Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Á dehogy! Se sértodés se vita. Szerintem mindenki el tudja fogadni azt, hogy az egyiknek ez vált be a másiknak az. Elvégre itt csak beszélgetük nem gyozködjük egymást. Ez is olyan dolog mint a popsikenocs. Nekem csak azért nem volt szimpatikus a patentos, mert ha a kicsi sírt, akármiért is a családtagjaim odarohantak gügyörögni nekem meg akkor még inkább nem áltak rá a kezeim a patentokra. A boriték vállu az amire te is gondolsz valóban ha nyúlosabb anyagból varrták vagy már kezd kicsi lenni a gyerekre kilog a válla. Azért szerettem nagyon a fennti két márkát mert nagyon jó minoségü anyagokból dolgoznak.

Sziasztok

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Hogy egy kicsit en is hozzaszoljak ehhez a kombidresszes temahoz: en eddig nem nagyon szerettem a fent irt boritekvallast, pont mert kinyulik, meg a fejen valo athuzas mindig sirast valtott ki, de leginkabb azert nem mert mindig pont akkor tudtak magukat nyakig osszekakilni, ha ilyen volt rajtuk. Azt meg a fejen athuzni...! De nemregen jottem ra, hogy azokat alurol is fel lehet adni es le is lehet venni!! Se patent, se fejenathuzas! De azt hiszem eggyel nagyobb meretet hasznalok, mint Emma merete.
Evi
Evi
 


Cicus!

Rákérdeztem nõvéremnél a járókára, és kéne neki, úgyhogy sajna az ajánlatom stornó.
Az a másik bolt: még mindig nem tudom a pontos címet, de hátha így beugrik valakinek: 79-es troli vonala, Kárpát utca. Sajna a házszám végképp nem ugrik be, talán valami 80 lehetett, na de 5 év után ... Arra emlékszem, hosszú panelházak a trolis útra merõlegesen, és egy panelház aljában volt az üzlet.
Pethes Ildikó
 

 
 

Sziasztok Lányok !
Jó régen nem tudtam írni, mert egy ideig az Internet nem működött, utána meg be kellett feküdnöm a kórházba, mert a cukorterhelésem eredménye rossz lett. Most úgy állok, hogy nem elég, hogy feküdnöm kell, most már egy jót sem ehetek. 180 g szénhidrátos diétára fogtak. Veletek mi újság, mert úgy látom, hogy 22-óta senki nem írt. Vagy esetleg áttették máshová a levelezéseket ? Ha igen szóljatok. Végülis megvettem az Ikrek könyvét, most azt tanulmányozom. Egyenlőre tetszik, mert itt végre csak az ikerterhességről van szó. Időmből meg kitelik, hogy olvasgassak.
Lányok ! Hogy vannak a gyerekek ?
Sziasztok !
Éva
Évike
 


Sziasztok!
Régóta olvasom a Társalgó rovatait, nagyon örülök az ikres topicnak és főleg annak, hogy az ikres oldal újra megélénkülni látszik! Jó dolog megosztani a problémákat, tanácsokat kapni olyanoktól , akik már tapasztaltak iker-ügyekben.
Én most a 31. hét végén járok, egy kisfiú és egy kislány lakik a pocakomban. Előreláthatólag áprilisra várjuk őket.
Szia Éva!
Sorstársak vagyunk, nekem is rossz lett a cukorterhelésem, 160 g-os diétára fogtak és benn kell feküdnöm a kórházban, csak hétvégére csüt.-től hétfő reggelig engednek haza.
Üdv mindenkinek:Miranda
miranda
 


Szia Miranda !

Olvastam, hogy sorstársak vagyunk. A cukrod miatt kellett befeküdnöd, vagy van valami már probléma is ? Melyik kórházban vagy ? Irigyellek hogy egy fiú egy lány lesz. Én is erről ábrándozom. Mikor derült ki, hogy milyen nemüek lesznek ? Hogy álltok a bababerendezésekkel, ruhákkal ? Mindent megvettetek már? Esetleg írhatnál, hogy miket vásároltatok, hogy tanulhassak belőle.
Szia
És sok türelmet kívánok a kórházhoz.
Éva
Évike
 


Szia Éva!
Azért tudok ilyen hamar válaszolni Neked,mert erre a hétre elengedtek a kórházból, csak jövö héten kell visszamennem. Egyébként a Schöpf-Méreiben fekszem. Ott az a bevett szokás,hogy az ikerterheseket elég korán befektetik a koraszülés "megelőzése" miatt. Nálam ehhez még hozzájött a vércukor probléma és vérszegénység is.
A fiúcska elég korán megmutatta magát kb. 22. héten,a kislány csak a 30. héten engedte láttatni magát.
A babafelszerelésekből csak a legszükségesebbeket vettük meg eddig ill.sok mindent kaptunk a baráti körböl.Van már egy kislányunk, tőle mindenféléböl maradt egy, ezt kellett csak kiegészíteni.Ami már megvan:Ágyak, pelenkázó, 2 babaülés,ami egyben hordozó is, babakád (hozzá kádra rakható farács),
2 vékonyabb, 2 vastagabb takaró, textil pelusok, örököltünk cumis üvegeket hozzá való mikroba rakható sterilizálóval, kengurut és háti hordozót,bár ezek majd csak később kellenek. Ezenkívül a ruhák és apróságok.
Köszi az együttérzést!
Szia és üdv mindenkinek : Miranda
U.i: A leveledböl úgy tudod kiirtani az oda nem illö jeleket, ha a helyesírás szabályait figyelmen kívül hagyva a hosszú "ö" helyett rövidet írsz.
Miranda
 


Szia Miranda !
Hogy megy a fekvés ? Hogy vagy ? Téged ez, hogy be kellett feküni, meg gondolom otthon is feküdnöd kell, nem viselt meg lelkileg ? Mert engem nagyon. Egyszerűen hiába mondta az orvos már a terhesség elején, hogy ilyesmi ikreknél gyakran előfordul, én úgy gondoltam, hogy velem biztos nem fog. Így aztán amikor kiderült, hogy feküdnöm kell nagyon megviselt, és sokat sírtam miatta. Most már úgy 6 hete fekszem, és kezdek beletörődni. Tegnap voltam orvosnál, kicsit tovább rövidült a méhnyak, de még mindig nincs probléma. De monda a doki, hogy lelkileg készüljek fel, hogy a 33. hét körül már biztos be fog fektetni. ( Most vagyok a 27. héten. Így még van 6 jó hetem )Neked milyen az orvosod? Beszéltetek már a szülésről? Az én orvosom azt monda, hogy nagy valószínüséggel császár lesz, amit én nem is bánok annyira. Lehet hogy utána több idő lesz a felépülés, de én kicsi korom óta annyira féltem a szüléstől, hogy ennek most örülök.
Három hét múlva megyek ultrahangra, remélem akkor már megtudom a nemüket. Most már nagyon kiváncsi vagyok.
A héten belekezdtünk a vásárlásba. 2 bébihordozó, 1 kiságy és 1 pelenkázókomód már van. A kiskádat az állvánnyal jövő hétre tervezem, és a babaruhákat is majd szép lassan.
Te mibe altattad az elsőt és mibe akarod majd altatni őket ? Hálózsák, vagy takaró. Most ez a dilemmám.
Milyen a kórház felszereltsége ? Milyen az ellátás ? Hogy érzed bent magad ?
Na egyenlőre ennyi, várom válaszod,
Szia
Éva
Évike
 


Sziasztok Évike, Miranda!
Mint ikreseknek jó esélyetek van a császárra. Ennek ellenére szeretnélek Benneteket arra biztatni, hogy próbáljátok meg, hacsak lehet, a hüvelyi szülést!!! Tegnap voltak 3 hónaposak a fiaim, de én még mindig szinte minden nap irigykedve gondolok azokra, akik megtapasztalhatták életükben a szülés élményét. Ha pedig mégis császár lesz, akkor feltétlen ragaszkodjatok hozzá, hogy még az "örzöben" együtt lehessetek legalább egy picit a kicsikkel és a férjetekkel. Én ezt nem tettem meg (nyuszi voltam), és most úgy érzem legalább ezzel pótolhattam volna az első pillanatokat, amit úgy irigylek másoktól.
Hogy fekszenek a bébik? Nekem egyikük fej végü volt, másikuk faros és a 35 (!) héten a faros megfordult és ö is fejvégü lett. Szoval mindenre van esély!!!
Nagyon aranyosak a fiaink, emelik a fejüket, figyelnek mindenre és mindenkire. Követik a szemükkel a játékokat, nyúlkálnak értük. Persze megfogni még nem tudják, de már lökdösik a felfüggesztett játékokat és fél-háromnegyed órát elszórakoztatják magukat így. Egymásra még csak elvétve figyelnek, általában az egyikük nagyokat vigyorog a másikra, aki persze rá se hederít, aztán ö is elunja és elkezd másra figyelni.
Amúgy még mindig csak szopnak és már "elmúltak" öt kilósak.
Ha bármiben segithetek, irjatok!
Kitartás a kórházhoz és szerezzetek bent olyan jó barátokat, mint nekem sikerült abban az öt hétben, amit bent töltöttem!
Üdv.: Cicus
Cicus
 


Szia Éva!
Egyszerre írtunk, ugyhogy csak most látom, mit írtál a császárról. Megértelek, nekem is van egy barátnöm, aki annyira fél a fájdalomtól, hogy nem is jöttek neki a fájások a szülésekor, így végül császárral szült. De azért kérlek olvasd el, itt a társalgóban is van egy topic a császárról és a "Rendelöben" is van néhány levél róla. Hidd el nem veszélytelen a császár sem (késöbb összenövések, illetve a szülések limitált száma (sosem tudhatod mit hoz az élet), stb, stb.)
Illetve én személí szerint azt gondolom, hogy olyan élmény lehet a szülés, ami a fájdalom ellenére MINDENT megér. Ezt komolyan gondolom, annak ellenére, hogy amint az korábbi levelemböl kiderül, nekem csak a fájdalom, vajúdás és eredménytelen tolófájások jutottak, mert menet közben lett császár.
Még egyszer üdv. és most már jó éjszakát: Cicus
Cicus
 


Szia Éva!
Menet közben találtam egy cikket a császármetszésröl, mint "szükséges rossz"ról. Ezen a címen megtalálod.
[url=http://www.pharmanet.hu/babapatika/9910/cikk03.htm" TARGET="_top]http://www.pharmanet.hu/babapatika/9910/cikk03.htm[/url]
Kérlek olvasd el, szerintem érdemes.
Üdv. és jó hétvégét mindenkinek: Cicus
Cicus
 


Sziasztok!

Amikor én szültem, én nagyon szerettem volna, ha befordul a lányom, de szegény valahogy haránt szorult be, esélye nem volt, hogy meg tudjon fejvégûbe fordulni. Volt ott egy anyuka, elsõ gyerekes, aki meg nagyon szerette volna, ha császár lesz, féltette a fiait, és aztán szépen megszült hüvelyin (azt hiszem, neki A baba fejvégû volt, a B viszont az A születése után rögtön szépen befordult). Szóval ember tervez,...
Azzal sajnos számolni kell, hogy hamarabb befektetik az ikreseket, és bizony azzal is hogy esetleg korábban jönnek a vártnál. Ha már egyszer megesett velünk egy "mért pont velem történne", hisz maga az ikerterhesség már egy ilyen, akkor szerintem többet nem szabadna egy ilyen kijelentésben hinnünk.
De azért ne félj Évi, én is 37. hétre szültem, meg itt már többen is. Engem is fenyegettek végig a befektetéssel, legelsõre 28 héttel bíztattak, ami nekem nagyon nem lett volna jó, még javában írtam a diplomamunkát, és a 35. hét végén volt az államvizsgám. Ez utóbbi után 3 nappal, a 36. héten kellett végül bemennem. Igaz, nekem semmi gond nem volt, a végén volt a külsõ méhszáj 1 ujjnyira nyitva.
A császártól félni azért nem kell, pláne ha elég megbízható helyre jársz (apropó hova is? az esetleg fontos, hog ylegyen ott PIC, mert azért tényleg nagyobb a koraszületésre az esély), de ha mód van orvosilag a hüvelyire, akkor nem szabad félni tõle! Az ikrek jó eséllyel nem olyan óriási nagyok, és állítólag a kisebb babát könnyebb megszülni, könnyebben kicsúszik (nem tudom, az egyetlen hüvelyi szülésemen a 3.75-ös szép nagy fejû fiamnál még gátmetszés után is úgy feszített, hogy azt hittem szétszakadok)
Én hálózsák párti voltam, éjjelre, nappal takaró. Eleinte nagy volt rájuk, a lábuknál felhajtottam és betettem alulra, de nem zavarta õket. Talán valamennyire a szorosabb meleg jobban hasonlít a benti állapotokra. Hosszú távon, amikor már mozognak mindenképp jobb a zsák, nem rúgják le. Nálunk annyira bevált, hogy a 7.5 éves fiamnak még mindig zsákja van, most gyõzködöm magam, hog ymár ideje lecserélni.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Éva!
Volt másfél jó hetem itthon, bár elég sokat feküdtem. egyrészt azért, nehogy most történjen valami (még elég korai az idöpont: hétfön kezdem a 33. hetet), ha már kikönyörögtem magam a kórházból, másrészt pedig az idö elörehaladtával a teherbíró képességem is csökken. A babák UH.-gal becsült súlya 3 hete 1650 ill. 1460 g volt, úgyhogy gondolom most úgy 2 kg. körül lehetnek.Haskörfogatom jelenleg 119(!)cm.Az orvosomról mind szakmailag, mind emberileg csak a legjobbakat tudom elmondani. Hétfön vissza kell mennem a kórházba, amitöl elég szomorú vagyok, dehát majd csak kibírom valahogy.
Hálózsák ügyben csatlakozom Pethes Ildihez. Nappal én is takarót raktam rá,éjjel viszont sokkal jobb a hálózsák, az alól nem tud kibújni és nem kell folyton azon izgulni, hogy kivan a kis derekuk és megfáznak.
A szülésröl már mi is beszéltünk,még nem dölt el , hogyan is lesz.
Évi! Élvezd ki ezt a 6 hetet itthon, de meglátod még a kórházban is gyorsan mennek a napok egymás után. Én a 27. héten feküdtem be, elötte én is sírdogáltam, de nem gondoltam , hogy ilyen gyorsan mennek a hetek, úgyhogy fel a fejjel!
Melyik kórházba jársz? A te orvosod milyen?
Kedves Cicus, Ildi!
Köszönöm biztató soraitokat!
Ahogy közeleg az idö, egyre többet gondolok a szülésre, hogyan is lesz. A kisfiú végig "faros" volt, a 30. héten megfordult, jelenlegi állás : két fejvégű fekvésű kisbaba, dehát még annyi minden változhat a szülésig!Szeretném , ha éretten születnének a babák a 37. hét után, ezért mindent meg is teszek, remélem minden OK. lesz!
Már a kórházban szeretném megpróbálni az egyszerre szoptatást. Mellszívót használtatok? Erröl nagyon különbözö véleményeket hallottam, Ti mit gondoltok?
Üdvözlök mindenkit:Miranda
Miranda
 


Szia Miranda!

Mint valahol korábban olvashatod, nekem nem sikerült egyszerre szoptatnom õket, valószínûleg nem próbáltam eleget. Fejni viszont egy jó darabig fejtem. Adta ezt az, hogy a kórházban (95-ben) még alig volt rooming-in, és ikrekkel, császár után valahogy nem is hajtottam rá, szóval ott az ment, hogy csak 3 óránként hozták ki õket stb. Így szopik után fejtem, és azt bevittem nekik, hogy legalább azt kapják pótlásnak és ne tápot. Másfelõl a lányom elég aluszékony volt, és 2.25 kg -val született. A SOTE I-en akkoriban 2 kg volt a határ, amitõl hazaengedték õket. Mindenesetre úgy voltam vele, hogy nem bántam, ha megtömik szopi után cumisüvegbõl, a fõ, hogy meglegyen a súlya és hazamehessünk. Tudtam, hogy otthon képes leszek küzdeni vele, akkor is, ha ez az elsõ egy hét nem tökéletesen szoptatáspártian alakul. A dolog bejött, tény, eleinte otthon is állandóan aludni akart, kiskanállal tömtük bele a lefejt tejet, félálmában. De ez elmút három-négy nap alatt, és beindult a szopása, hamarosan többet szopott, mint az öccse (aki 2.6 al született, és eleinte jobb szopó volt). Aztán rászoktam a menetrendre, két szopás plusz egy fejés, szumma egy óra, egy-másfél óra szünet és kezdtem elõlrõl. Megnyugtatott a tudat, hogy gyûlik a fagyasztóban, és ha kevés lenne, akkor nem kell rögtön tápszer. Igaziból nem kaptam bíztatást a doktornõtõl, õ meg volt gyõzõdve róla, hogy kevés lesz elõbb utóbb. (ugyanõ 93-ban az elsõnél még nem akarta elfogadni, hogy én nem adok 6 hetesen gyümölcsöt stb. állandóan kukacoskodott, elégedetlenkedett, vérvételre is küldte 3 hónaposan a fiam st. stb. de azért fejlõdött, 95-ben ezért már nem kellett küzdeni). Szóval így én fejtem, valami fél éves korukig, amikor elegem lett belõle, és hagytam, hogy a kiszopott tej mennyisége irányítsa a dolgot.

Ma véleményem a következõ: ha a babák idõre születnek, nem kerülnek PIC-re stb. szóval ilyen szempontból olyanok, mint az egykék, nincsenek eleve gondok velük, akkor képesek lesznek elegendõ szopásra, és szopásukkal a tejtermelés fenntartására, tehát emiatt nem kell fejni. Ugyanakkor a mell begyulladása szempontjából azért érdemes résen lenni, pl. ha hosszabb ideig nem szoptak (éjjel) és utána nem ürül ki, akkor esetleg érdemes kiüríteni.
Ha viszont a babák (ne adj Isten) hamarabb születnek, vagy gond van, akkor mindenképp tanácsos fejni, akkor is, ha az egyik tud igénye szerint szopni, hogy a tej mennyisége elegendõ legyen majd a másiknak is, ill. hogy ha bent cumisüvegbõl etetik, akkor is a te tejedet kapják.

Azt viszont nem érdemes csinálni, amit én tettem, a napi 3-4 dl-vel igény feletti termeléssel (és ráadásul így inkább a hígabb rész jutott nekik...).

Remélem minden rendben lesz, ha most jól fekszenek, szerintem már jó esélyed van, hogy maradnak, szerintem ikreknél végképp kicsi az esély, hogy a vége felé forduljanak. (nekem is 28. heti UH körül volt a haránt -fej fekvés, és utána hiába szurkoltam, már nem fordult be a lányom). Kicsi nekik hamarabb a hely, a mozgáshoz. (persze itt is vannak kivételek)

Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Éva!
Még a hálózsák kérdéshez. Nálunk a fiúk szintén hálózsákban alszanak, de a vékonyabb fajtában (frottir, hosszúujjú, elöl végig cipzáros), és még becsavarom őket egy kis takaróba (vékony, flanell), plusz beterítem őket egy vastagabb gyerek pokróccal, ami huzatban van. Ennek a pokrócosdinak azért látom értelmét, mert én a jobb oldalukra fordítva altatom öket (a bukás miatt, vagyis hogy ne csorogjon vissza a torkukba), és ez a pokróc teljesen jól megtámasztja öket. (A Kenguru Goldban vett bölcsöpárnát még ki sem bontottuk...) Egyelőre nem takaróznak ki, nem rúgják le magukról, majd meglátjuk.

Évi és Miranda!
A Kismama márciusi számában a mellékletben van 3 ikerszülés története, császár pro és kontra. Szerintem ezeket is érdemes elolvasni.

Ildi!
Én voltam a kivétel, a 38. hét végén szültem és a B (Marci(pán)) a 35. héten fordult be farosból fejvégübe (elég nagyok voltak, 2,45 és 2,85). Érdemes szurkolni!!! (persze nem értem vele semmit...)

Köszi, Ildi, találtam használt járókát itt a babaneten (80*100-as, egyszerüen nem volt nagyobb, de szerintem elég lesz).

Cicus
Cicus
 


Sziasztok Lányok !

Cicus ez fantasztikus, hogy még csak most szültél decemberben, és már 3 hónaposak. Hogy megy az idő ! Köszönöm a császárról szóló cikket. Elolvastam. Majd meglátjuk, hogy mi lesz. Hálózsák ügyben úgy döntöttem, hogy veszünk hálózsákot, meg takarót is, és aztán majd meglátjuk, hogy melyik válik be, melyik lesz a kényelmesebb. Gratulálok, hogy sikerül a szoptatás, csak így tovább.
Képzeljétek kellemes meglepetés ért, mert a Márciusi Kismamában volt egy eladó kiságy. Felvettem a kapcsolatot az anyukával, elment érte a párom, és még adott a kiságy mellé, csak úgy két szatyor babaruhát is. 50-56-62 méreteket. Nagyon meglepődtem és nagyon jól esett, hogy csak úgy odaadta, hogy ilyen jószívű volt. De egyébként is most hogy terhes vagyok, az a tapasztalatom, hogy a kismamák áltatlában nagyon kedvesek és segítőkészek. Egyébként meg nagyon jó dolog hogy így interneten is lehet ismerkedni, barátkozni.
Egyébként a II. Női klinikán fogok szülni. Amikor a cukor miatt 2 napra be kellett feküdnöm, akkor meg voltam elégedve, mert a terhespatológián egy három ágyas szobában voltam, ahol bent volt a fürdőszoba, WC. Tehát elég kényelmes volt, és fel volt újítva. Most már majd csak a szobatársaktól múlik, hogy hogy fogom érezni magam. De szerintem ezzel sem lesz probléma.

Miranda! Fel a fejjel, már csak pár hét. És utána meglesznek a babák.

Sziasztok

Éva
Évike
 


Sziasztok!
Úgy volt, hogy erre a hosszú hétvégére nem jöhetek haza, mivel az orvosom 1 hétre külföldre utazik és nem nagyon örült neki, hogy távollétében nem a kórházban vagyok. Végül aztán mégis kisírtam magam, így aztán hétfőig megint itthon lehetek!!Köszönöm leveleiteket, válaszolok is majd, most csak bejelentkeztem. Nagyon fáradt vagyok, mert a kórházban nappal egyáltalán nem tudok aludni, éjszaka is csak pár órát.
Mindenkit üdvözlök: Miranda
Miranda
 


Sziasztok !

Írjatok légyszi nekem a csuklásról, mert most előszőr éreztem ilyet. Ütemesen rugdosott az egyik, de arra gondoltam, hogy ez biztos nem rugdosás, hanem inkább csuklás. Milyen érzés ez, nektek mi volt a tapasztalatotok?

Éva
Évike
 


Szia ÉVa!

Igen, teljesen reális, hogy csuklást volt amit éreztél, ez azt hiszem szinte mindenkivel megesik.
ILdi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!

Mostanában nagyon nem volt időm írni, influenzásak voltunk, és elég nehezen múlt el, de azért olvastalak Titeket.

Évi, Miranda régen írtatok, mi újság veletek?

Lesz segítségetek? Nálunk a papa egy hónap után állást váltott, mert a korábbi helyen minden második héten este kilencig dolgozott, s akkor minden fürdetéshez segítségre szorultam, amit viszont nagyon rosszul viseltem. Az első két hónapban szinte minden napra volt valahonnan kaja, ez nagyon jó volt, azóta azért többé kevésbé van időm főzni, bár most is jól jön a szülőktől a hétvégi maradék, meg iddőnként a mirelit koszt.

Nálunk a fürdetés a papa dolga ő csinálja egymás után. 6 hetes koruk óta a nagykádban fürdetjük őket, nagy vízben és ez nagyon bevált, imádják a vizet. Egyetlen bökkenője, hogy derékkal nehéz bírni, legalábbis én eléggé kipurcantam, amikor egyszer-egyszer én fürdettem őket. Cicus olvastam valahol, hogy Titeket is érdekel a bébiúszás. Mi is járunk, igaz nekünk kell is, mert Julkának enyhe hypotóniája van így a víz terápia is. Nekünk azt javasolták, hogy inkább várjuk meg az 5 hónapos oltást, addig a kádban már sok mindent meg lehet tanítani. (A babaúszás topicban írtak is részletes programot.) Az influenza miatt, csak múlt héten jutottunk el az usziba először, de már szinte mindent tudtunk csinálni a kádas program révén, és egyáltalán nem féltek a nagy víztől, nagyon élvezték. Halottam már negatív véleményeket is a babaúsztatásról, meg tartottam is kicsit tőle a betegségek miatt, de nagyon tetszik egyelőre, remélem összejön Nektek is a Dagályban. A kollegámék oda járnak és jó véleménnyel voltak róla, amikor utoljára beszéltem velük.

Cicus, mit csináltál végül duplaszopi ügyben? Én továbbra is váltogatom, ha lehet inkább megúszom, de ha muszáj, mert időt kell spórolni, vagy nem tudnak várni, akkor marad a párnás megoldás. Csak mostanában gyakran van, hogy mind a kettő bealszik a déli szopinál, és elég nehezen bűvölöm be őket a ruhába és a babakocsiba anélkül, hogy felébrednének.
Tényleg a babakocsival kapcsolatban még elfelejtettem írni (bocs Évi, ha már késő), hoyg az egymás utáninál annyi még hátrány, hogy nem lehet rá lábzsákot rakni (persze a meleg takaró, és a kocsi aljába egy cserge nekünk teljesen jó volt), meg hogy most már az én lányaimnak igencsak összeér a lába, pedig nem túl nagyok (6,5 kg körül vannak). És amikor félülős helyzetbe rakom, akkor örök dilemma, hogy éppen ki kerüljön szembe velem, s ez csak rosszabb lesz, ha már ilyen téren is kinyilvánítják az akaratukat Viszont az egymás melletivel nem férnék ki a kapun, úgyhogy azt nem tudnánk használni.


A hálózsák témához csak annyit, hogy eleinte mi is a hosszú ujjú vékonyt használtuk, aztán lett vastag ujjatlan-egész olcsón vettük a tescoban, csak egy gáz van vele, hoyg végig patentos két oldalt, meg a vállán, ami eleinte nagyon tetszett, csak egy ideje, már állandóan szétrugdalják, ha nyüzsögnek, és kikúsznak belőle, meg amikor este már türelmetlenek a vacsora előtt, akkor mire a másik oldal is végigpatentolom, az első oldalt már kicsatolják, úgyhogy a következő zsák biztosan nem patentos lesz.


Annyira tetszik, ahogy egyre jobban kommunikálnak. Amikor olyan szeretteljesen néznek egymásra, anyai szívem olvadozik, és úgy érzem minden plusz nehézséget (igaz nekünk nem volt sok bonyodalom, így könnyen beszélek) megér, hogy az embernek ilyenben lehet része. (Persze biztosan két nem azonos korú testvér is nagyon aranyos tud lenni.) Mert azért az igazat megvallva néha irigyeltem a szimpla babákat, főleg eleinte, amíg nem alakultak ki a dolgok, kicsit sajnáltam őket, hogy egyszerűen fizikailag nem kaphatnak annyit a mamából, mint egy gyerek, de azért remélem kompenzálódnak a tesó által.
Egyébként egyre többször elszórakoztatják egymást, de egyre többet „verekednek” is. Nagyon tudják tépni egymás kezéből a játékokat, de még nincs igazán sértődés, csak egy-egy erőteljesebb fülcibálás után kell vígasztalgatni.

Cicus, hogy álltok az alvással? Az enyémek még mindig nem alusszák át újra az éjszakát, de általában fejenként egy ébredéssel megússzu, akkor is odaveszem őket aztán már alszunk is, úgyhogy nagyon nem izgat a dolog.
Több ismerősömnél a mászás-felállás időszak bolygatta meg nagyon az éjszakákat. Valahogy annyira felspanolódnak ettől a gyereke, hoyg éjszaka is mászni, meg táncolni akarnak, persze csak ha van közönség.

Ildi, neked milyen emlékeid vannak erről?

Azt is akartam kérdezni tőled, hogy az ikrek mindig elkapták egymástól a betegségeket? Nem egy nagy élmény két gyereket porszívózni (még jó hogy eddig megúsztuk)-tönkre is ment a porszívónk, viszont annyi sikerélmény volt, hogy Julka a végén már nem is sírt, ha folyamatosan beszéltem hozzá vagy énekeltem neki közben. Majdnem elbőgtem magam, amikor először nem sírt, és utána még kacagott is , amikor megpuszilgattam. Kipróbáltam az orrszívót magamon is. Legalább tudom, hogy se nem fáj, se nem túl kellemtetle, ettől persze még jogos a reklamáció.

Mi a véleményetek a bébikompról? Én nagyon idegenkedem tőle, de két ikres anyuka is áradozott róla itt a környékünkön, hogy milyen jó, amikor még nem állnak olyan ügyesen és állandóan potyognának, akkor időnként legalább biztonságban vannak (persze nem egész nap rakják bele őket).

Na befejezem az e havi kisregényt, bár sokkal szívesebben írnék gyakrabban és kevesebbet, de napközben nem megy, este meg már elég fáradt vagyok.

Jó babázást és babavárást, vigyázzatok magatokra, írjatok ha tudtok!

Sára

Ui: Éva, az enyémek is rengeteget csuklottak már a pocakomban is, főleg Hanna.
Sára
 


Kedves Sára!

Bár nekem nem ikreim vannak, de oszintén jól esett olvasni az írásodat.

Ha beleszólhatok ne vegyél bébikompot. Szerintem nem olyan hasznos dolog az. Engedd inkább mászni az egész lakásban a gyerekeket az sokkal hasznosabb. Megrosodnek az izmaik, így tanulnak meg esni, kellni és idoben állni, menni.
Belegondolva - nem tudom mekkora a lakásotok - ha egyet veszel a másik irigykedni fog ha kettot kerülgetheted a két hatalmas tágyat, ami még ha összecsukható is azért útban lesz. De hangsúlyozom ez csak az én véleményem.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Az hogy mozgásfejlõdésnél mennyire alszanak zûrösebben? Alapvetõen van egy olyan, hogy a nagy fejlõdési ugrások elõtti napokban nyûgösebbek, de ez nem feltétlen az éjjelt jelenti. Gergõ nekem akkor aludta át az éjjelt, amikor már kezdett mászni. Igaz, kb. 6 hótól kezdve jött az, hogy többször kelt egy éjjel, de inkább az anyai odabújás miatt, mintsem a mozgástól. Szóval nekem nem tûnt fel, de lehet, hogy csak én nem vettem észre.

Betegségek: hát ezzel bizony számolni kell. Ez nemcsak ikrekre, hanem hasonlókorú (hasonló immunrendszer-erõsségû, hasonló betegségmegismertségû szintû) gyerekekre is igaz. Nálunk ez azt jelenti, hogy mind a három egyszerre beteg. (ill. most kezd változni, hogy már a nagy iskolás a kicsik ovisok, de a többségét most is mind a három megcsinálja). A tipikus, hogy egy-két nap a differencia, annyi különbséggel kezdik. Talán a bébikori három napos láz típusú betegség volt az egyetlen, amit nem csináltak mindketten. A hurutosakat, vírusos (tipikusan közösségen is végigmenõ) betegségeket elkapják egymástól. Viszont a lefolyása nem feltétlen egyforma, a gyerek adottságaitól függ. (nálunk nagyon különbözõ, Ilcsinél a sûrû orrváladék, eleinte száraz köhögés tipikusabb, míg Gergõnek inkább piszkosul folyik az orra, és sok kicsit lazát, nedveset köhög)

Bébikomp: csatlakozom Katához. Én mindenhol azt olvastam (orvos válaszol típusú rovatokban), hogy káros. A babának nem kell elõbb függõlegesben közlekedni, minthogy tud. Sokkal jobban fejleszti, hogy mászik. Az ikreknél pláne igaz, hogy a mozgásfejlõdésükben jobban érvényesül, hogy egyedül fejlõdnek, nem a szülõ sétáltatja stb. õket. Ha a baba mindig a maga üteme szerint fejlõdik, akkor akkor fog sétálni, ha már érett rá, képes rá. Ekkor relative már kevésbé esik, avagy kevésbé vészesen, mintsem ha állandóan sétáltatják, és nincs tisztában saját képességeivel. Amíg nem mer elindulni, addig nem érdemes erõltetni. Addig hadd menjen négykézláb.
Nekünk sose volt. Barátnõmnél láttam, ott se tetszett. További hátránya a mérete, és az, hogy pl. küszöbben elakadhat, még szép nagyot eshet is vele a baba, és akkor az, hogy erre esik, még rosszabb is lehet. És mint Kata is mndja, kettõ esetében tényleg tele lenne vele a szoba.

ILdi
Pethes Ildikó
 


Kedves Sara!

Irok ellenkezo oldalrol is tapasztalatot bebikomp ugyben. En hasznaltam es nagyon szerettem. Nem egesz nap volt benne a lanykam, csak ritkan es akkor amikor mar egyedul probalt botladozni, de en nem tudtam eppen figyelni 100% ra mikor minek probal neki esni. Nala kulon gondot okozott, legkisebb utestol elajult. En ha foztem, teregettem vagy epp ruhakat pakoltam el, beletettem a holgyet. O ugyesen jarkalt vele korulottem elso idoben csak helyisegen belul, de nagyon hamar ugyesen megtanulta kereket atemelni a kuszobon es onnetol kezdve akadaly se volt szamara. Soha nem eset el vele.

szep napokat nektek es jo egeszseget lanykaidnak

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Köszi lányok! Előre nem veszek, majd akkor meglátom. Egyelőre nem kapkodják el a dolgot, Hanna már kúszogat, meg alapvetően gurulnak, de mászás állás még sehol. A nagymamám aggódik, hogy későn fognak felállni, mert mindig kinnt vannak a földön. Azért csak találnak majd valamit, amibe megkapaszkodjanak, ha már itt lesz az ideje, nem?

Jó éjszakát mindenkinek!
Sára
Sára
 


Sára, ne aggódj, ha eljön az ideje felállnak meg mennek. Ez is egyike azoknak, amiben nagyon nagy különbség van a gyerekek között, még az ikrek között is (nekünk a menésben több mint 1, majdnem 2 hónap különbség volt, Gergõ nem sokkal 11 hó után ment, Ilcsi meg megvárta a 13 hót is.) Az a jó, ha szabadon vannak, és úgy mozoghatnak, ahogy már tudnak és ahogy maguknak akarnak!
Szia:
ILdi
Pethes Ildikó
 


Miranda!

Hogy vagy? Megszülettek már a babák, vagy bent vagy a kórházban? Azt írtad áprilisra várod a babákat, de nem írtad, hogy mikorra. Írjál, ha van valami újság.

Szia
Éva
Évike
 


Sziasztok!
Március 30-án megszülettek a babáim, igaz kicsit előbb mint vártuk,de szép súllyal és egészségesen.
Bálint 2580 g és 51 cm, Blanka 2320 g és 49 cm.
2 hetet töltöttünk a kórházban még így hármasban,
és a Nyuszi hozta haza az ikreket.Nagy az öröm a családban, a nagy kislányom majd kiugrik a böréböl, mindenben segíteni akar,dajkálja a kicsiket. Engem egy kicsit kimerített ez az utolsó kórházi idöszak, a vége felé erösen csökkent a tejem is. Remélem az itthoni légkör megteszi a hatását és nem lesz probléma a tejmennyiséggel!
Éva!
Remélem jól vagytok, írjál mi van veletek!
Mindenkit üdvözlök: egy boldog mama
Miranda
Miranda
 


Kedves Miranda!

Jo egeszseget es nagyon sok boldogsagot picikhez

Napocska
napocska (napocska)
 


Szia Miranda!

Gratulálok, nagyon örülök nektek. Sok boldogságot!
A szülés hogy ment? Ha lesz egy kis időd írjál légyszi erről. Én csütörtökön megyek a dokihoz vizsgálatra, és valószínű, hogy rá következő hétfőn befektet. Akkor leszek a 33. hét közepén. Tehát még jó esetben, ha kihúzzuk, lesz a kórházban 3-4 hetem. Remélem hétvégékre esetleg hazaenged a doki. Hányadik hétre születtek a babák? Hogy megy a szoptatás? Ki tudtatok már alakítani valamilyen rendet? Van segítségen otthon? Mesélj mindent mint friss anyuka! Milyen volt az orvos a szülésnél, császár volt vagy rendes szülés?
Mégegyszer gratulálok
Szia
Éva
Évike
 


Szia bigacsiga Kata!

Olvastam az irásodat az ajakhasadékos fiadról.
Sajnos érdkelt vagyok a témában, mert iker fiaim
közül a B iker ajakhasadékkal született.
A műtéten túl vagyunk, kicsit felcsipődött a szája a varrásnál. Félek ha közösségbe kerül a gyerekek csúfolni fogják.
Kérlek írj ha túl vagytok az ovodán és ebben a témában bármiről.
MSE
MSE
 


Miranda!

Gratulálok!! Gyönyörû súllyal jöttek a babák! Ha lesz idõd mesélj nekünk! Amúgy meg próbálj minél többet pihenni, és higyj benne, hogy menni fog a kettõvel is a szopi, ha hiszel benne, akkor sikerülni fog! Jó egészséget és sok tejet kívánok:

Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Napocska,Éva,Ildi!
Köszönöm kedves üdvözlö soraitokat! Azt hittem tudok Nektek egy bövebb beszámolot írni, de ahogy elkezdtem Blanka nekiállt sírdogálni,úgyhogy most itt szuszog az ölemben és egy kézzel gépelek. Szóval úgy volt, hogy a 35.hét végén pénteken hazaengedtek kimenöre. Alig fél órát töltöttem itthon(ágyban fekve), amikor elment a magzatvíz, úgyhogy fordultunk is vissza a kórházba. Az orvosom még szerencsére bent volt, megvizsgált és megbeszéltük, hogy császármetszéssel fogok szülni, felületes narkózisban.A babák 2 perc különbséggel jöttek a világra, elöbb a kislány, aztán a fiú.A férjemet beengedték a kamerával a babákhoz, úgyhogy megörökítette életük elsö perceit.A mütét után hamar lábra álltam,szükség is volt rá, mivel a babák az épület másik szárnyában voltak, úgyhogy egész nap jártam a kórházat, mentem öket szoptatni 3 óránként, napi ötször, plusz az anyatejgyüjtö állomásra(fejödébe), hogy éjjel az én tejemet kaphassák.
Pihenés éjféltöl fél hatig, úgyhogy kicsit a végére kimerültem. Itthon egész más, ezt mondanom sem kell. _Most mennem kell, szólítanak a babáim, jelentkezem, ha lesz egy kis idöm.
Mindenkit üdvözlök
Miranda
Miranda
 


Szia Miranda!
Mi is gratulálunk!!! A szoptatásról csakúgy, mint Ildi, én is azt mondom, bízz Magadban, esetleg teákban vagy bármiben, csak ne add fel!
Még egyszer gratula és nagyon örülök, hogy egészségesek a bébik!
Üdv.: Cicus
Cicus
 


Egyébként miért kellett a másik épületbe járnod? Nem lehettetek rooming-in-ben? Lehet, hogy a tejed picit több lehetne, ha nem várnád meg a 3 óránkénti szoptatást. Az enyémek néha még most is képesek 2-2,5 óránként szopni, főleg délelőttönként. Ha esetleg gondod van, adok La Leche-s telefonszámot, küldenek ikres anyagokat is.
Üdv. és sok sikert!
Cicus
Cicus
 


Sziasztok!
Cicus Neked is köszönöm a gratulációt és a biztatást!A kórházban azért kellett a másik épületbe járni, mert a koraszülött osztály ott volt és az a baba, aki oda került függetlenül az állapotától és gyarapodásától a hazamenetelig ott maradt és őket nem hozták ki.Egyébként olyan szobában feküdtem, ahol egész nap velem lehettek volna, ha idöre jöttek volna és a csecsemöosztályra teszik öket.
Szoptatás ügyekben szeretném a tanácsotokat kérni:
Iszom a teákat, maláta kávét( a kórházban javasolták), naponta 3-4-szer fejek,így a tej mennyisége most éppen elég. A gondom csak az,hogy Bálint elég szépen eszik, viszont Blanka elég keveset. Próbáltam letenni ezzel a kis mennyiséggel, hátha a következö szopizásnál bepótolja, de nem jött be. Megeszi a maga 20-30 grammját, aztán boldogan mosolyogva elalszik. Az is elöfordul, hogy fél-egy óra múlva jön rá, hogy mégiscsak éhes. Úgyhogy jött a cumisüveg, a lefejt tejet adtam neki, azt megeszi szépen. Tegnap járt itt a doktornö és mondta, hogy ez nem olyan jo ötlet, mert késöbb nem fog szopni.Én viszont attól félek, hogy ha nem adom neki a pótlást , akkor nem fog gyarapodni. Amúgy is olyan indur-pindur.
Ti mit tanácsoltok?
Mindenkit üdvözlök:Miranda
Miranda
 


Kedves Miranda!

Nekem nincs ikerbabaim, de szerintem inkabb ha megehezik a kicsi lanyod cicire tedd vissza es ne az eltett tejet ad oda neki. Ha cicizteted sokkal tobb tej fog termelodni. Minel gyakrabban urul ki a melled annal tobb tej termelodik. De szerintem hamarosan ikres mamak is leirjak tapasztalataikat

Napocska
napocska (napocska)
 


Sziasztok Lányok !

Megint kicsit megélénkült ez a topic.

Cicus- rég jelentkeztél. Hogy vagytok, mi van a babáitokkal. Sikerült összehozni a babaúszást? Nem írtál róla semmit azóta.

Miranda - örülök, hogy odajutsz a géphez így babákkal együtt is.

Úgy néz ki, nem kell befeküdnöm! Ma voltam az orvosnál, és mondta, hogy a belső méhszáj szépen tart, így 2 hét múlva a 35. héten kell mennem CTG-re és ultrahangra, és akkor fogunk megint beszélni a dologról. Szerintem akkor már biztos benttart. Nem tudom, ti hogy voltatok vele, de az orvos mondta hogy a kritikus idő a 33. hét, mert ha előtte születtek volna, akkor nagyon fejletlenek lettek volna. Most hogy elértem, egy kicsit felszabadultam, és most már úgy érzem, hogy fekve, pihengetve akármeddig is ki lehet húzni. Persze nem akarom elkiabálni.

Miranda: ugyebár én még nem szültem, de úgy gondolom, hogy én nem adnék neki cumisüvegből, mert én is attól tartanék, hogy utána nem akar majd szopizni, mert sokkal könnyebb neki a cumisüveg. De hát te vagy az anyukájuk, és ha te úgy érzed, hogy ez a jó, akkor lehet, hogy így is van.

Sziasztok: Éva
Évike
 


Sziasztok!

Miranda, az én gyerekeimmel dettó ugyanez volt a helyzet, na attól eltekintve, hogy mi csecsemõosztályon kezdtünk (de nem rooming-inesben). Súly is hasonló (lány 2.25 fiú 2.60) és a szopási helyzet is. Én azt csináltam, hogy egyfelõl minden szopi után fejtem (azaz mindkét mellet naponta kb 6-szor, éjjel nem), és váltogattam, egyik az egyikbõl, következõre fordítva. Így a jobban szopó gyerektõl mindkettõre kellõ inger jutott, a másik meg ha nem szopta ki, akkor lejött a fejéssel. A lányom nagyon aluszékony volt az elején (besárgult), és õ is 20-30-akat szopott. MI azt csináltuk, hogy ilyenkor kiskanállal (kávéskanál) lapátoltunk még be neki, sokszor lényegében aludt közben. De ez a dolog szerencsére nem tartott sokáig, néhány nappal késõbb õ is egyre jobban szopott, végül lepipálta az öccsét (ma meg már 2kg-val több).
A cumisüveges pótlást nem javaslom, az tényleg odavezethet, hogy egyáltalán ne akarjon szopni, hisz minek dolgozzon, ha anélkül is megkapja. Vagy azt próbáld, amit Napocska is írt, hogy tedd újra mellre, vagy ha úgy érzed, hogy ez már végképp sok idõdet veszi el ill. ha kevesled az összbeszopott kajáját, akkor inkább kiskanállal adj neki. De mindenképp szeretnélek bíztatni, hogy nyugi, ez az állapot nem fog sokáig tartani, kell neki pár nap, de ha kitartó vagy bele fog rázódni! (tény, én nagyon cumisüveg ellenes vagyok, szerintem a babák 95 %-nak egyáltalán nem lenne szüksége rá. ha muszáj, gyönyörûen megtanulják a kanalat, poharat is. bár tény, ebbõl azért mellé is jut, de megéri a küzdelmet!)
Ha sikerül, próbálj meg igény szerint szoptatni, de az se katasztrófa, ha tartasz egy kb. 2 órás periódust (nálunk az elején ez volt, mert egymás után szoptattam õket, valahogy nekem kényelmetlen volt párnákkal körülépítve, aztán még fejtem, ez kitett egy órát, utána egy óra szünet, és aztán ha akarták, kezdtük elõlrõl.)

Éva, örülök, hogy szépen álltok, lassan tényleg túljutsz a kritikus koron. Lehet, hogy aztán meg majd csak a 39.-en szülsz, azért ilyen is van. Engem panasz nélkül a 36.on tartottak bent, de ez eleve meg volt beszélve, mint abszolút végsõ határidõ. MÁs kérdés, hogy szerintem semmi értelme nem volt, mert csak hallgattam bent a rémsztorikat, de nem csináltak lénygében semmit. Illetve annyi, hogy a bentfekvõknél -adott kor után- standard naponta kellett CTG-t csinálni, sõt talán volt, hogy naponta kétszer. Na gép persze kevés, szóval egy kész sorbanállás volt, én mint dupla CTG idõt igénylõ, igyekeztem korán (elsõnek) rákerülni, siettem a reggelivel stb., hogy aztán szabad legyek. Egyébként akkor mi ikresek, két nap alatt 5-en szültünk(32-38 hetesek) (elõtte meg egy hétig semmi), szóval az ikres szülési frontok is megvannak.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Köszönöm a tanácsaitokat! A helyzet szopizás ügyben kicsit javult, Bálint továbbra is megeszi az ö kis adagját és ö az aki átlag 2,5-3 óránként követeli a kaját. Blanka nem mindig van ébren ilyenkor, de amikor a kisfiú befejezte a szopást öt is felkeltem.Hát ilyenkor produkálja a 20-30 g körüli adagokat. A múltkor nem írtam,de ezeket az óriás mennyiségeket általában 2-3-szori ismételt mellre helyezéssel érem el nála.Csak ezután vetettem be a cumit. Cumi helyett kipróbáltam az Ildi által javasolt kiskanalazást, ami egész jól sikerült(csak egy kis rész ment a nyakába)csak hát az átlag 1-1,5 órás szoptatás program még jobban kitolódott, utána még fejés...
Mindenesetre Blanka nagyon ügyesen szürcsölgeti a kanálból a tejecskét és ha csak így tudom az adagját belediktálni, akkor inkább ezt választom, mint szépen lassan leszoktassam a szopásról! Egyébként változóan szopik, van amikor 50 g-ot is megeszik! Egyébként megmértük a meztelen súlyukat: Bálint 290g , Blanka 190 g gyarapodást mutatott 1 hét alatt, de szemmel láthatóan is gömbölyödnek.
A tej mennyiséggel kicsit küzködnöm kell, mert valahogy estére mindig kevesebb és a babáknak is jobban kellene dolgoznia,így általában kevesebbet szopnak.Nálatok is volt a tejjel ilyen napszaki ingadozás?
Éva!
Örülök, hogy jól vagytok, nagyon szorítok Nektek!
Lehet, hogy már írtad, csak én maradtam le, de tudod már milyen nemüek?
Sziasztok: Miranda
Miranda
 


Sziasztok!
Elfelejtettem valamit megkérdezni. Holnapután kell kontrollra mennünk a babákkal. Szállítóeszközként babaülés és pólya áll rendelkezésre(autóval megyünk). A pólyával az a gond, hogy a férjem vezet, én pedig úgy érzem, hogy a két babát nem tudnám biztonságosan fogni.
Az autós üléshez pedig olyan kis törékenynek találom öket és valahol olvastam, hogy 6 hetes kortól javasolt. Ti hogyan szállítmányoztátok öket ilyen picur korban?
Sziasztok: Miranda
Miranda
 


Miranda!

Örülök, hogy javul a helyzet, biztos vagyok benne, hogy Blanka is bele fog jönni, kitartás. A gyarapodásuk nagyon szép, elégedett lehetsz velük! Estére általában az ember fárad, kevesebbnek tûnik a tej, illetve sok baba este sûrûbben szopik, és emiatt két szopi között nem telik meg annyira a mell, nem érzi az ember annyira teltnek, feszesnek. Szóval ezek normális dolgok. A legfontosabb, hogy higyj benne, hogy menni fog, ne aggasszon a napi helyzet, amíg heti gyarapodás rendben van, addig midnen oké.

Szállításra nem tudok igazán jó tanácsot adni, nekem az a szerencsém volt, hogy hárman vittük õket, így ketten tartottuk kézben, fejenként egy-egy babát. Valahol másutt olvastam valakitõl, hogy mivel az autósülésben úgy tûnt, olyan csuklik benne a baba (görbe stb), és kibélelte (alábélelte), és akkor megnyugtatóbb volt.

Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok Lányok!

A hízással kapcsolatban kérdeznék, hogy kinek mennyi jött össze. Én idáig csak 10 kilót híztam, de most 4-5 nap alatt felszedtem 2 kilót. Ez még mindig nem sok, csak most olvastam az egyik könyvben, hogy a 33. héttől már a súlygyarapodás lelassul, és ha 1 kilónál többet hízunk hetente, akkor vizsgáltassuk ki magunkat. Szerintetek ez kóros, vagy a babák növekednek most nagyobb mértékben. Én inkább erre gondolok, mert az orvos azt mondta, hogy most kb. 1,5 kilósak, és a 36. héten úgy 2,5 kilósaknak kellene lenniük.
Miranda is azt írta, hogy a gyerkőcök is 2,5 kilósak körül voltak.
Miranda! Eegyébként én a hazahozással, szállítással kapcsolatban előszőr úgy gondoltam, hogy vettünk hordikát, és majd abban hozzuk haza, de most kaptunk mózeskosarat, és abba szeretném majd hazahozni őket. Ha majd vinni kell őket valahova, akkor valószínű a hordikát fogjuk használni. Van benne újszülött szűkítő, és ha nincs olyan messze, akkor nem hiszm, hogy probléma lenne. Nektek is van szűkítő a hordikához?

Éva
Évike
 


Sziasztok!

Miranda, mi mindig az autós hordozóban vittük őket törülközőt tettünk alá, hogy közelebb legyen a vízszinteshez. Szerintem biztonságosabb, mint kézben tartani őket. Nálunk Hanna volt a kisebb és, eleinte ő is sokszor csak olyan keveseket evett, aztán ő lett a jobb étvágyú. (Amúgy akkor hízott a legjobban, amikor még messze elmaradt az előírt mennyiségtől.)

Éva, én 12 kg-t híztam viszonyleg egyenletesen, de azt hiszem néha nekem is voltak ugrások, talán a babák növekedésével párhuzamosan. Múltkor azt hallottam, hogy kb.1600g-ig az ikrek is nagyjából az egyes magzatoknak megfelelően gyarapodnak,ami egész sok lehet ebben az időszakban, utána aztán belassúdnak, legalábbis elvileg, meg az enyimek is így tettek, (de én elég kicsi vagyok, és diétáznom is kellett), viszont amint korábban írtam láttam már 36-dik hétre fejenként 3,5 kilóval született ikerbabákat. Azért, ha nagyon vizesednél, lábad dagadna arra figyelni kell, de úgyis mész most már gyakran dokihoz nem?
Hogy fekszenek a babáid? Nem messze tőlünk lakik egy ikreskismama, aki szintén a 33 hét táján jár, nagyot nosztalgiáztam, amikor láttam a nagy pocakját. Kitartás, és élvezd ki a lustálkodást (én élveztem, bár azt nem, hogy másokra voltam utalva), mert egy darabig nem lesz belőle részed.


Cicus, mi újság motanában veletek? Mi lett a babaúszással? Gondolom Te sem túl gyakran tudsz irogatni, de azért szívesen hallanék rólatok is. Mi van az éjszakáitokkal? Nálunk mostanában (8 hóünaposak) talán-talán újra kezdik átaludni az éjszakákat (ez azt jelenti, hogy este8-9 után, már csak hajnal 4-6 kor esznek legközelebb. Volt egy-két éjszaka, amikor megint vagy 3-szor ettek fejenként, akkor kezdtem kicsit besokallni, de szerencsére maguktól leszoktak róla.

Minden jót,
Sára

Ui:imádom, amikor hangosan kacagnak egymásra, ezt szeretem legjobban ikerségben
Sára
 


Sziasztok!
Hordozás ügyben mindenkinek köszönöm a tanácsokat, végül autós hordozóban vittük öket, szükítövel és bizonyára jól érezték magukat, mert 3 órán keresztül mint a kisangyalok, úgy aludtak. Mire hazaértünk annyira megéheztek, hogy alig akartam hinni a mérlegnek.A kisfiam 100-at, a kislányom pedig 70-et szopott! Aludtak is egy jó nagyot a kiadós lakoma után, de a következö szopinál bealudtak, keveset ettek és innentöl kezdve elég nyugtalanok voltak, úgyhogy az igény szerinti szoptatás jegyében 1,5-2 óránként ettek.Nemrég szunnyadtak el ismét, úgyhogy megragadtam az alkalmat, hogy benézzek ide az ikres topicba.
Éva!
Én többet híztam a terhesség alatt, kb. 16 kg-ot, mondjuk eléggé vizes is voltam. A terhesség vége felé már nem nagyon híztam, de nekem is szigorúan diétáznom kellett és a kórházban nem is nagyon volt étvágyam. Azért ezt a hirtelen súlygyarapodást beszéld meg az orvosoddal!
Egyébként én is úgy tudom, hogy az ikrek súlygyarapodása a 32-33. hétig követi az egyes magzatokét, utána lassul le.Az egyes magzatok súlya a 35. végére átlagosan 2550 g.
Pihenj sokat és vigyázz magatokra!
Üdv mindenkinek: Miranda
Miranda
 


Hello Lányok!
Tényleg nincs túl sok időm. Jól vagyunk, vigyorognak egymásra, 5,80 a súlyuk, még mindig csak tejet esznek, este nyolc-fél kilenctől átlag fél 4-4-ig alszanak, de Marci már kétszer, Dani pedig éppen ma reggel fél hétig (!) aludt. Egyébként a nagy szélben 3 napig felébredtek 4-5-ször egy éjszaka felváltva, az 8-10 ébredés nekem... Na, ez azért kicsit sok(k) volt. Szerencsére elmúlt.
Éva! Én összesen 22kg híztam, és mostanra ugyannyi vagyok (54 kg), mint terhesség előtt. Mondjuk ez még nem a "verseny súlyom", de majd az is meg lesz, gondolom. Nekem is volt olyan, hogy egy hét alatt 2kg-t híztam a 30. hét körül, de kicsit sokat nassoltam meg hát nem mozogsz, pihensz, fekszel. Szóval szerintem ne izgulj, de azért tényleg figyelj a vizesedésre, puffadásra. Ha meg csak sima hízás, ne izgulj, ugrálsz majd eleget... :-)
Egyébként miért diétáztok? Cukor?
Üdv. az úszásról majd legközelebb:
Cicus
Cicus
 


Sziasztok,
Az ikerterhesség alatti vizsgálatokról lenne néhány kérdésem. 18. hetes ikerterhes kismama vagyok. Most jött meg az AFP vizsgálatom eredménye, amire a doki azt mondta rendbe és csak három hét múlva rendelt vissza.
Kérdéseim:
Az AFP után nem feltétlenül szükséges egy UH?
Ti hányszor voltatok UH vizsgálaton?
Szedtetek-e vastablettát? (Én eddig csak egyszer voltam vérvételen, mikor esedékes a második vérvétel? Milyen gyakran ellenőrizte az orvosotok a méhszájat?
Szúrt-e, fájt-e éjszakánként a pocitok?
Minden hozzászólásnak, tanácsnak örülnék, mert sajnos nemigen ismerek ikres kismamákat. A legjobbakat mindenkinek: Anna
Válaszotokat email-ben is várom: sarkozi.anna@freemail.hu
Névtelen
 


Anna!

A 18. heti UH az elég standard, nem ikreknél is. Nekem az elején volt több (7. héten voltam elõször) mivel az sem volt biztos, hogy maradnak-e ketten. Aztán a közepén kb. ugyanúgy, mint egynél, majd volt a 30. hétkörüli, aztán a 36. héten kellett befeküdni,akkor is volt kapásból , és végül a szülés reggelén, mivel nem jól feküdtek, de azért még leellenõrizték, nehogy potyára császározzanak.
Vasat szedtem, bár a szimplával is, sõt szoptatás alatt is.
Vérvételt nem tudom, majd valaki frissebb megírja.
Méhszájat az én dokim minden alkalommal nézett, a standard 4 hetenkénti dokivizit volt.
Pocim nem szúrt, de én alapból kaptam a Magnéziumot, így jóslófájásaim sem voltak. Valamennyi normális, ha sok van, akkor nagyon jól jön a Magnézium.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Anna !

Én most a 35.héten vagyok, így az elmúlt időszak tapasztalatairól már tudok neked írni.
Amikor megjött az AFP eredmény, az eredménnyel együtt automatikusan egyből kellett mennem ultrahangra. Tehát az orvos még nem is látta a leletet, hanem mondta, hogyha készen van, akkor menjek UH-ra, és utána őhozzá. Én már idáig kb 6-szor voltam UH-on. Pénteken megyek megint, utána szerintem hétfőtől meg már befektet, és a szülésig még biztos lesz egy.
Vas tablettát ( Tardiferofolt ) már a 7. héten az UH vizsgálat után felírtak, és azóta szedem. Napi egyet.
A doki minden alkalommal ellenőrizte a méhszájat, főleg, mert a 21. héttől elkezdett a méhnyak rövidülni. Attól kezdve feküdnöm kellett és 3 hetente kellett mennem vizsgálatra.
Vérvételen az elején voltam, úgy a 8-10. hét körül, aztán a 20-22. hét körül volt egy terheléses vércukorvizsgálat, aminek az eredménye rossz lett, tehát éhgyomorra jó volt a vércukor, de miután megittam azt a cukros lötyit, jól felment, és ezért be kellett feküdni 3 napra, hogy beállítsák a diétát, amit végig a terhesség alatt tartani kell. Akkor is volt egy teljes vérkép, és most mentem megint, bár ezt csak magánszorgalomból a körzeti beutalójára, mert nagyon gyengének éreztem magam és azt gondoltam, hogy esetleg vashiány.
A haskeményeddések nekem a 21.hét körül kezdődtek, akkor felírta a doki a magnéziumot (Magne B6) napi egyet, és a 30. héten emelte napi 2 x 1-re. Ha sokat pihenek, akkor kevésbé keményedik, de azért a magnézium nekem nem mulasztotta el teljesen a keményedést. Lehet, hogy ez normális, hogy van.
Hárt egyenlőre ennyi. Mindenesetre sokat pihenjél, vigyázz magatokra.

Szia

Éva
Évike
 


Magnéziumról mondanám, hogy van a Magne B6-nál sokkal töményebb is, egyfelõl gyógyszertári por formájában (egy kávéskanál egyszerre és napi 3), másfelõl pezsgõtablettaként (Pharmavit) szintén receptre. ÉN anno ezeket kaptam, ezekben sokkal több a magnézium. Egy másik topicon volt egy lány, aki eleinte szintén magne b6-ot szedett, majd a dokija írta a port, de nem akart váltani, viszont egyre többet keményedett, görcsölt. Akkor kipróbálta a port, és sokkal jobb lett neki. Ha ott tart a dolog, hogy zavaró, javaslom kérdezzetek rá!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Anna!
Üdv. az iker klubban!!!
AFP: Nekem volt utána genetikai ultrhang, mert kicsit magas volt az érték (54,3=1,3 MOM). De amúgy is esedékes lett volna, a Margitban a 12. 18. és 28. héten csinálnak ultrahangot.
Ha nem kellett volna befeküdnöm a 32-33. héten, nem lett volna több ultrahang. Illetve egy volt a 6. héten, akkor állapították meg a terhességem.
Én szedtem vasat és folsavat a 28. héttől. Vérvétel szintén három van menetrend szerint a Margitban, kb. egy héttel az előbb megadott UH időpontok előtt.
A dokim a méhszájat a 13. 20. 31. héten ellenőrizte, illetve utána hetente, mert bent voltam a kórházban. Ő azt vallja, hogy felesleges túl gyakran ellenőruizni, ha egyéként teljesen jól vagy, mert minden egyes vizsgálatnál megvan a ferztőzésveszély, ami koraszüléshez vezethet.
A 15. héten nagyon szúrt a hasam, akkor egy-két hétig napi 3*2 magnéziumot szedtem, utána 3*1-et, aztán mikor bekerültem, onnantól egy hétig infúzióban, majd újra 3*2-t.
Írjál, kérdezzél!!!
Üdv, kitartás és pihenj, amennyit csak tudsz!!!! (És olvasd el itt az archivot is, sok mindenre választ kapsz :-)
Cicus
Cicus
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: