Új privát üzeneted érkezett!

Azért kell nagy betüvel írni mert sajnos egyre kevesebben vannak, ami nagyon nem jó. És fontos hogy sokan legyenek. Ha politikával foglalkozol és belelátsz a dolgok mögé tudod miért.
A keresztény ovikba csak azokat veszik fel akik tudnak vinni papi ajánlást és hát az "akárkik" pl. a kocsmában ülõ anyukák apukák nem hiszem hogy tudnak vinni. Így szürve vannak a gyerekek, nem is a gyerekek hanem a családok ami nekem nagyon jó, jobb mint egy telepi ovoda.
eszter
 
 


Sziasztok!

Tudtok Zugloban jo ovodat? (onkormanyzati, Waldorf, egyhazi, mindenfele erdekelne) Elkepzelheto, hogy oda koltozunk. (Legvaloszinubb, hogy a Porcelan lakoparkba, ami az Ov utcanak a Korvasuthoz kozel eso reszen terul el.) A kisfiam majus vegen lesz 3 eves, tehat nem biztos, hogy elkezdene osszel (annal is inkabb, mivel en itthon vagyok a kishugaval amugy is). Csak probalok tajekozodni.
Koszi
Bea
ubi
 
 


Tisztelt szülõk!

2003. április 9-én délelõtt 9.30 és 11 óra között nyílt napot tartunk a leendõ óvodások szüleinek!
Kiemelt területeink a beszéd, mozgás, mûvészet.
Egyéb lehetõségek, délutáni tanfolyamok:
- Úszásoktatás, ritmikus torna, népi tánc, angol nyelv, játékos fejlesztõ program a számítógép segítségével.

Címünk: 1144. Bp. Ond vezér sétány 9-11.
Telefon: 467-0899
citromovi
 

 
 

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni az anyukák és az ovónõk véleményét is, hogy normális-e, ha az óvónéni egy olyan kisfiúnak a bébiszittere, aki az õ csoportjában van.
Tehát egész nap dajkálja, kényezteti, simogatja a csoporttársai elõtt, megkülönböztetõen viselkedik vele.
Utána õ viszi haza, sõt még nyaralni is együtt mennek.
Én ezt nem találom helyesnek, sõt szerintem ez igy nem mehetne. Olyan mintha a saját gyereke lenne a saját csoportjában. Úgy tudom ezt sem engedélyezik. Mi ilyenkor a teendõ szerintetek?

Köszönöm szépen
egy miskolci csalódott anyuka: Beáta
Beáta
 


Kedves zuglói anyukák!
Jár valamelyõtök gyermeke az Egressy út 1/d v.c alatti oviba? Mi majdnem szemben lakunk, de az óvónõ, akivel beszéltem, azt mondta, nagyon sok a jelentkezõ, és hogy tulajdonképpen ez az Õrnagy u.-i ovi "fiókintézménye", tehát az számít körztinek. Az viszont 3 trolimegálóra van tõlünk, szemben a 200 m-re lévõtõl. Furcsa lenne tehát odahordanom a közeli helyett. Ti hogy kerültetek oda? Mert azt is mondták, hogy nem a távolság számít.
Elõre is köszönöm, ha ír valaki.
Lady Seymour
 


Kedves Anyukák, Apukák, kedves leendõ ovisok!

Szeretettel várjuk az érdeklõdõ szülõk látogatását, kisgyermekükkel együtt óvodánkban!
Korlátozott számban várjuk - sajnos már csak a következõ, azaz 2004/2005-ös tanévre, esetleg 2004. júniusától - leendõ óvodások jelentkezését.
Személyes megbeszélésre idõpontot egyeztethetnek a 06-30-9902-734 telefonon, Fóris Mariettával.

Ha szeretné gyermekét vidám, kiegyensúlyozott, gyermekcentrikus óvónõkre bízni, ahol a lényeg az egyéni bánásmód, akkor hívjon minket, mi várjuk szeretettel!

CSIP-CSUP CSODÁK ALAPÍTVÁNYI ÓVODA
1141 Bp. Vezér u. 84.
Névtelen
 


Sziasztok!

A XIII. ker.-i Madarász ovi szeretettel várja új ovisait szerdánként 10 órától a játszóházba.

Andrea
Andrea
 


Sziasztok azt szeretném megkérdezni,hogy a gyermekem ovis és most a ruhás szekrényébe beraktak egy másikgyereknek a ruháit is igy 1 szekrényben ketten vanak . Engem személyszerint sért hogy a gyermekem ruhái más gyerek ruháival is érintkeznek . Ez nem szabálysértö ?
Elöre is Köszönöm a választ.
ditka
 


Didtka!
Az nem sért hogy mapközben amikor játszik a gyermeked akkor is érintkezik a ruhája más gyerekek ruháival?Sőt a börükkel is, szerinted ez szabálysértő?
Beáta
Beáta
 


Sziasztok,

A lányom nemsokára ovis lesz. Elvárásom egy ovival szemben, hogy a csoportok kis létszámmal működjenek és egyéni odafigyelés is legyen az óvonők részéről. Mint mindenki Én is a legjobbat szeretném gyermekemnek. Kérlek segíts tapasztalataiddal a megfelelő ovit megtalálni a IV. vagy a XIII. kerületben.

Köszönettel:

Detti
Detti
 


Kis létszámmal kapcsolatban semmi kecsegtetőt nem tudok mondani. Nekem azt mondta az óvodavezető, hogy 20 fő a minimum, mert úgy kapják a fejkvótát az önkormányzattól. Nálunk (XIII.Kárpát u.) 25 fő a maximum. Szerintem kis létszámú ovit inkább magánban fogsz találni.
Az egyéni odafigyelést akkor tudod megálapítani, ha már oda jár a gyerek, ráadásul 2 óvónő van, kell némi szerencse, hogy mind2 jó fej legyen. Ősztől tudok infóval szolgálni a mienkről.
rjuli
 
 


Sziasztok! Nemrég költöztünk Zuglóba, a fiam most kezdte az ovit, de lehet, hogy nem ez az igazi. Kérlek, ha ismeritek, írjatok a zuglói, elsősorban alsórákosi ovikról! Családias, jó hangulatút keresünk, ahol sokat vannak kint, jó levegőn. Köszi szépen! Klára (SOS)
klara
 
 


Sziasztok! Nemrég költöztünk Zuglóba, a fiam most kezdte az ovit, de lehet, hogy nem ez az igazi. Kérlek, ha ismeritek, írjatok a zuglói, elsősorban alsórákosi ovikról! Családias, jó hangulatút keresünk, ahol sokat vannak kint, jó levegőn. Köszi szépen! Klára (SOS)
klara
 
 


Sziasztok!
Pest megyei városban élek, ahol összesen 4 óvoda van, átlag 30-38 fős csoportokkal!!!Nem túlzás ez egy kicsit?
Beírattam a kislányom az egyikbe, szerencsére csak 20-an kezdték el szeptemberben az ovit.Az én kicsim még csak 2 és fél éves, de nagyon értelmes kislány, ezért nem akartam fél évre bölcsibe rakni, majd fél év múlva átcibálni oviba.A beszoktatásnál először fél órára ott kellett hagynom, hogy jobb,ha rögtön tapasztalja, hogy nem lesz mellette anyuka. Akkor fél órát üvöltött, visított. Másnap egy órán át. Könyörgött, hogy picit maradjak, de én az óvonőkre hallgattam. Szerdán már a szívemre és gyerekhez fűződő tapasztalataimra bízva magam maradtam negyed órát vele. És érdekes módon ekkor már nem annyira sírt elváláskor. Csüt.-ön is maradtam vele és ekkor már nem sírt elváláskor, az óvonők szerint is csak a vége felé pityergett.
Összegzés: Ne hallgassatok senkire, TI tudjátok mi a helyes a gyereknek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Van amelyik gyereknél a hirtelen elválás jön be, de nem mindegyikre igaz.
Ma nem voltunk oviba, mert hasmenéssel küszködünk.
poci
 
 


Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni:. A Harrer Pál utcában levő Waldorf ovival kapcsolatban nem tudtok valami információt?

Igazából az ovónőkről, a felvételi korhatárról, esetleges mini-csoportról, beiratkozási lehetőségről, esetleg tandíjról szeretnék informálódni.

A helyzet ugyanis az, hogy mi Óbudán élünk, de most márciusig Németországban, a lányom lassan ovis korba ér, de nem irattam be otthon oviba, viszont úgy tűnik (lekopogom), hogy itt most felveszik az egyik Waldorf ovinak a mini-csoportjába. És bevallom, kapóra jönne, ha sikerülne egy térben és szellemiségben hozzánk közelálló oviba íratni. Kép

Köszi előre is:
Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Most írtam Solyának választ a másik ovis topicban, és jelentem, hogy mi tavaly óta w.-iskolások, idéntől pedig w.-ovisok is vagyunk, talán tudok kérdésekre válaszolni. Saját bőrön tapasztaljuk, hogy ez milyen jó a gyerekeknek.
Egyébként, Solya, a most másodikos fiunk a Szél u.-i oviba járt végig, ami szintén nagyon jó volt (egy kicsit "túl jó" is), és ha hagyományos iskolában gondolkodtok, akkor nagyon tudom ajánlani, különösen a zöld és a lila csoportot.

Huffman Szilvi
"Magányos" Szilvi
 


Szilvi, Solya!
Igaz, hogy még korai óvodában gondolkoznunk, de engem nagyon érdekelne, hogy pl. Ti mpért választottátok a W-ovit és iskolát?
Az alapelveit, szemléletét ismerem, de sajnos csak cikkekből, tehát nincs egyetlen ismerősünk sem, akit a személyes indítattásáról és tapasztalatairól megkérdezhetnénk.

Amit sikerült eddig erről a módszerről elolvasnom az nagyon tetszik, s csak azt bánom, hogy nincs ilyen bölcsőde.
Köszönöm előre is a válaszaitokat, Phaedra
phaedraa
 
 


Phaedra, A Diószegi úton van Waldorf bölcsi(XI. ker.) de ez elég messze van tőletek.

Tényleg a védőnővel beszéltél a bölcsikről? Lehet hogy ő is tudna jó megoldaást ajánlani nem?
míra
 
 


Míra!
Tudsz erről bővebbet? Ez nagyon érdekelne.
Ide a ker-be nagyon nem akarom vinni.

Védőnővel még nem tudtam beszélni.
phaedraa
 
 


Hétfőn megkérdezem jó?, hogy mi a feltétele a bekerülésnek.

Míra
míra
 
 


Meg légyszí azt is, hogy pontosan hol van. Rákerestem, de sehol nem adott ki bölcsődét.
köszi Kép
phaedraa
 
 


Phaedra, írtam mailt
míra
 
 


Sziasztok!

OFF Míra! Írtam én is Neked, de mivel nem kaptam tőled mail-t, inkább itt is jelzem, mert akkor lehet, hogy Te sem kaptál tőlem?
ON

Nem osztjátok meg velem, hogy miért választottátok a Waldorfot? Légyszí! Kép
köszi, Phaedra
phaedraa
 
 


Szia Phaedra,

a "miért" előtt annyit megjegyeznék, hogy csodálkoznék ha valóban lenne "waldorf"-bölcsi, mivel ők a gyereket amúgy is csak 4 évesen tartják óvodaérettnek, addig a családban a helye.
Valahol (a neten) olvastam a W-intézmények felsorolásánál, hogy vannak waldorf irányba törekvő ovik-sulik, de bölcsi...? Mivel egy ovi nem attól lesz W., hogy fajátékok és rongybabák vannak, hanem a szellemiségtől, a mögötte lévő tudástól.
Ne érts félre, a két nagyobb nálam is járt bölcsibe (hogy a kisebbet két évesen beadtam, már bánom), és megértem a szülők igényét az egész napos gyermekelhelyezésre is, de azóta "agymosott" lettem (mások szerint megjött az eszem:-)), és hiszek is ebben a pedagógiában, mivel egy olyan emberszemléleten alapul, amit nem tudok nem elfogadni, még ha megérteni néha komoly munkába és időbe kerül.
Ezt most elküldöm, mert kell a páromnak a gép, és nem tudom, hogy nem lenne-e érdemes egy W.-topcot indítani, hogy esetleg többektől jöhessen info...
Majd írok még, egyszer...
Szilvi
Huffman Szilvi
 


Szia Szilvi!
Az az igazság, hogy jó néhány dolgot másképp gondoltam, másképp terveztem. De (sajnos) vannak olyan dolgok, amik "közbeszóltak", amit itt és most nem szeretnék leírni és a döntésemet megmagyarázni.
Röviden: most bölcsit keresek, viszont miután körbenéztem a neten találkoztam a Waldorf-módszerrel, ami számomra nagyon tetszetős. Bölcsit valóban nem találtam, azért is kérdeztem. Viszont amit olvastam az felkeltette az érdeklődésemet, azért kérdeztem, hogy Ti vagy bárki más, miért is választja a W. ovit vagy az iskolát. Komolyan foglalkoztat az a kérdés, hogy a megfelelő időben (ami ugye 4 éves kor) a W. ovit fogjuk választani.
Jelen pillanatban lehet, hogy korainak tűnik az érdeklődésem, de úgy is fel lehet fogni, hogy egyszerűen érdekel. Tehát a kérdésem továbbra is fennáll, hogy Vki miért választja a W-t? Illetve, ha már "benne van", akkor mik a tapasztalatai. Mind a pozitív, mind a negatív tapasztalatok, benyomások érdekelnének.

szia, Phaedra
phaedraa
 
 


Miért választottuk a Waldorfot?
Mennyi időd van? Mi a netikett, mennyit szabad ide egyszerre írni? Megpróbálok rövid lenni.
Mi első lépésben a sulit néztük ki, még alig született meg az első fiunk, mivel mindkettőnknek rossz tapasztalatunk maradt a saját iskoláztatásunkkal kapcsolatban. Én végig kitűnő voltam, nem tudtam semmit, puskáztunk orrba-szájba, ez volt a sikk. Az egyetemen is minimális tanulással (és tudással) szereztem közgazdasági diplomát. Erre AKKOR nagyon büszke voltam.:-(
Párom Amerikában járt katolikus magániskolába, majd állami középiskolába. A katolikus suli "nem kötötte le", olvasott a pad alatt és folyton "bukásra állt". A high-schoolt-t úgy utálta, hogy le sem érettségizett. (Két diplomája van, mivel ott nem feltétele az érettségi az egyetemi felvételnek.)
Szóval más élményt akartunk a gyerekeinknek. Én főleg olyat, hogy a tanulást szerettessék meg velük (illetev ne utáltassák meg), mert csak így fogják akarni életük végéig képezni magukat. (Bocs a bikfanyelvért). Minden, amit addig arról a suliról hallottunk, úgymint a gyerek saját tempójának tiszteletben tartása, versengés hiánya, szöveges értékelés, a gyerekek széleskörű fejlesztése (amibe nem kifejezetten a ma jól eladható tulajdonságok tartoznak, hanem azok, amelyek az egész egyént fejlesztik, - mert ki tartja ma fontosnak, hogy a gyereke iskolaidőben kertészkedjen, kötni tanuljon (fiú is), zsonglőrködjön, elutazzon földmérésre, stb.)

Úgy gondoltuk (és ez nem változott), hogy egyedül a lexikális tudás pótolható később. Azok az utált évszámok, a matektételek bizonyításai. Az "állami" kötelezőket is el lehet olvasni önszorgalomból, ha a gyerek szeret olvasni. Nem, vagy sokkal nehezebben pótolhatók azok a dolgok, amik megtanulása, kifejlesztése a gyerekkorban kellene, hogy megtörténjen. Furán hangzik, de ez a világhoz, az élethez, a saját magához való hozzáállást jelenti. Ha kis korban már megmérettetik, megítéltetik, a nyomást, a bizalmatlanságot tapasztalja, ha nincs idő megismerni és fejleszteni a testéhez való viszonyt (a versenysport erre nem alkalmas!!!), ha nincs idő csodálkozni, ha nem olyan elvárásoknak kell megfelelnie (jaj!), ami neki élettanilag megfelel, akkor nemigen éli át, hogy a világ jó, szép és igaz.

Rengeteget tudnék még írni, mert amióta Alex oda jár (most 2.-os), egyre többet tudok meg az egész pedagógiáról, az emberképről, és egyre inkább meg vagyok győződve, hogy életünk egyik legjobb döntését hoztuk anno. (Az iskolában "tanultak" hatására vittük át a középsőt utolsó évre W.-oviba...)

Elsőre ennyi, remélem elég szubjektív voltam.
Szilvi
Huffman Szilvi
 


Bocs Phaedra,
nem online irtam a választ, igy csak most vettem észre, hogy "pozitiv és negativ tapasztalatokat" is kérsz tőlem, biztos találok negativat is egy keveset, majd gondolkodom. De szerintem az általános negativumokat mindenki ismeri pl. nincs napközi, ún. gyerekmegőrzés van négyig. Az átjárhatósgot tartják sokan gondnak, de igazából az sem gond... Egyetemre is bekülnek a w.-iskolások...
Szilvi
Huffman Syilvi
 


Szilvi!
Mi van akkor, ha a családnak olyan helyre kell költöznie, ahol a gyermek nem tud Waldorfba járni? Hiszen egy másik iskolában (sajnos) a lexikális tudás alapján értékelnek. Hogyan veszi majd fel a másik iskola tanmenetével a tempót?

Csi
csii
 
 


Phaedra,
nem tudom, hol laksz pontosan, és mikor kezditek a bölcsit. Ha van időd és kedved, még beszoktatás előtt megnézheted a Harrer P. utcai baba-mama csoportot szerdánként 4-6-ig. Csak, hogy legyen egy benyomásod egy ilyen oviról. Én járok Abigéllel (2 éves), (már, ha anyukám tud vigyázni addig a nagyokra), ott találkozhatnánk is. Pont holnap valszeg nem megyek, de ez anyukámon múlik.
Huffman Szilvi
 


Csi,

az a tapasztalat, hogy 3-6 hónap után "beszoknak" az új rendszerbe, akiket máshova vittek, és behozzák a hátrányt. Azt mondják egyébként, hogy háromévente a W.-nak "meg kell egyeznie" az államival, ez azt jelenti, hogy noha egy átlag w. gyerek első végén nem tud olvasni, harmadik végére ugyanúgy olvas és ír, mint "állami" társai.
Egyébként vannak gyerekek, akiknek kifejezetten kell a versengés, akik ekkor hozzák a legtöbbet ki magukból, nekik valóban jót tesz egy gyakorló iskola, zseniképző, stb. Csak sajna legtöbbször nem csak ilyen gyerekek járnak oda, hanem olyanok is, akik nyomásra képesek ugyan fantasztikusan teljesíteni, de senki nem jön rá, miért pisil be újra, miért hasfájós, miért retteg a kitűnő tanuló a dolgozattól.
Egyébként nyolcadik után a gyerekek egy része hagyományos gimibe megy (felveszik őket), és nemigen vannak hátrányban.
Mostanában hallok olyat, hogy egyetemen nehezen megy a matek (a végig w.-osoknál), de hogy ez a felvételi előkészítővel jól orvosolható (lenne).
Na, kiveszem a lurkókat a kádból.
Huffman Szilvi
 


Phaedra!
Nem csoda, ha nem találsz bölcsődét. A Waldorf pedagógia szerint az ovi is csak a betöltött négy éves kor után kezdődik. Akkor is csak nagyon lassan. (vendégség heti két napon 1, majd két órát, aztán heti 3 nap, és szép lassan, kb. fél év alatt lesz óvodás a csemetéből.)
Mert előtte az a jó a gyereknek, ha a mamájával van. És az óvoda végig félnapos, mert ennyi idő még éppen szórakoztató, építő. Persze az élet nem ilyen egyszerű, ezek alapelvek. Lehet, hogy már változtattak ezen is, én nem tudok róla.

sofka
sofka
 
 


Szilvi!
Köszönöm, de ha még eszedbe jut vmi írd le légyszí. Az ovi látogatás jól hangzik, majd összehozhatnánk vmikor Kép

Sofka!
Igen olvastam róla máshol is és itt Szilvi is mondta. Csak egy kicsit reméltem, hogy még is van.

Egyébként bölcsiben is csak fél napban gondolkodok. Nem is így terveztem, de Te is írod "az élet nem ilyen egyszerű".

Phaedra
ui. írjatok le légyszí mindent ami eszetekbe jut. Köszi Kép
phaedraa
 
 


Sziasztok!
Nagyon érdekes ez a topik. Bár még nem vagyok érintve. Az ragadott meg, hogy én a W. rendszert csak szidni hallottam. Izgalmas más véleményt is hallani. Itthon már olyan régen vannak, hogy egyetemisták is vannak a hozzájuk jártak között?

Ami még eszembe jutott, hogy mifelénk zárják be az ovikat. Nem tudok pontos létszámokat, csak az ovik kapujába kitett felvettek és nem felvettek névsorát láttam. Mennyire valósul meg ez a kiscsoportos (kis létszámos) foglalkozás? Vagy ezt ovodája válogatja?

Zsunya

zsunya
 
 


Az a baj, hogy ezt nagyon kevesek engedhetik meg maguknak. Szerintem jó, hogy csak fél nap, de nekem kevés. Ha megtehetném, hogy csak a gyerekekkel legyek és apa fizetése elég lenne, mint ahogy itt, Németországban, közel StuttgarthozKép, elég is. De szerény számolásaink alapján otthon már kevés lesz. Nekem dolgoznom KELL majd, a fiam bölcsibe adni, ami ugye nincs a Waldorfban, a lányomat pedig ide szerettem volna. bár még nem mondtam le róla.
Van a Harrer P. utcában bölcsi is? Mert közel kéne járatni őket. Ja és ugye az úbudai Waldorf suli tök máshol van, mint az ovi. Itt egy kupacban.
Ha jól tudom, a váci oviban van már du-i felügyelet, pont az előbb említett okokból és az óbudai ovival beszéltem a múltkor telefonon, azt mondták, tervezik ők is. Magyarország nem egyenlő Németországgal. Rugalmasnak kell(ene) lenni.

sofka,
ez azt jelenti, hogy 4,5 éves korára lesz igazán ovis fél napra a gyerek?

Solya
solya
 
 


Szilvi,
mi a különbség a napközi és a gyermekmegőrzés között? Nincs foglalkozás? mert akkor döbbennék.
solya
 
 


Solya, kb. Az én lányom februárban töltötte a négyet, szept.ben kezdhetett volna. Aztán többek közt pont ezért nem a Waldorfban, pedig mindig beleakadok. Sikerült kétszer szakdolit írni belőle, a húgom tantónénije volt az egyik első tanerő, az iskola itt van tőlünk öt percre. Most már ovi is lett a közelben. Vonz és taszít egyszerre.
Bizony Zsunya! Két éve érettségizett az első osztály. ÉS: Állítólag mindenkit felvettek oda, ahova készült. 8Ez nem feltétlenül felsőoktatás, de akkor is nagyon jelentős adat!)
A napközi nem fért be a rendszerbe. Évekkel ezelőtt megkeresett ismerős ismerőse, hogy nem vállalnánk-e néhány gyereket ebéd+du-ra, mert ugy e a szülők munkában. Mostanában úgy tűnik, már van ebéd, és du is látom a srácokat. Szóval megoldották, az igényeknek megfelelően.
Persze az az elméleti rész, hogy anya várja otthon gyermekét ebéddel, nekem nagyon tetszenék. Pillanatnyilag meg is teszem. Mert gyeden vagyok. De tavaly nem biztos, hogy ment volna.
Hülye világban élünk. Mert nem mi döntünk arról, hogy mi a gyereknek a legjobb. Belekényszerülünk valamibe, aztán abból próbáljuk kihozni a maximumot.
sofka
sofka
 
 


Sofka,
mi taszít benne?
Mi most járunk itt baba-mama csoportba. A szép, hogy itt szülő-gyerek csoport, ami sokkal többet jelent ugye. Nekem tetszik a hangulata mind a foglalkozásoknak, mind az ovinak. Az ovónéni hozzáállása is tetszik, Sára imádja a kegyes csalást, hogy oviba járhat.
De pl. nem értek egy-két dolgot. A babának nincs arca. Ez első pillanatban taszított, már megszoktam és nekem is van arcaKép. De ami furi, hogy ha a képzeletre bízzuk, akkor miért van pl. ruhája némelyiknek? Mert egy sapkától jellege lesz a babának. Ezt tényleg nem értem.
Igazából azt sem tudom, hogy a gyerekimnek jó lenne-e a Waldorf módszer. Inkább azt tudom, hogy az ovi semmiképp nem árt. És nekem jó lett volna. Talán nem lenne állandó teljesítmény kényszerem és nem görcsöltem volna annyit a kül. megmérettetések előtt.
Milyen gyerekeknek "ajánlott" ez a módszer? Mert anno, arra használták, hogy a kezelhetetlen gyerekeket átküldték a Waldorfba. Így könnyebb volt. (Legalábbis ezt hallottam.)
Solya
solya
 
 


Solya, írok mailt.
sofka
sofka
 
 


Kevés időm van, megyünk baba-mamára :-)
Solya, nem tudom van-e a Harrerban bölcsi, de van a Kerékben és a Szél u.-ban, a Szentendrei út túloldalán. A sulitól való távolság nem ügy, az emberek car-pool-oznak. Megbeszélik, ki mikor hova megy előbb, felszedik az x darab csemetét, vagy szülőt... Én is szoktam pl. tanárt vinni a suliból az oviba a gyerekéért. Az egyik anyuka éppen odaér az ovihoz 1-re, ahová addigra már egy másik anyuka áthozta az iskolás nagyobbik lányát... Szóval tényleg működik a közösségi szellem...
Igen, a napköziben nincs foglalkozás, az iskolai értelemben vett foglalkozás. Társasoznak, kint vannak a patakparton, fára másznak, mesét hallgatnak amíg értük nem jönnek. Viszont gondolj bele: együtt vannak a korosztályok, és az első 2-3 évben egyáltalán nincs, vagy alig van lecke. Milyen foglalkozásnak kellene akkor lennie? Pont azért nem kapnak egyébként leckét, mert ilyen korban fél nap struktúrált elfoglaltság eléggé kifárasztja a gyerekeket, és sokkal jobban tudnak regenerálódni játékkal és szabadban történő rohangálással, mint "pihenéssel" és leckeírással.

Délutáni ovi: igen szeretnék a Harrerben, ha lenne, de a drága ÁNTSZ át akarná alakíttatni az épületet. Az ebédet a konyhába nem szabad a csoportszobán át bevinni, csak közvetlen bejáraton, amihez falat kell bontani, udvarrész elkeríteni, kiadót kialakítani (pedig most a konyha is fontos része a gyerekek mindennapi tevékenységeinek.)
A babaarc hosszú, az óbudaiban vannak ilyen babák is, és arcosak is. Nekünk otthon a babáknak van arca, a filcállatoknak nincs. Nem hiányzik nekik. De van gyerek, aki rajzol rá. Az sem baj.
most rohanok, este többet, ha lesz időm,
szilvi
h_szilvi
 
 


Ezt a konyhát nem egészen értem. Itt a szobákban van mindenhol konyha és lehet a főztjéből enni, a csoportszobában. mi a baja az ÁNTSZnek? Sőt, mi főzünk együtt a baba-mamán.
És ha a konyhában ügyködnek, az miért nem baj az ÁNTSZ nek? Ez tiszta dili!
solya
 
 


Szilvi!
Most egy kicsit elakadtam. Ezek szerint, amit a Solyának írtál, a Kerék u-ban van bölcsi? Ez a III. kerületi Kerék u.?
phaedraa
 
 


Van bölcsi közelben, de nem Waldorf bölcsi.Kép
solya
 
 


Solya! köszi!
Akkor félreértettem Kép
phaedraa
 
 


Hát az ÁNTSZ a nagy kedvencem amúgy is. Ha jól tudom, egyáltalán semmit nem szabadna ott főzni, a kásákat sem, lekvárt sem, kenyeret sem... Vegetáriánus konyhát meg pláne nem szabad vezetni, mert az "nem felel meg a gyermekek közétkeztetési szabályainak", vagy minek... Mert húst ugye muszáj enni. Naponta többször. Nem bízható a (húsevő) szülőre, hogy este otthon pótolja, amit gyermeke esetleg nem kapott meg, ami a húsadagját illeti. Bocsánat, ez off, ha jól érzem.

És igen, bocs, a Kerék utcai az állami bölcsi, de kb. 5 perc séta csak a w. ovitól. A Szél utcai, mondjuk, 10. Ez a két utca III. ker, a Flórián "mögött", párhuzamosak a Sz.-i úttal.

Jó volt a baba-mama, sokkal jobb, mint a múlt heti első. Jövő héten szünet van, tehát nincs csopi, de lesz szerda délelőtt egy KIRÁNDULÁS a Margitszigetre, indulás reggel 10-kor az ovitól. ha nem esik. Ha bárkit érdekel, szerintem semmi akadálya, hogy jöjjön ismerkedni...
szilvi
h_szilvi
 
 


Sziasztok?
Ismeri valaki a XIII. kerültben a Palánta óvodát a Béke úton? Hallottam ,hogy ez egy magánovi, szeretnék többet megtudni róla. (tapasztalatokat) Jövő szeptemberben kezdjük az ovit, keresgélünk...
Köszönöm
Szilvi
szilvii
 
 


Sziasztok!

III. ker.-ben keresek állami ovit, ahol van montessori csoport. Nem baj, ha nemcsak papíron az, hanem a valóságban is, és nem baj, ha az óvónéni értelmes és jó gyermek-ismerő.

üdv, Kinga
santolina
 
 


Védőnő nem tud ebben segíteni? Ő csak ismeri, hogy az adott kerületben milyen ovik vannak.

Az, hogy egy óvonő milyen a gyerekekkel, előre nem lehet tudni. Én a játszótéren kérdezgettem a mamákat, kinek hova jár a csemetéje és mi a véleménye. Nálunk ez a módszer bevált.

üdv
Csenge
csenge73
 
 


Már írtam egy másik topikba is, de látom, hogy itt Kinga montessori ovit keres. Én is ezt az irányzatot tartom szimpatikusnak bár nem tudom elképzelni, hogy állami ovi is lehet ilyen. Szeretném, ha valaki leírná ide a tapasztalatait. Bár lányaim még csak 2 évesek lesznek, de úgy hallottam, ilyen korban kell Őket "előjegyzésbe vetetni". Mivel én vidéken lakon elsősorban a székesfehérvári montessori óvoda érdekelne.
Kata
kovkata
 
 


Csenge!

Köszi az ötletet, végül is miért ne kérdezhetném meg a védőnőt, tényleg. Valahogy ez eszembe sem jutott. Egyébként a játszótéri anyukákkal való beszélgetés, info-begyűjtés nekem is nagyon beválik. Ezt Katának is ajánlom!

üdv, Kinga
santolina
 
 


Sziasztok!
Akinek a szombathelyi Waldorf ovi egésznapos csoportjáról, ill. a Weöres Sándor oviról lenne információja, nagyon érdekelne!
Köszönöm, Andi
hgyné
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: