Terhesnapló9. - Hurrá, félidő!

Már itt is vagyunk a 20. hétnél! El se hiszem! Most úgy tűnik, hogy elszaladt az első fele a terhességnek. És még mindig alig történt valami terhesgondozás címszóval... Voltunk kétszer a szülésznőnél, egyszer ultrahangon, és ennyi. 

Ha otthon, Magyarországon lennék terhes, ez a napló már tele lenne izgalmas ultrahang leírásokkal, a védőnő családlátogatásával, több védőnői beszélgetéssel. De itt? Semmi érdemleges. Amikor legutóbb voltam, még a súlyomat se mérték meg, amit otthon mindig megmért a védőnő. Pedig kíváncsi lennék, mennyit híztam. Meg is mérném magamat itthon, ha nem merült volna ki a mérlegben az elem. Én pedig, hozva a tipikus terhességi feledékenységet, mindig elfelejtem megnézni, hogy egyáltalán milyen elemet kellene vennem bele. Az azonban biztos, hogy a BMI-m (testtömeg index) nem a "normál" tartományban van. Alacsonyabb, de az előző terhességemnél is az volt, szóval se én, se a szülésznő nem aggódik ezen, viszont kaptam a 34. hétre egy harmadik ultrahang időpontot! Éljen! Mert amúgy jövő héten lesz a következő, és alap esetben az utolsó ultrahangos vizsgálat. Amit egyébként nagyon várok! Érdekel, hogy szépen növekszik-e odabent a kis magzatom, és persze folyamatosan azon gondolkodom, hogy vajon fiú, vagy lány? Mert ha fiú, akkor kell egy új ruhatár. Ha lány, akkor csak elő kell venni a szekrényből az elcsomagolt ruhákat. Ha fiú, akkor hogy fog kinézni a pelenkázás? Lánynál van csak tapasztalatom. Ha fiú, akkor a rózsaszín dizájnt kicsit meg kell változtatni a gyerekszobában. Ha lány, jöhet még több rózsaszín!

Egyébként nem tervezünk nagy változásokat, Kistesó mellénk fog egyelőre kerülni a szülői hálószobába. A csecsemőhalál kockázatának csökkentésére egyébként itt ezt is ajánlják a baba 6 hónapos koráig. A gyerekek kiskönyvében (ami sokkal részletesebb, mint a magyar kiskönyv, és tanácsokat is tartalmaz) egy egész oldalt szentelnek ennek a témának. További ajánlás, hogy a kiságy aljához rakjuk a babát, és úgy takarjuk be, a takaró alját a matrac alá betűrve, így nem tud a takaró alá kerülni a feje. Nem szabad sapkát adni a fejükre éjszaka, óvni kell őket a túlmelegedéstől. Dohányozni tilos a kismamának, illetve tilos a babával egy helyiségben. Kanapén és karosszékben nem szabad aludni a babával. Bár nincs magyarázat a füzetben, máshol olvastam, hogy ezek általában süppedékenyebbek, ezért könnyebben megfulladhat a baba, vagy ráfeküdhet a felnőtt a gyerekre. Normál, matracos ágynál állítólag ennek nincs reális esélye. Persze akkor, ha az együttalvás szabályait betartjuk. Ilyenek például, hogy ne legyen ittas a felnőtt.

Érdekes, hogy Kismanót várva a terhességnek ebben a fázisában még nem sokat gondoltam arra, hogy mi lesz majd akkor, amikor a baba megszületik. Most viszont folyamatosan ezen jár az agyam. Vettem például egy lassúfőzőt (slow cooker), amibe este akár Apa is be tudja majd készíteni a megpucolt zöldséget husival, és reggelre meg is főz. Az edénye kétosztatú, a nagyobb részbe mehet majd a mi adagunk, a kisebb részbe Kistesó adagja, ami ugye az elején kevesebb típusú zöldséget és fűszert tartalmaz. Így egyben elkészül majd minden. Húha, pedig a hozzátáplálás csak 6 hónapos kor után indul, tehát még majdnem egy év! És én már ezen töröm a fejemet... 

2015. december 11.

 
 
 
X
EZT MÁR OLVASTAD?