Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Betti már 2 hónapos! Gratulálunk! Nagyon jók a képek! Hogy tetszik az úszás Gerynek? Bettivel akarsz majd menni babaúszásra?

Tábita hogy van? Fogacskák kínozzák még?

Mi jól vagyunk. Réka beteg volt 2 hétig, köhögött, végül antibiotikumot kapott, most már jól van, jár már oviba.

Zalán ma volt utoljára a családi napköziben. Elbúcsúzott, azt hiszem érti, hogy már nagyovis lesz. Holnap megyünk ismerkedni, bár ismeri az ovit, mert naponta megyünk Rékáért, a kertben játszik picit a gyerekekkel, én is maradok vele. Hétfőn pedig már mélyvíz, ebéd után megyek érte. Sztem az első időszak nehéz lesz, amíg megismeri a gyerekeket és az óvónőket. Sajnos a csoportszobába szülők nem mehetnek be, így nem tudok maradni vele. Ezért van mód holnap és pénteken kicsit ismerkedni a kertben. Drukkoljatok!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Jaj, de édes Bettina! ÉS Gerus hogy megnőtt! :) Sudi, sosem felejtem el, hoyg az első hónapokban Krisztám és Gery mennyire hasonlítottak egymásra. Aztán ahogy nőttek, Gery pasisodott, Kriszta meg csajosodott, és a szőkeségükön kívül már semmi sem hasonló. :D Ami logikus, persze, de akkor is lrdekes. :)

Eszter, most a szakmabéli beszél belőlem. Hidd el, az a legjobb mindenkinek, amikor a szülő nincs ott a csoportszobában és a gyerek nem látja.
1. Az óvónő ilyenkor másképp, jobban tud foglalkozni a gyerekkel mégha problémásabb is, mert ha egyedül van, akkor ő az egyedüli "tekintély", ő az egyedüli vigasznyújtó, stb.
2. HA ott a szülő is, ez nagyon megzavarhatja a gyereket, mert nem tudja, hoyg akkor most ki az "úr". Mert ugye, otthon anya, de az oviban már nem ő az. Kire hallgasson, kinek fogadjon szót? Kinek a kérését, utasítását teljesítse?
Borókával pl. legelső próbálkozáskor bennmaradtam kb. 20 percet. Másnap viszont már nem amardtam és ordított: de nem azért, hogy hazajöjjön, hanem azért, hoyg én is ott legyek. Mert a "berendezés" részének képzelt.
Most nekem is volt iylen meg oylan esetem is. Az egyik kisfiú, aki különben csak 2 nappal ezelőtt lett 3 éves, nagyon nem akart jönni, az első 2-3 napban félórákat búcsúzkodtak. mondtam az apukának, mert általában ő hozta, hogy ha 5 percig búcsúzkodnak, megspórol 25 perc nyafogást, annál hamarabb megynugszik és annál hamarabb folytathatjuk a tevékenységeket. A kisfiú 3 napig felült a székemre és el nem mozdult onnan. HA közelítettem hozzá, lökött el magától: menj a gyejekekhez! De ha pisilnie kellett, jött, megfogta a kezemet és húzott maga után. Kb. 2-3 hétig nem ette meg a tízóraiját, de utána már odaült az asztalhoz. Azóta teljesen bekapcsolódik a játékokba, tevékenységekbe, ügyesen mondókázik, rajzol. De pl. a dadussal mai napig nem megy pisilni, csak velem vagy a kolléganővel.
Van oylan esetem is, ahol a majdnem négyéves kislány minden gond nélkül megkezdte az ovit és kb. okt. közepétől kezdődtek a problémák. De ott a szülőkkel van baj, mert szerintem adják alá a lovat is, mert iyleneket mondanak nekem a kislány előtt: jaj, mondd el az óvó néninek, hogy mi félünk a rossz gyerekektől (mármint mindazoktól, akik elevenek), és oylat is kérdezett tőle, hoyg ugye félsz bemenni? :shock: Pedig ott a nagytestvér is.

Szóval, drukkolok. :) De ne aggódj, hidd el, hoyg jó kezekben lesz az oviban és mindenkinek egyszerűbb, ha a szülő nem lesz folyton jelen még az elején sem. :) Zalán már nagyfiú és ügyes, menni fog minden, mint a karikacsapás. :)

Puszillak benneteket!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia Edith,

köszönöm a vigasztaló aszavakat és a bíztatást. Te most tényleg látod és tapasztalod mindkét oldalt.
A mai napot úgy beszéltem meg óvónénivel, hogy tízórai után érkezzünk és a kertben tudnak ismerkedni, játszani. Zalán nagy örömmel ment az oviba, vittünk ajándékot a többi gyereknek(színes curuzát), elhelyeztük a zsákját. A gyerekek még bent mondókáztak, bementünk a terembe és lecsücsültünk a szőnyegre, őaz ölembe és megnéztük a gyerekek játékát, táncát. Aztán eltávolodott az ölemből, megnézte a halakat, teknőst. Aztán óvónéni szólt, hogy megyünk ki a kertbe öltözés következik, na itt borult ki először, mert bent akart maradni és hozzámfordult. Igazad lehet, de nyilván engem ismer, bennem bízik. Megdícsérték mert ügyesen, egyedül vette a cipőjét. A kertben a kicsik egy elkerített részen játszanak, na oda sem akart menni, hanem tesóhoz :( Sikerült meggyőznőm! Aztán ott akart ebédelni, ami nem volt még lehetséges, megint kiborulás.
Holnap már reggel viszem, ott tízóraizik, de ebéd előtt elhozom. Hétfőn pedig mélyvíz. Nyilván fog sirdogálni, új helyzetbe kerül, rossz lesz nekem is, de idő majd megoldja.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 

 
 

Eszter, nagyon ügyesek voltatok!:)
Olyankor, amikor a gyerek akar valamit, akkor hagyni kell. Pl. nagyon jó, hogy akkor hétfőtől már ott is ebédel! És ott is alszik?
Soraidból úgy vettem ki, hogy ők sem lesznek akkor ugyanabban a csoportban! Mert Kriszta és Boróka sincs ugyanabban a csoportban!
Alapvetően nem tartom túl jónak a testvérek szétválasztását, de nálunk nagyon indokolttá vált, mivel egyik sem való a másik csoportjába. És mivel helyszűke miatt nálunk nincs középcsoport, így Kriszta került a nagyba és Boró a kicsibe. Ami logikus, hiszen Kriszta a maga majdnem 5 évével csak visszafejlődött volna a 2-3 évesek között. (Nálunk most már 2 éves kortól kötelesek felvenni a gyerekeket, mivel csak 2 év a GYED, vissza kell menni dolgozni, és abban az 1 évben az anyukának nincs mit csinálnia a gyerekével. Bölcsödék pedig vannak, de csak néhány, és nincsenek is úgy felszerelve, mint az óvodák. Hál'istennek az óvodai rendszer nálunk eléggé pontratett, stabil. Ami sajnos, az iskolairól már nem mondható el. :( )

Természetes, hoyg hozzád fordult, hiszen eddig mindig te voltál az, akihez fordulhatott. Viszont lassan bele kell ívódnia annak is, hogy otthon anyuka, az oviban az óvó néni. De szerintem Zalánnal nem lesznek iylen gondok. Ő már járt közösségbe és tudja a "szabályokat", nálatok kis nehézséget csupán a helyszín- és a pajtáscsere okozhat. De ügyesek a gyerekek, ők könynen alkalmazkodnak új szituációkhoz! :)

Puszillak benneteket és szép hétvégét kívánok! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia,

helyzetjelentés oviügyben. Ma reggel együtt ment az egész család. Megmutatuk Apának is a csoportot, bemutattuk óvónénit. Bátran bement a csoportoba, nem volt sírás, nyafi. Réka másik csoportba jár. Zalán kiscsoportos, Réka középsős. Nekem ez így szimpatikusabb minta vegyes csoport. A kertben tudnak találkozni, igaz a kicsiknek külön kertjük van, de tudnak a kerítés mellett beszélgetni. Egyelőre nem mesél, azt mondja nem jó az ovi és nem evett.... Gondolom ez is csak valami ellenszegülés-féle. :roll:

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Látom megy az ovi téma! :-)
Érdekes olvasni, hogy mindenkinél más! Itt pl amíg nem tölti be a gyermek a 3. életévét, nem mehet oviba. Eszter nálatok nem így van? Ezért furi, hogy Zalán már ovit kezdi.... :shock:
Gery ugyi bölcsis is volt, még nem volt 2 éves mikor elkezdte, 1 hét volt a beszokás, de ahogy emlékszem, nagyon jól és könnyen zokott bele mindenbe. Sírás nem igazán volt sose. Így persze könnyebb volt nekem is!! Szívesebben hagytam ott, mintha sírt volna.
Nálunk meg az ovodák vegyesek, egy ovi van ahol "tiszta csoportok" vannak, oda inkább a problémásabb gyerekeket szokták ajánlani, pláne aki volt bölcsis, ott a gondozónők már szokták anyukának ajánlani. Először féltem én is ettől a vegyes csoporttól, de végül is semmi baj sincs, a nagyok segítik a kicsiket, tavaly Gery kicsinek számított, idén viszont sokan elballagtak az isibe, így már ő nagy, ő segíti az új kicsiket. Láttam is ahogy segíti öltözni a kislányokat, hát zabálni való volt!! :lol: :lol:

Amúgy jár úszni, nagyon tetszik neki, szerintem tök jó mozgás , a dokinénink is mondta, hogy jót tesz nagyon a mellizmoknak, tüdőnek, az egész első légútnak, állítólag kevesebbszer kapnak el felső légúti betegséget.

Az én gyerkőceim szerintem nem is fognak együtt ovizni, pont váltják majd egymást, Gery szerintem kezdi az iskolát, és Betti váltja őt az oviban. De persze neki elötte lesz egy éve a bölcsiben is. Gery 2 évet járt a bölcsibe, mivel ugye januári, így maradt még abban az évben bölcsis. Betti szeptember 5-ei, így 2 évesen bölcsi, 3 évesen kezdi az ovit.

Szegény Zalán, csak beleszokik majd az oviba! De jó, hogy Gery nem kesergett így, biztos engem is kiakasztott volna!

Edit lemaradtam biztos valamiről, nem olvastam, de te ha jól értelmezem most oviban dolgozol? Óvónő vagy? De jóóó!!! Irigyellek, szerintem nagyon jó kis meló, és fantasztikus lehet gyerekekkel dolgozni! :-) Bocs, hogy figyelmetlen vagyok, de elkerültem itt az információ áradatot, vissza meg már nem keresek. :oops:

Puszika mindenkinek!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sudi, tavaly óta van itt is az, hogy kötelesek vagyunk (igen, óvónő vagyok szeptembertől) 2 éves kortól felvenni a gyerekeket óvodába. Mint írtam, a bölcsöde nagyon kevés, még így nagyváros-szinten is, de kisvárosokban, falvakban amúgysincs. Az anyukáknak meg vissza kell menniük dolgozni, ahogy a gyerek betöltötte 2 évet! És ha csak 3 évesen veszik oviba őket, akkor mit csinálnak velük 1 évig??? Tehát muszáj volt egy köztes megoldást találni.

Nekem vegyes csoportom van. Mert ilyenbe csöppentem bele. De továbbra is fenntartom, hogy a kor szerinti homogén csoportok jobbak. Jobb a nagyoknak, ha csak nagyok vannak, lehet haladni velük, több információt meg lehet osztani, többet képesek befogadni, nincs visszahúzó erő a kicsik részéről. És jobb a kicsiknek, ha maguk között vannak, az óvónők is az ő koruk szerint tud foglalkozni velük, több mindent megértenek, jobban számba vannak véve. Sajnálatos, de igaz, hogy a vegyes csoportokban a kicsik egy picit elhanyagolódnak. Nálunk most éppen ez a helyzet, ugyanis a 28 gyerekből csak 6 a kiscsoportos, a többi közép-, nagy- vagy előkészítő csoportos. De ha fordítva lenne, akkor a nagyok visszafejlődnének a kicsik hatására.
Szóval, én örülök, hogy az én lányaim homogénebb csoportokban vannak. Kriszta csoportja ugyan vegyesebb a Boróénál, mivel, írtam - helyszűke miatt a közép- és a nagycsoport együtt van - de Boróéknál tényleg csak 2-3 évesek vannak.

Amúgy, Sudi, tényleg kalssz dolog gyerekekkel foglalkozni, de olykor irtó fárasztó is. Szerencsére, hoyg szeretem. Aki nem szereti, az általában fejvesztve menekül. Nem egy anyuka szokta mondani: ő megbolondulna ennyi kisgyerek között. :D

Eszter, akkor végülis semmi baj sincs. Ha szívesen bemegy, nem sír, akkor nem lehet az rossz. SZerintem ő csak orrol rátok, hoyg odaviszitek és azzal próbál "visszaütni", hogy azt állítja nem jó az ovi.

JAj, Sudi, nagy kópé Gerusod, és Bettina tündéri kiasasszony! :)

Többiek, Zsuzsi, Olive, Nóri, merre vagytok?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Na végre én is ideértem! Sokszor akartam írni, és néha el tudtalak olvasni titeket, de aztán a döntô pillanatban el kellett mennem. Most alszik Tábi, remélem, nem ébred fel egyhamar.

Aránylag jól vagyunk, bár Tábita taknyos, Alidának pedig visszajött a fülgyulladása, ráadásul egyik pillanatról a másikra, így megint antibiotikumot kap, de már jól van és jár oviba. Tábita hihetetlen iramban fejlôdik, mondogat néhány dolgot, bár egyszótagos vezényszavakra rövidít mindent. Na, felébredt. Nagyon fogzik, úgyhogy alig alszik napközben és éjjel is 2-3szor kelünk. Nálunk éppen hóvihar van, -11 fokkal, de az éjjelre -24-et mondanak.

Még az oviról akartam írni, hátha van egy percem. Nálunk is vegyescsoport van, de mivel ez Montessori ovi, és a gyerekek azzal foglalkoznak, amivel szeretnének az idô nagy részében, talán mindenkire tudnak figyelni az óvónénik. Különösen, hogy 24 gyerekre van 3 óvónô. Minden nap van egy csoportos foglalkozás is, és délután már csak a nagyobbak maradnak (a kicsik csak félnaposak), így tudnak velük a szintjükhöz mérten foglalkozni.

Edith, Ti nem mentek ki mindennap a gyerekekkel? Itt kiviszik ôket, valami -22 fokig. Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy milyen lehet 28 gyerekre rásegíteni a téli cuccokat! Örülök, hogy szereted és bírod!

Eszter:
Zalán is milyen ügyes már! Remélem, hogy hamar közlékenyebb lesz. Az eleje nehéz, de ha ô is látja, hogy ugyanúgy szereted, és foglalkozol vele, mikor otthon van, biztos megnyugszik. Szerencsére Alida is hamar beszokott annak idején, nálunk sincs szoktatás. Emlékszem, hogy én is nagyon szerettem oviba járni gyerekkoromban, de a húgomat minden nap úgy kellett betuszakolni, mert utált ott lenni. Remélem, hogy Zalán hamarosan megszokja és megszereti.

Sudi:
Betti milyen gyorsan fejlôdik! És látom, Gery nagy segítség. Alida is mindig segít. Igaz, hogy így sokkal lassabban halad a munka, de szerintem nagyon fontos, hogy hozzászokjanak ahhoz, hogy segitenek.

Mennem kell, sok puszi
zsuzsi 81
 
 


Bocs', hogy most csak ezért jöttem, de valahogy elfelejtettem itt is "reklámozni" a dolgot: http://karacsony.kifoztuk.hu/
Nézzetek be, olvassátok el, miről van szó, és ha van néhány plusz forintotok, akkor adományozzatok is! Nagyon megéri az a karácsonyi különszám, amit egész nyár folyamán hoztunk össze! :) Ez a borítója, az oldalon bele is lehet lapozni:

Kép

Puszillak benneteket! :) (Hétvégén igyekszem jönni írni is, de még van leadni való anyagom addig...)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Zalánnak utólag is nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!

Nagyon szégyenlem magam, hogy csak egy héttel késôbb veszem észre...
zsuzsi 81
 
 


Tényleg, Zsuzsi! És még szó is volt róla! :oops: :oops: :oops:

Drága Zalán, Isten éltessen sokáig, és sokszor puszilunk születésnapod alkalmából! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Nincs itt senki? :(
Képzeljétek, nálunk -22 fok van! És az éjjelre -29-et jósolnak. Egész nap ide-oda szállítom a család különbözô tagjait, Tábitát pedig megannyiszor öltöztetem-vetkôztetem. És ez így lesz márciusig, rémes.

Nem alszunk az éjjel már nagyon régóta, még mindig nem jött ki az a két fogacska.

Ti hogy vagytok?
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok,

mi jól vagyunk. Zalán kisebb betegség után újra kezdte az ovit, ma már gond nélkül ment, de most ismét folyik az orra, de azt hiszem ezen a héten még megy és közben tömöm vitaminnal. Sajnos egy-két gyerek durván köhög, könnyen összeszed valami vírus Zalán, pedig makkegészségesen ment oviba. :(
Edith, nálatok ez hogy működik. Zalán maradhatna itthon akár, igaz a beszoktatást kezdhetném előlről és amikor megy újabb beteg gyerekekkel találkozik. Azt hiszem 22-es csapdája!
Hű, Zsuzsi, jó hideg van arra felé, én már most fázom, pedig nappal 8 fok is van!
Tábita küzd rendesen, sajnálom szegénykét! Borostyánnyaklánc????
Mi már készülődünk télapóra, karácsonyra. Most alkotunk nagy kedvvel. Festettünk képkeretet, most képeket csinálunk majd szalvéta technikával.
Lehet hétvégén lesz hó! :D

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


-29 fok???? Ilyen nem volt nálunk jópár éve! Talán 2004-ben volt karácsonykor kb. -22, és akkor is majdnem kettétört a kanyarban az akkori kis Trabantunk! :D
Azt sem tudnám, hoygan öltöztessem a láynokat iylen hőmérsékletben. Nálunk múlthétig kb + 20 fok volt napközben, szabályosan pólóban is lehetett volna járni. Ezen a héten hűvösebb ven, bár most is 10-15 fok között mozog nappal.

Eszter, nem értettem pontosan a kérdésedet... ezért két választ is adok. :)
Idén jobban viselik a lányok az ovit, bár Kriszta tavaly is jobban bírta. Boróka tavaly febr-márciusban járt nagyon hézagosan oviba, de aztán helyrejött és nem is volt beteg egész tavaszon-nyáron. Per pillanat semmit sem kapnak, viszont nemrég fejeztünk be egy Bérescsepp-kúrát. Hamaropsan ismét hozzáfogunk. Eddig elég jól bevált. Igaz, Kriszta múlt héten nagyon beteg volt, de mandulagyulladása volt, és leszámítva a másfél napot, amit magas lázban szenvedett, elég hamar sikerült kikúrálnom. Persze, AB-t is kapott.

A kérdésedet viszont úgy is érthettem, hoyg hoygan működik mindez az oviban: szinte mindig akad oylan gyerek, akinek folyik/bedugul az orra vagy köhög egy kicsit. Minden apróságért nem tehetjük meg, hoyg nem fogadjuk be, hiszen a szülőknek dolgozni kell menni, nem mindenki tudja megoldani egyszerűen a felügyeletüket. Minden reggel ellenőrzi őket egy nővér, ha nem piros a torkuk és nem lázasak, jöhetnek oviba. Persze, amikor igazán betegek, úgysem hozzáka szülők sem, hisezn, nekik sem érdekük, hoyg elfajuljanak a dolgok. De persze, ha valamelyik gyerek az oviban betegszik meg, vagy rosszabodik az állapota, akkor rögtön hívjuka szülőket és valaki utánajön. A másik meg... én, mint óvónő, ha nagyon beteg vagyok, természetes, hoyg otthon ülök, betegszabin, de ezt sem lehet kéthetente megcsinálni, ha esetleg picit folyik az orrom! Még nem fordult elő, szerencsére, de bármikor előfordulhat. Szóval, én úgy gondolom, hogy jobb, ha egy picit edződnek a ygerekek.

Puszi, muszáj mennem... :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Eszter:
köszi újra. Nem is tudom, mit mondjak. Az az igazság, hogy nem tudom, hogy beválna-e a borostyánnyaklánc. Nincs vele tapasztalatom, és nem ismerek olyanokat, akik használták. Csak hallottam, hogy segít. A másik, hogy fogalmam sincs, hogy milyen árban vannak, plusz a postaköltség, és mindezt csak nyáron tudnám Neked megadni. Tábita fogínyét kenegetem homeozselével, néha próbálom masszírozni, bár a fölül kibújt fogával mindig rögtön rámharap. Remélem, hogy nagyon hamar kibújik az egyik fog, és a másik is néhány napon belül. Olyan lassan jönnek ezek ki!
A mi ovinkban azt figyeltem meg, hogy hullámokban terjed a betegség. Valaki elkezdi a köhögôs-taknyos kórt, aztán sokan elkapják. Ezután van egy idôszak, mikor nem köhög senki. Bár ebben a hidegben a bacik is bekrepálnak. :)
Mi is kezdünk készülni a karácsonyra. Alida festett az ablakokra (lemosható ablakfestékkel) karácsonyfát, ajándékokat, Mikulást, és négyünket (bár Tábitát érdekes módon kifelejtette, és mikor erre figyelmeztettem, hirtelen nagyon fáradt lett).
zsuzsi 81
 
 


Edith:
Nem lehet bírni ezt a hideget. Kimész, és befagy az arcod. Egyébként nagyon érdekes ez a hideg, mert száraz, és nem olyan kellemetlen, csak éppen odafagy a se..ed is. Be kell elôre melegíteni az autót, és nem lehet 5 percnél tovább sétálgatni. Az öltözés réteges, és ha oviba is megyünk, meg még valami különórára is, netán Gyulát is hazahozzuk az egyetemrôl, akkor egész nap öltözünk-vetkôzünk.
Ma egyébként -24 fokról fölmelegedett -8-ra. Majd szétmegy a fejem.

Derekad hogy van?

Holnap megyünk az oviba megfigyelni Alidát, ahogy foglalatoskodik (itt dolgozásnak mondják, de valahogy nem jön a számra ez a szó), és beszélünk az óvónôvel is a fejlôdésérôl. Írtak a fejlôdésérôl egy kis összefoglalót, és azt írták Alidáról, hogy halkszavú, jólnevelt kislány. Azt hittem, hogy nem az én lányomról írják. Persze tudom, hogy másképp viselkednek otthon, és másképp az oviban, de hogy ennyire!

Megyek, nézünk egy filmet Gyulával! Ki kell használni a szabad estét.

Puszi
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok,

Zsuzsi: Azért ajánlottam fel a segítségemet, mert szívesen teszem. Egyik ismerősömet majd megkérdezem a borostyánnal kapcsolatosan. Mi sem használtuk egyébként, nincs tapasztalatom. Semmi homeós cucc nem vált be, Dentonix nevű készítményt használtunk Zalánnál, de azt csak módjával lehet mert lidoxain van benne, sztem nurofen is jó. Nyilván ezeket csak akkor ajánlatos ha már sikítva sír és nem tud pihenni. A masszázs sztem jó.
Sztem érdekes és jó dolog, hogy láthatjátok a gyerekek ovis tevékeynség közben, ez nálunk nics. Felmérés van, belekukkantanék szívesen, elvileg ha gond van akkor jelzik a szülők felé.
Ízek, imák, szerelmek c filmet láttátok? Nekem nagyon tetszett, állítólag a könyv unalmas.
Egész nap fáj a fejem, lehet jön a hó???

Edith: Igen, arra gondoltam, hogy az óvodában hol a határ betegség esetén. Nálunk nővér nincs, de ez szimpatikus. Zalán kap orrcseppet és javulgat, ment oviba egyébként.
Rékán kiütések jelentkeztek, mi allergiára gyanakszunk, mert egyéb tünete nincs és calcium hatására elmúltak a kiütések, du elviszem dokihoz és majd meglátjuk.
Még jó, hogy szabin vagyok, kevés munkahely akceptálná a sok hiányzást.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Huu, -29 fok!??? Durva! :shock: Én már most nem bírom a hideget, és még csak most kezdődik a tél.
Edit jó óvónéni lehetsz! Én is lennék, csak itt főiskola kell hozzá, meg ki tudja milyen szakképesítés. :cry:
Itt a mi ovinkban, épp elment Gergő egyik óvónője. Egyik szülőár meg kiakadt, ők tanárok, és emiatt talán túl okosnak hiszik magukat. Már az önkormányzatra is elmentek panasszal, kivizsgálták az ügyet, de alul maradtak, most keresnek a két gyereküknek új ovit.
Amúgy meg Gery bárányhimlős, 3 hete dúl az oviban, szinte mindenki elkapta már, azt hittem mi megússzuk, de nem. Most reménykedek, hogy Betti el ne kapja. Szóval itthon van mind a két gyermek, Gery elég bágyatag, alszik délután, amit itthon soha nem szokott!

A nővérem gyerekén olt ilyen borostyán lánc, de szerintem betegesebb volt mint Gery, sőt, sosem láttam úgy, hogy ne folyt volna az orra!! Én nem hiszek ezekben.

TÁBITÁRÓL MÉG MINDIG NEM LÁTTAM KÉPET!!!!!!!!!!

Meg az összes gyerekről rakhatna már fel mindenki friss képeket, kíváncsi lennék!

Zalánnak én is utólag boldog szülinapot kívánok! :-)

Nálunk az oviban mindig készítenek valami kézit a gyerekek, és kirakják a műveket a falra, van amit haza is adnak.
Nekem már néha kezd suliparám lenni, hogy milyen lesz! Hova irassam Geryt, hogy fog neki menni, meg kapja e a kellő felkészítést itt az oviban, meg ilyenek. Félek előre, hogy milyen problémák lesznek, milyen rossz dolgokba keveredhet majd bele Gergő! Sokszor látom pont a mi házunk előtt a gyerekeket, hogy szívják a bagót, elbújva az iskola elől. Pont itt van egy suli a házunk mögött, az ovi mellett. Párom is járt ide ( amikor Ő még kissrác volt..... :-P )
Még azt sem tudom hogy kezd, ugye Januári, nem tudom mehet e már 6 évesen elsőbe, vagy majd csak következő évben, amikor már betöltötte a 7. évét. Illetev, hogy mi a jobb, ha mehet hamarabb, vagy ha még egy évet oviban húz le.

Na most megyek, palacsintát ígértem Gerynek, és most számon is tartja rajtam!
8)

Jóó hétvégét mindenkinek!
Ja, én sem tudom elképzelni, hogy mennyi ruhát akasztanék a gyerekekre, meg magamra is olyan hidegben, mint Zsuzsi nálatok! Szerintem még a wc-ajtót is magamra húznám...... :roll:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


szülőár=szülőpár :idea:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Szia Sudi,

jó hogy írtál!
Tényleg jó lenne képeket látni mindenkiről! Mit szólnátok, ha csinálnék egy mappát a picasa weboldalon és oda mindenki tudna képeket feltölteni, csak egy emailcím és jelszó kellene, nem lenne nyilvános, csak mi tudnánk nézegetni.
Jobbulást Gerynek! Bárányhimlő járvány nálunk is volt még ősszel, de én mindkét gyereket beoltattam ellene, a szövődmények miatt. Remélhetőleg nem kapja el Betti, talán ilyen kis korban még kellemetlenebb.
Réka un. ötödik betegséget kapta el. Kiütés, hőemelkedés a tünete, pár napig itthon üdül. Ezt is vírus okozza, korábban nem hallottam róla, most az oviban ez dúl. Remélhetőleg Zalánt elkerüli, mert most jól beszokott már.
Szombaton bábszínházban voltunk, Marcipán cica c előadást láttuk, nagyon jó, aki teheti nézze meg, zenés, interaktív.
Zsuzsi, szeretném Rékát hangversenyre vinni, ami valóban gyerekeknek szól. Én anno bérletes voltam a zeneakadémián és magyarázták a műveket, tényleg gyerekeknek szólt. Tudsz ilyesmiről mostanában? Jó, hogy téged kérdezlek Kanadában, nem? Ma lesz a templomban egy hangverseny, gondoltam talán az is jó kezdet lenne, ha elunják 15 perc múlva hazajövünk, és ingyenes, közel van.

Jaj a sulin már én is gondolkodom. Azt tudom, hogy nagyon jó óvónőink vannak, emiatt nem aggódom. De fogalmam sincs melyik suliba, milyen tagozatra menjenek, nagyon nehéz döntés és nagyon meghatározó a jövőt illetően. Kérdezgetek ismerősöket és gyűjtöm az infot.

Itt is esett hó, örülnek a gyerekek nagyon!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Sudi:
jobbulást Gerynek!! Nálunk a bárányhimlô elleni oltás a kötelezô oltások között szerepel.
Az idô szerencsére kijavult, nappalra -3ra fölmelegszik, éjjel van -10 vagy méghidegebb, de ez nem olyan vészes. Az a legrosszabb a nagyon hidegben, hogy nem lehet kivinni a gyerekeket, és nagyon nehéz elég mozgást biztosítani nekik.
Hallom, hogy Magyarországon divat lett visszatartani a gyerekeket az iskolából, a szomszéd kislány is decemberben lesz 6 éves, de újra járja a nagycsoportot. Szerintem ez a gyerek adottságaitól is kell hogy függjön. Nálunk lehet már 6 évesen iskolába küldeni, Alida, aki májusi, két év múlva megy iskolába, tehát a tanév végén fogja a 7. évét betölteni. Nálunk vannak francia kéttannyelv? iskolák, Alida olyanba fog járni. Különben lehet, hogy montessori iskolába járna, bár az fizetôs. Szerintem, ha körülnézel, találsz nagyon jó iskolát. Pesti barátaink egy nagyon jót találtak a 6. kerületben, és állami, tehát nem fizetôs. Annyi múlik a tanítónéniken is. Tulajdonképpen alsó tagozatban a tanáron múlik minden.
Még a borostyánláncról annyit, hogy fájdalomcsillapító hatást tulajdonítanak neki, állítólag ahogy a bôrrel érintkezik. Nem tudom, hogy higgyek-e benne...

Eszter:
Nagyon jó ötlet az album nyitása!! Most is próbáltam néhány képet elemailezni Nektek, de az én gépem már túl öreg, és a g-mail nem megy rajta rendesen.
Gyerekkoncert: azt tudom, hogy a Zeneakadémia épületét tatarozzák, tehát ott biztos nincs semmi. Szerintem az Operaházban szokott lenni Karácsony táján gyerekkoncert, Diótörô, meg ilyesmik. Biztos a Müpában is van valami, és biztos vannak kisebb helyszínek is, amik esetleg nem olyan drágák. Úgy szeretem a bábszínházat! Sajnos itt nincs, illetve évente 1-2 elôadás van csak. Alidát egyszer elvittem Pesten, mikor még kicsi volt, még most is emlékszik rá. Sajnos nyáron mindig be vannak zárva.
Jobbulást Rékának is!

Mennem kell, még a holnapi ebédet elô kell készítenem Alidának.
Tábita nagyon belejött a járásba! Már egyedül, biztonsággal sokat lépked, és közben leguggol, újra föláll anélkül, hogy popóra csücsülne.
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok,

Sudi: Jelenleg az a szabály, hogy aki május 31-ig betölti a 6. életévét és a pedagógus érettnek látja, akkor mehet iskolába. Ha a szülő ezzel nem ért egyet, akkor nevelési tanácsadóba kell menni és felülvizsgálják az ügyet. Réka márciusban tölti majd a 6.-at, ő már menni fog suliba szeptemberben, sztem Gery is mehetne.

Zsuzsi: Köszi a koncert tippeket! Borostyánláncot megkérdezem az ismerősömtől! Tábita nagyon ügyes!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok,

ide elhelyeztem pár képet a gyerekekről:
http://picasaweb.google.com/Reka240306/ ... directlink

Remélem ti is tudtok ebbe a mappár további képeket tenni. Próba cseresznye!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


További lépések:
- kattintás a fenti linkre
- kattintás a jobb felső sarokban levő bejelntkezés gombra
- bejelentkezés vagy fiók létrehozása
- bejelentkezés után elvileg a "Fórumos képek" mappa megjelenik
- fotók hozzáadása gomb
- fotók kiválasztása saját gépről
- feltöltés

Remélem működik majd.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Lehet, hogy én vagy teljesen gyagya. Minden sikerült, bejelentkeztem, megjelent a fórumos képek mappa, de sehogyan sem találtam a fotók hozzáadása gombot. Kizárólag azt engedte volna, hogy saját albumot hozzak létre. Hol van az a gomb? Vagy már megint az a baj, hogy nem windowsom van???

Nagyon aranyosak a gyerekek! Akkorát nôttek! Fôleg Zalánnál szembetûnô. Nagyon hasonlítanak egymásra.

Mennem kell, mert Tábi felébredt.

Puszi
zsuzsi 81
 
 


Közben leesett a papírhúszfilléres: persze, hogy nem engedett Eszter albumába feltölteni, hiszen nem Eszter nevén és jelszavával léptem be, hanem a sajátommal. Tehát egy olyan címet kell nyitni, amelyhez mindenki hozzáférhet (magyarán megosztjuk a jelszót), és akkor lehet ugyanabba az albumba mindenkinek feltölteni. Vagy nem így van?

Most megyek fôzôcskézni. További szép álmokat!
zsuzsi 81
 
 


Szia Zsuzsi,

sztem nem lehet gond a windows.

Lehet igazad van Zsuzsi. Nemtom. Viszont egyik barátnőm mappájába én tudok elhelyezni képeket. Ahol megjelenek a kis képek a gyerekekről, az felett a fotók hozzáadása gomb, utána megint fotók hozzáadása, itt megjelenik a saját kép dokumentumai.... sztem innen tudni fogod, ha idáig eljutsz. Ha nem akkor passz.
Mások boldogulnak?

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Nekem most sem jelent meg a feltöltés, úgyhogy csináltam egy sajátot. Legalább meg tudom mutatni a gyerekeket Nektek:

http://picasaweb.google.com/11289686963 ... aIhtvnyAE#

remélem, látjátok.

Pusz
zsuzsi 81
 
 


Szia Zsuzsi,

gyönyörűek a lányok! Mennyire hasonlít Rád Alida! Örülök a képeknek!

Egyébként megpróbáltam elhelyezni képeket ebbe a mappádba és nem sikerült!!! Szóval nem értem! A lényeg, hogy nem te voltál ügyetlen és végre láthattuk a lányokat!

Remélem többiek is raknak fel képeket!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Köszi Eszter!

Szerintem úgy lehet ezt megoldani, hogy nyitunk egy új gmail-fiókot, aminek mindnyájan tudjuk a felhasználónevét és jelszavát, és bejelöljük, hogy privát album, tehát nem láthatja senki más. Ezt viszont csak akkor csináljuk, ha mindenki oda akar felrakni képeket. Ha a többieknek nem gond a képfeltöltés ide, vagy a nyilvánossága, akkor maradhat így. Én meg igyekszem szorgosan fényképezni a gyerekeket (soha nem jut eszembe), és felrakni a képeket.

Végre többet aludtunk az éjjel. Nagyon megérzem!
A ti gyerkôitek reggel mennyi idô alatt készülnek el??? Alida mostanában olyan lassú lett, illetve nem is lassú, hanem folyton mással foglalkozik, de a lényeg az, hogy majdnem egy óra, mire az ébredéstôl az oviig eljutunk. Mondjuk neki meg is kell reggeliznie itthon, és néhány réteg ruhába bújnia, de ez azért akkor is sok. És muszáj, hogy baromi türelmes legyek hozzá, mert ha bekeményítek, akkor megmakacsolja magát, és semmit nem csinál.

Megyek, eszem egy pótreggelit. :)
Puszi
zsuzsi 81
 
 


Szia Zsuzsi,

reggelente mi is kb egy óra alatt készülünk el. A legjobb időm 45 perc volt :D Amikor felébrednek akkor együtt reggelizünk (ha valaki később ébred, akkor csatlakozik a reggelihez), utána mosakodás, na itt nógatás van, aztán öltöztetés (nem öltözés, mert így hatékonyabb), amíg anya is felöltözik, picit játszanak, keresnek játékot az útra és indulás. Sztem képtelenség rövidebb idő alatt elkészülni. Próbáltam, hogy előbb kelek és elkészülök mire felébrednek, de ez nem működött:
- én is szeretnék sokat aladni
- én már kész voltam és malmoztam amíg ettek vagy sürgettem őket

Időt nyerni azzal tudok, hogy én öltöztetem őket, illetve ha hazaérek az oviból akkor rakom rendbe a lakást. Az oviban 9-kor van tízórai, előtte tudnak játszani, mert tízórai után foglalkozások vannak és mennek ki a kertbe, szabad játékra tízórai előtt van lehetőség. Mi fél 9 körül érünk be.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Szia Eszter,

hát ez az, nekünk az öltözködésnél bukik a dolog. Alida egyedül öltözik, illetve akarná,hogy én öltöztessem, de kitaláltam, hogy egy játéka mondja neki, hogy mit vegyen le és húzzon fel. Ez így jó is lenne, de mire kiválasztja, hogy melyik játék mondja, meg aztán nem figyel oda, a holdat nézi (még sötét van 8-kor nálunk) stb, lényeg, hogy az öltözéssel elmegy kb 20 perc. Aztán már halad a többivel. Öltöztetni viszont nem akarom, mert ha reggel én csinálom, akkor mindig azt követeli majd. Az oviban is nagy súlyt fektetnek arra, hogy önállóan öltözzenek. Csak azért kérdeztem különben, mert az óvónô nagy szemeket meresztett rám, mikor mondtam neki, hogy majdnem egy óra, mire elkészül (igazából 45 perc), gondoltam, biztos valamit rosszul csinálok...
Nálunk még azzal van tarkítva a reggel, hogy össze kell csomagolni az ebédjét (általában elôzô este már elkészítem, így csak be kell tenni a táskába), és be kell melegíteni az autót. De akkor nem nyugtalankodom túlságosan.

Most néhány "kukorica" következik Alidától: :oops: :P :?:
zsuzsi 81
 
 


ALIDA (ezt ô írta)
zsuzsi 81
 
 


Hű, de sokat írtatok!!!! Nem is tudtam még mindent elolvasni, de nagyon írhatnékom van. :)

Akkor Alida és Réka már 6 évesen mennek oviba???? Mert én nem engedem Krisztát! Mehet 6 évesen is és 7 évesen is, itt csakis a szülőn múlik, hoyg mikor adja. És én nem akarom elvenni tőle még azt az egy évnyi játszást. Mert az iskola már iskola.
Biztos vagyok benne, hoyg Krisztám megállná a helyét 6 évesen is az iskolában, de látom a mostani 6 éveseket a csoportomból és bizony, nem iskolaérettek. Ketten közülük mennek most, az egyikkel nem is lesz baj, annak biztos menni fog a suli is nagyon jól, de a fiúcska nagyon nem odavaló még. De a szülő így akarja, mert a nagytestvér most végzi a 4.-et és azt szeretnék , ha a fiú is ahhoz a tanítónőhöz kerülne. Nem mondom, ez is egy szempont, de ennyi nem lenne szabad mérvadó legyen. A fiúcska hol jön oviba, hol nem, ha esik az eső, biztos nem jön, és 11-kor viszi el az anyukája. De ő már háromnegyedkor állandóan azt kérdi: mikor jön anya? Mit fog csinálni szegény a suliban? Értelmileg vele sincs baj, mert nagyon ügyes, de érzelmileg-lelkileg nem iskolaérett.

Szóval, ha csak meg nem változtatják itt addig a törvényeket, Kriszta csak 2013 őszén fogja kezdeni az iskolát. Nálunk meg nem nagy csoportot járnak kétszer, hanem ez az ún. előkészítő csoport, amikor már "komolyabb" feladatlapokat adunk a gyerekeknek, de persze, még abszolút óvodás szinten.

Puszi, most mennem kell. :) Jövök még, remélem.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Edith:
na most jól elültetted a bogarat a fejembe! majd megkérdezem Alida óvónôjét, de úgy tudom, hogy itt nem szokás visszatartani a gyerekeket, illetve a korhatárt nem is május végénél vonják meg, hanem a naptári év végén. Tehát aki dec 31-ig betölti a 6. évét, az mehet szeptembertôl iskolába. Itt különben az elsô szinte meghosszabbítása az ovinak. De tényleg utána fogok kérdezni.

Holnap elutazunk egy hétre Montreálba. Kicsit megnézzük magunknak a várost, és persze kikapcsolódni sem lesz rossz! Jelentkezem, ha visszajöttünk.

Sok puszi addig is
zsuzsi 81
 
 


Szia Zsuzsi,

hogy sikerült a kirándulás?

Egyik ismerős ajánlotta ezt az oldalt, ő itt rendel mindig nyakláncot: www.babacsoda.hu
Levélként tudnám feladni, és ár száz forint a postaköltség sztem. Nézd meg és szívesen segítek. Emailen megbeszéljük!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok

Végre láttam képeket Zsuzsi a gyerekekröl!Alida mekkora és milyen szép, a kicsi is tündéri!
Réka és Zalán is mekkorák! Nagyon édesek együtt! :-)
Kriszta, a te gyerkeidről is tehetnél képeket fel!

Reggelek! :-)
Én mindig elsőnek kelek fel, kb él 7 körül. Kávézás, aztán elkezdem Geryt ébreszteni, ez szokott nálunk nehezen menni, bár ma kijött 7 előtt, pisilni, de már nem engedtem vissza az ágyba! Mesét szokott reggel nézni, közben kap reggelit, amit még kávézás közben megcsinálok. Én nem szoktam reggelizni, szóval csak Ő eszik.
Ruháját odakészítem, és aztán felöltözik, de nekem sem első szóa, van hogy segítek, hogy gyorsabb legyen, de nem mindig.
Aztán Bettinek is megcsinálom a reggelijét, gyorsan felkeltem, mert 8-ig aludna. Megetetem, és akkor már én is csak a cipőt, kabátot veszem. Amúgy ha nem kel magától Gery, akkor fél 8 körül keltem. Aztán legkésőbb negyed 9-kor indulunk is. Szóval azt hiszem elég hamar össze szoktam hozni őket menetre készen. Fél 9-ig be kell érni az oviba.

Iskola.
Én is nagyon hajlok arra, hogy Gery majd 2013-ban kezdi. Hallottam, hogy van gyerek aki 6 és fél évesen kész van a sulira, de az már nagyon látszott rajta az oviban is! De sok olyan van, aki megy suliba, és még nincs felkészülve, s csak szenvedés az iskola, és aztán csak évet ismétel. Ezt meg nem akarom. De persze majd meglátom, hogy mit mondanak Geryről, mennyire iskolaérett! Ráadásul akkor Betti váltaná őt az oviban. Megörökölné a helyét. Eröltetni nem akarok, az nem jó, ha a suliban egyből kudarcok érik, inkább legyen nagyon magabiztos, szerintem nagy kihatással van a további teljesítésére!
Majd meglátjuk.

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Zalán és Réka együtt alszanak?
Gey még mindig fél a sötétben, és abban reménykedem, ha már nagyobb lesz Betti, akkor bátorítják egymást, és talán már felnő etéren Gery! :-)

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


És a két gyermek 2 hónaposan! :-)


Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Szia Sudi!

Gyönyörűek a gyerekek! Tényleg!

Réka és Zalán a kezdetek óta külön alszik, néha Réka ha rossza álmodik átjön vigaszért, de a helyén alszik. este résnyire kell az ajtót nyitva hagyni és a nappaliban egész éjjel ég egy kislámpa, hogy legyen náluk fény ill egyidőben Réka kijött pisilni és így látott a fürdőszobáig.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Nagyon regen jartam erre, de mar kezdtetek hianyozni. :wink: Annyit kellett visszaolvasnom, hogy most nem is lesz idom mindenhez hozzaszolni.

Meg regebben volt szo a vegyes csoportrol. En is ellen voltam regebben, csak aztan Lollinak az elozo ovi annyira nem jott be, hogy muszaj volt valtani. A baratnom lanya jart Montessori oviba es o ajanlotta, hogy probaljuk meg azt. Ez az elso perctol bejott Lollinak, imad odajarni. A vicces az, hogy itt nagyon vegyes a csoport (2 es fel evestol 5 evesig) es megis sokkal jobb, mint a masik ovi volt. Mondjuk ahogy ezt Zsuzsi is irta, kulon odafigyelnek a gyerekekre es azzal foglalkozhatnak leginkabb, ami igazan erdekli oket. Pl. az olyan gyerekekeket, akiket erdekelnek a betuk, tanitjak olvasni. Lolli is mar 3 betus szavakat olvas. Akit viszont nem erdekel, azt nem eroltetik. Tenyleg nagyon onallosagra probaljak nevelni oket, ezert kerik a szuloket, hogy probljunk meg inkabb tepozaras cipot adni a gyerekekre, gumis dereku nadragot (zipzar es ov nelkul), hogy egyedul tudjanak oltozkodni.
Nagyon sok kezmuves dolgot alkotnak, sutnek, kekszet diszitenek, stb. Beszelnek nekik allatokrol, novenyekrol, sot, gyakorlatba is ultetik, mert hoznak be az ovonenik nekik mutatoba halakat, teknosoket, bogarakat, stb. A multkor mazdagra akasztott madareledelt keszitettek.
Zsuzsi, nalatok is ugy veszik fel a kabatot, hogy leteritik a foldre, hogy konnyen megtalaljak a kabat ujjat?
Nalunk is minden nap kimennek az udvarra, de amiota hidegek vannak, csak azokat a gyerekeket engedik ki, akiknek van sapkajuk, saljuk es kesztyujuk is. Tudom, ez Magyarorszagon alapveto, de az angolok nem oltoztetik fel a gyerekeket a hidegben sem. :roll: Amikor bekoszontott az elso hideg nap, megsugta nekunk az ovoneni, hogy a 40 gyerekbol csak 10-et tudtak kivinni, a tobbieknek igen hianyos volt az oltozekuk. Lolli pont tegnapelott meselte, hogy az egyik kis haverja sirt, mert nem volt salja es kesztyuje, ugyhogy nem mehetett ki. Pedig mar 2 hete ki van plakatolva az ovi ajtajan, hogy minden gyereknek legyen sapkaja, salja es kesztyuje. Furak ezek az angol szulok.

Tegnap szinhazban voltak az ovival. A Hofeherket neztek meg. Apa kiserte le Lollit es mondta, hogy nagyon elvezte a leanyzot. Allitolag le se ult, allandoan tancolt, enekelt, probalta utanozni a szineszeket.

Zsuzsi, en is meglepodtem, amikor irtad, hogy mit mondtak az ovonok Alidarol. Pedig Alida szerintem nagyon hasolni termeszetre Lollira. Lolli az oviban is igen hatarozott es mindig magyaraz, nevetteti a tobbieket. Mondtak az ovonok, hogy sose kell megkerdezni, hogy mit szeretne csinalni vagy unszolni, hogy valamit probaljon ki.

A mult heten volt nalunk a karacsonyi unnepseg. Jo koran tartottak meg. Nagyon aranyosak voltak. Betlehemes eloadas volt enekekkel tarkitva. Lolli angyal volt.
Aznap tortent valami vicces. Azota is ezen nevetunk, amikor eszunkbe jut. Ha wc-re kell menniuk, akkor mindig megkernek egy ovonot es o kikiseri oket, segit nekik. Valoszinuleg, hogy nagyon el voltak foglalva az ovonok, keszultek a karacsonyi musorra es Lolli nem akarta zavarni oket. Elkapott egy kishavert, Arthurt es ot vitte magaval segitsegnek. Allitolag Arthur torolte ki a popsijat. :lol: Azt meselte, hogy ketszer is megtorolte, mert meg nedvesnek talalta. Megkerdeztem, hogy utana mostatok kezet? Azt mondta, hogy igen, Arthur is, mert pisis lett a keze. :lol:
A mai napig nem ertjuk, hogy miert nem a baratnojet kerte meg, hogy segitsen.

Nalunk is mostanaban volt baranyhimlojarvany. Sot, tetuinvazio is. Szerencsere mind a kettot megusztuk. Mondjuk baranyhimlo ellen en is beoltattam Magyarorszagon. Nagyon agyaltam rajta, mert ugye mi nem vagyunk nagy baratsagban az oltasokkal, de Lolli, ha talal magan egy kis pici pottyot, maris napokig annyira kaparassza, hogy bele se mertem gondolni, hogy nezne ki, ha tele lenne a teste himlovel. Raadasul tavaly a szomszed kisfiun nagyon durvan kijott es elfertozodott neki, ugyhogy a vegen csak ugy dontottem, hogy beadatom.

A fenykepeknek nagyon megorultem, mert regen lattam a gyerkocokrol kepeket. Majd en is probalok mutatni nehanyat, csak kicsinyitenem kell.

Az iskolakezdes pedig szerintem nagyon egyentol fuggo. A keresztlanyomat visszatartotta az anyja es szerintem oreg hiba volt, mert vegigunatkozta az elso 2 osztalyt. A tanitonenik nem gyoztek neki + feladatokat kitalalni. Feljebb akartak kuldeni egy osztallyal, de a szulei nem mentek bele, mondvan, hogy ott o lenne a legkisebb es biztosan csufolnak.
Viszont tenyleg vannak olyan gyerekek, akiknek meg nagyon nem valo 6 evesen az iskola.

Nalunk meg 4 es fel - 5 evesen kezdik. Bar szerintem itt az elso osztaly nem annyira komoly, mint otthon. Inkabb, ahogy Zsuzsi is irta, felkeszito. En Lollit semmikeppen nem tartanam vissza, mert latom, hogy sok mindenben fejlettebb korosztalyanal es ha kesobb menne suliba, akkor unatkozna, mint keresztlanyom annak idejen.

Zsuzsi, ha ez megnyugtat, nalunk is 1 ora alatt keszul el reggelente Lolli. Nalunk mar kelesnel bukik az egesz, mivel nagyon nehez ravenni, hogy masszon ki az agybol. Ebben az egyben sajnos az anyjara utott, mivel nekem se megy a reggeli keles. :twisted: Aztan a reggellivel megy a kinlodas, a fesulkodessel, stb. Legtobbszor szaladok utana a hajkefevel es ugy fesulkodunk. Mar hajcsattot is megtanultam a hajaba tenni, ugy, hogy pl. tancol.
Ma extra keson ertunk oda az oviba, ugyanis be volt jegesedve a kocsi, pedig a ferjem mar koran reggel, amikor o indult, letakaritotta nekem. Mire mi elindultunk, mar ujra befagyott. :twisted:
Egyebkent mar majdnem 13 eve elek itt, de ilyen hidegek meg sose voltak. Jo, azert Zsuzsiek telet meg nem kozelitettuk meg, de itt nagyon ritkan szokott ejjel 0 fok ala menni a homerseklet, most meg hetek ota meg nappal is fagy. Azert a kanadai telet nem tudom, hogyan birnam.

Sudi, eszmeletlen nagy mar a fiad, de leanyzo is nagyon igyekszik utolerni! :lol:

Zsuzsi, Alida tenyleg egy mini Zsuzsi. :wink: Nagyon szep kislany, meg se ismertem volna, annyit valtozott, amiota utoljara lattam. Tabita is hogy megnott?! Na, mostantol meg nehezebb lesz a dolgod, ha mar igy neki is iramodott!

Etterke, a te gyerkoid is mar milyen nagyok! Pedig Zalan nem reg meg a forum egyik pici babaja volt. :shock: Rekus milyen szep nagylany lett?!

Remelem ez a hosszu regeny, amit irtam, nem fog eltunni, mert agybajt kapok! Most aztan bepotoltam a lemaradasomat. :lol:

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Még mindig Montreálban vagyunk, keddig maradunk. Nagyon jó itt, leszámítva azt, hogy alig tudok kimenni a gyerekekkel az utcára, mert épp minkor érkeztünk, leesett 10 centi hó, azóta meg már olvadt is, úgyhogy minden tiszta latyak. De nem baj, így is jól érezzük magunkat.

Eszter:
köszi az oldalt, nagyon tetszik! Azt hiszem, meg is rendelek egyet hamarosan. Majd írok emilt. Az egyetlen aggodalmam, hogy szerintem Tábita állandóan huzigálni meg rágcsálni fogja. Írják is, hogy 2-3 hónapos korban adjuk rá, akkor megszokja, és nem fogja piszkálni.

Sudi:
Olyan gyorsan nô Betti! És milyen kis tokás! Látom, ôk is jól megvannak Geryvel. Tábita és Alida is szeret együtt játszani, Alida nem bánja, ha Tábi lerombolja a játékát. Sokszor kézenfogva mennek, és egymást ölelgetik.

Olive:
Most tényleg bepótoltad az elmaradást! Jó volt kicsit olvasni Rólatok. Úgy látom, nagyon hasonlítanak az ovijaink. Nálunk is sütnek-fôznek, múltkor is csináltak levest, Halloweenra pedig sütit. Igen, a kabátot leterítik a földre. De mire ennyi gyerek fölveszi az összes téli ruhát, már szinte mehetnek is vissza. Két dolog van csak, amit kicsit hiányolok. Az egyik, hogy szerintem a mozgásigényük nincs kielégítve. Minden nap kimennek ugyan egy félórára, és hetente kétszer van tornaóra, de napi szinten nincs mozgás, sôt, rájuk szólnak, ha szaladgálnak a teremben. Az is igaz, hogy nagyon nagy a tér, és szabadon járnak-kelnek, de ALidára mindig rászólnak, hogy "walking feet". A másik, hogy a kreativitást egyáltalán nem ösztönzik azok az eszközök, amikkel dolgoznak. Szerencsére Alida nem szorulna rá, mert nagyon kreatív, de szerintem a gyerekeknek szükségük van játékokra is, vagy olyan dolgokra, amikkel sokféleképpen bánhatnak. Azt mondjuk megfigyeltem, hogy sokszor nem úgy használják az eszközöket, ahogy "kéne", hanem egyszerûen játszanak velük.

Nem tudom, miért ilyen bászli néha Alida. Most is játszott egy kislánnyal, aki még 3 éves sincs, és simán parancsolgatott neki a kiscsaj, hogy mit csináljon, mit ne. Alida pedig sírva fakadt, mikor megtiltott neki valamit. Lehet, hogy a nyelvi hátrány miatt félénkebb kicsit? Nem tudom, hogyan segíthetnénk változni ebben. Bárkitôl hagyja magát terrorizálni.

Na megyek, sok (lenne) még a dolgom.

Puszi
zsuzsi 81
 
 


Nagyon belejöttem ebbe a képtöltögetésbe!
Itt vannak a Mikulás-képek:

http://picasaweb.google.com/11289686963 ... uH2eGp9QE#
zsuzsi 81
 
 


Látom, nem írt senki. :(
Mi jól vagyunk, Alidának ma volt a karácsonyi ünnepsége, aranyosak voltak. Holnap lesz utoljára ovi. Januártól pedig már 1/2 4-ig ott lesz.

Eszter,
képzeld, találtam egy kanadai borostyánlánc forgalmazót, és meg is rendeltem tôlük egy láncot. Olcsóbb is, mint a magyar árak, amiket láttam. Remélem, beválik majd. Így egyszer?bb is, és gyorsabban ideér. Mindenesetre köszi, hogy segítettél, lehet, hogy nem is kutattam volna föl a lehetôségeket, ha nem mondod néha. Különben most bújt ki a 3. rágófog csücske, de éjjel ugyanúgy kelünk.

Megyek aludni. Mindenkinek szép karácsonyi készülôdést kívánok!
zsuzsi 81
 
 


BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK MINDENKINEK!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


[size=18]Boldog Karácsonyt kívánunk mindenkinek![/size]
zsuzsi 81
 
 


További békés, örömteli ünneplést kívánok mindnyájatoknak!!! :)

Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Hú, Edith, ezt éjjel írtad!

Remélem, mindenkinek nagyon szépen teltek az ünnepek! Mi csak magunk, négyesben ünnepeltünk, de olyan meghitt, nyugodt volt így. Gyerekek is nagyon örültek a fának, és persze az ajándékoknak. Igyekeztünk nekik apróbb, de több ajándékot venni, hogy sok legyenek, mástól úgysem kapnak.

Idôközben megérkezett Tábita borostyánnyaklánca is, nem sok hatását látom, de szerencsére kibújt mindkét rágófogacska csücske, úgyhogy ô is nyugodtabb. Sôt, megtanult egyedül elaludni, igaz, hogy sír elôtte, de aztán néhány perc múlva már alszik is. Árnyalattal jobbak az éjszakáink is.

Igyekeztem az ünnepek alatt konyhatündérkedni, sütöttem beiglit is, igaz, hogy az elsô rudak szétrepedtek, mert túlságosan megtöltöttem, de az senkit nem zavart! :P

Alida nagyon várja már az ovit, mert egész napra marad hétfôtôl (fél 4-ig). Most még átesett egy csúnya köhögôs-lázas kórságon, remélem, nyomtalanul elt?nik.

Írjatok Ti is, ha kihevertétek az ünnepeket. Hogy fogtok szilveszterezni? Mi szerettünk volna barátokkal összejönni, de más programjuk van, úgyhogy kitalálunk valamit. Van itt az állatkert mellett egy erdô, amit karácsonyra feldíszítenek, kivilágítanak, állítólag nagyon szép. Lehet, hogy azt megnézzük, aztán eszünk-iszunk, hülyéskedünk. A lányok kaphatók minden csínytevésre, úgyhogy nem fogunk unatkozni!

Puszi mindenkinek
zsuzsi 81
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: