Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
bár úgy gondolom, hogy a gyermek súlya csak egy tényezõ, valóban fontosabb a közérzete, egyéb fejlédõse, azért szivesen látnék már egy hivatalos táblázatot, hogy hogyan is kellene gyarapodnia a picikémnek, illetve, hogy melyik hónapban mennyi hizás az átlagos. Valahol láttam már ilyet, talán egy Kismamából való cikk volt és talán Dia ajánlótta, de azóta sem találom. Ha valaki tudna segiteni hálás lennék.

picimanó
Picimanó
 


Sziasztok!
Szerintem a mennyit kell hiznia mizéria olyan értelmetlen.Az én kicsi fiam kétéves múlt októberben és sovány (11 kg),noha rendesen eszik és változatosan.A háziorvosnak kétéves korában eszébe jutott,hogy vizsgálgassuk meg.Bevonultunk hát a kórházba,ahol különféle vizsgálatokkal nyúzták szegényt,mire végül kiderült az égvilágon semmi baja,csak egyszerûen a szüleire ütött alkatilag (ezt én is sejtettem).Szóval apuka is sovány,anyuka is gebe,akkor a gyerek sem lesz kövér-ez volt a szöveg.Ez a hercehurca tanúságos volt.Én úgy vagyok vele,ha látom,hogy elégedett,jókedvû,nem beteges stb.akkor nem aggódom,akkor sem ha soványabb ,mint a táblázatban lenni kell.Én már nem foglalkozom a táblázattal.
Gitike
gitike
 


Pocok: hálásan köszi a táblázatot, pont ezt kerestem.
Gitike: maximálisan egyetértek veled, de nyilván a kezdet kezdetén még téged is zavart hogy nem az átlagos gyarapodást mutatja. Nos az én csemetém sem, de mindaddig amig jó kedvû, eleven mosolygós és jól fejlõdik megpróbálok nem aggódni ezen.

A célom egyébiránt pont ez volt, hogy azok figyelmét keltsem fel akik hasonló cipõben járnak.

üdvözlettel:
picimanó
Picimanó
 

 
 

Higyétek el csak bosszúságot okoz ez az állandó kiló mizéria.

Az én kislányom tegnap volt 4 hónapos és majd' 7 kiló, pedig alig 2700 grammal született, csak anyatejet kap, apukája 70 kg és 175 cm, én pedig 44 kg vagyok. Nem értem mitõl ilyen kövér - a fenti táblázat maximum számaival számolva is max. 6 kg. lehetne... -, már néha arra gyanakszom, hogy elcserélték a kórházban Kép))
/még jó, hogy tudom, hogy összesen 2 percet töltöttünk külön a kórházban, közvetlenül szülés után akkor pedig vele volt az apja Kép/

ilyen gyerek és kész. Egyébként jó kedvû, mozgékony, makk egészséges, de imád szopizni, mit tegyekKép

Judit
Judit
 


Sziasztok!

Egyetértek azzal, hogy felesleges a mizéria, de mégis jó arra, hogy megtudjad, nem vagy egyedül. ÉN naívan úgy érzem, az inkább túl gyorsan gyarapodó baba kevésbé gond a mamának, de az alig gyarapodó már inkább.
Nekem a kisebbik fiam ilyen típus. Bármilyen táblázatot megnézek, az alsó 3 %-ban van, vagy alatta. Pedig eszik is rendesen, világ életében volt mit, de egyszerûen ilyen és kész. (6.5 éves, megszoktam) Viszont amíg kicsi volt, stresszeltem vele magam én is, és jó érzés, ha valaki azt mondja, az övé is ilyen volt, és mégis egészséges nagy gyerek / felnõtt lett belõle.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!
Tökéletesen egyetértek veled és az én fiam is soványka (mint irtam),de azért is irtam le,hogy más már ne idegeskedjen.Mi állandóan rágtuk magunkat,méregetem aztán ég kórházban is megnyúzták mire végrre kiderült:semmi baja,sovány,mint a szülei.Talán azok az anyukák akiknek most kicsi a gyereke és most aggódnak,ezeken a példákon,történteken keresztül magabiztosabbak lesznek és nem fogják állandóan emészteni magukat!
A következõ babámnál már én sem!
Sziasztok!
Giti
Giti
 


Sziasztok!

Egyedül vagyok azzal a gondommal, hogy szerintem a fiam kövér? Most 3 hónapos és 6580 g volt tegnap este. Se mi (a szülei), se a nagyszülõk nem kövérek. Kire ütött hát ez a gyerek???
Az tény, hogy imád a cicin lógni, aminek a következménye, hogy rengeteget bukik.
Azzal vígasztalom magam, hogy ha elindul, talán nem gurulni fog:D Csak akkor meg nehogy úgy keljen beleimátkozni a kajátKép
arry
 
 


Kedves Arry!

Az én fiam 4 hónaposan 8 kg volt. A tanácsadáson nekem is ráfogták hogy kövér, mondták hogy ne adjak neki annyit enni (kizárólag szopott), most másfél éves éppen átlépi a 12 kg-ot, úgyhogy nyugi, nem lesz mindig "kövér". Kép

Ancsa

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


Kedves Arry!

Az én kisfiam most 4 hónapos és 8300g. 3 hónaposan 7350g volt.Kizárólag szopizik, soha még csak egy korty vizet sem ivott meg. Én rettentõen büszke vagyok, hogy ezt a 'súlyt'mind én adtam neki.Persze nekem is mindenki azt tanácsolta, hogy ne adjak neki annyit enni, de most hagytam volna sirni? Hála a doktor néninek és a védõnõnek megnyugodtam, hogy az én kisfiam ennyit eszik és kész. Anyatejbõl nem tudja túlenni magát, az nem olyan mint a tápszer. Ott tényleg figyelni kell a gyarapodást. Egyébként napközben 5x szopizik, éjszaka 1x és kb 8-10 perc alatt befejezi a szopizást. Szerintem egy percet se aggódj, inkább örülj neki, hogy jó husiban van !


Teno
teno
 
 


Hali!

Az én kisfiamat a 2 hónapos oltásnál mérték meg. 6500 g és 62 cm. 3540 g-al és 55 cm-el született. Akárhogy is nézem hetente 350 g körülit hizik. Már 11 hetes és biztos vagyok benne, hogy átlépte a 7 kg-ot! Sõt! Csak szopizik. Én örülök neki, hogy ilyen kis husikaKép
Én inkább akkor aggódnék, ha alig hizna!

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!
Én a sovány oldalon vagyok. Kép
Kislányom 2670 gr-mal és 53 cm-esen született.
Most 9 hónapos és "csak" 7,10 kg. Félévesen éppencsak megduplázta a súlyát. Apja, én a testvérem, apám, anyám mind sovány kategóriába tartozott fiatalabb korában.
Mikor mondom, mert kérdezik, hogy mennyi idõs, mindig egy icipici értetlenséget látok mások szemében. Ilyenkor szinte magyarázkodom, hogy kicsi, de erõs!
Ez így is van! Egyszer nem volt még beteg, MINDIG jókedvû, nevetõs, mozgékony baba.
Azon is sokan csodálkoznak, hogy mindig ilyen mosolygós? Büszkén mondom, hogy mindig!
Inkább ilyen kisebb súlyú kiegyensúlyozott és vidám legyen, mint húsosabb és másmilyen.
Sok húsosabb babát láttam akik, "csak néznek ki a fejükbõl".
Bocsi, mindenkitõl, itt senkit sem akarok megbántani, de sokat járok emberek közé és ezt látom.
Szerencsére a védõnõnk és gyermekorvosunk, nem nyaggat a gyerek súlyával, hiszen látják, hogy makkegészséges és mindig jókedvû...Kép
ilusta
 
 


Szia Ilusta!

Az én kislányom is kilenc hónapos, és ma mértem a súlyát, 7 kg és 10 dkg. Pont annyi mint a te babád. És õ is nagyon vidám, mosolygós baba. Viszont enni nem nagyon szeret, de mostanában talán kezd megjönni az étvágya.
Mikor született a kislányod?
Én 2002. június 20.-án szültem Kecskeméten.
Üdv, Ildikó
ildikó
 
 


sziasztok
Ilusta,Ildiko
az én petikém most 8hónaposan 7100gr visszont hosszu 72cm volt 2-3hete Kép ha nem kapna étvágynövelöket akor nem enne jol mert igaz hogy ö is jokedvü mosolygos baba de a felálás ,felüléshez erö is kell szerintem és a környezetemben mind 7500g-8000g mos gyerekek vanak és esze ágába sincs hizni a fiamnak pedig még 2fél kg hiznia kéne 4honap alatt akor elégedett lenék mert meg3x sulyát 1éves korára .
csics
 
 


Ildiko,
ideertemKép Megneztem a kiskonyveben, Reka 9 honaposan es 2 hetesen 7400 gr volt, pedig 3570-nel szuletett. 6 honapig csak szopott /allandoan aggodtam, mert nem voltam egy "tejcsarda"/, utana szepen evett gyumolcsot, zoldseget, arra szamitottam, na majd most megindul. Hat megindult, de nem a sulya, hanem a gyerek. Orokmozgo, eleven, meg nem all egy percre sem. Azota abbahagyta a szopit is, tapszert kap, szoval annyit ehet, amennyit akar. Dokit kerdeztem vashiany miatt, azt mondta, hogy feher a bore, nem jelent semmit, hisz nem volt még napon /logikusKép/, az ajkait, fulcimpajat, ujjbegyet kell nezni, ha az piros, valamint nem allandoan beteg a gyerek, akkor nincs gond. Megmertem, 76 cm most, gyerekorvos szerint hus es izom van rajta eleg, bõrtónusa jo, a háj meg nem hianyzik rola, ennyivel elintezteKép En mar feladtam, nem aggodom. Raadasul olyan igazi baba igy, nekem nagyon tetszikKép
-Afonya
afonya
 
 


Szia Áfonya!

Köszi szépen a megnyugtató válaszodat!
Viszont, ha azt nézem, mégsem teljesen nyugodtam meg, mert Napsugár nemsokára tíz hónapos, és csak 7.15 kg. Szóval, a te Rékád még mindig lekörözi!!Kép Kép

Nem tudom, hogy Napsugár vashiányos-e, mi valószinû, elvisszük a jövõ héten vérvételre. Mert ha az, akkor fehér a fülcimpája, ujjbegye?
Végül is nekem csak az a gondom, hogy nem szeret enni. És most már egyáltalán nem eszi meg a fõzijét. Csak joghurtot és tejpépet eszik + a tápszer reggel és este. Szóval hús nuku. Ezért is kíváncsi vagyok hogy vérszegény -e?
De Rékának jó étvágya van annak ellenére hogy nem hízik sokat?
Ildikó
ildikó
 
 


Szia Áfonya sorstársKép

Ha már úgyis elöl van az a kiskönyvKép, nézd már meg légyszíves a 4 hónapos adatot is. Tudod, Annának Réka a példaképeKépKépKép. Én már csak vasárnaponként aggódom, és a mi dokinénink is teljesen meg van elégedve, kiscsaj jól néz ki, állandóan ficereg, valószínûleg azért nem marad rajta semmi. Szerencsére nem küldözgetnek minket vérvételrõl vérvételre, mint a sógornõm kisfiát, aki ha egyetlen dekával elmarad a "kívánatostól", már írja is a dokijuk a beutalót. Szegény, úgy sajnálomKép
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Ildiko, ha azt a 30 deka kulonbseget elosztod 10 honapra, havi 3 deka lesz, az meg semmi, nezd igy. Egyebkent szerintem Reka eszik rendesen /bar nincs mihez viszonyitanomKép/, ha epp nem talalja erdekesebbnek a zoknijat-fuggonyt-kukasautot-barmit, mert akkor nem hajlando a kajaval torodni. A vasat tenyleg nezesd meg, mert lehet, hogy attol etvagytalanka tenyleg. De en mast nem tudok tenni, megtomni nem tomhetem! A dokim mondasa szerint az en dolgom a megfelelo idoben a megfelelo kajakkal megkinalni, a gyerek meg eszik, amennyire szuksege van.
A ferjem csaladja is ilyen nyapic, meg ahogy nezegetem a tobbi babat, pl csics Petikeje is, 72 cm-hez 7100. Akkor Reka 75 cm hez a 7,5 nem is olyan veszes. Lehet, hogy csak pottomke Reka.
Egyebkent tapasztalatom szerint a koverebb babak nehezebben mozognak, lustabbak /persze vannak kivetelek/, azt a sulyt /ami nem izom, hanem zsirKép/, meg is kell am mozgatni.
Kesz bebietelt se, hazikajat se eszik? Tapszerrel higitottat se? Higat, surut, hideget, meleget, pepeset, darabosat, kezzel, kanallal, semmit? En pl. joghurtot nem birok adni neki, par nap utan kiverte a ragya toleKép

Zulu sorstarsKép,
nekem pont ezt mondta egyszer a doki: ha akarom, elkuld vervetelek tucatjara, meg felirhat ezer vitamint es injekciot, ha az megnyugtat. Koszontem, nem kertem, s aggodtam tovabb magambanKép
Megneztem, Reka 4 honap + 1 naposan kemeny 6020 gramm volt. Ket hetre ra meg 6200, szal belehuzott nagyonKép

Mi vagyunk a sovany, am orokmozgo gyerekesek tabora?Kép

-Afonya
afonya
 
 


sziasztok
Áfonya,Ildiko,Zulu
én is megnéztem petike menyi volt 4hónaposan 5990gr utána kisé leált a hizásban és azota is csak döcögösen hizik Kép igaz 6hónapos korára megduplázta a sulyát de 1évesen megkéne 3xroznia és ere van kemény 4hónapunk .bár én is sovány voltam mindig és a párom is sovány volt gyerekkorába de engem akor is agaszt hisz a környezetemben a vele egykoru babák mind 8kg körüliek .lehet hogy azért nem hizik mert mostanában mindig mozog forog és mászik .

pusz csics és petike Kép
csics
 
 


Áfonya, Csics,
köszikösziköszi!Kép Tudom, hogy hülyeség, de olyan nagyon jó olyan anyukákat hallani, akiknek nem ugrásszerûen gyarapodik a babája, mert nálunk a családban, a játszón már minden hasonló korú baba lehagyott minket (na jó, engem még nem tudtak behozniKép) De most már le merem írni, hogy Anna most, 4 hó és 10 naposan végre elérte a 6 kilót! Az a fura, hogy más babák egy hét alatt felkapnak 15-20 dekát, Anna meg kõkemény 5 dekákat tud hízni, vagy még annyit sem.

Áfonya,
ez a ropitopicKép, ahogy elnézem.

na pusz, megnyugtató anyucik, visszatérek (vasárnap, mérés után biztosanKép)

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok aggódó/nem aggódó anyukák!

Hogy belendült ez a topik! Úgylátszik itt " túlsúlyban " vannak a sovány babák!!

Zulu!
Csak tájékoztatásul: Napsugár 4 hónaposan 5850 gramm voltKép

Áfonya!
Kaja: már sok mindent kipróbáltam, fõztem is, de az üveges jobb neki, és a kicsit hígabb. És egy picit megsózóm a kajáját, akkor szívesebben eszi. De már ezek a trükkük se nagyon segítenek.
Hát, igen a mi családunk, mármint én és a férjem is elég vézna volt gyerekkorában/ a férjem utolsók között volt a tornasorban.../, ugyhogy volt kitõl örökölnie.
És megtaláltam az én kiskönyvemet is: én egy évesen voltam hét és fél kiló, de utána nagyon belehúztam,mert két kilót híztam fél év alatt. Lehet, hogy akkor már normális, felnõtt kaját kaptam.

Csics!
Nekünk már csak két hónapunk van az egy éves korig, de súlymegháromszorosodás biztosan nem lesz!

Üdv, Ildikó / Jó hétvégét mindenkinek!Kép/
ildikó
 
 


csics,
szerintem az a haromszorozas eleve remenytelen, mert az matematikaiag az jelenti, hogy ugyanannyit kellene hiznia, mint az elso hat honapban /felteve, hogy felevesen megduplazta a sulyat/. Es mint koztudott, a gyerekek sulybeli fejlodese lelassul feleves koruk utan.

Zulu,
ropitopicKép Neked legalabb tejed van boven? Mert en amiatt is paraztam. Mondtam is, az eg/sors/Mindenhato valahol igazsagos, hogy orokmozgosagot adott a sovanysag mellé, mert legalabb a fejlodest lattam. Olyan jo lett volna akkor olvasni, hogy tapszeres babak kozt is van ilyen sovanyka, aki pedig ehet mazsaszamra, mert neha attol feltem, eheztetem, azert nem hizik. Nameg amikor a vedonom jott azzal, hogy vannak "csendes ehezo" babak... szerencsere a gyerekorvosom normalis, hatarozott ferfiemberKép

Es nem vitainditonak szanom, de ha akkoriban lehetett volna recept nelkul tapszert venni, mint ahogy most, Reka is tapszeres lett volna, tuti.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok Lányok!

Én soha nem idegeskedtem a fiam miatt, mindig nagy zabagép volt, de megnyugtatásul leírom, hogy Miki 4 hónaposan 6160 g volt, 1 évesen 8140 g és ehhez 3830 g-mal született. Viszon egy igazi örökmozgó azóta is. Én is kamasz koromig nagyon vékonyka voltam, a párom meg még akkor is mikor megismerkedtünk. A fiamnál márfel sem vettem a lassabb hízást, mert a nagylányomnál (most 12 éves) a doki állandóan csesztetett, hogy nem leadni kell a tejcsit, hanem etetni a gyereket. Pedig csak annyi volt, hogy Nikinek nem kellett olyan sok. Amikor nagyobb lett, a doki azt mondta, hogy ne haragudjak, most már látja, hogy a lányzó ilyen modell alkat. Hát ezzel jól megnyugtatott, mikor az elsõ 1-2 évben a frászt hozta rám.

Bocs, hogy ilyen sokat írtam, de remélem azért megnyugodtatok egy kicsit. Egy jól evõ(zabáló), de örökmozgó gyerek is lehet vékony. Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Na, ahogy ígértem, visszatértem erõt meríteniKép. Mai mérés eredménye 0 g. Sõt, mintha egy picit kevesebb is lett volna, de addig pakolgattuk a kiscsajt elõre-hátra a mérlegen, amig végre megvolt legalább az a 6 kiló.
Tényleg, ti nem szoktatok csalniKép? Mert olyan nehéz ezeket a kis gyarapodásokat lemérni, mert nagyon függ az evéstõl, kakilástól, a mérlegtõl, és nálunk simán van olyan, hogy két hét elteltével kevesebbet mérek. (de persze a füzetbe ez nem kerül be, ott mindig nagyvonalúan felfelé kerekítekKép)

Áfonya,
Annát szerintem az mentette meg a tápszertõl, hogy 2. baba. És hogy szoptatásügyben már annyira határozott lettem, hogy nem tud elbizonytalanítani a védõnõ. Mert volt próbálkozás, bõséggel.
Van elég tej? Van.
Akkor biztos vizes a teje. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁKép!!!
Kezdõ mamiként itt buktam volna el, az biztos. De szerencsére Anna tejtesója hízik, mint a kismalac, és csak az én tejemet kapta egy ideig, úgyhogy ez engem megnyugtatott a tejminõséget illetõen. A kissrác 2 nappal idõsebb Annánál, és közel 3 kiló elõnye van.
Ez a "csendben éhezõ" jelenség is elhangzott nálunk. Szerencsére Anna sem csendben éhezikKép. Mondhatni zajosan. Csak gyõzzem elég gyorsan elõkapni a cicit.

Magdi,
ez tényleg megnyugtatóKép. Érdekes, Anna is totál átlagos súllyal született, sõt emlékeim szerint Áfonya Rékája is, csak utána kezdtek nagyon ügyelni a vonalaikraKép.

Ildikó,
hát a Te anyukádat sem irigylem, biztos Õ is végigaggódta a csecsemõkorodatKép.

pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Zulu!
Mérés!!!

Hát, nálunk még hetente van mérés, de már csak megszokásból, na és kíváncsiságból is.Általában fürdés, vacsi elõtt van, minden pénteken. Ha nem vagyok elégedett a kilóval, akkor megmérem a köv. este is. Akkor ált. már sokkal jobb az eredmény! Kép
De mikor már két hete nem volt hízás, akkor én is jól megnéztem a mérleget, és a legmagasabb értéket írtam be a füzetbe!!Kép
Mondjuk, most hogy tápszert váltottunk, mintha lenne egy kis gyarapodás, és szerintem a joghurttól is hízik, megnéztem, jó sok kalória van benne. Pedig tegnap sztrájk volt, háromszor evett csak.

Ildikó
ildikó
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy csak most reagálok, de most kerültem megint gépközelbe. (Meghalt a gépem..)

Ildikó!
A kislányom 2 nappal született a Tiéd elõtt: 2002. június 18.-án Bp.-en.

Én nem szoktam méregetni, errõl letettem kb. a 3 hónapnál. Úgyis kell menni havonta tanácsadásra, majd akkor lemérik. Ezen kár idegeskedni. Az én kislányom étvágya jónak mondható, igaz, a saját fõztöm nem kell neki, túl sokat nem is csináltam, üveges bébikaját kap, tápszerrel higítva. Egyedül a tejpépet eszi meg higítás nélkül. Hozzáteszem, most pénteken lesz 10 hónapos, de még 1 foga sincs.Kép
Nagyon értelmes, igaz, kúszni-mászni még nem akar, csak forog maga körül.. Lehet, hogy az izomzata is lazább. Egyenlõre nem aggódom, szerintem még nincs lemaradva.
A vashiányos állapotot a mi gyerekdokink úgy oldotta meg, hogy kg.-onként kell neki 1 csepp bérescseppet adni. Én az ivóvizébe teszem. Azóta az étvágya is megjavult.
Üdv. minden ropitopicosnak! (Ez tetszett!!)Kép Kép
ilusta
 
 


Sziasztok!

Na, ma megint pepecseltem a lányomnak, hátha falni fogja a fõztömet. A védõnõvel találkoztam tegnap, õ tanácsolta, hogy ha nem eszik fõzit, és húst, adjak neki virslit./Azt már direkt el sem olvastam, mit tartalmaz a virsli,de ha ez kell neki, ám legyen!/Mivel nincs foga, turmixoljam össze. Hát, megfõztem egy kis krumplival, de 4-5 kanálnál több nem kellett neki. Viszont utána megevett 2 kis doboz joghurtot. Ki érti ezt? Miért utálja a húst?

Üdv. Ilusta!
A te lányod kanállal v. cumisüvegbõl eszik? Csak mert
olvasom, hogy hígítod neki a fõzit. Vagy csak ennyire ragaszkodik a tápszerhez?
Az én lányom most tanulgat mászni. Négykézláb áll, és hintázik elõre-hátra. De utána nem tudja, mit kellene csinálni, és vagy leül, vagy a hasán köt ki....
A Béres cseppet a dokink is ajánlotta, pont így kilónként egy cseppet, de még nem adtam neki. Megvárom a véreredményét.

Ildikó
ildikó
 
 


Szia!
Az az igazság, hogy cumisüvegbõl legtöbbször. Így jobban, többet eszik. Ha kanállal adnám (adtam többször is) akkor pár kanálnál többet õ sem hajlandó megenni.
Egyedül a gyümölcspépeket és tejpépeket hajlandó kanállal.
Szerintem a kislányomnak a béres csepptõl jött vissza az étvágya. Kb. 2 nap múlva! Szerintem nincs mit várnod, próbáld meg!
ilusta
 
 


Szia Ilusta!

Még csak annyit szeretnék kérdezni a Béres cseppel kapcsolatban, hogy a dokink azt mondta, hogy C-vitaminnal kell bevenni, de nálunk a babáknak való folyékony éppen hiánycikk. Te is adsz neki C-vitamint?

Ildikó
ildikó
 
 


Nem, adok neki külön.
Szerintem amennyi kell, az benne van a tápszeradagban, tejpépben. Eddig még nem volt gondom emiatt...
ilusta
 
 


Sziasztok!

Tegnapi viziten mondta a doki, hogy lassan vacsorara is kaphatna "rendes" kajat a gyerek, pl. azt, amit ebedre. Igenam, csak nalunk a vacsora tapszer, furdes utan, ami kozben gyonyoruen ellazul es szo nelkul le tudom tenni aludni. Ehelyett ultessem szekbe es kanalazzam bele a krumplit csirkevel?!
A mostani menetrend: tapszer 1/2 7 korul, neha visszaalvas. Mostanaban 8 korul, mikor en reggelizek, O is kap kis kenyeret, sonkat, mennyiseg mondjuk nem merheto. Utana 1/2 10-kor tizorai, gyumolcs, ujabban alvas utana. Ebed 1/2 2 korul, normalis fozelek feltetel, mostanaban mar a mi kajankbol, dietas verziobanKép. Uzsonna eddig 5-6 korul volt, gyumi+gabona+tap vagy joghurt. Es vacsira tapszer.
Hova tegyem a kovetkezo "nagy" kajalast szerintetek?

-Afonya
afonya
 
 


bocsi, nem ide akartam, hanem a "hozzataplalas" rovatba.

-Afonya
Afonya
 


Sziasztok!

Na, megjöttünk a vérvételrõl. Hát, a lányom nem vashiányos.
Bemondtuk telefonon a dokinak az értékeit, és szerinte nem azért nem eszik, mert valami gond van az egészségével.
Tanácsot nem tudott adni, csak annyit, kapja a béres cseppet továbbra is.
Már két napja adom neki. Elõször nem akarta meginni a teájával, én is megkóstoltam, nagyon fém ize volt, ugyhogy most egy kis gyümölcslébe teszem.

Evés: Reggel, este 2 dl tápszer kakaóval, ebéd joghurt, uzsonna szinte semmi, csak pár kanál ez-az.
Hús, fõzelék, tejpép, gyömölcs egyáltalán nincs az étlapján.
De már próbáltam adni neki egy kis kenyeret, nem kell neki, lehet, ha kinõnek a fogai megjavul az étvágya?! / Bíztatom magamat.Kép Kép /

Áfonya!
Szerintem adj Rékának uzsonnára fõzeléket /de jó neked, hogy megeszi!/, és inkább a tízórai legyen gabonás gyümölcs.
Szerintem az esti tápszerét ne cseréld fel.
De azért hallgasd meg a másik topik véleményét is.


Ildikó
ildikó
 
 


Sziasztok lanyok!
En meg uj vagyok itt a tarsalgoban ,eddig csak olvassgattam(par hete fedeztem fel a babanetet), es most nagyon orulok ennek a topicnak.Roviden az usaban elunk, van egy 9es fel honapos kisfiam, Dani, aki kilenc honaposan 72,5cm, es 7.5kilo volt. Rendkivul valogatos ,nehez eset. Fozeleknek mar lassan ket honapja csak repat fogad el kis husival,sajttal, ugyhogy mar teljesen sarga.(pedig fozok neki es probalkozok mindenfelevel es mindenhogyan.
Afonya: mi is majdnem ugyanugy eszunk mint ti es nekem is mondtak mar ,hogy estere is fozelek kene, de barmit csinalok este mar nem fogad el semmit a kakaojan kivul.
Eszik joghurtot ,tejpepet es gyumit is de mindenbol csak keveset igy atlag 750-850grammot eszik egy nap.

O is orkmozgo ,nem beteges es mivel itt 9 honaposan kotelezo a vervetel ,kimutattak ,hogy vashianya sincs. Azert most en is megprobalkozom a Beres cseppel, szerencsere meg van egy uveggel( otthonrol hoztam.)

Egyebbkent Dani 2002 jul 7-en szuletett Miskolcon.
Ne haragudjatok ,hogy ilyen hosszu voltam

ilka
ilka
 
 


Lányok,
én ezt nem értem. Itt kétségbe vagytok/voltatok esve a négy hónaposan hat kiló fölötti "sovány" babákkal...
Hát Cicókám négy hónapos és négy napos, és 5570 gramm (na jó, lehet, hogy már 5580, tegnap mértük). Csak szopik, az istennek sem kell neki az összes tej, amit termelek. 3150-nel született, eddig átlagosan hetente 15-20 dekákat hízott.
A havi gyarapodása olyan 60 deka körül átlagosan.
És szerintem minden rendben van vele. Arányosan formás, hurkás, szép feszes bõrû, rózsaszín baba, egész nap mozog, másfél hónaposan oldalra, három hónaposan a hasára fordult, hat hetes kora óta mosolyog, egész nap nevetgél, most éppen jön az elsõ foga, keményen kísérletezik az üléssel (azért az még nem megy neki, hiába szeretné). Éhséget sosem jelez, folyvást tömködöm (képzeljétek el ezt cicivel). Már nem mérem, mert totál kikészültem tõle.
Na erre varrjatok gombot. Kép

Szóval szerintem senki ne aggódjon. (Bár engem most jól megijesztettetek...)
Üdv
Kriszi
Kriszi
 


Kriszi,
azért kétségbe nem esemKép, de kicsit elbizonytalanít, ha a játszón a két hónapos baba nagyobb az 5 hónapos lányomnál. Meg aztán, nem mindegy, mennyivel született. Ha kisebb lett volna a születési súlya, akkor nem paráznék, de mivel viszonylag nagy súllyal, (3.5 kg) született, és eddig átlagosan 5-10, max. 15 dekákat hízott egy héten, ezen kívül van egy kis gond a szívével is, így azért egy kicsit más a dolgok fekvése. Egyébként engem is az nyugtat meg, hogy látom, milyen jól fejlõdik, pici, de hurkás, mozog rengeteget, jókedvû, stb.
Ha heti 15-20 dekát hízna, én sem aggódnék egy percig sem. Most volt az 5 hónapos mérés, 6.2 kiló, kb. 25-30 dekát hízott egy hónap alatt. Szóval duplázni biztos nem fogunk.
Egyébként engem nem kimondottan a gyerek súlya aggaszt, tudom, hogy vannak kisebbek is,hanem a heti-havi gyarapodás. Mert azért az nem túl sok, akárhogy is nézzük. pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Kiszi,
csatlakozom Zulu sorstarhozKép, Reka is 3570-nel szuletett, tehat eleve volt kb. fel kilo elonye, ami az o tempojaban 5 heti hizas am. Atlagosan o is 10 dekat hizott, es hat latszatra is vekonyabb lett, mivel ugye ujszulottnek hurkas volt az 50 cm-vel, mig ahogy nott, egyre gebebbKép Es nekem tejem se volt rengeteg, fejni nem tudtam/szoktam, igy nem volt, ami megnyugtasson.

Ilka, bocsi csak most talaltam ide vissza. Rekam is sarga, epp most fedeztem felKép Es O raadasul joghurtot, tejpepet se nagyon tud enni, mert kiuti egybol a ragya. Viszont en a mennyiseggel meg vagyok elegedve /ez legalabb merhetoKép/, szerintem normalisakat eszik, csak napjaban tobbszor is kakal. Merni majd most megyunk nemsokara, kivancsi vagyok, mit hoz a "taplalo" vacsora. Nem fuzok hozza sok remenyt, nem latszik eredmenyKép

De azt tudom, kovetkezo gyereknel mar nem fogok ennyire parazni. Felteve, ha nem egy gombocot kapokKép

-Afonya
afonya
 
 


ÁfonyaKép

Te csak azt hiszed, hogy a következõ babánál már tök lazán veszed a dolgokat. Nekem a "nagylányom" 1,5 éves a kicsi 2 hónapos. Ez utóbbi poronty 10 dekával súlyosabban látta meg a napvilágot és az elsõ 6 hétben hetente 25-30 dekát húzott magára, szóval nagy volt a lelkesedéseKép Én meg örültem, hogy nem kell rá se nézni a mérlegre. De úgy kb. 1,5 hete elérte az 5 kilót és ez annyira megtetszett neki, hogy azóta nem mozdul innen egy tapodtat semKép Pedig eszik rendesen és hasmenése sincs...úgyhogy megint van min idegeskednemKép Hát ennyit a gyakorlatrólKép

üdv
Momo a gyakorlott parázóKép


Momo
momo
 
 


Momo,
masfel hetes stagnalas nalunk sokszor volt. Mi csak hetente merettuk, betudtam meresi hibanakKép, vagyis elmagyaraztam magamnak, hogy elozo meres biztos eves utan, peluscsere elott volt, mig a mostani eves elott es kaka utan, igy a hianyzo 10 deka siman beleferKépKép Es meg csak a fogara se foghattam, mert 11 honaposan van 2 Kép

-Afonya

ui: az Irfanview valoban free progi, a [url=http://www.tucows.com/preview/194967.html" TARGET="_top]http://www.tucows.com/preview/194967.html[/url] -rol letoltheto
Afonya
 


Sziasztok!
Mi csak kéthetente mértük a Petit, most pedig már csk havonta. 3500-zal született és 200grammokat hizott mérésenként. 6 hónaposan 6650 volt. Szóval messze alul az átlagon. 8 hónaposan egyik napról a másikra (5 nap alatt Kép) lerakta a cicit és akkor belendült a gyarapodás. Pedig elég volt mennyiségre neki a tej mégis. Abban a hónapban egy egész kilót hizott. Most egy éves és közel tiz kiló. Amióta kinõtt a két foga nem is hajlandó pépeset enni, szóval kitartás anyák lesznek itt még gondok. Kép

Szerintem nem kell agyon méregetni, és amig nyugodt és jókedvû addig nagy baj nem lehet.

Puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Hahó,
lehet, hogy elõzõ hozzászólásom kissé indulatosra sikeredett, de természetesen nem akartam bántani senkit. Azt is sejtettem, hogy a babáitok nagyobb súllyal születtek, mint Cicóka. Õ most éppen nem eszik jóformán semmit, meg alszik is "sokat" (ez a sok nála napi két és fél-három óra napközben, három aalkalomra elosztva, plusz a szokott kilenc órája éjjel, két felvonásban), szóval aggódom a vérszegénység miatt. Kb. egy hete kitalálta, hogy kétóránként akar enni, nem négy óránként, mint eddig. Ennek következtében most dõl belõlem a tej, õ meg benne hagyja a ciciben, fejéssel nem gyün Kép, szóval most itt tartunk. Amúgy most egy-két napja nem hízik, tör is a frász, mert az eddigi hízásokban is benne van az én véres verítékem, amit a szoptatás (küzdelem a cicivel) közben hullattam, mert egy-egy jobb hetet leszámítva az én lányom háromnapos kora óta igyekszik vigyázni a vonalaira Kép Csak én meg nem hagyom Kép
Üdv minden sorstársnak
Kriszi
Kriszi
 


Sziasztok Lányok!

Merre vagytok? Ezek szerint minden gyerkõc eszik és hízik Kép Kép Kép

Kriszi!
Honnan tudod, hogy szinte semmit nem eszik a lányod? Méred a szopikat? Történt már javulás?

Áfonya!
Alakul a vacsi, vagy maradt a tápszer?


Nálunk most egy kicsit változott a helyzet, kapott egy kis étvágyjavítót, így sokkal jobban eszik. Igaz, nem sokkal többet, de szívesebben, nem hisztizik közben. Már megeszik 3/4 üveg fõzit, /eddig fél volt a rekord/, és délelõtt egy kis banánt is kap, pedig régebben semmit sem volt hajlandó elfogadni.
Szóval, most olyan jó etetni!!!!!! Nem is tudom, mikor volt ekkora sikerélményem az etetés terén! Remélem a mérleg is megerõsít ebben!
Viszont, ha elfogy a szirup, jönnek vissza a régi, bõgõs hétköznapok??? Kép Kép

Mindenkinek további jó étvágyat, és gyarapodást kívánok!


Ildikó
ildikó
 
 


Hahó,
Ildikó,
a csimotád szerintem rá fog jönni arra, hogy enni jó, és mire a szirup elfogy, a gyomra is kitágul talán Kép
Egyébként milyen szirup ez? És mit mondtál, mekkora a babád?

Cicóka egyébként változatlanul alig eszik, már két hete. A mérésrõl elõtte kb. egy héttel szoktam le. Hogy most sokkal kevésbé eszik, ezt onnan gondolom, hogy még reggel is, amikor már régen nem evett, és a cicibõl is csak úgy dõl, még a kajcsi után is feszül, nehéz a didkó. Hasonló a helyzet napközben is, csak akkor persze már nem akkora a feszülés. Szóval nagyon régen láttam már olyat, hogy "üresre" enné a cicit a drága... És nem is bírja ki négy órát, mint korábban simán, hanem másfél-két és fél óra után veri a palávert, aztán eszik öt percet. A Szoptatás topikban már siránkoztam, hogy a lányom összesen öt, maximum tíz percet hajlandó cicin tölteni. És az összes trükk, amit ott tanácsoltak, azon alapul, hogy a gyerek hosszan cicin van, de ha egyszer nem tudom ott tartani! És mivel még nincs öt hónapos, a cicin kívül nem kapott semmit, csak egyszer vizet ebben a nagy hõségben. És sosem volt az a fajta, aki öt percig horpasztja a hátam Kép, kiszippant belõlem mindent, dugig pakolja a pocakját, aztán oké. Mindig nyammogott, lógott a cicin, egy-két kivételtõl eltekintve.
Ja: három hetes kora óta nem akar napközben aludni, a napokban ez tovább fajult, már semmit nem kíván aludni nappal, nemhogy keveset. Egyébként örökmozgó, vidám, de a hurkái már kicsit kisebbek. A múlt héten kapta a négy hónapos szurit, azóta pláne nem eszik (a három hónapos után sem evett négy napig, de aztán rákapcsolt), azon a héten összesen öt dekát hízott, ezen a héten eddig nyolcat, ami nem katasztrófa, de ahhoz képest, hogy eddig mindig 12 fölött volt hetente, elég ijesztõ. Kép
Ha nem változik, lehet, hogy megyünk a doktor nénihez...bár nem hiszem, hogy vérszegény, ahhoz túl eleven és éber...

Üdv
Kriszi
Kriszi
 


Sziasztok!

Ildikó,
mi is megvagyunk, helyzet változatlan, 15 dekás álomhatárunkat még nem sikerült túlszárnyalni.

Kriszi,
Anna sem eszik valami sokat mostanában, én a melegre fogom. "Gyarapodás" ennek megfelelõ, 5-10 dkg. Engem megnyugtatott a dokinénink, azt mondta, hogy minden babának csökken a gyarapodás üteme 5 hónaposan, és aki eddig is csak keveseket hízott, annál egész kicsi súlynövekedés van. És arra se szólt egy szót sem, hogy nem duplázta meg a kiscsaj a súlyát. Azt mondta, ne hülyéskedjek, nézzek rá, tökjól néz ki. Ez igazKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok,
mi is megvagyunk, helyzet itt is valtozatlanKép Vagyis mondhatni rosszabb, etvagyat illetoen, szerintem ez a nagy meleg egyik babanak sem tetszik. Reka meg tovabbra sem eri el a 8 kilot, nemreg valamiert mennem kellett dokihoz is lemertuk. Mondta, nem baj, hisz kicsi magassagahoz ez pont jo. Erre mondtam en, hogy nezzuk mar meg a hosszat is, mert 80-as ruhakat hord, annyira azert nem lehet kicsi. Es hat 76 cm-nek mertuk, szal tenyleg pici, csak az osszhatas olyanKép
De en mar nem meregetem, neha havonta se jutunk le, kajat se eroltetem, ha nem ker, nem adok masfajtat, majd eszik vacsorara tobbet, stb. Igazabol igy, hogy mar nem szopik, elmult a parám, hogy azert nem hizik, mert nem eleg a tej. Ehetne, amennyit csak akar. De szerintem eszik is eleget, sot, a mi kajankbol is allandoan nassol hozza, szoval etvaggyal nincs baj, megsem hizik. O olyan fajta, hogy gyakran eszik keveset, vegulis ezt hirdetik a nagy "egeszsegtudorok" is manapsag, nem?Kép En meg irigykedem, hogy milyen vekonyKép
Mindenki idosebbnek nezi, lassan mar megy, egyre tobb szot tud, alvasigenye tovabbra is minimalis napkozben, tehat a fejlodesevel nincs baj egyebkent.

-Afonya

ui: Ildiko,
az "Ismerjuk meg egymas..." alatt van egy topicom, abban vagyunk megtalalhatoak, tobb, veletek "egykoruak"Kép Egyebkent ne aggodj, ha elfogy a szirup, ugyanugy fog enni lanykad. Lehet, hogy szirup nelkul is megjott volna az etvagy, de lehet, hogy a gyomra, belei is "kitagultak", igy marad joevo.
afonya
 
 


Hahó,

Zulu,
Cicóka még nincs egészen öt hónapos (29-én lesz, most tapossa élete 21. hetét Kép), de Szõdy Judit, sõt még dr. Gömöry Ágnes is azt írja a Rendelõben, hogy a heti gyarapodás már a negyedik hónaptól lassul. Ehhez képest Cicóka a negyedik hónapban messze a formáján felül teljesített Kép, most meg drámaian leállt. A meleg tényleg ludas lehet, mert ahogy visszagondolok, nagyjából a nagy meleg kezdete óta ilyen. De mi lesz akkor nyáron???
Jó nektek, hogy ilyen a gyerekorvosotok - merre laktok? Mi Pécsett élünk, és itt egy normális gyerekorvos biztosan van, csak két órákat kell várakozni nála. A mienk öreg már, de nemcsak korban, hanem lélekben is. Nagyon aranyos, nekem is õ volt a doktornénim gyerekkoromban, de még mindig az "elvárható" gyarapodásban hisz Kép Viszont most már nem érdemes váltanunk, mert két hónapon belül elköltözünk, és akkor úgyis muszáj lesz - állítólag az ottani "körzeti" doki józan, határozott férfiembör Kép))
Anna egyébként eszik már valami mást is a tejcsin kívül? Én éppen most gondokodom rajta, hogy lassan elkezdek gyümit adni, mert szemmel láthatóan érdekli (sokkal jobban, mint a cici, tegnap megette volna a banánomat, ha hagyom). Igaz, a papírforma szerint még kicsit fiatal hozzá, és még se ülni nem tud, se foga nincs, de a többi stimmel - és a babák nem egyformák. Most éppen hasra fordult (ez nem kunszt, már három hónapos kora óta megy neki), és készül visszafordulni (ez viszont vadi új tudomány, tegnap sikerült neki elõször szándékosan - azóta is szorgosan gyakorolja Kép).

Ildikó, Áfonya,
nektek már nagyobb babáitok vannak - mit tudtok etetni velük ebben a melegben? Nekem az elsõ, ami eszembe jut, a joghurtfélék lennének gyümölccsel, de ugye a tejtermék egyéves kor elõtt Kép Hogy álltok az étvággyal?

Üdv,
mindenkinek jó étvágyat és kellemes hízást
Kriszi + Cicóka (20 hetes)
Kriszi
 


Sziasztok!!!!

De jó hogy mindenki megvan!!
És milyen gyorsan írtatok!!!!

Zulu!
Azért az az 5-10 deka is valami!!! És ha a doki sem aggódik, akkor biztosan makk egészséges Anna babaKép


Kriszi!
Napsugár most a Peritol szirupot kapja, ami elvileg álmosít, ezért este kell adni. Gondoltuk, jó is lesz, mert a lány 11 óránál hamarabb ugy sem alszik el, de nálunk ez nem jött be. Semmi álmosság, csak egy kicsivel jobb étvágy.

Hogy mit eszik ebben a melegben?
Fõzeléket ebédre mindig adok neki, mennyisége változó, de a délutáni joghurtját általában megeszi. Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy már hét hónapos kortól eheti. És elsõre izlett neki, pedig Napsi elég válogatós.

Alvás: Úgy látszik, nekem szerencsém van, mert a lányom még kétszer alszik napközben. Igaz, így késõn fekszik, de nekem ez nem gond, mert fél kilencig alszunkKép


Áfonya!
Akkor majd benézek a " topikodba" !
Hogy a szirup után is megmarad az étvágya? El sem tudom képzelni, de neked legyen igazad! Majd beszámolok róla!


Üdv. Ildikó
ildikó
 
 


Kriszi,
még csak szopik a kisasszony, és szerintem nála lehet, hogy 6 hónaposan sem lesz semmi változás, mert egyelõre semmi érdeklõdést nem mutat. De végül is van még 2 hete, lehet, hogy egyik napról a másikra rákap. A viselkedése sem változott meg, ugyanúgy alszik 4-ig, nem tûnik éhesebbnek.
Én anno a kisfiamnál nyáron délután adtam a fõzeléket, mert délban nem fogadta el, gondolom a meleg miatt.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Hahó,
merre vagytok?
Csak gyorsan a hír: Cicóka két hétig hat dekákat volt hajlandó hízni/hét, aztán most sikerált összevakarnunk a múlt héten 15-öt, mondhatom, örömtáncot jártam. Sanda gyanúm, hogy most már, az ötödik hónap után nem is igen számíthatok többre.

Üdv
Kriszi + Cicóka 21 hetes
Kriszi
 


Sziasztok, újra én,
csak azt szeretném kérdezni, hogy ti melyik táblázathoz nézitek magatokat?
Mert van ez itt a topikban a Kismamából ha jól emlékszem. A Szoptatás topikban van egy az anyatejjel táplált babákról, az másképpen néz ki (remélem, jól emlékszem, most nem tudom visszanézni):
0-3. hó: 115-240 g/hét
4-6. hó: 85-140 g/hét
7-12. hó: 45-? g/hét (ez nem ugrik be)

És van egy a Babaszoba egyik cikkében:
0-3. hó: 150-200 g/hét
4-6. hó: 400-500 g/hó
7-12. hó: 300-400 g/hó

Na így legyen okos az ember! Már az átlag is forrásonként más...

Na üdv,
hízzatok
Kriszi
Kriszi
 


Kriszi!

Én mindig azt nézem, ami kedvezõbbKépKépKép.
Hurráhurrá, 15 deka nagyon szép, nálunk ez a rekord eddig! Tényleg ne számíts túl sokra mostantól, sajnos még ez a kevéske is lelassul.
Annalány megint mérhetetlent gyarapodik hetente, de ez a hónap azt hiszem, kb. 30 dekával fog zárulni. De már négykézláb nyomul a kiscsaj!

Ti milyen pelust használtok? Mert nálunk most az a vicces helyzet állt elõ, hogy a Macára méretileg midi kell, de kapacitásra maxi. Nappal nem gond, mert sûrûbben cserélem, de reggelre mindig átázik szegénykémKép. A maxiból meg minden kifolyik. Legalábbis amit eddig próbáltunk: Kukoricapelus, Huggies, Babylove.

pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: