aludt. Adjatok tanácsot, mitévõ legyek...
zsóka (zsók
 


Sziasztok!

Sikerült vennem Chamomilla C9-est, a gyógyszertárban sajnos nem volt D30-as amit a Zsóka írt. A gyógyszerésznő szerint a D az erősebb. A készítményre rá van írva, hogy csak gyógyszertárban adható ki. Nekem az EUROPARK-ban található gyógyszertárban sikerült megvenni.
Abban bizom, hogy így lesz egy nyugodt éjszakám.
Mindenkinek kitartás.

Erzsi
Erzsi
 


Sziasztok!

Chamomillát beszerezhetiket a VII. ker. Teréz körút 41. alatt (t:311-4439)is. Ez a patika a legtöbb homeopátiás készítményt tartja. Ügyelet is van (legalábbis az átszervezésig volt). Amúgy ajánlom inkább a 30-as számút, mert én is előszőr a 9-el probálkoztam még 2-3 hónapos korában (hasfájásra ajánlotta a dokinőnk), de az nagyobb szemű volt. Az adagolás lényege pedig a szopogatás lenne, de én a szájába sem nagyon mertem betenni, nehogy félrenyelje. így kiskanálba egy csepp vízba feloldva attam, de jót tett. Szóval a harmoncas kissebbeknek jobb szerintem meg hát tényleg az az erősebb. Az orvosunk szerint is inkább azt érdemes adni. Erről ennyit.
Alvászavar még. Az is eszembe jutott, hogy lehet azért is alszik nyugodtabban a gyerkőc velem a nagy ágyban, mert van tere mocorogni, azaz van mikor én is alig férek tőle, mert olyan vándorlást rendez. De ettől nem ébred föl. Arra nem gondoltatok, hogy hamar kicsilesz a gyerekágy széltében-hosszábban. (Persze lehet a nagy hely miatt vándorol.)Ő még délutáni alváskor is fel.fel riad, de ha pl. látja, hogy ott vagyok akkor rögtön visszaalszik. Ha nem, jöhet az a fránya cumisüveg.
Végre hagyott 5 percig ülni a gép előtt.

Barcsi
barcsi (barcsi)
 


Sziasztok,
Igen, én is azt, a D30-ast ajánlottam, nekem is azt mondták, és nagyon bevált. És én is abban a pítikában vettem anno még C15-öst (nem volt D30-as), csak teljesen elfeletjettem, merre esik a körúton. Ez az oktogon és a nyugati között van egy sarkon, ugye?
üdv mindenkinek, kellemes pihenést! Kép
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok !
Aha ,Zsoka mostmar ertem a szobatok elrendezeset!
Ezert volt egy kicsit magas,hogy hogy fertetek el.
De mostmar minden vilagos.
Mar csak egy nem (Hu de sotet vagyok :-)))
Szoval : azt nem ertem,hogy ha hagyod sirni a babat,elso ejjel 5 majd 10 stb..percekig akkor utana mit csinalsz ? Megis odamesz es megnyugtatod esetleg kiveszed az agyabol?????
Bocsi ezt a "nyuzast" de tenyleg szeretnek mar egy bekes ejszakat. De szerinted ez addig nem fog menni mig egy szobaba alszunk???? Mondjuk a ferjem ugysem ebred fel ra !
Apropo Chamomilla ! En is vizben oldom fel, 5 szemet.en is ugy kertem hogy D30-as de azt mondtak csak szimplan 30-as. Talan az ugyanaz nem?
Egyebkent tegnap megint "cefet" ejjelunk volt !!!
Na mindegy (mindenki tolja a sajat talicskajat :-)
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Szia Csilla,
A lényeg, hogy most már érted :o))))).
Én úgy csináltam, hogy hagytam sírni az adott ideig, aztán odamentem és megszoptattanm (Ábel csak szopira aludt el éjjel, ha felébredt). Hamradik éjjel szintén bevallomnem mentem oda 15 perc után, de abbahagyta. Majd megszakadt a szívem. Aztén nagy óvatosan egy fél óra múlva odalopózkodtam, megnéztem, betakargattam. Szerencsénk volt, wert a negyedik nap már aludt, mint a bunda.
De ahogy írtam is, a víz cumisüvegben módszer is bejött (szerintem humánusabb is). Bár tényleg mi van akkor, ha a vízre szokik rá??
Nem tudom, hogy míg a baba egy szobában alszik veletek, sikerül-e részoktatni az alvásra. Kérdés, hogy mitõl ébred fel. Mert ha magától, mindne külsõ körülményx nélkül, akkor ti nem zavarjátok. Ha esetleg a ti "mocorgásotok" ébreszti fel, akkor se tusok nagyon mit mondani, hisz más lehetõségetek úgysincs.
Én úgy veszem észre, hogy Ábel úgy két és fél éves kora óta (kb) alszik úgy, hogy ágyút lehetne mellette sütögetni. Szóval most már ki-be lehet hjárni a szobában, nem ébred fel az ajtónyikorgásra stb. Úgy veszem észre, Emese sírására sem, de nem akarok kockáztatni.
Remélem, azért hamarabb sikerül alvásra szoktatnod a lurkót...
Emlékszem, volt egy olyan hetem, hogy Ábel félóránként felébredt. Azt hittem, megõrülök. Utólag jöttem rá, hogy valszeg a hátsó rágófogai jöttek.
A Chamomilla nem segít? (Fogfájásnál nekünk bevált. Bár az elõbb írt félóráénkénti dolognál nem volt nekünk, sajna, kint voltunk külföldön).
Apropó: nincs vmi homeopátiás, szelíd szer erre az éjszakai átalvásra??
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!

Zsóka, a nappali alvásnál kérdés, hogy tényleg fáradt-e a gyerek, nyûgös-e gond-e, mert ha nem akkor nevezd ebéd utáni pihinek, legyen az ágyában játékokkal, könyvekkel és ne csinálj godnot belõle, ha nem alszik.
Ha fáradt is akkor persze zûrösebb a helyzet, de talán fenti pihit elfogadja, és ha tényleg álmos, elalszik belõle.
Fárasztási célból pedig irány a nagy séta, Gellérthegy megmászása pl. tökéletes (az ikrek 22 hónaposan megcsinálták, úgyhogy Ádámnak már nem lehet gond). Ha sokat mozognak, esetleg reggel korábban kelnek, könnyebben elalszanak. Oviba mindenki úgy adja be a gyerekét, hogy nem szokott (hónapok évek óta) aludni, nem hiszi, hogy fog. Az óvónõk meg mosolyognak, mert tudják, hogy a sok élmény, megfelelési feladat során a gyerek elfárad, és az otthon nem alvókból lesznek az oviban a legjobb alvók.

Éjjel. Jelentem Gergõ 8 hónaposan velünk egy szobában tanulta meg abbahagyni az éjjeli szopit, és átaludni az éjjelt. Azért tanulta, mert nem magától hagyta abba õ se. Csak azt mondtam, már nem az éhség számít, hanem a közelség. És szopi tekintetében kijelöltem egy idõpontot, hogy azt addig nem. És aztán ezt tologattam kijjebb. Egy hét alatt beálltunk egy normális rendszerre. Késõbb (másfél két évesen) is volt olyan, hogy sokat ébredt éjjel, fõleg, ha este történt valami, ami lelkileg zavarta. Volt, hogy 5-10-szer be kellett menni hozzá (addigra már külön volt).

Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Ildi!
Igen, én is észrevettem hogy ha a lurkó (akit Ábelnek hívnak, de ez csak a rend kedvéért, tudom, rengetegen vagyunk itt, lassan már a többiek nevét sem tudjuk megjegyezni, nem még a gyerekekét) kifárad, délelõtti séta, játszótér stb. alatt, akkor könnyebben elalszik. De nem mindig. Aztán meg van a máésik véglet, amikor már túljutott a holtponton, vagyis mondjuk 11 körül elaludt volna, de vmiért nem ztudtam akkor letenni, na akkor már hiába próbálom meg lefektetni fél egykor, az már aznap nem fog sikerülni. Ennek egyetlenegy elõnye van, este fél nyolckor már alszik.
Egyébként járunk ám a Gellérthegyre! Tavalyelõtt nyáron felújították-kicserélték a hosszú csúszdákat, meg van egy picit lejjebb egy, ilyen korú csemetéknek való játszótér is, azt is nagyon szereti.
Az ebéd utáni pihi: én még bele is törõdnék, de ilyen esetben nem marad meg az ágyban. Vagyis megmarad úgy tíz percig, aztán kikiabál: anyu, aludtam!
Hát ennyi...
köszi a tanácsokat
Zsóka

ui: Abszolút igazat adok neked abban, hogy ilyen koráéban (úgy értem Emese korában, õ most hat hüónapos - hogy repül az idõ...) inkább a mama közelsége miatt ébrednek fel a babák. Hiányzik nekik az odabújás, vagy pedsig éppen a mama közelsége ébresztifel õket... nagyon jó ötlet ez a bizonyos idõpont kijelõlés, amit e csináltál. Ki is fogom próbálni.
üdv mégegyszer
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok Lányok!

Zsóka!

Nekem a du. alvásban az vált be, hogy odaülök mellé és mesélek neki. Nagyon szereti a verseket mondókákat.A legtöbbet így tanulta meg.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Zsóka, te nálam azon kevesek közé tartozol, akiknél még tudom követni a gyerekek nevét, de azért köszi!

Amit Bigacsiga mond, az is egy jó ötlet, de ha az alvás-pihenés idejét ki szeretnéd használni egy saját pihire, akkor sokszor reménytelen. Nálunk is ment, amikor egy szobában voltak hárman, a kicsik álmosak voltak, de a nagy nem hagyta õket aludni. Ekkor volt olyan, hogy nekiálltam olvasni, lehetõleg olyat, amit maguktól sose választottak ki (ilyenkor még annak is örültek, amúgy meg jó könyvek voltak). Na ekkor kb. 1 óra olvasás után a kicsik elaludtak, nekem majd leragadt a szemem, a nagynak meg esze ágában sem volt aludni...(amúgy õ tán sose aludt el meseolvasáskor, annyira érdekli, hogy képtelen közben elaludni)
Valahogy ahogy nõnek, meg lehet lassan értetni velük az idõ fogalmát, akár betenni egy órát, megmutatni, meddig kéne csöndben pihenniük. Õrült nagy könnyebbség, ha tudják, hogy nem muszáj aludni, nekem többször alszanak el így, mint fordítva.
Ami tényleg nehéz, ha már túl fáradtak, és átestek az elalvási ponton már. Most hirtelen nem is tudom, erre mit mondjak. Túlfáradás nálunk is volt, fõleg Bálintnál a legnagyobbnál, aki olyankor egyszerûen kezelhetetlen volt. A másik tipikus gond, mikor a buszon elalszanak, de fel kell ébreszteni õket, mikor le kell szállni. Hát az is egy kegyetlen érzés.
Gergõ olyat is csinált, hogy ha fáradt volt ebédidõre, képes volt fõzelékkel a szájában, kanállal a kezében elaludni. MÉg ovi kiscsopiban, 3 és fél évesen is.
Kitartás lányok, én a nagy kölkeimmel visszairigylem azokat az idõket, az összes gondjaitól függetlenül!

Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok !
Lehet hogy nem pont ide tartozik(de mar nem akarok uj topicot nyitni), mi a velemenyetek a hallozsakrol???
Azert is kerdezem, mert felmerult benne,hogy lehet hogy Sophieka ezert is alszik nyugtalanul mert nem tud benne igazan forogni es mar meleg is egy kicsit talan ! De ha meg leszedem rola felek,hogy megfazik !
A ferjem kimondottan utalja a zsakot !
Ti hogy vagytok ezzel ?
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Szia Csilla!

Abszolút zsák párti vagyok. Lehet kapni egész nagy méretekben is, ha úgy érzitek kényelmetlen Sophienak, akkor esetleg nagyobbra kéne cserélni. Az enyémek nagyon megszokták, bár nyáron a kánikulában nem használjuk, viszonylag simán visszaállnak rá õsszel. A nagyfiam már 7 és fél éves, és még mindig zsákban alszik, most vagyok úgy vele, hogy ha jön a jó idõ, lekerül róla,utána már megpróbálom a takarót. Nekem nagyon megnyugtató az, hogy nyugodtan forgolódhatnak éjjel, nem kell állandóan bemászkálni, hogy vajon van-e még rajtuk takaró.
Kicsi korban állítólag a pólya is azért volt jó annó, mert a babának a szoros testmelegre igénye van, hiszen a nagy tér még szokatlan neki. Nem tudom, pólyánk sose volt, de lehet, hogy van benne valami.
A meleg-nem meleg kérdéshez még: mennyire van meleg a szobában? mert orvosok szerint kb. 18 fok (celsius) az ideális alváshoz. NÁlunk mondjuk kb. 20 fok van, de ebben egy normál hálózsák nem sok. Nyáron ill. melegben: kisebb méretekben lehet kapni pamut hálózsákot, ami csak annyira meleg, mint egy pamut rugdalózó vagy poló, ujjatlan, szellõs szabású. (na ilyet viszont kb. két évesnél nagyobbra én sem láttam, de lehet, hogy van)
ILdi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok,
Ildi, csak azért írtam, hogy a fiam Ábel, mert te Ádámot írtál és azt hittem, rá gondolsz.
Egyébként kizártnak tartom, hogy Ábel elaluna meseovasás-mondás alatt. A párom meg egyre azzal nyúz, hoy úgy altassam el a gyereket, hogy olvassak neki, majd elalszik egy-két óra múlva. Ha-ha.

Hálózsák: mi kölcsönkaptunk egyet, Ábel nagy ló, 100 cm körüli már, és a hálózsák jó rá. Tehát lehet kapni két év felettiekre is. Patentos, ujjatlan. Néha ki tud belõle bújni, de hogy hogy csinálja? (Igaz, ez fél év alatt kb. háromszor fordult elõ). Én is abszolút hálózsák-párti vagyok, nagyon utálatos dolog két-háromóránként felébredni és kókadtan odakocogni a csemetéhez, hogy ugyan kitakarózott-e már...
üdv
Zsóka

ui: Akitõl a zsákot kölcsönkaptuk, ott a gyerek nem szerette, mert ahogy forgolódott, belecsavarodott. Ábel is forgolódik, mint a motolla, de ez nem zavarja.
zsóka (zsók
 


Sziasztok Lányok!

Szia Csilla!

Nekem kétfajta tapasztalatom van.
Az elso fiamat születésétol fogva éjjelre három éves koráig hálózsákban altattam. Nekünk nem az az ujjatlan pufi zsákunk volt hanem hosszúujju. Télen frottirból, termoanyagból, osszel és tavasszal vékony pamutból.
Nagyon szeretettem és a gyerek is jókat aludt benne. Amikor három éves lett kapott egy ágynemu garniturát azóta azzal takarodzik és nagyon ritka, hogy ki lenne takaródzva.

A második fiamat is hálózsákba szerettem volna altattni, de valahogy én nem szerettem. Eloször ráfogtam arra, hogy Domi nagyon kicsi (47 cm, 2750 g)ezért nem tudom benne fogni. Aztán zavart a szoptatásnál, nem tudtam benne rendesen tartani, ezért elhalasztottam, hogy majd ha nagyobb lesz. Aztán amikor már nem szopott hat hónapos elmúlt meg nyár volt, akkor nem kellett. Osszel pedig vettem neki vastag bolyhos anyagból pizsamát, egyberészes, lábfejes mint a rugdalódzó.

Aztán rájöttem miért is nem szerettük meg a hálózsákot. A második fiam nem egy egyhelyben alvó gyerek volt mint az elso. Már egész kicsi korában elmászott az ágyban (hason aludt). Késobb meg nem csak elmászott forgolódott mint a ringlispi. Jól alszik nincs semmi baja az alvással csak szeret az ágyba többhelyre vackolni.

Meg rájöttm méggyre. Amíg kis csecsemo volt nagyon szeretett jó melegben aludni. Most meg, hogy már elmúlt egyéves nem szereti ha melegen be van takarva. Erre, úgy jöttem rá, hogy elalvás után ha betakarom - akármivel - képes felébredni és felüvölteni az egész családot. Úgyhogy marad a vastag pizsama takaró nélkül.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok !
Koszonom mindenkinek a hozzaszolasat tenyleg kivancsi voltam Ti mitevok vagytok .
En is azert szeretem a zsakot mert nem kell takargatni a picit.
Ami a szobahomersekletet illeti sajnos az utobbi napokban mar felment 23 °C-ra mert kicsi a lakas,
ill.szoba es kint mar nagyon meleg van de meg mindig futenek(igaz a szobaban sosem volt bekapcsolva a futotest !).
Azt hiszem erre mar tenyleg meleg a zsak ami van.
Csak en is attol felek,hogyha mar most leveszem rola akkor szeptemberben mar nehez lesz visszaszoktatni ra ! Azt is megfigyeltem hogyha nincs rajta zsak o is "vandorol" az agyaban .
A zsakban viszont nem !
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok!

ZSóka, jogos, bocsánat, ezek szerint mégis képes vagyok keverni a neveket. Amúgy a dolgot nehezíti, hogy két közvetlen fõnököm és kollégmánál az egyik fia Ábel (õ már felnõtt) a másiké meg Ádám. Val. emiatt kevertem, bocs még egyszer! (Ábel és Emese, most már megjegyzem!)
Zsákban vándorról: az én gyerekeim lazán közlekedtek és közlekednek a zsákban most is, akár gyalogolnak is, az éjjeli forgolódás (feje reggel az ágy tulsó végében stb) szintén standard, szóval egy bizonyos kor után ez biztos nem zavaró.

Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Ildi,
Semmi gond, egyébként még közeli ismerõsök is keverik az Ábel-Ádámot, gondolom egy kicsit a névhasonlóság (ÁÁÁÁ) miatt, meg talán a Biblia. Vagy mittudomén. De tényleg nem gond.

Fura egyébként, az Ábel olyan ritka név (szerintem), a három év alatt tán kettõvel találkoztam. Kicsit mindig örülök, ha más Ábelrõl is hallok. Szeretik vajon a nevüket? (Mert én nagyon szeretem az Ábel nevet, remélem, Ábel is szeretni fogja...)
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok! sikerült beszereznem a Chamomilla D30-ast, de nem tudták megmondani, hogyan kell szedni. Ti naponta hányszor adtátok be a baby-nek? Áron 6 hónapos és a fogzási fájdalmát szeretném csökkenteni. Ő pici kora óta átaludta az éjszakát, szóval jól el voltunk kényeztetve, de a mióta fogzik -2 hete- azóta semmit nem alszik szinte, se éjjel, se nappal. Ismertek egyéb homeopátiás készítményeket is pl. szorulásra, hasfájásra, fejfájásra..., ha esetleg gond lenne. Köszi!
Kiskavics
 


Szia Kiskavics,
én annak idején egy kolléganõm ajánlására adtam a fiamnak, nagyon jól beált! Öt kis golyót tettem a nyelve alá. Nem nyelte félre, nem volt semmi baj. És NAGYON JÓ VOLT A HATÁSA%!! Szegény kis lurkóval azelõtt sétálgattam fel-alá éjjel, de miután beadtam neki, nagyon megnyugtatta, csillapította. Egyébként úgy tudom, hogy a homeopátiás szerekbõl öt darab a maximum. Ha jól emlékszem, naponta háromszor lehetett adni, de ebben nem vagyok biztos. Jó lenne, ha valaki írna errõl.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok !
Nalunk is jol bevalt a Zsoka altal ajanlott Chamomilla ! Koszi :-))))
En csak este adta be (szinten 5 szemet), de egy kis vizben feloldva a cumisuvegben. Igy is hasznalt !
Csak akkor adom ha tudom, hogy tenyleg "fogzas" idoszak van, hogy ne szokjon hozza a kis szervezete !(igy meg hatasosabb szerintem :-))))
Valahol itt a babaneten Gabo adott egy homeopatias cimet ahol rettento jol le van irva minden. Probald meg Kiskavics a keresoben megtalalni ! Ha megtalalom leirom ide, jo?
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Megtalaltam !
[url=http://home.123india.com/drbogi/" TARGET="_top]http://home.123india.com/drbogi/[/url]
[url=http://home.123india.com/drbogi/homtart.htm" TARGET="_top]http://home.123india.com/drbogi/homtart.htm[/url]
szerintem erdemes belenezni
(Gabo kuckojaba van !)
Szia,
Csilla
LCsilla
 


Köszi Zsóka és Csilla! Tegnap este tettem 5 pici golyót a nyelve alá, lehet hogy rögtön le is nyelte, mert nagyon cuppogtatott. sajnos így sem lett jó éjszakánk, még az eddig bevált dentinox sem hatott, pedig ritkán használom, mert nem szeretem az ilyen erős szereket. ma újra próbálkozom este a Chamomillával, remélem nagyobb sikerrel.
sziasztok:
Kiskavics (Anette)
kiskavics
 


Kedves Anette,

Mi a gyerekek gyógyításával kapcsolatban homeopátiás szereket használunk. Ha nem használ a Chamomilla vannak más gyakran alkalmazható szerek. Próbáld leírni mi jellemzi leginkább a babádat, megpróbálok javasolni még valamit
- nagyon erös fájdalmak, az ajak és a fogíny vörös?
- vékony gyermek, hasmenés jelentkezik-e?
- testi, szellemi éberség, keveset alszik?
- esetleg nem kíséri fülfájás a fogzást?

Bóbita
bóbita (bób
 


Sziasztok,
Folytatom az elöbb megkezdett hozzászólást. Mivel mi ezeket a szereket használjuk, elvégeztem a laikusiknak szóló tanfolyamot, ott azt tanították, hogy mindig annyi bogyót adjunk a gyereknek ahány éves, de max. 5 darabot. Minnél intenzívebbek a tünetek annál gyakrabban lehet a bogyókat szedni, ez jelenthet 2 órás szünetet is. 30 potenciált egy betegség kapcsán nem szoktak 3 napnál tovább adni, alacsonyabb potenciálokat 1 hétig is alkalmazhatunk.
Remélem tudtam segíteni

Bóbita
bóbita (bób
 


Bobita !
Nekem is ajanlanal v.mit?
Az en kislanyom(14honapos),a mult heten orult
fajdalmakkal kuzdott ami szerintem a fogakbol eredtek ! Igaz meg mindig csak megdagadva latom
a szemfogak inyet ,tehat nem jottek ki.
Viszont sajnos kozepfulgyulladasa is lett a picinek igy antibiotikumot kellett adni.
A cumijat ejjelente majd "szettepte" a kis fogaival es sikoltozott ! Szornyu volt !
Most elmult, de nem tudom meddig fog tartani.
Miutan a fogacskak meg nincsenek kint (csak 12db)
koszi,
Csilla
LCsilla
 


Kedves Csilla,

A könyvemben van egy szer - a neve PLANTAGO - azt írják róla, ha a fogzással egyidöben a gyermek füle is fáj, akkor ennek a szernek a tinktúráját dörzsöljük közvetlenül az ínybe, majd enyhén higítva a fülbe is tehetünk néhány cseppet.
Szerintem próbáld ki, homeopátiás szerekkel semmi rosszat nem csinálhatsz. Remélem segít és a fogacskái könnyebben kibújnak.

Szia
Bóbita
bóbita (bób
 


Szia Bóbita,
tudnál homeopátiás szerekkel, gyógyítással kapcsolatban könyvet ajánlani?
köszönöm
Zsóka
zsóka (zsók
 


Kedves Bobita !
Nagyon koszi, megprobalom anyukammal beszereztetni.(en nem otthon elek)
En is kivancsian varom a konyvajanlataidat !
Szia,
Csilla
LCsilla
 


A mi gyerekorvosunk ajánlotta az elso gyereknél a Viburcol nevu homeopátiás kúpot, ami nyugtatja a gyereket fogzáskor. Nálunk eddig mindkét gyereknél bevált.

Kátya
Kátya
 


Dana Ullman
Gyógyítsuk gyermekeinket homeoterápiával
Magyar Könyvklub a kiadó
1290.- Ft


Robin Hayfield
Homeopátia
Magyar Könyvklub a kiadó
Kereskedelmi ár: 2400.- Ft
Klub ár: 1990.- Ft
bigacsiga
 


Ezeken a honlapokon van szó a homeopátiáról:

Jancsó Virág honlapja/homeoterápia



Dr. Lengyel Boglárka



Piglet és honlapja
http://krea.bke.hu/~piglet/
bigacsiga
 


Sziasztok,

A következö könyvek vannak meg nekem:
Dana Ulmann: Hogyan gyógyítsuk gyermekeinket homeopátiával ( Magyar Könyvklub 1,290,- )
Ezt a könyvet én szeretem, bár van egy pár ismerösöm, akik szerint nehézkes a használata. Van benne egy általános ismertetö rész, amiben leirják hogyan hat a homeopátiás orvoslás és utána különbözö betegségek és a javasolt gyógyszerek. Szerintem nem olyan nehéz használni, de nyilván minden kezdet nehéz.

dr. Kürti Katalin-dr. Molnár Mariann-dr. Zelcsényi Judit: Gyógyítás a családban homeopátiával ( Remedium Kft. 500,-) Ez egy kis füzet, hasonló felépítésü, mint az elözö könyv, de könnyebb használni.

Douglas M. Borland: Gyermekalkatok a homeopátiában
( Remedium Kft. 480,- ) Ez is egy kis füzet. A cim mindent elmond.

Két kedvencem van( bár mindkettöhöz kell egy kis " elöképzettség" , itt már elnagyolva irnak a dolgokról, inkább ismeretterjesztésre valók.
Dr. Farokh J. Master: Újszülöttek és kisbabák homeopátiás kezelése ; Nyughatatlan gyerekek ( Remedium Kft. 300,- ) Egy budapesti elöadásból tartalmaz nagy vonalakban részleteket.
Dr. Farokh J. Master: Az anya lelkiállapotának hatása születendö gyermekére. ( Remedium Kft. )

Kedves Csilla,
Szerintem próbáld meg beszerezni, ahol Ti éltek. A homeopátiás szereknek mindenhol a világon ugyanaz a nevük, csak egy olyan gyógyszertárat kell keresned ahol árulnak ilyen szereket.

Bóbita
bóbita (bób
 


Ezeken a honlapokon van szó a homeopátiáról:

Jancsó Virág honlapja/homeoterápia
[url=http://www.tvp.hu/virag/" TARGET="_top]http://www.tvp.hu/virag/[/url]


Dr. Lengyel Boglárka
[url=http://home.123india.com/drbogi/" TARGET="_top]http://home.123india.com/drbogi/[/url]


Piglet és honlapja
[url=http://krea.bke.hu/~piglet/" TARGET="_top]http://krea.bke.hu/~piglet/[/url]

ui: átküldöm mégegyszer, mert valami történt az elöbbivel
bigacsiga
 


Lányok,

Most jut eszembe valahol van egy listám ami azoknak a gyógyszertáraknak a nevét és címét tartalmazza, ahol árulnal homeopátiás szereket. Megkeressem?

Bóbita
bóbita (bób
 


Sziasztok,

koszi a konyvajanlatokat.Igaz meg nem dontottem melyiket szereztessem be, de valamelyiket biztos.

Igen Bobita itt is vannak mindenutt homeopatikus
gyogyszerek, csak a boki ott van, hogy kb.5x annyiba kerulnek mint otthon.
Es miutan nemsokara talalkozom anyukammal igy gondoltam,hogy kicsit sporolhatok :-)))))

Csilla
LCsilla
 


Találtam mégegy oldalt:


[url=http://inventra.hu/homeo/miah.htm" TARGET="_top]http://inventra.hu/homeo/miah.htm[/url]

MAGYAR HOMEOPATA ORVOSI EGYESÜLET
MHOE központ: 1026 Budapest, Küküllo u. 9. Tel/Fax: 200-1631
Hivatalos ido: Hétfo 14-18 és szerda 9-13 óráig.

MIT TEGYÜNK, HA HOMEOPÁTIÁS ORVOST KERESÜNK?
A Magyar Homeopata Orvosi Egyesület központjában naprakész lista található a homeopátiával dolgozó budapesti és vidéki orvosok és állatorvosok nevérol és elérhetoségérol.

A Magyar Homeopata Orvosi Egyesület titkársága telefonon a következo hivatali idoben ad errol (és egyéb, a homeopátiát érinto kérdésekrol) felvilágosítást:

Hétfo 14-18 óra és
Szerda 9-13 óra között.
Tel/Fax: 200-1631
bigacsiga
 


Kedves lányok,
köszönöm a könyvcímeket! Utána fogok járni.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


A Jancsó Virág honlapjához a homeopata rrészhez ez a jó cím:

[url=http://www.extra.hu/Sladi/Homeopatia.htm" TARGET="_top]http://www.extra.hu/Sladi/Homeopatia.htm[/url]
bigacsiga
 


Sziasztok!

Most ajánlottak nekem egy alvásspecialistát.

Dr. Szakács Zoltán 06-209-364-140 Budai Honvéd Kórház

Homeopata orvos:

Dr. Kürti Katalin 375-7536
Andi2
 


Sziasztok

Itt is irnak sok okosat
[url=http://www.origo.hu/csalad/szuloknek/010514azegesz.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/csalad/szuloknek/010514azegesz.html[/url]
Névtelen
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: