Új privát üzeneted érkezett!

Móni!
Gondolkodtam már én is rajta, de nincs az túl közel az ezer sávos Szentendrei úthoz?
Az mit jelent, hogy módszertani a bölcsi?
Köszi
Solya
solya
 
 


Eszter, köszi szépen.
Szabina
 


Sziasztok,

Az én kislányom a békási,Kelta utcai bölcsibe jár szeptember óta.Én teljesen meg vagyok elégedve a vele,a gyerek szereti a gondozónõket,tiszta,sok a játék,az étel is finom.
Ami nem tetszik benne:
- az udvar,elég kevés a játék,
- állítólag 6h-18h-ig van nyitva,de volt,hogy 7h-kor még nem volt ott a gondozónõ,és ha 1/2 5h-kor mész a gyerekért már megy a "duma".Ha valakinek 8 órás a munkaideje,elég nehezen tudja megoldani azt,hogy 16h-kor elhozza a gyerekét.

Hédi
hedvig
 
 

 
 

Solya!
Ha jól emlékszem, a bölcsi-ovi és a Szentendrei út között kb. 100 méter van, egy mesterséges domb, meg egy park-szerûség. Szeptemberben beszoktatásnál elég sokat voltunk kint a kertben, de nem találtam zajosnak. A módszertani azt jelenti, hogy pl. oda járnak hospitálni a leendõ óvónõk, meg egyéb közoktatásban dolgozó emberek. Ez a gyerekeket nem terheli különösebben, viszont megvan az az elõnye, hogy a bölcsiben az átlagnál jobban odafigyelnek mindenre (kaja, játékok, tisztaság, stb.) Volt olyan gyerek, akit a Pók utcai magánbölcsibõl hoztak át hozzánk, mondván, hogy amit ott megkapott, azt itt is megkapja, ráadásul (szinte)ingyen. Az oviról annyit tudok, hogy az ELTE egyik gyakorló óvodája és többen jelentkeznek oda, mint a másik Szérûskert utcaiba. Amitõl én kicsit idegenkedem, azok a vegyes csoportok (3-6 évesek együtt), de állítólag sokat segítenek a nagyok a kicsiknek.
Móni
Móni
 


Móni!
Én a vegyes csoportokról csak jót hallottam eddig! Fõleg, ha tesók jártak 1 csopiba. Húzzák egymást a gyerekek.
Köszi a segítséget! Mindenféleképpen megnézem õket!
Solya
solya
 
 


Ja!
A Pók utcai magánbölcsi elõtt sétáltunk, mikor az udvarról nyodafestéket nem tûrõ szavakat hallottam. Gondoltam megnézem, mi ez, hát az egyik gondozó "beszélgetett" az egyik rosszasággal!
Úgyhogy oda akkor sem adnám be a gyereket, ha õk fizetnének!
Solya
solya
 
 


Sziasztok!
A II. kerületben, esetleg a III. déli részén keresek olyan bölcsit, akár magánbölcsit is, ahol már április elejétõl el tudom helyezni a gyerekemet. Szeptembertõl már megvan a helye, de most hirtelen kell valami megoldás három hónapra, és az állami bölcsikben sajnos nem volt hely. Azért nem bánnám, ha a bölcsöde jó levegõn lenne!
Juta
névtelen
 


Juta,

mennyi idõs a pici? Habakukk-ot kérdezteg? a marczibányi tér alsó sarkán vannak...

hamár második kerületi Bölcsik: A pasaréti útit ismeri valaki? Jutta, te ismered?

köszi,

d.
dalia
 


Dalia,
15 hónapos a fiam, és ahova szeptembertõl járna, ott 18 hónap az alsó korhatár, mint a legtöbb magánbölcsiben, amit hivtam (ha nem két év volt). Olyan helyet keresek, ahol egy járni, önállóan enni, stb. nem tudó gyereket is felvesznek.
A pasaréti útit 20 évvel ezelõttrõl ismerem, de talán az nem mérvadó.
köszi a habakukkot, próbálom õket is hivni.
juta
névtelen
 


Jutta,

mivel énis a környéken keresek bölcsödét nagyon sokat segítene, ha megosztanád velem a tapasztalatokat. Meylik bölcsit hívtad már? Mennyibe kerülnek a magán bölcsik? Az államiban hol nincs hely?

Köszi szépen,

dália
dalia
 


Dália,
az állami bölcsik közül egyikben sincsen hely, az összeset hivtam, mindegyikbe szeptembertõl lehetne menni. A nagyobbik fiam az Akadémiaiba jár (II. Barsi utca), oda menne a kisebbik is szeptembertõl. Azzal teljesen meg vagyok elégedve, de ha nem vagy akadémiai dolgozó, akkor havi 22 000 Ft + kaja (Junior rt, ami ráadásul pont kétszer annyiba kerül, mint az állami koszt). Ez szerintem elég sok, mert nem nyujt végül is túl sok pluszt az önkormányzatihoz képest. Magánbölcsit nem találtam egyet sem, de hivtam a védõnõt, õ igérte, hogy segit, ha okosabb leszek, megosztom veletek.
Juta
névtelen
 


Az én kisebbikem is az akadémiai bölcsibe jár. Nem akarom védeni õket, külsõknek tényleg húzós az ár (én akadémiásként a junior kaja árai miatt is húzom a számat, az iskolás fiam után ugyanazért a junior kajáért cca 263 árat fieztek), de mivel tud többet egy magánbölcsi? (Ovit megértem, de ezeknél a csöppeknél a kis létszámon kívül más elõnyt nem tudok elképzelni. na jó, kaja.)
kriszi
 


263 = 2/3
kriszi
 


Köszönöm, ezek nem jó hírek Kép

a lányom most lesz másfél éves, jó lett volna már a jövõ hónaptól dolgozni, de ah kifizetek havi 30 E forintot a bölcsire már nem nagyon éri meg...

Ha bármi új infót hallok megírom!

d.
dalia
 


Szaiasztok!

Segitséget szeretnék kérni Tõletek, talán valaki ismeri az ide vonatkozó törvényt.

A kislányom októberben lesz két éves és szeretném, ha novembertõl napi négy órában bölcsibe menne, hogy szokja a közösséget illetve azért is, mert én ugyan csak levelezõn, de egyetemre fogok járni. Közben két hét múlva megszületik második gyermekünk is.

Érdeklõdtem az egyik bölcsödében és azt mondták, hogy ahhoz, hogy felvegyék a lányomat, ahhoz nekem munkáltatói igazolás kell, legalább napi négy órányi munkáról vagy az egyetemrõl igazolás, hogy nappalin tanulok.

Hát én ezt nem értem, miért ne járhatna a lányom közösségbe, ha én itthon vagyok a másik gyermekemmel?

Tudja valaki, hogy van-e erre törvény vagy csak a bevett gyakorlatot szajkózták nekem a bölcsiben?

Elõre is köszi a segitséget!

Réka
Walacky
 


Azt nem irtam ide, hogy én soproni vagyok, tehát semmiképpen sem bölcsi cimet várok, itt nincs sajnos magánbölcsi, de nem is nagyon tudnánk kifizetni. Tehát állami bölcsibe szeretném járatni a gyerekemet.

Réka
Walacky
 


Sziasztok!

A XIII. ker. Madarász ovit ismeri valaki? Oda fogunk járni és véleményeket szeretnék olvasni.

Elõre is köszi
Beus
Beus
 


Walacky!

Ez tényleg így van, "passzióból" nem járhat bölcsibe a gyerek, csak, ha munka v. iskola van. Én már hallottam olyat, akinek elfogadták a testvér után járó GYED-et munkaviszonynak, de ez biztos függ a bölcsi túltelítettségétõl ill. a fõnökasszonytól. Amúgy óvodába sem kötelesek felvenni, csak nagycsoportba, ha a kicsivel otthon vagy.
rjuli
 
 


Sziasztok!
XIII. vagy IV.kerületi bölcsit keresek, ahova áprilistól felvennék a kétéves fiamat. Mivel az önkormányzatiakban nincs felvétel a magánintézmények érdekelnének.
Köszönöm
I.Ági.
I.Á.
 


Kedves óvodát keresõ Anyukák!

Mivel néhány hét múlva (május 5-9) lesz az óvodai beiratkozás,szeretném néhány mondatban bemutatni a Bp.VI.k.,Szív utcai óvodát,ezzel is egy kis segítséget nyújtani a megfelelõ óvoda kiválasztásához.

Helyi nevelési programunkban kiemelt szerepe van a környezeti nevelésnek,az egészséges életmódra nevelésnek és az erkölcsi nevelésnek.

Nyílt napjaink keretében személyesen is részesei lehetnek óvodánk életének.Gyermekükkel közösen látogassanak meg bennünket:2003.április 9.és 29.-én délelõtt 9 és 11 óra között!

Kedves gyerekek!


Ha meglátogattok bennünket,játszhattok: a csoportszobákban,az udvaron és a tornateremben

megnézhetitek a:könyvtárszobát

hallgathattok: népzenét és klasszikus zenét

Az óvodában az alábbi szolgáltatásokat vehetitek igénybe:úszás,néptánc,kézmûves foglalkozás,zenei elõképzõ

Sok-sok programmal várunk benneteket,de a legtöbbet nálunk a SZERETETTBÕLkaphattok!

Sok szeretettel vár minden érdeklödõ szülõt és gyermeket a Szív utcai óvoda apraja és nagyja!Kép
Cím: Bp.VI.k. Szív utca 6.

Tel:3228 628Kép

Óvodavezetõ:Etelakyné Sarkadi Gabriella
20170114224602
 
 


Lenne egy kérdésem, tudom hogy furcsa de szoktak lopások lenni az ovikban/bölcsikben? gondolok arra hogy benn kell hagyni váltóruhát cipõt ezt azt. Ebbõl még nem volt gond?


Köszi a választ: Eszti
Eszti
 


Eszti!

Rátapíntottál egy nagyon kényes kérdésre.Ennek a kezelése nagyon nehéz.Igazán nincs rá tökéletes megoldás,mert a szarkáknak másképpen jár az agyuk . Az óvoda dolgozóinak és a szülõknek közösen kell figyelniük de így is nagyon nehéz a tolvaj fejével gondolkodni. Persze nem mindenhol és mindig történik lopás!
tapasztalt
 


Walacky!
Remélem jársz még erre...
Itt Pesten nekem több ismerõsöm gyerek úgy jár/t bölcsibe, hogy nem dolgozott az anyuka (esetleg feketén, de az ugye más), vagy másik picivel otthon volt. A megoldás, hogy a gyerekorvossal íratsz egy papírt, hogy szociális alapon mehet bölcsibe (ezen mindenki azt ért amit akar, magánügye, nem kell feltétlenül rosszat érteni alatta) és akkor senki nem szólhat semmit. Bár lehet, hogy a gondozónõk majd nem nézik jó szemmel, nem tetszik nekik, hogy anyuka otthon "üdül", miközben a gyerek rájuk van bízva, de ezeket a dolgokat ereszd át a füleden addig amíg a gyerekkel nem éreztetik.

Andimama
andimama
 
 


Dália,
II. kerületi magánbölcsi cimet végül egyet sem kaptam, minden magánoviba, ami szóba jöhet, 18 hónapos kortól veszik fel a gyerekeket. Ha igy is érdekel, ezeknek meg tudom adni a nevét, telefonszámát.
juta
névtelen
 


Minden ovi ügyben érintettnek: ezen a héten nyílt napok lesznek a III. ker-i Csicsergõ oviban (Szérûskert u. 41.)
Az Óbuda topikban részletesebben leírtam a programot.
Sziasztok
Móni
Móni
 


Kedves Belvárosi Anyukák és Gyerekek!

A VI.ker.Szív utca 6.alatti óviban szerdán,ápr.9-én NYILT NAPot tartanak.Szeretettel várnak minden érdeklödõtt !

tel.:3 228 628
jucusmamus
 


Sziasztok!
Holnap (ápr. 7-én) a III.ker.i Csicsergõ óvodában (Szérûskert u. 41.) játékos ismerkedés lesz a gyerekeknek, du. 3-tól 5-ig.
Móni
Móni
 


Sziasztok!

Én Zuglóban keresek bölcsit, akár magánt is a lányomnak szeptembertõl, de akkor még csak 15 hónapos lesz.
Tudtok ajánlani helyeket? a környékünkön lévõ önkormányzati bölcsik szerintem nincsenek túl jó helyen Kép
Tudtok ajánlani valamit?

Köszi
Darázs
Darázs
 


III.ker.i ovit keresõk figyelem!
Az Almáskert óvodában (Szérûskert u. 37.) játszóház lesz leendõ ovisoknak ápr. 26-án 9 órától. Szülõknek tájékoztató 29-én 17 órától.
Móni
Móni
 


Móni!
Te az oviban dolgozol? Mert ha igen, lehetne pár kérdésem?
Köszi,
Solya
solya
 
 


Solya!
Nem dolgozom ott :-), csak most aktuális nálunk az ovi választás, ezért igyekszem minden környékbeli ovit megnézni. Az Almáskertben még nem jártam, viszont a másik kaszásdûlõi oviban (Csicsergõ) már igen. Ha érdekel, arról tudok írni.
Móni
Móni
 


Móni!
Köszi! Kép
Engem pótbeiratkozási lehetõségek érdekelnének, meg az, hogy ezek körzeti ovik-e, és ha igen, mi alapján vesznek fel gyerekeket. Mennyire vannak elzárva a Szentendrei úttól? Ha jól emlékszem, akkor van egy ovi hátul, a lakótelep belsejében, de melyik? És továbbra sem értem, hogy ha Sára 2003. decemberében tölti a 3-mat, akkor csak 2004 szeptemberétõl mehet oviba? Vagy akkor, mikor betölti csatlakozhat? És ha igen, ez nem okoz-e gondot a beiileszkedésnél, és hasonlók. Ráadásul és csak jövõ áprilistól tudnám vinni, akkor is csak úgy, ha itt (Németországban) be tudom íratni szeptembertõl. A Melyikhez tartozik bölcsi is és melyikben van vegyes csoport? Elõre is köszönöm a segítséged. Szerinted be lehet kukkantani nyílt napon kívül is? Mert mi akkor biztosan nem tudunk elmenni, de szeretném megismerni az óvónõt. Hát egy kicsit bonyolultak vagyunk! Kép
Solya
solya
 
 


Móni!
Még valami! Merre laktok? Kaszásdûlõn?
Solya
solya
 
 


Solya!
A lakótelep belsejében a Csicsergõ van, ez emeletes,jól felszerelt, kb. 8 csoporttal (vegyes és nem vegyes is indul szeptembertõl). Ez jó messze van a Szentendrei úttól. Beiratni a gyerekeket május eljén kell (mindkét oviba), akkor is, ha csak következõ áprilistól veszitek igénybe az ovit (szerintem ezt meghatalmazott útján is meg lehet tenni, de azért kérdezd meg). Egyébként Sára már decemberben kezdhetne, ha itthon lennétek. A bölcsi mellett az Almáskert van, kicsit közelebb a Szentendrei úthoz, de azért nem vészes. Ez kisebb ovi, kb. öt csoporttal (mind vegyes) és kevésbé jól felszerelt, de akinek oda jár a gyereke, mind jókat mond róla. A Csicsergõ oviban kifejezetten mondták, hogy mehetünk máskor is a gyerekkel. Szerintem a másikba is be lehet menni soron kívül.
Egyébként tényleg Kaszásdûlõn lakunk :-). És ti Néemtországban merrefelé?
Móni
Móni
 


Móni!
Ravensburgban. De az otthon a lényeg, mi itt csak ideiglenesen vagyunk. (Nem is bírnám sokáig.Kép)
Köszi az infokat, lehet, hogy másodikán, mikor hazavetõdünk, bemegyünk oda is! Kép
Solya
solya
 
 


Sziasztok, érdekelne a véleményetek a XI kerületben lévõ BME-bölcsi/oviról.
Ott van valahol a Kosztolányi térnél.

Mit tudtok ról mondanni? Ki mehet oda? van még körzetesítés?

Köszi a választ: Sára
Sára
 


Darázs!

Ha még aktuális: próbáltad a Mályva u-it? Mindenki nagyon dicséri itt a környéken. Személyes tapasztalatom nincs, de nagyon sok barátnõm odairatta be a gyerkõcöt és maximálisan meg voltak elégedve. A gondozók nagyon kedvesek a gyerekekkel, minden nagyon ok. Ez a kerületben favoritnak számít. Ja, és állami, ami nem elhanyagolandó!Kép

Banett

Kép
banett
 
 


Sziasztok!

A IV. ker.-ben levõ Fóti úti ill. a Dalos oviról tudtok valamit? Mindkettõrõl hallottam jót és rosszat is. Nehéz a döntés.

Zsuzs
Zsuzsu
 


Szeretnék én is segítséget kérni.
A lányom 2 éves és 3 hónapos, szeretném bölcsibe járatni, vagy olyan oviba ahová felveszik ennyi idõssen ha még nem szobatiszta.A VI.kerben lakunk valami közeli kellene, nem szeretném órákig utaztatni naponta.
Mojdy
mojdy
 


Sziasztok

Én szeptemberben vagy októberben szeretném a lányomat bölcsibe vinni, akkor lesz 20-(21) hónapos. A 15. kerületben, Újpalotán keresek neki bölcsit. Most fogunk költözni, tehát nem is ismerem a környező bölcsiket. Az Erdőkerülő utcába költözünk. Valaki tud infot a Nádastó parki bölcsiről?

Köszi, Gyöngyi
Gyöngyi
 


Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni:. A Harrer Pál utcában levő Waldorf ovival kapcsolatban nem tudtok valami információt?

Igazából az ovónőkről, a felvételi korhatárról, esetleges mini-csoportról, beiratkozási lehetőségről, esetleg tandíjról szeretnék informálódni.

A helyzet ugyanis az, hogy mi Óbudán élünk, de most márciusig Németországban, a lányom lassan ovis korba ér, de nem irattam be otthon oviba, viszont úgy tűnik (lekopogom), hogy itt most felveszik az egyik Waldorf ovinak a mini-csoportjába. És bevallom, kapóra jönne, ha sikerülne egy térben és szellemiségben hozzánk közelálló oviba íratni. Kép

Köszi előre is:
Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Mi novemberben költözünk a XIII. kerületbe. Szeretnék infót gyűjteni a FUTÁR utcai oviról. Ki mit hallott, vagy tud róla?

Előre is köszi a segítségeteket.

Bea
titati
 
 


Sziasztok!
XII.kerületi bölcsikről szeretnék érdeklődni, melyiket ajánljátok, esetleg magánbölcsit ismer-e valaki? Januártól szeretném beiratni kisfiamat aki akkor lesz egy éves.Köszi a segitséget.
Rita
rita
 


Sziasztok!!
Nekem a kislányomnak beszédproblémája van ezért a VI. ker. Bajcsy-Zsilinszky utra hordom A logopédiai ovodába. Nagyon jó ez az ovoda, mert mindennap van logopédiai foglalkozás a gyerekkel, otthonias légkör,jól felszerelt, 10 gyerek jár a csoportba,3 éves kortol járhat oda,az ovonők és a személyzet többi tagja nagyon aranyosak.
Akinek a gyermeke beszédjével probléma van nagyon tudom ajánlani ezt az ovit. Ha bövebben szeretnétek megtudni az ovirol az email cimem: timea6@freemail.hu Sziasztok:timi
timea6
 
 


Sziasztok!

Nemrég költöztünk Kaposvárra. Kislányom 2 éves múlt, és nagyjából megszokta már az új környezetet. Januárban szeretnék neki bölcsit keresni. Ha valaki tudna segíteni, egy jó bölcsit ajánlani, nagyon megköszönném.
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Valaki tud valamit a békásmegyer dunai oldali Zipernowsky oviról? Ott dolgoznak montessori módszer szerint? Ha nem, akkor melyik békásmegyeri oviban van montessori program? Hallottam, hogy a dunai oldalon VALAMELYIK oviban. De melyikben?

Köszönöm
üdv, Kinga
santolina
 
 


Sziasztok!

Én is a Montessori és Freinet óvodákról érdeklődnék, és ha valaki profibb netező mint én, akkor megírhatná, hogy hol találok listát az ovikról, mert az ovoda.lap.hu-n nem működnek a listák.
Köszi
Bea
beatrix
 


Helyhiány miatt nem tudom önkormányzati bölcsibe adni 9 hónapos lányomat, csak várólistára tudnák rakni és szeptembertől fogadni. Sajnos nekem most kell valamilyen megoldást találnom délelőtti elhelyezésére. Tud valaki magán- vagy alapítványi bölcsit ajánlani a II. vagy III. kerületben?
Segítséget előre is köszönöm!
Agi
vargaag
 
 


Ági!

Bölcsis-ovis gyermekfelügyelet, III. Római part, Emőd u. (Nem tudom, hány szám) Ideális hely, sajna 53ezer Ft/hó. Nem tudom, ehhez mit szólsz.
Az én kislányomnak nagyon bevált állami bölcsi: III. Álmos u. (Csillaghegy)
Jótanács: Menj tovább a következő állami bölcsibe, hátha ott tudják kislányodat fogadni. Én is így találtam rá az Álmos utcaira, és nagyon örülök neki, hogy végül is ide kerültünk.
Üdv, Kinga
santolina
 
 


Sziasztok!
Tudna nekem valaki ajánlani Csepelen bölcsödét?
Nagyon szerettem volna a kislányommal végig itthon maradni,de sajnos kényszer helyzetbe kerültem.Nagyon félek a bölcsödébe adástól,mert nagyon anyás(persze milyen is lenne?),és ugyanakkor egy nagyon érzékeny kislány.
Tanácsokat is szivesen fogadok bölcsi ügyben.
Előre is köszi!Zsuzsa
zsuzsa76
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: