Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok!

Kérdésetekre: a nagyok a Balatonnál táboroznak ( :? ), a kicsik az Alföld szélén nyaralnak... A kicsik 4 és 7 évesek.

Nekem nem sok időm jut a pihenésre, mert akkor nem készülök el, mire hazaér a gyereksereg. De már nincs is sok hátra a tervezettből, csak hát mindig találok újabbat is (ebben a nagy jó időben, kis esővel úgy nő a gaz, hogy alig látszik ki közüle minden más)!

Verus, igazán szerencsés vagy ezzel a felállással. Nálunk is megcsinálna a férjem mindent, csak nekem nem itthon dolgozik úgy alapból. NA, de az a lényeg, hogy te megerősödj, ezt pedig segíti a kis családod, ahogy írod. EGyébként én is úgy voltam a 4,7-es újszülöttemmel is, hogy de pici... Pedig a kórházban iszonyatosan nagy volt a többiek között (két másik kijött volna belőle). De a 3, 5, 7 évesekhez képest ő csak egy picibaba volt. És ez olyan jó volt!

Mimóza, hát nem panaszkodhatsz, nem volt unalmas az elmúlt időszakod (hadd kérdezzem már meg a csillagjegyedet!!), gratulálok a kis pocaklakódhoz! Igazad van, úgyis meg fogsz oldani minden feladatot, nem kell félni tőle! És egy új házban egy új baba, igazán szép lesz. Klassz, hogy az ovit is jól kezdtétek (nálunk is Csabi a legkevésbé beteges), és ugyanilyen jól fogjátok kezdeni a sulit is! (Nálunk is hasonlóan sűrű volt ez az év, és még nincs vége, még lesz itt esemény... EZért érdekel a jegyed)

Kellemes nyarat mindenkinek!
Gi
gi_anya
 
 


Sziasztok!

Mimóza! gratulálok! mikorra várod a babát?

képzeljétek tegnap Ricsi bezárta magát (véletlenül) az egyik emeleti szobába. szúnyogháló az ablakon...
nem is használjuk a kulcsot, hogy hol találta meg?!
férjem meg csak ma jön haza...
itt a faluban meg egy szál lakatos sincs... :?

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Mimóza, nagy-nagy gratula!!! Jól eltitkoltad...ejnye, hogy nem jöttél előbb a jó hírrel... Én emlékszem, hogy mennyit aggódtál, hogy jó lenne egy 4., de... szuper, hogy most már ez a múlt és hogy a jövőtök ennyire jól alakul.
Köszönöm a gratulát és a jó kívánságokat!

Claire, ha szeretnéd, én nagyon szorítok a "felsőbb hatalmak" közbe lépéséért... :wink: :lol:
Neked is nagyon köszönöm. :D
Horvátország jó lehetett...mi majd csak nyár végén megyünk Balcsira, alig várom, a gyerekekkel együtt.

Gi, 4,7 kg-os baba.. :shock: , nem semmi!!!

Reni, éssss..??? Ki szabadította ki Ricsit?? Te törted fel az ajtót? Nem ijeddt meg nagyon?
Férjed munka miatt megy el? Messzire?

Kép
verus
 
 

 
 

Sziasztok!

Verus! finomakat eszel? :) kész főnyeremény egy ilyen házias férj!

kiszabadítás: a szomszédasszonyom átjött, a férjének elég sok szerszáma van, de nem volt otthon. mondta, hogy várjuk meg...mert elvileg 6 után érkezett volna haza, de én mondtam, hogy 4-től 6-ig elég sok idő lenne Ricsit bent tartani. gyanúsan csendben volt, féltem, hogy bepisil vagy bepánikol satöbbi...

így végső lehetőségként elhívtam a lányom karateedzőjét, aki megoldotta a dolgot, de nem az ajtó betörésével...hanem dróttal...
:oops:
szegénykém ahogy kijött mindjárt sírva fakadt és felkéredzkedett...mármint Ricsi...

férj elég sűrűn elmegy, igen, munka miatt.


GI_anya: látom Te is kertészkedsz....
engem is bosszant, hogy a gaz százszor gyorsabban nő, mint a növényke...


lányok! a képfeltöltésnél nekem valami nagyon nem működik. ha lekicsinyítem a kívánt méretre, akkor homályos lesz...

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Kép

egy kép rólunk

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


na ez elég homályos...................

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Reni, próbáld meg vmi webes felületre feltölteni..és onnan betenni vagy magát a képet, vagy a linket.
pl. www.kepfeltoltes.hu én ide is szoktam pakolni fotókat..

Szegény Ricsi, azóta nem félős?

Kép
verus
 
 


köszi Verus, szólok majd a nagytesónak (férj nagyfia), én elég bénácska vagyok ilyesmihez. :oops:

Ricsi, látszólag elfelejtette, de azóta gyanúsan kevés kulccsal közlekedik... :)

jelöltem az iwiw-en Évát és Verust.
többieket nem találtam.

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


REni, az iwiw-es képeidet megnéztem...nagyon csinos vagy, tök sovány..mintha a gyerkőcök nővére lennél.
Gratulálok a szép gyerekekhez, nagyon helyesek, a Nagylányod tiszta anyja!
A képfeltöltés nem olyan bonyolult ám, csak kitallózod, hogy mit akarsz feltenni, én ki szoktam venni a "publikus"-ból a pipát, majd emailcímet kell csak megadni..feltölti és kész is. Már linkelheted is.. :)

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
Verus!
GYÖNYÖRŰ! Sok-sok örömöt az egész családnak! A legkisebb hogy fogadta az új kis jövevényt?
Képzeljétek Csengének a lépcsőn lefelé megcsúszott a lába, és a keze kicsúszott a kezemből, a feje a lépcső élén landolt. Persze ömlött a vér,-irány a sebészet-1 öltéssel összevarrták neki. Nagyon hősiesen tűrte, és szerencsére nem lett komolyabb baja. Hát, úgy néz ki nem csak Csongival történnek ilyen dolgok!
Nagyon nehezen bírom ezeket a "véres" jeleneteket, de csak akkor bőgtem el magam, amikor már kijöttünk a dokitól, és átadtam a Páromnak a Picit, akkor is úgy, hogy ne lássa. Kedden veszik ki a varratot, addig nincs ugra-bugra.
Éva
tuncimami
 
 


Éva, köszi.. :oops: :) Szerintünk is az.
Ó, Marci nagyon jól fogadta Benit, végülis 3 és fél éves, de igazából tudatosan készültünk arra, hogy féltékenység esetén mit csináljunk..eddig nincs nagy baj.. Sokat foglalkozunk vele, külön.

Csengének jó, hogy nem lett komolyabb baja..!! Jobbulást a kiskobakjára!

Kép
verus
 
 


hú Verus köszi, ez nagyon jól esett :oops:

persze, nem mintha Te panaszkodhatnál....:)

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Éva!
látom zajlik az élet Nálatok (is). szegény Csenge. remélem jobban van!

múltkor én is hasonlóan éltem meg egy másik (kisebb) dolgot, kukival voltunk sebészeten. én fogtam le, persze bömbölt szegény. én csak utólag.

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Kép
Hű de nehezen sikerült, hogy mindenki rajta legyen a képen, pedig mi még nem is vagyunk sokan!
Csengének holnap varratszedés, gondoljatok ránk!
Éva
tuncimami
 
 


Sziasztok!

most rövid leszek.......

Éva!
szépek vagytok! Csengének most már minden OK? ha jól nézem, akkor Ő totál Rád hasonlít, ugye?


Verus! hogy van a kislegény?
Neked hasad, ok?
felszívódó varratok?

valahol olvastam, hogy állítólag 6 hó után vissza kell menni a nőgyógyihoz... tud erről vki vmit? nekem nem mondott ilyesmit.....


Többiek nyaraltok?

üdv.:

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok!
Verus! Részemről intézkedhetsz a felsőbb hatalmaknál. Persze néha azt mondom magamnak, mit akarsz még, 4 egészséges gyerek... De már az ikrek is úgy nőnek....
Éva! Kobak OK? Azért ne furdalljon nagyon a lelkiismeret, szinte minden gyerekkel történik vmi hasonló. (Nekünk Dávid 1 1/2 évesen egy korláton pördült át, és fejelt a betonba, én azt hittem ott marad.... és még agyrázlódást sem kapott. Ráadásul libegőzni voltunk, szóval mire leértünk a Jánosba...)
A nagylányod olyan ismerős nekem vhonnan! Szépek vagytok.
Gyerekek nem tud vki küldeni nekem egy iwiw meghívót, vagy mit?
Megjöttek a nővéremék, most a 6 kölyök együtt dúl, nagyon élvezik egymást.
Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Csenge feje rendben. Nem sírt egy picit sem a varratszedésnél.
Claire! Én tudok neked iwiw meghívót küldeni, de a profilodban nem találtam mail címet.
Voltunk a most megnyílt Mecsextrém parkban. Nagyon szuper, alig bírok mozdulni az izomláztól.
Éva
Kép Kép Kép Kép Kép Kép
tuncimami
 
 


Sziasztok,

Reni, köszi a sebem tök jól van, a külső varratokat a 4. napon szedték ki, a többi meg felszívódó (asszem.. :O )
Sztem elírták, nem és 6 hetet akartak írni, 6 hónap után minek visszamenni?
A kislegény ma egy hónapos, 5200 g és 57 cm. (hízott egy kiló húsz dekát, és nőtt 3 cm.-t ) Szóval jól van, jó baba nagyon, ezt a meleget kissé nehezen viseli, de hát ki nem?

Claire, a férjem is most mondta, hogy végig volt benne egy jókora drukk, hogy "csak nehogy.." Mekkorák már nálatok a gyerkőcök?

Éva, mi szeptemberre tartogatjuk az extrémparkot..addigra én is jobb erőben leszek. :wink:
Megéri egyébként az árát?

Képet tettem fel ide.

Kép
verus
 
 


Verus!
Nagyon jók a képek!
Olyan hihetetlen, hogy eltelt 1 hónap. Az apucival alvós képen az a mosoly, nagyon gyönyörű! Nem nézegetem... Nincs vita a nagyok között, hogy ki babusgassa? Bírod a strapát, van segítséged?
Az extrém park így megéri az árát, hogy reggeltől-estig ott voltunk, de sajnos ilyen árak mellet nem mehetünk 1 évben 1-2-nél többször, pedig az lenne a jó, ha akár minden második héten ott tölthetnénk egy napot. Kipróbálni mindenkinek ajánlom.
Éva
tuncimami
 
 


Sziasztok!

Éva! az a mecseki park nagyon jó lehetett! enyém nagyok is bizti élveznék...
mindig olyan jó helyekre jártok!

Verus!
megnéztem (már tegnap) a képeket, Beni keménykötésű kisfickó! enyémek sose voltak hurkásak. na jó, talán Ricsi....
:) a lábacskákról én is csináltam képet, négy lábacska egy képen. azt hitték, hogy rosszul fotóztam és lemaradtak a fejek...

Tomi fiad amorozó...; meg a többiek is mind szépek és olyan kiegyensúlyozottnak tűnnek.


a répás takaró gondolom ereklye a nagyoktól... :)

-----

én most a kertben sütkérezek...vagyis inkább aszalódok...
nekiálltam, de persze a legnagyobb hőségben jutok ki gyomot irtani. délelőtt 10 óra tájban (ebéd elkészülte után) mondjuk délig, meg ebéd után úgy egytől. ez az alvásidő...
a szúnyogokat mindjuk nem zavarja a hőség.

férjem szegény meg kicsit lerokkant...rosszul mozdult és becsípődött a dereka...
tegnap nem is bírt menni dolgozni. de ma elvonszolta magát... férfi.... :)
sajna muszáj volt...

valamit bizti nem jól csinálok, rohannak a napok és úgy érzem semmi nem marad majd meg a nyárból.... kicsit olyan mintha "túlélnénk" minden napot... szerintem a nagyok többet mennének...el valahová.
de én most ennyire vagyok képes (vagy még ez is néha sok...este általában bedőlök az ágyba). a múlt héten kétszer elvittem őket egy szomszédos falu játszóterére. ott tetszett, csak ugye másfél-2 óra múlva jönni kellett, mert a kicsik aludni akartak. no meg az már délidő és hőség van, egy szál fával a játszón. a többiek is hazamentek.
van a kertben kismedence (nem is olyan kicsi), de általában csak úgy akarnak ott lenni, ha én vagy az apjuk is ott van... és mert minden "probléma": bogár, légy, szúnyog, moszat.......

na nem panaszkodni akarok, csak én úgy képzelem, hogy ez máshol természetes, mármint, hogy eljátszanak...
bent elvannak, igaz minden helyiségben szétrámolnak; de hogy ki miért nem akarnak menni?
én úgy képzeltem el, hogy majd lasszóval kell őket kiszedni a vízből... pedig csinálok fagyit, meg lángost...kukoricát...olyan legyen mint egy "igazi" strandon.

múltkor sátoroztak volna az apjukkal.
a vacsorát már uzsonnásdobozból ették meg viharlámpa fényénél a teraszon.
és ahogy nyugovóra tértek, jött a vihar.. de élvezték. :) mikor befolyt a víz a sátorba, akkor felköltöztek az emeletre, és a földön aludtak.

mindenkinek szép napot!

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok!

Reni! Most én is nagyon azt érzem, hgoy rohannak a napok. Annyi dolgom is van a sok (tervezett) program között. Ma is örültem, hogy lyuk van a s......men :)

A meleg is iszonyú!

Verus! Megnéztelek Benneteket én is, nagyon szépek vagytok. Én rögtön azt néztem, hogy nagycsalád nagy előnye: a nagy gyerekeid a kicsiken szépen megtanulnak mindent, a kicsiknek meg majd ott lesz a nagytesók babája! Olyan profin tartja nálatok a babát a fiú a lány, hogy...!!! Ezt nem tudja megtanulni otthon egy egy-két gyermekes család gyermeke. :) (És gondolom nem csak ennyiben veszik ki a részüket, biztos izgi nekik is egy pelenkázás, egy szoptatás, egy fürdetés! Egyszer csak kiveszik a kezedből és megoldják maguk, nem?)

Tényleg tudsz szoptatni? Ebben a melegben gondolom az ivással nincs baj!

Merre van ez az extrém park? Van róla valami a neten? És mennyire sok az annyi?

Mi már egy adag sátrazáson túl vagyunk, megcsodáltuk Szegedet és környékét! Bár elég húzós ára van, de Ópusztaszert tudom ajánlani mindenkinek!
Az időt jól kifogtuk, pedig izgultam, hogy kapunk egy jó kis szélvihart és viszi a sátrat! (De nem így lett, szerencsére)

Gi
gi_anya
 
 


Sziasztok,

Éva, de csak a lakás a "visszatartó" erő, nem?
Húú, hát szerencsére strapamentes vagyok, ez az undi meleg készít ki lassan mindannyiónkat. Szegény BEni nem bírja, és egyre melegebbeket mondanak.. eső meg szinte errefelé sosem esik -mmint frissítő- inkább csak időnként dörög vhonnan, beszedünk mindent, gyerekek ki a medencéből..ezerrel bepakolunk..lessük, hogy mikor jön a vihar..aztán újra ki mindnet. Na, hülye játék. :?
De, de még van vita a babusgatást illetően.. :) :)

Reni, nekünk ilyen hurkás babáink voltak, mindig. Aztán 6-7 hónapos koruk után megáll a hurkásodás. :)
Szegény férjed...utálatos dolog a lumbágó.. :? :(
Nekem is összefolynak a napok, azt sem tudom soxor, hogy milyen nap van.. biztos ez a meleg, ami miatt semmit nem tudunk csinálni, sehova nem visszük a srácokat, mert kész életveszély lenne.. E helyett marad a lakásban aszalódás, ill. nekik a medencében ázás. Ami nagyon jó, de vhol persze unalmassá is válik.. Várjuk az aug. közepét, akkor megyünk nyaralni, bízom benne, hogy emberibb időben lesz részünk.
Sztem ne izgasd magadat, hogy épp nem akarnak kint eljátszani.. lesz ez majd másképp. :)

Gi, az extrémpark itt nyílt Pécsen, www.mecsextrem.hu
Tényleg jól tartja Tomi is a kicsit. :) Felnőttként talán nem fog meglepődni, hogy kakilni is tud egy ilyen csepp baba. :)
Szerencsére sosem volt gond a szoptatás, sokat iszok persze, de Beni is most szinte egyfolytában szopizna..

Köszönöm a kedves szavakat a csemetéimről. :)

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
Hű, de sokat írtatok, amíg nyaralni voltunk! Sátraztunk egyet a Balcsin. Nekünk nagyon szuper volt, ez az aszalódós idő, és a legjobbkor jöttünk haza, itt most esik az eső. Nagyon jól sikerült minden, találtunk megint érdekes helyeket. Fonyódon voltunk, és a lubickolás mellet kalandoztunk is. Áthajókáztunk az északi partra, és Balatonedericsen megnéztük az Afrika múzeumot. Tevegelni is lehetett. Tapolcán csónakáztunk a Tavas-barlangban, olyan szűk járatok voltak, hogy le kellett húzni a fejünket. Nosztalgia vonatoztunk is, igazi gőzmozdonnyal. No, és az én kedvencem, a keszthelyi csigaparlament. 4,5millió csigából egy néni 14 éven keresztül kirakta a Parlamentet. Bámulatos! Inkább nézzétek a képeket!
Éva
Kép Kép Kép Kép Kép Kép
tuncimami
 
 


A barlangos képünk helyett a rendszer egy számomra ismeretlen esküvői fotót tett be....
tuncimami
 
 


Sziasztok!

Jó rég nem jártam erre, de azért még élek. :D
Mimózának gratulálok a negyedik vállalásához, Verusnak a hatodik babához, Clairnek meg az államvizsgához!!!

Velünk minden rendben, zajlik a nyár, táborok, nyaralások, nagymamák.
A sulimat csinálom, most leszek utolsó éves, szóval szakdolgozat, államvizsga és hasonló finomságok a terítéken.

Majd még jövök, és teszek fel képet is rólunk, csak ki kell ismernem magam ebben az új rendszerben (no meg a saját új számítógépemben is :shock: )!

Gabi
efgabi
 
 


Szia Gabi!
Örülök, hogy ide is írtál! :-) Várom a fotókat!

Éva!
Olyan jó, hogy leírtad merre jártatok! Mi pont most készülünk Révfülöpre és mivel elromlott az idő sokat szeretnénk kirándulni. Nagyon jó ötleteket adtál! Merre vonatoztatok? A csigaparlament pontosan hol található?
A képek is klasszak, a nagylányodról talán 10 év múlva készülhet hasonló kép, mint a kakukktojás fotó. :-)

Verus!
Hogy vagytok? Nagy élvezettel nézegettem a képeiteket, nagyon szép család vagytok!!!

Mi jól vagyunk, túl vagyok a kritikus 20. héten, akkor nyílt ki a fiúkkal a méhszájam. MÉg a 25. és a 30. hét is izgalmas, akkor voltak a koraszüléseim... MOst tényleg olyan jól érzem magam, hogy tudok abban hinni, hogy most nem lesz semmi probléma. Kismaszat nagyon erős lurkónak tűnik, hatalmasakat rugdos! :-)

Jó éjt mindenkinek, M.
mimóza
 
 


Mimóza!
A nosztalgia-vonat Keszhely-Badacsonytomaj között jár, de csak 2-3-szor 1 héten. (csüt és szo biztos) A csigaparlament Keszthely belvárosában a Kastélytól nem messze a sétálóutcán van, és mellette még babamúzeum és panoptikum is megnézésre érdemes gyerekekkel is. Hajókázni is van sok lehetőség, még kalózhajóval is lehet, ahol a gyerekek kapnak hajóskapitányi oklevelet, és vezethetik is a hajót. Sok lehetőség van, rossz időben sem fogtok unatkozni!
Éva
tuncimami
 
 


Köszi, Éva, remélem minél több dolgot meg tudunk majd nézni. A kalózhajóra hol lehet felszállni?

M.
mimóza
 
 


Mimóza
Keszthelyen biztosan, de szerintem a nagyobb kikötőkben is. Ott bármelyik hajós pénztárban megmondják.
Éva
tuncimami
 
 


Sziasztok,

csak egy gyors bekukk erejéig...

Gabi, üdv újra itt. Szokd meg gyorsan az új formát és mesélj hozd a képeket.. Ja, és köszi a gratulát. :)

Éva, mi is Keszthely mellé megyünk nyaralni (ez ám a szinkronicitás.. ), Vonyarcvashegyre, a jövő héten. Tavaly már mi is megnéztük az Afrika múzeumot, nálunk is nagyon bejött. :) Nagyon jók a képek, látszik, hogy mindenki jól érezte magát. :)
Mi tavaly elég vacak időt fogtunk ki, a végvárakat jártuk be, de a szigligetit csak érintettük, ui. elöntött az eső minket. Idén megpróbáljuk megint megmászni, és a gyerekek nagyon akanak Sümegre elmenni ismét.. majd meglátjuk.

Mimóza, én is nagyon izgultam, hogy ki ne nyíljak idő előtt (Marcival már a 20. héten kinyílt a külső mszáj 2 ujjnyira), és lőn: a 30. hét után nyílt egy kicsit ki csak. Kívánom, hogy Te is feleslegesen izgasd magadat. (lehet már tudni, hogy milyen nemű lesz? avgy írtad már, csak elfelejtettem..? :oops: )

Többiek? Reni, Claire, Gi?? Nyaraltok?

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
Ha lehet, szeretnék én is csatlakozni hozzátok!

Kép
Kép
Kép
Kép

Kellemes napot mindenkinek!
Vadvirág
Vendég
 


Vadvirág, szia, gyere és mesélj magadról egy kicsit!!

Lányok, mi elhúzunk most nyaralni; remélem, hogy lassan mindenki kipihente magát és jöttök ide csevegni is.

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok! köszi, hogy hiányoltatok. Mi is nyaraltunk, sajna nem túl jó időben, Balatonmárián. mi is mentünk ide-oda, de időnként annyira szakadt, hogy az még a városnézéshez is túlzás volt. Keszthely pl így maradt ki. az Afrika múzeumot nekünk is ajánlották, talán jövőre. Idén hajózni sem voltunk, de ez a kalózhajó tuti lázbahozná őket. Itthon aztán egy dunai hajózással pótoltunk. Amikor nem esett, de nem volt strandidő, akkor sokat bicóztak, ami tök jó, mert itthon itt a hegyen nem nagyon lehet. Meg sok gyerek volt körülöttünk, unokatesók, másod unokatesók, stb, szóval jól elvoltak. Csak egy kicsit nehezítette a felnőttek dolgát, hogy állandóan szervezni kellett vmit, meg az idójárás szerint rögtönözni. Voltunk Kehidakustányban fürdeni, meg a Kisbalatonnál, meg Bsztgyörgyön a Csillagvárban, ezek is jó programok.
Ilyet még nem csináltunk, de idén 3 nappal előbb hazajöttünk...persze azóta jó idő van...
Mondjuk itthon sem unatkozom, befőzés, magamat , Ábelt , meg a lakást elő kellene készíteni a tanévre, meg ilyenek.
Szia Vadvirág, üdv itt is! Szia Gabi, jó, hogy benézel azért. Átküldjem a T-com szigetes képeket, amin rajta vagytok?
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Mimóza!
GRATULÁLOK a pocaklakóhoz! :D

Verus!
6 gyerkőc? Húúúúúúha, ez igen! Szívből GRATULÁLOK, ez fantasztikus!

Ikrek is vannak köztük? Ki mennyi idős? Nagyjából tudtok olyan programokat szervezni, ahol mindenki megtalálja a számítását és egyformán jól érzi magát? Néha azért jut magadra is időd? Hogy döntöttetek úgy az átlagos 4. után hogy legyen még kettő? Esetleg terveztek még?

Nagyszerűen döntöttetek, szerintem ennél klasszabb dolog nincs is, mint egy ekkora család. Biztos soha nem unatkoztok egyetlen percet sem és rengeteget nevettek. Szupeeeeeeeer!

Claire!
Mi is voltunk idén is néhányszor a T-Com Gyerek Szigeten. Regisztráltunk pólókért is, nagyon édesek, imádják a gyerekek.

Kipróbáltuk az összes játékot, Dávid a Pöttyös Túrórudis kalózhajón is remekelt. Hihi!

Ez a keszthelyi kalózhajó nagyon felkeltette az érdeklődésem. Igazán remekül hangzik, biztos nálunk is mindenkinek nagyon tetszene. Van esetleg információ a neten erről?

Klassz lehetett a nyaralás, pláne az élményfürdő. Mi Egerben voltunk az Aqua Szigeten, ott is remekül éreztük magunkat.

Ma mentünk volna a mogyoródi Aquarénába, de rengetegen voltak, mindkét pénztárnál kb. 500 m-es kígyózó sorok a tűző napon. Inkább visszafordultunk, majd megnézzük valamelyik hétköznap nyitáskor, hátha akkor jobb lesz a helyzet.

Kép
Kép
Kép
Kép

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!
Éva! Jól jönne a meghívó, csak most láttam, hogy küldenél. Az email címem valóban nem jelenik meg, nem tudom miért. Egyébként zsoffay @freemail.hu. Köszi!
Vadvirág! Mi idén olyan váratlanul mentünk, hogy nem is regiasztráltunk, de mivel utolsó nap volt, így kaptunk.
Sok nagycsaládost ismerhetsz, hogy azt kérdezed az általános 4 után hogy döntötték el a következő kettőt Verusék. Igaziból szerintem átlagban a harmadikat is nagyon meggondolják, néha még a másodikat is, nem? nekünk is mindenütt azt mondják a 4re, hogy milyen bátrak vagyunk.
Figyi, Te hova jártál gimibe?
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Claire!
Igen, szerencsére valóban ismerek néhány nagycsaládost. :D

Tegnap a Babanet Chat-en is találkoztam rengeteggel és egyikőjük szintén 6 gyerkőccel dicsekedhet, akárcsak Verusék.

Azt én is tapasztaltam, hogy mindenhol meglepődnek eleve már a 3 kicsin, pl. a játszótéren is rendszeresen.
Pláne amikor kiderül hogy van egy 4. is. Hihi!

Én a Kós Károly Gimnáziumba jártam. És Te?

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv Vadvirág! szép nickneved van :)
4 gyerkőc, gratula! szép neveket adtatok.
a két kicsi között nem sok korkülönbség van...
ha jól tudom, Verusnak is van Johannája, ugye?

Nálunk:
az elmúlt időszak kicsit sűrű volt: elutaztunk a szüleimhez, észak M.o-on élnek (250 km), de csak rövid látogatás volt.
aztán voltunk strandon 1-1 napot Kiskunmajsán.
a kicsiket (9 hósak) elég nehéz volt a pokrócon/polifoamon tartani, mert már elég aktívak. Igaz az árnyékoló nagy segítség volt, mert így legalább az az oldal lezárt volt, szopizni is tudtak így egyszerre stb...
más, nagyobb kiruccanás most nem volt. Szegeden voltunk még, meg ilyenek.
elvittem őket a Vadasparkba stb.

a nyári vírus nem hagyott ki minket :(
Virágnak egy hónapja volt elég magas láza, minden más egyéb tünet nélkül...aztán 4-5 nap után egyszercsak el is múlt...
most a strandos napok után meg Patri lett lázas.. 39,7 fok...elég ijesztő...lehet, hogy bevett valamit a szájába (homok stb...)
még most is beteg.

már készülünk a sulira, lassacskán, beosztva mikor mi van összekészítve.

Verus! most nyaraltok.. remélem sikerül jó programokat szervezni... sajna most változott meg az időjárás...


Vadvirág: amiről írtál, hogy sokadik gyerek:
szerintem igazi fordulópont a 3. gyerek után van, vagyis amikor a negyedik születik... mivel addig az öttagú család befér egy normál autóba, de négy gyerek már nem...
szerintem ötödik gyereket már könnyebben bevállal az ember...onnan már nem akkora az ugrás...
gondolom én.....:) aztán ki tudja...
én még csak tanulgatom a dolgokat...de semmiképpen nem cserélnék, örülök, hogy ennyien vagyunk... sőt ha még.........de nem vszínű.

MImóza:
hogy vagy, túl a félidőn?
mennyi idősek a "nagyok"?

MIndenki-kérdés:
hogy tudtok több gyerek mellett fix időpontot kitűzni előre? értsd: nyaralás stb.. a sok gyerek közül előfordulhat, hogy pont beteg lesz az egyik...

Mindenkinek feltöltődést az utolsó nyári napokra!

Üdv.:

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok!

Reni!
Köszönjük szépen. A Te lányaidnak is gyönyörű nevük van.
Gyors gyógyulást Patrinak!

Ha arra gondolok hogy az 5-6. gyerkőc esetleges bevállalása jönne szóba nálunk, akkor ezzel kapcsolatban a következő kérdések merültek fel:

Egyelőre a 3 kicsi öltöztetése is elég macerás (pláne télen), mert mire az utolsó kettő készen van, addigra az 1. mér rég elunja az egészet és elkezd nyafogni, vagy kipakolja a táskát és egyéb hasonlók.

Esetleg ha strandra, kirándulni indulunk akkor is kb. 45 perc mire az útra feltétlen szükséges dolgokat (ételt-italt, pelcsit-törlőkendőt, hideg-meleg rucikat, törölközőket-papucsokat, vízijárgányokat-pumpát-úszószemüveget, napozótejet, stb.) összepakolom és igazán örülök amikor utólag nem derül ki hogy valami fontosat mégis otthon felejtettem a nagy sietségben.

Volt már többször is olyan, hogy bepakoltam 6 cumisüveget, összeállítottam, rajta volt a gyűrű, a kupak, viszont a cumik otthon maradtak.
Még szerencse hogy nyitva volt a DM ott ahol éppen akkor voltunk.

Arról nem is beszélve hogy hihetetlen pörgést-figyelmet igényel amikor a játszótéren össze kell egyeztetnem azt hogy Márk enné a homokot-leveleket-kavicsokat, Jázmin éppen egy óriás csúszdára kezd el felmászni, Dávid pedig egy 3. helyszínen mondjuk egy fa házikó tetején ügyeskedik.

Gyorsan felkapom Márkot, odaszaladok Jázminhoz, a másik kezemmel tartom a popsiját, nehogy visszacsússzon és közben Dávidot is összeszedem. Persze ilyenkor általában még a telefon is megcsörren...

Olyan programot meg a legritkább esetben tudok kitalálni, ahol mind a négy korosztály remekül érzi magát.
Dominika unatkozik azokon a helyeken, amit a kisebbek élveznek és fordítva is igaz.

No és ha már 4 gyereknél ennyire meg kell szervezni a dolgokat, el sem tudom képzelni hogyha lenne még plusz két kicsim, akkor vajon hogyan oldanám meg ezeket a napi apró feladatokat.

Márk olyan mint egy kis matrica, akkor érzi jól magát ha mellettem van, így leginkább akkor jut időm takarítani, főzni, stb. amikor alszik délután, de ez kb. legfeljebb 1 óra. Esetleg az esti lefektetés után...

De még akkor is elképzelhető hogy Jázmin nem tud elaludni Márkkal egyidőben és akkor a nagyobb takarítások elmaradnak, mert hiába kérem hogy csücsüljön le, vagy menjen játszani, Ő mégis inkább kipakolja a gumikesztyűt, felborítja a tisztítószert, elcsúszik a felmosott területen, stb.

Egy női magazint kb. 1 hét alatt tudok kiolvasni ha éppen szerencsém van, könyvek, edzőterem, stb. egyelőre kizárva.

Azon is gondolkodtam hogyan lehet megszervezni kit mikor kell elhozni az oviból-suliból, edzésekre vinni-elhozni (főként ha mindenkinek más-más időpontra esnek ezek), leckét átnézni, beszélgetni, mindenkivel alaposan kitárgyalni a személyes dolgait, ilyesmi. Ehhez talán a nap 24 órája is kevésnek tűnik számomra.

Ráadásul ha személyesen elkezdek valakivel beszélgetni, egyszerre hárman kezdenek el rángatni, hogy menjünk már, csináljunk valamit.

Még jó hogy az egalább nem zavarja őket amikor a net elött töltök el egy kis időt.

Kérdésedre válaszolva, mi általában nem is tervezünk az általad említett okok miatt jóval előre, max. 1-2 nap ami nagyjából kiszámítható. Ezért aztán elég spontán programokat szervezünk.

Kép
Kép
Kép
Kép

Vadvirág
Vendég
 


gyorsan írok......
a láz: éjjel még 40 fok volt levonással... most meg nyoma sincs a láznak.. úgy néz ki, hogy ez a "háromnapos láz" nevű vírusos vmi.

Vadvirág!

végiggondoltam, amiket írtál...olyan jól képszerűen írtad :) szinte lepergett előttem.
igen, én csak a külső változásokat soroltam fel...de ahogy írod, persze elsősorban a figyelem és a törődés hatványozódása szükséges..
én mindig is (most is), azon parázok, hogy nem törődök eleget a nagyokkal, meghogy még többet kellene...állandóan lelkiismeretfurdalásom van.
azokat nem tudom megérteni, aik azt mondják, hogy a "nagyok már nem igénylik a törődést"...
még a szinte felnőtt gyerekek is igénylik.

az ikrekkel kihúztam a 38. hétig, nem feküdtem be, pedig így nem volt "szabályos", bementem, másnap műtöttek és 5 nap múlva jöttem haza...
nem is tudom hogy lett volna, több hetes bentlét esetén...

ez a matrica nagyon találó szó!!!! :)
nekem az első számú matricám Patrícia... ő az, aki leginkább ragaszkodik.
ha bemegyek (átlag heti egyszer) a CORA-ba, (ez 2 órás kiruccanás, ez a kimenőm :), akkor addig sír a bejárati ajtó felé fordulva, míg haza nem érek....
aztán Ricsi mint középső gyerek (Verus egyszer "szendvics"-nek mondta, ami találó elnevezés :), kiharcolja minden aprósággal a figyelmet... pl. a fenéktörlést csak én végezhetem (napi 3-4-szer), aztán mikor a két kicsit lefektetem, akkor előáll azzal az ötlettel, hogy játsszunk kisbabásat...ő a kisbaba, sír és én meg dajkálom...

amit a strandról írtál: pont ezen gondolkoztam én is, hogy jövőre hogy lesz... most úgy nézett ki, hogy a férjem elment a nagyokkal a nagy medencékbe (csúszdás stb.), én addig ott voltam a kicsikkel...
jövőre már ugye ők is akarnak majd pancsolni... ami persze nem egyezik meg azzal a medencével, ahol a nagyok ugrálnak....
meglássuk....

amit a délután foglalkozásokról, sulis-ovis visszamászkálásokról írsz...hát ismerős...
május végén lett vége az ovinak, és már nagyon vártam olyan szempontból, hogy ne kelljen annyiszor oda-vissza mászkálni. délután a lányomnak Ritmikus sportgimnasztika ill. karate van, amire jár... imádja, és már elvonási tünetei vannak, mert június végétől ezek nem voltak...
délben mentem a nagyokért az oviba, a két kicsivel. autóval mentünk, ott beraktam őket babakocsiba, be a nagyokért, aztán haza. délután vissza Rsg-re, majd haza, majd vissza Rsg végére érte...

most szeptembertől kezdődik a suli: Ricsi oviban, Feli iskolában lesz, délig.
szóval kezdődik a mászkálás. azt még nem tudom, hogy a kicsik alvását hogy oldom meg.

végül is Nálatok is hasonló a felállás, mert a két kicsi közel egyidős...
Nekem Felícia nagy segítség volt így nyáron...7 éves, de jobban lehetett rá számítani, mint egy felnőttre...
de azért nem vittem túlzásba, nehogy tehernek érezze a segítést.
általában magától csinálta, amit csinált.


női magazin: a NŐk Lapja nekem is kitart a következő számig... :) mindjárt mgkérdezi valaki, hogy: mi az a Nők Lapja? :)

edzés: 30 perces dolgokat tudok beiktatni, dvd-ről...
na meg ott a kert...jó kis karizmokat fejleszt a kapálás.. általában úgy van, hogy amíg kimegyek, addig Patrika a szúnyghálós ajtónál lesben áll, sírósra görbült szájjal, szopja az ujját és nézi, hogy mikor jövök be...

Ti még szeretnétek babát? :)

én tegnap eladtam a szopipárnát, most ezen agyalok.................. :roll:

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok!

Reni!
Ismerős ez a 3 napos láz, alkalomadtán előfordult ilyesmi már nálunk is mindegyik gyerkőccel.

Én is biztos vagyok benne hogy a tinik is igénylik a nagy beszélgetéseket, olyan együtt töltött időt, amikor kizárólag Anya és Ő létezik...

Dominikával pl. alaposan átbeszéljük a dolgokat a szobájában esténként amikor a kicsik már alszanak.
Mindig megkérdezi: "Ugye akkor este majd jössz?"

Nekem soha nincs lelkiismeretfurdalásom, mert szerencsére mind a 4-en szenvedélyesek, energikusak, egy pillanatra sem hagyják magukat mellőzni és mindig elérik a céljukat. Mindannyian nagyon találékonyak és megtalálják a módját hogyan érhetik el hogy én gyorsan befejezzem a többi tennivalót.

Marco ugyanazt csinálja, amit Te is írtál. Már akkor is elkezd krokodil könnyeket hullatni ha csak a konyhába megyek pár percre és bezárom magam mögött az IKEA-s biztonsági rácsot. Pedig hát ott van fél méterre tőlem és látja mit csinálok, mégis...

Este pl. csak úgy alszik el, ha keresztbe fekszik a pocakomon. Vagy sokszor miközben a net előtt ülök, az ölembe mászik és a vállamra hajtja a fejét, úgy alszik el. Hihetetlen pasi!

Én 2 havonta a fodrászomhoz is viszem Őket, inkább mint hogy itthon bőgjön a két legkisebb. Sokszor képesek egymást hergelni. Az egyik elkezd bömbölni és a másik szolidaritásból vele tart. A fodrászat a fóti Corában van és a melírhez szükséges alufóliával feldíszítve futkosok utánuk a folyosón. Hihi! Annyi haszna azért van, hogy legalább az Ő frizurájukat is frissítik ilyenkor.

A kozmetikus itt van tőlünk gyalog 2 percre és szerencsére este 21 óráig nyitva van, tehát esti lefekvés után megyek le kb. 1 órára 2 hetente.
Egyelőre ennyi szabadidőm van...

Húúúúúúúúúúh, amit az ovi-suli-edzés témáról meséltél, azt még olvasni is elképesztő, - látom magam előtt - nemhogy végig csinálni. GRATULÁLOK, minden elismerésem, fantasztikus nőci vagy! HAJRÁ! :D

Én sem veszem igénybe Dominikát mint bébiszitter. Sőt itthon is csupán annyi feladata van, hogy néha megkérem vigye ki a szemetet, dobja le a szemétledobóban. Szerintem az a feladata hogy tanuljon és szórakozzon.

Ma éppen a ritka alkalmak egyike volt, amikor is délelőtt úgy döntött, lejön velünk sétálni-játszóterezni.
Nagyon szuper volt egy tini csajszival császkálni, jót beszélgettünk és hatalmas segítség volt séta közben, meg a játszón is. Így nagyon egyszerű volt.

Én tudom mi a Nők Lapja. Hihi! Én a Wellness-t, Cosmopolitan-t és a Maxima-t szoktam "olvasni" persze legtöbbször csak azután mielőtt a két kicsi szétgyűrte, megtépte némiképp. :D
Kíváncsi leszek mikor kerül a kezembe original egy-egy lap.

Na és a kertészkedés. :D Nálunk a 6. emeleten az erkély korláton van 3 nagyobb virágláda (muskátli, záporvirág, kukacvirág) és lent pedig egy óriás műanyag kaspó egy magas Leanderrel.
Már előre félek attól, amikor ki kell mennem meglocsolni a növényeket.

Ha elhúzom a szúnyoghálót az erkélyajtón, akkor Márk - ahogy Te is említetted - elkezd sírni nagyon keservesen.
Viszont ha kiengedem, akkor jön Dávid és Jázmin is, meg a macsekunk Jaguar.
Elképesztőek komolyan mondom. Mintha egész nap erre vártak volna hogy nyomban kisurranjanak amint nyílik a háló.

Marco azonnal elkezdi enni a lehullott leveleket, Jázmin rögtön beletúr a virágföldbe a kezével, Dávid meg annyira meglocsolja valamelyik növényt, hogy aztán minden tucsog a víztől. Ebbe persze nyomban belekúszik Márk és Jaguar is végigmegy a lábaival.

Aztán persze végzek 2 perc alatt - nincs gyönyörködés, szépítgetés, egyebek véletlen sem - és egyikőjüknek sincs esze ágában sem bejönni.
Mindenkit egyenként megfogok és visszapakolok a szobába. De mire az utolsót hoznám be, addigra az 1. kettő már megint kint van.
Szóval nem egyszerű még ez sem, ami pedig annak látszik.

Jövőre lehet hogy csak szélforgókat vásárolok. :D Azzal nincs különösebb teendő...

A szopi párnát eladtad és most azon gondolkodsz jól tetted-e? Mert esetleg még szükség lehet rá? :D

Kérdésedre válaszolva én éppen mostonában kezdtem gondolkozni az újabb bébi kérdésen.
Csak abban az esetben tudom elképzelni, hogy bővüljön a jelenlegi létszám, ha esetleg véletlen jönnének.
Marvelont szedek rendeltetés szerűen, precízen. Viszont ha ennek ellenére valamikor úgy adódna - bár erre még soha nem volt példa nálam - hogy várandós leszek a tabletta mellet és kiderülne hogy ikrek, akkor gondolkodás nélkül, boldogan bevállalnánk az újabb terhességet.

Ha csak egy bébi lenne, akkor egészen biztosan nem.

Szóval Ti még szeretnétek újabb gyerkőcöket?

Kép
Kép
Kép
Kép

Vadvirág
Vendég
 


Vadvirág!
végiggondoltam a fodrászos életképet! :lol:
enyém fodrász nem igen díjazná, ha vinném őket... :( mondjuk egy kis lukban dolgozik.
kozmetikus: terveim között szerepel, hogy szeptemberben egy délelőtt elmegyek, a két kicsivel. hátha alszanak majd a babakocsiban, amíg a gőz alatt puhulok...fő az optimizmus...

én este korán fekvő vagyok...9-kor nyugovóra kell térnem a fészekaljával...

magazinok: :)
Elixír, Természetgyógyász, Ideál :)

szopipárna: igen, még ha esetleg---- de azért nem nagy a valószínűsége, mert három császárom volt (elvileg van, aki még negyedszer is szül így) de férj nálam jóval idősebb...

azt mondod, ha ikreid lennének akkor igen, ha szimpla akkor nem... a szimpla miért nem?

nálam: ha becsúszna (irigylem azokat, akiknek "becsúszik", nálunk úgy van, hogy nem tud csak úgy becsúszni :), szóval akkor bizti megtartanám.

a lelkiismeretfurdalást arra értettem, hogy egyenként nem tudok eleget foglalkozni velük...
ja és a vásárlás: 10-ből 9-szer velem jön az egyik vagy mindkét nagy is...
ha meg elvinném az egyik kicsit, akkor azt a másik megérzi...ikres bevásárlókocsi meg nincs (itt).

ma orvosnál voltam mind a néggyel.
Patrinak záróakkordként piros pöttyei lettek. a háromnapos láz zárásaként.

nagylánnyal nagyon jó kapcsolatot ápolsz! mi is szoktunk beszélgetést tartani, meg sütizni ha bejutunk a városba, ezt úgy nevezi a lányom, hogy "csavargunk".

úgy veszem ki, hogy a férjed Neked is elég elfoglalt, ugye?

pénteken lesz nálunk Anyatejes világnapi ünnepség.

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok!

Reni!
Háááááááát igen, fő az optimizmus szerintem is. Hihi!

Nálunk meg pont fordítva van, a kozmetika van egy felettébb pici helyen. :D

Én is látom ám magam előtt, amint esetleg majd kijössz a gőzből a kicsikhez. :D

Már egészen biztosan nem tervezzük a létszám bővítést, csupán valóban az ikrekkel tennénk kivételt.

2004-ben a 39. héten probléma mentes várandósságot követően, ikrekkel a pocakomban léptem a szülőszobába. Éjjel DVD-t néztünk itthon és egyszerre 5 perces fájásaim voltak, ezért gyorsan elindultunk a kórházba. 20 perc alatt odaértünk.

Megvizsgáltak, majd ezt követően 30 perc múlva könnyedén megszületett természetes úton (gátmetszést alkalmaztak) Jázmin, majd ez után 20 perc múlva pedig császármetszésre került sor, mivel Márk Axel szívhangja megszűnt egyik pillanatról a másikra.

A műtét után kiderült hogy keresztbe fordult és a könyökével elszorította a köldökzsinórt. A kiemelését követően fél óráig tartott mire újraélesztették. Az oxigénhiány rengeteg maradandó, gyógyíthatatlan problémát, károsodást okozott neki amiből némelyik borzalmas fájdalommal is járt.

4 hónapig lehetett mellettünk, majd "váratlanul" egyik éjjel összeomlott a keringése és angyalka lett.

Az együtt töltött idő alatt a nap 24 órájában mellette voltunk, ápoltuk, szerettük, 2 naponta kontroll vizsgálatokra vittük különféle kórházakba, stb.

Azért hatalmas szerencse hogy legalább a kiscsajszinak simán sikerült megszületnie. HURRÁ!

Szóval ez az oka annak hogy még egyszer megpróbálnánk. A férjemmel már beszéltünk erről és egyértelműen azt mondta hogy akkor mindenképpen császárral kellene. Azt hiszem én is így gondolom, nem kockáztatnék...

Én sem értem hogyan csúszhat csak úgy be egy terhesség tabbletta szedés közben, pedig már rengeteg ilyet hallottam.
(A hosszantartó hányás-hasmenés, stb. persze gyengítheti a hatóerejét, de gondolom nem erről van szó azokban az esetekben.)

16 évesen kezdtem el szedni a Marvelont és még egyetlen alkalommal sem volt semmi váratlan dolog.

A férjem (Attila) csak simán dolgozik, ezért leginkább a szombat-vasárnap az, amikor igazán ráér, hétköznap tulajdonképpen mindent egyedül oldok meg. :D

Viszont éppen ezért hétvégén mind a két napra remek progikat találunk ki és akkor alaposan kiveszi a részét mindenből, szívesen segít önként.

Nálunk szeptember 3-án lesz Újpesti Napok és a programok záróakkordjaként 21 órakor egy kb. 15 perces tűzijáték is lesz, mint mindig.

Kép
Kép
Kép
Kép

Vadvirág
Vendég
 


Vadvirág!

sajnálom...rossz volt olvasni a történetet.
elképzelni is borzalom olyasmit, hogy 9 hónapig kihord valaki egy gyermeket és a szülés során történik meg a tragédia.

így már értem amit az ikrekről mondtál.
persze, mindenképpen császár...

apa: hasonló nálunk is a hétköznapi távollét.
valamikor hétvégén sincs végig itthon. de régen rosszabb volt, mert suliba járt, hétvégén.

most rövid leszek, kivételesen :)

többiek nem írnak....remélem mindenki jól van....

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok!

Reni!
Nem akartalak elkedvetleníteni. Azt gondolom egy véletlen balszerencse történt velünk. De ha jobban belegondol az ember, tulajdonképpen mindegyik terhesség, szülés valamelyest - mondjuk talán 1-2 %-ban - azért teljességgel kiszámíthatatlan, előre biztosan, 100 %-osan nem lehet tudni hogyan alakul majd.

Ezért is lényeges a pozitív hozzáállás és hogy mindig előre nézzünk. :D

Na akkor ha Te ma rövid voltál, írok helyetted is egy nagyszerű történetet, amit valószínűleg jó kedvre derülsz majd. :D

Tavaly nyáron a 40. héten éjszaka itthon elfolyt a magzatvíz miközben az X-Akták c. sorozatot néztük, majd 20 perc múlva már a kórházban voltunk. Ezt követően a pocakomra kötötték a CTG-t ami folyamatosan, mindvégig csupán max. 40-es fájásokat mutatott, amit én is így éreztem.

5 percenként ellenőrzött a doktornőm és a szülésznő felváltva, én pedig egy óriás méretű kék gumilabdán ücsörögve egy számomra felettébb izgalmas könyvet olvastam, melynek címe: A Da Vinci-kód.

Ekkor még azt mondta a doktornő, hogy kb. reggel 6 órára várható a bébi. Egy kicsit csalódott is voltam, hiszen mindegyik szülésem hihetetlen rövid idő alatt lezajlott.

Hirtelen (két ellenőrzés között) amikor éppen nem volt a szobában senki (közben éppen Attila is haza szaladt) egyetlen pillanat alatt félredobtam a könyvet, mert nagyon furcsán éreztem magam. Felálltam, a szülőágyba kapaszkodtam fél kézzel és a mobilom kezembe véve hívni akartam a doktornőm, hogy megkérjem segítsen eltávolítani a CTG-t, hogy kimehessek a mosdóba egy pillanatra.

Erre ekkor nem került már sor, mert Márk Marcell duzzogó fejecskéje kibukkant, majd pár mp. múlva a teste is annak ellenére hogy egyáltalán nem nyomtam egy picit sem. Egy érett, gyönyörű őszibarackra emlékeztetett, valamint egy kölyök sárpej kutyusra.

Miközben egyik kezemmel tartottam őt, gyorsan felhívtam a doktornőt. Hirtelen azt sem tudtam hogyan kell előhívni a telefonkönyvet. Hihi!

Látni kellett volna őket amikor beléptek a szobába... :D :D

Hihetetlen, fantasztikus élmény volt!

Kép
Kép
Kép
Kép

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok! Megvagyok. Jó olvasni titeket, tök hasonló problémáim vannak. Reni! Úgy látszik nemcsak családi felállásban, de lelkileg is hasonlítunk, nekem is lekifurdim van attól, hogy jut-e rájuk elég időm. Ami a szervezést ieeti, szerencsére nem betegesek, én a nyári nyralásokat elég sokkal előre be kell tervezzem, annál is inkább, mert a páromnak szinte egy évre előre kell a mostani (remélem lassan múlt idejű) munkahelyén megmondania, mikor lesz szabin. A nővérem meg Franciao-ból jön haza nyáron, velük is szoktunk együtt nyaralni, azt is muszáj hamar lezsírozni. A hétvégi progik rugalmasabban alakulnak. nekem szerencsére közel mindkét nagymama, ettől persze nincs minden megoldva, de pl már az is nagy segítség, hogy nem kell minden reggel levinni az ikreket is az oviba, mert itthon hagyhatom, amíg leszaladok velük. most Ábel uoda megy suliba, a hol az ovi van. Ráadásul a sógoromék gyerekei is odajárnak, velük is egy házban lakunk, így szoktunk kavarni mikor ki kit hoz el. (ott is 4 hasonló korú gyerek van). Meg azt is szerencsének tartom, hogy a két nagy közel azonos programokra vihető, és persze a két kicsi is. S mivel nálunk 5 éves alig múlt a legnagyobb, amikor az ikrek születtek, ezért van olyan hely egyelőre, ami mindegyiknek program.
Nem szabad rájuk nyomni, de ha szívesen csinálják, a nagyobbacska lányok egészen használható segítségek, a nővérem lánya 10 éves, vele ezt tapasztaltam nyáron.
Ami a többedik gyereket illeti, én az ikrek után azt mondtam, annyira simán ment minden, hogy isten kísértés lenne továbbiba fogni. De ez az érzés már elmúlt, hih. A párom nem szeretne többet. (Nem esne pánikba, ha lenne.) Én ismerem Vadvirág történetét, és meg is értem. Szerintem így is nagy lelki erőre vall, hogy ilyen hamar lett kistesó, de megértem, amit írtál. Én azon szoktam viccelni, hogy egypetéjű iker lányaink még nincsenek, de valójában azt hiszem, inkább ha lenne, akkor vállalnám szívesen, ha megválaszthatnám, hogy egy legyen, és lány. Persze amúgy meg páros szám kedvelő vagyok :lol: . Azt hiszem, ha addig nem lesz, amíg az ikrek olyan 4 év körüliek lesznek, azután már nem szeretnék.Már csak azért sem, mert nagyon széthúz a mezőny, és szeretném, ha lennének közös utazások, nyaralások, stb.
Na, meg öregszem is.
Ja, én a Radnótiba jártam, csak járt oda egy hasonló nevűlány, de azt hiszem neki így volt a neve : Vad Virág, de ebben nem vagyok egészen biztos. MÁr így is hosszú voltam, megyek: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Claire!
Tényleg, az milyen csoda lenne ha egypetéjű ikrek születnének. :D

A kétpetéjű ikreknél tulajdonképpen miután kinőttek a babakocsis korszakból, a legritkább esetben lehet megmondani hogy csak simán testvérek, avagy ikrek.

Merthogy a fiúk eleve talán magasabbak, erősebb testalkatúak, picit leelőzik a lányokat, így akár plusz 1 évet simán a javukra írnak az emberek.

Amig viszont ikrerbabakocsiban láthatók, addig egyértelmű mindenkinek.

Nálunk pár hónapja amikor még az Aria Twint használtuk és Jázmin is nagy babakocsi használó volt, úton-útfélen állandóan elolvadva mondogatták a játókelők hogy: "Jaj de aranyos kis ikrecskék!" Hihi!

Kép
Kép
Kép
Kép

Vadvirág
Vendég
 


Claire!
de jó, hogy Te is írtál!!!
egypetéjű lányok? szerintem ikrek után hármasikrek dukál! :)
hallottam olyat, hogy egy házaspárnak született egy gyereke, aztán ikrek, majd uccsónak hármasikrek!
majd szurkolok én is Neked! :)
Neked is most megy suliba a fiad, ugye?

mi a helyzet a munkába állásoddal?

én úgy vagyok, hogy ha "választani" lehetne, akkor a lányok 4 éves korában lenne jó még egy baba, csak mint mondtam a férjem idősebb nálam. meg kicsit visszariasztott az, hogy az egyik barátnőm most szülte a 3-t császárral (az első kettő sima volt) és megtámadta egy baci a szervezetét, újra műtötték. még lábadozik, de életveszélyben volt. mindez a higiénia hiánya miatt...
nekem is álomterhesség volt mindegyik, és nekem a harmadik császár volt a legkönnyebb.
ami lehet, hogy fura... ugyanúgy érzem, ahogy Te, hogy talán a sorsot kísérteném egy következővel.


Vadvirág! nem vagy semmi!
megszülted volna otthon is :)
(itt a faluban van egy anyuka, most szülte a hatodikat itthon...) most a dokinő sem volt itt, szülésznő volt..nem semmi.) mondjuk neki nagyon nyugis gyerekei vannak, az orvosi rendelőben szépen egymás mellett ülnek egy sorban. az enyémek meg a várót játszótérré alakítják. Richár fiam (az "aranyfiad" ahogy az apja nevezi) kiborítja az ottani játékosládát, Felícia beáll pesztrálni a többi gyereket. Virág meg próbálkozik...egyedül Patrícia szopja az ujját és markolássza a ruhámat.

haláli, már kétszer megfigyeltem, hogy a két nagy beveszi Virágot a játékba, ő is ott ül és nézi, hogy épp mi fő a babakonyhán. amúgy tiszta bátyja. most lenyírtuk a kicsik és Ricsi haját. Virág és Ricsi feje tök egyforma...

hétvégén ünnepelünk: ma Patri névnapja, 27-én meg a fiam 4 éves lesz...
sütök-főzök ezerrel (jönnek a "nagy" nagytesóik is).

Reni
Kép
Kép
Kép
reni4
 
 


Sziasztok!

Reni!
Én meg olyat hallottam, hogy 1.-re spontán ikrei születtek egy házaspárnak és 2. próbálkozásra is ikreik lettek megint. Hihi!

Nagyon boldog névnapot a csajszidnak és ugyanilyen szuper szülinapot a kispasinak! HURRÁ! :D :D

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!
Ha már a poénoknál tartunk, mi azt szoktuk mondani, hogy azért nem vállalkozunk mégegyszer, mert mindig duplázunk, 1, 2, 4, és akkor most.... :lol: . Egyébként Dávid fiam ovis társai közt is van egy ikerpár (fiú-lány), akiknek iker tesóik születtek (2fiú). Ráadásul a mama pici vékony, és terhesen sem volt más, csak mintha előre egy dinnyét tömött volna.
Ami az ikerséget illeti, szerintem jól járnak a vegyes ikrek, mert mindig ott vannak egymásnak, viszont kevesebb összehasonlítgatás éri őket. Időnként sokkal nagyobb húzóerők egymásnak, mint a sima tesók. Ezt pl most a szobatisztaságra szoktatásnál tudtam jól megfigyelni. sokszor valóban nehéz megállapítani, hogy ikrek vagy tesók, akiket lát az ember.Különben nálunk egyelőre Eszter a nagyobb(de valójában nem sokkal), magasságra csak egy, max két centivel, de súlyra úgy másfél kilóval. mindig ugratjuk is a pocakjával, pedig inkább Ádi az, aki nem sovi, de olyan vékony fogású kölyök, még a korának megfelelő bébihurkák sincsenek rajta. ettől aztán annyira kisfiús, Eszter meg annyira lány, nagyon jó páros. Imádom, ahogy megdumálják a dolgokat. Különben nálunk is játszanak a nagyokkal, időnként persze csak mennek velük, fogalmuk sincs pl a szabályról, vagy hogy mondjuk mért rohannak, de futnak velük. Ráadásul átveszik a szavakat, amiket hallanak. Múltkor pl labdáztak a kicsik, és közben csak úgy néha felkiáltottak, hogy "kapufa", meg hasonlók.
A másodszülött nálatok is szereti a kicsiket igazgatni? Dávid akkor éli ki, hogy ő a nagy, amikor Ábel nincs ott, és ő játszik a kicsikkel.
Reni! Én is pont arra gondoltam, hogy ha vmikor, akkor az ikrek 4 éves kora táján jöhetne még egy :) . Majd meglátjuk. Ez a tanév azt hiszem elég izgi lesz. Ábel sulit kezd, én visszamegyek félállásban tanítani, a párom meg állást változtat. Mi márcsak ilyenek vagyunk, halmozzuk az élvezeteket! Én jövő héten kapok órarendet, izgulok, hogy összerakják-e úgy, ahogy kértem, ha igen, akkor nem lesz rossz. Még arra kell majd vigyáznom, hogy egyéb hülyeségeket ne hagyjak a nyakamba varrni.
Jó ünneplést nektek ahétvégére, és sok boldogságot a kis ünnepelteknek! Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Claire!
Nálunk is Dávid imádja irányítgatni Jázmint és Márkot, Ők pedig büszkén követik, hatalmasakat kacagnak a poénjain és egyébként meg úgy tekintenek rá mint egy Istenre. Hihi!

Drukkolok hogy jól érezd magad a suliban és a terveid szerint alakuljanak a dolgok! :D

Vadvirág
Vendég
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: