Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ez a Montessori ovoda kérdés engem is érdekel. Ha valakinek van tapasztalata, szivesen olvasnám. Amit eddig sikerült kideritenem:
- a Montessori ovodai program részletesen le van irva a www.montessori.hu honlapon
- ugyanitt fel vannak tüntetve az ovodák, többek között székesfehérvári is, de érdemes telefonon tájékozodni, mert nem aktualizálták az adatbázist. A honlapon van az egyesület telefonszáma, egy kedves hölgy válaszol.
- az ovodák többsége önkormányzati, csak 1-2 magán ovoda van.
A mi környékünkön sajnos nincs Montessori ovoda, de kiváncsiságbol azért lehet, hogy megnézek egyet.
Én is a segitségeteket kérném a XI. kerületi ovodai tapasztalatokkal kapcsolatban. A Karolina uti és a Badacsonyi uti ovodák már tele vannak, pedig nekem ezeket ajánlották. Olyan önkormányzati ovodát keresek, ahol nem fejlesztik vissza a kissé korán érö gyermekemet.
Cappuccino
cappuccino
 
 


Sziasztok!

ÉRDEN keresek minél jobb ovit kislányomnak. A magánovik erre felé 50 ezer körül vannak havonta, de ezt nem tudom kifizetni.
Milyen jó ovi van erre felé? Áprilisban be kell iratnom a pici lányt, és nem tudom, hová forduljak. Segítsetek, ha van jó tapasztalatotok valahol.

Köszi!

Harangvirág
harangvirág
 
 


Sziasztok!

A XIII.kerületben keresek ovit a kisfiamnak. Tud valaki ajánlani olyat ami jó?

Előre is köszi

Cseni
csenge73
 
 

 
 

Csenge
próbáld meg itt is feltenni a kérdést:
"Lakóhely szerint / XIII. kerületi babanetes családok"
bár most többnyire kisebb gyerekes kismamák vagyunk ott, de azért gyere át.

Kriszta
Nyanya
 


Csenge,
a XIII. kerület elég nagy, kicsit szűkíteni kéne a kört. Angyalföld, Vizafogó, Újlipót?
Ez utóbbiról vannak ismereteim/tapasztalataim.
rjuli
 
 


Sziasztok!

A VI.kerületi Szív utcai óvoda nyílt napot tart áprilisban.Akit részletesebben érdekel, itt megnézheti:<!--attachment: Kedves_Sz_l_kmegh_v_ny_ltnapra-76175.doc*mime_msword.gif*application/msword*65.5**Kedves+Sz%fcl%f5kmegh%edv%f3ny%edltnapra%2edoc --><center><pre>
Kép
Kedves Szülőkmeghívónyíltnapra.doc (65.5 k)</pre></center><!--/attachment-->
20170114224602
 
 


Csenge!

Szia, én a XIII. kerületben vagyok dajka. Sajnos nem olvastalak, csak most, így lekéstem arról, hogy meghívjalak a Meseovi nyílt napjára. De bármikor bejöhetsz, készséggel állunk minden leendő kis óvódás és anyukája rendelkezésére.
Óvodánkról annyit, hogy 6 csoporttal működik, most két kis csoport indul. Programunk: Óvodai nevelés játékkal mesével, amiből kitűnik, hogy a fő szempontunk, minél többet játszanak és sok mesét hallgassanak. Nálunk nincs ún. foglalkozás, mert nem azt tartjuk legfontosnak, hogy így készítsük fel őket az iskolába. Meg lehet ezt oldani a játék és mese keretein belül is.
Rengeteg helyre visszük az óvodásainkat: állatkerti belépőnk van, így évszakonkénti látogatásra megyünk, Margitsziget, nagyobbaknak korcsolyázás, különböző munkahelylátogatások szerepelnek, pl. pékség, rendőrség, tűzoltóság, piaclátogatás. Kapcsolatot tartunk különböző nyugdíjasotthonokkal, ahol műsorokat adunk.
Évente kétszer egész napos óvodai kirándulást szervezünk, idén a medvefarmra. Csoportonként van ún. családos kirándulás. Óvodai táborozás is van, nyáron, illetve a nagyoknak ősszel és tavasszal szebbnél-szebb helyekre.
Délutáni fakultatív programjaink: ének, angol, foci, nagyobbaknak úszás.
Udvarunk gumitéglás, sajnos méretileg nem a legnagyobb, ezért a nagycsoportos gyerekek a környező játszóterekre járnak.
Óvodánknak saját sószobája van, mely az oda járó gyerekeknek nyújt terápiás gyógymódot légúti problémák esetére.
Rengeteget pályázunk, így folyamatos játék- és foglalkozásieszköz fejlesztések folynak.
Gyere be bármelyik délelőtt, hogy több információt begyűjthess, könnyebb legyen a választás.
Cím: 1139. Bp. Esküvő köz 4.

Krisztina

mohácska
 
 


http://ovisjelek.fw.hu/

FELVARRHATÓ HÍMZETT

ÓVODAI / BÖLCSŐDEI JELEK
széles választékát kínáljuk.

Vidám, kedves figurák, melyeket a gyermekek is könnyen felismernek, az óvónéniknek pedig segíthetnek a gazdátlanul kóborló holmik tulajdonosát megkeresni Kép

Esztétikus, könnyen kezelhető, jól mosható jelek, fehér selyemre hímezve, 3x3 cm-es méretben: néhány öltéssel felvarrva egyszerűen rögzíthetők bármilyen felsőruházatra, törülközőre, ágyneműre, ballagási tarisznyára, stb.

Kínálatunkban jelenleg 67-féle jel szerepel.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Mitől jó egy óvonő, milyen kérdések alapján derül ez ki? Nálunk nyilt nap nincsen, a gyerekes szülőket kérdezgetem, de mindenki mást mond. Igazándiből a saját véleményüket,de nekem ez nem elég. Mit lehetne még megpróbálni?
Köszönöm a segitségeteket előre is.
Kriszti
Vendég
 


Sziasztok!
Tudna valaki magán (alapítványi) ovit ajánlani Budakalászon vagy a 3. kerületben, ahol 2 éves kortól fogadnak gyerekeket?

A kislányom áprilisban lesz 2 éves. Nemrég költöztünk Budakalászra. Tavaly február óta a Rózsabimbó bölcsibe jár a II. kerületbe, de mivel nem találtam a környékünkön megfelelő bölcsit (az állami tele van, a Csodabogár bölcsibe pedig kevés - 1 fő - a gondozó), ezért eddig nem váltottunk.

Ha valaki érdeklődik a Rózsabimbó bölcsi vagy a Budakalászi bölcsi-helyzet iránt, szívesen segítek.

Ági
vargaag
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy OFF vagyok, de a munkámhoz (egy várandósoknak és anyukáknak szóló magazin szerkesztője vagyok)szeretnék olyan szülőket -lehet papa, mama, nagyszülő- találni akik NAGYON hasonlítanak a gyermekükre illetve unokájukra.

Kérlek ha rád is NAGYON hasonlít gyermeked, írj egy rövidke levelet (fotóval) a virnya@freemail.hu címre.

Mindenkinek további boldog babázást kívánok!!!

Virnya és Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
virnya
 
 


Van valakinek tapasztalata a XIII. kerületi ovikkal? Csenge, Te mire jutottál?
Mohácska, te még ott vagy a Meseoviban?
Minden infóért hálás vagyok, köszi,
m
matska
 
 


Matska! Legnagyobb fiam a Madarász oviba járt, nekünk nem jött be, azt semmiképpen nem ajánlanám. Meseoviba több ismerősöm gyermeke is jár(t), általában jók a tapasztalatok, persze itt is érvényes az hogy melyik óvónőhöz kerül a gyerek. A legjobb csoport - szerintem - a vegyes csoport, ott ismerem az egyik óvónőt (valamilyen Anikó) is (nagyon jó!), sajnos korlátozottan vesznek fel ide gyerekeket mert sokan Anikóhoz akarják adni a gyereküket.

Van valaki akinek IV. ker. Dalos vagy Aradi vagy Liget oviról van tapasztalata?

Előre is kösz.
A
atocha
 
 


Atocha,
köszi szépen!Kép
m.
matska
 
 


Szia PocokKép!
Ez melyik oviban volt? Ez tényleg elég nagy létszámKép.Gondolom Manka nem tiltakozik az otthonmaradás ellenKép.
szia, köszi
m.
matska
 
 


Semmi gondKép
Ajvé, a Balaton utcai ovi szóba áll más kerületi gyerekekkel is? Olyan jókat hallok róluk, meg amikor a Honvéd térre megyünk játszóterezni a sráccal,akkor sokszor láttam, hogy milyen jól bánnak az ovónők a gyerekekkel. Mindig irígykedtem az 5.ik kerületiekre miattaKép.
Ti hogy találtatok ott helyet?
Köszi, szia
m.
matska
 
 


Ja, hogy a Mikkamakka oviról beszélsz?Kép
Van a Balaton utcában még 1, az önkormányzati, én arra gondoltamKép. De a Mikkamakkáról is nagyon jókat hallottam. Megkérdezhetem, hogy mennyi az ára? Jöhet magánban is, természetesen, köszi! A játszóház sajna megszűnt, pedig mi is nagyon szerettükKép.
matska
 
 


Atocha,
Kisfiam a Dalos Oviba jár, nagyon szereti, és mi is. Nagyon nyugodt a légkör, sok program van (a héten pl. az egész ovi bábszínházban volt), de ez nem jelenti azt, hogy "ráncigálják" a gyereket.
8 csoport van, mindegyik vegyes, és február elejétől már lehet jelentkezni.
Nekünk annyira bejött, hogy valszeg a szeptemberben "csak" 2,5 éves hugit átvisszük a bölcsiből a bátyushoz.
Ja, Egyesület működik az ovi mellett, ez azt jelenti egyrészről, hogy min. 4.500,- Ft-ot (jelentkezéskor lehet többet is ajánlani) még kell havonta fizetni a kajadíj mellett, másrészről viszont SEMMIT nem kell vinni az oviba (fogkefe, -krém, WC-papír, kirándulásokra kaja, innivaló), mert mindent biztosítanak.

Erika
kerika
 
 


PocokKép
ez nagyon jó hír! Köszi az infót, Mankának pedig nagyon jó ovis létet kívánok!
m.
matska
 
 


Erika!

Köszönöm az infót. A havi díj mennyiségének felajánlása függ attól hogy felveszik a gyereket az oviba? Óvónők milyenek?
Legnagyobb fiammal nagyon mellényúltam az ovival, pedig anyukám is ott volt óvónő (Madarász Óvóda, fentebb írtam róla), és a középső fiú nem egy egyszerű eset. Én csak annyit szeretnék hogy szeressen oviba járni és őt is elfogadják, ne gyötörjék hülyeségekkel, ne riogassák feladatlapokkal és az iskolával.

Előre is köszönöm.
A
atocha
 
 


Hát, ezt nem tudnám pontosan megmondani. Nekem több olyan ismerősöm is van, akik csak az alapdíjat fizették meg, és felvették őket. Egyébként is azt tapasztalom, hogy idén már nem jelentkeztek annyian, de ez nem biztos, hogy helytálló meglátás.
Nekem pont az tetszik az oviban, hogy nem zaklatják őket, igaz enyém fiú kiscsoportos még, de tényleg semmit nem eröltetnek, alhatnak du. sokáig, nem ébresztik őket. És úgy egyáltalán, figyelnek rájuk, egyesével.
Én csak a mi óvónőinkről tudok nyilatkozni: nekünk beváltak. Fiatalok (most kerültek párba), ennek ellenére nagyon jó érzékkel nyúlnak a dolgokhoz, mondjuk egyikük már éveket "edződött" a Dalosban.
Én tartottam az ovitól, pedig előtte egy évig bölcsibe is jár Tomi, de szerencsére aggodalmam felesleges volt. Örömmel, jókedvűen megy oviba, igaz, hogy csütörtök-péntek felé azért általában már megkérdezi,hogy ma nem megyünk Kép ? Elfárad mindig a lelkem...
Van egy nyílt nap az oviban, ahol bemehettek minden csoportba a gyerkőccel együtt, és akár óvónőt is választhattok. Ez utóbbi sikeressége függ attól is, hogy abból a csoportból hányan mennek suliba, hányan jönnek oda fixen (pl. mi is már foglalunk a tesó révén egy helyet a mi csoportunkban), hányan választották ugyanazt a csoportot.

Húú, kihagytam valamit? Kérdezz még nyugodtan.

Erika
kerika
 
 


Erika! Köszönöm.
Mindenképpen megpróbálom a Dalos Ovit, mert ahová tartozunk, oda semmiképpen sem akarom beiratni. Egyébként egy ismerősöm volt kolleganője ott dolgozik mint nyugdíjas óvónő és a hétvégén mondta hogy most már nincs annyi jelentkező, így valószínű felveszik a kisfiamat. Áprilisban lesz a nyílt nap, akkor kiderül minden.
Még egyszer köszönöm a segítséget.
Atocha
atocha
 
 


Atocha,
sajnos ritkán járok erre,de mindenképp jelentkezz az óvodában, ne várj a nyílt napig, mert a vezetővel jobb minél előbb találkozni, mostani évben pedig már eddig többen jelentkeztek, mint tavaly tavasszal összesen.
Az óvodát kell hívni, és megbeszéltek egy időpontot, ahová az egész családnak be kell mennie, tulképp itt dől el, hogy kit vesznek fel.

Sok sikert!!!

Erika
kerika
 
 


Erika,

Voltunk múlt pénteken az oviban. Szerencsére a kisfiam jól vette az akadályt - időnként elég hisztis - de most nagyon aranyos volt. Remélem hogy felveszik, azért más ovit is megnézek.
A férjemnek és nekem is nagyon tetszett a Dalos Ovi, ráadásul közel is van hozzánk.
Atocha
atocha
 
 


Sziasztok!
Kifejezetten asztmás, allergiás gyerekeknek való ovit keresek. Az ismerösöm ismerösének ismeröse mondta, hogy a XI. kerben van ilyen. Tudtok segíteni, mert a neten sehol nem találok infót, és nyáron a Kelenföldre költözünk, ha minden összejön.
Köszönöm:
Kati
Vendég
 


Atocha,
örülök nagyon, hogy tetszik az ovi, már írtam, hogy mi is meg vagyunk elégedve, de ami a lényeg, a kisfiamon látom, hogy szeret járni.
Remélem, ősztől már ti is oda jártok!!

Erika
kerika
 
 


Nem tudjátok, hol lehet annak utánanézni,hogy melyik ovinak van mini csoportja?
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Zsuzsó,
Nem tudok róla, hogy konkrétan ez valahol fel van tüntetve, de van egy honlap - www.ovodak.lap.hu - ott megnézheted kerületenként az ovikat, elég soknak van már honlapja is.
Atocha
atocha
 
 


Erika!
Nem hallottál véletlenül valamit a Deák, ill. a Virág ovikról? Azokat nézem meg a jövő héten, bár a vezető óvónők nem voltak valami szívélyesek. Nem nagyon értem a dolgot, mert egyrészt egyre kevesebb a gyerek és sorra zárják be az ovikat, másrészt nem nagyon örülnek az óvódák, ha érdeklődök. A Liget oviról is jókat hallottam, ott meg nem hogy nyílt nap de még az ovit sem lehet megnézni a beiratkozás előtt.
Atocha
atocha
 
 


Atocha!

A Deák ovóda integrált ovóda, oda járnak sérül és más fogyatékos gyerekek is. Ebből a szempontból is nézd meg. Van akit ez zavar és jó, ha előre tudod.

A Virág oviba jártak/járnak a gyerekeim arról csak jókat tudok neked mondani.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Hú, Kata megmentettél Kép
nem ismeresem ezeket az ovikat...

Erika
kerika
 
 


A II. ker-i, Szemlőhegy u-i óvodáról várok infókat, ha valakinek jártak/járnak oda gyerekei!

Köszömöm!
Arven
arven
 
 


Sziasztok!
Tudna valaki infót adni az ürömi oviról, tapasztalatokról, stb. ?
Előre is köszi,
Moan
moan
 
 


Engem XVI. kerületi ovik érdekelnének, elsősorban önkormányzatiak.
tud vki jó ovit a örnyéken? (nyáron költözünk a XVI. kerületbe, a fiam is nyáron lesz 3 éves.)
Köszi előre!

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok Anyukák!
Segitségeteket szeretném kérni.
A fiam most lessz július 6-án 3 éves. szeretném ha jó Óvodába tudnám beiratni. A XV kerületben lakunk ismerös itt valaki közületek ,hogy melyik óvoda a legjobb?
Elöre is köszönöm a segitségeteket.
Kriszta
Ja és A kishugával vagyok itthon gyesen attól még beveszik Óviba a fiamat ugye???
Kristyn
 


MEGHÍVÓ
Sok szeretettel meghívjuk a Kedves Szülőket és gyermekeiket az óvodai beiratkozást megelőző vidám játszó délelőttre, ahol

szeretnénk:

&#61623; bemutatni az óvodánkat,
&#61623; ha megismernének bennünket,
&#61623; ha jól éreznék/éreznétek magukat/magatokat.


A nyílt nap ideje:

2005. április 20. szerda 900-1100-ig

A nyílt nap szülői tájékoztatóval kezdődik 915 &#8211; kor, jó időben az udvaron, rossz idő esetén a tornateremben.

Óvodánk jól felszerelt, udvarral, tornateremmel, logopédus szobával, könyv- és zenetárral, kézműves műhellyel biztosítja a gyermekek számára a változatos óvodai életet.

Saját nevelési programunk az &#8222;Élet program&#8221;, melyben kiemelt fontossággal kezeljük:

- a környezettudatos egészséges életmódra nevelést,
- a komplex művészeti nevelést,
- az iskolába lépéshez szükséges fejlettség eléréséhez biztosítjuk az egyénre szabott felkészítést, fejlesztést, felzárkóztatást.

Valljuk, hogy a nevelésben a család szerepe az elsődleges, mi erre építünk, s ezt kiegészítve szolgáljuk gyerekeink optimális személyiségfejlődését.

Számunkra minden gyermek egyedi, önálló személyiség, aki egyéni bánásmódot, saját fejlődési ütemének megfelelő, differenciált foglalkoztatást és fejlesztést igényel, mely óvodánkban nyugodt, családias, vidám légkörben valósul meg.

Szeretettel várjuk a gyermekeket és szüleiket az OMIKRON gyermekszínház előadására:

2005. április 27 &#8211; kén szerdán, délelőtt 11 órakor.

Az óvoda címe:

1063 Budapest Szív u. 6.
Telefon: 322-8628


Beiratkozás időpontja:
2005.

05. 02. hétfő 800-1200 és 1400-1700

05. 03. kedd 800-1200 és 1400-1700

05. 04. szerda 800-1200 és 1400-1700

05. 05. csütörtök
20170114224602
 
 


Sziasztok! Lenne egy kérdésem, remélem tud valaki segíteni.
Kisfiam 2,5 éves és ősztől oviba fog járni.
Én még nem megyek vissza dolgozni, csak jövő tavasszal, a kérdésem az lenne, hogy jár-e GYES addig, amíg nem dolgozom? Vagy attól, hogy oviba megy a gyerek automatikusan vége a GYES-nek?
Előre is köszönöm!
Anita
anita1981
 
 


Sziasztok! Lenne egy kérdésem, remélem tud valaki segíteni.
Kisfiam 2,5 éves és ősztől oviba fog járni.
Én még nem megyek vissza dolgozni, csak jövő tavasszal, a kérdésem az lenne, hogy jár-e GYES addig, amíg nem dolgozom? Vagy attól, hogy oviba megy a gyerek automatikusan vége a GYES-nek?
Előre is köszönöm!
Anita
anita1981
 
 


Kedves Mindenki!
nálunk egyelőre elég kialakulatlan a helyzet és nem is tudom még pontosan hogyan lesz. kislányommal kifogtunk tavaly másfél hónapra egy kiabálós óvónőt (ezt ő mondja, hogy sokat kiabált). ez azt jelenti, hogy állandóan rászólt a gyerekekre, fegyelmezett, a közelében kedvetlenek voltak a gyerekek, mintha nem is óvoda lett volna és nem is óvónő. ráadásul a dadával egymásra találtak, mert az kizárólag úgy beszélt a (három éves!) kisgyerekekkel, mint egy markotányosnő. akkor azt éreztem, hogy ezeket fel kellene jelenteni! azóta kirugták már az ún. óvónőt.
kislányom azóta nem marad ott ovodában, csak ha én is ott vagyok. most négy éves, szeptembertől már nagyon kellene, hiszen ő is imád gyerekek között lenni. szegény, elvették a bizalmát azt hiszem az óvónőktől.
az elején semmi ilyen gond nem volt, ő bizalommal állt a dolgok elé, bízott bennem. előző nyáron járt pár hétig egy maszek oviba, egy hét alatt gond nélkül vidáman beszokott, jól érezte magát. persze ott is csak addig, míg az egyik óvónőből (nem is volt igazából az, csak a másik) elő nem jött a banya oldala is és haragudni kezdett rá, mikor nem aludt el. mert elkezdtük megpróbálni az ottalvást. azt mondta a nő, "nekem nem fogja felrikácsolni a többi gyereket". istenem... még sírok is. a másik óvónővel szokott be ott egyébként, ő kedves is volt. utána aztán már nem szivesen ment oda, nem is maradt meg és már én sem akartam, nem is maradtunk. rögtön levette, naná, hogy nem szeretettel, megértéssel fordulnak hozzá és szerencsére elutasította. csak akkor még 2 és fél éves volt és korai ez még ilyenkor. az első években azt hiszem csak a szeretetre van szükségük, hogy megerősödjenek.
aztán jött a két banya három és negyed éves korában, azóta meg két helyen próbálkoztunk tavaly ősszel, sikertelenül.
keresem a legjobbat, a megfelelőt, egy szeretetteljes, elfogadó, invitáló óvónőt. most már óvodaalapításban vagyok benne néhányakkal, waldorf vagy esetleg egyéb alternatív. de a szeretet, megértés ott is az első.
azóta meg, mint előtte is, nagyon sokat vagyunk együtt, gyerekekkel a játszótéren vagy egy-egy más alkalommal, illetve a tornán. többet kéne neki gyerekekkel, ráadásul a házban sincsenek gyerekek, bár hamarosan költözni szeretnénk. de hát egy ilyen kisgyereknek két-három hónap is nagy idő, ami alatt jó dolgok történhetnek, vagy éppen kevesebb, ha csak kevesebbre van lehetőség és én már nagyon szeretném, hogy érezze, gyerekek között, sőt lehetőleg, hogy (jó) közösségben van.
remélem kialakul, csak most még minden bizonytalan, nem mondom, hogy könnyű. azelőtt is igényes voltam, de most nagyítóval nézem az óvodákat, óvónőket és a környéken nincs is olyan, amit még kis kompromisszummal is el tudnék fogadni. általában érdemben bent sem lehet lenni, hogy tényleg lásson valamit az ember, ne csak egy-két blikket, az óvónő személye meg csak az utolsó pillanatban derül ki, még a legjobb helyen is. akkor mégis hogyan válasszon az ember.
Volt valaki hasonló helyzetben? egyébkén a II.-ben lakunk jelenleg.
köszi, sziasztok, Ancsa
aranyesõ
 
 


Tényleg, ha tudtok kérlek írjatok saját tapasztalatot, vagy tanácsot, azt hiszem, most minden segítés, bátorítás jól jönne, mivel úgy érzem szinte egyedül vagyok a feladat megoldásában. köszi előre is, A
aranyesõ
 
 


Ancsa, megkérdezhetem, hogy ezek a rémtörténetek melyik ovikban voltak? Mailben is jöhet, arrafelé is nézelődünk oviügyben, nehogy beleválasszunk... köszi előre is,
matska
matska
 
 


Jó. az első maszek ovi a Tátra utcában volt a Bambi óvoda. a második, a második kerületben a Törökvész úti óvodában. De! Külön ki kell emelnem, hogy bár innen való az említett második történet, a vezetőnő mégis itt volt az egyetlen, aki partnerként beszélt a szülővel és meg is hallgatta, érdekelte, mit mond. Ezt egy nagy érdemnek tartom, tekintve, hogy a legalább tiz-tizenöt óvoda, ahol jártam, a legtöbb vezető sajnos nagyon nagy távolságot tart a szülőktől. vagy nagyon barátságtalan már rögtön, ez kevesebb, vagy meghallgat, de mintha azt mutatná, ő a szakmai guru, te meg kullogsz valahol. persze segíteni akarnak és ez nagyon szép is, de abban a pillanatban!, ahogy valami legapróbb észrevételed van az óvodáról, (netán igényed, elképzelésed), rögtön jön a redőny, zsutty és megszűnt a barátság, mert csakis nekik lehet igazuk, illetve nem is igen kiváncsiak arra, amit te gondolsz. pedig te ismered a legjobban a gyerekedet. itt a szülő teljesen ki van zárva, illetve azt teheti, ami meg van engedve. kisebb eltérésekkel. de ne kerteljünk, beképzelten, lekezelően viselkednek. némelyek teljhatalmú urak. én ezt láttam, nem egy helyen. mások biztos mást. na most a Törökvész úton nem így volt, ott szóba álltak a néppel és ez viszont szerintem nagy előrelépés.
egyébként szerintem ott (a Törökvész úton) vannak jó kis érzéketlen óvónők még a régi időkből és az újakból, és vannak jók is és nagyon jó is vegyesen. abban a csoportban, ahol leváltották az említett óvónőt, s ahol mi is voltunk, a másik óvónő egy nagyon jó régi óvónő, és kapott egy kedves párt, ők most középsősök.
egyébként nálam a legtöbbször a beszoktatásnál torpant meg a történet, mert úgy szerettem volna, ahogy a gyerek igényli. ezzel meg ők teljes mértékben nem foglalkoztak (és ezt minden előítélet nélkül mondom, abszolút tárgyilagosan). itt jött az ez van, ezt kell szeretni történet, meg az ugyan már, mit okoskodik ez itt - féle.
egyértelműen levontam a tapasztalatot, hogy nálunk egyszerűen nincsen BESZOKTATÁSI KULTÚRA. CSAK ELSZAKíTÁSI. Ez pedig teljesen ellentétben van a gyerek természetével, anya, szülő, gyerek kapcsolattal. Kapjuk azt a jó kis három évet, szerencsére, de minek is, ha a végén jól elrontjuk. Ha tetszik, ha nem, és akárhány felkent óvónő és vezető mondja és magyarázza is meg. az mind duma, kimagyarázás. mert nekik úgy könnyebb.
na talán hosszú lesz. egy egész esszékötetnyi van már azt hiszem. ha lesz időm, meg is írom...
üdv, és szerencsés, barátságos óvodát, óvónőt mindenkinek! Ancsa
aranyesõ
 
 


Jó. az első maszek ovi a Tátra utcában volt a Bambi óvoda. a második, a második kerületben a Törökvész úti óvodában. De! Külön ki kell emelnem, hogy bár innen való az említett második történet, a vezetőnő mégis itt volt az egyetlen, aki partnerként beszélt a szülővel és meg is hallgatta, érdekelte, mit mond. Ezt egy nagy érdemnek tartom, tekintve, hogy a legalább tiz-tizenöt óvoda, ahol jártam, a legtöbb vezető sajnos nagyon nagy távolságot tart a szülőktől. vagy nagyon barátságtalan már rögtön, ez kevesebb, vagy meghallgat, de mintha azt mutatná, ő a szakmai guru, te meg kullogsz valahol. persze segíteni akarnak és ez nagyon szép is, de abban a pillanatban!, ahogy valami legapróbb észrevételed van az óvodáról, (netán igényed, elképzelésed), rögtön jön a redőny, zsutty és megszűnt a barátság, mert csakis nekik lehet igazuk, illetve nem is igen kiváncsiak arra, amit te gondolsz. pedig te ismered a legjobban a gyerekedet. itt a szülő teljesen ki van zárva, illetve azt teheti, ami meg van engedve. kisebb eltérésekkel. de ne kerteljünk, beképzelten, lekezelően viselkednek. némelyek teljhatalmú urak. én ezt láttam, nem egy helyen. mások biztos mást. na most a Törökvész úton nem így volt, ott szóba álltak a néppel és ez viszont szerintem nagy előrelépés.
egyébként szerintem ott (a Törökvész úton) vannak jó kis érzéketlen óvónők még a régi időkből és az újakból, és vannak jók is és nagyon jó is vegyesen. abban a csoportban, ahol leváltották az említett óvónőt, s ahol mi is voltunk, a másik óvónő egy nagyon jó régi óvónő, és kapott egy kedves párt, ők most középsősök.
egyébként nálam a legtöbbször a beszoktatásnál torpant meg a történet, mert úgy szerettem volna, ahogy a gyerek igényli. ezzel meg ők teljes mértékben nem foglalkoztak (és ezt minden előítélet nélkül mondom, abszolút tárgyilagosan). itt jött az ez van, ezt kell szeretni történet, meg az ugyan már, mit okoskodik ez itt - féle.
egyértelműen levontam a tapasztalatot, hogy nálunk egyszerűen nincsen BESZOKTATÁSI KULTÚRA. CSAK ELSZAKíTÁSI. Ez pedig teljesen ellentétben van a gyerek természetével, anya, szülő, gyerek kapcsolattal. Kapjuk azt a jó kis három évet, szerencsére, de minek is, ha a végén jól elrontjuk. Ha tetszik, ha nem, és akárhány felkent óvónő és vezető mondja és magyarázza is meg. az mind duma, kimagyarázás. mert nekik úgy könnyebb.
na talán hosszú lesz. egy egész esszékötetnyi van már azt hiszem. ha lesz időm, meg is írom...
üdv, és szerencsés, barátságos óvodát, óvónőt mindenkinek! Ancsa
aranyesõ
 
 


ez kétszer került fel, bocsi a helypazarlásért, de, ahogy mentem vissza "back" irányba, újra jött az elküldési ablak, és azt hittem, hogy még nem küldtem el. múltkor jelezte egy hasonló esetben ...
aranyesõ
 
 


Kerika, nem tudom jársz-e errefelé, de a kisfiamat sajnos nem vették fel a Dalos Oviba. Jelentkeztünk még a Deák és Liget ovikba, de a Ligetbe biztos hogy nem fogják felvenni, a Deák végül is tetszett, de már kétfelől is hallottam rosszat némely óvónőről. A Virág Óvóda nem tetszett, pontosabban a vezetőnő. Tudom hogy nem hozzá járna a gyerek, de volt valami megfoghatatlan rossz érzésem mikor ott voltunk. A körzetibe nem szeretném adni, és teljesen tanácstalan vagyok hogy mit csináljak. Van egy óvónő ismerősöm aki Újpesten volt óvónő és elég sok óvódát ismer és hát mindenhol van valami ami nem megfelelő. Pedig nem kívánok sokat, csak egy kedves, aranyos óvónénit aki szívesen foglalkozik a gyerekekkel. Úgy látszik hogy erre a pályára került az összes frusztrált nő, akinek ráadásul még "hatalma" is van ezt a kisgyerekekre önteni.

Aranyeső, a legnagyobb fiammal nem volt pozitív tapasztalatom az óvódával (akkor még a XIII. kerületben laktunk), de ennyire nem volt durva mint Neked. Én annyira nagy bizalommal adtam be a gyerekemet az oviba - édesanyám óvónő, és belőle indultam ki -, ráadásul ebben az oviban dolgozott egy rövid ideig már nyugdíjasként. Iszonyú nagy csalódás volt, most már félek az összes óvódától. Elég sok ismerősöm is van óvódáskorú gyerekekkel és sehol sem tökéletes a dolog. Pedig ilyenkor a legfogékonyabbak. Kisfiam most elsős, de még mindig úgy kezdi a mondatot: "Anya, mondhatok valamit? Azt szeretném mondani..." Képtelenek vagyunk leszoktatni róla.
Egyébként tudomásom szerint sehol sincs hosszú beszoktatási idő, kb. 2 hétig szokták engedni hogy anyuka is ott legyen.

Sziasztok
Andrea
ex-Atocha
tandrea
 
 


Szia Ancsa!
Csak néhány sorra van időm.
Szerintem óvónő választáskor fontos a személyes szimpátia,az első!!! benyomás,megérzés.Intuitív megérzés.Vajon őszintén kedves,hiteles ember lehet?
Ismerősök ajánlására is érdemes odafigyelni.
Az ottalvásról annyit,hogy más-más a gyerekek alvásigénye.Ha nem alszik a picúr,akkor klassz,ha csendben fekszik legalább.Ha nagyon nem megy a pihenés,jobb ha haza tudják vinni ebéd után.Vannak-voltak olyan próbálkozások,hogy a nem alvó gyerekek másik helyiségben játsszanak addig,amíg a többiek pihennek.Ami persze plussz személyzetet jelent általában.(pénz)A gond csak az,hogy a többi gyerkőc is tudomást szerez a lehetőségről,így az alvást-amire pedig sokaknak igen is szüksége van-kényszerként,'büntetésként' élik meg.(tapasztalat)
Az óvónéninek pedig muszály a többi gyerek érdekeit is figyelembe vennie.&Otilde;ket is szeretnie kell.Persze szeretettel meg kell próbálnia elmagyarázni ezt a nem alvó lurkóknak.Esetleg símogatással,dúdolgatással álomba 'ringatni'.
Most ennyi.
Szia!
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
Nem találtam jobb fórumot, mint ezt, talán találok sorstársakat.
Nagyobbik gyermekem most lesz 3 éves, elmentem beíratni az egyik kerületi óvodába. Nem a körzetünkbe, mert arról sok rosszat hallottam, + 30 fős csoportról, ezt el akartam kerülni. tegnap közölték velem, hogy sem ebbe, sem a kerület egyetlen más óvodájába nem tudják felvenni helyhiány miatt, meg különben is itthon vagyok a kicsivel. XII. kerületről van szó. Ahol is - utánajártam, az elmúlt 3-4 évben 4-5 ovit zártak be, mondván, egyre kevesebb a gyerek. Most kb. 60-80 gyerek jelentkezik 25 férőhelyre. Nem tudom, honnan veszik ezeket a demográfiai adatokat, ill. szerintem az a helyzet, hogy az önkormányzatok ezzel próbálják lenyomni a torkunkon az óvodabezárásokat, így ugyanis arra spekulálnak, hogy majd úgyis elviszi a szülő a gyerekét magánóvodába, és akkor leveszi az önkormányzatról az "eltartás" felelősségét.
Na most: én nem kevés adót fizetek az önkormányzatnak mindenféle néven (autó után súlyadó, + parkolások mindenfelé, ingatlanadó, garázsadó, ilyen adó, olyan adó), csak kötelezettségeim vannak, jogaim egy szál se? Ha normális orvosi ellátást akarok, azt is külön meg kell fizetnem, pedig levonják a fizetésemből, most akkor már külön fizessem az óvodát is? Kép Kép Kép
Úgy tudom, - Vekerdy Tamás gyermekpszichológus nyilatkozta - hogy minden 3 éves gyermeknek joga van a közösségbe kerüléshez, hiszen ez életkorához, fejlődéséhez fontos. tehát nem engem, az anyát, hanem a gyermekemet fosztják meg a jogától, azzal hogy nem veszik fel óvodába.
nem tudom, jogilag mit lehet itt tenni, ki tudna valami okosat mondani? Egy sima fellebbezés az elutasító határozat ellen legfeljebb fricska az önkormányzatnak, semmi több, max. azt érem el vele, hogy mégis felveszik a gyermekemet egy 30-as csoportba 31.-nek. Átfogóbb, nagyobb szabású akción gondolkodom, mert nagyon fel vagyok háborodva, hogy az állam hangzatosan buzdít a "gyerekcsinálásra", de aztán tettekben éppenhogy mindent elkövet azért, hogy ennek az ellenkezője valósuljon meg. (lásd a mostani családi adókedvezmény módosítása...)
Azt hiszem, most szembesültem igazán azzal, hogy mennyire tehetetlen vagyok egy ilyen esetben az állammal szemben. Nem találok megoldást. Kép
Van valaki itt hasonló (hó)cipőben, mint én?

V.
vacak
 
 


Kedves Vacak!
Az óvodabezárás engem személyesen érintett volna,ha közben nem esem teherbe,és nem jövök el előbb,hogy megszünt volna az állásom.Óvónő vagyok.
13 kolegát küldtek el csak az oviból(4 tagovodás ovodakomplexum),de az iskolában sem volt jobb a helyzet.Kép
Most jó itthon a babával,de gyakran panaszkodnak a volt munkatársak milyen borzalmas,hogy harmincx fős csoportban kellene minőséget biztosítani.KépKépKép
Nem tudom hogy gondolják,hogy ez sikerülhet.KépKépKép
Értelmét veszti így a munkánk.
Nekem gyerekkorom jut eszembe erről amikor szintén ilyen magas létszámú csoportok-osztályok voltak,azt azonban senki sem veszi figyelembe,hogy a gyerekek sokkal kezelhetőbbek,nyugodtabbak is voltak...Mikor van itt idő személyes bánásmódra?Kép
Hát,nem vágyom vissza...
Abszolute nincsenek adva a feltételek ahhoz,hogy megvalósuljon az,amit a mai napig tanulnak a képzőkben a leendő óvónők.Kicsit ellentmondás?

Hogy mennyi a gyerek?A védőnők álítják,hogy egyre kevesebb..
De úgy látszik annyira mégsem kevés,hogy normális létszámú csoportokat lehessen létrehozni+a fel nem vett gyerekek...?
Két dolog jut erről eszembe.:
-Mitől is lenne kedve a fiataloknak gyereket válalni,mikor se lakás se állás.
-Ha vmi csoda folytán mégis demográfiai fellendülés mutatkozna közben,honnan teremtenek új óvodaépületeket(ugyanis pl.konditerem lesz belőle,v. lebontják és posta lesz a helyén..)Nem kerül majd többe az újrabeindítás?
Deeee!!!Ebből is látszik,hogy esze ágában sincs senkinek itt támogatni a családokat,meg a gyermekszületést..
Szerintem..
Most ennyi.Üdv.Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


SZia Vacak!

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.
Tényleg horror, hogy az ember csak a szerencséjében bízhat, hogy kap-e helyet az oviban,bölcsiben vagy sem.
Én is hasonló gondokkal küzdök. Sajnos az anyukámról kiderült, hogy komolyan beteg, így elég sok időt kórházban fog tölteni. Nekem kötelességem mellette lenni, senkije nincs csak én. Van viszont két csemetém, a nagyobbikkal nincs is gond, de a picit hova tegyem,amikor orvostól orvosig rohangálok heteken át? Egy ideig vittem magammal, de ez nagyon rossz volt neki, most nem részletezem miért. Egyetlen megoldás a bölcsőde lenne. Szuper, a nagyobbik is másfél évesen kezdte. Én GYED mellett nem vagyok rá jogosult, de ha tudnád hogy mennyi keresgélébe került, amíg egy olyan (fizetős) helyet találtam, ahol nem kell letagadnom, hogy GYED-en vagyok, és fel is veszik??? Tőlünk 10 lépésre van egy bölcsi, itt szó sem lehet róla, olyan teltház van. (Azt még meg sem említettem, hogy GYEDen vagyok.) Így most utazhatok majd fél órát, hogy 5-6 órára ott tudjam hagyni a kicsit valahol. Ráadásul csak 2x egy héten van hely.

Már én is gondoltam rá, hogy tenni kéne ez ellen valamit, de sajos most az anyukám miatt nem nagyon van időm semmire.
Van egy szervezet, melynek én is tagja vagyok, a nevünk: TAVASZ- Tegyünk A Világért-Anyák Szövetsége. Ha még mindig szeretnél tenni valamit, szerintem érdemes lenne a kapcsolatot felvenni velünk. Hátha lesz valakinek valami jó ötlete.
Elérhetősége: www.tavasz.org
A honlap még nincs kész teljesen, de a fórumra kattintva fel tudod venni velünk a kapcsolatot!

Üdv.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Vacak, a mi kerületünkben is mindenhol túljelentkezés volt idén, méghozzá jócskán. Minket is elutasítottak, de nálunk az önkormányzat három óvodában is fog indítani új csoportokat, összesen 75 gyerek részére, ahová már remélhetőleg bekerülünk.
Esetleg ha van rá energiád, akkor érdemes lehet megkérdezni pár óvodát, hogy hol hány gyereket utasítottak el, és ha összejön egy nagyobb szám, akkor az önkormányzathoz fordulni egy kérelemmel, hogy gondolják át, nem tudnának-e új csoportokat indítani. (Esetleg több szülővel összefogva?)Nálunk is az önkormányzat által írt levélben szerepel, hogy a megemelkedett gyermekszám, és a szülői kéréseket figyelembe véve indítják a csoportokat.

Yoan
yoan
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: